Zb logo

  

   blogi   forum

Wiadomości

Komentarze / Blogi

Tomasz Nowak Tomasz Nowak

Kamera! Akcja! I nic nie widać

​Bytomski system monitoringu to 38 kamer non stop rejestrujących to, co dzieje się w najważniejszych punktach miasta, obraz… więcej >>>


Marcin Hałaś Marcin Hałaś

Dobra koalicja, a przynajmniej najlepsza

Od wyborów samorządowych Bytomiem rządzi koalicja KO-PiS, czyli Koalicji Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości. Co prawda magicy z… więcej >>>


Witold Branicki Witold Branicki

Krajobraz po historycznym spadku

​Na 760-lecie lokacji Bytomia na prawie niemieckim Ratusz oraz jego agendy, miejscowe instytucje i organizacje

przygotowały turnieje, imprezy,… więcej >>>


Jacek Sonczowski Jacek Sonczowski

Święto policji w teatrze “Rozbark”

​Policjanci z bytomskiego garnizonu spotkali się w Bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu "Rozbark". Okazją było doroczne Święto Policji.… więcej >>>


  • Ocena - 5 18 głosów


Komentarze

ga
napisał
29.05.2017
o 16:38

W powyższym artykule jest błąd, wyróżnienie wcale nie jest prestiżowe. Po prostu płaci się i zgłasza inwestycję. Potem każdy może oddać nieograniczoną ilość głosów. Więc wiadomo jak wygląda głosowanie. Dlatego też, największa zasługa w otrzymaniu tej nagrody dla ZBMu polega na tym, że od rana do końca dniówki pracownicy tej instytucji oddawali głos sami na siebie.

Pan Darek
napisał
30.05.2017
o 23:02

Jakaś ta inwestycja niedokończona, w oknach dykta, co widać nawet na zdjęciu, płytki na dole to chyba jakiś robotnik na bani kładł, tynk na elewacji od południa jakiś niedorobiony, wejście do budynku i lokali na parterze to jakaś porażka. To białe pomalowane też jakieś w ciapki. Kto to remontował? Zakład pracy chronionej zatrudniający niedowidzących? Co to za inspektor odbierał? Chyba razem z tym od płytek raczyli się napojami wyskokowymi. A to jury co tą nagrodę przyznało tez chyba po dopalaczach. Dajcie spokój z takim newsami.

Adam
napisał
31.05.2017
o 16:55

“Nie pomoże puder z róż kiedy d.upa stara już” Ciekaw jestem czy wnętrze także zostało wyremontowane, bo z reguły w Bytmiu mamy piękne elewacje, a w środku ruiny

Ludek z Żabich Dołów
napisał
01.06.2017
o 10:59

Ojoj cóż za plejada “fachowców” budowlanych i “znawców” konkursów wszelakich, malkontentów zwolnionych zapewne z ZBM za „wyjątkowy” wkład w działalność Spółki. Zwolnionych, mniemam po tym, że powtarzają jakieś niezweryfikowane informacje, podobnie jak zdarza im się często w ich zawodowej pracy za co pracodawcy właściwie ich doceniają. Ci domorośli „pisarze” w swym samouwielbieniu nie podjęli minimum wysiłku by przed swoim wpisem przestudiować regulamin konkursu, to po pierwsze. Po drugie gdyby ci sami malkontenci śledziliby jego przebieg to dowiedzieliby się, że w głosowaniu internetowym Bytom przegrał, a wygrało miasto Piła. Statuetka Inwestycji Roku 2016 została przyznana przez kapitułę konkursu, a nie przez internautów. Odsyłam do lektury regulaminu i relacji z konkursu na stronie KIGN. Autorom poprzednich wpisów należy się jednak pochwała, że zachowując resztki przyzwoitości nie oskarżyli ZBM-u o stonkę ziemniaczaną, inflację czy załamanie na giełdzie.

Lolek
napisał
01.06.2017
o 11:33

widzę, że malkontenci i wieczni maruderzy krytykować będą wszystko, nawet to co zasługuje na pochwałę. Każdy kto kocha miasto i interesuje się jego przeszłością i przyszłością cieszy się nie tylko z tej nagrody, ale przede wszystkim z tego, że taki wspaniały budynek odzyskał swój blask. Cóż, frustrat zawsze frustratem pozostanie. Ciekawi mnie co dla miasta zrobili ci, którzy tutaj tak ochoczo krytykują. No, dalej, chwalcie się swoimi dziełami.

Adam
napisał
01.06.2017
o 19:18

Lolku ja kocham Bytom dlatego głośno krytykuje malowanie elewacji bez wcześniejszego kapitalnego remontu. Nie dlatego, że mi się one nie podobają, ale dlatego, że jest to zwyczajne mydlenie oczu. Państwowa złotówka jest strasznie tania. Pomalowanie elewacji w Polsce może kosztować tyle co remont kapitalny kamienicy.

Ludek z Żabich Dołów
napisał
01.06.2017
o 21:50

Znowu Adam wie lepiej. I robi idiotów z inwestorów i architekta. Po pierwsze, inwestor jest prywatny i wydał swoje pieniądze, a nie publiczne. Remont nadzorował konserwator zabytków, który nie pozwolił tknąć zachowanej kolorystyki tylko uzupełnić braki.Obiektywizm to dla Ciebie czarna magia. Napisz lepiej, że kieruje Tobą patologiczna nienawiść do ZBMu. Po tych wpisach widać, że nie masz pojęcia o czym piszesz, ale i tak Twój wpis jest niezwykle cenny bo miarą osiąganych sukcesów jest ilość posiadanych wrogów.

Adam
napisał
02.06.2017
o 14:48

Ludku z żabich dołów. Z reguły inwestorem jesteś TY bo to często z twoich podatków i czynszów są malowane te elewacje (mam tu na myśli zasoby miasta) Powiedz mi, ile kosztowały te remonty? Z pewnością nie wiesz, bo w Polsce masz płacić a nie zadawać pytania. Zwiedziłem trochę świata, biorąc twoją wiedzę zapewne więcej niż ty, i wiem jak jest a jak powinno być. Nie powiem o ZBM-ie dobrego słowa, ponieważ trudno powiedzieć coś dobrego o instytucji która bierze kasę za czynsze a budynki to istne ruiny. Zapewne nie wystawiłeś nosa poza zgniłą Polskę stąd nie wiesz jak powinno być

Adam
napisał
02.06.2017
o 14:54

Polakom można sprzedać ich własne g.wno w papierku, a oni będą płacić i cieszyć się, że ktoś im taki skarb sprzedał. Na zachodzie jak się dostaje mieszkanie komunalne, to jest ono wyremontowane i czyściutkie. W Polsce dostajesz ruinę do remontu z listą życzeń i jeszcze musisz płacić czynsz. A dodatkowo znajdzie się jeszcze ludek z żabich dołów który będzie klaskał i skakał ze szczęścia.

Ludek z Żabich Dołów
napisał
05.06.2017
o 08:15

Nie będę się powtarzać. Skoro tak “dogłębnie” Adamie “znasz” i komentujesz tą problematykę proponuję Tobie start w wyborach samorządowych w Bytomiu. Proponuję nawet bezpłatną pomoc w kampanii wyborczej. Marnujesz się na jakiś niszowych forach. Trzeba byś wypłynął na szersze wody naprawiania rzeczywistości i realizacji Twoich recept na odnowę miasta.  Adamie, do dzieła.

zainteresowany
napisał
06.06.2017
o 00:12

Czy ktoś się orientuje jaki wykonawca remontował tą kamienicę?

Ludek z Żabich Dołów
napisał
06.06.2017
o 15:21

DaloansInops
napisał
01.10.2018
o 04:15

It is very hard to find a service which proposes receiving fast loans online. Many our friends or economic firms don’t provide long-term loans in the USA without some documents. Actually, you may find any firms which provide coins without different certificates. It is possible to search service <a >installment loans with no credit check in Pennsylvania</a>  here.

At maybeloan.com you can take loans without friends assistance or other banks. It is possible to take loans in the various city in the USA for a few clicks. The major task of this service – to decide users issues with cash. It offers some of the customers receive cash fast without high-interest rates. That is why this project unites with different credit models in economical and financial market which simplified the operation of acquisition a loan. This maintenance however help to make installment loans in different towns. For example, if you want for financial services, you may to apply for installment loans in Alabama online.

Different men in Alabama have their own problems with cash and banks. That is why service yield an opportunity to take on online installment loans with no credit check in Alabama. It is the new opportunity which suggests men be autonomous of banks. At service Maybeloan is working command of specialists. In the opinion of the team, the basic task is to grant people money fast and solve their financial issues. Currently easy installment loans in Alabama help to solve problems with diverse purchases in magazines.

If to say about best installment loans in Alabama, we advised using maybeloan.com where you can take credit online for 10 minutes. Some men prefer to use financial online services without credit check and you could however use AL online installment loans with no credit check. Most people all over the country haven’t an opportunity to visit a banking house. That is why the best method to utilize credits – online way. As rule, if you with to employ money at Alaska but Alaska’s banking houses don’t allow for your coins, you could take credits at online services which grant credits men with poor credit installment loans in Alaska.

If you have poor credit data at Connecticut, it is not an issue, because of installment loans for poor credit in Connecticut you could take on money as fast as it possible at virtual service like Maybeloan. With this service, everybody can get cash online. You could take money virtual with Android OS or Laptop. However, currently this service is a biz model, which allow credits guys in different states in the USA online. If your micro financial organization needs coins in Delaware, don’t worry. Some long-term installment loans in Delaware allow people with various data. You could take on cash online even bad credit installment loans in DE with aid of service Maybeloan.

Service provides services of installment loans in Indiana. You should apply online 24/7 and be happy. You could pick these service because they don’t take on any fees. The application blank is very easy and you should take a credit not more than 10 minutes. Administrators who are working at organization don’t check your debit history. That is why at the organization are working any versions which provide perfect services.

This organization issued loans more than $20.000. Today there are more than 2300 complacent patrons all over the world who take this service. It is really very light to use money virtual with the help of these services. You must apply the application form. It is online. Processing is not more than 5 minutes. Most of the clients received approved. The member will get cash. Different members who use coins – get it for business targets online. A lot of companies who work like as business companies using coins there. You can be sure that cash from their account will be the send for your account happily.

If you wish to issue installment loans online in Michigan, you should turn to maybeloan.com where customer support will solve different your mechanical matters. They working really fast and you can be sure that they get coins online in various states. This company is an irrespective service which is working online. They have their private amount and offer members coins online for different tasks. If you have some issues with the industrial part, you should call the member support <a >https://maybeloan.com/installment-loans/ma-usa-il</a>  here and they support you.

pozostałe artykuły z tego wydania

Tymczasowe łatanie ulicy Dworcowej

​Wymieniają płyty. Trwa remont najważniejszej bytomskiej ulicy. W jego ramach wymieniane są uszkodzone płyty chodnikowe, ale to jedynie rozwiązanie tymczasowe. Na… więcej >>>

| Życie miasta | | Edytor

Hałdy, czyli wielkie zagrożenie

​Nie dopilnowali. Najwyższa Izba Kontroli przyjrzała się temu, jak w całej Polsce rekultywowane są hałdy poprzemysłowe. Zajrzała też do Bytomia. Wyniki… więcej >>>

| Życie miasta | | Edytor

Prezydent Wołosz debatował o demografii

​Debatowali podczas Kongresu. Jakie są przyczyny wyludniania się miast i jak można zapobiec temu negatywnemu zjawisku? – takie pytanie postawili sobie… więcej >>>

| Życie miasta | | Edytor

Nauczyciele dostaną pieniądze za strajk

​Nie stracą. Bytomscy nauczyciele dostaną wynagrodzenia za czas niedawnego strajku. I to niezależnie od tego, czy w nim uczestniczyli, czy też nie.

więcej >>>
| Życie miasta | | Edytor

Wicepremier, wiceminister i młodzi piłkarze

​Wizyta. Wicepremier Beata Szydło oraz wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski odwiedzili w minioną sobotę obiekty GKS Rozbark.  

więcej >>>
| Życie miasta | | Edytor

Ulica Siemianowicka znowu przejezdna

​Nareszcie. Na ten moment z niecierpliwością czekało od dawna wielu mieszkańców naszego miasta, zwłaszcza tych zmotoryzowanych. Od minionego wtorku znowu można… więcej >>>

| Życie miasta | | Edytor

Muzea ożyły na jedną noc

​Piękno i czas. Sporo się działo w Bytomiu i Radzionkowie podczas Europejskiej Nocy Muzeów. Zorganizowane w minioną sobotę wydarzenia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

więcej >>>
| Środek życia | | Edytor

Gdy medycyna jest bezradna

​Bytomianka Roku łagodzi ból. Być może medycyna paliatywna to jedna z najtrudniejszych specjalności. Lekarz ma bowiem świadomość, że pacjenta nie potrafi… więcej >>>

| Środek życia | | Marcin Hałaś

Wielkie bieganie w Dolomitach

​Ścigali się. Nawet „zimna Zośka” nie była w stanie zniechęcić 221 biegaczy, którzy 15 maja pojawili się na starcie biegu przełajowego… więcej >>>

| Życie sportowe | | Edytor

My się zabawimy, sponsorzy zapłacą

​Już niedługo. Kamil Bednarek, Piękni i Młodzi, Czadoman, Gromee, Kasia Moś oraz Bezimienni – to największe gwiazdy tegorocznych Dni Bytomia. Świetnie… więcej >>>

| Środek życia | | Edytor


OGŁOSZENIA
DROBNE

W PONIEDZIAŁEK
W GAZECIE
W ŚRODĘ
W INTERNECIE!*

*za 15% dopłatą

27 maja 2019

imieniny:
Augustyna, Juliana

Galeria Tomenki

Nasze akcje

  • Panteon bytomski

    Cykl artykułów o ludziach, którzy na przestrzeni wieków zasłużyli się dla Bytomia. więcej >>>

Redakcja