Zb logo

  

   blogi   forum

Wiadomości

Komentarze / Blogi

Tomasz Nowak Tomasz Nowak

Kamera! Akcja! I nic nie widać

​Bytomski system monitoringu to 38 kamer non stop rejestrujących to, co dzieje się w najważniejszych punktach miasta, obraz… więcej >>>


Marcin Hałaś Marcin Hałaś

Dobra koalicja, a przynajmniej najlepsza

Od wyborów samorządowych Bytomiem rządzi koalicja KO-PiS, czyli Koalicji Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości. Co prawda magicy z… więcej >>>


Witold Branicki Witold Branicki

Krajobraz po historycznym spadku

​Na 760-lecie lokacji Bytomia na prawie niemieckim Ratusz oraz jego agendy, miejscowe instytucje i organizacje

przygotowały turnieje, imprezy,… więcej >>>


Jacek Sonczowski Jacek Sonczowski

Święto policji w teatrze “Rozbark”

​Policjanci z bytomskiego garnizonu spotkali się w Bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu "Rozbark". Okazją było doroczne Święto Policji.… więcej >>>


ZB 42 | 15.10.2018 | Życie miasta | Edytor

Siedmiu chętnych,  do jednego łańcucha

​Kto będzie rządził? Siedmiu kandydatów powalczy 21 października o prawo noszenia łańcucha prezydenta Bytomia. Jeśli żaden z nich nie zdobędzie przynajmniej 50 procent poparcia plus jeden głos (a wydaje się to mało realne), to 4 listopada czeka nas druga tura z udziałem dwóch najlepszych.
Artykuł był oglądany 1313 razy.

Cały artykuł dostępny będzie za tydzień.

 • Ocena - 2 3 głosów
   


Komentarze:

MarekS.
napisał
15.10.2018
o 09:52
nr 1

W jakim sensie “najlepszych”?

Gina
napisał
15.10.2018
o 19:19
nr 2

“Najlepsi” to już byli. Teraz mam nadzieję na rozsądnego prezydenta i dobrego gospodarza. Łyk świeżego powietrza by się przydał w Ratuszu, bo tam nawet ściany zatęchły od starych układów. Polecam zobaczyć debatę kandydatów na prezydenta Bytomia w środę, standardowo bez Bartyli. Będzie transmisja w necie.

Typ
napisał
15.10.2018
o 19:23
nr 3

Dla dobra Bytomia i mieszkańców powinniśmy odciąć się od tych co już pokazali co potrafią, a raczej czego nie potrafią. Jedynym rozsądnym wyborem jest Marek Michałowski. Jak zostało nam choć trochę zdrowego rozsądku wybierzmy Marka Michałowskiego!!!!!!!!

Latający Ślązak
napisał
15.10.2018
o 20:59
nr 4

Uczestniczę w wyborach od 1989, raz nie głosowałem, była to druga tura wyborów Wałęsa kontra Kwaśniewski.
Obawiam się drugiej tury w Bytomiu, gdyby był wybór Bartyla albo Panek, to drugi raz nie pójdę na wybory.
Nie mam ochoty wybierać między kiłą a rzeżączką.

Zdziw
napisał
16.10.2018
o 07:40
nr 5

Określenie aktualne:
wybór “miedzy dżumą a cholerą”

Dezyderata
napisał
16.10.2018
o 09:02
nr 6

A swoją drogą to się dziwię.

Że taki ktoś myśli, że jak nauczył się paru chwytów i ciosów bokserskich, ma kilku znajomków od boksu i mma, to jest nietykalny, nieśmiertelny i Bóg wie co.

Każdy rozsądny człowiek wie, że zawsze może okazać się, że trafi się na bardziej cwanego, bezczelnego, kłamliwego aroganta, który potrafi lepiej dać w mordę lub ma lepszych kompanów od kieliszka i dziewuch.

Przy okazji, skoro osoby wynajęte do ulotkowania nie popełniły przestępstwa, to - logicznie rzecz biorąc - przestępstwo popełnili ci z karczychami, co ich zatrzymali.
Rozumiem, że policjanci, którzy byli tak skorzy do interwencji na wezwanie Andrzeja lub jego chłopców, teraz tym żwawiej zajmą się bezprawnym pozbawieniem wolności obywatela oraz wpływaniem metodami pozaprawnymi na kampanię wyborczą, co może przełożyć się na wynik wyborczy.

W przeciwnym razie, oczekuję, że komendant miejski policji zostanie zdymisjonowany za uleganie politycznej presji jednego z kandydatów. na urząd Prezydenta Miasta Bytomia. Przy okazji, będzie to sprawdzian, jak pozycję zajmuje w całej układance PiS z jego frazesami o rozbijaniu układów. Sprawdzian wiarygodności.

Gina
napisał
16.10.2018
o 09:08
nr 7

Na portalu samorządowym jest głosowanie na kandydatów. Jak na razie to pan Michałowski ma pierwsze miejsce. Widać, że ludzie zaczynają kumać o co chodzi. Panek zaczynał od 70 % a teraz ma 5 miejsce, Bartyla 3. Jeżeli ten sondaż przełożył by się na wyniki wyborów,to była by szansa na naprawę naszego miasta.

Zdziw
napisał
16.10.2018
o 12:53
nr 8

Sondaże maja taki wynik jak kto płaci za nie.Wszystko okaze się w niedziele.Debata tez nic nie da.Moze czesc wyborców poraz pierwszy usłyszy kandydatów i tyle.
Na pewno przydałyby się rzady PiSu w Bytomiu to może pozamykaliby to towarzystwo.Tyle ze kandydat PiSu prowadzi zbyt mało aktywną kampanie wyborczą.

Gina
napisał
16.10.2018
o 17:35
nr 9

Do Zdziw: Głosowanie na portalu samorządowym jest bezpłatne, więc jest chyba bardziej miarodajne, niż prawybory na Dworcowej.
A co do PiS w naszym mieście, to bez urazy, ale senator Szarama z Bytomia zrobił dla miasta tyle, co Tusk dla Polski, czyli ZERO. Głosowanie na PiS ma sens w wyborach parlamentarnych, ale nie samorządowych. Jak długo Janas i Szarama grzeją stołki? Obiecali na Bobrku, że jak wybiorą PiS, to się zajmą śmieciami. Żart. Co zrobili przez tyle lat?

Zdziw
napisał
16.10.2018
o 19:33
nr 10

Mało kto wie o portalu samorządowym
Może samorzadowcy;)
Ogólnie to co w mieście się dzieje jest przerażające. Dlaczego właśnie u nas?W tym przypadku wielokulturowość miasta nie wychodzi nam na dobre.

Anonim
napisał
17.10.2018
o 07:15
nr 11

Fragment z Agory

... jakiś czas temu ekipa Damiana B. - pion edukacji - zażądała od dyrektorów szkół wstrzymania wypłat dodatków za nauczanie dzieci niepełnosprawnych… .

Więc ja się pytam:

Panie B. i Pani L. czy to prawda?

Jeżeli jest top prawda, rozumiem, że Pani L, żona b. policjanta, jeszcze dzisiaj straci posadę, a usłużni dyrektorzy odejdą w infamii. Dyscyplinarnie. Za łamanie prawa.

Rozumiem także, że nauczyciele za pracę z chorymi dziećmi dostaną zaległe wynagrodzenie. Jeszcze dzisiaj.

Odpowiedzi i działań oczekuję do piątku do godziny 12.00

Macie dwa dni.

Gall
napisał
17.10.2018
o 07:19
nr 12

Panie B.

Czy prawdą jest, że w urzędzie nie ma już środków na wypłaty wynagrodzeń dla nauczycieli i innych urzędników?

Radek
napisał
17.10.2018
o 14:40
nr 13

Obserwator - pilny
napisał
18.10.2018
o 07:35
nr 14

O podwójnych standardach PiS czyli o tym jak kłamstwo ma krótkie nogi.

Imigracja.
Wszędzie propagandyści z PiS głoszą jak to są przeciw przymusowej relokacji. W praktyce wygląda to tak, że w 2017 roku urzędnicy z PiS (Urzędy Wojewódzkie) wpuścili do Polski ok. 5000 imigrantów z krajów ryzyka (kto nie wierzy niech sprawdzi na stronach rządowych). Przypominam, że to tyle, ile Kopacz (PO) deklarowała w 2014 roku. Oczywiście milczeniem pomijam ulubieńców władzy czyli Ukraińców, Białorusinów, itp.

Prezydent Katowic Krupa jest wśród sygnatariuszy szefów miast, które są przyjazne imigrantom i chętnie widzą ich u siebie. Przypominam: Krupa jest popierany przez PiS w wyborach na prezydenta Katowic.

PiS słynie ze swojej patriotycznej i antykomunistycznej retoryki. Jednocześnie, nie przeszkadza im to budować komunizm w gospodarce. Jakby tego było mało, według źródeł zbliżonych do władz regionalnych PiS, poważnie rozważa się powyborczą koalicję z ... SLD.

W związku z powyższym, oczekuję, że władze PiS zajmą stanowisko jeszcze przed wyborami w powyższych sprawach. A my pilnie będziemy się przypatrywać i patrzeć na ręce cwaniakom, którzy sądzę, że Naród to debile.

słuchczka
napisał
18.10.2018
o 07:57
nr 15

Jestem zawiedziona.

Debata, a Damiana i Andrzeja nie było. No to, co to za debata.
Tchórze i tyle.

.
napisał
18.10.2018
o 08:33
nr 16

A jednak p[roletariusze wszystkich partii łączyć się chcą

https://wpolityce.pl/polityka/416985-sld-i-pis-razem-w-samorzadach-kaczynski-stawia-warunki

Gina
napisał
18.10.2018
o 10:48
nr 17

A tu trochę analizy o jeszcze na stołku panu B. https://www.tygodnikprzeglad.pl/sztukmistrz-bytomia/

Radek
napisał
18.10.2018
o 12:26
nr 18

re: Gina

Tekst sprzed 4 lat, a jakże aktualny.
Jedynie nazwiska i liczba kandydatur się powiększyła.

Latający Ślązak
napisał
19.10.2018
o 23:57
nr 19

Od Bartyli i Panka i podobnej zarazy…  Boże chroń Bytom.
Proszę!
 • pozostałe artykuły z wydania nr 16

  Strajk wciąż trwa, emocji przybywa

  ​Uczniowie popierają i nie popierają. Strajk nauczycieli trwa już ponad dwa tygodnie. Zaplanowane na miniony tydzień egzaminy ósmoklasistów odbyły się bez zakłóceń. Z niepokojem w przyszłość patrzą natomiast maturzyści.…

  więcej >>>
  2019.04.23 | Życie miasta | Tomasz Nowak

  Boisko jest nowe, ale ma usterki

  ​Wykonawca wezwany. Boisko treningowe przy ulicy Piłkarskiej zostało oddane do użytku ledwie rok temu, ale już pojawiło się na nim wiele usterek. Dlatego też zarządzająca gminnym…

  więcej >>>
  2019.04.23 | Życie miasta | Edytor

  Rewitalizacja do poprawki

  ​Zmiany konieczne. Gminny Program Rewitalizacji Bytomia doczeka się poważnych korekt zarekomendowanych przez specjalistę.  Zintensyfikujemy działania w Śródmieściu, poprawimy stare projekty i skupimy się nie tylko na bezrobotnych.  

  więcej >>>
  2019.04.23 | Życie miasta | Tomasz Nowak

  Na budowie praca wre

  ​Nowocześnie i wygodnie. W imponującym tempie przebiega rozpoczęta w sierpniu minionego roku budowa nowej siedziby bytomskiej straży pożarnej u zbiegu ulicy Łużyckiej i Piłkarskiej. Jeżeli nie nastąpią żadne nieprzewidziane przeszkody inwestycja…

  więcej >>>
  2019.04.23 | Życie miasta | Edytor

  Tańczą, śpiewają i znają się na ekologii

  ​Uczyli innych. O tym, że działający przy radzionkowskim Centrum Kultury Karolinka Zespół Pieśni i Tańca Mały Śląsk skupia utalentowanych artystycznie młodych ludzi wiadomo od dawna. Niedawno zaś okazało…

  więcej >>>
  2019.04.23 | Życie miasta | Edytor

  Obudzą wielkie organy

  ​W kościele św. Barbary. Dwa i pół roku trwał remont organów w kościele św. Barbary przy ul. Czarnieckiego. Mają one prawie 5 tysięcy piszczałek i są największym tego typu instrumentem…

  więcej >>>
  2019.04.23 | Środek życia | Edytor

  We Wielko Sobota łoblykli sie po chopsku i prziszli do kościoła ze swiynconkom

  ​Zgodnie ze zwyczajem. Tłumy bytomian i radzionkowian wzięły w Wielką Sobotę udział w nietypowym obrzędzie święcenia wielkanocnych potraw. Nietypowym, bo wielu wiernych przyszło na niego w tradycyjnych śląskich strojach, czyli…

  więcej >>>
  2019.04.23 | Życie dzielnic | Edytor

  Harcerze zaśpiewali piosenki o morzu

  ​Ale nie tylko. Bytom od morza dzieli wprawdzie spora odległość, bo ponad pół tysiąca kilometrów, ale tradycje szantowe są u nas bardzo bogate. Pieśni morza wykonują też…

  więcej >>>
  2019.04.23 | Środek życia | Edytor

  Nowa odsłona starego schronu

  ​Miechowice. Po trwającej 5 miesięcy przerwie remontowej 28 kwietnia nastąpi otwarcie miechowickiego schronu przeciwlotniczego w Pro Fort Centrum. Gospodarze obiektu udostępnili zwiedzającym mnóstwo nowych ekspozycji.

  więcej >>>
  2019.04.23 | Życie dzielnic | Edytor

  Mają 700 metrów, chcą mieć kilometry

  ​Na razie prowadzą. Do 2 czerwca potrwa ogólnopolska akcja charytatywna „Kilometry Dobra”. Biorące w niej udział bytomskie koło Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną dzięki zaangażowaniu…

  więcej >>>
  2019.04.23 | Środek życia | Edytor

  Udany rewanż Polonii

  ​Piłka nożna. Dla drużyny Bytomskiego Sportu nadeszły dni prawdy. W tydzień Niebiesko-Czerwoni stoczą trzy ważne pojedynki. 

  więcej >>>
  2019.04.23 | Życie sportowe | Witold Branicki

  Ekolodzy w mundurach

  ​Nie tylko śmieci. Od ponad miesiąca po bytomskich ulicach porusza się bardzo nietypowy patrol. Jego zadaniem jest ściganie trucicieli przywożących do nas odpady i kierowców łamiących przepisy…

  więcej >>>
  2019.04.23 | Ciemna strona życia | Edytor


  OGŁOSZENIA
  DROBNE

  W PONIEDZIAŁEK
  W GAZECIE
  W ŚRODĘ
  W INTERNECIE!*

  *za 15% dopłatą

  25 kwietnia 2019

  imieniny:
  Marka, Jarosława

  Galeria Tomenki

  Nasze akcje

  • Panteon bytomski

   Cykl artykułów o ludziach, którzy na przestrzeni wieków zasłużyli się dla Bytomia. więcej >>>

  Redakcja