Zb logo

  

   blogi   forum

Wiadomości

Komentarze / Blogi

Tomasz Nowak Tomasz Nowak

Kamera! Akcja! I nic nie widać

​Bytomski system monitoringu to 38 kamer non stop rejestrujących to, co dzieje się w najważniejszych punktach miasta, obraz… więcej >>>


Marcin Hałaś Marcin Hałaś

Dobra koalicja, a przynajmniej najlepsza

Od wyborów samorządowych Bytomiem rządzi koalicja KO-PiS, czyli Koalicji Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości. Co prawda magicy z… więcej >>>


Witold Branicki Witold Branicki

Krajobraz po historycznym spadku

​Na 760-lecie lokacji Bytomia na prawie niemieckim Ratusz oraz jego agendy, miejscowe instytucje i organizacje

przygotowały turnieje, imprezy,… więcej >>>


Jacek Sonczowski Jacek Sonczowski

Święto policji w teatrze “Rozbark”

​Policjanci z bytomskiego garnizonu spotkali się w Bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu "Rozbark". Okazją było doroczne Święto Policji.… więcej >>>


Marcin Hałaś avatar

Marcin Hałaś - Komentarze
2012.12.08

Błogosławieństwo wybiórczej pamięci

Były prezydent Bytomia Piotr K. napisał na swoim blogu 7 grudnia: "Genitalia na krzyżu, Pismo Święte rwane na strzępy i rzucane publiczności z okrzykiem „Żryjcie to gó-wno!” i wyroki polskich sądów, że to działania artystyczne. W Polsce szydzenie z wiary oraz kościoła jest na porządku dziennym i nikt nie dostrzega problemu. Zwracając uwagę na te kwestie od razu można się spotkać z publicznym pręgierzem, przy okazji słysząc o tolerancji czy też wolności mediów. Dlatego przypominam, że to od nas zależy, czy zostaną zamknięte okna życia, czy za rok do naszych przedszkoli przyjdzie jeszcze św. Mikołaj, czy będziemy pokornie akceptować publiczne szyderstwa z tego, co dla nas święte." Z tą opinią Koja zgadzam się w całej rozciągłości.

Chciałbym jednak nieśmiało przypomnieć, że jako prezydent Bytomia Piotr K. wielokroć wskazywał Centrum Sztuki Współczesnej "Kronika" jako placówkę, będącą dumą Bytomia. A czyż Kronika nie zajmowała się upowszechnianiem sztuki, bazującej na deprecjonowaniu chrześcijańskiej symboliki? Wspomnę wydaną przez "Kronikę" książkę "Drżące ciała" i dokonania bohaterów tej hagiograficznej publikacji:Katarzyna Górna sfotografowała mężczyzn mierzących sobie linijką penisy i nazwała ich imionami 12 apostołów. Wulgarnie sparodiowała też wyobrażenie Piety. Andrzej Karaś bardzo naturalistycznie opowiadał o uprawianej przez siebie pederastii. Katarzyna Kozyra przyczepiła sobie protezę penisa i penetrowała męską łaźnię. Zbigniew Libera napis z bramy niemieckiego obozu Auschwitz „Arbeit macht frei” przeistoczył w „Christus ist mein Leben” (Chrystus jest moim życiem). Jacek Markiewicz nagi kładł się na krucyfiksie, udając kopulację

Nie od rzeczy, będzie zapytać Piotra Koja, czy aby nie dotknęło go błogosławieństwo wybiórczej pamięci, którą niektórzy nazywają po prostu hipokryzją. Jako prezydent Bytomia przecież chwalił i pieścił samorządową placówkę, prezentującą - użyjmy jego słów - szyderstwa z tego, co dla nas święte.


Artykuł był oglądany 58441 razy.   Komentarzy: 38
  • Ocena - 3.4 20 głosów
   


Komentarze:

Marcin Hałaś
napisał
10.12.2012
o 22:10
nr 1

Dla mnie to także wielki komplement grin

Nieurodzony we Lwowie
napisał
10.12.2012
o 23:10
nr 2

No cóż, jakie osobowości takie komplementy, na inne Panowie już nie zasługujecie

Grzegorz Kurpanik
napisał
11.12.2012
o 10:00
nr 3

Bytom - miasto dziennikarskich narcyzów?

Lolek
napisał
11.12.2012
o 10:20
nr 4

Panie Jędrzej może Pan o tym nie wie ale PiS nie rządzi Polską już od ładnych kilku lat. Apele o poprawę trudnej sytuacji gospodarczej raczej proszę kierować do koalicji PO - PSL, a nie do opozycji. I niech Pan tak nie broni swoich niemieckich gospodarzy, w Bytomiu niedawno głośno było o małżeństwie G., którym Jugendamt odebrał dwójkę dzieci i oddał niemieckiej rodzinie zastępczej. Czy domyśla sie Pan co działoby się “na całym świecie” gdybyśmy w Polsce odebrali dzieciaka Niemcom w celu jego spolonizowania? niech Pan nie “zapewnia” o swobodnej mozliwości rozmów w języku polskim bo nawet Rzecznik Praw Dziecka wyraził zaniepokojenie praktykami Niemców. Sprawy nie sa takie proste jak to prostym antypisowskim umysłom sie wydaje.

Grzegorz Kurpanik
napisał
11.12.2012
o 12:15
nr 5

Panie Lolku!
Z niecierpliwością czekam na Pana kolejne oceny rzeczywistości polskiej i niemieckiej.

Lolek
napisał
11.12.2012
o 15:57
nr 6

Panie Grigoriju polecam:

http://gosc.pl/doc/1205007.Niemcy-przestana-zabierac-polskie-dzieci
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Sad-dzieci-wywiezione-z-Niemiec-przez-rodzicow-pozostana-w-Polsce,wid,14769643,wiadomosc.html?ticaid=1faef
http://www.brpd.gov.pl/wystapienia/wyst_2012_10_23_msz.pdf
http://londynek.net/wiadomosci/Discrimination+against+Poles+abroad+wiadomosci+news,/wiadomosci/article?jdnews_id=15092
http://dyskryminacja-berlin.de/

to kilka pierwszych z brzegu linków. Jak zdejmie Pan specyficzne okularki z oczu to sam sie Pan przekona, że różowo nie jest.

Lolek
napisał
11.12.2012
o 15:59
nr 7

PS. A Platforma rządzi polską rzeczywiście od 5 lat, serio smile Wiem, że czytając polskie portale internetowe można odnieść wrażenie, że jest inaczej (najwiecej miejsca poswięcaja ... PiSowi) ale niech Pan mi uwierzy: koalicja PO - PSL rzadzi od 2007 roku smile

J.Jendrzej
napisał
11.12.2012
o 16:53
nr 8

No cóż Panie Lolek,pewnie z tymi wyjątkami ma pan rację,Tylko czy mam przytaczać przypadki polskie niewłaściwego obchodzenia się z dziećmi?Przecież Pan w tej chwili się kompromituje potwierdzając nienawiść swego idola.Powiem Panu,że mnie jest obojętnie kto rządzi,czy ta,czy inna partia.Dla mnie najważniejszym jest dobro narodu przez duże “N”.
Natomiast zajmowanie się tylko swym nosem jest dla mnie niedopuszczalne!!!
Czy Wy wszyscy nie widzicie co stało się z Bytomiem,Jak ludzie na Śląsku żyją??A w innych regionach??
Poza tym czepianie się mniejszości narodowych i agresja najważniejszego w partii jest niebezpieczna i niewłaściwa.Właśnie Hitler tak rozpoczynał!I takich postaw każdy człowiek na ziemi powinien się strzec!!!Dla dobra ludzkości!!

Lolek
napisał
11.12.2012
o 19:20
nr 9

Niech Pan przytoczy chociaz jeden przykład “przypadku polskiego niewłaściwego obchodzenia sie z dzieckiem” niemieckim. U nas Niemcy żyja jak pączki w maśle, w Niemczech Polacy nie sa nawet mniejszością. Asymetria jest tak widoczna, iz naprawde slepym trzeba byc aby tego nie widzieć. I nie jest to żadna nienawiść ale własnie działanie na rzecz Narodu. tego przez duże N. Na Śląsku i w Bytomiu nie rządzą przecież krasnoludki. Od kilku lat za region odpowiada PO i RAŚ. Przez ostatnie 6 lat Bytomiem rządziła PO. Do kogo ma Pan pretensje że jest jak jest? Do PiSu? Przecież to absurd. Jeżeli zaś zeszliśmy już do Hitlera (co zawsze jest dowodem na to, że strona która wyciaga te nazwisko nie posiada argumentów) to on raczej stosował dokładnie takie same metody jak dzisiejsze Jugendamty. Pozdrawiam. I mniej ślepej nienawiści zyczę.

Imię i Nazwisko
napisał
11.12.2012
o 20:10
nr 10

Szanowny Panie Lolku-ja w takie brudne dyskusje nie dam się przez Pana wciągać.
Powiem Panu,że dla mnie najważniejsza jest moja Ojczyzna,zaś wciąganie mnie w nienawiści dyskusje -są moim zdaniem niewłaściwe(nie chcę się dobitniej wypowiadać).
Pokazywanie sporadycznych przykładów jako zasady nie licuje z z zasadami demokratycznej dyskusji.
Napisałem,że Prezes atakuje mniejszości narodowe w Polsce,co jest faktem.Ślązaków też atakował nazywając nas “opcją niemiecką”. Taki sposób patrzenia mnie się  nie podoba i przeciw temu protestuję.Napisałem także,że dla mnie nie jest istotnym kto rządzi,jedynie ważny jest dobro NARODU.
Natomiast szczunie ludzi na pewne grupy społeczne przez Pana Prezesa jest faktem-i o tym pisałem,to też mi się nie podoba.Nie podoba mi się stan mego miasta w tej chwili.Czy pisałem,że zawdzięczamy to Pis-owi???
Pozdrawiam

Marcin Hałaś
napisał
11.12.2012
o 22:17
nr 11

Miło, że tak Panowie sobie dyskutujecie, tyle że temat Waszego sporu już w ogóle nic wspólnego nie ma z notką, której powinny dotyczyć komentarze. Pozdrawiam i apeluję - bez zapalczywości.

Lolek
napisał
12.12.2012
o 09:57
nr 12

Panie Jendrzeju te “fakty” istnieją TYLKO w Pana głowie. “zakamuflowana opcja niemiecka” to nie WSZYSCY Ślązacy a ci, którzy namawiają do odejścia od polskości na rzecz mkitycznej “narodowości sląskiej”. Wszyscy ci, którzy powtarzają, że “Polsce niczego nie przysiegali” etc… Radzę sięgnąć do źródeł ( w tym przypadku “Raport o stanie państwa”) zamiast opierac sie tylko na wyrwanych z całości pojedyńczych zdaniach przedstawionych w mediach jako coś czym nie są. I, powtórze raz jeszczem, dbałość o interesy Polaków w Niemczech to nie żadna nienawiść ale polska racja stanu.
pozdrawiam

J Jendrzej
napisał
12.12.2012
o 18:20
nr 13

W zasadzie nie mam już ochoty dyskutować na ten temat,bo zacietrzewienie jest zacietrzewieniem,a ja lubię dyskutować merytorycznie.
Zgodziłbym się z Pana ostatnim wpisem ,Panie Lolku,gdyby pan po prostu napisał,że mam się zająć poprawioną wersją “Raportu o stanie państwa”,bo przecież w kwietniu 2011 :
Prawo i Sprawiedliwość wprowadziło poprawkę do swojego “Raportu o stanie państwa” w tzw. kwestii śląskiej. W zaktualizowanym dokumencie podkreślono, że “zakamuflowaną opcją niemiecką” jest śląskość “która odrzuca polską przynależność narodową”. Ostatniego fragmentu zdania w poprzedniej wersji nie było.

W “Raporcie o stanie państwa” (czytaj pierwotną wersję) autorstwa PiS, w rozdziale “Wstydliwy Naród Polski” znalazło się stwierdzenie że “śląskość jest po prostu pewnym sposobem odcięcia się od polskości i przypuszczalnie przyjęciem po prostu zakamuflowanej opcji niemieckiej”.
I to już naprawdę ostatni wpis mój w tej sprawie,chociaż o “racji stanu “mógłbym także dyskutować.
Pozdrawiam Pana!!

Lolek
napisał
12.12.2012
o 18:51
nr 14

W poprawionej wersji raportu zaledwie uwypuklono to co wynikało z kontekstu całości. Zrobiono to tylko dlatego, iż media zaczęło owe przekłamanie przekazywac jako fakt. Rozdział o Śląsku poświęcono obronie polskości śląska, a jego kwintescencją było stwierdzenie, iż śląskość (w znaczeniu deklarowania narodowości sląskiej zamiast polskiej” może być w istocie zakamuflowana opcją niemiecką. Śląskość przez PiS jest utożsamiana z polskością od zawsze, gdy tymczasem antypisowskie media i środowiska zaczęły wmawiać ludziom, iż jest inaczej. Nigdy i nigdzie Kaczyński nie wypowiadał się w kategorii “opcji niemieckiej” w odniesieniu do Śląska i Ślązaków jako całości.
Także pozdrawiam.

Zdezorientowany
napisał
12.12.2012
o 21:12
nr 15

Bóg jedyny wie,co by mój ojciec,wielbiciel Bytomia powiedział,gdyby zobaczył swoje miasto dziśt,zaś Dziadek -Powstaniec śląski,gdyby usłyszał Kaczyńskiego.Całe szczęści,że już dawno gdzieś tam,u św Piotra egzystują od dziesięcioleci,Bo chyba by umarli ze zgryzoty….
J.Jendrzej!

Marcin Hałaś
napisał
18.12.2012
o 21:02
nr 16

Wracając do zasadniczego wątku. Natknąłem się na link do mego tekstu o Drżących ciałach, którego kilka zdań poznał Pan Grzegorz po tym jak skopiował je na swój blog jakiś dawny UPR-owiec:
http://www.granice.pl/recenzja.php?id=5&id3=648

PK
napisał
25.01.2013
o 13:34
nr 17

Jak czytam blog Koja to widze, że on ma kłopoty nie tylko z pamięcią, ale też z rozpoznawaniem rzeczywistości - chyba myśli, że wciąż jest prezydentem Bytomia.

Edek z fabryki kredek
napisał
25.01.2013
o 21:11
nr 18

to prawda. Ma chyba duże problemy chłopina :(

starsze wpisy

Dobra koalicja, a przynajmniej najlepsza

Od wyborów samorządowych Bytomiem rządzi koalicja KO-PiS, czyli Koalicji Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości. Co prawda magicy z obu stron… więcej >>>

2019.03.31


O przepływach elektoratu

​Przepływy elektoratu...

O tym się zawsze pisze przed drugą turą. A jak może to wyglądać w Bytomiu? Niewątpliwie większą nadzieję… więcej >>>

2018.10.31


Jaka koalicja po wyborach? - cz. 2

​Zastanawiałem się tutaj, jaką koalicję w Radzie Miejskiej ma szansę stworzyć Mariusz Wołosz. Pozostaje dopowiedzieć z kim mógłby "zmontować" koalicję… więcej >>>

2018.10.26


Jaka koalicja po wyborach?

​Koalicja Obywatelska w Bytomiu ma 9 radnych. Wszyscy zastanawiają się z kim Mariusz Wołosz zawrze koalicję w razie zwycięstwa w… więcej >>>

2018.10.24


Domki z kart

​Niemal równy rok temu pisałem w tym miejscu w komentarzu "Bartyla może wszystko" następujące złowa:  "Kredyt na 225 milionów i… więcej >>>

2017.04.25


Nowa świecka tradycja

więcej >>>
2014.04.27

Lekcja języka boniego

więcej >>>
2014.04.22

Wielki Post bez postu

więcej >>>
2014.03.29

Kultura, czyli polityka

więcej >>>
2014.03.24

Priorytety

więcej >>>
2014.02.28

Złotych (?) myśli kilka (aktualizacja)

więcej >>>
2014.02.06

Referendum - kto za tym stoi?

więcej >>>
2014.01.26

Sprytniejsi od Koja

więcej >>>
2013.12.29

Wiersz wigilijny

więcej >>>
2013.12.23

Bajka o dzierżawie kury

więcej >>>
2013.12.15

Przeprosić Komendanta!

więcej >>>
2013.11.19

“Precz z komuną” - zapraszam do lektury

więcej >>>
2013.11.03

Aktualizacja: do kiedy Bartyla utrzyma prezydenturę?

więcej >>>
2013.10.23

Uczciwe “machniom”

więcej >>>
2013.10.15

Oświadczenie majątkowe

więcej >>>
2013.10.12

Posłowie nie wyjdą w pole

więcej >>>
2013.09.21

Więcej Śląska!

więcej >>>
2013.08.16

Gra pozorów

więcej >>>
2013.08.11

Przerwa urlopowa :-)

więcej >>>
2013.07.20

Brzezinka - poseł o znamionach polskości

więcej >>>
2013.07.14

Strona 2 z 6  



OGŁOSZENIA
DROBNE

W PONIEDZIAŁEK
W GAZECIE
W ŚRODĘ
W INTERNECIE!*

*za 15% dopłatą

05 czerwca 2020

imieniny:
Waltera, Bonifacego

Galeria Tomenki

Nasze akcje

  • Panteon bytomski

    Cykl artykułów o ludziach, którzy na przestrzeni wieków zasłużyli się dla Bytomia. więcej >>>

Redakcja