Zb logo

  

   blogi   forum

Wiadomości

Komentarze / Blogi

Tomasz Nowak Tomasz Nowak

Kamera! Akcja! I nic nie widać

​Bytomski system monitoringu to 38 kamer non stop rejestrujących to, co dzieje się w najważniejszych punktach miasta, obraz… więcej >>>


Marcin Hałaś Marcin Hałaś

O przepływach elektoratu

​Przepływy elektoratu...

O tym się zawsze pisze przed drugą turą. A jak może to wyglądać w Bytomiu? Niewątpliwie… więcej >>>


Witold Branicki Witold Branicki

Krajobraz po historycznym spadku

​Na 760-lecie lokacji Bytomia na prawie niemieckim Ratusz oraz jego agendy, miejscowe instytucje i organizacje

przygotowały turnieje, imprezy,… więcej >>>


Jacek Sonczowski Jacek Sonczowski

Święto policji w teatrze “Rozbark”

​Policjanci z bytomskiego garnizonu spotkali się w Bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu "Rozbark". Okazją było doroczne Święto Policji.… więcej >>>


ZB 42 | 15.10.2018 | Życie miasta | Edytor

Prezydent kontra mafia śmieciowa

​Złożył doniesienie. Prezydent Damian Bartyla pojawił się w miniony wtorek w katowickim biurze Prokuratury Krajowej. Złożył w niej doniesienie o przestępstwach, jakich od 10 lat miała się dopuszczać w naszym mieście zorganizowana grupa przestępcza zwożąca do nas niebezpieczne odpady. 
Artykuł był oglądany 1317 razy.

Cały artykuł dostępny będzie za tydzień.

 • Ocena - 4 1 głosów
   


Komentarze:

Pytia
napisał
15.10.2018
o 09:45
nr 1

Głosujcie na Panka !
jeśli nie zagłosujecie to nie będzie prezydentem i będzie miał problemy za to co dotychczas robił.A jak zostanie to pozamiata pod dywan.
Postawili na niego i wspomagają go “śmieciarze”.
Postawcie i Wy!

Gina
napisał
15.10.2018
o 14:03
nr 2

Pytia masz rację. Jak do ludzi nie trafia oczywista oczywistość, to może przekora zadziała?

Jan
napisał
15.10.2018
o 14:33
nr 3

Pytia i Gina = dwie idiotki krętaczki matolki!!!

Gina
napisał
15.10.2018
o 14:45
nr 4

Panie Janie nasz “wesoły”.
Może wrócił byś do szkoły?
Chcesz obrażać?
Rób to z klasą,
bo idiotki nie wybaczą.
A gdzie masz przecinki pomiędzy bluzgami?
Fajnie, że kolejny dureń jest tu z nami.

Eko
napisał
15.10.2018
o 18:59
nr 5

Czy mafię śmieciową sponsorującą Polonię, która zdegradowała kilkadziesiąt hektarów inwestycyjnych przy Magdalence też Prezydent zgłosił??? Wątpię, bo musiał by zgłosić, kogo, bez znaku zapytania, wszyscy wiemy. Mamy nadzieję, że służby nie zamiotą tego pod dywan i te dziesiątki milionów trzeba będzie oddać – co jo godom „odsiedzieć w odosobnieniu”.

poljur
napisał
15.10.2018
o 19:10
nr 6

Wiceprezes BPK z zarzutem. Twierdzi, że jest ofiarą układu.
Wiceprezes Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Daniel Skiba usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa przeciwko środowisku naturalnemu. Uważa go za bezpodstawny i przekonuje, że padł ofiarą “układu śmieciowego”.
A kto go powołał? Skąd nagle taki syneczek-biduliczek się wziął na tak ważnym stanowisku? Czyje polecenia wykonywał gdy był Prezesem? Czyżby sam zapragnął trzepać kasę dla siebie?

zdziw
napisał
16.10.2018
o 07:35
nr 7

Duża kasa każdego nęci.Podobno każdego można kupić tylko kwestia kwoty. Dlatego ważna rola radnych żeby pilnowali i kontrolowali. Niestety radnego tez można kupić
etatem w Urzędzie.I kółko się zamyka.

Bytomianin
napisał
16.10.2018
o 09:26
nr 8

Teraz? A gdzie był wcześniej p. Bartyla ? Teraz nagle do prokuratury dał..żalll….. happening wyborczy, byle sie pokazać i się chwalić przed wyborami, szkoda słów

Bytomianin
napisał
16.10.2018
o 09:28
nr 9

Tylko MAREK MICHAŁOWSKI, NIEZALEŻNY I NOWY CZOWIEK, TYLKO NIEZALEŻNI Z P. MARKIEM Ą NAJLEPSI, WSZYSCY SĄ CI SAMI, P. BARTYLA, P. PANEK, P. WOŁOSZ Z JEDNEGO STOŁKA SĄ, RAZEM WSPÓŁPRACOWALI. A TERAZ OSOBNO KANDYDUJĄ, TYLKO NIEZALEŻNI TO NAJLEPSZY WYBÓR NA PREZYDENTA I BYTOM DLA MIESZKAŃCÓW.

Zdziw
napisał
16.10.2018
o 12:47
nr 10

Bytomianin- masz racje ale jak chcesz przekonać wycorcow?Brak plakatów, brak ulotek.Trzeba być rozpoznawalny.Niestety.

Gina
napisał
16.10.2018
o 17:27
nr 11

Do Zdziw: Marketing szeptany jest również skuteczny. Bilboard pana Michałowskiego wisi w Miechowicach na Francuskiej. W rankingu na portalu samorządowym wspina się do góry i od kilku dni jest na pierwszym miejscu. Ja moich znajomych uświadamiam, mówię jaki ma program (bardzo dobre pomysły do poczytania na niezależni.bytom.pl) i coraz więcej osób przekonuje się do jego osoby i programu. Jako jedyny nie tkwił w żadnym układzie w Ratuszu, a to już duży plus.

Anka
napisał
16.10.2018
o 22:35
nr 12

Przez jakiś czas nie mogłam rozszyfrować skrótu BiS, ale teraz już wiem i przekazuję pełną nazwę tego syfu:
Bartyla i Snochowski.
Duet, który rozniesie Bytom.

Adam
napisał
17.10.2018
o 03:35
nr 13

Gina - Marek Michałowski nie jest złym kandydatem na tle kontrkandydatów. Zapoznałem się z jego programem wyborczym. Pominę już kwestię apteki bo na ten temat wypowiedziałem się w innym wątku, ale rozbawił mnie pomysł defibrylatorów w każdej szkole smile Ile zawałów doznają ludzie w szkole? Gdyby chodziło o Urząd Skarbowy, ZUS, Bytomskie Mieszkania to nie miał bym nic przeciwko, ale w szkołach?

realista
napisał
17.10.2018
o 06:44
nr 14

re: Gina i inni

Problem w tym, że każdy tzw. niezależny kandydat ma pod górkę, gdyż nie stoją za nim molochy partyjne, nie mają zaplecza i kasy oraz nie są kontrolowani przez ... służby.

Stąd w Polsce, dopóki nie zmieni się ordynacja wyborcza na zgodną z konstytucją, tj. na prawdziwie proporcjonalną oraz nie zlikwiduje się metody D’Hondta przy obliczaniu wyników wyborów, jak również nie wyeliminuje się wpływu służb na wynik wyborczy, udział w wyborach to tak naprawdę udział w głosowaniu, bo wyboru ktoś za nas już wcześniej dokonał. Podobnie jak w peerelu.

Co pozostaje?
Bojkot lub oddanie głosu nieważnego z jednoczesnym silnym głosem sprzeciwu:

Żądamy wolnych (proporcjonalnych) wyborów!

Bytomianin
napisał
17.10.2018
o 07:46
nr 15

Może i tak, nie ma za dużo banerów, ale nie lubi wydawać tyle pieniążków. Panek, czy Bartyla ile kasy na to poszło? Masakrycznie można to by było na coś innego wydać pożytecznego. Szkoda słów. Ci sami są z jednego stołka - P. BARTYLA, PANEK I WOŁOSZ.
PiS to już lepiej nie. Nowa twarz MAREK MICHAŁOWSKI NAJLEPSZY KANDYDAT WARTO ZAGŁOSOWAĆ

Gina
napisał
17.10.2018
o 16:49
nr 16

Do Realista. Masz 100% rację, że z naszą ordynacją wyborczą jest źle, ale bojkot równa się z klepnięciem tej beznadziei, w której tkwimy obecnie. Pomyśli, ile ludzi nie pójdzie na głosowanie, bo nie ma na kogo głosować a większość ludzi niepełnosprawnych intelektualnie (nie mam nic przeciwko takim osobom) pójdzie do wyborów, bo to dla nich zaszczyt i obowiązek.Mają do tego prawo, bo nie są wykluczeni z głosowania w ordynacji wyborczej. Wynik nietrudny do przewidzenia. Klepną to, co jest do tej pory, a miasto na krawędzi upadku. Znowu wyskoczyła kwestia braku kasy na grudniowe wypłaty dla budżetówki w mieście.

Adam
napisał
17.10.2018
o 17:58
nr 17

Zastanawia mnie jeszcze jedna złota zaleta kandydatów o której nie zapominają nigdy wspomnieć, a mianowicie “niezależny” Moje pytanie brzmi, co jest w stanie dokonać prezydent “niezależny” gdy jego decyzje są zależne od głosów radnych?

Gina
napisał
17.10.2018
o 20:12
nr 18

I właśnie dlatego głosy oddaje się na radnych z ugrupowania kandydata na prezydenta, na którego się oddaje głos. Wtedy to ma sens.

konkretnie o teoretyczności
napisał
18.10.2018
o 07:45
nr 19

No, no, no .
I kto by pomyślał. że słowo “mafia” zagości w Bytomiu na stałe i to w w dodatku oficjalnie.

Tak sobie myślę, że skoro mafia, to państwo naprawdę jest teoretyczne. Przynajmniej w Bytomiu. I nie pomogła zmiana władzy. Jak widać mafia jest impregnowana na procedury tfu! demokratyczne. A to oznacza, że wynik jest już znany dla niej i widocznie niegroźny, skoro dalej zwożą, tj. robią swoje. Ba! nawet pogodę sobie zamówili albo parasol ochronny jest mocny i szczelny, że bez kija nie podchodź.

zdziw
napisał
18.10.2018
o 10:15
nr 20

Potrzebne są rozwiązania odgórne systemowe
Ale spora rola tez włodarzy miasta

debata
napisał
18.10.2018
o 13:01
nr 21

Podobała mi się jedna odpowiedź kandydata na prezydenta, na pytanie dziennikarza “co myślą kandydaci o tym, że Bartyla i Panek nie pojawili się na debacie, padła odpowiedź:
Nie mają czasu, bo pewnie biegają po Bytomiu i wyrywają sobie na wzajem gazetki z kompromitującą ich prawdą, którą nawzajem napisali .

Bytomianin
napisał
19.10.2018
o 15:19
nr 22

Dlatego warto głosować na Michałowskiego i jego kandydatów na Radnych, to ma sens, pokaszmy wszystkim , że mamy dość, panków, bartylów i innych. Dość robienia z Bytomia pośmiewiska !!!!!! Tylko Michaowski rzetelnie mówił na debacie, reszta kicha jedno i to samo, a 12 lat meli czas co niektórzy żeby mogli coś zrobić!!!!!!!! szkoda słów

Jolcia
napisał
19.10.2018
o 20:18
nr 23

Uwaga - mam nadzieję, że wyborcom pozostał zdrowy rozsądek. Przez ostatnie 6 lat układ P + B niszczył Bytom. Dzisiaj samozwańczo kreują się na zbawicieli Bytomia. Jeden o drugim za dużo wie i po wyborach dalej będą razem “naprawiać” Bytom.
Naprawiać napisałam w cudzysłowu, czyli dalej będą  zarządzać, jak do tej pory, co oznacza: P + B = zagłada finansowa, gospodarcza i kulturowa Bytomia. Każdy z pozostałych daje więcej nadziei, niż powyżsi.

BYTOMIANIN
napisał
19.10.2018
o 20:33
nr 24

TYLKO MAREK MICHAŁOWSKI NIEZALEŻNI NOWY CZŁOWIEK, WIE CO TRZEBA . RESZTA WSZYSTKO Z JEDNEGO KOLESIESTWA NIC WIECEJ. NIEZALEŻNI MARWK MICHAŁOWSKI I RADNI ONI DADZĄ RADE WSZYSTKO NAPRAWIC. BIS, WOLOSZ, PANEK PIS I INNI MIELI CZAS 12 lat . Koniec koniec !!!!!!!!! Pozdrawiam

Gina
napisał
19.10.2018
o 21:01
nr 25

Mam tylko nadzieję, że wynik pana Michałowskiego, który ma 1 miejsce na portalu samorządowym przełoży się na wyniki realnych wyborów w niedzielę. Oby tak się stało, bo to ostatnia deska ratunku na naprawę miasta.

Adam
napisał
20.10.2018
o 03:55
nr 26

Życzę Michałowskiemu powodzenia, ale Gina musisz pamiętać, że Bytomianie i przed szkodą i po szkodzie głupi tak więc wcale się nie zdziwię jak zagłosują ponownie za Bartylą lub na resztę ferajny. Polacy potrafią swoją konstytucję do kosza wyrzucić dla 500 +

Zdziw
napisał
20.10.2018
o 12:42
nr 27

Przykro powiedzieć ale marne szanse że po wyborach Bytom pójdzie do przodu.Sklad Rady będzie podzielony a z kandydatów żaden nie gwarantuje
rozwoju miasta takiego jakbyśmy sobie życzyli.Moze Michałowski pozamyka
złodziei ale gdzie jego zaplecze kadrowe?
 • pozostałe artykuły z wydania nr 2

  Kto zawalił w sprawie stadionu Polonii?

  ​Skończy się w sądzie? Odpowiedzialna za modernizację stadionu Polonii Bytom spółka S-Sport żąda od miasta 7,3 miliona złotych za to, co przed wypowiedzeniem umowy zdążyła na nim…

  więcej >>>
  2019.01.14 | Życie miasta | Tomasz Nowak

  Zimy atak pierwszy, kolejne przed nami

  ​Śnieg na chodnikach. Mróz, oblodzenie, porywisty wiatr, intensywne opady śniegu i szybka odwilż – żadnego z tych zjawisk nie oszczędziła nam aura w ostatnich dniach. Zima zaatakowała po raz…

  więcej >>>
  2019.01.14 | Życie miasta | Edytor

  Mieliśmy baby boom,  ale wciąż nas ubywa

  ​Powiało optymizmem. W roku 2018 w Bytomiu przyszło na świat o ponad 20 procent więcej dzieci niż w roku 2017, lecz mimo to liczba mieszkańców znowu…

  więcej >>>
  2019.01.14 | Życie miasta | Edytor

  Cyrk może być,  ale bez zwierząt

  ​Zaapelowali do prezydenta. Cyrki mające w swych programach popisy zwierząt już nie wystąpią w naszym mieście. Radni zaapelowali do prezydenta, by zakazał im prezentowania się. Mariusz Wołosz poparł…

  więcej >>>
  2019.01.14 | Życie miasta | Edytor

  Tramwaj jak kiedyś pojedzie koło dworca

  ​Nowa stara linia. Jeszcze w tym roku ruszy budowa nowej linii tramwajowej w naszym mieście. Torowisko na ulicy Powstańców Warszawskich zostanie przedłużone do dworca i dalej do ulicy Jagiellońskiej.…

  więcej >>>
  2019.01.14 | Życie miasta | Edytor

  Zawierucha nad lodowiskiem Gdzie budować nowy obiekt?

  ​Hokej. Po czasowym zamknięciu „Stodoły” doszło do sytuacji przypominającej pionierskie czasy sekcji w powojennym Bytomiu. Wówczas korzystanie z „Torkacika” zależało od kaprysów zimowej aury. Na szczytach miejskiej władzy…

  więcej >>>
  2019.01.14 | Życie miasta | Witold Branicki

  Jedyny taki bal w życiu

  ​Odliczanie rozpoczęte. Studniówka to wielki bal, a zarazem dyskretne przypomnienie, że do matury pozostało umowne sto dni i należy solidnie zabrać się do roboty, aby usunąć braki w wiedzy.…

  więcej >>>
  2019.01.14 | Środek życia | Edytor

  Siedmiu braci Bytomia

  ​Nie tylko delegacje. Leżą zarówno na wschodzie jak i na zachodzie. Niektóre mają po wiele tysięcy mieszkańców, a inne są malutkimi ośrodkami. Z naszymi miastami partnerskimi łączy nas chęć…

  więcej >>>
  2019.01.14 | Życie miasta | Edytor

  Ludzie ognia i wody

  ​Z butlą i w płetwach. Na co dzień ubrani w ognioodporne kombinezony i hełmy, gaszą pożary, ale kiedy zajdzie potrzeba, z akwalungami na plecach schodzą bez namysłu pod wodę. Bytomska jednostka straży…

  więcej >>>
  2019.01.14 | Środek życia | Edytor

  Wielka Orkiestra rozgrzała serca

  ​Nie szczędziliśmy grosza. Sporo się działo w Bytomiu podczas 27. koncertu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W zbieranie pieniędzy zaangażowali się podopieczni przedszkoli i uczniowie, a także harcerze i rowerzyści. W parku odbył…

  więcej >>>
  2019.01.14 | Życie miasta | Edytor

  Służą i ratują od 45 lat

  ​Odznaki jubileuszowe. Bytomskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe działa już 45 lat. Organizacja stale się rozwija, pozyskuje nowych członków i szkoli ratowników służących nam swoją pomocą.

  więcej >>>
  2019.01.14 | Środek życia | Edytor

  Śpiewają kolędy i pastorałki

  ​Rozbark. Parafia pod wezwaniem Świętego Jacka jak zwykle z początkiem roku organizuje cykl spotkań zatytułowany „Z kolędą na Rozbarku”. Dwa zaplanowane w ich ramach koncerty już za nami, trzy…

  więcej >>>
  2019.01.14 | Życie dzielnic | Edytor


  OGŁOSZENIA
  DROBNE

  W PONIEDZIAŁEK
  W GAZECIE
  W ŚRODĘ
  W INTERNECIE!*

  *za 15% dopłatą

  21 stycznia 2019

  imieniny:
  Agnieszki, Jarosława

  Bytom
  -7°C

  Ciśnienie: 1021 hPa

  Galeria Tomenki

  Nasze akcje

  • Panteon bytomski

   Cykl artykułów o ludziach, którzy na przestrzeni wieków zasłużyli się dla Bytomia. więcej >>>

  Redakcja