Zb logo

  

   blogi   forum

Wiadomości

Komentarze / Blogi

Tomasz Nowak Tomasz Nowak

Kamera! Akcja! I nic nie widać

​Bytomski system monitoringu to 38 kamer non stop rejestrujących to, co dzieje się w najważniejszych punktach miasta, obraz… więcej >>>


Marcin Hałaś Marcin Hałaś

O przepływach elektoratu

​Przepływy elektoratu...

O tym się zawsze pisze przed drugą turą. A jak może to wyglądać w Bytomiu? Niewątpliwie… więcej >>>


Witold Branicki Witold Branicki

Krajobraz po historycznym spadku

​Na 760-lecie lokacji Bytomia na prawie niemieckim Ratusz oraz jego agendy, miejscowe instytucje i organizacje

przygotowały turnieje, imprezy,… więcej >>>


Jacek Sonczowski Jacek Sonczowski

Święto policji w teatrze “Rozbark”

​Policjanci z bytomskiego garnizonu spotkali się w Bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu "Rozbark". Okazją było doroczne Święto Policji.… więcej >>>


ZB 46 | 13.11.2018 | Życie miasta | Tomasz Nowak

KOPiS będzie rządził miastem?

​W kraju się kłócą, u nas dogadają? Wiele wskazuje na to, że większość w bytomskiej Radzie Miejskiej stworzą Koalicja Obywatelska oraz Prawo i Sprawiedliwość. Tym samym nowy prezydent Mariusz Wołosz miałby za sobą aż 16 spośród 25 radnych i pewność wygrywania każdego głosowania.
Artykuł był oglądany 1161 razy.

Cały artykuł dostępny będzie za tydzień.

 • Ocena - 3 4 głosów
   


Komentarze:

Nikodem Dyzma
napisał
15.11.2018
o 08:26
nr 1

Mój jakże spektakularny sukces oparty na grubiaństwie, chamstwie i niekompetencji był niczym w porównaniu z tym, co nas czeka.

mieszkaniec
napisał
15.11.2018
o 08:37
nr 2

Ciekawe kogo da PiS na stołki w UM?
Ciekawość jest tym większa, im słabsze ich kadry.
Aż strach się bać.

także mieszkaniec
napisał
15.11.2018
o 08:54
nr 3

Jeżeli PiS poważnie myśli o uzdrowieniu miasta, to powinno sięgnąć po fachowców pracujących poza Bytomiem, którzy nie są ich przeciwnikami. Piszę fachowców, a nie fahofcuff.

I żeby ich ręka Boska broniła przez pomysłem angażowania nikosiów, którzy wysługiwali się poprzedniej władzy.

Stan kadr PiS w Bytomiu to efekt polityki posła Sz.

Imię i Nazwisko
napisał
15.11.2018
o 09:07
nr 4

Mariusz Janas i Maciej Bartków powinni zostać wickami z klucza partyjnego. Jakieś miejsca znajdą się także dla ich kolegów a i pewnie dla organizatora zgromadzeń, spotkań formacyjnych, miesięcznic smoleńskich i autora pomysłu nadania rondu nazwy Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, tj. byłego komendanta straży. Zdziwiłbym się, gdyby się tak nie stało.

Tak mi przemknęło przez głowę: a jak dialektyka i mądrość etapu określi roszady personalne, na które nie wpadłby nawet Włodzimierz Wiasrionowicz pseudo konspiracyjne Lenin?

Pożyjemy, zobaczymy.

Precz z komuną!
napisał
15.11.2018
o 09:10
nr 5

I tak oto na naszych oczach tworzy się historia nowoczesnej koalicji polszewików z bolszewikami ku chwale socjalizmu.

Marcin Hałaś
napisał
15.11.2018
o 10:47
nr 6

Mariusz Janas i Maciej Bartków moim zdaniem na pewno nie zostaną wiceprezydentami. Bo wiązałoby się to ze złożeniem mandatu radnego. A gdyby za rok koalicja się rypła - zostaliby jak przysłowiowy Himilsbach z angielskim. To tyle w odpowiedzi Anonimowej Osobie na post powyżej.

Jilis
napisał
15.11.2018
o 12:51
nr 7

Pan Hałaś uważa że PiS przewiduje rypnięcie się koalicji? To jak kubeł zimnej wody! A co z wyborcami? Taki zryw, taki entuzjazm i determinacja pójdą na marne? Odbiło się piłkę a teraz nikt nie chce nią grać? O co w tym wszystkim chodzi? Jest tyłu porządnych i mądrych ludzi, jest kim obsadzić wszystkie stołki i usunąć z hukiem dotychczasowych decyzyjnych, wszystkich, bo każdy w jakimś stopniu odpowiada za stan miasta. Miejsce dla bezpodstawnie zwolnionego komendanta chyba nie podlega dyskusji nie tylko ze względów wizerunkowych (PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ!)  i stosownosc naprawienie krzywd ale i wiedzę, poziom i doświadczenie. Ze zdziwieniem czytam różne fora i zaczynam się niepokoić. Mamy złoty róg i co dalej? Sznur?

Imię i Nazwisko
napisał
15.11.2018
o 13:52
nr 8

Panie Redaktorze, dziękuję za wpis, którego treść uprawdopodobnia powierzenie stanowisk wiceprezydentów należnych PiS osobom związanym z PiS, ale spoza rady. Problem w tym, że nie widzę w bytomskim PiS takich osób, które miałyby odpowiednie kwalifikacje. O jakości konspiracji pisowskiej w Bytomiu też nie mam wiedzy. Mam tu na myśli ludzi, którzy formalnie nie należą do PiS, bo np. nie mogą, albo nie chcą. Za to rękami i nogami popierają władzę. Znam natomiast kolegów osób funkcyjnych w bytomskim PiS, o których krążą opinie niepochlebne. Co potrafią pokazują każdego dnia tam, gdzie pracują. Proszę o Pana opinię, co dalej?

Marcin Hałaś
napisał
15.11.2018
o 15:46
nr 9

Sz. P. Jilis - nie napisałem, że przewiduję rypnięcie się koalicji. Zauważam raczej, że polityk powinien przewidywać każdą sytuację. Koalicja PI-PiS już raz się w Bytomiu rozpadła (za prezydentury Koja). Mam nadzieję, że tym razem będzie lepiej. Przewiduję natomiast, że Panowie Bartków i Janas nie złożą mandatów radnych, aby objąć stanowisko wiceprezydenta. Także dlatego, że to znacznie większa odpowiedzialność i znacznie więcej pracy, a ostateczna decyzja w każdej kwestii i tak należy do prezydenta. Pozdrawiam. MH

Sesja
napisał
15.11.2018
o 19:28
nr 10

Przeraża mnie ta mowa nienawiści pomiędzy PO i PiS. Do czego to prowadzi? Czy pęd do władzy doprowadza ludzi do takiego upodlenia? W Bytomiu sytuacja jest podobna do tej, którą mamy w kraju, a na dodatek pomiędzy członkami Rady Miejskiej oraz w stosunku do Prezydenta Bartyli zostało wypowiedziany zbyt dużo wzajemnie obraźliwych słów, że powołanie trwałej większości będzie bardzo trudne. Niezależnie czy będzie to PO + PiS, czy też PiS + BIS, czy też PO +BIS, to taki układ nie przetrwa dłużej niż jeden rok, a konflikty zaczną się, gdy rozpoczną się kampanie wyborcze do obu parlamentów. Efektem tego składu Rady Miejskiej będzie w Bytomiu zarząd komisaryczny i nowe wybory Prezydenta i RM.

Imię i Nazwisko
napisał
16.11.2018
o 08:20
nr 11

Dla porządku, do Bytomia powinni wrócić także inni zwolnieni przez Damiana B. urzędnicy. Myślę tu np. o Robercie Białasie i Jacku Kudziorze.

Marcin Hałaś
napisał
16.11.2018
o 11:41
nr 12

I żeby wszystko wróciło na stare tory - to Świerczka na sekretarza miasta, a Przybylskiego do USC grin

Imię i Nazwisko
napisał
16.11.2018
o 13:03
nr 13

Poczucie humoru dopisuje Panu Redaktorowi, ale jakoś nie podzielam w kontekście Krzysztofa Przybylskiego, który wrócił do UM na sekretarza na tydzień przed objęciem władzy przez Mariusza Wołosza tylko po to, aby dostać odpowiednią odprawę. Rozumiem, że sprawa ta niespecjalnie interesuje ŻB, ale mnie i owszem. Pokazuje sposób funkcjonowania ekipy Damiana B. i tym, czym się kierują i kierowali. Tajemnicą poliszynela jest, że po rozwodzie z Pankiem, to właśnie KP przejął jego rolę zausznika, doradcy, szarej eminencji i głównego kadrowego Damiana B.

Osobiście postrzegam tę personę negatywnie.
Zamiast wykorzystać wykształcenie prawnicze w temperowaniu działań swojego pryncypała, zapewniał mu swobodę. Z jakim skutkiem - widzimy.

Waldemar Świerczek jako jedyny z ekipy Koja spadł na cztery łapy. Pytanie dlaczego nigdy nie padło ze strony ŻB, a szkoda. Odpowiedź byłaby zaskakująca. Dla wszystkich.
Ale pewnie środowisko PO nie ma do niego pretensji. Bo o co. Czyżby?

Marcin Hałaś
napisał
16.11.2018
o 15:01
nr 14

Nie demonizujmy Krzysztofa. Nie pełnił on roli “zausznika, doradcy, szarej eminencji i głównego kadrowego Damiana B.” Tę pełnił od dawna - tylko najpierw oficjalnie potem z cienia zawodnik wagi strong. Ja Krzysztofa postrzegam pozytywnie - jak kiedyś napisałem: Nikt nie ma obowiązku być przez całe życie niezłomnym, zwłaszcza jeśli za tę niezłomność dostał już mocno po d… A lubię go, ponieważ z chwilą wejście w alians z Damianem nie udawał niezłomnego. Po prostu był. I niechaj pozostanie w USC w spokoju (a że tam już trafił - nawet nie wiedziałem).

Adam
napisał
17.11.2018
o 04:56
nr 15

Nie głosowałem na Wołosza ale uważam, że krytykowanie jego prezydentury zanim ją w ogóle zaczął jest niesprawiedliwe. Poczekajmy i zobaczymy czy dotrzyma obietnic, czy Bytom stanie na nogi, Jeżeli nie stanie to możemy go powiesić nawet za jaja, ale na razie ciach sza

Strażnik
napisał
17.11.2018
o 18:26
nr 16

Paczyna, ale jesteś mierny, ukrywasz się pod różnymi pseudonimami/nickami i chwalisz sam siebie.
ŻENADA Paczyno…
Panie Hałaś, jeżeli Pan Paczyna zaprzeczy, że nigdy nie napisał  pochlebnych opinii o sobie na tym forum, to jestem gotów przeprosić w ŻB (format za 100zł) z imienia i nazwiska.
ŻB ma wgląd do IP, więc łatwo to sprawdzić.

Hej! Ter
napisał
18.11.2018
o 00:00
nr 17

Śmiechu warte

Hej! Ter
napisał
18.11.2018
o 00:10
nr 18

Marcin Hałaś
napisał
18.11.2018
o 16:19
nr 19

Na forum ŻB można podpisywać się nazwiskiem lub nickiem - pseudonimem. Wszelkie sugestie próbujące “rozszyfrować” autorstwo postów osób podpisujących się nickami są nieuprawnione.

Bezpartyjny
napisał
19.11.2018
o 10:10
nr 20

Wołosz jest samorządowcem, któremu po 6 latach udało się zrealizować główne hasło wyborcze -  „Stop Partiom Politycznym”. Zastopował PO, Nowoczesną, PiS i wykończył SLD. Jako osoba obecnie podobno bezpartyjna będzie mógł rządzić samodzielnie bez partii politycznych.
 • pozostałe artykuły z wydania nr 50

  Porażająca niegospodarność  w Ratuszu, BPK i BARI?

  ​Doniesienia do prokuratury. Patologia władzy i notoryczne łamanie prawa – z takimi zjawiskami mieliśmy zdaniem prezydenta Mariusza Wołosza do czynienia w latach 2012-2018 w bytomskim Ratuszu, Bytomskiej Agencji Rozwoju Inwestycji…

  więcej >>>
  2018.12.10 | Życie miasta | Tomasz Nowak

  Poleciały głowy w BPK

  ​Nowy prezes, nowa rada. W Bytomskim Przedsiębiorstwie Komunalnym poleciały głowy. Nowym prezesem spółki został Akradiusz Kocot, zmieniła się też rada nadzorcza. 

  więcej >>>
  2018.12.10 | Życie miasta | Edytor

  Barbórka to wciąż  wielkie wydarzenie

  ​Orkiestra urządziła pobudkę. To się nigdy nie zmieni. Kopalnię mamy w Bytomiu już tylko jedną, ale Barbórka wciąż pozostaje wielkim i powszechnie obchodzonym świętem. 

  więcej >>>
  2018.12.10 | Życie miasta | Edytor

  Miliony dla wykluczonych społecznie

  ​Inwestycje w ludzi. Bytom pozyskał kolejne fundusze w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji. Tym razem to 27,5 milionów złotych na stworzenie Centrum Usług Społecznych, a także lokali socjalnych oraz chronionych.…

  więcej >>>
  2018.12.10 | Życie miasta | Edytor

  Wyboista droga do lodowiska i stadionu

  ​Rozmowa z prezydentem miasta Mariuszem Wołoszem o kondycji miejskich spółek, finansowaniu klubów, lokalizacji nowych obiektów sportowych

  więcej >>>
  2018.12.10 | Życie sportowe | Witold Branicki

  Zespół na pomoc niepełnosprawnym

  ​Pokonają bariery. Władze Bytomia chcą uczynić go miejscem przyjaznym dla osób niepesnosprawnych i pozbawionym ograniczeń utrudniających im codzienne życie. Dlatego też prezydent Mariusz Wołosz powołał zespół do…

  więcej >>>
  2018.12.10 | Życie miasta | Edytor

  Tacy mali, a jak grają

  ​Trzecie pokolenie. Są uzdolnionymi muzycznie braćmi. Różni ich to, że starszy, 11-letni gra na fortepianie, a 8-latek zakochał się w olbrzymim kontrabasie. Obaj chłopcy są na co dzień…

  więcej >>>
  2018.12.10 | Środek życia | Edytor

  Bytom widziany z drona

  ​Zaproszenie. Mamy kolejną niezwykle interesującą wystawę fotograficzną w działającej w Agorze Bytom galerii Na poziomie. Nosi ona tytuł „Śląsk z lotu ptaka”, a autorem pokazywanych prac jest Robert Neumann.

  więcej >>>
  2018.12.10 | Środek życia | Edytor

  Przyroda zastygła w stopklatce

  ​Unikalna ekspozycja. Od 13 lat trójka pracowników Muzeum Górnośląskiego pracuje nad jedyną w swoim rodzaju wystawą. Jej eksponaty to zwierzęta i rośliny wycięte z fragmentu naturalnego środowiska. Całość wygląda…

  więcej >>>
  2018.12.10 | Środek życia | Edytor

  Kalendarz z miasta, którego już nie ma

  ​Warto go mieć. Przed tygodniem pisaliśmy o rozbieranym, charytatywnym kalendarzu Miechowickiej Grupy Biegowej, teraz czas na kalendarz wydany przez bytomskie Muzeum Górnośląskie. Na kolejnych dwunastu jego kartach…

  więcej >>>
  2018.12.10 | Środek życia | Edytor

  Codzienność bez barier płatniczych

  ​Każdy ma swój ulubiony sklep spożywczy, ulubioną fryzjerkę czy piekarnię. Polacy lubią wracać w te same miejsca – tam, gdzie zakupy wiążą się z wygodą. Zwykle są to…

  więcej >>>
  2018.12.10 | Życie miasta | Edytor

  Tąpnięcie zaszkodziło okrąglakowi

  ​Centrum. Bytomski „okrąglak” z ulic Batorego i Okulickiego oddano do użytku po gruntownym remoncie w sierpniu. Tymczasem już dwa miesiące później zaczęły się tam poważne problemy.

  więcej >>>
  2018.12.10 | Życie dzielnic | Edytor