Zb logo

  

   blogi   forum

Wiadomości

Komentarze / Blogi

Tomasz Nowak Tomasz Nowak

Kamera! Akcja! I nic nie widać

​Bytomski system monitoringu to 38 kamer non stop rejestrujących to, co dzieje się w najważniejszych punktach miasta, obraz… więcej >>>


Marcin Hałaś Marcin Hałaś

Dobra koalicja, a przynajmniej najlepsza

Od wyborów samorządowych Bytomiem rządzi koalicja KO-PiS, czyli Koalicji Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości. Co prawda magicy z… więcej >>>


Witold Branicki Witold Branicki

Krajobraz po historycznym spadku

​Na 760-lecie lokacji Bytomia na prawie niemieckim Ratusz oraz jego agendy, miejscowe instytucje i organizacje

przygotowały turnieje, imprezy,… więcej >>>


Jacek Sonczowski Jacek Sonczowski

Święto policji w teatrze “Rozbark”

​Policjanci z bytomskiego garnizonu spotkali się w Bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu "Rozbark". Okazją było doroczne Święto Policji.… więcej >>>


ZB 33 | 19.08.2019 | Życie miasta | Edytor

Sami sobie sprzątamy miasto

​Społecznicy w akcji. W Bytomiu chyba nastała moda na czyny społeczne polegające na sprzątaniu wybranego fragmentu miasta. Ostatnio dzięki takim inicjatywom ładniej i czyściej zrobiło się na placu Kościuszki oraz na placu wokół łagiewnickiego kościoła. 
Artykuł był oglądany 488 razy.

Cały artykuł dostępny będzie za tydzień.

 • Ocena - 0 0 głosów
   


Komentarze:

Gangzia
napisał
19.08.2019
o 10:37
nr 1

...i odśnieżyli wszystko.

Daro
napisał
19.08.2019
o 17:46
nr 2

Pan Radny specjalista od sprzątania cudzych chodników minął się z powołaniem. Zamiast brać mandat radnego mógł zostać sprzątaczką.
Największy challenge tego działacza - to pozamiatanie chodnika przed wejściem do AGORY. Fajnie, że może się spełniać w swojej misji.

donek
napisał
20.08.2019
o 03:24
nr 3

Jest postęp, nie zaangażowano dzieci.  Brawo Panie Radny one powinny mieć dzieciństwo a nie być wykorzystywane do lansu.

Hj
napisał
20.08.2019
o 08:06
nr 4

Pan kandydat na Posła z PO Pan Krzysztof Gawenda zorganizował wielką akcje sprzątania „ Łagiewnik”. Sprowadziło się to do tego, że starsze Panie, staruszki posprzątały plac przy kościelny w Łagiewnikach. Pan Krzysztof oczywiście wykorzystał te panie do osobistej promocji na swoim profilu.

Toni
napisał
21.08.2019
o 05:06
nr 5

Do każdej takiej „akcji” a w zasadzie promocji Pana Winiarskiego, Pani Haliny Biedy czy Pana Gawendy dokładane są środki z kasy miasta. Z MZZiGK wydawane, a nawet dostarczane zainteresowanym są worki na odpady, narzędzia a bywało tez, że odbierano odpady. Mieszkańcy dokładają wiec bezpośrednio do oczyszczania terenów prywatnych np nieruchomości CH AGORA. Działalność Pana Radnego jego lans jest przynajmniej w części finansowany ze środków publicznych. Te środki powinny zostać do kasy miasta zwrócone.

Granda
napisał
22.08.2019
o 07:03
nr 6

Re: zgadzam się z Toni, dodam tylko, ze ten LANS OSOBISTY jest póżniej udostępniany przez publiczne komunikaty np. strony Informacyjne Urzędu Miasta. Pani Maria od lat sprząta pod moim blokiem a Pan Prezydent nigdy o tym nie wspomniał. Jak jego koledzy robią sobie zabawę to jest o tym informacja urzędowa. Takie POsprzątanie to widać sensacja w Bytomiu za rządów Wołosza. To jest granda, mydlenie oczu, udawanie dbania o miasto MEDIALNIE gdy normalnie z URZĘDU JEST ONO ZANIEDBANE.

Chłopski rozum
napisał
23.08.2019
o 10:29
nr 7

Sprzątanie miasta przez “spoleczników? to bareizm godny “MIsia”. No chyba że oni tym sprzątaniem oczy ludziom otwierają. A konkretnie otwierają oczy władzy że firmy które biorą grube pieniądze za sprzątanie miasta nie wykonują swoich obowiązków. Albo że właściciele prywatnych posesji mają je zasmiecone. Ale w takim razie jest na to prosty sposob - firmie sprzątającej nałożyć kare umowną, a właścicielom posesji mandacik!
 • pozostałe artykuły z wydania nr 37

  Bartyla nie powalczy o senat

  ​Za mało podpisów. Były prezydent Bytomia Damian Bartyla nie wystartuje w wyborach parlamentarnych. Najpierw nic nie wyszło z planów jego kandydowania do sejmu, a potem przepadła szansa na walkę…

  więcej >>>
  2019.09.16 | Życie miasta | Edytor

  Rząd dał prawie 7 mln na remonty naszych dróg

  ​Wielkie inwestycje. 6 milionów 884 tysiące złotych otrzymał Bytom z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Od siebie dołożymy kolejne 5 i dzięki temu kompleksowo zmodernizujemy 6 ulic. Roboty ruszą…

  więcej >>>
  2019.09.16 | Życie miasta | Edytor

  Drzewa do wycinki, ziemia do wymiany

  ​Jednoznaczna opinia. Zgodnie z przewidywaniami nie da się już uratować drzew rosnących na bytomskim Rynku. Wszystkie zostaną usunięte, a ziemia, w której rosną, będzie wymieniona. Tak zdecydował badający sprawę…

  więcej >>>
  2019.09.16 | Życie miasta | Edytor

  Oni dostali Bytomskie Lwy

  ​Gala i nagrody. Pisaliśmy już kilka razy o piątej edycji Bytom Film Festiwal. Dziś czas na podanie listy laureatów tej imprezy. 

  więcej >>>
  2019.09.16 | Życie miasta | Edytor

  81 propozycji do budżetu obywatelskiego

  ​4 miliony do podziału. Sporym zainteresowaniem cieszyła się tegoroczna edycja bytomskiego budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy zgłosili aż 81 opracowanych przez siebie propozycji zagospodarowania zarezerwowanych na ten cel…

  więcej >>>
  2019.09.16 | Życie miasta | Edytor

  Od 24 lat dają nadzieję zagubionym

  ​Jedyne takie miejsce. Dom Nadziei w Bobrku działa już 24 lata. Jubileusz placówki jak zwykle uczczono festynem, na który zaproszono jej pracowników, byłych podopiecznych oraz przyjaciół. 

  więcej >>>
  2019.09.16 | Życie miasta | Edytor

  Bytomianie zjechali do Recklinghausen

  ​Z jednego miasta. Urodzili się w Bytomiu. Tu chodzili do szkół, pracowali i założyli rodziny. Z różnych przyczyn opuścili swoje miasto. Wyjechali, jak się to wtedy mówiło uciekli do Niemiec…

  więcej >>>
  2019.09.16 | Życie miasta | Edytor

  Starych samochodów czar

  ​Wyjątkowa gala. Po raz szesnasty do Bytomia zjechali się miłośnicy retro pojazdów. Obok znanych z naszych ulic „maluchów” goście odwiedzający nasz Rynek mogli obejrzeć prawdziwe perełki…

  więcej >>>
  2019.09.16 | Środek życia | Edytor

  Weekend z superbohaterami

  ​Powrót po przerwie. Międzygalaktyczny Zlot Superbohaterów i Festiwal Dziwnie Fajnie znowu w Bytomiu. Trzydniowa impreza zaplanowana na najbliższy weekend zapowiada się bardzo atrakcyjnie. Gwiazd kabaretu i muzyki nie zabraknie. 

  więcej >>>
  2019.09.16 | Środek życia | Edytor

  Artystyczne pasje i pomysły pani Elizy

  ​Twórczy magiel w MDK. Z Młodzieżowym Domem Kultury nr 1 Eliza Flaszewska związana jest od ponad ćwierć wieku. Mimo tak długiego „stażu” wciąż tryska nowymi i ciekawymi pomysłami.

  więcej >>>
  2019.09.16 | Środek życia | Edytor

  Wielkie rodzinne łażenie

  ​Wokół zbiornika. Prawie stu członków Spółdzielni Mieszkaniowej „Nasz Dom” wzięło udział w tegorocznym „Złazie Rodzinnym” zorganizowanym przez Związek Rewizyjny Spółdzielni Mieszkaniowych.

  więcej >>>
  2019.09.16 | Środek życia | Edytor

  Konserwatysta ze skłonnością do precyzji i geometrii

  ​Zaproszenie. Ciekawa wystawa w bytomskim Muzeum Górnośląskim. Prezentowane są tam pochodzące ze zbiorów poznańskiego Muzeum Narodowego plakaty Huberta Hilschera. 

  więcej >>>
  2019.09.16 | Środek życia | Edytor


  OGŁOSZENIA
  DROBNE

  W PONIEDZIAŁEK
  W GAZECIE
  W ŚRODĘ
  W INTERNECIE!*

  *za 15% dopłatą

  18 września 2019

  imieniny:
  Irmy, Stanisława

  Galeria Tomenki

  Nasze akcje

  • Panteon bytomski

   Cykl artykułów o ludziach, którzy na przestrzeni wieków zasłużyli się dla Bytomia. więcej >>>

  Redakcja