Zb logo

  

   blogi   forum

Wiadomości

Komentarze / Blogi

Tomasz Nowak Tomasz Nowak

Kamera! Akcja! I nic nie widać

​Bytomski system monitoringu to 38 kamer non stop rejestrujących to, co dzieje się w najważniejszych punktach miasta, obraz… więcej >>>


Marcin Hałaś Marcin Hałaś

Dobra koalicja, a przynajmniej najlepsza

Od wyborów samorządowych Bytomiem rządzi koalicja KO-PiS, czyli Koalicji Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości. Co prawda magicy z… więcej >>>


Witold Branicki Witold Branicki

Krajobraz po historycznym spadku

​Na 760-lecie lokacji Bytomia na prawie niemieckim Ratusz oraz jego agendy, miejscowe instytucje i organizacje

przygotowały turnieje, imprezy,… więcej >>>


Jacek Sonczowski Jacek Sonczowski

Święto policji w teatrze “Rozbark”

​Policjanci z bytomskiego garnizonu spotkali się w Bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu "Rozbark". Okazją było doroczne Święto Policji.… więcej >>>


ZB 2 | 11.01.2021 | Życie miasta | Edytor

Szczepimy się!

​Pierwsza dawka. W trzech bytomskich szpitalach trwają szczepienia przeciwko COVID-19.  Na razie tylko dla osób z grupy największego ryzyka, ale już wkrótce obejmą one wszystkich. Zainteresowanie jest spore, wielu bytomian i radzionkowian pyta o możliwość zaszczepienia się.


Pierwsze dawki szczepionek w naszych lecznicach podano jeszcze pod koniec minionego roku.  W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 4 przy alei Legionów już na na samym początku  chęć wzięcia udziału w akcji zgłosiła połowa personelu. Dyrektor placówki Wojciech Michalik  w wypowiedziach dla mediów wyrażał nadzieję, że z dnia na dzień chętnych będzie coraz więcej. Czas na zgłoszenie się przedstawiciele tak zwanej grupy zerowej, a więc osoby najbardziej narażone na zakażenie koronawirusem mają do 14 stycznia.  

Sam dyrektor Michalik przyjął pierwszą dawkę szczepionki wraz z 24 innymi pracownikami szpitala przy Legionów, w tym z szefową pielęgniarek Marzeną Huptas. Kolejne 50 osób  zaszczepiono do końca roku. Z kolei od 4 do 8 stycznia szczepionkę przyjęło kolejnych 150 przedstawicieli służby zdrowia. Jednak w szpitalu szczepionkę otrzymują nie tylko reprezentanci personelu, ale także inne osoby z grupy startowej. To między innymi pracownicy aptek i przychodni medycznych, czy pracownicy domów opieki społecznej. 

Ta sama zasada dotyczy dwóch pozostałych naszych lecznic. W Szpitalu Specjalistycznym nr 2 przy ulicy Batorego w ostatnich dniach dawkę szczepionki podano ponad dwustu osobom. Placówka na bieżąco otrzymuje kolejne fiolki, bo nie ma warunków, by przechować większą ilość medykamentu u siebie. Szczepionka na COVID-19 wymaga bowiem bardzo niskich temperatur i odpowiednich lodówek. 

Akcja trwa też w Szpitalu Specjalistycznym nr 1 przy ulicy Żeromskiego. Pracownicy tamtejszego Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego i Hepatologii przyjęli już pierwszą dawkę szczepionki przeciwko COVID-19. Do szczepienia zgłosili się wszyscy. - Jestem już zaszczepiony i jestem z tego powodu szczęśliwy. Z perspektywy ubiegłego roku to jeden z lepszych zawodowo dni – mówi dr hab. n. med. Jerzy Jaroszewicz, kierownik oddziału. I przypomina: – Szczepionka jest jedyną szansą normalizacji naszego życia: zawodowego i prywatnego. Z kolei Aneta Wąsek, p.o. naczelnej pielęgniarki dodaje: - Szczepienia przebiegają prawidłowo, dokładnie tak jak zaplanowaliśmy. W przyszłym tygodniu będą one kontynuowane.

Jako pierwszy w szpitalu przy Żeromskiego szczepionkę przyjął
Władysław Perchaluk, dyrektor placówki. Zaraz po nim zaś  dr n. med. Mirosława Cichocka, p.o. zastępcy dyrektora ds. lecznictwa. W sumie  zaszczepi się około 180 osób. To nie tylko personel medyczny, lecz również pracownicy administracji szpitala oraz np. aptek czy specjaliści z gabinetów stomatologicznych. – Już teraz mamy zarejestrowanych do szczepienia 726 osób. Widać, że zainteresowanie rośnie – mówi dyrektor Perchaluk. Kolejna partia szczepionek trafi do miejskiego szpitala 11 stycznia.

Załoga szpitala, która od samego początku pandemii walczy o życie zakażonych ma świadomość, jak ważną rolę pełni szczepionka. Jej znaczenie jest teraz jeszcze większe, bo wyraźnie widać już, iż dochodzi do nas trzeci fala zachorowań.  Oto bowiem na oddziale prawie wszystkie z 35 miejsc są zajęte, wielu chorych jest w kiepskim stanie. Niektórych niestety nie udaje się wyleczyć.Artykuł był oglądany 970 razy.
 • Ocena - 0 0 głosów
   


Komentarze

Taki jakiś
napisał
11.01.2021
o 07:15

Będziecie źli,że jestem pierwszy z komentarzem,ale zachęcacie,więc piszę;
Może zacznę od tego,że naprawdę jestem orędownikiem szczepień-szczepienie-to życie!
A teraz o odczuciach.
Jak pewnie wszyscy wiecie,że mieszkam w kraju,gdzie wymyślono szczepionkę przeciw CORONAVIRUS.
Tak,to BAYOTECH pracując nad zwalczaniem i ingerencji w rozwój komórek rakowych od wielu lat odnosi wielkie sukcecy medyczne w postępach nad rozpracowaniem genetyki komórek ludzkich-
Dla mnie to wszystko od lat jest fascynujące!
I nagle,niespodziewanie okazało się,że ta metoda może także nas,ludzi uratować przed epidemią wirusa COVID.
Technologie Bayotech od lat w tej dziedzinie wyprzedzają wszystkich.
Jestem pewny,że to oni zrobili milowy krok w zwalczaniu raka,bo teraz ta technologia się rozwinie z niesamowitą siłą.Będą tym kierunkiem zwalczania raka zainteresowane wszystkie wielkie i małe farmaucetyczne firmy świata.TO DOBRZE!
Moim zamysłem było wykazać.że Niemcy w wypadku pandemii nie są egoistami,jak to czasami chcą wykazać bezmózgowy rządu polskiego,robiąc odpowiedzialnym za brak większej ilości szczepionek EU-To EU,które podjęło temat zdrowia EUROY,pomimo,że nie było tego w statucie.
Przecież to PREZYDENT POLSKI po rozmowach z Trumpem obiecywał,że szczepionka amerykańska najpierw trafi do Polski.
Co załatwił-g****,jak zawsze!

Wierzę jednak w medecynę-więc szczepmy się wszyscy-warto!
A o trzecim oku po zaaplikowaniu szczepionki niech myśli wąż mityczny,albo Klarembach.Jednak już nie w TVP-info,ale w domu.Tam może!!!
Szlachetne zdrowie nik się nie dowie jako smakujesz,jak się zepsujesz!!

Imię i Nazwisko
napisał
11.01.2021
o 15:12

Nie szczepimy się.

Nie ma takiej potrzeby. Wirus statystycznie jest porównywalny do grypy.

Nie dla przymusu szczepień.

Nie dla terapii genowej, opartej na nowej technologii niedostatecznie zbadanej klinicznie.

Nie dla eugeniki, tj. wykorzystywania przy produkcji preparatu komórek dzieci zabitych w wyniku aborcji.

Nie dla eksperymentu medycznego na światową skalę.

Nie dla preparatu o nieznanym czasie działania i odczynach poszczepiennych, za które nie bierze odpowiedzialności producent.

Nie dla preparatu o nieznanym wpływie na dzieci, karmiące matki, kobiety w ciąży, płodność kobiet i mężczyzn.

Precz z tyranią COVID1984!

Taki jakiś
napisał
11.01.2021
o 17:07

W poniedziałek Watykan poinformował, że w styczniu papież Franciszek przyjmie szczepionkę przeciwko COVID-19, wytworzoną przez firmy Pfizer i BioNTech..
Szczepionka ta nie ma nic,ale to nic wspólnego z komórkami odzyskanymi z eugeniki i aborcji-TO JEST PEWNE,gdyż szczepionka działa na elementach wytworzonych sztucznie !
Taka też szczepionka do tej pory dociera do Polski.
Co innego jest z szczepionką wytworzoną w Anglii firmy Astra Zeneca,Jednak ta szczepionka dopuszczona w tej chwili jest tylko w Anglii,
Z drugiej strony Papież dopuszcza stosowanie także takich szczepionek do ratowania życia ludzkiego.
Bo życie milionów ludzi trzeba chronić!

Imię i Nazwisko
napisał
12.01.2021
o 10:01

re: Taki jakiś

Doczesność z artefaktami takimi jak zdrowie, nie jest wartością nadrzędną. Jest nią natomiast Życie wieczne naszej duszy.

Utrata busoli przez hierarchię świadczy o jej apostazji.
Szczególnie mocno odczuwaliśmy to w diecezji gliwickiej, której biskup jako pierwszy w Polsce zamknął kościoły dla wiernych w czasie mszy, zakazał wychodzenia z Najświętszym Sakramentem na ulice, itp..

Franciszek dla wielu - nie tylko kanonistów, ale także wiernych, z mocnym sensus fidei - nie jest papieżem.

Głosząc nauczanie sprzeczne z nauczaniem Pana Jezusa i Kościoła Chrystusowego ipso facto pozbawił się tej godności.

Kto ma uszy, niech słucha.

Epidemia strachu i manipulacji obnażyła słabość wielu instytucji, w tym KRK. Apostazja widoczna gołym okiem, opuszczenie wiernych w potrzebie skutkuje odejściem od kościoła wielu letnich, kulturowych, deklaratywnych tzw. katolików. Z drugiej strony, wielu gorących katolików przechodzi tam, gdzie mają opiekę duszpasterską i bezpieczną od świętokradztwa - z powodu skutków komunii na rękę - przestrzeń.

Drzewo chore nie rodzi dobrych owoców.
Cel (wątpliwy) nie uświęca środków.

Wszystkie tzw. szczepionki (w tym Pfizer) były testowane na komórkach zabitych dzieci lub oparte wprost na ich liniach komórkowych. Mówią o tym lekarze. Potwierdza to Watykan.

Jedynie reakcje na to są różne.
O ile Watykan i KEP w faryzejskim stylu zaleca szczepienia, o tyle Abp Schneider z innymi duchownymi zabrania. Wierni muszą w sumieniu rozstrzygnąć tą kwestią. Oczywiście stanowisko Watykanu i KEP stawia pod znakiem zapytania walkę o każde życie,  w tym dzieci nienarodzonych.

Bardzie trzeba słuchać Boga, niż ludzi.

Taki jakiś
napisał
12.01.2021
o 11:38

No cóż-strach się bać takich ludzi jak ty-imię i nazwisko.
Z twego fałszywego uniesienia duchowego zejdź na ziemię,pokochaj ludzi i ludzkość,a nie swój snobizm.
Jeśli już chcesz być ascetą,to bądź na własny rachunek,a nie kosztem społeczeństwa-
Słusznie napisałeś:
Drzewo chore nie rodzi dobrych owoców.
Cel (wątpliwy) nie uświęca środków.

Tylko ta maksyma właśnie ciebie dotyczy,

Jeśli już jesteś tak uduchowiony,to podaj mi link na potwierdzenie twego twierdzenia o testach   Pfizer na komórkach zabitych dzieci lub oparte wprost na ich liniach komórkowych.Oczywiście napisany przez naukowców,nie teologów.Ja mogę ci podać co “Die Tagespost”(katolicka prasa) na ten temat pisze,potwierdzając mą tezę.
Wiem,że tak nie było,a ja mam link poważnych naukowców mówiący,że takich testów na szczepionce Pfizera nie wykonano,
Jednak najbardziej przeraża mnie twój stosunek do papieża.

Kaz
napisał
12.01.2021
o 14:19

Mam 70 lat i jak przyjdzie moja kolej zaszczepię bez wahania!

Taki jakiś
napisał
13.01.2021
o 05:15

Do:imię i nazwisko.
Potwierdzenie mej tezy znajdziesz w słowach wirusologa z UJ prof,
Krzysztofa Pyrcia.
Oto link-https://konkret24.tvn24.pl/zdrowie,110/komorki-z-ludzkich-zarodkow-w-szczepionce-na-covid-19-wyjasniamy,1040622.html

Więc jeśli nie znasz zagadnienia-nie wprowadzaj ludz w błąd,bo to ciężki grzech!

Imię i Nazwisko
napisał
13.01.2021
o 13:39

re: Taki jakiś

Nieładnie używać argumentów ad personam w wymianie poglądów na ważne tematy. Nie piszę o Tobie nic złego.

Szczęśliwi, forum ZB jest wolną trybuną w przeciwieństwie do cenzurowanych portali społecznościowych.

Pandemiopsychoza, uległość wobec manipulacji medialnej opartej na strachu i kłamstwie jest powszechna. Trudno ludzi o to winić. Jednakże, mamy rozum i wolną wolę, które poparte Darami Ducha Świętego powinny pomóc nam w podjęciu prawidłowej decyzji.

Naukowcy, którzy mają inne zdanie niż te w merdiach głównego ścieku są cenzurowani. Ale dla ciekawych prawdy to nic trudnego, aby zapoznać się z ich poglądami.

Poglądy lekarzy i naukowców na temat wirusa, tzw. testów, maseczek zostały zebrane w książce Fałszywa pandemia i wydane przez Fundację Osuchowa.

Zachęcam przed podjęciem decyzji o przyjęciu preparatu zobaczyć także:

https://www.pch24.pl/epidemiolog—preparat-przeciwko-covid-to-nie-szczepionka—lecz-terapia-genowa,80928,i.html

https://www.lifesitenews.com/news/13-people-died-during-modernas-covid-vaccine-trial

https://youtu.be/aGBMlH-k8bA

https://youtu.be/e0iia82az-c

https://youtu.be/iAN9IV5n3gU

https://dorzeczy.pl/religia/166117/bp-schneider-gotowy-na-wiezienie-za-sprzeciw-wobec-nieetycznej-szczepionki.html

https://youtu.be/h1o9mYWA2lE.

Mądremu dość dwie słowie

Imię i Nazwisko
napisał
13.01.2021
o 13:46

W III RP ani 3 ani 2 ani 1%. Właściwie, lekarze nie rejestrują NOP. Kilkadziesiąt przypadków na kilkaset tysięcy to kpina z nauki, medycyny i statystyki

Taki jakiś
napisał
13.01.2021
o 18:20

Otwieram tę stronę i wydaje mi się,że otwarłem strony “Trybuny Robotniczej”-tak czerwono!
Zajrzałem do jednego z linków(pierwszego) i aż mnie odrzuciło-
To wywody działacza politycznego,nie naukowca.
Zresztą dr.Zygmunt Hałat jest autorem opracowań, artykułów i wykładów m.in. z dziedziny zdrowia publicznego i praw konsumentów, w tym szczególnie propagujących zdrową wodę i zdrowe żywienie. Uznaje żywność modyfikowaną genetycznie za „współczesną broń masowego rażenia, sprzyjającą rozwojowi infekcji, nowotworów oraz odporności bakterii”[3]. W kwietniu 2020 roku w czasie pandemii COVID-19 sformułował zarzuty pod adresem Światowej Organizacji Zdrowia (WHO): twierdził, że zajmuje się ona „głównie swoimi sprawami, a więc przede wszystkim promowaniem kultury LGBT czy też tzw. genderyzmu, zamiast właśnie tym, z czego żyć powinna, a więc zwalczaniem chorób zakaźnych”[4]. Obraźliwie wypowiedział się też o dyrektorze generalnym WHO, Tedrosie Adhanomie Ghebreyesusie, nazywając go „znanym z przeszłości terrorystą etiopskim”[5][6].-wyczytasz w wiki.

Wysuwa swoje teorie,których nie potwierdzili twórcy szczepionki.
Dalej nie czytałem,bo to wiadomości zza świata,w czasopismach,które mnie nie interesują.Nie są naukowe.
Może przy twojej aktywności wlepisz tutaj link,że ziemia jest płaska,a Kopernik to szarlatan.
Jejmościu,kiedy w brzuchu pusto, w głowie groch z kapustą...Posil się!

...
napisał
13.01.2021
o 22:06

No…,  Paczyna z J.Jendrzejem mają swój tfiter…

oburzony
napisał
14.01.2021
o 10:47

Panowie Redaktorzy Nowak i Hałaś pod nickiem ...
Musieliście dać o sobie znać i przerwać ciekawą dyskusję?
Nawet gdyby tak było, że poglądy wymieniają Jendrzej z Paczyną pod nickami, to co? nie wolno im?

Wolałbym czytać anonimowe wpisy, aby nie skupiać się na sprawach drugorzędnych związanych z danymi osobowymi ich autorów.

A tak przy okazji, to Paczyna jeszcze żyje? Cisza od lat na jego temat.

Taki jakiś
napisał
15.01.2021
o 14:05

Jesteśmy narodem,którego wszelakiego rodzaju zarazy nie omijały.
Nie omijały też innych krajów.
Dlatego dla mnie szczepienie-to coś bardzo ważnego!
Przecież nie mogąc zrozumieć mechanizmów przenoszenia dżumy, próbowano przewidzieć jej nadejście. W 1591 r. lekarz i filozof Piotr Umiastowski w dziele “Nauka o morowym powietrzu na czwory księgi rozłożone” zamieścił katalog znaków zwiastujących epidemię. Wymieniał m.in. pojawienie się komety,  gwałtowne zmiany pogody,czy ogromnej liczby żab jako zwiastuny zarazy. Szybkie gnicie mięsa wystawionego na wiatr czy zdychanie psów pojonych poranną rosą miało być wg. autora zapowiedzą choroby.Bo “morowe powietrze” było powodem zarazy.
Dziś wiemy,że “morowe powietrze”,czyli wirusy w nim się znajdujące powodują epidemię.Więc SZCZEPMY się-bo szkoda każdego dnia.
Carpe diem Horacego weźmy jako nasze motto,życiowe,bo naprawdę szkoda każdego dnia życia doczesnego!
Przecież pandemia nie pozwala nam czynić naszego dnia pełnym.

Taki jakiś
napisał
15.01.2021
o 19:09

...-dziękuję za WASZE komentarze.
Podbudowujecie mnie!!!

Taki jakiś
napisał
15.01.2021
o 19:46

Panie Hałaś-co się z panem stało?
O swoje trzeba walczyć-o gazetę też!
To,że ma pan inne podejście niż ja,nie znaczy,że pana nie szanuję(wałem)
Więc POLACY-bagnet na broń

Kiedy przyjdą podpalić dom,
ten, w którym mieszkasz - Polskę,
kiedy rzucą przed siebie grom
kiedy runą żelaznym wojskiem
i pod drzwiami staną, i nocą
kolbami w drzwi załomocą -
ty, ze snu podnosząc skroń,
stań u drzwi.
Bagnet na broń!

Przeciw niezrównoważonym trzeba walczyć
Kto niezrównoważony-odpowiedzcie sobie sami NIE KOmunizm mi daleki,daleki..

@ oburzony
napisał
16.01.2021
o 00:38

Idź do lustra i zapytaj czy Paczyna żyje.

@ Takiś jakiś
napisał
16.01.2021
o 00:57

Ile razy obiecywałeś, że słowa na tej stronie nie napiszesz. Ile?
Słowo droższe od pieniędzy, czy skleroza wygrała?

Taki jakiś
napisał
16.01.2021
o 14:58

Chyba już Hałasiu jesteś w wielkim stresie.Tak,jak finanse nie pasują,to nerwy zawodzą.
Obiecałem,że nie napiszę więcej,ale już więcej nie będę obiecywał,chociaż się postaram.
Dla TWEGO dobra.
Wiesz dokładnie-że próbowaliście mnie blokować-mam dowody.Tylko pytam dlaczego?
Jeszcze raz próbować  będziesz blokować mnie-zablokuję  was-jak Trumpa.
A jeśli jeszcze raz podskoczysz,jak teraz czynicie-
pożałujecie nieudacznicy!

...
napisał
16.01.2021
o 23:39

Janku J. wali Ci fest na dekel.

Czytelnik
napisał
17.01.2021
o 16:23

Niebawem redakcja będzie musiała wykupić większą przestrzeń na serwerach, bo komentarze Jędrzeja już można liczyć w terabajtach
 • pozostałe artykuły z tego wydania

  Są pieniądze, będzie termomodernizacja

  ​I oszczędności. Spore oszczędności w wydatkach na ogrzewanie ma przynieść termomodernizacja 17 budynków ulokowanych w  Śródmieściu i zarządzanych przez podległe… więcej >>>

  ZB 2 | Życie miasta | 11.01.2021 | Edytor

  Gazele Biznesu dla naszych firm

  ​Obiektywne kryteria. 11 bytomskich firm znalazło się w najnowszym rankingu Gazele Biznesu opracowanym przez pismo „Puls Biznesu”. To potwierdzenie, że dobrze… więcej >>>

  ZB 2 | Życie miasta | 11.01.2021 | Edytor

  Bytomianie i radzionkowianie wciąż w fazie zanikania

  ​Mniej nas. Tego się można było spodziewać. W minionym roku zmniejszyła się liczba mieszkańców Bytomia oraz Radzionkowa. Bytom lada moment straci… więcej >>>

  ZB 2 | Życie miasta | 11.01.2021 | Tomasz Nowak

  Odnowią ulicę Cyryla i Metodego

  ​Zmiana oblicza. W lipcu tego roku poznamy projekt przebudowy ulicy Cyryla i Metodego oraz jej bezpośredniego otoczenia. Wykona go katowicka… więcej >>>

  ZB 2 | Życie miasta | 11.01.2021 | Edytor

  Wielki remont na wąskich torach

  ​Wsparcie gminy. 1160 metrów szyn, po których z Bytomia do Miasteczka Śląskiego kursuje kolejka wąskotorowa wyremontowano w ostatnich miesiącach. Koszt tego wielkiego… więcej >>>

  ZB 2 | Życie miasta | 11.01.2021 | Edytor

  Wielu z nas żyje z pomocy społecznej

  ​Zapracowana instytucja. Nie sposób uznać bytomian za bogatych, zdecydowanie jesteśmy niezamożni. Świadczą o tym dobitnie dane gromadzone przez Miejski Ośrodek… więcej >>>

  ZB 2 | Życie miasta | 11.01.2021 | Edytor

  Przystanki już po modernizacji

  ​Zmiany na lepsze. Przystanki autobusowe przy ulicach Chrobrego i Bławatkowej oraz tramwajowy przy ulicy Świętochłowickiej zmieniły się nie do poznania. Wszystkie… więcej >>>

  ZB 2 | Życie miasta | 11.01.2021 | Edytor

  Wolontariusze pomagają seniorom

  ​Aktywni radni. 400 zakupów i około 4 ton produktów dostarczonych potrzebującym to bilans akcji „Pomoc dla seniora” na koniec roku 2020.… więcej >>>

  ZB 2 | Życie miasta | 11.01.2021 | Edytor

  Od gitary do aparatu fotograficznego

  ​Historia „Kwiatów na kamieniach”. Jedną z osób, które w tym roku będą otrzymywały stypendium artystyczne prezydenta Bytomia jest Wiesław Ciecieręga. Pomysłodawca i organizator… więcej >>>

  ZB 2 | Życie miasta | 11.01.2021 | Edytor


  OGŁOSZENIA
  DROBNE

  W PONIEDZIAŁEK
  W GAZECIE
  W ŚRODĘ
  W INTERNECIE!*

  *za 15% dopłatą

  09 maja 2021

  imieniny:
  Bożydara, Grzegorza

  Galeria Tomenki

  Nasze akcje

  • Panteon bytomski

   Cykl artykułów o ludziach, którzy na przestrzeni wieków zasłużyli się dla Bytomia. więcej >>>

  Redakcja