Zb logo

  

   blogi   forum

Wiadomości

Komentarze / Blogi

Tomasz Nowak Tomasz Nowak

Kamera! Akcja! I nic nie widać

​Bytomski system monitoringu to 38 kamer non stop rejestrujących to, co dzieje się w najważniejszych punktach miasta, obraz… więcej >>>


Marcin Hałaś Marcin Hałaś

Dobra koalicja, a przynajmniej najlepsza

Od wyborów samorządowych Bytomiem rządzi koalicja KO-PiS, czyli Koalicji Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości. Co prawda magicy z… więcej >>>


Witold Branicki Witold Branicki

Krajobraz po historycznym spadku

​Na 760-lecie lokacji Bytomia na prawie niemieckim Ratusz oraz jego agendy, miejscowe instytucje i organizacje

przygotowały turnieje, imprezy,… więcej >>>


Jacek Sonczowski Jacek Sonczowski

Święto policji w teatrze “Rozbark”

​Policjanci z bytomskiego garnizonu spotkali się w Bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu "Rozbark". Okazją było doroczne Święto Policji.… więcej >>>


ZB 27 | 08.07.2019 | Życie miasta | Tomasz Nowak

WYBUCH GAZU ZABIŁ TRZY OSOBY

​Tragedia na Katowickiej. 39-letnia kobieta oraz jej dwie córki w wieku 7 i 5 lat zginęły wskutek wybuchu gazu do jakiego doszło w minioną sobotę w budynku przy ulicy Katowickiej 37. Dramat wstrząsnął Bytomiem i całą Polską. W sobotę i niedzielę obowiązywała ogłoszona przez prezydenta Mariusza Wołosza żałoba. W dniu tragedii przyjechał do nas premier Mateusz Morawiecki. 
Artykuł był oglądany 1936 razy.

Cały artykuł dostępny będzie za tydzień.

 • Ocena - 0 0 głosów
   


Komentarze:

Adam
napisał
08.07.2019
o 11:36
nr 1

Panie Marcinie Hałaś ten artykuł ma być newsem czy rozwiniętą informacją na temat tego wybuchu? Jeżeli newsem to się Pan spóźnił, 10 minut po wybuchu w internecie był film i informacja na stronach innych portali.

Mogę zgodzić i zakupić Pańską gazetę, pod warunkiem, że uzyskam jakieś nowe informacje. Niestety zapłaciłem i dowiedziałem się o wybuchu który miał miejsce w sobotę, czyli tak de facto dawno temu. Nic nowego tylko kasa poszła na coś co mam za darmo i szybciej

Marcin Hałaś
napisał
08.07.2019
o 11:45
nr 2

Panie Adamie - nie jestem autorem tekstu, który Pan komentuje. Niemniej przekażę Pana uwagi redaktorowi naczelnemu Życia Bytomskiego. Myślę, że gazeta papierowa wciąż pozostaje cennym źródłem informacji dla osób przyzwyczajonych do mediów tradycyjnych.

Adam
napisał
08.07.2019
o 12:14
nr 3

Panie Marcinie, oczywiście, że możne zostać cennym źródłem informacji. Wchodząc na portal internetowy oczekuje surowych informacji tu i teraz, kupując gazetę (tygodnik) Oczekuję, że uzyskam bardziej szczegółowe informacje na temat tego co się stało. Niestety w ŻB znalazłem to samo co na portalach 10 minut po tragedii i to za darmo.

Zenek
napisał
08.07.2019
o 20:06
nr 4

RE; Adam
Panie Adamie proszę nie narzekać, na internetowej startowej stronie ŻB jest mnóstwo „newsów”, które wypełniają (zaśmiecają) nieustannie od kilku a nawet kilkudziesięciu miesięcy stronę startową.
Na dowód, poniżej kilka tytułów: 
Rekordowe koszykarskie derby.
Szok pod Wawelem.
Hat trick Błażeja Salamona na powitanie ze sponsorem.
Komplet punktów piłkarzy Polonii.
Koniec ligi, czas na baraże.
Kamera! Akcja! I nic nie widać.
O przepływach elektoratu.
Krajobraz po historycznym spadku.
Z bytomskiego Ratusza do Zarządu Województwa.
Wołosz już rządzi, znamy nazwiska jego zastępców.
PiS czyści muzeum
Dobra koalicja a przynajmniej najlepsza.
„Profesjonalizm” redaktorów nie wymaga komentarzu, taki sam poziom reprezentują również dzisiejsze władze Bytomia.

J Jendrzj
napisał
10.07.2019
o 21:43
nr 5

Katowicka 35.Miejsce mojej edukacji.
Z zaciekawieniem patrzyłem na zdjęcia tego miejsca ,przekazywane przez wszystkie telewizje.Porównywałem z tym z przed 70 lat.
Co zobaczyłem?
Przede wszystki tragedię ludzą ludzi zamieszkałych obok mej “budy”
Zobaczyłem także zdemolowane,odrapane i pokryte patną czasu przepiękne kamienice.
Nawet schody,które prowadzą z Katowickiej na Plac Klasztorny zdemolowane.
Wydaje mi się,że miasto moje od dziesięcioleci nie ma dobrego gospodarza.Nieważne jest,czy ci rządzący pochodzą z tej,lub innej kasty poliycznej,bo goreje.
Goreje tak,jak to kiedyś przepiękne mieszkanie graniczące z moją szkołą,a w którym ktoś wykonał fuchę.lub celowo zdemolował instalację gazową.
Tak się składa,że pamiętam z czasów powojennych,jak ta ulica tętniła życiem,a kamienice okraszały swym pięknem moje miasto.
Dramat ludzki.Ktoś mówi,że to próba samobójcza,ktoś inny,że butla gazowa,a jeszcze inny..
Każdy broni swojej ####!!!
A gdzie dramat tej rodziny,tego miasta i ludzi,którzy nazwali je kiedyś PERŁA.
Bo miasto to byłą śląską perłą.A teraz??
Łączę się w żałobie z rodziną ludzi,którzy zginęli w tej tragedii.Bo tragedie ludzkie to zmora.
Czy zadowolony jestem,że po dziesiątkach lat zobaczyłem to mi bliskie miejsce,które jest w ruinie z wielu ujęć i przypomniałem sobie wszystkie szczegóły oolicy mej “budy”.
NIE-wolałbym tego nie oglądać,wolałbym by ta matka i te córki żyły!

Lol
napisał
14.07.2019
o 10:47
nr 6

Jezeli Dyrektor nie zarzadzil naprawy lub czesciowego zamkniecia doplywu gazu, powinien isc siedziec. Komu nalezy ta kamienica ma krew na rekach. Zdrowy rozsadek, wiek , wyksztalcenie powinna byc tez inteligencja. 50-70 lat rura gazowa nie moze byc dobrze, w budynku po tys. tapniec i szkod gorniczych. Acha ten Dyrektor ma wille pod lasem !

Adam
napisał
14.07.2019
o 10:58
nr 7

Ludzie nie trzeba być ekspertem aby dojść do wniosku, że to było samobójstwo. Aby do takiej eksplozji doszło musi być bardzo wysokie stężenie gazu, czy ktoś mi chce powiedzieć, że kobieta z dwójką dzieci siedziała w mieszkaniu i nie czuła gazu? Do tego sobie w upał okna zamknęła? Ludzie czuli gaz na klatce ale w dzień wybuchu a nie jak co niektórzy klepią kilka dni przed. A dokładnie 30 minut przed eksplozją.

Adam
napisał
14.07.2019
o 11:01
nr 8

LOL jaki dyrektor miał zamknąć dopływ gazu? I dlaczego? Przestań pieprzyć jak potłuczona gęś. Winny tej tragedii jest Wołosz, Duda i Cykliści.

Lol
napisał
14.07.2019
o 12:04
nr 9

Adamie, wlasnie myslalem o tym woloszu tylko nazwalem go tak, Kim jak nie dyrektorem prezesem jest prezydent miasta.Badz kreatywny. Dzis juz zaduzo pisac nie wolno bo cie uj_ebia.
Znalazl sie pieprznik i chetny na mlode gesi !!!!
 • pozostałe artykuły z wydania nr 3

  Co z tym segregowaniem?

  ​Emocje już są. Jak już pisaliśmy z początkiem marca znacząco pójdą w górę opłaty za śmieci. Podwyżka ma zmusić nas do ich dokładnego segregowania. Sprawa już teraz budzi…

  więcej >>>
  2020.01.20 | Życie miasta | Edytor

  Bezrobocie wciąż nam spada

  ​Optymistyczne dane. Na koniec minionego roku bez pracy pozostawało 3780 mieszkańców naszego miasta. To dużo, ale aż o 626 mniej, niż rok wcześniej. Tendencja spadkowa wciąż…

  więcej >>>
  2020.01.20 | Życie miasta | Edytor

  Wybierz sobie lokal i rób w nim kulturę

  ​Możesz rozwinąć skrzydła. Przed nami druga edycja organizowanego przez miasto programu „Lokal na kulturę”. Zapewne będzie się cieszyła większym zainteresowaniem niż pierwsza, bo tym razem to…

  więcej >>>
  2020.01.20 | Życie miasta | Edytor

  Uśmiechnięte kubki i torby promują nasze miasto

  ​Musisz je mieć. „Bytom uśmiecha się do Ciebie” – kubki oraz koszulki z tym hasłem znowu można kupić w Biurze Promocji Bytomia przy Rynku. Gadżety cieszą się dużą…

  więcej >>>
  2020.01.20 | Życie miasta | Edytor

  Boisko powstanie przy Ośrodku

  ​Pełna mobilizacja. Nowocześnie wyposażone boisko powstanie przy radzionkowskim Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym przy ulicy Sikorskiego. Jego budowa w całości zostanie sfinansowana z Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego. 

  więcej >>>
  2020.01.20 | Życie miasta | Edytor

  Rekordowy koncert Wielkiej Orkiestry

  ​Ale się działo. Wyjątkowo się udał tegoroczny bytomski koncert Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nie dość, że dużo się działo, to jeszcze udało się zebrać rekordową kwotę.…

  więcej >>>
  2020.01.20 | Życie miasta | Edytor

  Jak parkować na Katowickiej?

  ​Bądź uważny. Okazuje się, że po będącej efektem modernizacji zmianie organizacji ruchu na ulicy Katowickiej część kierowców nieprawidłowo parkuje tam swoje samochody. Na problem ten uwagę…

  więcej >>>
  2020.01.20 | Życie miasta | Edytor

  Kolędowali w Teatrze

  ​Rozśpiewani goście. Pełen wzruszeń był koncert kolęd zorganizowany w minioną środę w Bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu „Rozbark”. Specjalnie do nas przybyli, by wystąpić w głównej roli, nasi rodacy z Żytomierza.

  więcej >>>
  2020.01.20 | Środek życia | Edytor

  Kompost z plastikiem trafiał do wykopu

  ​Żabie Doły. Straż Miejska ujawniła kolejny przypadek pozbywania się w Bytomiu nielegalnych odpadów. Śmieci trafiały w rejon, w którym miała być prowadzona legalna działalność przetwarzania kompostu. 

  więcej >>>
  2020.01.20 | Życie dzielnic | Edytor

  Planszówki łączą ludzi

  ​Grają!Poświęcamy sporo czasu na gry, ale dla nas o wiele ważniejsze od wygrywania jest spotkanie się z drugim człowiekiem, porozmawianie z nim, wspólne pośmianie się – mówi…

  więcej >>>
  2020.01.20 | Środek życia | Tomasz Nowak

  Feriada na prawdziwej scenie

  ​Wokalnie i tanecznie. Prawie 30 uczestników warsztatów wokalnych i tanecznych mogło przygotowywać się i wystąpić na prawdziwej profesjonalnej scenie Bytomskiego Centrum Kultury.

  więcej >>>
  2020.01.20 | Środek życia | Edytor

  Polonia szykuje się  do wiosennej rundy

  ​Piłka nożna. Nie w poniedziałek, jak planowano, lecz we wtorek Niebiesko-Czerwoni zaczęli przygotowania do rewanżowej rundy II ligi. Zmienił się także terminarz meczów kontrolnych. W zespole pojawiły się…

  więcej >>>
  2020.01.20 | Życie sportowe | Witold Branicki


  OGŁOSZENIA
  DROBNE

  W PONIEDZIAŁEK
  W GAZECIE
  W ŚRODĘ
  W INTERNECIE!*

  *za 15% dopłatą

  23 stycznia 2020

  imieniny:
  Ildefonsa, Rajmunda

  Galeria Tomenki

  Nasze akcje

  • Panteon bytomski

   Cykl artykułów o ludziach, którzy na przestrzeni wieków zasłużyli się dla Bytomia. więcej >>>

  Redakcja