Zb logo

  

   blogi   forum

Wiadomości

Komentarze / Blogi

Tomasz Nowak Tomasz Nowak

Kamera! Akcja! I nic nie widać

​Bytomski system monitoringu to 38 kamer non stop rejestrujących to, co dzieje się w najważniejszych punktach miasta, obraz… więcej >>>


Marcin Hałaś Marcin Hałaś

Domki z kart

​Niemal równy rok temu pisałem w tym miejscu w komentarzu "Bartyla może wszystko" następujące złowa:  "Kredyt na 225… więcej >>>


Witold Branicki Witold Branicki

Krajobraz po historycznym spadku

​Na 760-lecie lokacji Bytomia na prawie niemieckim Ratusz oraz jego agendy, miejscowe instytucje i organizacje

przygotowały turnieje, imprezy,… więcej >>>


Jacek Sonczowski Jacek Sonczowski

Święto policji w teatrze “Rozbark”

​Policjanci z bytomskiego garnizonu spotkali się w Bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu "Rozbark". Okazją było doroczne Święto Policji.… więcej >>>


ZB 31 | 30.07.2018 | Życie miasta | Edytor

Marek Michałowski chce być prezydentem

​Bo Bytom gaśnie. Wydłuża się lista osób chcących walczyć jesienią o stanowisko prezydenta naszego miasta. Zamiar kandydowania ogłosił Marek Michałowski. Stoi za nim Stowarzyszenie Niezależni.
Artykuł był oglądany 917 razy.

Cały artykuł dostępny będzie za tydzień.

 • Ocena - 2.5 10 głosów
   


Komentarze:

Bytom
napisał
30.07.2018
o 14:36
nr 1

Nareszcie super kandydat.

Jan
napisał
30.07.2018
o 19:48
nr 2

A kto to w ogóle jest???!!!

Bytom
napisał
31.07.2018
o 18:55
nr 3

Re: Jan
A kim są: Janas, Wołosz, Stępień, Panek, Wężyk, Bartyla - co w życiu zawodowym pokazali, czego dokonali, jakie mają osiągnięcia? Nie znacie go bo nie ma go na Fa. Polecam spotkania z tym kandydatem, a przekonacie się, że to wybitna potrzebna naszemu miastu postać. Najważniejsze, że nie powiązana w bytomskie układziki.

Oburzony
napisał
31.07.2018
o 23:02
nr 4

W końcu się doczekałem kandydata, który nie ma nic wspólnego z obecnymi i wcześniejszymi władzami Bytomia. Z zaciekawieniem będę obserwował, co Pan Michałowski będzie miał do zaoferowania zwykłym ludziom. Jaki będzie miał pomysł na to aby Bytom nie kojarzył się tylko z brudem, rozpadającymi się kamienicami, śmieciami i bezrobociem. Panie Michałowski niech Pan zawalczy o mój głos! Na starcie ma Pan duży plus: jest Pan człowiekiem z zewnątrz. Teraz czekam na program wyborczy.

SP 36
napisał
01.08.2018
o 21:08
nr 5

Marek - dobra decyzja, a tymi minusami powyżej nie przejmuj się. Zawistni konkurenci muszą, a Ty nie musisz niczego udowadniać. Wiem, że wszystko co osiągnąłeś, to wyłącznie Twój talent, zdolność i ciężka praca.

Zbigniew z Bytomia
napisał
02.08.2018
o 14:55
nr 6

SP 36: w pełni popieram. Jak jednak przyjdzie Mu udowodnić, to zrobi to i przekona Bytomian, że jest osobą kompetentną by pełnić obowiązki Prezydenta Miasta Bytomia.

Współpracownik
napisał
02.08.2018
o 23:39
nr 7

Pana Michałowskiego znam 20 lat. Przez ten okres razem współpracowaliśmy. Były chwile trudne i bardzo miłe - jak w każdej nie tylko bardzo odpowiedzialnej pracy. Jeśli kogoś zna się tyle lat i widzi go na co dzień to jest się w stanie go dobrze poznać. Ja poznałem różne oblicza Pana Marka. Widziałem go dumnego z wyników pracy swoich podwładnych, widziałem go szczęśliwego jak wracał z nagrodami przyznanymi przez Ministerstwo Finansów, widziałem go również smutnego i zatroskanego. W każdej jednak sytuacji był to ten sam porządny człowiek. Panie Marku jeśli się Panu uda zostać Prezydentem Bytomia niech Pan zarazi wszystkich swoich nowych podwładnych swoim optymizmem i razem zmieńcie Bytom na lepsze.

Ciekawy
napisał
03.08.2018
o 09:50
nr 8

Pytania do MM i Niezależnych:

1. Kto finansuje kampanię MM?
2. Jakie środowiska popierają kandydaturę MM?
3. Jakie firmy i biznesmeni wspierają MM w walce o fotel Prezydencki?
4. Z kim będzie chciał współpracować, a z kim nie po wygranych wyborach?
5. Jaki jest stosunek MM do Damiana B. i układu, który za nim stoi?
6. Jaki jest stosunek MM do Andrzeja Panka i ludzi, którzy go wspierają?
7. Jaka była i jest przynależność partyjna MM?
8. Jaki jest program wyborczy MM?

Bez odpowiedzi na w/w pytania, trudno będzie dokonać wyboru.

Ciekawski Wyborca
napisał
03.08.2018
o 21:41
nr 9

Marek Michałowski, mimo iż jest już bardzo doświadczonym człowiekiem, wprowadził powiew świeżości do kampanii samorządowej w Bytomiu. Wydaje się, że przy obecnie znanych kandydatach, to jedyny człowiek, który daje nadzieje, że nasze miasto ma jeszcze szanse wyjść na prostą. Będę kibicować tej kandydaturze i czekam na ogłoszenie pełnego programu wyborczego.

Adam
napisał
04.08.2018
o 15:44
nr 10

Wolałbym na kandydata jakiegoś przedsiębiorce z prawdziwego zdarzenia, który umie zarabiać i szanować pieniądze. Niestety osoby z etatów państwowych nie umieją szanować pieniędzy, ponieważ nauczeni są, że czy się stoi czy się leży kasa się na należy. Z drugiej zaś strony chyba nie może być nikt gorszym prezydentem niż damian bartyla

Marek Michałowski
napisał
05.08.2018
o 19:59
nr 11

Dziękuję wszystkim Państwu za te i za przyszłe komentarze. Kampania rozpocznie się niebawem. Poczekajmy. Pozdrawiam serdecznie SP36. Czyżby to Koleżanka lub Kolega ze Szkoły Podstawowej nr 36 na Siemiradzkiego (Kleinfeld). Na pewno będzie spotkanie po latach.

Urzędnik
napisał
05.08.2018
o 23:04
nr 12

Drogi Panie Adamie. Widzę,że żyje Pan jeszcze w poprzednim ustroju. Może czas sie obudzić i zobaczyć,że świat wygląda inaczej. Gdybym rzucał tak jak Pan stereotypami to powiedziałbym,że każdy przedsiębiorca - prywaciarz to złodziej i oszust, który zatrudnia na czarno, nie płaci zusu pracownikom, a wypłat wynagrodzeń dokonuje w ratach albo wcale, a najlepiej byłoby żeby wszyscy pracowali za darmo. I co? Miło? Liczę,że zrozumie Pan,że wszyscy jesteśmy takimi samymi ludźmi. Jedni są bardziej zaangażowani inni mniej - jak w każdej pracy zawsze znajdą się czarne owce. Grunt to je wyszukiwać wyeliminować i ukarać. Ważne jednak żeby nie generalizować i nie obrażać porządnych ludzi.

Adam
napisał
07.08.2018
o 05:23
nr 13

Drogi urzędniku, powiedz mi proszę, jakie doświadczenie ma Pan Michałowski które pozwoli mi sądzić, że będzie dobrym włodarzem miasta? Idąc Pańskim tokiem myślenia, można równie dobrze powiedzieć, że Pan Ixsiński będzie bardzo dobrym chirurgiem bo wcześniej był dobrym szewcem. Niestety nie jestem w stanie w pracy urzędnika skarbowego znaleźć jakiś nabytych cech które pozwolą mu dobrze zarządzać miastem. Kadencja prezydenta trwa 4 lata, dla Bytomia 4 lata to wieczność.

MH
napisał
07.08.2018
o 10:47
nr 14

Po nowelizacji kodeksu wyborczego - kadencja władz samorządowych będzie trwała 5 lat.

Latający Ślązak
napisał
07.08.2018
o 11:34
nr 15

@MH, ale “tylko” dwie kadencje… “kruca fuks, mało czasu”

Jan
napisał
10.08.2018
o 14:47
nr 16

Pan Michałowski to kolejny aparatczyk systemowy, który musi po prostu zmienić fotel bo mu się już na poprzednim d/pa odparzyła. Czekam na kandydata z pomysłem.

Zbigniew z Bytomia
napisał
10.08.2018
o 17:55
nr 17

Panie Janie. 30.07.2018 roku napisał pan “A kto to w ogóle jest???!!!”.
Już po kilku dniach, 10.08.2018 roku pisze pan , że “Pan Michałowski to kolejny aparatczyk systemowy, który musi po prostu zmienić fotel bo mu się już na poprzednim d/pa odparzyła. Czekam na kandydata z pomysłem”.
Z jakich źródeł identyfikacji kandydata na Prezydenta Miasta Bytomia pan korzystał i pozyskał taki wynik, który wniósł pan na FORUM ŻYCIA BYTOMSKIEGO?

Jan
napisał
11.08.2018
o 04:14
nr 18

Panie Zbigniewie, na początku odniosę się do Pańskiego zarzutu odnośnie „mojego” komentarz który Pan przytoczył. To jest mój komentarz

Jan
napisał
11.08.2018
o 04:16
nr 19

Panie Zbigniewie, na początku odniosę się do Pańskiego zarzutu odnośnie „mojego” komentarz który Pan przytoczył. To jest mój komentarz

Adam
napisał
13.08.2018
o 01:39
nr 20

Panie Michale, widzę, że śledzi Pan to forum, tak więc jest szansa na odpowiedź z Pana strony na poniższe pytania. Kto wie, może mnie Pn do siebie przekona.

1. Jako swój atut podaje Pan fakt bycia przez 21 lat Naczelnikiem Urzędu skarbowego w Piekarach Śląskich. Proszę powiedzieć, co takiego zmienił Pan w tym urzędzie jako Naczelnik, Co było Pańskim największym sukcesem.
2. W Jaki sposób Pan chce walczyć z bezrobociem w Bytomiu?
3. Co chce Pan wprowadzić by ułatwić prowadzenie działalności gospodarczej w Bytomiu?.
4. Jak chce Pan rozwiązać problem braku mieszkań komunalnych?
5. Jako człowiek tak ambitny, który chce zostać prezydentem dlaczego Pan pełnił funkcje naczelnika przez 21 lat?
6. Dlaczego Pan przestał pełnić tą funkcje?

Adam
napisał
13.08.2018
o 02:08
nr 21

Może się powtórzę, ale uważam, że Bytom potrzebuje prawdziwego gospodarza, a nie urzędnika! Urzędnik jest potrzebny w okienku. Kiedy Polacy się nauczą wybierać ludzi kompetentnych a nie złotoustych. Pan Michałowski jako wieloletni urzędnik skarbowy powinien szukać pracy w jakiejś dużej firmie jako np. księgowy albo doradca podatkowy. No ale tam oczekuje się efektów pracy, a Pan Michałowski ma do zaoferowania jedynie swoją uczciwość. Pani Halinka Z biedronki także jest uczciwa ale na prezydenta nie startuje. Tylko w Polsce ministrem obrony narodowej może zostać historyk a prezydentem nauczyciel czy prawnik. Prezydentem miasta powinien zostać człowiek zamożny który zdobył sukces w biznesie, te doświadczenia pozwolą mu pełnić dobrze funkcje prezydenta miasta!
 • pozostałe artykuły z wydania nr 33

  Wołosz chce zwrócić  miasto bytomianom

  ​Wystartował przy lwie. Bardzo długo to trwało, ale w końcu Koalicja Obywatelska wskazała swego kandydata na prezydenta Bytomia. Został nim Mariusz Wołosz. Zapowiada on zwrócenie miasta mieszkańcom…

  więcej >>>
  2018.08.13 | Życie miasta | Edytor

  Dogadali się co do kandydata,  ale buntu w partii nie uniknęli

  ​Wielkie zamieszanie. Mariusz Wołosz jest wspólnym kandydatem Platformy Obywatelskiej i .Nowoczesnej na prezydenta Bytomia. Nie wszystkim działaczom tych partii się to jednak spodobało, a dla niektórych okazało się…

  więcej >>>
  2018.08.13 | Życie miasta | Edytor

  Mamy w Bytomiu 48 milionerów

  ​Są przy forsie. Milionerzy żyją wśród nas. Mamy ich w naszym mieście 48, co oznacza, że ich przybywa. Czym się dokładnie zajmują i jak dorobili się…

  więcej >>>
  2018.08.13 | Życie miasta | Edytor

  Żar lał się z nieba,  a oni malowali kredą

  ​Wakacje w Radzionkowie. Artystom przeciwieństwa losu i anomalia pogodowe niestraszne. Dowiodła tego dwudziestoosobowa grupa dzieci, które mimo ogromnego upału wzięły udział w konkursie malowania kredą na asfalcie i świetnie się…

  więcej >>>
  2018.08.13 | Środek życia | Edytor

  Nie wiedzieli, że Bytom taki piękny

  ​Chodzą i podziwiają. Wakacyjne przechadzki po naszym mieście połączone z odkrywaniem jego tajemnic podobnie jak w poprzednich latach cieszą  się powodzeniem. W dotychczasowych wyprawach organizowanych w ramach akcji „Poznaj Bytom z przewodnikiem”…

  więcej >>>
  2018.08.13 | Życie miasta | Edytor

  Wyprawa do królestwa tygrysa

  ​Nieprzebyta tajga. Grupa naukowców z Muzeum Górnośląskiego i Śląskiego Towarzystwa Entomologicznego wzięła udział w wyprawie do Primorskiego Kraju na krańcach Rosji. Ślązacy mają pomóc dyrekcji tamtejszego parku narodowego Sikhote…

  więcej >>>
  2018.08.13 | Środek życia | Edytor

  „Żabie Doły” zyskują nową piękną szatę

  ​Prace trwają. Już jesienią tego roku amatorzy przyrody, którzy odwiedzą nasz zespół przyrodniczo-krajobrazowy „Żabie Doły”, będą mogli liczyć na wiele atrakcji. Od wiosny miejsce to zmieniło…

  więcej >>>
  2018.08.13 | Środek życia | Edytor

  Odpust u Świętego Jacka

  ​Stary Rozbark. Tradycyjne odpusty są wprawdzie organizowane w każdej parafii, ale takiego rozmachu jak ten mający miejsce w parafii pod wezwaniem Świętego Jacka nie ma prawdopodobnie żaden z nich.…

  więcej >>>
  2018.08.13 | Życie dzielnic | Edytor

  Stefanowicz w Berlinie

  ​Lekkoatletyka. Zawodniczka MKS-MOSM Bytom otrzymała powołanie do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy seniorów w Berlinie. 

  więcej >>>
  2018.08.13 | Życie sportowe | Witold Branicki

  Śmieci dużo,  a koszy brak

  ​Miechowice. Dzwoniący i piszący do nas mieszkańcy dzielnicy narzekają na panujący w wielu jej punktach bałagan. Jak podkreślają, jest on wynikiem tego, że odpowiedzialne za utrzymanie porządku służby…

  więcej >>>
  2018.08.13 | Życie dzielnic | Edytor

  Dopalacze zbywali przez Internet

  ​Groźne przesyłki. Prawdziwy internetowy sklep z dopalaczami zlikwidowali bytomscy kryminalni wspólnie z kolegami z Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Zatrzymano troje mieszkańców naszego miasta.

  więcej >>>
  2018.08.13 | Ciemna strona życia | Edytor


  OGŁOSZENIA
  DROBNE

  W PONIEDZIAŁEK
  W GAZECIE
  W ŚRODĘ
  W INTERNECIE!*

  *za 15% dopłatą

  14 sierpnia 2018

  imieniny:
  Alfreda, Euzebiusza

  Bytom
  23°C

  Ciśnienie: 1010 hPa

  Galeria Tomenki

  Nasze akcje

  • Panteon bytomski

   Cykl artykułów o ludziach, którzy na przestrzeni wieków zasłużyli się dla Bytomia. więcej >>>

  Redakcja