Zb logo

  

   blogi   forum

Wiadomości

Komentarze / Blogi

Tomasz Nowak Tomasz Nowak

Kamera! Akcja! I nic nie widać

​Bytomski system monitoringu to 38 kamer non stop rejestrujących to, co dzieje się w najważniejszych punktach miasta, obraz… więcej >>>


Marcin Hałaś Marcin Hałaś

Dobra koalicja, a przynajmniej najlepsza

Od wyborów samorządowych Bytomiem rządzi koalicja KO-PiS, czyli Koalicji Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości. Co prawda magicy z… więcej >>>


Witold Branicki Witold Branicki

Krajobraz po historycznym spadku

​Na 760-lecie lokacji Bytomia na prawie niemieckim Ratusz oraz jego agendy, miejscowe instytucje i organizacje

przygotowały turnieje, imprezy,… więcej >>>


Jacek Sonczowski Jacek Sonczowski

Święto policji w teatrze “Rozbark”

​Policjanci z bytomskiego garnizonu spotkali się w Bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu "Rozbark". Okazją było doroczne Święto Policji.… więcej >>>


ZB 39 | 26.09.2016 | Życie miasta | Jacek Sonczowski

Zwożą truciznę do Bobrka

​Zatruwana dzielnica. Beczki z substancją niewiadomego pochodzenia znaleziono na dawnej hutniczej hałdzie w Bobrku. Znaleziono tam również szpitalne odpady. Dwa dni później straż miejska zatrzymała kolejną ciężarówkę z toksycznym ładunkiem.
Artykuł był oglądany 8082 razy.

Cały artykuł dostępny będzie za tydzień.

 • Ocena - 4 4 głosów
   


Komentarze:

Robert Lysak
napisał
26.09.2016
o 09:38
nr 1

Dzien dobry. Na szczescie bytomska Straz Miejska skutecznie walczy z odpadami i jako jedyni wygrywają !

Szombierki
napisał
26.09.2016
o 11:26
nr 2

Brawo Straż. Na Szombierkach też są widoczni i aktywni !

Anonim
napisał
27.09.2016
o 07:17
nr 3

A prezydent Bartyla nadal nic nie widzi.
Cały czas tu coś zwożą, nie tylko beczkach.
Zawiesić działalność firm, na których teren wywożone są wszelkie odpadki z oczyszczalni i różne inne. Taka “rekultywacja terenów” i taki smród nie jest nikomu potrzebny.

jan
napisał
27.09.2016
o 11:53
nr 4

Ten temat smrodu i zwozenia roznych trujacych i smrodliwych jak resztki z roznych zakladow ubojowych nieczystosci ciagnie sie juz od wydania glupiego zezwolenia na nie kontrolowane uzytkowanie terenu chald przy koncach ulic PASTEURA i PIECUCHA. Jest nie tylko uzytkowanie chald ale i niszczenie srodowiska przez wycinke drzew i niszczenie zieleni .Bylem w tej sprawie juz w Urzedzie m. Bytom i poruszalem ten temat w Ochronie srodowiska uzyskalem odpowiedz ze oni o wszystkim wiedza i NIC NIE MOGA ZROBIC bo zostalo wydane zezwolenie na uzytkowanie i rozumiem na niszczenie srodowiska.Rozmawialem rowniez z radnym dzielnicy Bobrek panem Gawliczkiem ktory oswiadczyl mi rowniez ze zna ten smierdzacy problem bo mieszkajac na Karbiu tez go czuje przy okazji zadzwonil do Komendanta Strazy Miejskiej o czestsza kontrole tego miejsca co uslyszal w odpowiedzi ze ze wzgledu ze ma malo ludzi ale postara sie no i widac postaral sie po roku czasu.Natomiast dzwoniac do Sanepidu ktory miesci sie przy ul.Moniuszki uslyszalem od pani Kierowniczki ze to nie jest ich spraea ale moze przekazac pismo od mieszkancow Bobrka do Wydzialu OCRONY SRODOWISKA. No i tu kolo sie zamyka .Glupi dorosly mieszkaniec jak i dzieci dzielnicy Bobrka moga byc truci i wdychac smrody dochodzace z chaldy przy ul.Pasteura i ul. Piecucha.Dla lepszego wdechu smrodliwego powietrza zostal nawet poprawiony parczek i postawiono nawet cztery laweczki i to wszysko przy placu zabaw dla dzieci.Widac ze nasi wlodarze miasta BYTOM ” bardzo i to bardzo ” dbaja o zdrowie doroslych i dzieci w tej dzielnicy.Panie Prezydencie miasta Bytom oraz Panir Radny dzielnicy Bobrek—mieszkancy tej dzielnicy zapraszaja na laweczki—- wdychajac te smrody moze szbciej zakonczycie swoje kadencje.

w temacie
napisał
27.09.2016
o 16:14
nr 5

Straż Miejska w Bytomiu jak widać realizuje swoje zadania w 101% normy i funkcjonuje na najwyższych obrotach. Szkoda, że odpowiedzialne i nadzorujące dalszy przebieg postępowania jednostki mają to w ##### i budżet miasta zapłaci za utylizacje tego świństwa.
Jakim prawem? Kiedy kierowca jest zatrzymany - Policja prowadzi postępowanie pod nadzorem prokuratora a miasto płaci za utylizacje ?! Co to Qrwa jest ????

Robert Lysak
napisał
27.09.2016
o 16:20
nr 6

JAN NAPISAŁ: Rozmawialem rowniez z radnym dzielnicy Bobrek panem Gawliczkiem [...] zadzwonil do Komendanta Strazy Miejskiej o czestsza kontrole tego miejsca co uslyszal w odpowiedzi ze ze wzgledu ze ma malo ludzi ale postara sie no i widac postaral sie po roku czasu

Ja ci tylko powiem jedną rzecz Janie - pierdoły radnego Gawliczka wychodzą bokiem - z tego co wiem, to komendant Straży Miejskiej w Bytomiu p. Walasek nie jest kretynem! Gawliczek? z tego co widać jest. Chyba, że ty przeinaczasz i dodajesz. Jeśli chodzi o temat - co Straz Miejska zrobiła? Złapała gościa i łapie na gorących uczynkach składających odpady w sposób niezgodny z ustawą o odpadach i co? wydz. ekologi nie robi nic z tym ! Policja wogóle ! co to jest? Odp: MAFIA !!

Janina
napisał
27.09.2016
o 20:44
nr 7

Przyznaję, że również patrzyłam sceptycznie na potrzebę funkcjonowania formacji pod nazwą Straż Miejska. Swoją postawę zdecydowanie zweryfikowałam jednak kiedy życie zmusiło mnie do zwrócenia się z prośbą o interwencję do SM. Jako mieszkanka Miechowic zwróciłam się mailem z prośbą o reakcję w dość złożonej sprawie natury porządkowej. I tu pełne zaskoczenie. Nawiązano ze mną mailowy kontakt a na miejscu pojawili się strażnicy i profesjonalnie uporali się z problemem ku uciesze mojej i mieszkańców mojego bloku.Dlatego też nie dziwi mnie fakt, że kierowcę z chemikaliami zatrzymali strażnicy a nie policjanci. A tak na marginesie to dzielnicowego Straży Miejskiej znam a z Policji nie.

Erwin Gąska
napisał
28.09.2016
o 14:00
nr 8

Odpady to efekt życia każdej społeczności. Bytom jednak pod rządami ekipy spod znaku piłeczki ma regularne ataki padaczki spowodowanej nieczystościami. W Bytomiu zwozi się bowiem byle co, w dużych ilościach, i co ciekawe, nikt za to nie bierze odpowiedzialności. W ramach regularnej czkawki związanej z BPK, straż ogniowa systematycznie gasi na ich wysypisku podejrzane składy odpadów. I bynajmniej nie są to psie klopsy, tylko coś co lubi się jarać. Tak jak jarać się lubi obecna władza samym sobą, bo rozwiązywać problemów raczej nie. Okolice wiaduktu na Siemianowickiej przy torach 6 to absolutny rekord bałaganu, góra odpadów. Niedługo liście opadną i odsłonią ten syfilityczny pejzaż. Zbiera się na wymioty.

Rajmund z Bobrka
napisał
29.09.2016
o 19:47
nr 9

Piękne laurki zbiera nasza straż miejska pod wodzą prezesa naszego klubu expolicjanta Walaska. Moje gratulacje. Choć ten nagły ich wysyp budzi wątpliwości, czy rzeczywiście pochodzą od mieszkańców.
Ale co tam. Niech mają i się cieszą emeryci na samorządowych posadkach. No bo kogo tu chwalić, skoro problem odpadów w Bytomiu to temat ciągle gorący (dosłownie). A jak przyjrzeć się awansom w ostatnich latach pracowników z Ekologii odpowiedzialnych za ochronę przyrody i gospodarkę odpadami, to rzeczywiście, same sukcesy. Jeden prezydent zastępca, dwóch, właściwie trzech naczelników wydziałów, kilku kierowników.
A decyzje, które na papierze wyglądają wzorcowo, jak były wydawane, tak są nadal wydawane.
A to, że zamiast gruzu i ziemi, inne kody (w tym niebezpieczne) są składowane w bytomskich dziurach,  kogo to obchodzi.

W Bytomiu wciąż jeszcze mamy państwo teoretyczne.

irek
napisał
01.10.2016
o 00:08
nr 10

Gawliczek ?? nie ma takiego radnego .. sciemnia pan tak jak ta straz miejska ze nie zwozą trujących odpadów na Pasteura , kolo M1 i Nowocelnej.. Kto dostaje kasę ??

MH
napisał
01.10.2016
o 13:54
nr 11

Re: Irek. Z kontekstu i z brzmienia można domniemywać, że chodziło o radnego Gajowiaka.

jan
napisał
01.10.2016
o 14:46
nr 12

Odnosnnie mojej wypowiedzi na tym forum z dnia 27.9.2016 przepraszam ze omylkowo podalem inne nazwisko radnego dzielnicy BOBREK zamiast p. Gawliczek powinno byc : p.Gajowiak. Za co przepraszam. Reszta mojej wypowiedzi jest w 100% prawdziwa. I w dalszym ciagu zamierzam pukac do kazdych drzwi aby dzielnica Bobrek nie byla Gettem gdzie wypycha sie rozny element z pozostalych terenow Bytomia oraz aby nie byla smietnikiem zwozonych nie tylko z terenow Bytomia smieci ,materalow toksycznych i odpadow poubojowych. Trzeba powiedziec dosc napychania sobie prywatnej kieszeni (mowa o prywatnym uzytkowniku terenu bylej chaldy) kosztem zdrowia i czystego powietrza oraz dalszej degradacji srodowiska kosztem mieszkancow tej dzielnicy. W najblizszej przyszlosci tym tematem chcialbym zainteresowac media i telewizje, poniewaz nasze wladze miasta nie maja ochoty na wysilek.Co do radnego p. Gajowika mysle ze przy wyborze na nastepna kadencje zabraknie mu glosow aby dalej reprezentowac BOBREK.

Marcin Hałaś
napisał
01.10.2016
o 14:58
nr 13

Re: Jan. Pana wypowiedź znajdzie się w poniedziałkowym wydaniu Życia Bytomskiego na str. 4 w rubryce: Internauci komentują. Pozdrawiam.

Kinga Dziennikarka
napisał
04.10.2016
o 12:41
nr 14

Dzień dobry,
Jestem dziennikarką i chciałam porozmawiać z Państwem na temat, który wyżej opisujecie. Osoby zainteresowane niezobowiązującą rozmową proszę o kontakt na forum, lub pod adresem .(JavaScript musi być włączona by zobaczyć ten adres e-mail)  P.S. Zwłaszcza zależy mi na rozmowie z osobami, które mieszkają w pobliżu. ( Pan Jan?)

Jan
napisał
11.10.2016
o 21:22
nr 15

Do p. Kingi Dziennikarki   Jezeli pani leza na sercu problemy dzielnicy Bobrek jestem do pani uslug.Moj E-mail adres napewno jest podawany za kazdym razem do wiadomosci redakcji. Mysle ze pani propozycja rozmowy zainteresuja sie inni ktorym marzy sie zyc w normalnej dzielnicy Bytomia.Pozdrawiam

Marcin Hałaś
napisał
12.10.2016
o 17:01
nr 16

Re: Jan. Pani Kinga nie jest dziennikarką Życia Bytomskiego, więc nie ma dostępu do Pana adresu e.mail. Proszę do niej napisać. Pozdrawiam. MH
 • pozostałe artykuły z wydania nr 31

  Coraz mniej chętnych na szczepienia przeciw COVID-19

  ​Akcje nie pomagają. Lawinowo spada zainteresowanie szczepionkami przeciwko koronawirusowi. Ci, którzy chcieli je przyjąć, dawno to zrobili, a nowych chętnych jest coraz mniej. Punkty szczepień są zamykane,…

  więcej >>>
  2021.08.01 | Życie miasta | Edytor

  Obok lodowiska powstaje rolkowisko

  ​Roboty ruszyły. Do końca listopada gotowe będzie nowoczesne rolkowisko, które powstaje przy lodowisku przy ulicy Pułaskiego. To kolejna wielka i oczekiwana przez mieszkańców inwestycja sportowo-rekreacyjna realizowana w Bytomiu. 

  więcej >>>
  2021.08.01 | Życie miasta | Edytor

  Bytom absolutnie piękny i nieoczywisty

  ​Nowe wydawnictwo. Jeśli myślisz, że wiesz o Bytomiu dużo i odwiedziłeś wszystkie miejsca tego warte, to po przeczytaniu nowego przewodnika wydanego przez Urząd Miejski będziesz musiał zmienić zdanie.…

  więcej >>>
  2021.08.01 | Życie miasta | Edytor

  Prezydent Wołosz dostał absolutorium i wotum zaufania

  ​Sesja Rady Miejskiej. Zgodnie z przewidywaniami prezydent naszego miasta Mariusz Wołosz bez problemu uzyskał od radnych wotum zaufania oraz absolutorium z wykonania zeszłorocznego budżetu. Decyzje zapadły podczas sesji…

  więcej >>>
  2021.08.01 | Życie miasta | Edytor

  Ulżymy niepełnosprawnym

  ​Będą remontować. Dwie ważne inwestycje poprawiające warunki życia osób niepełnosprawnych zostaną przeprowadzone w naszym mieście. Pozwala na to dotacja z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

  więcej >>>
  2021.08.01 | Życie miasta | Edytor

  Słoneczny patrol w akcji

  ​Jedyny taki. Działają od początku wakacji dbając, aby nad wodą nie doszło do nieszczęścia. „Słoneczny patrol” Straży Miejskiej może pojawić się nad wodą w każdej chwili. Mundurowi…

  więcej >>>
  2021.08.01 | Życie miasta | Edytor

  Jak bardzo zmotoryzowane jest nasze miasto?

  ​Rankomat ocenił. Na tysiąc mieszkańców Bytomia przypada 564,1 pojazdów mechanicznych. Daje nam to dalekie 64. miejsce w Polsce w tak zwanym rankingu zmotoryzowania. Co ciekawe to przedostatni wynik…

  więcej >>>
  2021.08.01 | Życie miasta | Edytor

  Szkoła muzyczna przechodzi remont

  ​Ministerstwo sypnęło groszem. Trwają prace remontowe w gmachu bytomskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej przy ulicy Moniuszki. Ich koniec zaplanowano na październik, ale absolutnie nie oznacza to, że trzeba…

  więcej >>>
  2021.08.01 | Życie miasta | Edytor

  Świat owadów

  ​Niekoniecznie żądlą. Ile na świecie jest owadów i czy bez nich byłoby możliwe nasze życie? Odpowiedzi na te i inne pytania mogły uzyskać dzieci, które spotkały się w ogrodzie…

  więcej >>>
  2021.08.01 | Życie miasta | Edytor

  Społecznie użyteczne odnawianie zjeżdżalni

  ​Bobrek. Dzieci korzystające z placu zabaw przy ulicy Huta Julia mają mnóstwo powodów do frajdy. Plac gruntownie odnowiono i odświeżono. Zabawa na nim stała się o wiele przyjemniejsza. 

  więcej >>>
  2021.08.01 | Życie dzielnic | Edytor

  Najpierw przyjaciel, dopiero potem surowy stróż

  ​Śródmieście. II Komisariat Policji przy ulicy Chrzanowskiego obejmuje swoim zasięgiem najtrudniejszą część miasta. Znajduje się tu największe skupisko ludzi żyjących w gęstej zabudowie.

  więcej >>>
  2021.08.01 | Życie dzielnic | Edytor

  Dzięki artystom przejście podziemne jest pełne kolorów

  ​Karb. Przejście podziemne pod ulicą Miechowicką zmieniło się nie do poznania. Nie jest już szare i smutne, ale kolorowe i efektowne. A wszystko dzięki trzem ukrywającym się pod pseudonimami…

  więcej >>>
  2021.08.01 | Życie dzielnic | Edytor