Zb logo

  

   blogi   forum

Wiadomości

Komentarze / Blogi

Tomasz Nowak Tomasz Nowak

Kamera! Akcja! I nic nie widać

​Bytomski system monitoringu to 38 kamer non stop rejestrujących to, co dzieje się w najważniejszych punktach miasta, obraz… więcej >>>


Marcin Hałaś Marcin Hałaś

O przepływach elektoratu

​Przepływy elektoratu...

O tym się zawsze pisze przed drugą turą. A jak może to wyglądać w Bytomiu? Niewątpliwie… więcej >>>


Witold Branicki Witold Branicki

Krajobraz po historycznym spadku

​Na 760-lecie lokacji Bytomia na prawie niemieckim Ratusz oraz jego agendy, miejscowe instytucje i organizacje

przygotowały turnieje, imprezy,… więcej >>>


Jacek Sonczowski Jacek Sonczowski

Święto policji w teatrze “Rozbark”

​Policjanci z bytomskiego garnizonu spotkali się w Bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu "Rozbark". Okazją było doroczne Święto Policji.… więcej >>>


ZB 42 | 15.10.2018 | Życie miasta | Edytor

Siedmiu chętnych,  do jednego łańcucha

​Kto będzie rządził? Siedmiu kandydatów powalczy 21 października o prawo noszenia łańcucha prezydenta Bytomia. Jeśli żaden z nich nie zdobędzie przynajmniej 50 procent poparcia plus jeden głos (a wydaje się to mało realne), to 4 listopada czeka nas druga tura z udziałem dwóch najlepszych.
Artykuł był oglądany 773 razy.

Cały artykuł dostępny będzie za tydzień.

 • Ocena - 2 3 głosów
   


Komentarze:

MarekS.
napisał
15.10.2018
o 09:52
nr 1

W jakim sensie “najlepszych”?

Gina
napisał
15.10.2018
o 19:19
nr 2

“Najlepsi” to już byli. Teraz mam nadzieję na rozsądnego prezydenta i dobrego gospodarza. Łyk świeżego powietrza by się przydał w Ratuszu, bo tam nawet ściany zatęchły od starych układów. Polecam zobaczyć debatę kandydatów na prezydenta Bytomia w środę, standardowo bez Bartyli. Będzie transmisja w necie.

Typ
napisał
15.10.2018
o 19:23
nr 3

Dla dobra Bytomia i mieszkańców powinniśmy odciąć się od tych co już pokazali co potrafią, a raczej czego nie potrafią. Jedynym rozsądnym wyborem jest Marek Michałowski. Jak zostało nam choć trochę zdrowego rozsądku wybierzmy Marka Michałowskiego!!!!!!!!

Latający Ślązak
napisał
15.10.2018
o 20:59
nr 4

Uczestniczę w wyborach od 1989, raz nie głosowałem, była to druga tura wyborów Wałęsa kontra Kwaśniewski.
Obawiam się drugiej tury w Bytomiu, gdyby był wybór Bartyla albo Panek, to drugi raz nie pójdę na wybory.
Nie mam ochoty wybierać między kiłą a rzeżączką.

Zdziw
napisał
16.10.2018
o 07:40
nr 5

Określenie aktualne:
wybór “miedzy dżumą a cholerą”

Dezyderata
napisał
16.10.2018
o 09:02
nr 6

A swoją drogą to się dziwię.

Że taki ktoś myśli, że jak nauczył się paru chwytów i ciosów bokserskich, ma kilku znajomków od boksu i mma, to jest nietykalny, nieśmiertelny i Bóg wie co.

Każdy rozsądny człowiek wie, że zawsze może okazać się, że trafi się na bardziej cwanego, bezczelnego, kłamliwego aroganta, który potrafi lepiej dać w mordę lub ma lepszych kompanów od kieliszka i dziewuch.

Przy okazji, skoro osoby wynajęte do ulotkowania nie popełniły przestępstwa, to - logicznie rzecz biorąc - przestępstwo popełnili ci z karczychami, co ich zatrzymali.
Rozumiem, że policjanci, którzy byli tak skorzy do interwencji na wezwanie Andrzeja lub jego chłopców, teraz tym żwawiej zajmą się bezprawnym pozbawieniem wolności obywatela oraz wpływaniem metodami pozaprawnymi na kampanię wyborczą, co może przełożyć się na wynik wyborczy.

W przeciwnym razie, oczekuję, że komendant miejski policji zostanie zdymisjonowany za uleganie politycznej presji jednego z kandydatów. na urząd Prezydenta Miasta Bytomia. Przy okazji, będzie to sprawdzian, jak pozycję zajmuje w całej układance PiS z jego frazesami o rozbijaniu układów. Sprawdzian wiarygodności.

Gina
napisał
16.10.2018
o 09:08
nr 7

Na portalu samorządowym jest głosowanie na kandydatów. Jak na razie to pan Michałowski ma pierwsze miejsce. Widać, że ludzie zaczynają kumać o co chodzi. Panek zaczynał od 70 % a teraz ma 5 miejsce, Bartyla 3. Jeżeli ten sondaż przełożył by się na wyniki wyborów,to była by szansa na naprawę naszego miasta.

Zdziw
napisał
16.10.2018
o 12:53
nr 8

Sondaże maja taki wynik jak kto płaci za nie.Wszystko okaze się w niedziele.Debata tez nic nie da.Moze czesc wyborców poraz pierwszy usłyszy kandydatów i tyle.
Na pewno przydałyby się rzady PiSu w Bytomiu to może pozamykaliby to towarzystwo.Tyle ze kandydat PiSu prowadzi zbyt mało aktywną kampanie wyborczą.

Gina
napisał
16.10.2018
o 17:35
nr 9

Do Zdziw: Głosowanie na portalu samorządowym jest bezpłatne, więc jest chyba bardziej miarodajne, niż prawybory na Dworcowej.
A co do PiS w naszym mieście, to bez urazy, ale senator Szarama z Bytomia zrobił dla miasta tyle, co Tusk dla Polski, czyli ZERO. Głosowanie na PiS ma sens w wyborach parlamentarnych, ale nie samorządowych. Jak długo Janas i Szarama grzeją stołki? Obiecali na Bobrku, że jak wybiorą PiS, to się zajmą śmieciami. Żart. Co zrobili przez tyle lat?

Zdziw
napisał
16.10.2018
o 19:33
nr 10

Mało kto wie o portalu samorządowym
Może samorzadowcy;)
Ogólnie to co w mieście się dzieje jest przerażające. Dlaczego właśnie u nas?W tym przypadku wielokulturowość miasta nie wychodzi nam na dobre.

Anonim
napisał
17.10.2018
o 07:15
nr 11

Fragment z Agory

... jakiś czas temu ekipa Damiana B. - pion edukacji - zażądała od dyrektorów szkół wstrzymania wypłat dodatków za nauczanie dzieci niepełnosprawnych… .

Więc ja się pytam:

Panie B. i Pani L. czy to prawda?

Jeżeli jest top prawda, rozumiem, że Pani L, żona b. policjanta, jeszcze dzisiaj straci posadę, a usłużni dyrektorzy odejdą w infamii. Dyscyplinarnie. Za łamanie prawa.

Rozumiem także, że nauczyciele za pracę z chorymi dziećmi dostaną zaległe wynagrodzenie. Jeszcze dzisiaj.

Odpowiedzi i działań oczekuję do piątku do godziny 12.00

Macie dwa dni.

Gall
napisał
17.10.2018
o 07:19
nr 12

Panie B.

Czy prawdą jest, że w urzędzie nie ma już środków na wypłaty wynagrodzeń dla nauczycieli i innych urzędników?

Radek
napisał
17.10.2018
o 14:40
nr 13

Obserwator - pilny
napisał
18.10.2018
o 07:35
nr 14

O podwójnych standardach PiS czyli o tym jak kłamstwo ma krótkie nogi.

Imigracja.
Wszędzie propagandyści z PiS głoszą jak to są przeciw przymusowej relokacji. W praktyce wygląda to tak, że w 2017 roku urzędnicy z PiS (Urzędy Wojewódzkie) wpuścili do Polski ok. 5000 imigrantów z krajów ryzyka (kto nie wierzy niech sprawdzi na stronach rządowych). Przypominam, że to tyle, ile Kopacz (PO) deklarowała w 2014 roku. Oczywiście milczeniem pomijam ulubieńców władzy czyli Ukraińców, Białorusinów, itp.

Prezydent Katowic Krupa jest wśród sygnatariuszy szefów miast, które są przyjazne imigrantom i chętnie widzą ich u siebie. Przypominam: Krupa jest popierany przez PiS w wyborach na prezydenta Katowic.

PiS słynie ze swojej patriotycznej i antykomunistycznej retoryki. Jednocześnie, nie przeszkadza im to budować komunizm w gospodarce. Jakby tego było mało, według źródeł zbliżonych do władz regionalnych PiS, poważnie rozważa się powyborczą koalicję z ... SLD.

W związku z powyższym, oczekuję, że władze PiS zajmą stanowisko jeszcze przed wyborami w powyższych sprawach. A my pilnie będziemy się przypatrywać i patrzeć na ręce cwaniakom, którzy sądzę, że Naród to debile.

słuchczka
napisał
18.10.2018
o 07:57
nr 15

Jestem zawiedziona.

Debata, a Damiana i Andrzeja nie było. No to, co to za debata.
Tchórze i tyle.

.
napisał
18.10.2018
o 08:33
nr 16

A jednak p[roletariusze wszystkich partii łączyć się chcą

https://wpolityce.pl/polityka/416985-sld-i-pis-razem-w-samorzadach-kaczynski-stawia-warunki

Gina
napisał
18.10.2018
o 10:48
nr 17

A tu trochę analizy o jeszcze na stołku panu B. https://www.tygodnikprzeglad.pl/sztukmistrz-bytomia/

Radek
napisał
18.10.2018
o 12:26
nr 18

re: Gina

Tekst sprzed 4 lat, a jakże aktualny.
Jedynie nazwiska i liczba kandydatur się powiększyła.

Latający Ślązak
napisał
19.10.2018
o 23:57
nr 19

Od Bartyli i Panka i podobnej zarazy…  Boże chroń Bytom.
Proszę!
 • pozostałe artykuły z wydania nr 46

  Wiwat Niepodległa!

  ​Święto narodowe. Na wiele sposobów uczczono w Bytomiu i Radzionkowie setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Były uroczystości oficjalne, koncerty okolicznościowe, a także liczne imprezy towarzyszące. 

  więcej >>>
  2018.11.13 | Życie miasta | Edytor

  Wzlot i upadek Damiana Bartyli

  ​Dlaczego przegrał? Największym sukcesem Damiana Bartyli wydaje się bynajmniej nie zorganizowanie referendum, w wyniku którego odwołano prezydenta Piotra Koja i Radę Miejską, lecz wprowadzenie na 4 sezony Polonii…

  więcej >>>
  2018.11.13 | Życie miasta | Marcin Hałaś

  Wszystkie twarze Mariusza Wołosza

  ​On będzie rządził. Dzieckiem był spokojnym. Stoczył ponad sto walk bokserskich i nawet jak po ciosie rywala padał na deski, to podnosił się i wygrywał.Z jego karierą polityczną…

  więcej >>>
  2018.11.13 | Życie miasta | Tomasz Nowak

  Medale dla panów i dla Ligi

  ​Za zasługi. Marek Broncel, Mieczysław Szemalikowski oraz Liga Kobiet Nieobojętnych to tegoroczni laureaci Medalu Miasta Bytomia. Uhonorowano ich podczas gali zorganizowanej w minioną sobotę w Bytomskim…

  więcej >>>
  2018.11.13 | Życie miasta | Edytor

  Historia Polski przeszła ulicami naszego miasta

  ​Przechodnie byli zdziwieni. Nietypowy sposób na uczczenie setnej rocznicy odzyskania niepodległości zaproponowała społeczność Szkoły Podstawowej nr 36. W zeszłą środę osiemdziesięcioro jej uczniów i nauczycieli zorganizowało na ulicach…

  więcej >>>
  2018.11.13 | Życie miasta | Edytor

  Władza zmieni się 19 listopada

  ​Bartyla wciąż urzęduje. 19 listopada czeka nas zaprzysiężenie nowego prezydenta Bytomia Mariusza Wołosza oraz nowych radnych. Do tego czasu mimo wyborczej porażki miastem kieruje Damian Bartyla. 

  więcej >>>
  2018.11.13 | Życie miasta | Edytor

  KOPiS będzie rządził miastem?

  ​W kraju się kłócą, u nas dogadają? Wiele wskazuje na to, że większość w bytomskiej Radzie Miejskiej stworzą Koalicja Obywatelska oraz Prawo i Sprawiedliwość. Tym samym nowy prezydent Mariusz Wołosz…

  więcej >>>
  2018.11.13 | Życie miasta | Tomasz Nowak

  Chór Opery Śląskiej śpiewał przed Trumpem

  ​Wielki projekt. Chór bytomskiej Opery Śląskiej wystąpił podczas międzynarodowych obchodów stulecia zakończenia I wojny światowej. Artyści zaśpiewali między innymi przed prezydentami USA oraz Rosji. 

  więcej >>>
  2018.11.13 | Życie kulturalne | Edytor

  Kościół odzyskuje blask

  ​Małgorzatka. Kościół Świętej Małgorzaty poddawany jest kompleksowym pracom renowacyjnym. Remont ma potrwać do grudnia.

  więcej >>>
  2018.11.13 | Życie dzielnic | Edytor

  Kosztowny detoks amatorów dopalaczy

  ​Niech płacą za siebie. Do bytomskiego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 4 przy alei Legionów trafia coraz więcej pacjentów, mających problemy zdrowotne po zażyciu dopalaczy. Są oni…

  więcej >>>
  2018.11.13 | Życie miasta | Edytor

  Nowa Ostoja Pokoju

  ​Miechowice. 120 lat temu Matka Ewa Tiele-Vinckler wybudowała w Miechowicach dom dla kalek i sierot. W minionym tygodniu w tym miejscu poświęcony został nowoczesny dom opieki dla osób potrzebujących, głównie…

  więcej >>>
  2018.11.13 | Życie dzielnic | Edytor

  Śpiewali dla niepodległej

  ​Rozbark. Śpiewem uczcili setną rocznicę odzyskania niepodległości uczestnicy VI Wojewódzkiego Konkursu Pieśni Patriotycznej zorganizowanego w Bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu Rozbark. Impreza odbyła się w miniony wtorek.

  więcej >>>
  2018.11.13 | Życie dzielnic | Edytor


  OGŁOSZENIA
  DROBNE

  W PONIEDZIAŁEK
  W GAZECIE
  W ŚRODĘ
  W INTERNECIE!*

  *za 15% dopłatą

  17 listopad 2018

  imieniny:
  Salomei, Grzegorza

  Bytom
  0°C

  Ciśnienie: 1036 hPa

  Galeria Tomenki

  Nasze akcje

  • Panteon bytomski

   Cykl artykułów o ludziach, którzy na przestrzeni wieków zasłużyli się dla Bytomia. więcej >>>

  Redakcja