Zb logo

  

   blogi   forum

Wiadomości

Komentarze / Blogi

Tomasz Nowak Tomasz Nowak

Kamera! Akcja! I nic nie widać

​Bytomski system monitoringu to 38 kamer non stop rejestrujących to, co dzieje się w najważniejszych punktach miasta, obraz… więcej >>>


Marcin Hałaś Marcin Hałaś

Dobra koalicja, a przynajmniej najlepsza

Od wyborów samorządowych Bytomiem rządzi koalicja KO-PiS, czyli Koalicji Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości. Co prawda magicy z… więcej >>>


Witold Branicki Witold Branicki

Krajobraz po historycznym spadku

​Na 760-lecie lokacji Bytomia na prawie niemieckim Ratusz oraz jego agendy, miejscowe instytucje i organizacje

przygotowały turnieje, imprezy,… więcej >>>


Jacek Sonczowski Jacek Sonczowski

Święto policji w teatrze “Rozbark”

​Policjanci z bytomskiego garnizonu spotkali się w Bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu "Rozbark". Okazją było doroczne Święto Policji.… więcej >>>


ZB 27 | 08.07.2019 | Życie miasta | Edytor

Miasto nam zarosło

​Co z tym koszeniem? Bytom strasznie nam zarósł w ostatnich tygodniach. Z niemal każdej dzielnicy napływały skargi mieszkańców domagających się skoszenia zaniedbanych trawników i zieleńców. Władze przyznają, że jest źle, ale zapowiadają szybką poprawę sytuacji.  
Artykuł był oglądany 546 razy.

Cały artykuł dostępny będzie za tydzień.

 • Ocena - 0 0 głosów
   


Komentarze:

Arek
napisał
09.07.2019
o 03:58
nr 1

Pan Prezydent Mariusz Wołosz sporządził Raport o stanie miasta w którym stwierdził, że Bytom jest zaniedbany. Niestety sam nic nie robi by ten stan zmienić a wręcz pogarsza go. To co widać, to co jest faktem, realem przyznał Pan Michał Bieda. Miasto jest brudne, zachwaszczone, nie ogarnięte i na ten stan Pan Mariusz Wołosz nie ma pomysłu. Wołosz idący do wyborów z hasłem „Bytom to nie hasiok” po prostu się skompromitował. To porażka. Nie potrafi zrealizować swoich obietnic. Po dziewięciu miesiącach starego hasioka nie zlikwidował a zrobił dodatkowo nowy hasiok z naszego otoczenia, podwórek, skwerów. Zaniedbał sprzątanie. Zieleń w wielu miejscach została zniszczona. Opowiadanie Nam o trawie która go zaskoczyła bo urosła, deszczu, słońcu, łąkach i kozach, braku ludzi do koszenia jest dowodem na brak kompetencji jego i jego ekipy. Do połowy lipca nie zrobiono tego co powinno być zrobione w maju. Mariusz Wołosz tymi tłumaczeniami się pogrąża. Praca nie jest wykonana. Są dwu, trzy miesięczne zaniedbania a on nie wyciąga żadnych wniosków, nie koryguje pracy ludzi,nie rozlicza swoich. Na boisku, czy na wojnie gdy się  przegrywa dokonuje się zmian. Zmienia się zawodników, taktykę, ściąga posiłki. Działa. DOWODZI ! Wołosz tego nie robi. Nie zarządza. Zamiast rozwiązywać problemy ucieka w emocjonalne wypowiedzi. Mam pewność, ze w takim stylu Pan Mariusz Wołosz tego miasta nie zmieni. Tacy już tu byli ...

Yeti
napisał
10.07.2019
o 05:23
nr 2

Przejście przez miasto nie sprawia przyjemności. Jest zaniedbane , brudne. To kole w oczy. Śmieci są wszędzie. Władze miasto to przyznają jednak nie potrafią z tym nic zrobić. Żle działa system gromadzenia, zbierania i wywozu odpadów. Do tego niewykoszone trawniki, zaniedbana mała architektura, palce zabaw. Efekt jest taki , że w połowie lipca bytomianie stracili miejsca rekreacyjne. Na niektóre podwórka nawet się nie da wejść bo są tam chwasty. Są tak wysokie, że dziecko czy osoba w podeszłym wieku ma techniczną trudność poruszania się przez ugory. Zieleń  urządzoną zamieniono w nieużytki. Jeszcze bardziej pogorszył się obraz miasta. Bardzo, bardzo odstajemy od miast ze szpicy metropolii. Katowice, Chorzów, Gliwice witają ludzi kwiatami, trawnikami, architekturą ogrodową. Bytom za Pana Prezydenta Mariusza Wołosza stał się hasiokiem i dżunglą. W Chorzowie Prezydent zmodernizował Rynek i tereny wokół. Wbudowano tam centrum przesiadkowe. Chorzów w centrum nie jest ruderalny,nudny mimo braku handlowego centrum odzieżowego. W Bytomiu „naprawiono” najtańszą kostką betonową ulice Dworcową. Naprawa wygląda tak, że nadal są w niej dziury ale w kostce kamiennej bo tej nie naprawiano. Nie dało się czy tez to przerosło fachowców. Dziury jak były tak są. Inną śródmiejską ulice Katowicką  remontuje się standardzie parkingu Biedronki od dwóch lat. Trwanie remontu zniszczyło kupców przy tej ulicy. Nie byli w stanie prowadzić handlu w wykopie. Po zakończeniu remontu będzie więcej pustych lokali handlowych. Porównując te dwa miasta to widać że popadamy dynamicznie w brud i ruinę.

Adam
napisał
10.07.2019
o 13:15
nr 3

Bytom jest najbrzydszym miastem w Polsce co pokazują rok w rok wszelakie rankingi. I nie są to żadne stereotypy jak włodarze często mówią, to po prostu namacalna prawda.
Winę tutaj ponosi polityka socjalna. Proszę zobaczyć w budżecie ile pieniędzy idzie na opiekę społeczną! Niestety pracujący Bytomianie pracują na utrzymanie bytomskiego menelstwa. W podzięce dostają w mordę od tego menelstwa gdy wracają z pracy.
Zadłużenie menelów w czynszach to setki milionów złotych, nie można ich nawet windykować, bo wszystko co mają to dzieci i 500+ a z tych pieniędzy komornik nie może nic zabrać, bo rzekomo to na dzieci, tylko ja się pytam jak na dzieci, jak rodzice nie pracują, to co żrą? korę z drzew?

Ytom
napisał
11.07.2019
o 03:42
nr 4

Władza nie radzi sobie z utrzymaniem porządku w mieście. Nowy Gospodarz okazał się nie przygotowany kadrowo. Po dziewięciu miesiącach zaniedbanie miasta będące wynikiem braku sprzątania i pielęgnacji zieleni widać.Brak dbałości spowodował w wielu miejscach, że ją zdewastowano. Padły nowe nasadzenia drzew i krzewów w parkach : Mickiewicza, AMENDY, Fazaniec. Podobnie na zieleńcach w Szombierkach, centrum. Część nowych nasadzeń wprost zniszczono przy innych pracach. Wykopano nasadzenia na Fazańcu czy wykoszono w parku Mickiewicza. Zniszczono miejskie mienie. Wysuszono nasadzenia w parku miejskim. Jak wygląda żródło i jego otoczenie na górze miłości. W tamtym roku ludzie robili sobie tam zdjęcia weselne dziś jest tam hasiok i suchary zamiast kwiatów. Dyrektorzy zamiast pilnować ogródka szukają koncepcji poza Bytomiem na powtarzających się delegacjach czy urlopach ( w ciągu czterech miesięcy od przyjęcia etatu w Gminie Bytom można być na urlopie dwa razy we Lwowie i raz w Chorwacji ). Nie ma żadnej realnej koncepcji prac. Po prostu się nie pracuje.  Hajtem w sieci zieleni nie utrzymasz. BYTOM TO NIE DŻUNGLA ! Potrzeba realnej pracy i interwencji Prezydenta Mariusza Wołosza

Gina
napisał
11.07.2019
o 18:02
nr 5

Potrzeba interwencji u Wołosza? Przecież on o wszystkim wie, ale woli być bardziej medialny lub zbierać kwity na poprzednika, niż realnie zarządzać miastem, za co został wynajęty przez wyborców. Panie Wołosz! Od pana lansu w TV Bytom nie stanie się ładniejszy i bardziej zadbany. Gdyby nie wspólnoty, które wzięły na grzbiet remonty kamienic, to Bytom byłby jak z czasów powojennych.

Ytom
napisał
13.07.2019
o 05:09
nr 6

Po dziewięciu miesiącach rządów okazało się, że „polityka Wołosza” jest skuteczna, zatrzymano wszystko. Dało się !!! Przestano regularnie sprzątać, kosić, rewitalizować, remontować, rozwijać społecznie ! Miasto jest brudne, mega zaniedbane, likwiduje się sportowo. Dewastacja postępuje. Jest mnóstwo utrudnień które realnie są uciążliwe w życiu. Nie ma planu zmian, naprawy, żadnych propozycji, pomysłu. Nic się nie robi, a nawet rezygnuje z 64 milionów dotacji na Bobrek. Nie ma przywódcy ! Jeden młody lider tych zmian ciesząc się z tego „sukcesu” gratuluje innemu „ zaorałeś” !!!.  Jest ruina. Udało się. A co dalej Panowie ?

Kook
napisał
13.07.2019
o 12:45
nr 7

To nie Wołosz ponosi winę za taki stan rzeczy ale brak rąk do pracy. Dziś się dostaje 500 zł za darmo tak więc po co pracować?

Adam
napisał
13.07.2019
o 12:53
nr 8

Tyle zadłużonych mieszkańców w czynszu, może wystarczy złożyć propozycje nie do odrzucenia. Idziesz kosić trawę, czy na trawę?

Yeti
napisał
13.07.2019
o 17:35
nr 9

Mariusz Wołosz jest super gospodarzem. On trawniki bezkosztowo zamienił w łąki kwietne smile bo podobno nie płaci gdy nie koszą. Nikt by tego nie wymyślił. Zawsze chciałem by Prezydent był tak przebiegły. Za ten rewolucyjny pomysł winien dostać podwyżkę.

X
napisał
14.07.2019
o 02:28
nr 10

Na utrzymanie porządku i zieleni miejskiej od kwietnia przeznaczono około 4,0 miliony złotych. To znaczna kwota. Nie było przetargu publicznego, wykonawcę prac wybrano bez przetargu wyłącznie według uznania i decyzji Dyrektora MZZiGK. To on wybrał wykonawcę i zakontraktował, zamówił pracę. Nie jest to usługa „bezkosztowa dla budżetu”. Miasto jest zaniedbane. Zieleń urządzona, w części została zdewastowana teraz to nieużytki z których się nie da skorzystać.

fress
napisał
14.07.2019
o 21:25
nr 11

słabe te kadry wolosza. bardzo slabe. A już nie łączenie zieleni ze mzdimem to jawna kpina z mieszkancow. I ten nieudolny derektor !!  zal.pl !  dodam,ze oczywiście, bez konkursu.
 • pozostałe artykuły z wydania nr 28

  Nigdy nie zapomnimy ich uśmiechniętych twarzy

  ​Dlaczego doszło do wybuchu? Wielu bytomian wciąż nie potrafi otrząsnąć się po tragicznym wybuchu gazu do jakiego doszło 6 lipca w kamienicy przy ulicy Katowickiej 37. W wyniku…

  więcej >>>
  2019.07.15 | Życie miasta | Tomasz Nowak

  Trzeba pomóc poszkodowanym

  ​Wsparcie niezbędne. Miasto oraz społecznicy organizują pomoc dla poszkodowanych w wybuchu gazu przy ulicy Katowickiej 37. Niezbędnego wsparcia może udzielić każdy z nas. 

  więcej >>>
  2019.07.15 | | Edytor

  Światła więcej,  kosztów mniej

  ​Wielkie dofinansowanie. Na bytomskich ulicach zrobi się wkrótce jaśniej niż obecnie, a mimo to na oświetleniu zaoszczędzimy rocznie około ćwierć miliona złotych. Wszystko dzięki wymianie 2230 opraw…

  więcej >>>
  2019.07.15 | Życie miasta | Edytor

  Chcą poprawiać miasto

  ​Co do remontu? Powodzeniem zakończył się drugi nabór wniosków do bytomskiego Gminnego Programu Rewitalizacji. Ich autorzy chcą przede wszystkim wyremontowania kamienic w Śródmieściu.  

  więcej >>>
  2019.07.15 | Życie miasta | Edytor

  Wycinka drzew do ponownej analizy

  ​Emocje, emocje. Tego się można było spodziewać. Zapowiedziana i rozpoczęta przez władze Radzionkowa wycinka drew przy ulicy Szymały wywołała kontrowersje. Jedni ją popierają, inni krytykują. Dlatego też…

  więcej >>>
  2019.07.15 | Życie miasta | Edytor

  Scena jest jak narkotyk

  ​35 sezonów Włodzimierza Skalskiego. Po 35 latach latach pracy karierę artystyczną zakończył Włodzimierz Skalski – solista Opery Śląskiej, jeden z ostatnich śpiewaków ze „starej gwardii” bytomskiej sceny,…

  więcej >>>
  2019.07.15 | Środek życia | Marcin Hałaś

  Rzemieślnicy winszowali Jubilatce

  ​Pamiętają o seniorach. Członkowie Cechu Rzemiosł Różnych w Bytomiu zorganizowali spotkanie z okazji 90. urodzin Ewy Krypner – osoby, którą można uznać za „żywą historię” bytomskiego krawiectwa.

  więcej >>>
  2019.07.15 | Środek życia | Edytor

  Bańki mydlane rozgoniły chmury

  ​Wielkie atrakcje. W minioną sobotę parking przed  Centrum Handlowym Atrium Plejada był bez wątpienia najbardziej kolorowym i magicznym miejscem w naszym mieście. Sprawił to odbywający się tam już po…

  więcej >>>
  2019.07.15 | Środek życia | Edytor

  Namalują na murach historię miasta

  ​Nowe życie podcieni. Kolejna kapitalna społeczna inicjatywa poprawiająca wizerunek naszego miasta. Dzięki aktywistom z grupy Renesans oraz Stowarzyszenia Jarmark Kultury odnowiono podcienia przy ulicy Gliwickiej 8. I co…

  więcej >>>
  2019.07.15 | Środek życia | Edytor

  Policjanci świętowali w naszej operze

  ​Awanse i odznaczenia. Wyjątkowo uroczysty przebieg miało tegoroczne Święto Policji. Formacja ta obchodzi bowiem 100-lecie swojego istnienia. Bytomskich mundurowych odwiedził zastępca komendanta wojewódzkiego policji inspektor Paweł Kucia.…

  więcej >>>
  2019.07.15 | Środek życia | Edytor

  Rodacy zaśpiewali dla Śląska

  ​Goście zza Buga. W Operze Śląskiej znów zagościli Polacy z ziem wschodnich, które do II wojny światowej leżały w naszych granicach. W koncercie zatytułowanym „Kresy śpiewają dla Śląska” wystąpili razem z miejscowymi…

  więcej >>>
  2019.07.15 | Środek życia | Edytor

  Co tydzień coś innego

  ​Szombierki. Jak w ciekawy sposób zaplanować 4 turnusy półkolonijne, skoro wiele dzieci uczestniczy we wszystkich z nich. Sposób na to opracowali już lata temu wychowawcy z Domu Kultury Bytomskiej…

  więcej >>>
  2019.07.15 | Życie dzielnic | Edytor


  OGŁOSZENIA
  DROBNE

  W PONIEDZIAŁEK
  W GAZECIE
  W ŚRODĘ
  W INTERNECIE!*

  *za 15% dopłatą

  16 lipca 2019

  imieniny:
  Mariki, Benity

  Galeria Tomenki

  Nasze akcje

  • Panteon bytomski

   Cykl artykułów o ludziach, którzy na przestrzeni wieków zasłużyli się dla Bytomia. więcej >>>

  Redakcja