Zb logo

  

   blogi   forum

Wiadomości

Komentarze / Blogi

Tomasz Nowak Tomasz Nowak

Kamera! Akcja! I nic nie widać

​Bytomski system monitoringu to 38 kamer non stop rejestrujących to, co dzieje się w najważniejszych punktach miasta, obraz… więcej >>>


Marcin Hałaś Marcin Hałaś

Domki z kart

​Niemal równy rok temu pisałem w tym miejscu w komentarzu "Bartyla może wszystko" następujące złowa:  "Kredyt na 225… więcej >>>


Witold Branicki Witold Branicki

Krajobraz po historycznym spadku

​Na 760-lecie lokacji Bytomia na prawie niemieckim Ratusz oraz jego agendy, miejscowe instytucje i organizacje

przygotowały turnieje, imprezy,… więcej >>>


Jacek Sonczowski Jacek Sonczowski

Święto policji w teatrze “Rozbark”

​Policjanci z bytomskiego garnizonu spotkali się w Bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu "Rozbark". Okazją było doroczne Święto Policji.… więcej >>>


ZB 31 | 30.07.2018 | Życie miasta | Edytor

Marek Michałowski chce być prezydentem

​Bo Bytom gaśnie. Wydłuża się lista osób chcących walczyć jesienią o stanowisko prezydenta naszego miasta. Zamiar kandydowania ogłosił Marek Michałowski. Stoi za nim Stowarzyszenie Niezależni.
Artykuł był oglądany 2701 razy.

Cały artykuł dostępny będzie za tydzień.

 • Ocena - 3.0769 13 głosów
   


Komentarze:

Bytom
napisał
30.07.2018
o 14:36
nr 1

Nareszcie super kandydat.

Jan
napisał
30.07.2018
o 19:48
nr 2

A kto to w ogóle jest???!!!

Bytom
napisał
31.07.2018
o 18:55
nr 3

Re: Jan
A kim są: Janas, Wołosz, Stępień, Panek, Wężyk, Bartyla - co w życiu zawodowym pokazali, czego dokonali, jakie mają osiągnięcia? Nie znacie go bo nie ma go na Fa. Polecam spotkania z tym kandydatem, a przekonacie się, że to wybitna potrzebna naszemu miastu postać. Najważniejsze, że nie powiązana w bytomskie układziki.

Oburzony
napisał
31.07.2018
o 23:02
nr 4

W końcu się doczekałem kandydata, który nie ma nic wspólnego z obecnymi i wcześniejszymi władzami Bytomia. Z zaciekawieniem będę obserwował, co Pan Michałowski będzie miał do zaoferowania zwykłym ludziom. Jaki będzie miał pomysł na to aby Bytom nie kojarzył się tylko z brudem, rozpadającymi się kamienicami, śmieciami i bezrobociem. Panie Michałowski niech Pan zawalczy o mój głos! Na starcie ma Pan duży plus: jest Pan człowiekiem z zewnątrz. Teraz czekam na program wyborczy.

SP 36
napisał
01.08.2018
o 21:08
nr 5

Marek - dobra decyzja, a tymi minusami powyżej nie przejmuj się. Zawistni konkurenci muszą, a Ty nie musisz niczego udowadniać. Wiem, że wszystko co osiągnąłeś, to wyłącznie Twój talent, zdolność i ciężka praca.

Zbigniew z Bytomia
napisał
02.08.2018
o 14:55
nr 6

SP 36: w pełni popieram. Jak jednak przyjdzie Mu udowodnić, to zrobi to i przekona Bytomian, że jest osobą kompetentną by pełnić obowiązki Prezydenta Miasta Bytomia.

Współpracownik
napisał
02.08.2018
o 23:39
nr 7

Pana Michałowskiego znam 20 lat. Przez ten okres razem współpracowaliśmy. Były chwile trudne i bardzo miłe - jak w każdej nie tylko bardzo odpowiedzialnej pracy. Jeśli kogoś zna się tyle lat i widzi go na co dzień to jest się w stanie go dobrze poznać. Ja poznałem różne oblicza Pana Marka. Widziałem go dumnego z wyników pracy swoich podwładnych, widziałem go szczęśliwego jak wracał z nagrodami przyznanymi przez Ministerstwo Finansów, widziałem go również smutnego i zatroskanego. W każdej jednak sytuacji był to ten sam porządny człowiek. Panie Marku jeśli się Panu uda zostać Prezydentem Bytomia niech Pan zarazi wszystkich swoich nowych podwładnych swoim optymizmem i razem zmieńcie Bytom na lepsze.

Ciekawy
napisał
03.08.2018
o 09:50
nr 8

Pytania do MM i Niezależnych:

1. Kto finansuje kampanię MM?
2. Jakie środowiska popierają kandydaturę MM?
3. Jakie firmy i biznesmeni wspierają MM w walce o fotel Prezydencki?
4. Z kim będzie chciał współpracować, a z kim nie po wygranych wyborach?
5. Jaki jest stosunek MM do Damiana B. i układu, który za nim stoi?
6. Jaki jest stosunek MM do Andrzeja Panka i ludzi, którzy go wspierają?
7. Jaka była i jest przynależność partyjna MM?
8. Jaki jest program wyborczy MM?

Bez odpowiedzi na w/w pytania, trudno będzie dokonać wyboru.

Ciekawski Wyborca
napisał
03.08.2018
o 21:41
nr 9

Marek Michałowski, mimo iż jest już bardzo doświadczonym człowiekiem, wprowadził powiew świeżości do kampanii samorządowej w Bytomiu. Wydaje się, że przy obecnie znanych kandydatach, to jedyny człowiek, który daje nadzieje, że nasze miasto ma jeszcze szanse wyjść na prostą. Będę kibicować tej kandydaturze i czekam na ogłoszenie pełnego programu wyborczego.

Adam
napisał
04.08.2018
o 15:44
nr 10

Wolałbym na kandydata jakiegoś przedsiębiorce z prawdziwego zdarzenia, który umie zarabiać i szanować pieniądze. Niestety osoby z etatów państwowych nie umieją szanować pieniędzy, ponieważ nauczeni są, że czy się stoi czy się leży kasa się na należy. Z drugiej zaś strony chyba nie może być nikt gorszym prezydentem niż damian bartyla

Marek Michałowski
napisał
05.08.2018
o 19:59
nr 11

Dziękuję wszystkim Państwu za te i za przyszłe komentarze. Kampania rozpocznie się niebawem. Poczekajmy. Pozdrawiam serdecznie SP36. Czyżby to Koleżanka lub Kolega ze Szkoły Podstawowej nr 36 na Siemiradzkiego (Kleinfeld). Na pewno będzie spotkanie po latach.

Urzędnik
napisał
05.08.2018
o 23:04
nr 12

Drogi Panie Adamie. Widzę,że żyje Pan jeszcze w poprzednim ustroju. Może czas sie obudzić i zobaczyć,że świat wygląda inaczej. Gdybym rzucał tak jak Pan stereotypami to powiedziałbym,że każdy przedsiębiorca - prywaciarz to złodziej i oszust, który zatrudnia na czarno, nie płaci zusu pracownikom, a wypłat wynagrodzeń dokonuje w ratach albo wcale, a najlepiej byłoby żeby wszyscy pracowali za darmo. I co? Miło? Liczę,że zrozumie Pan,że wszyscy jesteśmy takimi samymi ludźmi. Jedni są bardziej zaangażowani inni mniej - jak w każdej pracy zawsze znajdą się czarne owce. Grunt to je wyszukiwać wyeliminować i ukarać. Ważne jednak żeby nie generalizować i nie obrażać porządnych ludzi.

Adam
napisał
07.08.2018
o 05:23
nr 13

Drogi urzędniku, powiedz mi proszę, jakie doświadczenie ma Pan Michałowski które pozwoli mi sądzić, że będzie dobrym włodarzem miasta? Idąc Pańskim tokiem myślenia, można równie dobrze powiedzieć, że Pan Ixsiński będzie bardzo dobrym chirurgiem bo wcześniej był dobrym szewcem. Niestety nie jestem w stanie w pracy urzędnika skarbowego znaleźć jakiś nabytych cech które pozwolą mu dobrze zarządzać miastem. Kadencja prezydenta trwa 4 lata, dla Bytomia 4 lata to wieczność.

MH
napisał
07.08.2018
o 10:47
nr 14

Po nowelizacji kodeksu wyborczego - kadencja władz samorządowych będzie trwała 5 lat.

Latający Ślązak
napisał
07.08.2018
o 11:34
nr 15

@MH, ale “tylko” dwie kadencje… “kruca fuks, mało czasu”

Jan
napisał
10.08.2018
o 14:47
nr 16

Pan Michałowski to kolejny aparatczyk systemowy, który musi po prostu zmienić fotel bo mu się już na poprzednim d/pa odparzyła. Czekam na kandydata z pomysłem.

Zbigniew z Bytomia
napisał
10.08.2018
o 17:55
nr 17

Panie Janie. 30.07.2018 roku napisał pan “A kto to w ogóle jest???!!!”.
Już po kilku dniach, 10.08.2018 roku pisze pan , że “Pan Michałowski to kolejny aparatczyk systemowy, który musi po prostu zmienić fotel bo mu się już na poprzednim d/pa odparzyła. Czekam na kandydata z pomysłem”.
Z jakich źródeł identyfikacji kandydata na Prezydenta Miasta Bytomia pan korzystał i pozyskał taki wynik, który wniósł pan na FORUM ŻYCIA BYTOMSKIEGO?

Jan
napisał
11.08.2018
o 04:14
nr 18

Panie Zbigniewie, na początku odniosę się do Pańskiego zarzutu odnośnie „mojego” komentarz który Pan przytoczył. To jest mój komentarz

Jan
napisał
11.08.2018
o 04:16
nr 19

Panie Zbigniewie, na początku odniosę się do Pańskiego zarzutu odnośnie „mojego” komentarz który Pan przytoczył. To jest mój komentarz

Adam
napisał
13.08.2018
o 01:39
nr 20

Panie Michale, widzę, że śledzi Pan to forum, tak więc jest szansa na odpowiedź z Pana strony na poniższe pytania. Kto wie, może mnie Pn do siebie przekona.

1. Jako swój atut podaje Pan fakt bycia przez 21 lat Naczelnikiem Urzędu skarbowego w Piekarach Śląskich. Proszę powiedzieć, co takiego zmienił Pan w tym urzędzie jako Naczelnik, Co było Pańskim największym sukcesem.
2. W Jaki sposób Pan chce walczyć z bezrobociem w Bytomiu?
3. Co chce Pan wprowadzić by ułatwić prowadzenie działalności gospodarczej w Bytomiu?.
4. Jak chce Pan rozwiązać problem braku mieszkań komunalnych?
5. Jako człowiek tak ambitny, który chce zostać prezydentem dlaczego Pan pełnił funkcje naczelnika przez 21 lat?
6. Dlaczego Pan przestał pełnić tą funkcje?

Adam
napisał
13.08.2018
o 02:08
nr 21

Może się powtórzę, ale uważam, że Bytom potrzebuje prawdziwego gospodarza, a nie urzędnika! Urzędnik jest potrzebny w okienku. Kiedy Polacy się nauczą wybierać ludzi kompetentnych a nie złotoustych. Pan Michałowski jako wieloletni urzędnik skarbowy powinien szukać pracy w jakiejś dużej firmie jako np. księgowy albo doradca podatkowy. No ale tam oczekuje się efektów pracy, a Pan Michałowski ma do zaoferowania jedynie swoją uczciwość. Pani Halinka Z biedronki także jest uczciwa ale na prezydenta nie startuje. Tylko w Polsce ministrem obrony narodowej może zostać historyk a prezydentem nauczyciel czy prawnik. Prezydentem miasta powinien zostać człowiek zamożny który zdobył sukces w biznesie, te doświadczenia pozwolą mu pełnić dobrze funkcje prezydenta miasta!

Latający Ślązak
napisał
06.09.2018
o 19:58
nr 22

Panie Michałowski kandydując na zaszczytne stanowisko prezydenta Bytomia, powinien Pan przynajmniej przeczytać swój program wyborczy zamieszczony w internecie.
Zacytuję punkt 14: “Działania na rzecz otwarcia apteki w Miechowicach (6 tys. mieszkańców – brak apteki)”

http://www.niezalezni.bytom.pl/program/pelenprogram

Powiem tylko tyle, przykro mi że dołączył Pan do reszty kandydatów, niewartych głosu…

Marek Michałowski
napisał
10.09.2018
o 22:26
nr 23

Panu Latającemu Ślązakowi wyjaśniam, że na terenie tzw.
starych Miechowic (obszar parafii przy ul. Frenzla) mieszka
6 tys. osób i nie ma tam apteki. Ten punkt w programie znalazł się po mojej rozmowie z mieszkańcami. Może
jednak zmieni Pan swoją opinię na mój temat ? Dołożę starań by tak się stało.
Marek Michałowski

Adam
napisał
11.09.2018
o 03:51
nr 24

Panie Marku Michałowski chciałbym Panu przypomnieć, że PRL się skończył i dziś żyjemy w demokratycznym państwie gdzie to przedsiębiorcy decydują gdzie otworzą swój biznes, a nie kacyk w urzędzie. W jaki sposób pan chce wpłynąć na prywatną firmę aby właśnie w Miechowicach otwarła aptekę? Widać, że jest starym leśnym dziadkiem któremu ubzdurało się jeszcze posiedzieć na miejscu prezydenta miasta aby sobie coś udowodnić. Gdyby otwarcie apteki w Miechowicach było ekonomicznie uzasadnione, to gwarantuje panu, że znalazł by się przedsiębiorca albo nawet kilku którzy by tą aptekę tam otwarli. Niech pan przestanie czytać Marksa i weźmie się za jakąś porządną lekturę!

Ciocia Mania
napisał
11.09.2018
o 14:32
nr 25

A co po wyborach?

Niezależnie od tego, kto wygra wybory, o samodzielnym rządzeniu może jedynie pomarzyć. Będą koalicje? Będą.
Uczciwie byłoby, gdyby już dzisiaj wyborcy wiedzieli kto-z-kim po wyborach, żeby nie pluli sobie w twarz.
Stąd apel do komitetów wyborczych.
Traktujcie nas poważnie i powiedzcie z kim będziecie się dogadywać.

Wróble ćwierkają, że Wołosz jak wygra, to będzie rządzić z Pankiem, Jak wygra Bartyla, to będzie rządzić z Kukizem lub Pankiem, jak Janas, to będzie rządzić z Kukizem i BiS.

Kto-z-kim teraz, przed wyborami, a nie po.

Powyższe wskazuje, iż w Bytomiu - według mnie - NIC się nie zmieni, niezależnie od tego, kto wygra, rządzić będą ci sami.

W końcu ławka jest krótka, a w socjalizmie potrzeby kadrowe są wielkie.

Agata
napisał
11.09.2018
o 23:03
nr 26

Panie Marku może pan liczyc na mój głos

Latający Ślązak
napisał
11.09.2018
o 23:48
nr 27

@ Michał Michałowski, z przykrością i rozczarowaniem przeczytałem Pana wyjaśnienia.
Nie rozumie Pan różnicy między Miechowicami, a tzw. starymi Miechowicami, mało tego parafia pod wezwaniem Św. Krzyża, o której Pan pisze, obejmuje również osiedle przy byłej kopalni.
Ktoś Panu powiedział o braku apteki i od razu, to do programu…
Mechanizmy wolnorynkowe wyjaśnił już Panu nick Adam.
Dopowiem, jest taki zarosły w komunie radny, który chwali się “załatwianiem” dyskontów w dzielnicach, (po plajcie jego sklepu). Proszę się nie zniżać do takiego poziomu, od tego nie jest radny, a tym bardziej prezydent.

Przy ulicy Racjonalizatorów 39 była apteka, dlaczego była?

PS. jako mieszkaniec Miechowic podpowiem że w “obszarze parafii przy ul. Frenzla”, (Pana określenie), nie ma już np:
- fryzjerów
- kuśnierza
- krochmalni
- poczty
- sklepu obuwniczego
- sklepu z ubraniami
- kina
- kowala
- szewca
- domu kultury
- ratusza
- sklepu rybnego
- drogerii
- delikatesów
- dwóch szkół podstawowych
- Ochotniczej Straży Pożarnej
- przychodni lekarskiej
- przystanku linii tramwajowej

Załatwi Pan to?
Pozdrawiam

Chłopski Rozum
napisał
12.09.2018
o 09:48
nr 28

@Latający Ślązak: prosze nie masakrować Pana Michałowskiego. To długoletni naczelnik Urzędu Skarbowego, więc jest przyzwyczajony do tego, że urzędnik jedną decyzją może załatwić wszystko. Socjalizm ma się we krwi
 • pozostałe artykuły z wydania nr 42

  Prezydent kontra mafia śmieciowa

  ​Złożył doniesienie. Prezydent Damian Bartyla pojawił się w miniony wtorek w katowickim biurze Prokuratury Krajowej. Złożył w niej doniesienie o przestępstwach, jakich od 10 lat miała się dopuszczać w naszym mieście…

  więcej >>>
  2018.10.15 | Życie miasta | Edytor

  Przewodniczący doniósł na sekretarza

  ​Prokuratura zbada sprawę. Przewodniczący bytomskiej Rady Miejskiej Mariusz Janas złożył w katowickiej Prokuraturze Okręgowej zawiadomienie o podejrzeniu popełnieniu przestępstwa przez sekretarza miasta Bytom  Łukasza Wiejachę. Sekretarz zapewnia, że…

  więcej >>>
  2018.10.15 | Życie miasta | Edytor

  Siedmiu chętnych,  do jednego łańcucha

  ​Kto będzie rządził? Siedmiu kandydatów powalczy 21 października o prawo noszenia łańcucha prezydenta Bytomia. Jeśli żaden z nich nie zdobędzie przynajmniej 50 procent poparcia plus jeden głos (a wydaje…

  więcej >>>
  2018.10.15 | Życie miasta | Edytor

  Produkują panele w specjalnej strefie

  ​Nowocześnie. Firma Epco była pierwszą, która zainwestowała w bytomskiej części Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W miniony czwartek oficjalnie oddano do użytku jej nowocześnie wyposażoną hale produkcyjną. 

  więcej >>>
  2018.10.15 | Życie miasta | Edytor

  W kolejce po mandaty

  ​Wybiórczy przegląd kandydatów. O reelekcję walczą wszyscy radni kończącej się kadencji. Powrót na salę sesyjną marzy się też wielu byłym rajcom. W kolejce po mandaty ustawiło się poza…

  więcej >>>
  2018.10.15 | Życie miasta | Edytor

  Pociągów do Gliwic nie ma i nie będzie

  ​Utrudnienie dla studentów. Na razie nie ma co liczyć na reaktywowanie bardzo popularnej niegdyś linii kolejowej z Bytomia do Gliwic. Oficjalnie na przeszkodzie stanął stan trasy, jednak…

  więcej >>>
  2018.10.15 | Życie miasta | Edytor

  Górnicza orkiestra nagrodzona w Hiszpanii

  ​Dostali dyplomy. Górnicza Orkiestra Dęta Bytom ma na swoim koncie kolejny sukces artystyczny. Tym razem wyróżniono ją na Międzynarodowym Festiwalu i Konkursie Orkiestr „Golden Sardana” w Lloret de…

  więcej >>>
  2018.10.15 | Życie miasta | Edytor

  Wychowawczyni trzech pokoleń

  ​Pedagog z pasją. Spośród kobiet najbardziej przypomina filmową Irenę Kwiatkowską, która jako kobieta pracująca „żadnej pracy się nie boi”, bo również Elżbieta Sochacka, jedna z najbardziej znanych bytomianek,…

  więcej >>>
  2018.10.15 | Środek życia | Edytor

  Ta szalona muzyka

  ​Muzyczne święto. Już po raz czwarty Polska Młodzieżowa Orkiestra Symfoniczna Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. F. Chopina w Bytomiu wzięła udział w międzynarodowym festiwalu Szalone Dni Muzyki.

  więcej >>>
  2018.10.15 | Środek życia | Edytor

  Poniatowski odgrzebany w Operze

  ​Zaproszenie na premierę. Chociaż operę tę skomponował potomek brata ostatniego króla Polski – w naszym kraju wystawiono ją tylko raz. Już w najbliższą sobotę na scenie Opery Śląskiej…

  więcej >>>
  2018.10.15 | Środek życia | Edytor

  Kalendarze czekają na melomanów

  ​Odliczają czas do nowej edycji. To z pewnością będzie wielka gratka dla melomanów chodzących na koncerty organizowane w ramach Festiwalu Muzyka Narodów. W Biurze Promocji Bytomia przy Rynku czekają…

  więcej >>>
  2018.10.15 | Środek życia | Edytor

  Centrum samochodowe na pogórniczej działce

  ​Centrum. Niemiecko-francuska firma Mostva oficjalnie rozpoczęła działalność w naszym mieście. Na pogórniczej działce przy ulicy Węglowej stworzyła ona Centrum Samochodowe Bytom zapewniające 70 nowych miejsc pracy. 

  więcej >>>
  2018.10.15 | Życie dzielnic | Edytor


  OGŁOSZENIA
  DROBNE

  W PONIEDZIAŁEK
  W GAZECIE
  W ŚRODĘ
  W INTERNECIE!*

  *za 15% dopłatą

  20 października 2018

  imieniny:
  Ireny, Kleopatry

  Bytom
  9°C

  Ciśnienie: 1024 hPa

  Galeria Tomenki

  Nasze akcje

  • Panteon bytomski

   Cykl artykułów o ludziach, którzy na przestrzeni wieków zasłużyli się dla Bytomia. więcej >>>

  Redakcja