Zb logo

  

   blogi   forum

Wiadomości

Komentarze / Blogi

Tomasz Nowak Tomasz Nowak

Kamera! Akcja! I nic nie widać

​Bytomski system monitoringu to 38 kamer non stop rejestrujących to, co dzieje się w najważniejszych punktach miasta, obraz… więcej >>>


Marcin Hałaś Marcin Hałaś

Dobra koalicja, a przynajmniej najlepsza

Od wyborów samorządowych Bytomiem rządzi koalicja KO-PiS, czyli Koalicji Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości. Co prawda magicy z… więcej >>>


Witold Branicki Witold Branicki

Krajobraz po historycznym spadku

​Na 760-lecie lokacji Bytomia na prawie niemieckim Ratusz oraz jego agendy, miejscowe instytucje i organizacje

przygotowały turnieje, imprezy,… więcej >>>


Jacek Sonczowski Jacek Sonczowski

Święto policji w teatrze “Rozbark”

​Policjanci z bytomskiego garnizonu spotkali się w Bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu "Rozbark". Okazją było doroczne Święto Policji.… więcej >>>


ZB 31 | 05.08.2019 | Życie miasta | Edytor

Urzędnicy będą jeździć  na elektrycznych rowerach

​Zmienić nawyki. 11 rowerów ze wspomaganiem elektrycznym trafi do Bytomia. Korzystać z nich mają urzędnicy oraz przedstawiciele służb mundurowych. A wszystko w ramach forsowanej przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię akcji „Rowerem lub na kole”.
Artykuł był oglądany 919 razy.

Cały artykuł dostępny będzie za tydzień.

 • Ocena - 0 0 głosów
   


Komentarze:

Ryszard Fox
napisał
05.08.2019
o 22:16
nr 1

Oooo, jak się przejadą po Bytomiu rowerem to może ktoś zacznie myśleć o budowie ścieżek rowerowych?
Trzymam kciuki!
Chyba, że chcą tymi rowerami po parku jeździć, ale nawet do tego parku nie ma jak dojechać :(

Gina
napisał
05.08.2019
o 22:59
nr 2

A mnie bardzo ciekawi, jak strażnicy ze Straży Miejskiej będą przewozić na tych rowerach blokady na koła, które z lubością zakładają kierowcom. Na plecach? Nowe “żuczki” w mieście. Chociaż barwy czaro-żółte, to bardziej podchodzi pod trutnie.

Sara
napisał
06.08.2019
o 02:53
nr 3

Może w końcu Dyrektor z zieleni brud dojrzy bo w pyle i kurzu się żle jeździ rowerem. Dusi. U nas bardziej wielbłądy by się sprawdziły, bo do tego kurzu i garbów w drodze stylowo pasują.

Kon
napisał
06.08.2019
o 03:35
nr 4

A może by się Wołosz wziął po prostu do roboty. Rowery to temat zastępczy a kiedy konkrety ? Kiedy w końcu się temu człowiekowi coś uda zrobić własnego.

Chłopski rozum
napisał
09.08.2019
o 09:17
nr 5

Kolejna pokazówka. Zapewne były jakieś spore pieniądze do “absorpcji” ze środków Unii Europejskiej, więc kupiiono słomianego misia. To znaczy elektryczne rowery dla urzędników. I teraz urzędnicy będą tymi rowerami oczy otwierać niedowiarkom! A najlepsza jest wypowiedź pani rzecznik Urzedu, że zyska na tym zdrowie urzędników! Ale to rowery elektryczne, czyli pedałować nie trzeba! Zapewniam, że zdrowie by zyskało, gdyby z jednego budynku Urzędu do drugiego chodzili pieszo.

Adam
napisał
09.08.2019
o 12:02
nr 6

Takie pomysły mają sens gdyby jedno zastąpiło się drugim. W tej chwili jest to tylko dodatkowy środek transportu na koszt podatników. Po co kupować rower jak może kupić go podatnik, proponuje jeszcze zakup jachtów aby po deszczu urzędnik mógł przepłynąć Piłsudskiego

Toni
napisał
10.08.2019
o 04:42
nr 7

Kolejne ściągnięcie pomysłu z innego miasta. Kopiuj wklej - polityka Michała Biedy. Prezydenci z PO to robią więc Bieda tez nam to funduje. Nic od siebie, żadnego pomysłu tylko kopiuj wklej. Pomysł nie trafiony. W Bytomiu nie ma ścieżek rowerowych gdzie by można rowerem jeździć. Nie jest fajny np przejazd rowerem przez skrzyżowanie Kolejowa / Wrocławska / Strzelców Bytomskich. To gadżet a nie propozycja dla mieszkańców. Kiedy w końcu ci ludzie zrobią coś z sensem i to jeszcze według własnego pomysłu.

Gina
napisał
12.08.2019
o 11:39
nr 8

Do tego, żeby mieć pomysły, to trzeba być kreatywnym, a nie B(iernym) M(iernym) ale W(iernym).  Władza zamiast zarządzać miastem, pilnuje stołków. Niestety, Bytom od lat cierpi na chroniczny brak gospodarza z prawdziwego zdarzenia, ale ten fakt nie najlepiej świadczy o wyborcach. W ostatnich wyborach zamiast postawić na niezależnego kandydata, woleli wybrać gościa, co se portki powycierał we wszystkich opcjach politycznych, a teraz spłaca zaległe długi w SLD ciepłą posadką dla p. Wójcika.
 • pozostałe artykuły z wydania nr 48

  Tablicy już nie ma,  emocje pozostały

  ​Oświadczenie za oświadczeniem. Odsłonięta i od razu zamalowana tablica poświęcona niemieckim ofiarom obydwu wojen przetrwała na bytomskim cmentarzu tylko parę dni. Emocje jakie wywołała wciąż są ogromne…

  więcej >>>
  2019.12.02 | Życie miasta | Edytor

  Młody i naiwny?

  ​W całej sytuacji milczeć nie mógł Markus Tylikowski, który uwolnił władze naszego miasta od problemu i nie objął mandatu młodzieżowego radnego Bytomia.

  więcej >>>
  2019.12.02 | | Edytor

  Trzy sektory w komitecie

  ​Będą doradzać. Przedstawiciele sektorów społecznego, gospodarczego i publicznego znaleźli się w nowym bytomskim Komitecie Rewitalizacji. W minionym tygodniu odebrali oni akty nominacyjne wręczone im przez prezydenta…

  więcej >>>
  2019.12.02 | Życie miasta | Edytor

  Młodzieżowi radni złożyli ślubowanie

  ​Pierwsza sesja. Bytomska Młodzieżowa Rada Miejska rozpoczęła oficjalną działalność. Jej pierwsze spotkanie miało miejsce w zeszłą środę w Urzędzie Miejskim. Młodzi radni złożyli ślubowanie i wybrali swoje władze.

  więcej >>>
  2019.12.02 | Życie miasta | Edytor

  Górnicy gotowi na Barbórkę

  ​Z pompą. Kopalnię mamy już tylko jedną, ale Barbórka wciąż jest wielkim wydarzeniem, bo nie brakuje górników i emerytów górniczych. Jej świętowanie rozłożono w czasie, wydarzeń przygotowano bez liku. 

  więcej >>>
  2019.12.02 | Życie miasta | Edytor

  Bytom moimi oczami

  ​Promocja bezpieczeństwa. „Bytom moimi oczami” to policyjna akcja skierowana do najmłodszych. Jej celem jest wpojenie młodemu pokoleniu zasad dbania o środowisko naturalne oraz o własne bezpieczeństwo. 

  więcej >>>
  2019.12.02 | Ciemna strona życia | Edytor

  Sportowcy zachęcają  do segregowania śmieci

  ​Akcja promocyjna. Znani w Bytomiu sportowcy będą twarzami prowadzonej przez miasto akcji promującej ideę segregowania odpadów. Na pierwszy ogień poszedł kapitan piłkarskiej Polonii, Marcin Lachowski.

  więcej >>>
  2019.12.02 | Życie miasta | Edytor

  Podatek w górę, ale nieznacznie

  ​Sesja Rady Miejskiej. Z początkiem przyszłego roku czeka nas podwyżka podatku od nieruchomości. Spokojnie: będzie nieznaczna, ale do budżetu miasta wpłynie dzięki niej przeszło 900 tysięcy złotych,…

  więcej >>>
  2019.12.02 | Życie miasta | Edytor

  Mamy najlepszych strażaków ratowników

  ​Nie tylko gaszą. Wspólna drużyna Ochotniczych Straży Pożarnych z Górnik i Suchej Góry okazała się bezkonkurencyjna podczas I Wojewódzkich Zawodów w Ratownictwie w ramach Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Bytomianie pokonali 26 innych…

  więcej >>>
  2019.12.02 | Życie miasta | Edytor

  Ruina znika, kłopoty zostają

  ​Łagiewniki. W miniony piątek rozpoczęła się od dawna wyczekiwana rozbiórka ruiny straszącej przy ulicy Świętochłowickiej 8. Co stanie się z pozostałą poniżej działką – wciąż nie wiadomo.

  więcej >>>
  2019.12.02 | Życie dzielnic | Edytor

  Muzy ich wybrały

  ​Statuetki dla szczególnych. W tym roku mieliśmy pięcioro pretendentów do nagrody Muza. Uhonorowano troje z nich, a stało się to podczas niedawnej uroczystej gali zorganizowanej w Bytomskim Centrum Kultury.

  więcej >>>
  2019.12.02 | Środek życia | Edytor

  Barbórkowo i biesiadnie

  ​Bawili się. Atmosfera Barbórki udzieliła się uczniom Zespołu Szkół Specjalnych nr 3 już w ostatni listopadowy czwartek. W placówce przy ulicy Konstytucji zorganizowano po raz XVI Biesiadę Śląską.

  więcej >>>
  2019.12.02 | Życie dzielnic | Edytor


  OGŁOSZENIA
  DROBNE

  W PONIEDZIAŁEK
  W GAZECIE
  W ŚRODĘ
  W INTERNECIE!*

  *za 15% dopłatą

  06 grudnia 2019

  imieniny:
  Mikołaja, Jaremy

  Galeria Tomenki

  Nasze akcje

  • Panteon bytomski

   Cykl artykułów o ludziach, którzy na przestrzeni wieków zasłużyli się dla Bytomia. więcej >>>

  Redakcja