Zb logo

  

   blogi   forum

Wiadomości

Komentarze / Blogi

Tomasz Nowak Tomasz Nowak

Kamera! Akcja! I nic nie widać

​Bytomski system monitoringu to 38 kamer non stop rejestrujących to, co dzieje się w najważniejszych punktach miasta, obraz… więcej >>>


Marcin Hałaś Marcin Hałaś

Dobra koalicja, a przynajmniej najlepsza

Od wyborów samorządowych Bytomiem rządzi koalicja KO-PiS, czyli Koalicji Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości. Co prawda magicy z… więcej >>>


Witold Branicki Witold Branicki

Krajobraz po historycznym spadku

​Na 760-lecie lokacji Bytomia na prawie niemieckim Ratusz oraz jego agendy, miejscowe instytucje i organizacje

przygotowały turnieje, imprezy,… więcej >>>


Jacek Sonczowski Jacek Sonczowski

Święto policji w teatrze “Rozbark”

​Policjanci z bytomskiego garnizonu spotkali się w Bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu "Rozbark". Okazją było doroczne Święto Policji.… więcej >>>


ZB 36 | 03.09.2018 | Życie miasta | Edytor

Ruszyła kampania Damiana Bartyli

​Powalczy o reelekcję. We wtorek 28 sierpnia rozpoczęła się oficjalnie kampania wyborcza obecnie urzędującego prezydenta Bytomia Damiana Bartyli i popierającego go ugrupowania Bytomska Inicjatywa Społeczna.


To było 6 dobrych lat dla naszego miasta i przede wszystkim chciałem podziękować radnym z mojego ugrupowania, że razem ze mną ciężko pracowali, a obecnie poparli moją kandydaturę na prezydenta Bytomia na najbliższe 5 lat – powiedział Damian Bartyla podczas spotkania inauguracyjnego przy ulicy Golfowej w Szombierkach.

Jeden z liderów ugrupowania BIS i kandydat do Rady Miejskiej na kolejną kadencję Robert Rabus podkreślił, iż inauguracja jest okazją do podsumowania 6 lat rządów Damiana Bartyli w mieście. Jako jeden z sukcesów prezydent uznał ogromny spadek stopy bezrobocia. Kiedy w 2012 roku po referendum odwołującym ówczesnego prezydenta Piotra Koja objął władzę, stopa bezrobocia w mieście wynosiła ponad 21,6 procent, dziś wbrew oponentom doszukującym się różnych powodów wynosi ona zaledwie 9,6 i jest najniższa od lat.

– Wpływ na taki obraz bezrobocia ma rozwój przedsiębiorczości. Po raz pierwszy od lat inwestują u nas firmy produkcyjne, a nie jak dawniej handlowo-usługowe. Wystarczy wspomnieć duży zakład produkujący wełnę mineralną w Bobrku, czy też stworzoną przez nas Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną. Obecnie lada chwila rozpocznie tam działalność duży podmiot, a wkrótce pojawią się również inne przedsiębiorstwa – mówił Damian Bartyla.

Jako swój ogromny sukces Damian Bartyla uznał reaktywowanie „Elektronika”, szkoły zlikwidowanej przez poprzednie władze, co spotkało się z protestami wielu mieszkańców, szczególnie tych związanych emocjonalnie ze szkołą przy placu Klasztornym. 

Nie bez znaczenia jest sport i wreszcie sfinalizowana przez nas, mimo ogromnych oporów, umowa na modernizację stadionu przy ulicy Olimpijskiej. Dla mnie jest to od lat priorytet – podkreślał Bartyla.

Prezydent przyznał, iż mimo wielu sukcesów, jak pozyskanie około 20 milionów dotacji unijnych na rekultywację 20 hektarów nieużytków w dorzeczu Bytomki w Łagiewnikach i Szombierkach, rewitalizacji naszych parków i skwerów kosztem 30 milionów złotych, nie udało się uniknąć porażek. Jedną z nich jest problem odpadów, które trafiły do Bytomia i zalegają w kilku miejscach.

Jest to niestety nie tylko problem naszego miasta, ale i całej Polski, jak możemy się przekonać z publikacji w mediach. W przypadku naszego miasta doprowadziłem do uszczelnienia przepisów i deklaruję, że dołożę wszelkich starań, aby u nas ten proceder został ukrócony. To jest jedno z zadań dla naszej ekipy na najbliższe 5 lat. Oczywiście stawiamy również na dalszy rozwój przemysłowy naszego ośrodka i wiele innych dziedzin życia – podkreślił kandydat BIS.

W spotkaniu wziął udział prezes bytomskiego koła Polskiego Stronnictwa Ludowego Zygmunt Wilk, który podkreślił, iż jego partia popiera obecnie urzędującego prezydenta jako kandydata w nadchodzących wyborach samorządowych.Artykuł był oglądany 2358 razy.
 • Ocena - 2.3333 3 głosów
   


Komentarze

Marek Konieczny
napisał
03.09.2018
o 13:32

Mam nadzieję, że prawdziwi BYTOMIANIE obudzą się i w wyborach   uratują swoje miasto przed dalszymi pomysłami Pana Bartyli

Na zawsze Bytom
napisał
03.09.2018
o 14:36

Panie Bartyla, trochę godności…

Julia Oborska
napisał
03.09.2018
o 19:13

Możemy zapomnieć o godności w tym wyjątkowym przypadku.
Pewnikiem jest to, że po ew kolejnej kadencji Pana Bartyli będzie można tylko się pakować i wyprowadzić do innego miasta i to jest naprawdę bardzo przykre.

Eko
napisał
03.09.2018
o 20:44

To co widać na tej fotografii to ugrupowanie D.Bartyli? Z takimi “gwiazdami” wybory na stówę przegrane. Po minach widać, że sami nie wierzą, że mają jakąkolwiek szansę. Ta wymuszona zbieranina nie przekroczy progu 5%. Czas ubrać czapki do spania, bo żaden budzik tej ekipy nie obudzi. Ten “potencjał” musi zejść ze sceny - przykre, że w niesławie i ze szkodą dla miasta i mieszkańców.
Apel - nie dajmy się nabrać na tego, który bisuje i udaje, że na himalaje śmieci, jako osoba przez kilkanaście lat odpowiedzialna za ochronę środowiska nie miał wpływu, bo miał i to największy.

Lech
napisał
04.09.2018
o 09:42

Ale smutni panowie. Wyglądają jak ekipa Walickiego podczas pracy

Stworek76
napisał
04.09.2018
o 11:04

Sorry, ale temu Panu to ja dziękuję i nigdy na niego nie zagłosuję. Zrujnował już doszczętnie to miasto.

Franek
napisał
04.09.2018
o 18:50

Ten człowiek i jego zastępcy bez wyjątku, powinni mieszkańcom powiedzieć przepraszamy, nie daliśmy rady. Sukcesów nie ma żadnych, a przypisywanie sobie cudzych osiągnięć jest ośmieszaniem samego siebie. Szkoda słów!!!!!!!!!

Kojot
napisał
05.09.2018
o 19:01

Ze strony obecnego prezydenta i jego pierwszego zastępcy kandydowanie po 6 latach niszczenia, dewastacji i degradacji naszego miasta na następną 5 letnią kadencję, jest z ich strony bezczelnością.
Ich dokonania w porównaniu z prezydenturą Pana Koja są niczym. Dzisiaj możemy docenić w porównaniu z tą ekipą osiągnięcia Koja i żałować, że został przedwcześnie odwołany. Od 1990 roku jest to najgorsza prezydentura, w czasie której nie zrobiono dosłownie nic. Podsumowanie tych 6 lat przez tą ekipę, to wyłącznie podpinanie się pod cudze inicjatywy.

wilkołak
napisał
05.09.2018
o 19:09

Że inni nie wpadli na to, aby po swojej stronie mieć Wika z PSL. Z nim w składzie, każdy by wygrał.

Bożenka
napisał
06.09.2018
o 19:24

Uwaga na Komitet Kukiz 15 w Bytomiu. Komitet jest bisem Komitetu BIS – DB. Damianek chce wystawić pod tym szyldem kolejną swoją ekipę 35 kandydatów, przez co myśli, że uzyska większość w Radzie Miejskiej.
Panie Kukiz, czy tak wygląda uczciwość, czy tak się oszukuje wyborców.
Jestem na liście kandydatek z KW BIS – DB i bardzo mi się to niepodobna. Nie pytajcie dlaczego nie zrezygnuję, myślę że nie łatwo się domyślić, ale mam nadzieję, że wyborcy na mnie nie zagłosują.

Olek
napisał
07.09.2018
o 06:58

Po jaki hu…. on jeszcze staje w wyborach potym co ten smiec zrobil z bytomiem mysli ze znowu bedzie prezydentem temu ###### powinni zabronic wstawania do kampani wyborczej

Adam
napisał
08.09.2018
o 03:44

Olek duża część polskiego społeczeństwa jest tak głupia, że całkiem możliwe, że Bartyla jeszcze te wybory wygra smile

bezdomny
napisał
09.09.2018
o 09:50

Obecny to specjalista od przypisywaniu sobie cudzych inicjatyw. 800 mieszkań, chłopie po pierwsze te mieszkania może będą jak deweloperzy znajdą inwestorów indywidualnych, którzy będą te mieszkania chcieli kupić. Jak chcesz się chwalić to pokaż te budynki, które wybudowała gmina, a mieszkania przekazała pod wynajem oczekującym.

Romek
napisał
10.09.2018
o 09:07

Ta konferencja przypominała stypę z elementami kabaretu oczywiście. Mi osobiście brakowało do kompletu wypowiedzi radnego Kupijaja. Bystrzacha z tyłu się czaił ale mu mikrofonu nie dali wink. Nie wiem jakim trzeba być d…m żeby na tych ludzi głosować. Uważam, że ludzie poniżej pewnego poziomu inteligencji powinni być pozbawieni zarówno czynnego jak i biernego prawa wyborczego.
 • pozostałe artykuły z tego wydania

  Rozmowy o Becetce i długach Polonii

  ​Sesja jak kampania. Na sporo kłopotliwych pytań padających z ust swoich oponentów musiał podczas minionej sesji Rady Miejskiej odpowiedzieć prezydent Bytomia… więcej >>>

  ZB 36 | Życie miasta | 03.09.2018 | Edytor

  Panek nie obiecuje lotów w kosmos

  ​Zaczął w Górnikach. Kilkaset osób uczestniczyło w inauguracji kampanii wyborczej ubiegającego się o stanowisko prezydenta Bytomia Andrzeja Panka. Zapewnił on, że jest przygotowany… więcej >>>

  ZB 36 | Życie miasta | 03.09.2018 | Edytor

  Potencjał mamy, pieniądze niezagrożone?

  ​Władze wyjaśniają. Bytomski Urząd Miejski do dziś nie otrzymał ze Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego  żadnego oficjalnego pisma potwierdzającego doniesienia medialne mówiące… więcej >>>

  ZB 36 | Życie miasta | 03.09.2018 | Edytor

  Wspólne działanie przyniesie efekty

  ​Rozmowa z Pawłem Zagrodnikiem, trenerem kadry narodowej juniorów młodszych Polskiego Związku Judo, wychowankiem GKS Czarni Bytom, 5. zawodnikiem Igrzysk Olimpijskich w Londynie

  więcej >>>
  ZB 36 | Życie sportowe | 03.09.2018 | Witold Branicki

  Bańki mydlane fruwały nad Rynkiem

  ​Charytatywnie. Dzień Baniek Mydlanych świętowano w miniony piątek na bytomskim Rynku. Impreza miała cel charytatywny. W jej trakcie zbierano pieniądze na rehabilitację… więcej >>>

  ZB 36 | Środek życia | 03.09.2018 | Edytor

  Udane lato z wędką

  ​Dzieci i ryby. Wędkarze z bytomskiego koła Polskiego Związku Wędkarskiego postanowili kolejny rok z rzędu przekonać młodych ludzi do zdrowego sposobu spędzania wolnego… więcej >>>

  ZB 36 | Środek życia | 03.09.2018 | Edytor

  Szkoła bez pana Bogdana

  ​Pożegnanie. 3 września uczniów i nauczycieli, wkraczających w mury I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Smolenia, nie powita już pan Bogdan Parzniewski. A przecież wydawało… więcej >>>

  ZB 36 | Środek życia | 03.09.2018 | Edytor

  Blues znowu popłynął po szynach

  ​„Bana” zagrała. Zgodnie z przewidywaniami było głośno i bardzo spontanicznie. W sobotnim muzykowaniu przez starą banę linii 38 przewinęło się kilkudziesięciu muzyków. Z roku… więcej >>>

  ZB 36 | Środek życia | 03.09.2018 | Edytor

  Sześćdziesiątka to nie starość

  ​Arki Bożka, Szombierki. Jak wielu członków ma Bytomska Spółdzielnia Mieszkaniowa, można się było przekonać podczas festynów zorganizowanych z okazji jej 60-lecia.… więcej >>>

  ZB 36 | Życie dzielnic | 03.09.2018 | Edytor


  OGŁOSZENIA
  DROBNE

  W PONIEDZIAŁEK
  W GAZECIE
  W ŚRODĘ
  W INTERNECIE!*

  *za 15% dopłatą

  21 lutego 2020

  imieniny:
  Eleonory, Fortunata

  Galeria Tomenki

  Nasze akcje

  • Panteon bytomski

   Cykl artykułów o ludziach, którzy na przestrzeni wieków zasłużyli się dla Bytomia. więcej >>>

  Redakcja