Zb logo

  

   blogi   forum

Wiadomości

Komentarze / Blogi

Tomasz Nowak Tomasz Nowak

Kamera! Akcja! I nic nie widać

​Bytomski system monitoringu to 38 kamer non stop rejestrujących to, co dzieje się w najważniejszych punktach miasta, obraz… więcej >>>


Marcin Hałaś Marcin Hałaś

Dobra koalicja, a przynajmniej najlepsza

Od wyborów samorządowych Bytomiem rządzi koalicja KO-PiS, czyli Koalicji Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości. Co prawda magicy z… więcej >>>


Witold Branicki Witold Branicki

Krajobraz po historycznym spadku

​Na 760-lecie lokacji Bytomia na prawie niemieckim Ratusz oraz jego agendy, miejscowe instytucje i organizacje

przygotowały turnieje, imprezy,… więcej >>>


Jacek Sonczowski Jacek Sonczowski

Święto policji w teatrze “Rozbark”

​Policjanci z bytomskiego garnizonu spotkali się w Bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu "Rozbark". Okazją było doroczne Święto Policji.… więcej >>>


ZB 6 | 11.02.2019 | Życie miasta | Edytor

Radna Prajs składa mandat, bo będzie kierownikiem

​Zmiana w Radzie Miejskiej. Zaledwie trzy i pół miesiąca po wyborach radna Aleksandra Prajs z Koalicji Obywatelskiej odchodzi z Rady Miejskiej. Musi złożyć mandat, bo 15 lutego obejmie stanowisko kierownika Biura Promocji Bytomia. Ta niespodziewana zmiana ma drugie dno. 
Artykuł był oglądany 2271 razy.

Cały artykuł dostępny będzie za tydzień.

 • Ocena - 2.6 10 głosów
   


Komentarze:

Jan Winter
napisał
11.02.2019
o 16:00
nr 1

To drugie dno, to fakt, że jak dotychczas ta radna ,,ani be, ani me, ani kukuryku…to był ,,dobry wybór”!

Liczy się kasa
napisał
11.02.2019
o 17:16
nr 2

Czyli miasto mniej interesuje panią radną od płacy miejskiej i płatnej aborcji, a co na to wyborcy?

Freed
napisał
12.02.2019
o 14:43
nr 3

jaaaaa, do złoba . Jak nic, do złoba … !!! hahahahaha ,ale siara…….kto na to głosował ????????

Kazik
napisał
12.02.2019
o 15:43
nr 4

Dla sławy zrobię wszystko. Nawet dam się skorumpowac… ŻAŁOSNE.

Leosia
napisał
12.02.2019
o 16:36
nr 5

Strasznie żałosne to. Pani już była radna a jeszcze nie szefowa nabrała wody w usta (jak nigdy), zero filmiku, zero smutnego dziubka z rezygnacją i odpowiednim hasłem. Grunt że śmieje się z wyborców balując w Atenach. Ot i celebrytka.

Jakub Poloczek
napisał
13.02.2019
o 01:27
nr 6

Kompletne dno! Czy była, czy jest czy też nie będzie to to samo! Prajs to kto? Kim była? Kim jest? Czy zrobiła coś dla Bytomia? Pytań cisną się dziesiątki, odpowiedzi brak lub też są mało satysfakcjonujące. Fakty są takie, że olała tych, którzy na nią zagłosowali. Następnym razem myślcie na kogo oddajecie swój głos. W tym wypadku liczył się tylko szmal!

Jurek z PIS
napisał
13.02.2019
o 16:24
nr 7

Super grupa Prajs, Bieda, Wołosz, Brzezinka elllita. Baba z etat oddała mandat. Inna babinę wywalili. Bytom to dno. Głosując na PO tracisz pracę.

Waluś
napisał
13.02.2019
o 17:55
nr 8

Jak Kałuża przystąpił do dobrej zmiany, to Budka tak się pienił, jakby miał zamiar zeżreć budę razem z psem. A jak radna Prajs z PO zdaje mandat dla kasy, a tym samym oszukała wyborców, to cisza jak makiem zasiał. Kałuża przynajmniej ma możliwość realnego wpływy na sprawy podejmowane przez Sejmik, a Pani Prajs już nie.
Dziwię się, że bytomski PiS milczy. 

Andrzej
napisał
14.02.2019
o 07:00
nr 9

I wszystko jasne, bytomski obudził się i wystukał laurkę dla radnej A. Prajs, trochę długo to trwało ale cały sztab chyba to pisał.  Ona odchodzi promować miasto a za nią wskakuje kumpel obecnego prezydenta, wierny M. Gajos. Ta sprawa pokazuje, że bytomskie media mają się źle i są bardzo powiązane towarzysko-politycznie. Dobrze, że chociaż ŻB stanęło tym razem na wysokości zadania.

Jilis
napisał
14.02.2019
o 09:37
nr 10

Rezygnacja radnego z mandatu,  w sytuacji kiedy radny obejmuje kierownicze stanowisko w jednostkach gminy, wynika z przepisów. W każdej kadencji mają miejsce takie przypadki, w poprzedniej odeszli np. Snochowski, Miętus i inni, którym Bartyla zaproponował stanowiska. Na miejsce opuszczone przez radnego wchodzi kolejny z listy, który otrzymał największą ilość głosów, decyduje arytmetyka a nie to czy się jest wiernym kumplem prezydenta. Pani Prajs zastanie wysoko umieszczoną poprzeczkę, jeśli nie podoła, z pewnością nie pozostanie na tym strategicznym stanowisku, a powrotu do rady nie będzie. Niczego nie można przesądzać, poczekajmy na owoce.

Marcin Hałaś
napisał
14.02.2019
o 18:51
nr 11

Poświęcę tej sprawie felieton w numerze z 25 lutego. Do najbliższego będę pisał refleksje nt. żałoby narodowej i dewaluowania tej instytucji. Więc p. Prajs może poczekać.

Richard
napisał
14.02.2019
o 19:46
nr 12

Panie redaktorze, prosimy o kawę na ławę. Jakie drugie dno? czemu opinia publiczna ma czekać do 25?  To nie w porządku, że przemilcza się albo przeczekuje ważne tematy dla miasta.

Marcin Hałaś
napisał
14.02.2019
o 21:31
nr 13

RE: Richard. Nie ma w tym żadnego drugiego dna. Po prostu temat żałoby narodowej jest bardziej gorący. P. Prajs nowe stanowisko obejmie dopiero 25 lutego, więc poświęcony jej felieton będzie w sam raz na ten dzień. Napiszę o tym jak tzw. “społecznicy” z tramwaju “działalność społeczna” wysiadają na przystanku “TKM”, ew. “kasa, misiu, kasa”. To nie jedyny przypadek, kiedy “społecznik”, który startował z list KO dostaje pracę w gminnej instytucji. A radny Winiarski udowadnia, że czarne jest białe, czyli, że podwyżka diet to działanie oczywiste i czyste. TKM…

Karol
napisał
14.02.2019
o 21:38
nr 14

wystarczy analiza zeznania majątkowego i spraw jasna, lipne zajęcie za jeszcze lipniejsze pieniądze, no i nadarzyła się okazja na skok na kasę miejską. według zeznań majątkowych jeszcze jedna wybitna gwiazda radna PO jest bez pracy.

Richard
napisał
14.02.2019
o 22:27
nr 15

Szkoda że Wołosz poszedł do wyborów bez kadry, menadżerów i ekspertów. To widać po zmianach w spółkach…A teraz promocja oddana w ręce korepetytorki języka angielskiego. Bez doświadczenia i bez znajomości tematu PR (FB to nie wszystko). To jest bardzo słabe. Bardzo. A czepiają się PISU.

Marcin Hałaś
napisał
15.02.2019
o 13:22
nr 16

W sumie, odkąd z Biura Promocji Bytomia odeszła Ewa Petrymusz - instytucja ta była po to, żeby zatrudnić na kierowniczym stanowisku kogo trzeba. Wiejacha, Turzański, Szadkowska - raczej proweniencja niż pomysł na tę instytucję, która zresztą dubluje zadania Beceku i Wydziału Kultury, więc z powodzeniem mogłaby funkcjonować w ich ramach. Ale wtedy nie byłoby kierowniczego stołka dla tego kogo trzeba, więc - w BPB nic się nie zmieni.

Aleksandra
napisał
15.02.2019
o 15:11
nr 17

Wołosz pokazał na tym przykładzie jak zrobić z człowieka ZERO. Mam teraz dwa zera Wołosza

Daniel Lekszycki
napisał
15.02.2019
o 15:49
nr 18

Biuro Promocji Bytomia należy zlikwidować. Formuła działalności tej komórki już się wyczerpała (albo raczej wyczerpali ją ludzie, którzy nią kierowali) i od dawna nie realizuje ono swojego podstawowego celu. Nie łudzę się, że w tym względzie coś się zmieni, bo budżety promocyjne będą nadal poukrywane w innych wydziałach i jednostkach, a BPB będzie ledwo wystarczać na zrobienie kalendarzy raz w roku. To absurd, że więcej w dziedzinie promocji miasta robią Zieleń Miejska i Biuro Rewitalizacji, niż BPB, ale jest to właśnie przyczyną tego, co napisałem powyżej.

Bytom powinien wziąć przykład z Rybnika i stworzyć przy Rynku punkt informacji o mieście, gdzie można sobie usiąść przy kawie, zgarnąć ulotki o poszczególnych atrakcjach i wydarzeniach oraz kupić miejskie gadżety.

Obecnie BPB częściowo pełni taką funkcję, więc zamiast oszukiwać się, że Rynek 7 to centrum bytomskiej promocji, lepiej po prostu usankcjonować aktualny stan rzeczy i rozwinąć formułę punktu informacji o mieście.

Artur Kaminski
napisał
15.02.2019
o 16:39
nr 19

Typowe przykład ‘miejskiej komunistki’ żenada, akcja ‘koryto+’ po wyborach działa pełną parą.

Olga Kamińska
napisał
15.02.2019
o 18:30
nr 20

Zgadzam się z panem D. Lekszyckim. BPB powinno zostać zlikwidowane, bo jest tylko szumne z nazwy, BeCeK wypełnia i tak jego funkcję. I to się przecież nie zmieni. Możliwe, że obecny prezydent zlikwiduje BPB po jakimś czasie i wtedy problem się rozwiąże jak i umowa p. Prajs, która zostanie z przysłowiową ręką w nocniku, bez posady, bez mandatu i przede wszystkim bez honoru.

Norbert
napisał
15.02.2019
o 20:45
nr 21

Już myślałem, że większego obciachu w Radzie jak Snochowski i Kupijaj nie będzie. A jednak, Gajos wymiata równo. Ale dno.

Damianek Wędrowniczek
napisał
15.02.2019
o 21:25
nr 22

Norbert PiSowski trollu nie porównuj Gajosa do Snochowskiego czy tym bardziej Kupijaja, pomyśl o Pakoszowej, Patonia czy Glatte czyli ani be, ani me, ani kukuryku! Pozbycie się Prajs to znakomity ruch, ta kobieta pasowała do Rady Miejskiej jak pięść do nosa! Niech zajmie się aborcją, antykoncepcją czy macicą w Biurze Promocji a nie będzie tymi niszowymi problemami ośmieszać władz Bytomia na Śląsku czy w Polsce. Następnym razem niech dany kandydat na prezydenta lepiej dobiera kandydatów na listy wyborcze…eliminując zawczasu takie Prajse czy Joanny bez pracy na utrzymaniu ...

Helena Jermanowicz
napisał
15.02.2019
o 23:03
nr 23

Ktoś tu napisał, ze ta Prajs to komunistka, po mojemu to feministka, która staje się wioswnną aktywistką Biedronia. Gdzie ta kobita nosa już nie wtykała? Teatr tańca już nie jest dobry do lansu więc chyta się wszystkiego by kasę trzepnąć. Wygląda na piędziesiątkę, więc dwa razy pięć latek przy Wołosza i pensyja na beton, chytra i cwana sztuka.

Gina
napisał
16.02.2019
o 03:45
nr 24

Ktoś tu na forum przed wyborami napisał, po co ludzie się garną do rady i do rządzenia miastem, które jest tak biedne i rozkradzione. Teraz widać jasno - dla kasy misiu, dla kasy. Wystarczy tylko ludziom śrubę przykręcić, zaostrzyć ściągalność czynszów, pozbawić wyborców bonifikat za wykup gruntów i już jest dla Prajs, dla radnych na stuprocentowe podwyżki i nawet dla reszty biedo-podobnych.

Antoni Wilk
napisał
16.02.2019
o 21:34
nr 25

Czytałem gdzie indziej post Pana Prajsa-można tylko współczuć, można było gdyż już jest wolnym człowiekiem. On sprawia wrażenie rozsądnego człowieka, więc podjęta decyzja nie może dziwić-kasa misiu, kasa…....... .

Nekromanta
napisał
17.02.2019
o 00:47
nr 26

Podobno Michele Jackson zoatanie radnym bytomia -za promocyjna stawke.

Obiektywny
napisał
17.02.2019
o 15:00
nr 27

A ja mam nadzieję, że moderator weźmie się do pracy i pousuwa trochę wpisów. Kobieta jeszcze pracy nie rozpoczęła, a stado hejterów już obraża, wyzywa i przebąkuje coś o skoku na kasę. Wielka kasa w urzędzie miasta na stanowisku kierowniczym w Polsce? Nie widziałem… Dla mnie to bardziej akt odwagi, bo nie wiem ilu z Was, plujących jadem, byłoby skłonne zamienić pewną dietę radnego przez 4 lata na stanowisko, gdzie trzeba będzie wykazać się kreatywnością, a dzień codzienny to raczej harówka i nerwówka, jeżeli chciałaby coś w końcu zrobić z wizerunkiem Bytomia… Wystartujcie w wyborach za 4 lata, jak zostaniecie wybrani to może ktoś Wam jakieś stanowisko zechce powierzyć, będziecie wtedy mogli zrezygnować z diety radnego i pokazać swój profesjonalizm. Póki co zamilknijcie specjaliści od obrażania innych… (a teraz boju możecie się na mnie powyżywać opisując skąd albo od kogo jestem, skąd biorę pieniądze, lub przytaczać swoje pseudo argumenty na zasadność opluwania innych)

Pikej
napisał
18.02.2019
o 12:19
nr 28

Obiektywny - jeden głos rozsądku Jak widać akcja #stopmowienienawiści nie dotarła do niektórych osób.

Richard
napisał
25.02.2019
o 21:07
nr 29

Czekałem dziś na felieton o naszych pociesznych społecznikach ale chyba się nie doczekałem. Czy jest on do przeczytania tylko w wersji papierowej? Czy sprawa w niewiadomy sposób “ucichła”?

Marcin Hałaś
napisał
25.02.2019
o 23:13
nr 30

Re: Richard. Tak, felieton jest dostępny tylko w wersji papierowej.A zaczyna się tak:  Z tramwaju „działalność społeczna” wysiadła na przystanku „synekura”. Tak – nieco zgryźliwie i złośliwie - można skomentować przypadek Aleksandry Prajs, która po trzech miesiącach zrezygnowała z mandatu radnej, aby objął kierownictwo Biura Promocji Bytomia.

Richard
napisał
26.02.2019
o 22:34
nr 31

Numer zakupiony. Zgadzam się z Panem w 100%. I muszę niestety przyznać, że nie spodziewałem się tak niskiego poziomu obecnej Rady Miasta, czy z panią Prajs czy z panem Gajosem, który klasycznym psim swędem dostał się teraz do rady. Chyba że było do umówione - Pani Prajs jako “lokomotywa” przyciągająca wyborców wchodzi do rady, przesiedzi chwilę swoje i przejdzie na ciepłą posadę, by mógł wejść do rady kolega prezydenta pan Gajos. Mamy więc teraz dublowane stanowisko BPM za większą kasę niż dieta radnego w miłym miejscu na rynku, gdzie budżetu starczy na picie kawy ze znajomi oraz rozdanie paru reklamówek. Wielka promocja. Jedno jest pewne, promować to siebie pani Prajs potrafiła, że tyle głosów na nią oddano.
 • pozostałe artykuły z wydania nr 28

  Nigdy nie zapomnimy ich uśmiechniętych twarzy

  ​Dlaczego doszło do wybuchu? Wielu bytomian wciąż nie potrafi otrząsnąć się po tragicznym wybuchu gazu do jakiego doszło 6 lipca w kamienicy przy ulicy Katowickiej 37. W wyniku…

  więcej >>>
  2019.07.15 | Życie miasta | Tomasz Nowak

  Trzeba pomóc poszkodowanym

  ​Wsparcie niezbędne. Miasto oraz społecznicy organizują pomoc dla poszkodowanych w wybuchu gazu przy ulicy Katowickiej 37. Niezbędnego wsparcia może udzielić każdy z nas. 

  więcej >>>
  2019.07.15 | | Edytor

  Światła więcej,  kosztów mniej

  ​Wielkie dofinansowanie. Na bytomskich ulicach zrobi się wkrótce jaśniej niż obecnie, a mimo to na oświetleniu zaoszczędzimy rocznie około ćwierć miliona złotych. Wszystko dzięki wymianie 2230 opraw…

  więcej >>>
  2019.07.15 | Życie miasta | Edytor

  Chcą poprawiać miasto

  ​Co do remontu? Powodzeniem zakończył się drugi nabór wniosków do bytomskiego Gminnego Programu Rewitalizacji. Ich autorzy chcą przede wszystkim wyremontowania kamienic w Śródmieściu.  

  więcej >>>
  2019.07.15 | Życie miasta | Edytor

  Wycinka drzew do ponownej analizy

  ​Emocje, emocje. Tego się można było spodziewać. Zapowiedziana i rozpoczęta przez władze Radzionkowa wycinka drew przy ulicy Szymały wywołała kontrowersje. Jedni ją popierają, inni krytykują. Dlatego też…

  więcej >>>
  2019.07.15 | Życie miasta | Edytor

  Scena jest jak narkotyk

  ​35 sezonów Włodzimierza Skalskiego. Po 35 latach latach pracy karierę artystyczną zakończył Włodzimierz Skalski – solista Opery Śląskiej, jeden z ostatnich śpiewaków ze „starej gwardii” bytomskiej sceny,…

  więcej >>>
  2019.07.15 | Środek życia | Marcin Hałaś

  Rzemieślnicy winszowali Jubilatce

  ​Pamiętają o seniorach. Członkowie Cechu Rzemiosł Różnych w Bytomiu zorganizowali spotkanie z okazji 90. urodzin Ewy Krypner – osoby, którą można uznać za „żywą historię” bytomskiego krawiectwa.

  więcej >>>
  2019.07.15 | Środek życia | Edytor

  Bańki mydlane rozgoniły chmury

  ​Wielkie atrakcje. W minioną sobotę parking przed  Centrum Handlowym Atrium Plejada był bez wątpienia najbardziej kolorowym i magicznym miejscem w naszym mieście. Sprawił to odbywający się tam już po…

  więcej >>>
  2019.07.15 | Środek życia | Edytor

  Namalują na murach historię miasta

  ​Nowe życie podcieni. Kolejna kapitalna społeczna inicjatywa poprawiająca wizerunek naszego miasta. Dzięki aktywistom z grupy Renesans oraz Stowarzyszenia Jarmark Kultury odnowiono podcienia przy ulicy Gliwickiej 8. I co…

  więcej >>>
  2019.07.15 | Środek życia | Edytor

  Policjanci świętowali w naszej operze

  ​Awanse i odznaczenia. Wyjątkowo uroczysty przebieg miało tegoroczne Święto Policji. Formacja ta obchodzi bowiem 100-lecie swojego istnienia. Bytomskich mundurowych odwiedził zastępca komendanta wojewódzkiego policji inspektor Paweł Kucia.…

  więcej >>>
  2019.07.15 | Środek życia | Edytor

  Rodacy zaśpiewali dla Śląska

  ​Goście zza Buga. W Operze Śląskiej znów zagościli Polacy z ziem wschodnich, które do II wojny światowej leżały w naszych granicach. W koncercie zatytułowanym „Kresy śpiewają dla Śląska” wystąpili razem z miejscowymi…

  więcej >>>
  2019.07.15 | Środek życia | Edytor

  Co tydzień coś innego

  ​Szombierki. Jak w ciekawy sposób zaplanować 4 turnusy półkolonijne, skoro wiele dzieci uczestniczy we wszystkich z nich. Sposób na to opracowali już lata temu wychowawcy z Domu Kultury Bytomskiej…

  więcej >>>
  2019.07.15 | Życie dzielnic | Edytor


  OGŁOSZENIA
  DROBNE

  W PONIEDZIAŁEK
  W GAZECIE
  W ŚRODĘ
  W INTERNECIE!*

  *za 15% dopłatą

  20 lipca 2019

  imieniny:
  Czesława, Hieronima

  Galeria Tomenki

  Nasze akcje

  • Panteon bytomski

   Cykl artykułów o ludziach, którzy na przestrzeni wieków zasłużyli się dla Bytomia. więcej >>>

  Redakcja