Zb logo

  

   blogi   forum

Wiadomości

Komentarze / Blogi

Tomasz Nowak Tomasz Nowak

Kamera! Akcja! I nic nie widać

​Bytomski system monitoringu to 38 kamer non stop rejestrujących to, co dzieje się w najważniejszych punktach miasta, obraz… więcej >>>


Marcin Hałaś Marcin Hałaś

Dobra koalicja, a przynajmniej najlepsza

Od wyborów samorządowych Bytomiem rządzi koalicja KO-PiS, czyli Koalicji Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości. Co prawda magicy z… więcej >>>


Witold Branicki Witold Branicki

Krajobraz po historycznym spadku

​Na 760-lecie lokacji Bytomia na prawie niemieckim Ratusz oraz jego agendy, miejscowe instytucje i organizacje

przygotowały turnieje, imprezy,… więcej >>>


Jacek Sonczowski Jacek Sonczowski

Święto policji w teatrze “Rozbark”

​Policjanci z bytomskiego garnizonu spotkali się w Bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu "Rozbark". Okazją było doroczne Święto Policji.… więcej >>>


ZB 33 | 19.08.2013 | Życie miasta | Marcin Hałaś

Limuzyna dla prezydenta

100 tysięcy na samochód. Urząd Miejski ogłosił przetarg na zakup samochodu osobowego. Ma na ten cel zarezerwowane 101 tysięcy złotych. Internauci zarzucają, że specyfikacja istotnych warunków zamówienia została przygotowana pod konkretny model peugeota.
Artykuł był oglądany 4082 razy.

Cały artykuł dostępny będzie za tydzień.

 • Ocena - 1 1 głosów
   


Komentarze:

Krzysztof
napisał
11.08.2013
o 07:24
nr 1

No śmiesznie by wyglądał Prezydent Miasta w micrze lub clio czy pandzie. Opel to klasa robotnicza ( wyjątek to Insignia)
Peugeot już jeździ w UM od kadencji Wójcika więc po co zmieniać tradycję. Ja nie widzę problemu a 92.000 zł to normalna cena za wygodę i komfort jazdy.
Prezydent Miasta jednak to prestiż i dziwnie by wyglądał wysiadając z auta standardowej klasy - kolega powyżej rozumiem że kazał by jeździć bez klimy i najlepiej aby byłoby to tico!. Każdy i tak wie że najważniejszy w danym mieście to nie Prezydent miasta tylko Komendant Straży Pożarnej - a nasz jeździ skromną wersją czerwoną opla Astry II ( służbowy) a i on powinien otrzymać konkretny samochód służbowy od gminy.

Marcin Hałaś
napisał
11.08.2013
o 09:30
nr 2

Myślę, że prezydent miasta dobrze wyglądałby w oplu astra. Tym bardziej miasta takiego jak Bytom, w którym z powodu braku pieniędzy likwiduje się takie projekty jak np. Becekobus. To byłby swego rodzaju symbol. Oczywiście wydatek na samochód - raz na kilka lat to w budżecie kropla, jednak symbole (nawet o populistycznym odcieniu) tworzą obraz stylu sprawowania władzy. Zresztą - czyż samochody służbowe urzędników nie powinny być odbiciem stanu majątkowego miasta? Prezydent Wrocławia albo Sopotu w insygni - i owszem…

Ale to wątek poboczny - internauci zarzucają Urzędowi Miejskiemu nie chęć zakupu nowego samochodu, ale napisanie specyfikacji przetargowej pod konkretną markę.

Wojciech
napisał
11.08.2013
o 17:58
nr 3

Dajcie spokój z tym autem, czy na serio to taki problem??? Bartyla robi co może, a smarkacze jeżdżą audicami i merolami - to jest ok?? Niech prezydent miasta ma jakieś normalne auto!!!

Marcin Hałaś
napisał
11.08.2013
o 18:37
nr 4

Zakup auta to żaden problem. Problemem jest podejrzenie, że specyfikacja przetargowa została napisana tak, aby “‘pasowała” pod jeden konkretny model: Peugota 508.

Zuza
napisał
12.08.2013
o 02:10
nr 5

Wystarczy kogoś o cos podejrzeć i już człowieka się pali na stosie, szkaluje się o byle co, a tak dla zasady, najlepiej jacyś internauci - albo ktoś komu Bartyla jest niewygodny, rzuca się podejrzenie media “uczciwe” oczywiście skomentują ludzie pomyślą, ale odszczekania już nie ma.
Panie Redaktorze lepiej napisać kto faktycznie rzucił pomysł o renowacji Mater Dolorosy!!!

Jan
napisał
12.08.2013
o 02:12
nr 6

Aż dziw bierze jak absolwenci Smoleniaka ulegają komercji i taniej propagandzie

Marcin Hałaś
napisał
12.08.2013
o 09:16
nr 7

Sprawę będę “drążył” w papierowym numerze z 19 sierpnia. Jeżeli okaże się, że uległem taniej propagandzie - odszczekam grin

Pedrolanser
napisał
12.08.2013
o 09:24
nr 8

Spalmy czarownice , która nam tu odgrywa “Ostatnie kuszenie Chrystusa” Nikosa Kazantzakisa . Doprawdy jak red na kolanach zacznie szczekać to co powiedzą koledzy z Uwarzamze. daa

Erwin Gąska
napisał
12.08.2013
o 13:29
nr 9

Bartyla powinien jeździć polewaczką. Przynajmniej wtedy zrobił by coś dobrego w czasie upałów.

Daniel Kortyka
napisał
12.08.2013
o 21:59
nr 10

Szanowny Panie Marcinie!!!
Czepia się Pan samochodu, a nie potrafi Pan poprawnie napisać nazwy marki, nie peugot a peugeot. Żenada…

J Jendrzej
napisał
12.08.2013
o 23:04
nr 11

Hałaś ma prawo drążyć-to rola dziennikarza!!!
Brawo Panie Hałaś- a mówiłem,że coraz bardziej PANA lubię!!
O tym jak…
A jo coś wiym…
przyjdzie czas,że powiym!

Zuza
napisał
13.08.2013
o 00:18
nr 12

Widzę Panie Hałaś, że o renowacji Mater Dolorosy Pan przemilczał komentarz, proszę szczerze napisać zgodnie z etyką dziennikarza skad ten pomysł wyszedł, czy aby na pewno z Redakcji, od Pana, czy jkaiś czytelnik coś na ten temat w liscie napisał.
Zapomniało się, albo chce się zapomnieć, fee nieładnie.
Odszczekamy… nie?

Grabarz
napisał
13.08.2013
o 00:20
nr 13

Dziennikarze jak hieny cmentarne, krążą i szukają kogo by tu pożreć

Marcin Hałaś
napisał
13.08.2013
o 07:04
nr 14

Re: Zuza. Pomysł renowacji cmentarza Mater Dolorosa był mim pomysłem. Oczywiście po ponad 10 latach - wiele osób może twierdzić, że o tym też pisało, mówiło. Odpowiem im: jeśli tak było. jeśli tak twierdzicie - to wspaniale, że również mieliście taką ideę, widzieliście potrzebę takiego działania. Re: Daniel Kortyka, literówkę poprawiam, dziękuję za zwrócenie uwagi.

Zuza
napisał
13.08.2013
o 09:50
nr 15

Panie Marcinie, Pan teraz kłamie, zapomniał Pan o liście od czytelnika z kilkoma uwagami na temat spraw miejskich? W tym także o Mater Dolorosie? A potem nagle ta akcja, Panie Marcinie, wstyd. A w szkole był z Pana taki przykładny uczeń.

Marcin Hałaś
napisał
13.08.2013
o 13:27
nr 16

Re: Zuza. Jeżeli napisze Pani do mnie maila - odpiszę, kto mnie zainspirował do takiego pomysłu i w jaki sposób zainspirował mnie do pomysłu tej akcji. Listu Czytelnika sobie nie przypominam, w każdym razie nie miałem wówczas poczucia, że inspiruje mnie jakiś list. Inspiracja była zgoła innego rodzaju i źródła - ale trudno mi to przekazywać anonimowej osoby, która insynuuje mi kłamstwo.

Oj Zuza,Zuza
napisał
13.08.2013
o 21:53
nr 17

Ty jesteś tak zaborcza..A co z tego masz??

Adrian
napisał
13.08.2013
o 22:37
nr 18

Czy pomysł kupna nowego samochodu służbowego wyszedł od prezydenta? Czy jego wszyscy doradcy pijarowi są na urlopach? Jak można emitować obligacje i jednocześnie fundować sobie nową furę wartości, bagatela 90000 zł. Czy po niespełna roku p. Bartyla nie ma kontaktu z rzeczywistością? Dotychczasowy peżocik się nie sprawdza? Psuje się notorycznie? Przecież ma kilka lat. Widziałem, że kierowcy prezydenta p. Mackowi prywatnie służy on dobrze.

Szalony Antoni
napisał
16.08.2013
o 12:17
nr 19

Spokojnie. Pan prezydent postawił w mieście tyle fotoradarów że raz dwa pieniądze na nową limuzynę nazbiera

Tomasz Sobczak
napisał
16.08.2013
o 22:36
nr 20

Znów raz na ruski nowy rok zgadzam się Redaktorem. Prezydent nie może jeździć autem bez klimy i pewnej klasy. Ale jeśli pojawia się cień podejrzenia o sposób poszukiwania pojazdu, do tego cena jest wysoka choć są tańsze, dobre rozwiązania…. Nie będę przepisywał tekstu autora.

Adrian
napisał
16.08.2013
o 23:55
nr 21

Piotr K. francuza sobie strzelił z preferowanym numerkiem, oczywiście rejestracyjnym, 69 z końcówką 699, może te numery nie pasują aktualnie nam panującemu, ale taniej zmienić tablice rejestracyjne, niż kupić nowego francuza z innymi numerkami… Po rozdmuchaniu informacji o tym przetargu, jeżeli dojdzie w ogóle do zakupu nowej limuzyny, to nie będzie nią francuski peżocik, a raczej niemiecki Volkswagen, przecież to jest auto, z nazwy, dla zwykłych ludzi.

Adrian
napisał
17.08.2013
o 01:19
nr 22

MH lub (m) mija się z prawdą...  http://2012.zyciebytomskie.pl/artykul.php?id=1106&glowny=0  Maciejczyka, też nie było stać na bilet miesięczny.

Adrian
napisał
18.08.2013
o 22:23
nr 23

Trochę bez sensu jest kopiowanie komentarzy wpisanych pod “z ostatniej chwili sprzed ośmiu dni pod ukazującym się jutro artykułem. W nowości było napisane: “Niebezpiecznie, panie Bartyla. Wójcik kupił nowego peugota i przegrał wybory. Koj próbował być inny - kupił nową toyotę i przegrał wybory. A co Pan zrobi, mając nowego peugota?”  Wystarczy kliknąć to “czerwone” wyżej, żeby sobie przypomnieć, że poprzednia ekipa zafundowała sobie dwa autka do wożenia “T.P.P.” za nasze pieniądze. I tak osobiście p. Marcinie, tak na marginesie, jak już kiedyś napisałem, jest pan jedyną osobą w ŻB, której się jeszcze chce nastroszyć piórko, niestety jedyną.

Erwin Gąska
napisał
19.08.2013
o 07:35
nr 24

Prezydent powinien poruszać się pojazdem bezpiecznym, w miarę komfortowym. Zakup auta, który to zakup jest ewidentnie realizowany pod dany model, już wzbudza nerwowość. Nie można było od razu napisać, iż Prezydent lubi auto francuskie i takie sugeruje, aby mu zakupiono? Było by mniej siary i kwasu, a tak kwas się rozlał.  Miasto, które potrzebuje każdej złotówki funduje z pieniędzy podatnika ( kasa nie rośnie na drzewach ) całkiem niezłą brykę osobie, która być może,  podzieli los Pana Koja w przyszłych wyborach. A co będzie gdy nowy Prezydent lubi np. Trabanta? Czy do nowego auta będzie dodany równie francuski szofer? W Bytomiu, mieście które odstaje pod każdym względem od innych miast, funduje się Prezydentowi nowe auto, podczas gdy pseudo spółki zarządzane przez miasto nie potrafiły wydać 1000 złotych na malowanie klatek schodowych wielu kamienicach. Gdyby jeszcze Bartyla mógł  się czymś pochwalić. A że sprowadził powiedzmy 10 inwestorów i znalazła się praca dla 300 osób. A że udało się obniżyć wskaźnik bezrobocia. Niestety nie. Nawet Dworca PKP, a dziś pojemnika na mocz, nie udało się wyremontować. Ciągle tylko gadki iż coś wpisano na listę i oczekuje. Ludzie Bartyli: nie opowiadajcie bzdur. Pojedzcie sobie zagranicę: do Niemiec, Anglii i zobaczcie jak wyglądają podobne miasta: zadbane, czyste. Już nie wspominam o planowaniu rozwoju miasta czy zwykłej pracy na rzecz społeczności.  Jak wyglądają Bytomskie kamienice i drogi? Cuchnące, odrapane dziurawe. Zarządcy robią sobie kpinę z potrzeb mieszkańców.  Nie malowane klatki od lat, dziurawe dachy. Park miejski remontowany pod firmy, nie pod nasze potrzeby. Najpierw “wyremontowano” alejki które zamieniają się w maź po deszczu. Teraz przewraca się i dodaje kwietniki bez ładu i składu.  Wszystko do picu, na niby. Strumień kasy płynie na Olimpijską. Po co? Czyżby planowano tam utworzyć miasteczko olimpijskie?

Bytom według Bartylii zaczyna być prywatnym folwarkiem kilku osób. Sprawy załatwia się po knajpach. Fioletowe krówki są tematem ważniejszym niż bezrobocie. Oto kolejna odsłona Bytomskiego Cyrku.

Adrian
napisał
19.08.2013
o 11:33
nr 25

Co to za przystojniak na tym zdjęciu z tak inteligentnym wyrazem twarzy? Podobny trochę do prezydenta Bytomia ale bytomski prezydent “wypada” dużo gorzej. Czy szybciej…?

Erwin Gąska
napisał
19.08.2013
o 11:40
nr 26

Mija rok od wyboru rewolucyjno – kibolskiej władzy. Zamiast zmiany doczekaliśmy się roku opluwania się nawzajem, gdakania a la Skalska, nowych spółek typu Ewunia. W ramach propagandy, miasto wiedzie prym w odgrywaniu cymbalskich spektakli w oparciu o krówki, gry rodem z peerelu, lub ataki padaczkopodobnej zumby. Tereny po trzęsieniu ziemi jak stoją niezagospodarowane tak stoją. Bezrobocie minimum 25 procent też utrzymuje się w czołówce patologicznych zjawisk, z których słynie Bytom. Niebytomskie inwestycje czyli torowiska są przykładem jedynych ruchów, z których coś się urodziło. Pozostałe, czyli bytomskie, leżą. Inwestorzy którzy zawitali do ciemnogrodu Bartyli szybko zwinęli majdan – nawet Ferdek wolał sprzedać saturator na złom. W mieście jak było tak jest: domy zbudowane za Wilusia i Adolfika jeszcze stoją, podparte dyktą, gdzieniegdzie chroni je cienka warstwa farby z 1936 roku. Ludzie płacący haracze za prawo mieszkania w budynku mogącym w każdej chwili się zawalić.  Kultura przejawia się w organizacji prywatnych przedsięwzięć typu odpust przy kościele. Teatr Tańca przypomina Teatr Duchów jak i becekowozy. W parku robota wre: rozwala się alejki i stawia nie wiadomo co. Ogólnie, stan jak sprzed lat: wszystko niby stoi ale jest na niby, rozmamłane, brudne, bajzlowate. Rozbark czy Karb przeżywają  stan śmierci klinicznej, trwając w bezruchu. Dworzec PKP wali moczem na kilometr; katowicka czy brzezińska to utrwalone relikty bezrobocia, alkoholizmu, biedy i bandytyzmu. Nikt tutaj z ekipy Panka, Kupijaja, Skalskiej nie zagląda. Zero decyzji, planów na przyszłość, nadziei. Wystarczy przejechać dwa kilometry i już jesteśmy w Piekarach: czysto, zadbanie, bez śmieci. Na Witczaka olbrzymie połacie bez żadnego zainteresowania władzy, jak uzębienie pijaka: tam waląca się kamienica, tu dziura, tam kupa śmieci. Składowa: zero ruchów z kontenerami; porozbijane lokale, syf i flaszki. Tu trzeba cudu, wizyty Matki Bożej Piekarskiej, albo i ponownego przyjścia Chrystusa. Ale najpierw pogonić tę fasadowość władzy, układy pod stolikowe, wymyślane spółki, remonciki. Pogonić te przepychanki w zarządach, fikcyjne sprzątanie, niemoc w każdym calu. Nie wolno znowu dać się nabrać
na piękne krągłe buzie.

Jeden z bezrobotnych
napisał
19.08.2013
o 12:03
nr 27

Jak ostatniej zimy stojąc przemarznięty na przystanku zobaczyłem prezydenta w nagrzanej limuzynie to od razu mi się cieplej zrobiło. Jak w tym roku zobaczę go w takim nowym peugeocie to będę bardzo szczęśliwy bo to oznacza że Bytom się bogaci

kiciorek
napisał
19.08.2013
o 12:13
nr 28

Bartyli niech kupio taczke. Niech sie juz uczy.

Adrian
napisał
19.08.2013
o 12:49
nr 29

A może wzorem plebiscytu na nowe logo Bytomia, UM zamieści na swojej stronie dziesięć propozycji nowych fur(manek)  dla aktualnie i miłościwie nam panującemu. Mam dwie propozycje, to lektyka lub taczka. A potem pójdzie po rozum do głowy i anuluje końkursik. A może by tak zacząć realizować program wyborczy, Elektronik to nie wszystko, nie wiem na kiedy nastawili swoje budziki ale mija jedenaście miesięcy tej misji, a ci dalej śpią i śnią, aktualnie o nowej bryczce, może też wyśnią odkupienie i sprezentowanie willi przy al. Legionów w podzięce za dokonania naszemu nowemu “nadburmistrzowi”

Kciuk
napisał
20.08.2013
o 14:16
nr 30

Lajki nie działają od wczoraj…a w tej sprawie dosyć istotne.

Lucjan z Parkowej 2
napisał
22.08.2013
o 23:24
nr 31

Jak zwykle http://zyciebytomskie.pl przesadza i to można powiedzieć, że życie bytomskie mierzy wszystkich swoją miarką. To że w Życiu Bytomskim jest późny gierek w biurze to nie znaczy, że prezydent ma być równiacha ,a wszyscy mają sie prezentować jak Pan Hałaś (bez urazy, ale wyglada Pan jak kornik, prezencja książkowego mola). Prezydent od greckiego słowa Prezencja, czyli żeńska odmiana z łacińskiego Prezenter, czyli osoby prezentującej się !

Wyborca PIS
napisał
23.08.2013
o 14:21
nr 32

Jestem zaskoczony, bezrobocie stoi w miejscu, brak zmian w poziomie życia mieszkańców a tutaj informacja o luksusowych zakupach.

Adrian
napisał
24.08.2013
o 01:37
nr 33

Jeżeli jest więcej takich Lucków z Parkowej 2, którzy myślą, że p.Bartyla będzie się lepiej prezentował przez przyciemnioną szybę nowej limuzyny, to biada ci, Bytomiu. Nie wiem czy działa dalej klątwa papieska, ale pewnie a nawet pewniacko rządzi głupota.

Marcin Hałaś
napisał
24.08.2013
o 08:37
nr 34

Lucek niezbyt dokładnie odrobił zadanie, bo słowo prezydent oznacza “zasiadający na czele”, a nie ktoś dający prezenty, albo mający mieć dobrą prezencję.

Różnica między prezencją moją a prezydenta jest zasadnicza: ja prezentuję się w moim 5-letnim chevrolecie aveo za moje pieniądze. A prezydent będzie się prezentował w nowej limuzynie ze skórzaną kierownicą za 100 tysięcy złotych - również za moje (członka gminy Bytom) pieniądze.

Milek
napisał
27.08.2013
o 10:35
nr 35

Przeczytałem wczoraj kolejny artykuł red. Hałasia nt. samochodu dla Prezydenta. To już totalna kompromitacja i żenada. 1. Nie ma pan podstawowej wiedzy nt samochodów (nie mówiąc już o pisowni. 2. Jeżeli znajdzie mi Pan jakiegokolwiek Prezydenta miasta jeżdżącego samochodem klasy Chevrolet Aveo - to ma Pan u mnie nagrodę (no chyba że w Mongolli - chociaż wątpię) 3. Nie jestem zwolennikiem P. Koja ale ani jemu ani żadnemu innemu nie robiłbym takich wyrzutów. To jest samochód klasy średniej - jeżdżą takimi menedżerowie w firmach to Prezydent nie może. Poza tym jakby jakiś wariat zrealizował Pana pomysł to już widzę wozy transmisyjne TVP, Polsatu i TVN pod UM i news w wiadomościach - Prezydent Bytomia w Aveo - śmiech na całą Polskę. PS jeśli nigdy nie miał Pan przyjemności jeździć samochodem ze skórzana kierownicą to proponuję sobie obszyć w obecnym - świetnie się sprawdza na długich trasach, ręce sie nie pocą i jest miła w dotyku

Marcin Hałaś
napisał
27.08.2013
o 10:54
nr 36

Re: Miłek. Nie jestem pewien, czy w Sz. P. przypadku “przeczytałem” równa się “zrozumiałem”.
 • pozostałe artykuły z wydania nr 45

  Bytom i Radzionków na wojnie ze smogiem

  ​Dbają o ekologię. Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej od dawna stawia na konsekwentną walkę ze smogiem i eliminację niskiej emisji. O tym, jak to robi mówiono podczas zorganizowanej w minioną środę konferencji…

  więcej >>>
  2019.11.12 | Życie miasta | Tomasz Nowak

  Karczma piwna, czyli górnicy się bawią

  ​Przed Barbórką. Setki mężczyzn kołyszących się i śpiewających ile sił, tyleż pełnych złotego trunku kufli w górze, gigantyczne golonka i doskonała zabawa pełna rubasznego humoru. Tego wszystkiego nie brakowało…

  więcej >>>
  2019.11.12 | Życie miasta | Edytor

  Niepodległość uczczona oficjalnie i nieoficjalnie

  ​Święto narodowe. Bytomianie i radzionkowianie świętowali 101 rocznicę odzyskania niepodległości po 123 latach zaborów. Jak zwykle nie zabrakło uroczystości oficjalnych oraz różnorodnych wydarzeń nieoficjalnych. 

  więcej >>>
  2019.11.12 | Życie miasta | Edytor

  Powstańcze fotografie na gmachu muzeum

  ​Zatrzymaj się i oglądaj. Jak opowiadać o naszej historii, to tylko w taki sposób. Na gmachu bytomskiego Muzeum Górnośląskiego wyświetlane są zdjęcia wykonane w czasie powstań śląskich i plebiscytu. Warto na…

  więcej >>>
  2019.11.12 | Życie miasta | Edytor

  Bytomskie Mieszkania mają nową dyrektor

  ​Roszada w spółce. Odpowiedzialne za zarządzanie lokalami komunalnymi Bytomskie Mieszkania mają nową szefową. W minionym tygodniu została nią Monika Trzcionkowska, która wygrała konkurs na dyrektora spółki. 

  więcej >>>
  2019.11.12 | Życie miasta | Edytor

  Biało-czerwona zebra jest bezpieczna

  ​Pierwsza w mieście. Mamy w Bytomiu zebry biało-czarne, będziemy mieli biało-czerwone. Pierwsze tego rodzaju przejście dla pieszych stworzono przy ulicy Łużyckiej. Korzystają z niego między innymi uczniowie i nauczyciele Szkoły…

  więcej >>>
  2019.11.12 | Życie miasta | Edytor

  BARI: likwidacja rozpoczęta

  ​Koniec i bomba. Bytomska Agencja Rozwoju Inwestycji przechodzi do historii. Wykonując uchwałę radnych prezydent naszego miasta Mariusz Wołosz rozpoczął likwidację spółki. Proces zakończy się w przyszłym roku. 

  więcej >>>
  2019.11.12 | Życie miasta | Edytor

  22 miliony na modernizację 21 kamienic

  ​Kasa płynie. 21 należących do gminy kamienic usytuowanych w centrum Bytomia przejdzie gruntowną modernizację. Inwestycja pochłonie niemal 22 miliony złotych, a lwią część pieniędzy dostaniemy z zewnątrz.

  więcej >>>
  2019.11.12 | Życie miasta | Edytor

  Historia zatopiona w plastiku

  ​Z miłości do historii. Ciężką i nerwową pracę można odreagować na sto sposobów. Jedni biegają, ktoś inny sięga po wędki i idzie nad wodę, a Krzysztof Moskwa zatapiał się w świecie…

  więcej >>>
  2019.11.12 | Środek życia | Edytor

  Nagrodzona za naprawianie świata

  ​Nauczycielka wyróżniona. Dorota Żuber została laureatką prestiżowej nagrody im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata”. W ten sposób doceniono ją za stworzenie świetlicy „Amaros Strychos”, w której integrują się…

  więcej >>>
  2019.11.12 | Środek życia | Edytor

  Młodzi i bardzo zdolni

  ​Wielkie wyróżnienie. Dwóch uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. F. Chopina w Bytomiu, otrzymało stypendia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

  więcej >>>
  2019.11.12 | Środek życia | Edytor

  Historyczny Ippon

  ​Karate tradycyjne. Michał Sowa z MUKS Ippon okazał się drugim Polakiem po Damianie Stasiaku, który zdobył złoto w kumite indywidualnym Mistrzostw Świata Fudokan Karate. Reprezentacja bytomskiego klubu wywalczyła…

  więcej >>>
  2019.11.12 | Życie sportowe | Witold Branicki


  OGŁOSZENIA
  DROBNE

  W PONIEDZIAŁEK
  W GAZECIE
  W ŚRODĘ
  W INTERNECIE!*

  *za 15% dopłatą

  14 listopad 2019

  imieniny:
  Mateusza, Izaaka

  Galeria Tomenki

  Nasze akcje

  • Panteon bytomski

   Cykl artykułów o ludziach, którzy na przestrzeni wieków zasłużyli się dla Bytomia. więcej >>>

  Redakcja