Zb logo

  

   blogi   forum

Wiadomości

Komentarze / Blogi

Tomasz Nowak Tomasz Nowak

Kamera! Akcja! I nic nie widać

​Bytomski system monitoringu to 38 kamer non stop rejestrujących to, co dzieje się w najważniejszych punktach miasta, obraz… więcej >>>


Marcin Hałaś Marcin Hałaś

Dobra koalicja, a przynajmniej najlepsza

Od wyborów samorządowych Bytomiem rządzi koalicja KO-PiS, czyli Koalicji Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości. Co prawda magicy z… więcej >>>


Witold Branicki Witold Branicki

Krajobraz po historycznym spadku

​Na 760-lecie lokacji Bytomia na prawie niemieckim Ratusz oraz jego agendy, miejscowe instytucje i organizacje

przygotowały turnieje, imprezy,… więcej >>>


Jacek Sonczowski Jacek Sonczowski

Święto policji w teatrze “Rozbark”

​Policjanci z bytomskiego garnizonu spotkali się w Bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu "Rozbark". Okazją było doroczne Święto Policji.… więcej >>>


ZB 16 | 23.04.2019 | Życie miasta | Tomasz Nowak

Rewitalizacja do poprawki

​Zmiany konieczne. Gminny Program Rewitalizacji Bytomia doczeka się poważnych korekt zarekomendowanych przez specjalistę.  Zintensyfikujemy działania w Śródmieściu, poprawimy stare projekty i skupimy się nie tylko na bezrobotnych.  
Artykuł był oglądany 551 razy.

Cały artykuł dostępny będzie za tydzień.

 • Ocena - 0 0 głosów
   


Komentarze:

Ajatojlah
napisał
24.04.2019
o 05:24
nr 1

Ni dziwie się, jak na wyburzenie i remont ruin bytomskich przeznaczono zaledwie 20 mln zł,ot wielka rewitalizacja miasta. wydawanie pieniędzy na wiecznie bezrobotnych to jak wyrzucanie ich w błoto. Nie po to wiecznie bezrobotny jest bezrobotny aby teraz nagle stał się pracujący. Rejestrują się w urzędach tylko po to aby wytargać ubezpieczenie.

czytelnik
napisał
24.04.2019
o 11:47
nr 2

Co za bzdury. Bieda tylko krytykować potrafi Chłopczyk jeszcze nie wyrósł ze stołka opozycji.
Przecież wszystkie projekty dostały już dofinansowanie z urzędu marszałkowskiego. A Bieda i Wołosz wycofują się z tych projektów pod przykrywką przetargów. Inne miasta jakoś potrafią a ci nie. Zenada.

Salceson
napisał
25.04.2019
o 13:49
nr 3

Zmieńcie konserwatora zabytków, inaczej rewitalizacja w życiu nie ruszy.

Homik
napisał
26.04.2019
o 03:25
nr 4

Nie liczcie na efekty. Remont na Katowickiej sprawdził umiejętności zarządcze Wołosz-Bieda. Obiecywali, krytykowali, filmowali się na rozstajach torowisk a tu klapa na całej lini. Jakoś nowych odcinków idiofilmów nikt nie kręci na Katowickiej Tak samo Rozbark. Ludzie tracą cierpliwość. Kiedy w końcu Pan Prezydent przedstawi jakiś plan naprawy miasta, kiedy to miasto posprząta. Majówka przed nami a w parkach zalegają liście. Zamiast poprawiać może lepiej będzie jak ktoś zrezygnuje ze stanowiska.

Wodnik
napisał
26.04.2019
o 21:31
nr 5

Panie Wołosz, Panie Bieda - woda miała być tańsza, a wystarczyło zaledwie kilka miesięcy i znaczna podwyżka. Nagrajcie jakąś bajeczkę i wyemitujcie na Fa.

gina
napisał
29.04.2019
o 09:41
nr 6

Do Salceson. Zgadzam się w pełni z twoją opinią. W trakcie przeprowadzenia termomodernizacji wspólnota musi mieć świadomość, że ponosi koszty wszelkiego widzimisię pani konserwator, począwszy od koloru a kończąc na tym, którą ścianę wolno ocieplić a którą nie. Nasza kamienica mając tylko dwa dekowy nie mogła zostać ocieplona od frontu, ale już kamienica na Wyczółkowskiego została ocieplona cała. Niby jest własność wspólnoty, niby płaci wspólnota za wszystko kasę a de facto pani konserwator dyktuje warunki. Chyba nigdy w Polsce nie skończy się ten urzędniczy dyktat.

Salceson
napisał
30.04.2019
o 02:36
nr 7

Pani Gino, w naszej przedwojennej kamienicy brak jakichkolwiek ozdobnych czy zabytkowych elementów. Zero gzymsów , portali, kariatyd…czegokolwiek. Miejski urzędnik jakim jest konserwator zablokował termoizolację. Ot tak po prostu. Został odpadający, zapewne zabytkowy tynk. Remont elewacji wstrzymany.O termoizolacji mozemy zapomnieć o czystym powietrzu w Bytomiu zresztą też. Tak miłościwie nam panująca władza walczy ze smogiem.

taki sobie
napisał
01.05.2019
o 10:52
nr 8

Dziwią mnie zawsze statystyki a szczególnie ta z UP cytat - „początkowo owe projekty były nastawione na aktywizację bezrobotnych. Jednakże ich liczba spadła”. Co to za projekt aktywizacji, gdzie za parę groszy i robotę dawano nikomu nie potrzeby kwitek o odbyciu praktyki zawodowej. Dawano ludziom, który lepiej umieli np. malować i znali się na ‘fachu’ niż prowadzący praktyki i projekty. Czy faktycznie spadła – bezrobotnym jest ten, kto będący w wieku produkcyjnym nie pracuje i nie zarabia. Taką statystykę może dać wyłącznie Urząd Skarbowy a nie Urząd Pracy, gdzie część bezrobotnych jest wykluczona ze względu na przepisy i regulacje prawne tej instytucji. Inni zaś nie pracują pozostają na tzw. utrzymaniu rodziny, szczególnie tradycyjnie na Śląsku żony dobrze zarabiających. Miasto się wyludnia i zmienia cywilizacyjnie, to też jest czynnikiem zmian statystycznych. Reasumując miasto umiera i nawet kropidło z święconą wodą nie pomoże. Miasto umiera, bo się ze względu na drożyznę stało się mało atrakcyjne dla inwestorów i dla mieszkańców. Miasto umiera, bo komu chce się mieszkać w mieście gdzie w instytucjach urzędnicy i funkcjonariusze publiczni nazywają petenta – „klientem”. Czyżby urząd państwowy był sklepem. Wyciąg z tekstu „nowy rodzaj klienta pomocy społecznej„. I znów reasumując miasto umiera, bo jest przerost form nad treścią. Realia życia są coraz to cięższe a satysfakcji i sukcesów coraz mniej.
 • pozostałe artykuły z wydania nr 20

  Tymczasowe łatanie ulicy Dworcowej

  ​Wymieniają płyty. Trwa remont najważniejszej bytomskiej ulicy. W jego ramach wymieniane są uszkodzone płyty chodnikowe, ale to jedynie rozwiązanie tymczasowe. Na porządną modernizację ulicy Dworcowej potrzeba 7…

  więcej >>>
  2019.05.21 | Życie miasta | Edytor

  Hałdy, czyli wielkie zagrożenie

  ​Nie dopilnowali. Najwyższa Izba Kontroli przyjrzała się temu, jak w całej Polsce rekultywowane są hałdy poprzemysłowe. Zajrzała też do Bytomia. Wyniki kontroli nie mogą napawać nas optymizmem. 

  więcej >>>
  2019.05.21 | Życie miasta | Edytor

  Prezydent Wołosz debatował o demografii

  ​Debatowali podczas Kongresu. Jakie są przyczyny wyludniania się miast i jak można zapobiec temu negatywnemu zjawisku? – takie pytanie postawili sobie samorządowcy uczestniczący w niedawnym katowickim Europejskim Kongresie…

  więcej >>>
  2019.05.21 | Życie miasta | Edytor

  Nauczyciele dostaną pieniądze za strajk

  ​Nie stracą. Bytomscy nauczyciele dostaną wynagrodzenia za czas niedawnego strajku. I to niezależnie od tego, czy w nim uczestniczyli, czy też nie.

  więcej >>>
  2019.05.21 | Życie miasta | Edytor

  Wicepremier, wiceminister i młodzi piłkarze

  ​Wizyta. Wicepremier Beata Szydło oraz wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski odwiedzili w minioną sobotę obiekty GKS Rozbark.  

  więcej >>>
  2019.05.21 | Życie miasta | Edytor

  Ulica Siemianowicka znowu przejezdna

  ​Nareszcie. Na ten moment z niecierpliwością czekało od dawna wielu mieszkańców naszego miasta, zwłaszcza tych zmotoryzowanych. Od minionego wtorku znowu można bez przeszkód poruszać się ulicą Siemianowicką. 

  więcej >>>
  2019.05.21 | Życie miasta | Edytor

  Muzea ożyły na jedną noc

  ​Piękno i czas. Sporo się działo w Bytomiu i Radzionkowie podczas Europejskiej Nocy Muzeów. Zorganizowane w minioną sobotę wydarzenia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

  więcej >>>
  2019.05.21 | Środek życia | Edytor

  Gdy medycyna jest bezradna

  ​Bytomianka Roku łagodzi ból. Być może medycyna paliatywna to jedna z najtrudniejszych specjalności. Lekarz ma bowiem świadomość, że pacjenta nie potrafi wyleczyć. Jego zadanie jest inne: łagodzić…

  więcej >>>
  2019.05.21 | Środek życia | Marcin Hałaś

  Wielkie bieganie w Dolomitach

  ​Ścigali się. Nawet „zimna Zośka” nie była w stanie zniechęcić 221 biegaczy, którzy 15 maja pojawili się na starcie biegu przełajowego im. Marka Sienickiego w dolomitowej „Sportowej Dolinie”. 

  więcej >>>
  2019.05.21 | Życie sportowe | Edytor

  My się zabawimy, sponsorzy zapłacą

  ​Już niedługo. Kamil Bednarek, Piękni i Młodzi, Czadoman, Gromee, Kasia Moś oraz Bezimienni – to największe gwiazdy tegorocznych Dni Bytomia. Świetnie się zapowiadająca zabawa czeka nas 22…

  więcej >>>
  2019.05.21 | Środek życia | Edytor

  Hotele robotnicze dostaną drugie życie

  ​Ulica Siemianowicka. W marcu przyszłego roku pierwsi lokatorzy wprowadzą się do budynku przy ulicy Siemianowickiej 105b. Tym samym dostanie on drugie życie, bo wcześniej pełnił funkcję hotelu…

  więcej >>>
  2019.05.21 | Życie dzielnic | Edytor

  Derby w cieniu spadków

  ​Piłka nożna. Koniec minionego tygodnia przypieczętował smutny ligowy los wielu drużyn województwa śląskiego. Przed degradacją bronił się Ruch Radzionków. W Bytomiu Szombierki uległy Polonii.

  więcej >>>
  2019.05.21 | Życie sportowe | Witold Branicki
  hepi  OGŁOSZENIA
  DROBNE

  W PONIEDZIAŁEK
  W GAZECIE
  W ŚRODĘ
  W INTERNECIE!*

  *za 15% dopłatą

  26 maja 2019

  imieniny:
  Filipa, Pauliny

  Galeria Tomenki

  Nasze akcje

  • Panteon bytomski

   Cykl artykułów o ludziach, którzy na przestrzeni wieków zasłużyli się dla Bytomia. więcej >>>

  Redakcja