Zb logo

  

   blogi   forum

Wiadomości

Komentarze / Blogi

Tomasz Nowak Tomasz Nowak

Kamera! Akcja! I nic nie widać

​Bytomski system monitoringu to 38 kamer non stop rejestrujących to, co dzieje się w najważniejszych punktach miasta, obraz… więcej >>>


Marcin Hałaś Marcin Hałaś

Dobra koalicja, a przynajmniej najlepsza

Od wyborów samorządowych Bytomiem rządzi koalicja KO-PiS, czyli Koalicji Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości. Co prawda magicy z… więcej >>>


Witold Branicki Witold Branicki

Krajobraz po historycznym spadku

​Na 760-lecie lokacji Bytomia na prawie niemieckim Ratusz oraz jego agendy, miejscowe instytucje i organizacje

przygotowały turnieje, imprezy,… więcej >>>


Jacek Sonczowski Jacek Sonczowski

Święto policji w teatrze “Rozbark”

​Policjanci z bytomskiego garnizonu spotkali się w Bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu "Rozbark". Okazją było doroczne Święto Policji.… więcej >>>


ZB 4 | 25.01.2021 | Życie miasta | Tomasz Nowak

Stłamszeni restauratorzy dostaną wsparcie gminy

​Spotkali się i rozmawiali.  List otwarty z „ostatnim wołaniem o pomoc” wystosowali do prezydenta Mariusza Wołosza bytomscy restauratorzy. Poprosili w nim o pomoc finansową. Prezydent dwukrotnie spotkał się z nimi i zapowiedział  wsparcie. 
Artykuł był oglądany 466 razy.

Cały artykuł dostępny będzie za tydzień.

 • Ocena - 0 0 głosów
   


Komentarze:

York
napisał
25.01.2021
o 06:32
nr 1

Wołosz pomógł tylko sobie. Organizując spotkanie z gastronomią zrobił sobie reklamę „dobrego ujka”. Nic im nie da, każda restauracja mogła prowadzić działalność na wynos. Przesiębiorcy wręcz zaoszczędzili bo nie musieli dbać o wnętrza. Zmieniono tylko sposób serwowania posiłków wiec za co dotacje. Kelnerzy dostali zasiłki w bieda biuro. Jak dostaną to ci co wspierali PO. Widać kto kogo poklepuje ten jedzie. Rozdawnictwo Wołosza zostanie skontrolowane po wyborach. Odda jak da.

Tomek
napisał
25.01.2021
o 19:20
nr 2

Ile jest w Bytomiu restauracji ? 20, 30 lokali i Wołosz ma problem to ogarnąć. Listy otwarte, narady, spotkania kolektywu by im dać jakieś grosze. Ludzie miejcie honor, po co Wam łaska Wołosza.

Latający Ślązak
napisał
25.01.2021
o 22:49
nr 3

Co prawda Kwapisze nie żyją ze"Starej Piekarni”, ale mimo tego znaleźli sposób na ciągłość w utrzymaniu tego biznesu i zarabianie.

Funkcjonuje McDrive, więc zrobili SPDrive, brakuje jeszcze tylko kina samochodowego. Da się? Da.

https://www.bytomski.pl/miasto/25961-miechowicka-restauracja-znalazla-sposob-jak-dzialac-w-pandemii

Adam
napisał
28.01.2021
o 09:09
nr 4

Było ich nie tłamsić, to nie trzeba było by im pomagać, a tak to nie jest żadna pomoc, jedynie próba (nieudolna i mało znacząca) naprawy tego co się sp.erdoliło

Adam
napisał
28.01.2021
o 09:18
nr 5

A tak aby to zobrazować, to pomoc od miasta dla restauratora który ma zamknięty biznes przez pół roku i musi opłacać czynsz kilka tysięcy złotych miesięcznie i inne opłaty miejskie (nie liczę już opłat zus itp) wynosi bagatela średnio 1250 zł  może na prąd starczy.

1 mln zł z budżetu to dużo, ale realna pomoc dla przedsiębiorcy praktycznie żadna.

Miasto zwolni restauratorów z opłat koncesyjnych. Ja się pytam co to znaczy zwolni? Jak można brać opłatę koncesyjną od sprzedaży alkoholu, jak restaurator nie może sprzedawać alkoholu?

To nie jest żadna pomoc! To tak jak banda skinów chwaliła się że uratowała życie staruszce bo przestali ją kopać!

Adam
napisał
28.01.2021
o 09:34
nr 6

Jak miasto nie chce szkodzić bytomskim restauratorom (mówię tu o nie szkodzeniu a nie o pomocy, bo to pomocą nie jest)
to proszę:
1. Zwolnić restauratorów z czynszów
2. Pokryć opłaty za ogrzewanie pustych lokali (za miejskie C.O trzeba płacić)
3. Zwolnić ich ze wszystkich podatków miejskich

A to będzie tylko i jedynie nie pobieranie niesłusznych opłat. Jak ja idę do sklepu i chce kupić cukier, a pani mi mówi że cukru nie ma to ja jej za ten cukier nie płacę, i nie jest to żadna łaska ze strony pani ekspedientki.

Tak więc Panie prezydencie, jak na razie nikomu Pan nie pomógł. Ci przedsiębiorcy mają prawo tych opłat nie płacić, bo nie mają prawa prowadzić działalności

Adam
napisał
28.01.2021
o 09:51
nr 7

A tak abstrahując od wszystkiego, to obecny stan rzeczy jest w dużej mierze naszą winą (obywateli)

Daliśmy i dajemy nadal przyzwolenie władzy na podejmowanie ważnych społecznie decyzji bez brania za te decyzje jakiejkolwiek odpowiedzialności.

Jeden człowiek utrzymywany z pieniędzy obywateli, podjął decyzje, że zamknie gospodarkę, nie dając tak naprawdę nic w zamian. Te miliardy o których się mówi w TVP to kropla w morzu potrzeb.

Jeden podjął decyzję, wszyscy oprócz tego jednego stracili. Mało tego ten człowiek nadal podejmuje decyzje.

Ucz się narodzie, jak jeden mały człowiek siedzący w twojej kieszeni potrafi zniszczyć w jeden dzień wszystko to na co przez lata ciężko pracowałeś

Lech
napisał
28.01.2021
o 11:50
nr 8

Restauratorom można tylko współczuć. To mówienie o pomocy rządowej i miejskiej zwolnienie z koncesji albo ze składek ZUS albo nawet jakimś dofinansowaniu na pracowników. To przecież niewiele da. Przecież Ci ludzie od kilku miesiecy nie zarabiają pieniędzy. Czy rząd myśli że każdy właściciel kawiarni czy restauracji to kapitalista posiadający oszczędności z których może żyć miesiącami i sie nie przejmować? A co z tymi którzy w swoje firmy zainwestowali całe oszczędności? Zapewne gdyby sądy działały w Polsce sprawnie czyli szybko to restauratorzy mogliby i powinni uzyskać od skarbu państwa odszkodowanie za każdy miesiąc uniemożliwienia im pracy i zarabiania pieniedzy.
 • pozostałe artykuły z wydania nr 9

  Pieniądze z Metropolii na nasze inwestycje

  ​Sporo zrobimy. Ponad 975 tysięcy złotych dostanie nasze miasto z Górnośląsko-Zaglębiowskiej Metropolii. Dzięki tym pieniądzom będziemy mogli zrealizować pięć przedsięwzięć znacząco poprawiających komfort naszego życia.

  więcej >>>
  2021.02.28 | Życie miasta | Edytor

  Zabezpieczą dziury zimnym asfaltem

  ​Na razie. Kilkanaście dni ostrej zimy wystarczyło, żeby na bytomskich drogach pojawiły się niebezpieczne dla kierowców dziury i wyrwy. Ich doraźnym łataniem przy użyciu asfaltu na zimno…

  więcej >>>
  2021.02.28 | Życie miasta | Edytor

  Prądu zabrakło, kominów nie widać

  ​Realne zagrożenie. Kilkanaście dni temu doszło do wielkiej awarii prądu w Elektrociepłowni Szombierki. Jej skutki są poważne, gdyż nie świecą czerwone lampy ostrzegawcze umieszczone na liczących 120…

  więcej >>>
  2021.02.28 | Życie miasta | Edytor

  Czy miasto przejmie kopalniane szyby?

  ​Wiele pomysłów. Miasto rozpatruje możliwość przejęcia kilku szybów po zlikwidowanych bytomskich kopalniach Miechowice oraz Centrum. Ma też pomysły na to, w jaki sposób je później  z pożytkiem wykorzystać.

  więcej >>>
  2021.02.28 | Życie miasta | Edytor

  Radzionków wspiera swoich restauratorów

  ​Pomogli. Właściciele działających w Radzionkowie lokali gastronomicznych nie będą musieli płacić drugiej i trzeciej tegorocznej raty opłaty koncesyjnej pozwalającej im na sprzedaż alkoholu. Tak zdecydowała Rada Miasta. 

  więcej >>>
  2021.02.28 | Życie miasta | Edytor

  Wchodzimy do Stowarzyszenia

  ​Radni byli za. Bytom przystąpi do Stowarzyszenia Gmin Górniczych w Polsce. Decyzje w tej sprawie podjęli radni zebrani na lutowej sesji Rady Miejskiej.

  więcej >>>
  2021.02.28 | Życie miasta | Edytor

  Cały Bytom na rowery

  ​Czas na dwa koła. Władze Bytomia poparły założenia Koncepcji Roweru Metropolitalnego stworzonej dla Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Oznacza to, że najpóźniej za dwa lata trafi do nas kilkaset…

  więcej >>>
  2021.02.28 | Życie miasta | Tomasz Nowak

  Powstaje film o Szybie Południowym

  ​Dramatyczne wydarzenia. Przejmujące wrażenie robią sekwencje montowanego obecnie filmu o wydarzeniach ze stycznia 1945 roku przy miechowickim Szybie Południowym. Do dziś tajemnicą pozostaje to, co Niemcy tam…

  więcej >>>
  2021.02.28 | Życie miasta | Edytor

  Przebudują skrzyżowanie, zmodernizują torowisko

  ​Szombierki. Czas na wielkie inwestycje w dzielnicy. Z początkiem marca ruszyła od dawna zapowiadana przebudowa skrzyżowania ulic Zabrzańskiej i Frycza-Modrzewskiego, a także modernizacja biegnącego wzdłuż tej ostatniej torowiska tramwajowego. 

  więcej >>>
  2021.02.28 | Życie dzielnic | Edytor

  Najwięksi ambasadorowie Bytomia

  ​Nagrodzeni stypendiami. Dziewięcioro wyróżniających się i reprezentujących różne dziedziny sztuki twórców dostało tegoroczne stypendia Prezydenta Bytomia Mariusza Wołosza. Jego zdaniem to najwięksi ambasadorowie naszego miasta. 

  więcej >>>
  2021.02.28 | Życie miasta | Edytor

  Niezwykły Klub nietuzinkowych ludzi

  ​Spotkali się w sieci. Jubileusz ćwierćwiecza istnienia obchodzi właśnie Klub Emerytów, Absolwentów i Sympatyków „Energetyk-Elektronik” w Bytomiu. Powiedzieć o nim, że skupia osoby nietuzinkowe, niezwykle aktywne i pełne pomysłów, to nic…

  więcej >>>
  2021.02.28 | Życie miasta | Edytor

  Choreografie dla aniołów

  ​Pożegnanie Anny Majer. Była absolwentką bytomskiej Szkoły Baletowej, pedagogiem i choreografem. Osobą promieniującą uśmiechem i ciepłem. Całe swoje życie związała z tańcem.

  więcej >>>
  2021.02.28 | Środek życia | Marcin Hałaś


  OGŁOSZENIA
  DROBNE

  W PONIEDZIAŁEK
  W GAZECIE
  W ŚRODĘ
  W INTERNECIE!*

  *za 15% dopłatą

  03 marca 2021

  imieniny:
  Maryny, Kunegundy

  Galeria Tomenki

  Nasze akcje

  • Panteon bytomski

   Cykl artykułów o ludziach, którzy na przestrzeni wieków zasłużyli się dla Bytomia. więcej >>>

  Redakcja