Zb logo

  

   blogi   forum

Wiadomości

Komentarze / Blogi

Tomasz Nowak Tomasz Nowak

Kamera! Akcja! I nic nie widać

​Bytomski system monitoringu to 38 kamer non stop rejestrujących to, co dzieje się w najważniejszych punktach miasta, obraz… więcej >>>


Marcin Hałaś Marcin Hałaś

Dobra koalicja, a przynajmniej najlepsza

Od wyborów samorządowych Bytomiem rządzi koalicja KO-PiS, czyli Koalicji Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości. Co prawda magicy z… więcej >>>


Witold Branicki Witold Branicki

Krajobraz po historycznym spadku

​Na 760-lecie lokacji Bytomia na prawie niemieckim Ratusz oraz jego agendy, miejscowe instytucje i organizacje

przygotowały turnieje, imprezy,… więcej >>>


Jacek Sonczowski Jacek Sonczowski

Święto policji w teatrze “Rozbark”

​Policjanci z bytomskiego garnizonu spotkali się w Bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu "Rozbark". Okazją było doroczne Święto Policji.… więcej >>>


ZB 3 | 18.01.2021 | Życie miasta | Edytor

Nastolatki i śmierć. 14-latek zabił 13-latkę

​Tragiczny finał poszukiwań. Nie żyje będąca w ciąży 13-letnia Patrycja, której zaginięcie zgłosili w miniony wtorek rodzice. Ciało dziewczynki z licznymi ranami zadanymi nożem znaleziono na nieużytkach w Piekarach Śląskich. Do popełnienia makabrycznej przyznał się czternastoletni były chłopak ofiary.
Artykuł był oglądany 638 razy.

Cały artykuł dostępny będzie za tydzień.

 • Ocena - 1 2 głosów
   


Komentarze:

Jan
napisał
18.01.2021
o 01:25
nr 1

13 latka w ciąży z 15 latkiem, a rodzice nic nie widzieli??
Boże kochany, szkoda słów. To nad nimi powinien być prokurator

Adam
napisał
18.01.2021
o 02:48
nr 2

Drogi Janie, z pewnością uprawiali seks przy matce i ojcu. Ludzie ogarnijcie się...
13 latka prawie 14 bo na dniach ma urodziny i prawie 15 latek.  Młodzi ludzie nie umieją sobie radzić z problemami, wszędzie spotykają się z agresją (także dorosłych) Poczytajcie forma internetowe, wszędzie domaga się ktoś kary śmierci. I młody człowiek wybrał tą drogę. Szkoda i dziewczyny i chłopaka.

Ja
napisał
18.01.2021
o 23:44
nr 3

Adamie, jakże drogi. Po prostu się bawili w coś do czego nie dorośli. Ona zauważyła że coś nie tak, jego to przeraziło. Rozwiązał problem radykalnie, ba nawet ostatecznie. Jest małolatem za parę lat wyjdzie z poprawczaka. Czy będzie umiał  żyć ze świadomością że zabił swoją kobietę i własne dziecko? Ja bym nie potrafił, no ale to temat na moralne rozważania.

Adam
napisał
19.01.2021
o 18:08
nr 4

Też uważam że jest to tragedia dwojga młodych ludzi i ich rodzin. Obwinianie zaś rodziców, że czegoś nie dopilnowali wydaje mi się nadużyciem nie na miejscu. Każdy kto ma dzieci wie, że w pewnym wieku latorośli o wszystkim zaczną dowiadywać się jako ostatni o ile w ogóle się czegokolwiek dowiedzą.

Chłopak dzisiaj pewnie jeszcze wszystkiego nie rozumie, ale za kilka lat to do niego dotrze, a że jest młody, to wiele, wiele lat będzie musiał żyć z tym piętnem.

Kiedyś jak byłem ###########, idąc z kolegami kapnąłem laskę pewnemu staruszkowi, on się przewrócił, dziś jestem przed 50-tką, do dnia dzisiejszego wspomnienie tego haniebnego czynu mnie nawiedza i do śmierci będę go pamiętał, gdybym wiedział, jak się ten człowiek nazywa to bym mu nagrobek na grobie zbudował.

"wysuszony" Goj
napisał
05.02.2021
o 19:19
nr 5

Ciekaw jestem z jakiej rodziny pochodzi ten chłopak, z prawniczej czy urzędniczej ???

Adam
napisał
06.02.2021
o 09:09
nr 6

Wysuszony Goju

Niech zgadnę... elektorat PiSu?

Adam
napisał
07.02.2021
o 09:27
nr 7

Znalazłem dzisiaj trochę więcej wolnego czasu aby odnieść się bardziej merytorycznie do komentarza wysuszonego goja.

Kodeks Postępowania Karnego w Polsce mówi, ze nie popełnia przestępstwa osoba która nie ukończyła 15 roku życia. Sprawcy do ukończenia 15 roku życia brakowało 1 dnia.

Dlaczego uważasz, że ma rodzinę prawniczą lub urzędniczą? W którym aspekcie sprawy podejrzewasz, że w stosunku do sprawcy zastosowano jakieś podszyte korupcją przywileje.

Jeżeli by on miał odpowiadać jako osoba dorosła tylko dlatego, że brakowało mu jednego dnia a nie miesiąca czy roku, to możemy spokojnie wsadzić kodeks postępowania karnego i wszelkie normy prawne w d…. do lamusa.

Twój komentarz świadczy jedynie o tym, że pomimo tego, ze jesteś stary i wysuszony jesteś też głupi jak but i to jeszcze z lewej nogi. Pewnie pozostały ci jeszcze naleciałości z czasów komuny, gdzie o winie nie decydowało popełnione przestępstwo ale czerwony aparatczyk.

Nie dojrzałeś do demokratycznych i sprawiedliwych standardów bo ich nie rozumiesz.

A łapki w górę przy twoim komentarzu świadczą jedynie o tym, kto czyta życie bytomskie
 • pozostałe artykuły z wydania nr 9

  Pieniądze z Metropolii na nasze inwestycje

  ​Sporo zrobimy. Ponad 975 tysięcy złotych dostanie nasze miasto z Górnośląsko-Zaglębiowskiej Metropolii. Dzięki tym pieniądzom będziemy mogli zrealizować pięć przedsięwzięć znacząco poprawiających komfort naszego życia.

  więcej >>>
  2021.02.28 | Życie miasta | Edytor

  Zabezpieczą dziury zimnym asfaltem

  ​Na razie. Kilkanaście dni ostrej zimy wystarczyło, żeby na bytomskich drogach pojawiły się niebezpieczne dla kierowców dziury i wyrwy. Ich doraźnym łataniem przy użyciu asfaltu na zimno…

  więcej >>>
  2021.02.28 | Życie miasta | Edytor

  Prądu zabrakło, kominów nie widać

  ​Realne zagrożenie. Kilkanaście dni temu doszło do wielkiej awarii prądu w Elektrociepłowni Szombierki. Jej skutki są poważne, gdyż nie świecą czerwone lampy ostrzegawcze umieszczone na liczących 120…

  więcej >>>
  2021.02.28 | Życie miasta | Edytor

  Czy miasto przejmie kopalniane szyby?

  ​Wiele pomysłów. Miasto rozpatruje możliwość przejęcia kilku szybów po zlikwidowanych bytomskich kopalniach Miechowice oraz Centrum. Ma też pomysły na to, w jaki sposób je później  z pożytkiem wykorzystać.

  więcej >>>
  2021.02.28 | Życie miasta | Edytor

  Radzionków wspiera swoich restauratorów

  ​Pomogli. Właściciele działających w Radzionkowie lokali gastronomicznych nie będą musieli płacić drugiej i trzeciej tegorocznej raty opłaty koncesyjnej pozwalającej im na sprzedaż alkoholu. Tak zdecydowała Rada Miasta. 

  więcej >>>
  2021.02.28 | Życie miasta | Edytor

  Wchodzimy do Stowarzyszenia

  ​Radni byli za. Bytom przystąpi do Stowarzyszenia Gmin Górniczych w Polsce. Decyzje w tej sprawie podjęli radni zebrani na lutowej sesji Rady Miejskiej.

  więcej >>>
  2021.02.28 | Życie miasta | Edytor

  Cały Bytom na rowery

  ​Czas na dwa koła. Władze Bytomia poparły założenia Koncepcji Roweru Metropolitalnego stworzonej dla Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Oznacza to, że najpóźniej za dwa lata trafi do nas kilkaset…

  więcej >>>
  2021.02.28 | Życie miasta | Tomasz Nowak

  Powstaje film o Szybie Południowym

  ​Dramatyczne wydarzenia. Przejmujące wrażenie robią sekwencje montowanego obecnie filmu o wydarzeniach ze stycznia 1945 roku przy miechowickim Szybie Południowym. Do dziś tajemnicą pozostaje to, co Niemcy tam…

  więcej >>>
  2021.02.28 | Życie miasta | Edytor

  Przebudują skrzyżowanie, zmodernizują torowisko

  ​Szombierki. Czas na wielkie inwestycje w dzielnicy. Z początkiem marca ruszyła od dawna zapowiadana przebudowa skrzyżowania ulic Zabrzańskiej i Frycza-Modrzewskiego, a także modernizacja biegnącego wzdłuż tej ostatniej torowiska tramwajowego. 

  więcej >>>
  2021.02.28 | Życie dzielnic | Edytor

  Najwięksi ambasadorowie Bytomia

  ​Nagrodzeni stypendiami. Dziewięcioro wyróżniających się i reprezentujących różne dziedziny sztuki twórców dostało tegoroczne stypendia Prezydenta Bytomia Mariusza Wołosza. Jego zdaniem to najwięksi ambasadorowie naszego miasta. 

  więcej >>>
  2021.02.28 | Życie miasta | Edytor

  Niezwykły Klub nietuzinkowych ludzi

  ​Spotkali się w sieci. Jubileusz ćwierćwiecza istnienia obchodzi właśnie Klub Emerytów, Absolwentów i Sympatyków „Energetyk-Elektronik” w Bytomiu. Powiedzieć o nim, że skupia osoby nietuzinkowe, niezwykle aktywne i pełne pomysłów, to nic…

  więcej >>>
  2021.02.28 | Życie miasta | Edytor

  Choreografie dla aniołów

  ​Pożegnanie Anny Majer. Była absolwentką bytomskiej Szkoły Baletowej, pedagogiem i choreografem. Osobą promieniującą uśmiechem i ciepłem. Całe swoje życie związała z tańcem.

  więcej >>>
  2021.02.28 | Środek życia | Marcin Hałaś


  OGŁOSZENIA
  DROBNE

  W PONIEDZIAŁEK
  W GAZECIE
  W ŚRODĘ
  W INTERNECIE!*

  *za 15% dopłatą

  03 marca 2021

  imieniny:
  Maryny, Kunegundy

  Galeria Tomenki

  Nasze akcje

  • Panteon bytomski

   Cykl artykułów o ludziach, którzy na przestrzeni wieków zasłużyli się dla Bytomia. więcej >>>

  Redakcja