Zb logo

  

   blogi   forum

Wiadomości

Komentarze / Blogi

Tomasz Nowak Tomasz Nowak

Kamera! Akcja! I nic nie widać

​Bytomski system monitoringu to 38 kamer non stop rejestrujących to, co dzieje się w najważniejszych punktach miasta, obraz… więcej >>>


Marcin Hałaś Marcin Hałaś

Dobra koalicja, a przynajmniej najlepsza

Od wyborów samorządowych Bytomiem rządzi koalicja KO-PiS, czyli Koalicji Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości. Co prawda magicy z… więcej >>>


Witold Branicki Witold Branicki

Krajobraz po historycznym spadku

​Na 760-lecie lokacji Bytomia na prawie niemieckim Ratusz oraz jego agendy, miejscowe instytucje i organizacje

przygotowały turnieje, imprezy,… więcej >>>


Jacek Sonczowski Jacek Sonczowski

Święto policji w teatrze “Rozbark”

​Policjanci z bytomskiego garnizonu spotkali się w Bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu "Rozbark". Okazją było doroczne Święto Policji.… więcej >>>


ZB 30 | 29.07.2019 | Życie miasta | Edytor

Kto będzie u nas sprzątał?

​Rozstrzygną przetarg. 31 lipca miasto po raz trzeci spróbuje wybrać firmy, które będą sprzątały Bytom i go odśnieżały. Wykonawcom tych robót postawione zostaną wysokie wymagania. 
Artykuł był oglądany 1175 razy.

Cały artykuł dostępny będzie za tydzień.

 • Ocena - 0 0 głosów
   


Komentarze:

MBobrowska
napisał
31.07.2019
o 22:01
nr 1

Może wreszcie będzie czyściej , bo tu w Miechowicach wszędzie brudno , na pętli autobusowej nie sprzątane chyba od miesięcy ,co najwyżej czasem wymienią worki na śmieci .Sklepy przy pętli też nie sprzątają . Może Straż Miejska też by się tym zainteresowała i wyegzekwowała dbanie o porządek . Dzwoniłam do Urzędu tyle razy , ale bez skutku . Wstyd wyjść z domu . A miało być inaczej .

Gina
napisał
01.08.2019
o 00:30
nr 2

Straż Miejska? To jakieś żarty. Dzwoniłam do nich w zeszłym roku, bo samochód wył przez cztery noce na podwórku, to mnie olali. Dopiero kontakt z dzielnicowym pomógł. Tak na marginesie, to oni, czyli SM są bardzo zajęci działaniem w “trójkącie bytomskim”. Zakładane blokad a koła i wlepianie mandatów głównie na Batorego, Chrzanowskiego i Okulickiego. Skoro Bytom taki biedy w rankingu miast, to może czas najwyższy pójść po rozum do głowy i rozwiązać tą instytucję. Chrzanów już kilkanaście lat jest bez tej formacji i wszyscy zadowoleni.

Darek
napisał
01.08.2019
o 07:40
nr 3

W Miechowicach się nie doczekacie. Dziś widziałem jak PIERWSZY RAZ W TYM ROKU państwo ogrodnicy oczyścili zieleniec pod wiaduktem tramwajowym u zbiegu ulic Wrocławskiej i Kolejowej. W SIERPNIU podjęli prace w „ogródku” oddalonym od pałacu o 40 Mb. O czy tu mówić, nie ma gospodarza w Bytomiu. Za co ci ludzie biorą pieniądze. Gdzie Radni, czemu nikt nie goni to towarzystwo do roboty.

Ginter
napisał
03.08.2019
o 14:50
nr 4

Na Bobrku jaki jest brud, o tym miejscu Wołosz zapomniał. Zapraszamy na Olszewskiego tu tez mieszkają ludzie. Bobrek już na ciebie nie zagłosuje.

Beuthner
napisał
04.08.2019
o 01:01
nr 5

Z tymi przetargami to jest wielka sciema !!! Powinno byc MPO zatrudnic ludzi do pracy i godnie zaplacic !!! i wszystko gra !!! Ale te wasze kombinacje i prywatyzacje to jest wielkie robienie pieniedzy za friko !!!! tzn.Mafijne przekrety !!!!

Kania
napisał
04.08.2019
o 04:34
nr 6

Ciekawe kiedy bytomianie przestaną akceptować i zaczną protestować przeciwko kiepskiej jakości świadczeń które ma zapewniać Gmina. Brud, zarośnięcie chwastami, dziury w chodnikach, ruiny placów zabaw, zaniedbane zieleńce i arogancję władzy która nie potrafi rozwiązać tych problemów od dłuższego czasu. Tak brudnego miasta nie mieliśmy w historii. Wołosz tak jakby zapomniał o swoich obowiązkach. Zachowuje się tak jakby nie był Prezydentem. Wakacje a tu nie przygotowane place zabaw, syf wszędzie a on nic nie robi, szczury… milczy ? Dlaczego, bo nie jest w stanie sprostać czy też to wszystko IGNORUJE !. A może po prostu nie ma zdolności do sprawowania tego urzędu ? Na co możemy liczyć ? Kiedy w końcu wykoszą miasto. Niech w końcu Wołosz udowodni, że jest gospodarzem w tym mieście lub zda urząd.

Adam
napisał
04.08.2019
o 09:05
nr 7

Polaczki nie interesują się syfem dookoła siebie, są teraz zainteresowani tęczową zarazą

Karina
napisał
04.08.2019
o 09:44
nr 8

Adam pisze prawdę, wystarczy zajrzeć na profil Macieja Bartkow - PIS. Te Radny widzi „ukrytą opcje niemiecką” i LGBT. . Podziela stanowisko swojego Przewodniczącego. Chyba za ukrytych niemieckich konfidentów ma swoich sąsiadów a może nawet przyjaciół. Bytom leży na Śląsku i tu mieszkają Ślązacy. Nie jest inaczej.  On tez w podobnych kategoriach ocenia LGBT. Przy sprzątaniu uznał, że nie mam pańskiego płaszcza i co mi pan zrobi.Jego zainteresowanie jest w innym bardziej ważnym miejscu.

Imię i Nazwisko
napisał
05.08.2019
o 07:45
nr 9

Adamie, twoja pogarda dla wszystkiego co polskie i wobec Polaków, nienawiść wobec Kościoła i katolików przebrała miarę. Przegiąłeś. Zgłaszam sprawę do prokuratury. Możesz zacząć się bać odpowiedzialności karnej. Twoje wpisy idą przed tobą.

Adam
napisał
05.08.2019
o 13:37
nr 10

Imie i Nazwisko życzę powodzenia ps. Powiedz mi proszę w którym miejscu ja jestem antypolski? Chcesz powiedzieć, że psie g.wna na środku Dworcowej to synonim polskości? No może coś w tym jest, bo chyba miesiąc temu widziałem młodego mężczyznę pierwszego sortu z dresem z napisem żołnierze wyklęci który na Kraszewskiego wyprowadzał amstafa, piesek n.asrał na chodniku, ale posprzątanie po piesku było by chyba za mało patriotyczne. Wszak miejsce psiego g.wna jest na podeszwie a nie w ręku prawdziwego Polaka
 • pozostałe artykuły z wydania nr 48

  Tablicy już nie ma,  emocje pozostały

  ​Oświadczenie za oświadczeniem. Odsłonięta i od razu zamalowana tablica poświęcona niemieckim ofiarom obydwu wojen przetrwała na bytomskim cmentarzu tylko parę dni. Emocje jakie wywołała wciąż są ogromne…

  więcej >>>
  2019.12.02 | Życie miasta | Edytor

  Młody i naiwny?

  ​W całej sytuacji milczeć nie mógł Markus Tylikowski, który uwolnił władze naszego miasta od problemu i nie objął mandatu młodzieżowego radnego Bytomia.

  więcej >>>
  2019.12.02 | | Edytor

  Trzy sektory w komitecie

  ​Będą doradzać. Przedstawiciele sektorów społecznego, gospodarczego i publicznego znaleźli się w nowym bytomskim Komitecie Rewitalizacji. W minionym tygodniu odebrali oni akty nominacyjne wręczone im przez prezydenta…

  więcej >>>
  2019.12.02 | Życie miasta | Edytor

  Młodzieżowi radni złożyli ślubowanie

  ​Pierwsza sesja. Bytomska Młodzieżowa Rada Miejska rozpoczęła oficjalną działalność. Jej pierwsze spotkanie miało miejsce w zeszłą środę w Urzędzie Miejskim. Młodzi radni złożyli ślubowanie i wybrali swoje władze.

  więcej >>>
  2019.12.02 | Życie miasta | Edytor

  Górnicy gotowi na Barbórkę

  ​Z pompą. Kopalnię mamy już tylko jedną, ale Barbórka wciąż jest wielkim wydarzeniem, bo nie brakuje górników i emerytów górniczych. Jej świętowanie rozłożono w czasie, wydarzeń przygotowano bez liku. 

  więcej >>>
  2019.12.02 | Życie miasta | Edytor

  Bytom moimi oczami

  ​Promocja bezpieczeństwa. „Bytom moimi oczami” to policyjna akcja skierowana do najmłodszych. Jej celem jest wpojenie młodemu pokoleniu zasad dbania o środowisko naturalne oraz o własne bezpieczeństwo. 

  więcej >>>
  2019.12.02 | Ciemna strona życia | Edytor

  Sportowcy zachęcają  do segregowania śmieci

  ​Akcja promocyjna. Znani w Bytomiu sportowcy będą twarzami prowadzonej przez miasto akcji promującej ideę segregowania odpadów. Na pierwszy ogień poszedł kapitan piłkarskiej Polonii, Marcin Lachowski.

  więcej >>>
  2019.12.02 | Życie miasta | Edytor

  Podatek w górę, ale nieznacznie

  ​Sesja Rady Miejskiej. Z początkiem przyszłego roku czeka nas podwyżka podatku od nieruchomości. Spokojnie: będzie nieznaczna, ale do budżetu miasta wpłynie dzięki niej przeszło 900 tysięcy złotych,…

  więcej >>>
  2019.12.02 | Życie miasta | Edytor

  Mamy najlepszych strażaków ratowników

  ​Nie tylko gaszą. Wspólna drużyna Ochotniczych Straży Pożarnych z Górnik i Suchej Góry okazała się bezkonkurencyjna podczas I Wojewódzkich Zawodów w Ratownictwie w ramach Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Bytomianie pokonali 26 innych…

  więcej >>>
  2019.12.02 | Życie miasta | Edytor

  Ruina znika, kłopoty zostają

  ​Łagiewniki. W miniony piątek rozpoczęła się od dawna wyczekiwana rozbiórka ruiny straszącej przy ulicy Świętochłowickiej 8. Co stanie się z pozostałą poniżej działką – wciąż nie wiadomo.

  więcej >>>
  2019.12.02 | Życie dzielnic | Edytor

  Muzy ich wybrały

  ​Statuetki dla szczególnych. W tym roku mieliśmy pięcioro pretendentów do nagrody Muza. Uhonorowano troje z nich, a stało się to podczas niedawnej uroczystej gali zorganizowanej w Bytomskim Centrum Kultury.

  więcej >>>
  2019.12.02 | Środek życia | Edytor

  Barbórkowo i biesiadnie

  ​Bawili się. Atmosfera Barbórki udzieliła się uczniom Zespołu Szkół Specjalnych nr 3 już w ostatni listopadowy czwartek. W placówce przy ulicy Konstytucji zorganizowano po raz XVI Biesiadę Śląską.

  więcej >>>
  2019.12.02 | Życie dzielnic | Edytor


  OGŁOSZENIA
  DROBNE

  W PONIEDZIAŁEK
  W GAZECIE
  W ŚRODĘ
  W INTERNECIE!*

  *za 15% dopłatą

  06 grudnia 2019

  imieniny:
  Mikołaja, Jaremy

  Galeria Tomenki

  Nasze akcje

  • Panteon bytomski

   Cykl artykułów o ludziach, którzy na przestrzeni wieków zasłużyli się dla Bytomia. więcej >>>

  Redakcja