Zb logo

  

   blogi   forum

Wiadomości

Komentarze / Blogi

Tomasz Nowak Tomasz Nowak

Kamera! Akcja! I nic nie widać

​Bytomski system monitoringu to 38 kamer non stop rejestrujących to, co dzieje się w najważniejszych punktach miasta, obraz… więcej >>>


Marcin Hałaś Marcin Hałaś

Dobra koalicja, a przynajmniej najlepsza

Od wyborów samorządowych Bytomiem rządzi koalicja KO-PiS, czyli Koalicji Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości. Co prawda magicy z… więcej >>>


Witold Branicki Witold Branicki

Krajobraz po historycznym spadku

​Na 760-lecie lokacji Bytomia na prawie niemieckim Ratusz oraz jego agendy, miejscowe instytucje i organizacje

przygotowały turnieje, imprezy,… więcej >>>


Jacek Sonczowski Jacek Sonczowski

Święto policji w teatrze “Rozbark”

​Policjanci z bytomskiego garnizonu spotkali się w Bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu "Rozbark". Okazją było doroczne Święto Policji.… więcej >>>


ZB 36 | 03.09.2018 | Życie miasta | Edytor

Panek nie obiecuje lotów w kosmos

​Zaczął w Górnikach. Kilkaset osób uczestniczyło w inauguracji kampanii wyborczej ubiegającego się o stanowisko prezydenta Bytomia Andrzeja Panka. Zapewnił on, że jest przygotowany do  walki, zmobilizowany i jako pierwszy  może pochwalić się gotowymi listami kandydatów na radnych. 


Wydarzenie zorganizowano w najmniejszej dzielnicy naszego miasta, czyli w Górnikach. – Wybierając miejsce inauguracji chcieliśmy pokazać, że każda z dzielnic, nawet ta najmniejsza, ma być równie ważna, każda powinna rozwijać się w tym samym tempie – podkreślał Panek. Pojawił się on na scenie razem z wszystkimi kandydatami na rajców, stojąc na tle wielkiego bilbordu z hasłem „Bytom stać na sukces”. Dało się wyczuć wielki entuzjazm.  

Andrzej Panek podkreślał, że program który przedstawia mieszkańcom Bytomia nie jest obietnicą lotów kosmicznych. – Nie obiecamy toru formuły jeden, nie będziemy was też zapewniać, że wybudujemy w Bytomiu drugie Santiago Bernabeu  Ale mogę Wam obiecać jedno, z pełną odpowiedzialnością, pełnym przekonaniem i szczerą wiarą,  że podołamy. W ciągu pięciu najbliższych lat Bytom zmieni się nie do poznania. Będzie miastem bezpiecznym, wygodnym, z ofertą zarówno dla młodych rodzin jak i osób starszych czy niepełnosprawnych – wyliczał podczas inauguracji kandydat na prezydenta Bytomia.

Małgorzata Nowak, kandydatka na radną podkreślała, że Bytom musi zadbać o rodziny.

– Chcemy  Bytom „wyposażyć” w miejsca przyjazne rodzinie. Chcemy i zrobimy to -  w trybie natychmiastowych. Wyposażymy Bytom w kieszonkowe parki, rynek, place zabaw, przewijaki, pokoje dla dzieci. Jest tych projektów przynajmniej kilkanaście – mówiła.

Ważną częścią konwencji było omówienie kwestii gospodarczych, sytuacji budżetowej oraz sposobu na ściągnięcie kapitału do miasta. 

– Stworzymy centrum pozyskiwania środków zewnętrznych, które ściągnie do Bytomia strumień pieniędzy z Unii, Województwa, Ministerstw, funduszy pomocowych różnych krajów. Będzie to centrum obsługujące nie tylko miejskie projekty, ale także bytomskich przedsiębiorców i bytomskie organizacje pozarządowe. Bo my rozumiemy, że każda złotówka pozyskana przez bytomską firmą, czy organizację to złotówka, która zostanie w Bytomiu – wyjaśniał Łukasz Kozakowski, kandydat na radnego z KWW Andrzeja Panka. 

Kandydaci zapewniali,  że najważniejszą częścią ich wspólnego programu będzie czystość i bezpieczeństwo w Bytomiu. – Bytomianie chcą chodzić po równych czystych chodnikach – mówił dr Kazimierz Martyn, kandydat na radnego KWW Andrzeja Panka. – Zadbamy także o bezpieczeństwo. To nie mieszkańcy będą bali się ulicznych bandytów, to bandyci zaczną się bać

Andrzej Panek jako pierwszy przedstawił kompletne listy kandydatów na radnych we wszystkich dzielnicach Bytomia. Kandydatowi i jego bezpartyjnej liście udzieliło poparcia kilkadziesiąt stowarzyszeń i ugrupowań w tym Śląska Partia Regionalna, której lider dr Jerzy Gorzelik także uczestniczył w konwencji wyborczej.Artykuł był oglądany 4400 razy.
 • Ocena - 2 4 głosów
   


Komentarze

Bytomianin
napisał
03.09.2018
o 13:35

Można sądzić, że pan Andrzej Panek jest zwolennikiem odłączenia Górnego Śląska od Polski. Jak również witałby ze szczerym uśmiechem i naręczem kwiatów Niemców 1 września 1939r., o czym świadczy obecność na sali pana Jerzego Gorzelika. Pana Gorzelika, gdzie w jego organie prasowym pt. Ślunski Cajtung pisze się, że ślązacy radośnie witali hitlerowców. Nie wiem czy pan Panek podziela jego poglądy, ale można przypuszczać że nic mu nie jest obce co doprowadzić może go do władzy.

Karol Kawczyk
napisał
03.09.2018
o 14:04

były wice odwołany przez obecnego prezydenta miasta - powód brak zaufania—-niesamowita historia
ludzie zatrzymajcie ten obłęd…

Jan Mikula
napisał
03.09.2018
o 14:41

Panie Panek! Proszę w pierwszej kolejności usunąć górę śmieci, za którą tak pan lobbował. Smród będzie się za Panem ciągnął...

Krycha
napisał
03.09.2018
o 19:35

W dzisiejszym wydaniu ŻB artykuły z reklamą kandydata SBBsld Punka, nie posiadają zapisu, że materiał został opłacony przez jego KW, a to przecież przestępstwo wyborcze.
Ładnie zaczynają, od przestępstw wyborczych, ale czy tylko? Kto płaci i za jakie obietnice powyborcze?
Prawo faktycznie ma opaskę na oczach i tych przestępstw nie widzi. Odpowiednie służby powinny zlustrować finansowanie jego kampanii, myślę, że więcej przekrętów i korupcji nasze miasto nie potrzebuje.

Radek
napisał
05.09.2018
o 12:54

Andrzej! Tak trzymaj. Jestem z Tobą!

Wiesław Kot
napisał
05.09.2018
o 14:59

Panie Radku
Jeśli Pan Panek będzie tak trzymał to nawet u Pana będzie śmierdzieć
Polecam a raczej proszę - zastanawiać się co Pan pisze.

Tadeusz
napisał
13.09.2018
o 21:54

A ja na tego pana nie zagłosuje. Myśle, że za syf w Bytomiu to on jest odpowiedzialny, najpierw jako naczelnik wydziału ochrony środowiska, a potem jako wiceprezydent. Jeżeli zostanie prezydentem to będzie tylko gorzej.

Kaziu
napisał
14.09.2018
o 07:48

re: Tadeusz

Gorzej jak po wyborach wejdą z nim w koalicję i dalej będzie decydować, kadry ustalać, itp.

Widać po kampanii, jaką kasą dysponuje.

Widać, stawka jest duża.

Ale miasta to nie uratuje.

Do Pana Marcina Hałasia
napisał
14.09.2018
o 14:55

Panie Marcinie, wydaje mi się, że już najwyższy czas aby ŻB zmieniło swoją formułę. Podawanie informacji z tygodniowym opóźnieniem w dobie internetu i telewizji jest bezsensowne. Jeżeli gazeta chce się utrzymać, powinna podawać informacje codziennie na stronie a utrzymywać się z reklam i ogłoszeń. Niestety takie są realia. Na dzień dzisiejszy gazeta jest nieaktualna, a w dodatku nie opiniotwórcza, gdyż opinie tworzy Pan i nie jest ona obiektywna.

Marcin Hałaś
napisał
15.09.2018
o 22:08

Panie Anonimie - przekaże Pana uwagi redaktorowi naczelnemu Życia Bytomskiego, chociaż w dobie Internetu zapewne przeczytał już Pana wpis. Odniosę się tylko do ostatniego Pana zdania: taki gatunek dziennikarski jak felieton z definicji nie jest obiektywny, prezentuje bowiem subiektywne zdanie Autora. Jeśli Czytelnicy się z jego tezami zgadzają - gazeta staje się opiniotwórcza. Pozdrawiam.

Radek
napisał
17.09.2018
o 08:56

Czas zmienić Bytom. To jedna wielka rudera - z każdym rokiem coraz większa. Wyprowadziłem się z Bytomia 30 lat temu i widzę co się dzieje… mam porównanie.
Wyjeżdżam z Bytomia z poczuciem, że to miasto bardzo wiele przegrało i nie bardzo wie, jak wrócić choćby do punktu wyjścia. Lista porażek jest długa. Ulice w centrum miasta przemieniły się w enklawy biedy. Dzielnice wyglądają jakby co dopiero czołgi sowieckie wyjechały. Takie miasta widywałem na Ukrainie.
Gdy chodzi o przyszłość, to wybrane w najbliższych wyborach samorządowych władze muszą się ostro wziąć do pracy. Obecne i byłe władze pokazały, że nie radzą sobie z problemami Bytomia. Jeżeli ktoś neguje A. Panka jako prezydenta to neguje przyszłość Bytomia.

Władek
napisał
17.09.2018
o 14:24

re: Radek

A ile lat w samorządzie bytomskim pracował Panek?
Strzelę: 30 lat? A nawet jak krócej, yo i tak się zasłużył.
Na niebyt.

No to już wiemy: kto, co i jak

Panek czy Damianek to jedna Stajnia niekoniecznie Augiasza..

Ale konkurencja wcale nie lepsza.
Prawdziwych Cyganów już nie ma.

Pepe znaczy JotPe wróć.

Radek
napisał
17.09.2018
o 14:32

re:
No to kto?
Nie masz propozycji…
Więc wszystkich negujesz.

Coco
napisał
17.09.2018
o 15:05

Wybieranie prezydenta z ówczesnych kandydatów to tak jakby udać się do burdelu i z pośród pięciu ku.ew wybierać kandydatkę na żonę...

Radek
napisał
17.09.2018
o 15:20

Oj Stasiu, Stasiu - pises roz jako Władziu, a roz jako Coco.
I som nie wies co chces.

Władek
napisał
18.09.2018
o 07:59

re: Radek

To ja. Piszę pod swoim imieniem.
Pytasz, kto?
Odpowiem tak.
Niezależny od układów, uczciwy, kompetentny, brzydzący się kłamstwem i złodziejstwem, konsekwentny, wizjoner i realista, z empatią odnoszący się do każdego człowieka, potrafiący słuchać i odważnie podejmujący trudne decyzje, oszczędny, rozumiejący procesy społeczne i prawa nimi rządzące, mężczyzna, mąż i ojciec, niezależny materialnie - posiadający majątek, komunikatywny, potrafiący płynnie mówi w języku polskim i obcym, dowcipny i uśmiechnięty, dobrze ubrany, schludny i zadbany wygląd, ojciec miasta, gospodarz (nie mylić z Aniołem z Alternaty-4),

Teraz już wiesz kto. Takiego kandydata nie ma teraz.

Zostaję w domu.

Radek
napisał
18.09.2018
o 09:12

I tutaj przyznaję koledze rację.
Takiego ideału nie ma na teraz.
Ale trzeba coś wybrać co by inni za nas nie wybrali…

Madzia
napisał
24.09.2018
o 07:06

A na bytomski.pl i w ZB jakoś cicho o gangsterskich metodach Andrzejka
 • pozostałe artykuły z tego wydania

  Rozmowy o Becetce i długach Polonii

  ​Sesja jak kampania. Na sporo kłopotliwych pytań padających z ust swoich oponentów musiał podczas minionej sesji Rady Miejskiej odpowiedzieć prezydent Bytomia… więcej >>>

  ZB 36 | Życie miasta | 03.09.2018 | Edytor

  Ruszyła kampania Damiana Bartyli

  ​Powalczy o reelekcję. We wtorek 28 sierpnia rozpoczęła się oficjalnie kampania wyborcza obecnie urzędującego prezydenta Bytomia Damiana Bartyli i popierającego go ugrupowania… więcej >>>

  ZB 36 | Życie miasta | 03.09.2018 | Edytor

  Potencjał mamy, pieniądze niezagrożone?

  ​Władze wyjaśniają. Bytomski Urząd Miejski do dziś nie otrzymał ze Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego  żadnego oficjalnego pisma potwierdzającego doniesienia medialne mówiące… więcej >>>

  ZB 36 | Życie miasta | 03.09.2018 | Edytor

  Wspólne działanie przyniesie efekty

  ​Rozmowa z Pawłem Zagrodnikiem, trenerem kadry narodowej juniorów młodszych Polskiego Związku Judo, wychowankiem GKS Czarni Bytom, 5. zawodnikiem Igrzysk Olimpijskich w Londynie

  więcej >>>
  ZB 36 | Życie sportowe | 03.09.2018 | Witold Branicki

  Bańki mydlane fruwały nad Rynkiem

  ​Charytatywnie. Dzień Baniek Mydlanych świętowano w miniony piątek na bytomskim Rynku. Impreza miała cel charytatywny. W jej trakcie zbierano pieniądze na rehabilitację… więcej >>>

  ZB 36 | Środek życia | 03.09.2018 | Edytor

  Udane lato z wędką

  ​Dzieci i ryby. Wędkarze z bytomskiego koła Polskiego Związku Wędkarskiego postanowili kolejny rok z rzędu przekonać młodych ludzi do zdrowego sposobu spędzania wolnego… więcej >>>

  ZB 36 | Środek życia | 03.09.2018 | Edytor

  Szkoła bez pana Bogdana

  ​Pożegnanie. 3 września uczniów i nauczycieli, wkraczających w mury I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Smolenia, nie powita już pan Bogdan Parzniewski. A przecież wydawało… więcej >>>

  ZB 36 | Środek życia | 03.09.2018 | Edytor

  Blues znowu popłynął po szynach

  ​„Bana” zagrała. Zgodnie z przewidywaniami było głośno i bardzo spontanicznie. W sobotnim muzykowaniu przez starą banę linii 38 przewinęło się kilkudziesięciu muzyków. Z roku… więcej >>>

  ZB 36 | Środek życia | 03.09.2018 | Edytor

  Sześćdziesiątka to nie starość

  ​Arki Bożka, Szombierki. Jak wielu członków ma Bytomska Spółdzielnia Mieszkaniowa, można się było przekonać podczas festynów zorganizowanych z okazji jej 60-lecia.… więcej >>>

  ZB 36 | Życie dzielnic | 03.09.2018 | Edytor


  OGŁOSZENIA
  DROBNE

  W PONIEDZIAŁEK
  W GAZECIE
  W ŚRODĘ
  W INTERNECIE!*

  *za 15% dopłatą

  06 lipca 2020

  imieniny:
  Gotarda, Dominiki

  Galeria Tomenki

  Nasze akcje

  • Panteon bytomski

   Cykl artykułów o ludziach, którzy na przestrzeni wieków zasłużyli się dla Bytomia. więcej >>>

  Redakcja