Zb logo

  

   blogi   forum

Wiadomości

Komentarze / Blogi

Tomasz Nowak Tomasz Nowak

Kamera! Akcja! I nic nie widać

​Bytomski system monitoringu to 38 kamer non stop rejestrujących to, co dzieje się w najważniejszych punktach miasta, obraz… więcej >>>


Marcin Hałaś Marcin Hałaś

Dobra koalicja, a przynajmniej najlepsza

Od wyborów samorządowych Bytomiem rządzi koalicja KO-PiS, czyli Koalicji Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości. Co prawda magicy z… więcej >>>


Witold Branicki Witold Branicki

Krajobraz po historycznym spadku

​Na 760-lecie lokacji Bytomia na prawie niemieckim Ratusz oraz jego agendy, miejscowe instytucje i organizacje

przygotowały turnieje, imprezy,… więcej >>>


Jacek Sonczowski Jacek Sonczowski

Święto policji w teatrze “Rozbark”

​Policjanci z bytomskiego garnizonu spotkali się w Bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu "Rozbark". Okazją było doroczne Święto Policji.… więcej >>>


ZB 26 | 29.06.2020 | Życie miasta | Tomasz Nowak

Radny Bartków ostro ripostuje posłance Nowickiej

​Emocje wokół Karty. Tego się można było spodziewać. Mamy ostrą reakcję bytomskiego radnego Macieja Bartkowa na oświadczenie jakie o możliwości  przyjęcia w Bytomiu Samorządowej Karty Praw Rodzin wydała posłanka Lewicy Wanda Nowicka. 


To zapewnie dopiero początek ideologicznego konfliktu i bez wątpienia nie jego najgorętszy moment. Wspomniana Karta to przypomnijmy dokument przyjmowany przez samorządy w całej Polsce. Deklarują one, iż będą dbały o prawa rodziców i dobro dziecka w przedszkolu oraz szkole, przestrzegały praw rodziny w polityce społecznej, zajmowały się promocją dobrych praktyk dotyczących praw rodzin w biznesie, monitorowały i egzekwowały prawa rodziny oraz tworzyły prawo im przyjazne. Karta jest zdecydowanie krytykowana przez lewicę oraz środowiska związane z ideologią LGBT. Ich zdaniem dokument dyskryminuje mniejszości seksualne, osoby samotne i wyznające wartości inne, niż tradycyjne. 

Przymiarki do zaaprobowania Karty w Bytomiu już się rozpoczęły. Na razie kierowana przez Bartkowa Komisja Skarg, Wniosków i Petycji Rady Miejskiej uznała petycję Zjednoczenia Rodzin Chrześcijańskich, które chce by dokument został w naszym mieście oficjalnie przyjęty. Teraz ta sama komisja musi Kartę zaopiniować. Jeśli opinia będzie pozytywna (a po pierwszym głosowaniu w sprawie widać, że to realne), dokumentem zajmie się cała Rada. W niej głosy rozkładają się tak, że też są szanse na zwycięstwo zwolenników Karty. Na pewno nie obejdzie się natomiast bez politycznej wojny i to głównie wewnątrz koalicji rządzącej miastem. Za Kartą jest bowiem Prawo i Sprawiedliwość, przeciw zaś Koalicja Obywatelska. Negatywny stosunek do niej ma też prezydent Mariusz Wołosz, czemu dał już oficjalnie wyraz, wywołując konsternację wśród rajców PiS. 

Wspomniana wojna tak naprawdę już się rozpoczęła. Jak już pisaliśmy przed tygodniem głos w sprawie zabrała reprezentująca nasz okręg, ale pochodząca z Warszawy posłanka Lewicy Wanda Nowicka. W swym oświadczeniu napisała ona między innymi: „Jestem głęboko zaniepokojona podjęciem w Bytomiu prac nad petycją, umożliwiającą przyjęcie Samorządowej Karty Praw Rodzin, która de facto wprowadziłaby w mieście tak zwaną strefę wolną od LGBT. (...) Petycja wpisuje się w nagonkę na osoby LGBT, która jest wszechobecna na poziomie samorządowym i ogólnopolskim. (...) Szkoda, że dzisiaj ma to miejsce w Bytomiu – wielokulturowym, śląskim mieście, które znane było z różnorodności wyznaniowej, kulturowej i narodowościowej.”

Nowicka nie poprzestaje na diagnozie, ale zapowiada też swoje działania: „Sytuacja jest tak niepokojąca, że podejmę działania, aby petycja nie została przyjęta przez Radę Miejską. Nie ma mojej zgody na stygmatyzowanie ludzi, naruszanie praw człowieka i obywatela. Za skrótem LGBT nie stoi, jak próbuje nam się wmówić, żadna ideologia. To żywi ludzie, kobiety, mężczyźni i dzieci, których próbuje się sprowadzić na margines społeczny i wykluczyć ze społeczeństwa. Wyssane z palca są zarzuty o niszczeniu polskich rodzin i deprawowaniu dzieci przez środowiska LGBT oraz o niszczeniu wartości chrześcijańskich”.  

W swym oświadczeniu posłanka przewiduje trudne do pojęcia rzekome konsekwencje przyjęcia w Bytomiu Karty: „Niepokoją również konsekwencje międzynarodowe, skutkiem może być zerwanie współpracy zagranicznej w ramach partnerstwa między miastami, odebranie Polsce funduszy unijnych, jak również izolacja Polski na arenie międzynarodowej.”  

Słowa Wandy Nowickiej wzburzyły radnego Macieja Bartkowa, który skierował do niej pismo. Czytamy w nim między innymi: „Ze zdziwieniem zapoznałem się z Pani wypowiedziami dotyczącymi ostatniego posiedzenia Komisji Skarg, Wniosków i Petycji Rady Miejskiej w Bytomiu. Informuję, iż wbrew Pani twierdzeniom, w treści Samorządowej Karty Rodzin, nad jaką procedowała i procedować będzie Komisja, nie ma najmniejszej wzmianki o tzw. ideologii LGBT. Nie wprowadza ona w naszym mieście także żadnych stref, ani nie wywołuje jakichkolwiek podziałów. Warto, szczególnie będąc Posłem na Sejm RP, wypowiadać się precyzyjnie i nie wprowadzać w błąd osób, które wiedzę czerpać mogą z Pani publicznych wypowiedzi”

W dalszej części swego pisma Bartków komentuje: „Z oburzeniem natomiast przyjmuję Pani zapowiedzi, iż „zrobi Pani wszystko”, aby Bytom nie przyjął „homofobicznej” – jak wbrew faktom Pani podnosi – Samorządowej Karty Rodzin. Jako radny Rady Miejskiej w Bytomiu stanowczo protestuję przeciwko temu, aby warszawski polityk, nie znający Ziemi Śląskiej, kierował tego typu pogróżki pod adresem suwerennej władzy samorządowej. Wypełniany mandat Posła na Sejm RP nie daje Pani żadnych ku temu kompetencji. Jedyne co może Pani zrobić w powyższej kwestii, to wypowiedzieć publicznie swoje zdanie, przy czym raz jeszcze apeluję, aby było ono oparte na prawdziwych przesłankach i faktach, a nie subiektywnych i odrealnionych przekonaniach czy fobiach. Zapowiedzi wpływania na decyzję samorządu uważam za rzecz niedopuszczalną.

Jako się rzekło, to dopiero początek. Kolejne oświadczenia i mocne słowa zapewne dopiero przed nami. Artykuł był oglądany 522 razy.
 • Ocena - 0 0 głosów
   


Komentarze

Fred
napisał
30.06.2020
o 00:32

A co Wanda Nowicka ma do Rady Miejskiej w Bytomiu i do podejmowanych przez Radę decyzji???, tego nie rozumiem. Tym bardziej, że jest z Lewicy a nie Koalicji Obywatelskiej, która wykreowała prezydenta Wołosza.
Uważam, że ingerencja Nowickiej w pracę i decyzje naszej Rady Miejskiej jest niezgodna z prawem, a wszelka dyskusja z Nowicką jest nie na miejscu i upokarza naszych Radnych z Bartkowem na czele. Radni Bytomia powinni robić swoje i nie wdawać się w dyskusje z osobami postronnymi. Amen.

Koń Trojański
napisał
30.06.2020
o 11:02

Bartków, czy wy nie rozumiecie, że lewica (PZPR) ma w Bytomiu w tzw. Koalicji Obywatelskiej (PO) swojego konia trojańskiego, który nazywa się Wołosz.
Karty Praw Rodzin powinna być uchwalona bez zbędnej zwłoki.
Do Bartkowa - czy naprawdę, tak bardzo zależy wam na tych kilku stanowiskach w spółkach, przecież łatwo można stworzyć patriotyczną większość w RM.

Czytelnik
napisał
30.06.2020
o 12:19

A czym że jest ta karta praw rodziny? I przed kim lub czym ma chronić rodzinę?

Fred
napisał
30.06.2020
o 14:21

Odpowiedź dla “Czytelnika”:
Karta praw RODZINY ma między innymi chronić nasze DZIECI i nasze RODZINY przed:
1. Demoralizacją  i dewiacją naszych dzieci już od 4 roku życia
2. Ideologią  LGBT, którą między innymi promuje związki homoseksualne i zezwala na adopcję dzieci przez osoby jednopłciowe
3. Ideologią LGBT, którą atakuje naszą wiarę katolicką i profanują symbole religijne.
4. Ideologią LGBT, którą chce odebrać rodzicom prawo do wychowywania swoich dzieci w-g ich wartości i zasad moralnych.
5. Ideologią LGBT, która chce prawnie narzucić naszym Rodzinom reguły i zasady moralne stosowane w środowiskach homoseksualnych
“Czytelniku”, jeśli masz jeszcze wątpliwości zapoznaj się z treścią Karty LGBT, podpisanej w zeszłym roku przez Rafała Trzaskowskiego dla miasta stołecznego Warszawy.

Czytelnik
napisał
30.06.2020
o 15:26

1.  Demoralizacją  i dewiacją naszych dzieci już od 4 roku życia
- Czy możesz mi powiedzieć co ma demoralizować te dzieci od 4 roku życia? Jakiś źródło? Bo ja widzę, że największym demoralizatorem jest Kościół w Polsce.
2. Ideologią  LGBT, którą między innymi promuje związki homoseksualne i zezwala na adopcję dzieci przez osoby jednopłciowe
- Nie widzę w tym nic złego, aby homoseksualiści zawierali związki homoseksualne wedle zasady moja wolność kończy się tam gdzie zaczyna się ich wolność. Chcą niech sobie zwierają.
- Adopcja dzieci przez Homo. Mam pytanie, ile dzieci już adoptowałeś jako porządny hetero? Gdyby każdy przeciwnik adopcji dzieci przez pary homo zaadoptował choć jedno dziecko, to by homo nie miały kogo adoptować i był by spokój. No ale tu nie chodzi o dzieci tylko zwykłe pier.olenie.
3. Ideologią LGBT, którą atakuje naszą wiarę katolicką i profanują symbole religijne.
- To nie ideologia tylko ludzie, ideologia to twoja wiara chrześcijańska. No ale pomijając. Nie widziałem nigdy geja stojącego przed kościołem atakującego wiernych, ale widzę za każdym razem katolików atakujących gejów na ich paradach. Codziennie słyszę od jakiegoś pedofila w kiecce jacy to geje są źli nie moralni.
4. Ideologią LGBT, którą chce odebrać rodzicom prawo do wychowywania swoich dzieci w-g ich wartości i zasad moralnych.
- Karta bo chyba o tym chcesz powiedzieć, mówi o potrzebie wychowywania dzieci z szacunkiem do wszystkich osób w tym także homoseksualnych. Ty chcesz nauczać swoje dzieci moralności poprzez przyzwolenie im na dyskryminowanie innych. Mam nadzieję, że twoje dzieci będą heteroseksualne!
5.  Ideologią LGBT, która chce prawnie narzucić naszym Rodzinom reguły i zasady moralne stosowane w środowiskach homoseksualnych
- A możesz określić jakie to reguły i zasady moralne?

Szanowny Fredzie, zapoznałem się z kartą LGBT w odróznieniu do ciebie. Przesyłam także link https://mnw.org.pl/program_samorzadowy_dla_lgbt/?gclid=CjwKCAjwxev3BRBBEiwAiB_PWP3vwJvJU_spAUlsLERGd8ADYPqhpQC2ELR19wLWifmudOJvSImKFRoCAt8QAvD_BwE#program_dla_warszawy

Na przód przeczytaj!
Twój moralność to moralność Kaliego

Czytelnik
napisał
30.06.2020
o 15:41

Chciałem cię jeszcze Fredzie uświadomić, że homoseksualiści też mają rodziny, może masz braki w edukacji, to ci pomogę. Homoseksualiści przychodzą na świat drogami rodnymi kobiety, nie rosną na drzewie, nie ma też fabryki gejów i lesbijek. także chodzą do szkoły i także płacą podatki i także mają prawo do równego traktowania!
Nikt ci nie zabrania wychowywania dzieci wedle twojego uznania, ale ty jako rodzic, masz obowiązek wychowywać swoje dzieci tak aby szanowały każdego człowieka, bo same na tym świecie nie żyją. Masz swój kawałek podłogi, to nie właź z buciarami na czyiś kawałek podłogi

Czytelnik
napisał
30.06.2020
o 16:46

Jeszcze mam prośbę do Pana Bartków, który twierdzi że dzierży sobie prawo do tego kto jest na tyle doskonały by mógł żyć w Bytomiu i tego który nie jest na zbyt doskonały (strefy wolne od LGBT)

Proponuje wyzwanie.

Człowiek doskonały został przedstawiony na rysunku Leonarda Da Vinci pt. Człowiek witruwiański. wymiary podane przez LdV są traktowane przez anatomów jako (rzeczywiście człowiek idealny) Może pozwoli się pan Bartków dokładnie pomierzyć czy aby jest Pan taki doskonały aby móc mówić kto jest doskonały mniej i kto może tu żyć a kto nie.

O ile Pan mówi o orientacji homoseksualnej jako o czymś złym i nieprawidłowym zasługującym na potępienie, o tyle ja proponuje test na pańskie człowieczeństwo. Czy zgodzi się pan, jeżeli okaże się, że nie jest pan “doskonałym człowiekiem”  na opuszczenie naszego miasta, generalnie każdego miasta i zamieszka pan dżungli jako reprezentant człowiekopodobnego tworu?

Fred
napisał
01.07.2020
o 00:10

Odpowiedź pierwsza dla “Czytelnika”:
Drogi Czytelniku. W wielu krajach Europy Zachodniej (np. Hiszpania, Anglia, Holandia, Niemcy) funkcjonuje już wprzedszkolach i szkołach program przymusowej seksualizacja dzieci od 4 roku życia.
Program ten oparty jest o Dyrektywę GENDER I stanowi realizację szerzej pojętej ideologii LGBT. Zgodnie z nią, dzieci od 4 roku życia uczone są podstępem (między innymi) masturbacji seksualnej oraz udostępniana im jest pornografia. Wszystko to zaś odbywa się bez zgody rodziców.
Karta LGBT+, którą podpisał Trzaskowski, odwołuje się do Standartów Edukacji Seksualnej WHO. Według tych standartów dzieci od 4 roku życia powinne być zachęcane (między innymi) do masturbacji.
A oto przykład z naszego podwórka:
W zeszłym roku Dziennikarze programu ALARM przeprowadzili wywiad z polskimi pedagogami, którzy mają się w przyszłości zająć edukacją seksualną dzieci w Warszawie, zgodnie z podpisaną Kartą LGBT+.
Pedagodzy Ci, w podstępnie nagranym wywiadzie potwierdzili,  na czym będzie się opierać edukacja dzieci w oparciu o LGBT. 
Otóż będzie to przymusowa (oparta o program szkolny) demoralizacja dzieci od najmłodszych lat. Dzieci mają być między innymi podstępem uczone masturbacji i ma być im udostępniana pornografia. Zatem w naszym kraju ma być identycznie, jak już jest na Zachodzie Europy. Nic dziwnego jedna jest przecież ideologia LGBT i wspólna Dyrektywa GENDER.
Wspomniany wywiad był emitowany przez TVP i odsłuchało go kilka milionów widzów.
Uświadom sobie teraz dogi Czytelniku, jak wielkiej zbrodni, dokonuje na Dzieciach ideologia LGBT, demoralizując je i niszcząc im prawidłowy rozwój psychologiczny. Na domiar złego, “niszczenie” tych dzieci odbywa się bez zgody ich Rodziców.
Koniec pierwszej odpowiedzi.

Fred
napisał
01.07.2020
o 01:23

Odpowiedź druga dla “Czytelnika”.
Drogi Czytelniku, Art. 18 naszej Konstytucji mówi jednoznacznie, że Małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny. Czyżbyś nie znał tego artykułu naszej Konstytucji? Uświadom sobie tutaj Czytelniku, że zapis ten jest logiczny i zgodny z Naturą.
Uświadom sobie drogi Czytelniku, że podstawowym i najważniejszym zadaniem małżonków jest spłodzenie i wychowanie dzieci. Zadania tego nie mogą w żaden sposób wykonać dwie osoby homoseksualne, nie mogą bowiem spłodzić dzieci.  To jest tak,  jakby człowiek bez nóg chciał uprawiać bieg maratoński.
NIE MOGĄ I NIE POWINNY WIĘC OSOBY HOMOSEKSUALNE ZAWIERAĆ MAŁŻEŃSTW I TO ODZWIERCIEDLA NASZA KONSTYTUCJA, KTÓRĄ KAŻDY OBYWATEL TEGO KRAJU (TY TEŻ CZYTELNIKU) POWINIEN PRZESTRZEGAĆ.
Co do adopcji dzieci, to uświadom sobie drogi Czytelniku, że naukowo stwierdzono, że dla prawidłowego rozwoju dziecka potrzebny jest ojciec i matka - Kobieta i Mężczyzna. Owszem istnieją przypadki losowe, gdy dziecko jest pozbawione jednego lub obu rodziców, ale nawet wtedy powinno trafić (w miarę możliwości) do rodziny zastępczej złożonej z kobiety i mężczyzny.
W żadnym przypadku zaś dziecko nie powinno być wychowywane przez pary homoseksualne. Jest to bowiem zbrodnia na psychice i wychowaniu tego dziecka.
Niestety ideologia LGBT dopuszcza adopcję dzieci przez pary homoseksualne i dopuszcza (wbrew naturze) małżeństwa homoseksualne. W krajach Europy Zachodniej nie ma już pojęć Matka, Ojciec lecz Rodzic nr 1 i Rodzic nr 2. Ideologia LGBT jest więc sprzeczna z Naturą tego świata i narzuca wszystkim zachowania i pojęcia, które są zaprzeczeniem tej Natury.
Obywatele Europy Zachodniej zmuszani są do przyjmowania ideologii LGBT, w przeciwnym wypadku wykluczani są z życia społecznego.
Przykład z naszego kraju (choć LGBT nie jest jeszcze u nas tak głęboko zakorzeniona):
- pracownik IKEI został zwolniony z pracy tylko za to, że nie chciał promować  ideologii LGBT i cytował Pismo Święte.
- Profesor Nalaskowski został wyrzucony z Uczelni toruńskiej, ponieważ promował normalną, tradycyjną rodzinę
- Pani profesor (nazwiska nie pamiętam) , zrezygnowała z pracy na Uniwersytecie w Katowicach, ponieważ była prześladowania przez Radę Uczelnianą za stwierdzenie, że Małżeństwo składa się z kobiety i mężczyzny.
Podobnych przykładów w skali kraju jest podobno kilkadziesiąt.
Drogi Czytelniku uświadom sobie jak groźną dla naszych dzieci i rodzin jest ideologia LGBT. Jak demoralizuje i niszczy ona nasze dzieci i rodziny. Jak bardzo jest przy tym agresywna i narzucająca większości swoje sprzeczne z naturą wartości.
Pozdrawiam i zachęcam do przemyśleń.

Fred
napisał
01.07.2020
o 05:42

Odpowiedź trzecia dla “Czytelnika”.
Drogi Czytelniku, odpowiedz sobie teraz na pytanie: Kto stoi na straży niewinności dziecka, którego ideologia LGBT chce demoralizować?, kto stoi na straży wartości tradycyjnej rodziny, którą LGBT chce zdyskredytować?, kto stoi na straży wartości moralnych, które ideologia LGBT nie uznaje? Odpowiedź jest prosta : Wiarą Katolicką i Kościół.  Tak więc Wiarą Katolicka jest największym wrogiem środowiska LGBT i jednocześnie obiektem jego ataków. Przykładów jest wiele, oto one:
1. Profanuje się święte obrazy i symbole religii katolickiej
Przykład: przypisuje się Matce Boskiej aureolę tęczy i rozwiesza na Toi-Tojach i Śmietnikach
2. Szydzi się z Wiary i Sakramentów Świętych
Przykład: parada równości 10 czerwca 2019 w Warszawie, gdzie odbywa się parodia Mszy Świętej
3. Zakłóca się przeprowadzanie nabożeństw w kościołach
Przykład: wchodzenie do kościołów, podnoszenie okrzyków podczas nabożeństw oraz wystawianie sztandaru tęczy.
4. Atakowanie księży, krytykujących ideologię  LGBT
Przykład: ataki na arcybiskupa Jędraszewskiego
Drogi Czytelniku uświadom sobie tą głęboką Prawdę, ż to nie katolicy chodzą na Parady Równości i zakłócają jej przebieg,
lecz działacze LBBT wchodzą do kościołów i zakłócają nabożeństwa i atakują duchownych.
To nie katolicy pragną zniszczyć LGBT, lecz to środowisko LGBT pragnie zniszczyć Kościół, który stoi mu na przeszkodzie do demoralizacji dzieci i niszczenia tradycyjnej Rodziny.
Pozdrawiam Fred

Czytelnik
napisał
01.07.2020
o 13:26

Nie chce mi się nawet odpowiadać na twoje bzdury. Ps. Ja mieszkam w Anglii, moje dzieci chodzą do angielskiej szkoły, moja małżonka jest asystentem nauczyciela. Takie bzdury to możesz opowiadać komuś kto przysłowiowo w d.pie był i g.wno widział. Pracownik Ikei został zwolniony za nawoływania do mordowania gejów siekierą. Idź chłopie bo płakać mi się chce jak czytam te bzdury.

Jilis
napisał
01.07.2020
o 14:36

Pleć pleciugo, byle nie długo. Zastanów się, co piszesz i rozpowszechniasz nieprawdę a przy okazji szkalujesz wymiar sprawiedliwości, który według ciebie nie uwzględnia nawoływania do mordów na tle rasowym, w tym wypadku za nawoływanie czyli podżeganie do mordowania gejów siekierą. I właśnie tacy jak ty, podburzają, podjudzają i wprowadzają ferment, pytanie, w jakim celu? Kolejne pytanie, skąd czerpiesz swoją “wiedzę”, mieszkając w Anglii? Powinieneś sprawdzić kilka razy, czy to, co ci tłoczą w uszy jest zgodne z prawdą i ewentualnie zmienić media na prawdomówne.

Fred
napisał
04.07.2020
o 10:01

Odpowiedź  czwarta dla “Czytelnika”.
Drogi Czytelniku, upierasz się przy twierdzeniu, że ideologia LGBT nie istnieje, są tylko ludzie o tej samej orientacji seksualnej, którzy walczą o swoje prawa.
Nic bardziej mylnego. Przeczytaj sobie uważnie moje odpowiedzi dla Ciebie od pierwszej do trzeciej powyżej. Osoby homoseksualne rodziły się i funkcjonowały we wszystkich krajach od zarania dziejów. Jeżeli w danym kraju nie było systemu totalitarnego, to nikt te osoby nie dyskredytował ani nie prześladował.
Drogi Czytelniku, odpowiedz sobie teraz na kilka prostych pytań:
1. Jaki związek z prawami homoseksualistów ma obowiązkowy (na razie na Zachodzie) program demoralizacji dzieci od 4 roku życia (masturbacja, pornografia itp.)???
2. Jaki związek z prawami homoseksualistów mają akcje przypisywanie Matce Boskiej aureoli tęczy i naklejane jej wizerunku na Toi-Tojach i śmietnikach???
3. Jaki związek z prawami homoseksualistów mają tak zwane parady równości, na których odgrywa się parodię Mszy Świętej a także szydzi się z Najświętszego Sakramentu i innych symboli religijnych???
4. Jaki związek z prawami homoseksualistów ma zorganizowana akcja zakłócania nabożeństw w kościołach, poprzez hałaśliwe zachowanie i wystawianie tęczowych sztandarów???
5. Jaki związek z prawami homoseksualistów ma wykluczanie z życia społecznego i prześladowanie osób, które uważają, że małżeństwo to związek kobiety i męszczyzny (przykład młodego człowieka zwolnionego iz IKEI, profesora Nalaskowskiego wyrzuconego z uczelni toruńskiej, Pani profesor prześladowanej przez radę uczelnianą uniwersytetu w Katowicach itp.)???
6. Jaki związek z prawami homoseksualistów mają prześladowania księży, którzy krytykują LGBT(przykład arcybiskupa Jędraszewskiego)???
Pomogę Ci odpowiedzieć na wszystkie te pytania jednocześnie: Nie ma tam żadnego, najmniejszego związku z prawami homoseksualistów.
ZACHOWANIA WSKAZANE W PUNKTACH 1 DO 6 (POWYŻEJ) SĄ EFEKTEM I PODSTAWĄ DZIAŁANIA IDEOLOGII LGBT, IDEOLOGII, KTÓRA CHCE NARZUCIĆ CAŁEMU SPIŁECZEŃSTWU POGLĄDY I ZACHOWANIA NIE TYLKO SPRZECZNE Z RELIGIĄ CHRZEŚCIJAŃSKĄ ALE TAKŻE Z NATURĄ I OGÓLNIE POJĘTĄ LOGIKĄ.
Pozdrawiam Fred

obserwator
napisał
04.07.2020
o 11:26

I CO CZYTELNIKU
ZATKAŁO KAKAO

Czytelnik
napisał
04.07.2020
o 15:04

Obserwatorze, nie zatkało, po prostu nie chce mi się babrać w g.wnie!
Wiem za to, co myśleli ludzie walczący z tępotą ludzką gdy wymyślili mydło zabijało ziły witalne, aparat fotograficzny który odbierał duszę, masturbacja która wysuszała mózg itp,

Mam to szczęście, że mieszkam w Wielkiej Brytanii, gdzie mają takie złe szkoły i tak złą edukację, że w tej klęsce są drugim narodem z największą ilością noblistów.

Ale cóż Polak wie najlepiej gdzie tkwi jego wróg. A wróg jest w Niemcach, do czasu gdy Niemiec nie pokaże złego euro, wtedy się jedzie do Niemca d.upę  mu myć. Generalnie ten zachód to taki zły i zgniły, ale dla Polaka wylądowanie na zmywaku w którymś z tych krajów to powód do dumy.

Jak to Polacy śpiewają, Nie rzucim ziemi skąd nasz ród, w oparach niemieckiego g.wna ze zmienianego pampersa. Niech tylko patriota nie zapomni ubrać spodni z dresu od chińczyka z orłem na d.pie i z dopiskiem “Pamiętamy”!

Czytelnik
napisał
04.07.2020
o 15:19

Polacy nigdy w życiu niczego nie osiągnęli, a ci co osiągnęli, to musieli na przód spier.olić z Polski, bo w Polsce to by co najwyżej badyle sprzedawali na targu. Duda się chwali, że Polka jest w zespole naukowców pracujących nad szczepionką. Tylko nie dodaje, że tak Polka musiała spie.dalać z Polski aby mogła nad tą szczepionką pracować, bo w Polsce kasa zamiast na naukę idzie dla Rydzyka i kler. Większość polaków nie stać na to by wyjechać na jakieś egzotyczne wakacje i zobaczyć trochę świata, więc pozostaje zajrzeć do sąsiada przez dziurkę od klucza z kim śpi i kiedy sra

Czytelnik
napisał
04.07.2020
o 16:00

Mnie matka zawsze uczyła, chcesz być bogaty, porządny, mądry? Słuchaj lepszych od siebie, bogatszych, porządniejszych i mądrzejszych. Jeżeli zaczniesz słuchać rad biedaka, sam będziesz biedny.

No ale duża część polaków wychodzi z założenia, że należy krytykować lepszych od siebie a trzymać z gorszymi od siebie, bo jesteśmy lepsi od tych gorszych. od cała filozofia. Bo nie chodzi by innym było lepiej, chodzi o to by innym było gorzej a przynajmniej tak samo źle jak nam

Czytelnik
napisał
04.07.2020
o 16:28

Tu pozwolę sobie wrzucić zdjęcie które jest kwintesencją tego co pisałem powyżej

https://www.wiocha.pl/1588939,Narodowiec-pochyla-sie

Fred
napisał
04.07.2020
o 23:08

Drogi Czytelniku, pokazałeś swoją prawdziwą Twarz.
Krótko powiedziawszy, posiadasz ogromną pogardę do własnego kraju, do swoich rodaków, do Polaków mieszkających we własnej Ojczyźnie.
Najgorsze dla Ciebie jest to, że szydzisz z Wiary katolickiej i gardzisz Panem Bogiem.

Czytelnik
napisał
04.07.2020
o 23:48

drogi fredzie. Dzisiaj były u mnie skrzaty, smerfy i jednorożec. I powiedziały ze Twój Bóg nie istnieje. Bardzo mi przykro. Zanim zaczniesz pieprzyć coś o szacunku do twojego Boga to się naprzód naucz szacunku do ludzi, tych z krwi i kosci! Daje ci łapkę w górę, to jedyny twój zyciowy sukces

Fred
napisał
05.07.2020
o 06:36

Odpowiedź piąta dla “Czytelnika”
Drogi Czytelniku. BÓG NIE TYLKO ISTNIEJE, ALE TAK JAK ZAPOWIEDZIAŁ, KAŻDY PO SWOJEJ ZIEMSKIEJ ŚMIERCI BĘDZIE PRZEZ NIEGO OSĄDZONY ZE SWOICH WIN I GRZECHÓW.
Drogi Czytelniku, obyś na swoim Sądzie nie był przez Boga potępiony i nie znalazł się w Piekle. JEST TO BOWIEM NIEWYOBRAŻOLNE CIERPIENIE DLA POTĘPIONEJ DUSZY LUDZKIEJ, CIERPIENIE KTÓRE SIĘ NIGDY NIE KOŃCZY.
Drogi Czytelniku. Święta Faustyna Kowalska, której ukazywał się Chrystus, powiedziała: “W Piekle najwięcej jest tych, którzy twierdzili, że Piekło nie istnieje”. Dzieje się tak dlatego, że Ci którzy uważają, że Piekło nie istnieje twierdzą jednocześnie, że też nie ma Boga. Zatem w swoim życiu Boga ignorują, lekceważą i mają za nic jego Przykazania (i Ty tak postępujesz drogi Czytelniku).

PS. Drogi Czytelniku, dzisiaj Niedziela, dzień Święty. Rodzice pewnie nauczyli Cię, że w tym dniu należy uczestniczyć we Mszy Świętej. Jeśli tego nie zrobisz, popełnisz kolejny grzech ciężki wobec Boga. Mówię to do Ciebie dlatego, abyś przemyślał swoje życie, nawrócił się i żył w-g Bożych Przykazań. Nie życzę swemu największemu wrogowi (a tym bardziej Ciebie), aby został przez Boga potępiony i znalazł się w Piekle z którego wyjścia już nie ma.

Czytelnik
napisał
05.07.2020
o 09:54

Fredzie nie mam ochoty wchodzić z tobą dywagacje na temat Twojego Boga. Nie przeszkadza mi że sobie w niego wierzysz, masz do tego prawo. Jeżeli chodzi o mnie to możesz się nawet ukrzyżować Twoja sprawa.
Ale pamiętaj, największym dowodem na nie istnienie boga jest brak dowodu na jego istnienie. Ale niech Cie Twój Bóg błogosławi w którego sobie tam wierzysz.

Czytelnik
napisał
05.07.2020
o 09:57

Fredzie jeszcze na koniec przytoczę i odniosę się do twojej wypowiedzi:
Uświadom sobie drogi Czytelniku, że podstawowym i najważniejszym zadaniem małżonków jest spłodzenie i wychowanie dzieci. Zadania tego nie mogą w żaden sposób wykonać dwie osoby homoseksualne, nie mogą bowiem spłodzić dzieci.  To jest tak,  jakby człowiek bez nóg chciał uprawiać bieg maratoński.

Fredzie dzięki nauce, ludzie bez nóg już dawno uprawiają biegi maratońskie. Wyjdź proszę z kruchty i zobacz świat, chyba ci ta wiara wzrok odebrała

Fred
napisał
05.07.2020
o 10:30

Drogi Czytelniku!
Dowodów na istnienie Boga są tysiące. Najważniejsze z nich opisane są w
4-ch Ewangeliach: Św. Jana, Św. Mateusza, Św. Marka i Św. Łukasza. Życie i działalność Jezusa Chrystusa jest faktem historycznym. Dwaj Ewangeliści: Św. Jan i Św. Mateusz byli uczniami Jezusa, ich ewangeliczny opis jest więc naocznym przekazem życia i działalności Chrystusa. Ewangelia opisuje dziesiątki cudów dokonanych przez Chrystusa, który uzdrawiał chorych na trąd, sparaliżowanych od urodzenia, niewidomych itp. Oprócz tego Jezus trzykrotnie wskrzeszał zmarłych do życia:  była to 12 letnia dziewczynka, młodzieniec, którego ciało odprowadzano na cmentarz oraz Łazarz, który 4 dni leżał w grobie, a jego ciało już cuchło. Największym jednak dowodem na istnienie Boga jest jednak Zmartwychwstanie Chrystusa. Chrystus nie tylko Zmartwychwstał, ale po swojej ziemskiej śmierci i Zmartychwstaniu, jeszcze przez 40 dni spotykał się fizycznie że swoimi uczniami.
Ponadto Jezus ukazywał się wielu Świętym, w tym Św. Faustynie Kowalskiej
żyjącej w 20 wieku.

PS. Drogi Czytelniku wymień mi z imienia i nazwiska chociaż jednego człowieka, który nie posiada nóg, a uprawia bieg kataloński.

Fred
napisał
05.07.2020
o 10:34

Drogi Czytelniku, na koniec wskaż mi z imienia i nazwiska dwie osoby homoseksualne, które po zawarciu “związku małżeńskiego”, spłodziły własne dziecko lub dzieci.

Fred
napisał
05.07.2020
o 11:16

Oj Fredzie nie chce mi się z tobą dyskutować. Jeżeli uważasz że są dowody na istnienie boga, to jesteś debilem większym niż mi się wydawało. I co w związku z tym, że geje nie mogą mieć dzieci, a jak hetero jest bezpłodny to też nie może wejść w związek małżeński bo nie może mieć dzieci? stary idiota

Fred
napisał
05.07.2020
o 11:57

Drogi Czytelniku, może inaczej zadam Ci to samo pytanie:
Podaj mi z imienia i nazwiska chociaż jednego człowieka na Świecie, który narodził się ze związku homoseksualnego.
Jeśli we związku heteroseksualnym ktoś jest bezpłodny to może się leczyć, a jeśli to nie pomoże, to takie małżeństwo może adoptować dzieci.
Co do związków osób homoseksualnych i adopcji przez nich dzieci wypowiadałem się już wyczerpująco w odpowiedzi drogiej dla “Czytelnika”, czyli dla Ciebie.
Drogi “Czytelniku”, jeśli Ty zaprzeczasz historycznym faktom istnienia i działalności Jezusa Chrystusa opisanym w 4-ch Ewangeliach (Św. Jana, Mateusza, Marka i Łukasza), to jak nazwać stan Twojego Umysłu. Nie będę Cię obrażał, bo to nie przystoi Katolikówi.
Chciałem Cię tylko ostrzec, że jeśli się nie nawrócisz i nie zmienisz swego życia, to grozi Ci wieczne potępienie w Piekle, które jest strasznym, niewyobrażalny i niekończący się cierpieniem.
Decyzja należy do Ciebie.
Pozdrawiam Cię serdecznie i będę się modlił o Twoje Nawrócenie
Fred

Czytelnik
napisał
05.07.2020
o 12:24

Fredzie twoje wypociny mają wartość mojego stolca w kiblu. Naprawdę, może idź daj d.py jakiemuś księdzu i będzie ci lżej na duszy

Fred
napisał
05.07.2020
o 12:47

Drogi Czytelniku, swoim ostatnim wpisem sam wystawiłeś sobie opinię: określiłeś swój poziom szacunku do drugiego człowieka, swój poziom kultury osobistej oraz swoją umiejętność prowadzenia dyskusji merytorycznej.
Jeszcze raz pozdrawiam Cię serdecznie i jeszcze raz zapewniam o mojej modlitwie.
Fred
 • pozostałe artykuły z tego wydania

  Muzyka narodów u nas nie zabrzmi

  ​Zmiana miejsca. Tego lata w Bytomiu nie odbędzie się Festiwal Muzyka Narodów. Władze nie chciały go organizować ze względu na pandemię… więcej >>>

  ZB 26 | Życie miasta | 29.06.2020 | Edytor

  Burmistrz Tobor dostał absolutorium

  ​Sesja Rady. Burmistrz Radzionkowa Gabriel Tobor bez problemu otrzymał absolutorium z wykonania zeszłorocznego budżetu gminy. Decyzję w tej sprawie podjęli radni zebrani… więcej >>>

  ZB 26 | Życie miasta | 29.06.2020 | Edytor

  Miasto wspiera szpital

  ​Wielka pomoc. Miasto nie ustaje we wspieraniu podległego mu Szpitala Specjalistycznego nr 1 przy ulicy Żeromskiego. W minionym tygodniu lecznicy przekazano… więcej >>>

  ZB 26 | Życie miasta | 29.06.2020 | Edytor

  Bytom dostanie ponad 22 miliony

  ​Tarcza nas ochroni. Przeszło 22,6 miliona złotych trafi do Bytomia na łagodzenie skutków pandemi koronawirusa. Pieniądze dostaniemy od rządu w ramach… więcej >>>

  ZB 26 | Życie miasta | 29.06.2020 | Edytor

  Śmieciarz w oku kamery

  ​Mogą być wszędzie. Są wielkości końcówki długopisu, więc nie ma szansy na ich zauważenie. Szok następuje dopiero w chwili, kiedy na… więcej >>>

  ZB 26 | Życie miasta | 29.06.2020 | Edytor

  Odkryj Bytom z Ignatzem Hakubą

  ​W reżimie. Wakacje w naszym mieście trudno sobie wyobrazić bez spacerów historycznych pozwalających ich uczestnikom na poznanie przeszłości, ciekawych miejsc oraz bytomian.… więcej >>>

  ZB 26 | Życie miasta | 29.06.2020 | Edytor

  Historia muzeum plakatem pisana

  ​Co było w kapsule? Bytomskie Muzeum Górnośląskie świętuje w tym roku 110 urodziny. Dyrekcja placówki postanowiła opowiedzieć jej dzieje poprzez zapowiadające wystawy… więcej >>>

  ZB 26 | Życie miasta | 29.06.2020 | Edytor

  Tablica ci powie,  ile spóźni się autobus

  ​Centrum i inne. Zapowiadane były od dawna, trafiły do Bytomiu dopiero teraz. Nowoczesne tablice Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej pojawią się… więcej >>>

  ZB 26 | Życie dzielnic | 29.06.2020 | Edytor

  Czy można wędkować w parkowych stawach?

  ​Centrum. Nasze dwa stawy w Parku Miejskim im. Kachla kuszą wędkarzy swoim otoczeniem i rybami. Amatorzy moczenia kija nie są jednak pewni,… więcej >>>

  ZB 26 | Życie dzielnic | 29.06.2020 | Edytor


  OGŁOSZENIA
  DROBNE

  W PONIEDZIAŁEK
  W GAZECIE
  W ŚRODĘ
  W INTERNECIE!*

  *za 15% dopłatą

  09 lipca 2020

  imieniny:
  Lukrecji, Weroniki

  Galeria Tomenki

  Nasze akcje

  • Panteon bytomski

   Cykl artykułów o ludziach, którzy na przestrzeni wieków zasłużyli się dla Bytomia. więcej >>>

  Redakcja