Zb logo

  

   blogi   forum

Wiadomości

Komentarze / Blogi

Tomasz Nowak Tomasz Nowak

Kamera! Akcja! I nic nie widać

​Bytomski system monitoringu to 38 kamer non stop rejestrujących to, co dzieje się w najważniejszych punktach miasta, obraz… więcej >>>


Marcin Hałaś Marcin Hałaś

Dobra koalicja, a przynajmniej najlepsza

Od wyborów samorządowych Bytomiem rządzi koalicja KO-PiS, czyli Koalicji Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości. Co prawda magicy z… więcej >>>


Witold Branicki Witold Branicki

Krajobraz po historycznym spadku

​Na 760-lecie lokacji Bytomia na prawie niemieckim Ratusz oraz jego agendy, miejscowe instytucje i organizacje

przygotowały turnieje, imprezy,… więcej >>>


Jacek Sonczowski Jacek Sonczowski

Święto policji w teatrze “Rozbark”

​Policjanci z bytomskiego garnizonu spotkali się w Bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu "Rozbark". Okazją było doroczne Święto Policji.… więcej >>>


ZB 16 | 23.04.2019 | Życie miasta | Tomasz Nowak

Strajk wciąż trwa, emocji przybywa

​Uczniowie popierają i nie popierają. Strajk nauczycieli trwa już ponad dwa tygodnie. Zaplanowane na miniony tydzień egzaminy ósmoklasistów odbyły się bez zakłóceń. Z niepokojem w przyszłość patrzą natomiast maturzyści. Emocje stale narastają.
Artykuł był oglądany 587 razy.

Cały artykuł dostępny będzie za tydzień.

 • Ocena - 1 1 głosów
   


Komentarze:

Waluś
napisał
23.04.2019
o 20:18
nr 1

Jakie dwa tygodnie, w soboty, niedziele i święta nie strajkują nieroby. Nie wolno im zapłacić za nieróbstwo, a rząd ani krok w tył.

Ojciec
napisał
23.04.2019
o 21:36
nr 2

Co za perfidia, chcą strajkować do września, po to aby nie musieli uczyć w wakacje, gdy będzie trzeba z uczniami przerobić program.
Banda kombinatorów!!!

jaity
napisał
23.04.2019
o 23:26
nr 3

Waluś mądralo jaką szkołę skończyłeś, albo jakie oceny załatwili Ci rodzice. Wiem że jesteś bardzo inteligentny i wykształcony a do wyników od dziecka doszedłeś sam. Brawo, pokaż drogę innym, skorzystają wszyscy.

jaity
napisał
23.04.2019
o 23:31
nr 4

Ojciec ty też należysz do kombinatorów pewnie od dziecka kombinowałeś co tu zrobić aby się nie uczyć i zaliczyć kolejny rok nauki, czy aby starczyło ci siły do ukończenia 6 lub 8 klasy? Spójrz ile trzeba wysiłku aby wytrzymać z dzieciakami w szkole. Tak wiem Ty potrafisz zapanować nad swoimi pociechami, w końcu dajesz im elektroniczny gadżet i spokój, tylko czy ty masz z nimi kontakt? czy po prosty nic nie robisz i trollujesz sobie jak codziennie wieczorkiem

Grażyna Mila
napisał
24.04.2019
o 14:13
nr 5

To jest jakiś Dzień Świra.Może wszyscy powinni strajkować-sklepy,szpitale,zakłady pogrzebowe?Sprzedawca nie sprzeda,ale będzie siedział w sklepie.Teoretycznie będzie można wejść do sklepu,ale bez możliwości zakupu czegokolwiek.Szpitale i przychodnie odmówią wykonywania czynności,teoretycznie pacjent może poleżeć sobie tylko na łóżku w szpitalu,ale bez żadnej procedury,zakłady pogrzebowe przestaną grzebać zmarłych.

Halina Noga
napisał
24.04.2019
o 14:16
nr 6

Dlaczego rodzice nie wyjdą na ulicę?Przecież ten strajk zabiera nam nasze urlopy,część wynagrodzenia!Nie zgadzam się na to!To jest terror!Powinno się zwolnić wszystkich strajkujących,a tu jeszcze chcą im wypłacać pensje!

Adam
napisał
25.04.2019
o 04:58
nr 7

Halinko przenieś dzieci do szkoły prywatnej. tam nie strajkują. Nie stać cię na szkołę prywatną? To stul pysk. Jak jak chce siedzieć podróżując, to biorę taksówkę. A jak mnie nie stać, to jadę autobusem i stoję, pomimo, że kupiłem bilet

Kaziu
napisał
25.04.2019
o 07:49
nr 8

Strajk okupacyjny lub masowe wypowiedzenia umów o pracę, to recepta na powodzenie strajku. PiS daje do zrozumienia, że nauczyciele są niepotrzebni. Za Leninem uważają, że kucharki i sprzątaczki ich zastąpią. Precz z komuną!

Imię i Nazwisko
napisał
25.04.2019
o 07:50
nr 9

Akcja solidarnościowa całej budżetówki może pomóc. SZTREJK GENERALNY!

Jacek Polok
napisał
25.04.2019
o 11:04
nr 10

Adam to w jaki sposób się wypowiadasz,świadczy o tym,ze jesteś zwykłym chamem i napewno smierdzisz w tym autobusie.

Waluś
napisał
25.04.2019
o 21:51
nr 11

Mówiłem, że to banda leni, strajk zawiesili, ale w pitek nie wypada iść do roboty. Nieroby przedłużyli sobie labę do poniedziałku. Materiał do przerobienia, który nie zostanie już przerobiony będzie zawsze brakował. Nie zgadzam się, aby z moich wypracowanych w produkcji podatków za czas strajku wypłaci tym budżetowym leniom pensję.

obserwator
napisał
26.04.2019
o 07:12
nr 12

Teraz, kiedy kurz bitewny powoli opada, warto wspomnieć o przebiegu strajku w najbliższej okolicy. O ile skala protestu w Bytomiu jest znana i budzi uzasadnione uznanie, o tyle zadziwia przebieg protestu w pobliskim Radzionkowie.
Tajemnicą poliszynela jest, że dyrekcje dwóch niestrajkujących szkół powiązane towarzysko z żoną znanego posła partii rządzącej, wywierały presje - z groźbą zwolnienia z pracy włącznie - na nauczycieli, aby ci nie mogli skorzystać z przysługującego im prawa do strajku. To oczywiście niezgodne z prawem i w normalnych warunkach obie panie odpowiedziałyby przed sądem, ale osobiście jestem sceptyczny co do takiego scenariusza. Dodatkowo, pikanterii dodaje fakt, iż jedna z pań dyrektorek została niedawno wybrana w konkursie, którego przebieg wzbudził na tyle dużo kontrowersji, że jego rozstrzygnięcie znalazło finał w sądzie, co jest bardzo rzadkie, o ile w ogóle ma miejsce gdziekolwiek w Polsce. Obecnie oczekiwane jest rozstrzygnięcie sporu. O jego wyniku, zostaną państwo poinformowani przez obserwatora, ponieważ na “lokalne media” nie macie co liczyć. Z wiadomych względów.

Powyższy wpis dotyczy sprawy społecznie ważnej i w interesie społecznym został zamieszczony.

Kasia Nowak
napisał
26.04.2019
o 18:17
nr 13

Teraz nauczyciele powinni przeprosić dzieci i rodzicow.

Robert Wasik
napisał
26.04.2019
o 18:21
nr 14

Uważam, że rząd zrobil bardzo dobrze,że nie ugiął się i nauczyciele nie dostali 1000 zl.Kto widział tak duże podwyzki?I to bzdurne gadanie ja chcę drukarke,ja telefon służbowy. Roszczeniowcy.Na wycieczki bie chcecie jechac,nikt was nie zmusza.Teraz dzieci z jednej ze szkół średnich pojechaly na wycieczkę do Grecji.Strajkujacy nauczyciele oczywiscie z nimi.

Waluś
napisał
28.04.2019
o 07:57
nr 15

Szkoda, że zawiesił - w czerwcu, lipcu i sierpniu i tak ###### robią, a budżet miałby szansę na spre oszczędności. Pomyśleli lenie o swoich wypłata za ten okres, bo za strajk nie płaci się.
 • pozostałe artykuły z wydania nr 20

  Tymczasowe łatanie ulicy Dworcowej

  ​Wymieniają płyty. Trwa remont najważniejszej bytomskiej ulicy. W jego ramach wymieniane są uszkodzone płyty chodnikowe, ale to jedynie rozwiązanie tymczasowe. Na porządną modernizację ulicy Dworcowej potrzeba 7…

  więcej >>>
  2019.05.21 | Życie miasta | Edytor

  Hałdy, czyli wielkie zagrożenie

  ​Nie dopilnowali. Najwyższa Izba Kontroli przyjrzała się temu, jak w całej Polsce rekultywowane są hałdy poprzemysłowe. Zajrzała też do Bytomia. Wyniki kontroli nie mogą napawać nas optymizmem. 

  więcej >>>
  2019.05.21 | Życie miasta | Edytor

  Prezydent Wołosz debatował o demografii

  ​Debatowali podczas Kongresu. Jakie są przyczyny wyludniania się miast i jak można zapobiec temu negatywnemu zjawisku? – takie pytanie postawili sobie samorządowcy uczestniczący w niedawnym katowickim Europejskim Kongresie…

  więcej >>>
  2019.05.21 | Życie miasta | Edytor

  Nauczyciele dostaną pieniądze za strajk

  ​Nie stracą. Bytomscy nauczyciele dostaną wynagrodzenia za czas niedawnego strajku. I to niezależnie od tego, czy w nim uczestniczyli, czy też nie.

  więcej >>>
  2019.05.21 | Życie miasta | Edytor

  Wicepremier, wiceminister i młodzi piłkarze

  ​Wizyta. Wicepremier Beata Szydło oraz wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski odwiedzili w minioną sobotę obiekty GKS Rozbark.  

  więcej >>>
  2019.05.21 | Życie miasta | Edytor

  Ulica Siemianowicka znowu przejezdna

  ​Nareszcie. Na ten moment z niecierpliwością czekało od dawna wielu mieszkańców naszego miasta, zwłaszcza tych zmotoryzowanych. Od minionego wtorku znowu można bez przeszkód poruszać się ulicą Siemianowicką. 

  więcej >>>
  2019.05.21 | Życie miasta | Edytor

  Muzea ożyły na jedną noc

  ​Piękno i czas. Sporo się działo w Bytomiu i Radzionkowie podczas Europejskiej Nocy Muzeów. Zorganizowane w minioną sobotę wydarzenia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

  więcej >>>
  2019.05.21 | Środek życia | Edytor

  Gdy medycyna jest bezradna

  ​Bytomianka Roku łagodzi ból. Być może medycyna paliatywna to jedna z najtrudniejszych specjalności. Lekarz ma bowiem świadomość, że pacjenta nie potrafi wyleczyć. Jego zadanie jest inne: łagodzić…

  więcej >>>
  2019.05.21 | Środek życia | Marcin Hałaś

  Wielkie bieganie w Dolomitach

  ​Ścigali się. Nawet „zimna Zośka” nie była w stanie zniechęcić 221 biegaczy, którzy 15 maja pojawili się na starcie biegu przełajowego im. Marka Sienickiego w dolomitowej „Sportowej Dolinie”. 

  więcej >>>
  2019.05.21 | Życie sportowe | Edytor

  My się zabawimy, sponsorzy zapłacą

  ​Już niedługo. Kamil Bednarek, Piękni i Młodzi, Czadoman, Gromee, Kasia Moś oraz Bezimienni – to największe gwiazdy tegorocznych Dni Bytomia. Świetnie się zapowiadająca zabawa czeka nas 22…

  więcej >>>
  2019.05.21 | Środek życia | Edytor

  Hotele robotnicze dostaną drugie życie

  ​Ulica Siemianowicka. W marcu przyszłego roku pierwsi lokatorzy wprowadzą się do budynku przy ulicy Siemianowickiej 105b. Tym samym dostanie on drugie życie, bo wcześniej pełnił funkcję hotelu…

  więcej >>>
  2019.05.21 | Życie dzielnic | Edytor

  Derby w cieniu spadków

  ​Piłka nożna. Koniec minionego tygodnia przypieczętował smutny ligowy los wielu drużyn województwa śląskiego. Przed degradacją bronił się Ruch Radzionków. W Bytomiu Szombierki uległy Polonii.

  więcej >>>
  2019.05.21 | Życie sportowe | Witold Branicki
  hepi  OGŁOSZENIA
  DROBNE

  W PONIEDZIAŁEK
  W GAZECIE
  W ŚRODĘ
  W INTERNECIE!*

  *za 15% dopłatą

  26 maja 2019

  imieniny:
  Filipa, Pauliny

  Galeria Tomenki

  Nasze akcje

  • Panteon bytomski

   Cykl artykułów o ludziach, którzy na przestrzeni wieków zasłużyli się dla Bytomia. więcej >>>

  Redakcja