Zb logo

  

   blogi   forum

Wiadomości

Komentarze / Blogi

Tomasz Nowak Tomasz Nowak

Kamera! Akcja! I nic nie widać

​Bytomski system monitoringu to 38 kamer non stop rejestrujących to, co dzieje się w najważniejszych punktach miasta, obraz… więcej >>>


Marcin Hałaś Marcin Hałaś

O przepływach elektoratu

​Przepływy elektoratu...

O tym się zawsze pisze przed drugą turą. A jak może to wyglądać w Bytomiu? Niewątpliwie… więcej >>>


Witold Branicki Witold Branicki

Krajobraz po historycznym spadku

​Na 760-lecie lokacji Bytomia na prawie niemieckim Ratusz oraz jego agendy, miejscowe instytucje i organizacje

przygotowały turnieje, imprezy,… więcej >>>


Jacek Sonczowski Jacek Sonczowski

Święto policji w teatrze “Rozbark”

​Policjanci z bytomskiego garnizonu spotkali się w Bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu "Rozbark". Okazją było doroczne Święto Policji.… więcej >>>


ZB 42 | 15.10.2018 | Życie miasta | Edytor

Prezydent kontra mafia śmieciowa

​Złożył doniesienie. Prezydent Damian Bartyla pojawił się w miniony wtorek w katowickim biurze Prokuratury Krajowej. Złożył w niej doniesienie o przestępstwach, jakich od 10 lat miała się dopuszczać w naszym mieście zorganizowana grupa przestępcza zwożąca do nas niebezpieczne odpady. 
Artykuł był oglądany 1022 razy.

Cały artykuł dostępny będzie za tydzień.

 • Ocena - 4 1 głosów
   


Komentarze:

Pytia
napisał
15.10.2018
o 09:45
nr 1

Głosujcie na Panka !
jeśli nie zagłosujecie to nie będzie prezydentem i będzie miał problemy za to co dotychczas robił.A jak zostanie to pozamiata pod dywan.
Postawili na niego i wspomagają go “śmieciarze”.
Postawcie i Wy!

Gina
napisał
15.10.2018
o 14:03
nr 2

Pytia masz rację. Jak do ludzi nie trafia oczywista oczywistość, to może przekora zadziała?

Jan
napisał
15.10.2018
o 14:33
nr 3

Pytia i Gina = dwie idiotki krętaczki matolki!!!

Gina
napisał
15.10.2018
o 14:45
nr 4

Panie Janie nasz “wesoły”.
Może wrócił byś do szkoły?
Chcesz obrażać?
Rób to z klasą,
bo idiotki nie wybaczą.
A gdzie masz przecinki pomiędzy bluzgami?
Fajnie, że kolejny dureń jest tu z nami.

Eko
napisał
15.10.2018
o 18:59
nr 5

Czy mafię śmieciową sponsorującą Polonię, która zdegradowała kilkadziesiąt hektarów inwestycyjnych przy Magdalence też Prezydent zgłosił??? Wątpię, bo musiał by zgłosić, kogo, bez znaku zapytania, wszyscy wiemy. Mamy nadzieję, że służby nie zamiotą tego pod dywan i te dziesiątki milionów trzeba będzie oddać – co jo godom „odsiedzieć w odosobnieniu”.

poljur
napisał
15.10.2018
o 19:10
nr 6

Wiceprezes BPK z zarzutem. Twierdzi, że jest ofiarą układu.
Wiceprezes Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Daniel Skiba usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa przeciwko środowisku naturalnemu. Uważa go za bezpodstawny i przekonuje, że padł ofiarą “układu śmieciowego”.
A kto go powołał? Skąd nagle taki syneczek-biduliczek się wziął na tak ważnym stanowisku? Czyje polecenia wykonywał gdy był Prezesem? Czyżby sam zapragnął trzepać kasę dla siebie?

zdziw
napisał
16.10.2018
o 07:35
nr 7

Duża kasa każdego nęci.Podobno każdego można kupić tylko kwestia kwoty. Dlatego ważna rola radnych żeby pilnowali i kontrolowali. Niestety radnego tez można kupić
etatem w Urzędzie.I kółko się zamyka.

Bytomianin
napisał
16.10.2018
o 09:26
nr 8

Teraz? A gdzie był wcześniej p. Bartyla ? Teraz nagle do prokuratury dał..żalll….. happening wyborczy, byle sie pokazać i się chwalić przed wyborami, szkoda słów

Bytomianin
napisał
16.10.2018
o 09:28
nr 9

Tylko MAREK MICHAŁOWSKI, NIEZALEŻNY I NOWY CZOWIEK, TYLKO NIEZALEŻNI Z P. MARKIEM Ą NAJLEPSI, WSZYSCY SĄ CI SAMI, P. BARTYLA, P. PANEK, P. WOŁOSZ Z JEDNEGO STOŁKA SĄ, RAZEM WSPÓŁPRACOWALI. A TERAZ OSOBNO KANDYDUJĄ, TYLKO NIEZALEŻNI TO NAJLEPSZY WYBÓR NA PREZYDENTA I BYTOM DLA MIESZKAŃCÓW.

Zdziw
napisał
16.10.2018
o 12:47
nr 10

Bytomianin- masz racje ale jak chcesz przekonać wycorcow?Brak plakatów, brak ulotek.Trzeba być rozpoznawalny.Niestety.

Gina
napisał
16.10.2018
o 17:27
nr 11

Do Zdziw: Marketing szeptany jest również skuteczny. Bilboard pana Michałowskiego wisi w Miechowicach na Francuskiej. W rankingu na portalu samorządowym wspina się do góry i od kilku dni jest na pierwszym miejscu. Ja moich znajomych uświadamiam, mówię jaki ma program (bardzo dobre pomysły do poczytania na niezależni.bytom.pl) i coraz więcej osób przekonuje się do jego osoby i programu. Jako jedyny nie tkwił w żadnym układzie w Ratuszu, a to już duży plus.

Anka
napisał
16.10.2018
o 22:35
nr 12

Przez jakiś czas nie mogłam rozszyfrować skrótu BiS, ale teraz już wiem i przekazuję pełną nazwę tego syfu:
Bartyla i Snochowski.
Duet, który rozniesie Bytom.

Adam
napisał
17.10.2018
o 03:35
nr 13

Gina - Marek Michałowski nie jest złym kandydatem na tle kontrkandydatów. Zapoznałem się z jego programem wyborczym. Pominę już kwestię apteki bo na ten temat wypowiedziałem się w innym wątku, ale rozbawił mnie pomysł defibrylatorów w każdej szkole smile Ile zawałów doznają ludzie w szkole? Gdyby chodziło o Urząd Skarbowy, ZUS, Bytomskie Mieszkania to nie miał bym nic przeciwko, ale w szkołach?

realista
napisał
17.10.2018
o 06:44
nr 14

re: Gina i inni

Problem w tym, że każdy tzw. niezależny kandydat ma pod górkę, gdyż nie stoją za nim molochy partyjne, nie mają zaplecza i kasy oraz nie są kontrolowani przez ... służby.

Stąd w Polsce, dopóki nie zmieni się ordynacja wyborcza na zgodną z konstytucją, tj. na prawdziwie proporcjonalną oraz nie zlikwiduje się metody D’Hondta przy obliczaniu wyników wyborów, jak również nie wyeliminuje się wpływu służb na wynik wyborczy, udział w wyborach to tak naprawdę udział w głosowaniu, bo wyboru ktoś za nas już wcześniej dokonał. Podobnie jak w peerelu.

Co pozostaje?
Bojkot lub oddanie głosu nieważnego z jednoczesnym silnym głosem sprzeciwu:

Żądamy wolnych (proporcjonalnych) wyborów!

Bytomianin
napisał
17.10.2018
o 07:46
nr 15

Może i tak, nie ma za dużo banerów, ale nie lubi wydawać tyle pieniążków. Panek, czy Bartyla ile kasy na to poszło? Masakrycznie można to by było na coś innego wydać pożytecznego. Szkoda słów. Ci sami są z jednego stołka - P. BARTYLA, PANEK I WOŁOSZ.
PiS to już lepiej nie. Nowa twarz MAREK MICHAŁOWSKI NAJLEPSZY KANDYDAT WARTO ZAGŁOSOWAĆ

Gina
napisał
17.10.2018
o 16:49
nr 16

Do Realista. Masz 100% rację, że z naszą ordynacją wyborczą jest źle, ale bojkot równa się z klepnięciem tej beznadziei, w której tkwimy obecnie. Pomyśli, ile ludzi nie pójdzie na głosowanie, bo nie ma na kogo głosować a większość ludzi niepełnosprawnych intelektualnie (nie mam nic przeciwko takim osobom) pójdzie do wyborów, bo to dla nich zaszczyt i obowiązek.Mają do tego prawo, bo nie są wykluczeni z głosowania w ordynacji wyborczej. Wynik nietrudny do przewidzenia. Klepną to, co jest do tej pory, a miasto na krawędzi upadku. Znowu wyskoczyła kwestia braku kasy na grudniowe wypłaty dla budżetówki w mieście.

Adam
napisał
17.10.2018
o 17:58
nr 17

Zastanawia mnie jeszcze jedna złota zaleta kandydatów o której nie zapominają nigdy wspomnieć, a mianowicie “niezależny” Moje pytanie brzmi, co jest w stanie dokonać prezydent “niezależny” gdy jego decyzje są zależne od głosów radnych?

Gina
napisał
17.10.2018
o 20:12
nr 18

I właśnie dlatego głosy oddaje się na radnych z ugrupowania kandydata na prezydenta, na którego się oddaje głos. Wtedy to ma sens.

konkretnie o teoretyczności
napisał
18.10.2018
o 07:45
nr 19

No, no, no .
I kto by pomyślał. że słowo “mafia” zagości w Bytomiu na stałe i to w w dodatku oficjalnie.

Tak sobie myślę, że skoro mafia, to państwo naprawdę jest teoretyczne. Przynajmniej w Bytomiu. I nie pomogła zmiana władzy. Jak widać mafia jest impregnowana na procedury tfu! demokratyczne. A to oznacza, że wynik jest już znany dla niej i widocznie niegroźny, skoro dalej zwożą, tj. robią swoje. Ba! nawet pogodę sobie zamówili albo parasol ochronny jest mocny i szczelny, że bez kija nie podchodź.

zdziw
napisał
18.10.2018
o 10:15
nr 20

Potrzebne są rozwiązania odgórne systemowe
Ale spora rola tez włodarzy miasta

debata
napisał
18.10.2018
o 13:01
nr 21

Podobała mi się jedna odpowiedź kandydata na prezydenta, na pytanie dziennikarza “co myślą kandydaci o tym, że Bartyla i Panek nie pojawili się na debacie, padła odpowiedź:
Nie mają czasu, bo pewnie biegają po Bytomiu i wyrywają sobie na wzajem gazetki z kompromitującą ich prawdą, którą nawzajem napisali .

Bytomianin
napisał
19.10.2018
o 15:19
nr 22

Dlatego warto głosować na Michałowskiego i jego kandydatów na Radnych, to ma sens, pokaszmy wszystkim , że mamy dość, panków, bartylów i innych. Dość robienia z Bytomia pośmiewiska !!!!!! Tylko Michaowski rzetelnie mówił na debacie, reszta kicha jedno i to samo, a 12 lat meli czas co niektórzy żeby mogli coś zrobić!!!!!!!! szkoda słów

Jolcia
napisał
19.10.2018
o 20:18
nr 23

Uwaga - mam nadzieję, że wyborcom pozostał zdrowy rozsądek. Przez ostatnie 6 lat układ P + B niszczył Bytom. Dzisiaj samozwańczo kreują się na zbawicieli Bytomia. Jeden o drugim za dużo wie i po wyborach dalej będą razem “naprawiać” Bytom.
Naprawiać napisałam w cudzysłowu, czyli dalej będą  zarządzać, jak do tej pory, co oznacza: P + B = zagłada finansowa, gospodarcza i kulturowa Bytomia. Każdy z pozostałych daje więcej nadziei, niż powyżsi.

BYTOMIANIN
napisał
19.10.2018
o 20:33
nr 24

TYLKO MAREK MICHAŁOWSKI NIEZALEŻNI NOWY CZŁOWIEK, WIE CO TRZEBA . RESZTA WSZYSTKO Z JEDNEGO KOLESIESTWA NIC WIECEJ. NIEZALEŻNI MARWK MICHAŁOWSKI I RADNI ONI DADZĄ RADE WSZYSTKO NAPRAWIC. BIS, WOLOSZ, PANEK PIS I INNI MIELI CZAS 12 lat . Koniec koniec !!!!!!!!! Pozdrawiam

Gina
napisał
19.10.2018
o 21:01
nr 25

Mam tylko nadzieję, że wynik pana Michałowskiego, który ma 1 miejsce na portalu samorządowym przełoży się na wyniki realnych wyborów w niedzielę. Oby tak się stało, bo to ostatnia deska ratunku na naprawę miasta.

Adam
napisał
20.10.2018
o 03:55
nr 26

Życzę Michałowskiemu powodzenia, ale Gina musisz pamiętać, że Bytomianie i przed szkodą i po szkodzie głupi tak więc wcale się nie zdziwię jak zagłosują ponownie za Bartylą lub na resztę ferajny. Polacy potrafią swoją konstytucję do kosza wyrzucić dla 500 +

Zdziw
napisał
20.10.2018
o 12:42
nr 27

Przykro powiedzieć ale marne szanse że po wyborach Bytom pójdzie do przodu.Sklad Rady będzie podzielony a z kandydatów żaden nie gwarantuje
rozwoju miasta takiego jakbyśmy sobie życzyli.Moze Michałowski pozamyka
złodziei ale gdzie jego zaplecze kadrowe?
 • pozostałe artykuły z wydania nr 46

  Wiwat Niepodległa!

  ​Święto narodowe. Na wiele sposobów uczczono w Bytomiu i Radzionkowie setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Były uroczystości oficjalne, koncerty okolicznościowe, a także liczne imprezy towarzyszące. 

  więcej >>>
  2018.11.13 | Życie miasta | Edytor

  Wzlot i upadek Damiana Bartyli

  ​Dlaczego przegrał? Największym sukcesem Damiana Bartyli wydaje się bynajmniej nie zorganizowanie referendum, w wyniku którego odwołano prezydenta Piotra Koja i Radę Miejską, lecz wprowadzenie na 4 sezony Polonii…

  więcej >>>
  2018.11.13 | Życie miasta | Marcin Hałaś

  Wszystkie twarze Mariusza Wołosza

  ​On będzie rządził. Dzieckiem był spokojnym. Stoczył ponad sto walk bokserskich i nawet jak po ciosie rywala padał na deski, to podnosił się i wygrywał.Z jego karierą polityczną…

  więcej >>>
  2018.11.13 | Życie miasta | Tomasz Nowak

  Medale dla panów i dla Ligi

  ​Za zasługi. Marek Broncel, Mieczysław Szemalikowski oraz Liga Kobiet Nieobojętnych to tegoroczni laureaci Medalu Miasta Bytomia. Uhonorowano ich podczas gali zorganizowanej w minioną sobotę w Bytomskim…

  więcej >>>
  2018.11.13 | Życie miasta | Edytor

  Historia Polski przeszła ulicami naszego miasta

  ​Przechodnie byli zdziwieni. Nietypowy sposób na uczczenie setnej rocznicy odzyskania niepodległości zaproponowała społeczność Szkoły Podstawowej nr 36. W zeszłą środę osiemdziesięcioro jej uczniów i nauczycieli zorganizowało na ulicach…

  więcej >>>
  2018.11.13 | Życie miasta | Edytor

  Władza zmieni się 19 listopada

  ​Bartyla wciąż urzęduje. 19 listopada czeka nas zaprzysiężenie nowego prezydenta Bytomia Mariusza Wołosza oraz nowych radnych. Do tego czasu mimo wyborczej porażki miastem kieruje Damian Bartyla. 

  więcej >>>
  2018.11.13 | Życie miasta | Edytor

  KOPiS będzie rządził miastem?

  ​W kraju się kłócą, u nas dogadają? Wiele wskazuje na to, że większość w bytomskiej Radzie Miejskiej stworzą Koalicja Obywatelska oraz Prawo i Sprawiedliwość. Tym samym nowy prezydent Mariusz Wołosz…

  więcej >>>
  2018.11.13 | Życie miasta | Tomasz Nowak

  Chór Opery Śląskiej śpiewał przed Trumpem

  ​Wielki projekt. Chór bytomskiej Opery Śląskiej wystąpił podczas międzynarodowych obchodów stulecia zakończenia I wojny światowej. Artyści zaśpiewali między innymi przed prezydentami USA oraz Rosji. 

  więcej >>>
  2018.11.13 | Życie kulturalne | Edytor

  Kościół odzyskuje blask

  ​Małgorzatka. Kościół Świętej Małgorzaty poddawany jest kompleksowym pracom renowacyjnym. Remont ma potrwać do grudnia.

  więcej >>>
  2018.11.13 | Życie dzielnic | Edytor

  Kosztowny detoks amatorów dopalaczy

  ​Niech płacą za siebie. Do bytomskiego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 4 przy alei Legionów trafia coraz więcej pacjentów, mających problemy zdrowotne po zażyciu dopalaczy. Są oni…

  więcej >>>
  2018.11.13 | Życie miasta | Edytor

  Nowa Ostoja Pokoju

  ​Miechowice. 120 lat temu Matka Ewa Tiele-Vinckler wybudowała w Miechowicach dom dla kalek i sierot. W minionym tygodniu w tym miejscu poświęcony został nowoczesny dom opieki dla osób potrzebujących, głównie…

  więcej >>>
  2018.11.13 | Życie dzielnic | Edytor

  Śpiewali dla niepodległej

  ​Rozbark. Śpiewem uczcili setną rocznicę odzyskania niepodległości uczestnicy VI Wojewódzkiego Konkursu Pieśni Patriotycznej zorganizowanego w Bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu Rozbark. Impreza odbyła się w miniony wtorek.

  więcej >>>
  2018.11.13 | Życie dzielnic | Edytor


  OGŁOSZENIA
  DROBNE

  W PONIEDZIAŁEK
  W GAZECIE
  W ŚRODĘ
  W INTERNECIE!*

  *za 15% dopłatą

  17 listopad 2018

  imieniny:
  Salomei, Grzegorza

  Bytom
  0°C

  Ciśnienie: 1036 hPa

  Galeria Tomenki

  Nasze akcje

  • Panteon bytomski

   Cykl artykułów o ludziach, którzy na przestrzeni wieków zasłużyli się dla Bytomia. więcej >>>

  Redakcja