Zb logo

  

   blogi   forum

Wiadomości

Komentarze / Blogi

Tomasz Nowak Tomasz Nowak

Kamera! Akcja! I nic nie widać

​Bytomski system monitoringu to 38 kamer non stop rejestrujących to, co dzieje się w najważniejszych punktach miasta, obraz… więcej >>>


Marcin Hałaś Marcin Hałaś

Dobra koalicja, a przynajmniej najlepsza

Od wyborów samorządowych Bytomiem rządzi koalicja KO-PiS, czyli Koalicji Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości. Co prawda magicy z… więcej >>>


Witold Branicki Witold Branicki

Krajobraz po historycznym spadku

​Na 760-lecie lokacji Bytomia na prawie niemieckim Ratusz oraz jego agendy, miejscowe instytucje i organizacje

przygotowały turnieje, imprezy,… więcej >>>


Jacek Sonczowski Jacek Sonczowski

Święto policji w teatrze “Rozbark”

​Policjanci z bytomskiego garnizonu spotkali się w Bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu "Rozbark". Okazją było doroczne Święto Policji.… więcej >>>


ZB 27 | 08.07.2019 | Życie miasta | Tomasz Nowak

WYBUCH GAZU ZABIŁ TRZY OSOBY

​Tragedia na Katowickiej. 39-letnia kobieta oraz jej dwie córki w wieku 7 i 5 lat zginęły wskutek wybuchu gazu do jakiego doszło w minioną sobotę w budynku przy ulicy Katowickiej 37. Dramat wstrząsnął Bytomiem i całą Polską. W sobotę i niedzielę obowiązywała ogłoszona przez prezydenta Mariusza Wołosza żałoba. W dniu tragedii przyjechał do nas premier Mateusz Morawiecki. 
Artykuł był oglądany 1180 razy.

Cały artykuł dostępny będzie za tydzień.

 • Ocena - 0 0 głosów
   


Komentarze:

Adam
napisał
08.07.2019
o 11:36
nr 1

Panie Marcinie Hałaś ten artykuł ma być newsem czy rozwiniętą informacją na temat tego wybuchu? Jeżeli newsem to się Pan spóźnił, 10 minut po wybuchu w internecie był film i informacja na stronach innych portali.

Mogę zgodzić i zakupić Pańską gazetę, pod warunkiem, że uzyskam jakieś nowe informacje. Niestety zapłaciłem i dowiedziałem się o wybuchu który miał miejsce w sobotę, czyli tak de facto dawno temu. Nic nowego tylko kasa poszła na coś co mam za darmo i szybciej

Marcin Hałaś
napisał
08.07.2019
o 11:45
nr 2

Panie Adamie - nie jestem autorem tekstu, który Pan komentuje. Niemniej przekażę Pana uwagi redaktorowi naczelnemu Życia Bytomskiego. Myślę, że gazeta papierowa wciąż pozostaje cennym źródłem informacji dla osób przyzwyczajonych do mediów tradycyjnych.

Adam
napisał
08.07.2019
o 12:14
nr 3

Panie Marcinie, oczywiście, że możne zostać cennym źródłem informacji. Wchodząc na portal internetowy oczekuje surowych informacji tu i teraz, kupując gazetę (tygodnik) Oczekuję, że uzyskam bardziej szczegółowe informacje na temat tego co się stało. Niestety w ŻB znalazłem to samo co na portalach 10 minut po tragedii i to za darmo.

Zenek
napisał
08.07.2019
o 20:06
nr 4

RE; Adam
Panie Adamie proszę nie narzekać, na internetowej startowej stronie ŻB jest mnóstwo „newsów”, które wypełniają (zaśmiecają) nieustannie od kilku a nawet kilkudziesięciu miesięcy stronę startową.
Na dowód, poniżej kilka tytułów: 
Rekordowe koszykarskie derby.
Szok pod Wawelem.
Hat trick Błażeja Salamona na powitanie ze sponsorem.
Komplet punktów piłkarzy Polonii.
Koniec ligi, czas na baraże.
Kamera! Akcja! I nic nie widać.
O przepływach elektoratu.
Krajobraz po historycznym spadku.
Z bytomskiego Ratusza do Zarządu Województwa.
Wołosz już rządzi, znamy nazwiska jego zastępców.
PiS czyści muzeum
Dobra koalicja a przynajmniej najlepsza.
„Profesjonalizm” redaktorów nie wymaga komentarzu, taki sam poziom reprezentują również dzisiejsze władze Bytomia.

J Jendrzj
napisał
10.07.2019
o 21:43
nr 5

Katowicka 35.Miejsce mojej edukacji.
Z zaciekawieniem patrzyłem na zdjęcia tego miejsca ,przekazywane przez wszystkie telewizje.Porównywałem z tym z przed 70 lat.
Co zobaczyłem?
Przede wszystki tragedię ludzą ludzi zamieszkałych obok mej “budy”
Zobaczyłem także zdemolowane,odrapane i pokryte patną czasu przepiękne kamienice.
Nawet schody,które prowadzą z Katowickiej na Plac Klasztorny zdemolowane.
Wydaje mi się,że miasto moje od dziesięcioleci nie ma dobrego gospodarza.Nieważne jest,czy ci rządzący pochodzą z tej,lub innej kasty poliycznej,bo goreje.
Goreje tak,jak to kiedyś przepiękne mieszkanie graniczące z moją szkołą,a w którym ktoś wykonał fuchę.lub celowo zdemolował instalację gazową.
Tak się składa,że pamiętam z czasów powojennych,jak ta ulica tętniła życiem,a kamienice okraszały swym pięknem moje miasto.
Dramat ludzki.Ktoś mówi,że to próba samobójcza,ktoś inny,że butla gazowa,a jeszcze inny..
Każdy broni swojej ####!!!
A gdzie dramat tej rodziny,tego miasta i ludzi,którzy nazwali je kiedyś PERŁA.
Bo miasto to byłą śląską perłą.A teraz??
Łączę się w żałobie z rodziną ludzi,którzy zginęli w tej tragedii.Bo tragedie ludzkie to zmora.
Czy zadowolony jestem,że po dziesiątkach lat zobaczyłem to mi bliskie miejsce,które jest w ruinie z wielu ujęć i przypomniałem sobie wszystkie szczegóły oolicy mej “budy”.
NIE-wolałbym tego nie oglądać,wolałbym by ta matka i te córki żyły!

Lol
napisał
14.07.2019
o 10:47
nr 6

Jezeli Dyrektor nie zarzadzil naprawy lub czesciowego zamkniecia doplywu gazu, powinien isc siedziec. Komu nalezy ta kamienica ma krew na rekach. Zdrowy rozsadek, wiek , wyksztalcenie powinna byc tez inteligencja. 50-70 lat rura gazowa nie moze byc dobrze, w budynku po tys. tapniec i szkod gorniczych. Acha ten Dyrektor ma wille pod lasem !

Adam
napisał
14.07.2019
o 10:58
nr 7

Ludzie nie trzeba być ekspertem aby dojść do wniosku, że to było samobójstwo. Aby do takiej eksplozji doszło musi być bardzo wysokie stężenie gazu, czy ktoś mi chce powiedzieć, że kobieta z dwójką dzieci siedziała w mieszkaniu i nie czuła gazu? Do tego sobie w upał okna zamknęła? Ludzie czuli gaz na klatce ale w dzień wybuchu a nie jak co niektórzy klepią kilka dni przed. A dokładnie 30 minut przed eksplozją.

Adam
napisał
14.07.2019
o 11:01
nr 8

LOL jaki dyrektor miał zamknąć dopływ gazu? I dlaczego? Przestań pieprzyć jak potłuczona gęś. Winny tej tragedii jest Wołosz, Duda i Cykliści.

Lol
napisał
14.07.2019
o 12:04
nr 9

Adamie, wlasnie myslalem o tym woloszu tylko nazwalem go tak, Kim jak nie dyrektorem prezesem jest prezydent miasta.Badz kreatywny. Dzis juz zaduzo pisac nie wolno bo cie uj_ebia.
Znalazl sie pieprznik i chetny na mlode gesi !!!!
 • pozostałe artykuły z wydania nr 37

  Bartyla nie powalczy o senat

  ​Za mało podpisów. Były prezydent Bytomia Damian Bartyla nie wystartuje w wyborach parlamentarnych. Najpierw nic nie wyszło z planów jego kandydowania do sejmu, a potem przepadła szansa na walkę…

  więcej >>>
  2019.09.16 | Życie miasta | Edytor

  Rząd dał prawie 7 mln na remonty naszych dróg

  ​Wielkie inwestycje. 6 milionów 884 tysiące złotych otrzymał Bytom z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Od siebie dołożymy kolejne 5 i dzięki temu kompleksowo zmodernizujemy 6 ulic. Roboty ruszą…

  więcej >>>
  2019.09.16 | Życie miasta | Edytor

  Drzewa do wycinki, ziemia do wymiany

  ​Jednoznaczna opinia. Zgodnie z przewidywaniami nie da się już uratować drzew rosnących na bytomskim Rynku. Wszystkie zostaną usunięte, a ziemia, w której rosną, będzie wymieniona. Tak zdecydował badający sprawę…

  więcej >>>
  2019.09.16 | Życie miasta | Edytor

  Oni dostali Bytomskie Lwy

  ​Gala i nagrody. Pisaliśmy już kilka razy o piątej edycji Bytom Film Festiwal. Dziś czas na podanie listy laureatów tej imprezy. 

  więcej >>>
  2019.09.16 | Życie miasta | Edytor

  81 propozycji do budżetu obywatelskiego

  ​4 miliony do podziału. Sporym zainteresowaniem cieszyła się tegoroczna edycja bytomskiego budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy zgłosili aż 81 opracowanych przez siebie propozycji zagospodarowania zarezerwowanych na ten cel…

  więcej >>>
  2019.09.16 | Życie miasta | Edytor

  Od 24 lat dają nadzieję zagubionym

  ​Jedyne takie miejsce. Dom Nadziei w Bobrku działa już 24 lata. Jubileusz placówki jak zwykle uczczono festynem, na który zaproszono jej pracowników, byłych podopiecznych oraz przyjaciół. 

  więcej >>>
  2019.09.16 | Życie miasta | Edytor

  Bytomianie zjechali do Recklinghausen

  ​Z jednego miasta. Urodzili się w Bytomiu. Tu chodzili do szkół, pracowali i założyli rodziny. Z różnych przyczyn opuścili swoje miasto. Wyjechali, jak się to wtedy mówiło uciekli do Niemiec…

  więcej >>>
  2019.09.16 | Życie miasta | Edytor

  Starych samochodów czar

  ​Wyjątkowa gala. Po raz szesnasty do Bytomia zjechali się miłośnicy retro pojazdów. Obok znanych z naszych ulic „maluchów” goście odwiedzający nasz Rynek mogli obejrzeć prawdziwe perełki…

  więcej >>>
  2019.09.16 | Środek życia | Edytor

  Weekend z superbohaterami

  ​Powrót po przerwie. Międzygalaktyczny Zlot Superbohaterów i Festiwal Dziwnie Fajnie znowu w Bytomiu. Trzydniowa impreza zaplanowana na najbliższy weekend zapowiada się bardzo atrakcyjnie. Gwiazd kabaretu i muzyki nie zabraknie. 

  więcej >>>
  2019.09.16 | Środek życia | Edytor

  Artystyczne pasje i pomysły pani Elizy

  ​Twórczy magiel w MDK. Z Młodzieżowym Domem Kultury nr 1 Eliza Flaszewska związana jest od ponad ćwierć wieku. Mimo tak długiego „stażu” wciąż tryska nowymi i ciekawymi pomysłami.

  więcej >>>
  2019.09.16 | Środek życia | Edytor

  Wielkie rodzinne łażenie

  ​Wokół zbiornika. Prawie stu członków Spółdzielni Mieszkaniowej „Nasz Dom” wzięło udział w tegorocznym „Złazie Rodzinnym” zorganizowanym przez Związek Rewizyjny Spółdzielni Mieszkaniowych.

  więcej >>>
  2019.09.16 | Środek życia | Edytor

  Konserwatysta ze skłonnością do precyzji i geometrii

  ​Zaproszenie. Ciekawa wystawa w bytomskim Muzeum Górnośląskim. Prezentowane są tam pochodzące ze zbiorów poznańskiego Muzeum Narodowego plakaty Huberta Hilschera. 

  więcej >>>
  2019.09.16 | Środek życia | Edytor


  OGŁOSZENIA
  DROBNE

  W PONIEDZIAŁEK
  W GAZECIE
  W ŚRODĘ
  W INTERNECIE!*

  *za 15% dopłatą

  17 września 2019

  imieniny:
  Franciszka, Roberta

  Galeria Tomenki

  Nasze akcje

  • Panteon bytomski

   Cykl artykułów o ludziach, którzy na przestrzeni wieków zasłużyli się dla Bytomia. więcej >>>

  Redakcja