Brodacz ze srebrem

​Bieganie. Bytomianin Lechosław Jacyszyn trzeci raz został wicemistrzem Polski nauczycieli w półmaratonie.

• Wydanie: ZB_17_25
  • Data:
  • Artykuł był oglądany 1953 razy

655 zawodników wystartowało w XIII Eko Jurajskim Półmaratonie w Rudawie koło Krakowa. 50 biegaczy rywalizowało w różnych kategoriach wiekowych o mistrzowskie tytuły wśród nauczycieli. Żeby nieco schłodzić rozpalone upałem i wysiłkiem na pagórkowatej trasie ciała zawodników, strażacy i mieszkańcy mijanych miejscowości tworzyli kurtyny wodne. Po zawodach dodatkowych emocji przysporzyło losowania wśród biegaczy 15 rowerów.

Na niełatwej trasie radził sobie bytomski weteran biegów Lechosław Jacyszyn, nauczyciel SP 3, propagator wielu dyscyplin sportu wśród dzieci i młodzieży. Powtórzył sukces sprzed roku. Został wicemistrzem Polski nauczycieli w kategorii wiekowej M-51. Dystans półmaratonu pokonał w czasie 1,35,09. W klasyfikacji generalnej zajął 70. miejsce i był 8. w grupie ogólnej M-50. – W tych mistrzostwach czwarty raz stanąłem na podium. W 2013 roku zwyciężyłem. Trzykrotnie byłem na 2. miejscu. To cieszy, zwłaszcza w 35. roku mojego biegania. Powiedział po wyścigu Lechosław Jacyszyn.

Pierwszy linię mety przekroczył Adam Czerwiński z UKS Lider Siercza. Osiągnął rezultat 1,12,0. W gronie nauczycieli M-51 zwyciężył Jacek Nowocień z Podkowy Leśnej (1,30,01). Spośród zawodników z Bytomia drugi po Lechosławie Jacyszynie wynik osiągnął Arkadiusz Wiliński (kategoria M-40, czas 1,41,07).