Zb logo

  

   blogi   forum

Wiadomości

Komentarze / Blogi

Tomasz Nowak Tomasz Nowak

Kamera! Akcja! I nic nie widać

​Bytomski system monitoringu to 38 kamer non stop rejestrujących to, co dzieje się w najważniejszych punktach miasta, obraz… więcej >>>


Marcin Hałaś Marcin Hałaś

Dobra koalicja, a przynajmniej najlepsza

Od wyborów samorządowych Bytomiem rządzi koalicja KO-PiS, czyli Koalicji Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości. Co prawda magicy z… więcej >>>


Witold Branicki Witold Branicki

Krajobraz po historycznym spadku

​Na 760-lecie lokacji Bytomia na prawie niemieckim Ratusz oraz jego agendy, miejscowe instytucje i organizacje

przygotowały turnieje, imprezy,… więcej >>>


Jacek Sonczowski Jacek Sonczowski

Święto policji w teatrze “Rozbark”

​Policjanci z bytomskiego garnizonu spotkali się w Bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu "Rozbark". Okazją było doroczne Święto Policji.… więcej >>>


Tomasz Nowak avatar

Tomasz Nowak - Komentarze
2014.04.23

Ciągłe wciskanie kitu

​Afera się nam zrobiła w Polsce po tym, jak wyemitowano spot reklamowy przygotowany z okazji dziesięciolecia przynależności Polski do Unii Europejskiej. Spot wrażenia nie robi. Typowa propaganda pokazująca taki fragment rzeczywistości, jaki pasuje do postawionej wcześniej tezy. Wrażenie robi fakt, iż za jego zrobienie i publikowanie z budżetu, czyli naszych podatków wybulono 7 milionów złotych. Widać stać nas na takie wydatki, a doniesienia, wedle których pieniędzy na cokolwiek brakuje to wymysły złośliwej opozycji i matek niepełnosprawnych dzieci, żeby zostać jedynie przy ostatnich wydarzeniach. Rząd ustami swojej nieocenionej i nieprzeciętnie błyskotliwej pani rzecznik tłumaczy, iż kasę musieliśmy wyłożyć, bo tak każe nam Unia. Domaga się ona corocznej kampanii reklamowe promującej i sławiącej ideę UE. Nie będę sprawdzał, czy pani rzecznik mówi prawdę.  Pewnie tak, taki idiotyzm jak ulał pasuje bowiem do Unii Europejskiej i jeżeli gdzieś mógł się zrodzić, to tylko tam.   Będę się natomiast czepiał i zapytam: skoro już należymy do UE, to czemu musimy jeszcze płacić za robienie reklamówek ją opiewających? Przecież Polska należy do wielu innych organizacji, a jakoś nikt nie wydaje milionów na robienie filmików o nich. Czemu w ich przypadku nie trzeba bez przerwy wciskać propagandowego kitu, jak to jest z UE?


Artykuł był oglądany 33039 razy.   Komentarzy: 16
 • Ocena - 2.04 25 głosów
   


Komentarze:

pp
napisał
23.04.2014
o 11:03
nr 1

Panie Nowak głupota nie zna granic.Zajmij się Pan walącym miastem i jego problemami.Pisze Pan;  Będę się natomiast czepiał i zapytam: skoro już należymy do UE, to czemu musimy jeszcze płacić za robienie reklamówek ją opiewających? Ja Panu odpowiem choćby dla tego żeby takie miasta jak Bytom dostały kasę i to nie małą na odbudowę.Z tego co widzę władze przebierają nogami żeby w końcu dostać te środki (około 500 mil pl) bo puki co są  bezradne i nawet budżetu nie potrafią zrobić.Nie pluje się we własne gniazdo.
A może jak nie w UE to gdzie ? Proszę o propozycję Panie Nowak. Może chce Pan wraz z kolegami wrócić do korzeni.

Lolek
napisał
23.04.2014
o 22:12
nr 2

PP zainwestuj w słownik ortograficzny. Nie będziesz robił z siebie idioty. Chyba, że Ty juz taki Jewropejczyk pełną gębą, że polskia ortografia nie jest już Tobie potrzebna?

pp
napisał
23.04.2014
o 23:59
nr 3

Drogi Lolku czekałem na taki wpis.Ja wolę walić byki orto jak pata taj pata taj waszej WADZY. Ty z tych chyba co z za Buga.
Władymir ostatnio rozdaje paszporty więc może czas na was.
A gdzie te błędy?

Lolek
napisał
24.04.2014
o 14:11
nr 4

Władimir? To ten do którego ostatnio “narodowość śląska” pisała wiernopoddańczy list? To raczej Idol, dla tej części Ślązaków, którzy witali wkraczających Niemców ze łzami w oczach. Wszak to Niemcy właśnie w porozumieniu z Rosją dokonali rozbioru Polski w 1939 roku. i aż do 1941 roku wspólnie ręka w rękę współpracowali na trupie Polski. Efektem tej współpracy było właśnie prawdziwe wypędzenie. Wypędzenie Polaków z Kresów Wschodnich. (O kolaboracji Niemców z Sowietami na Śląsku w 1945 roku nawet nie wspominam). Kup słownik, wyłapiesz błędy. Ja widzę trzy, w tym jeden rażący.

Adrian
napisał
24.04.2014
o 21:06
nr 5

“O kolaboracji Niemców z Sowietami na Śląsku w 1945 roku nawet nie wspominam” Tak zaczęła się w styczniu w Miechowicach, co za c…

Lolek
napisał
25.04.2014
o 13:52
nr 6

Tak, w Miechowicach po zainstalowaniu się sowieckiej Komendantury Wojennej, Niemcy podjęli natychmiastową współprace z Sowietami. podobnie zresztą jak w całym Bytomiu i Górnym Śląsku. W samych Miechowicach na czele niemieckich (śląskich?) kolaborantów stali niejacy Staś, Augustyn Staszek i Kolanus. O ścisłej współpracy Sowietów z pozostałymi na terenie Górnego Śląska Niemcami wspomina wiele dokumentów źródłowych, np.:  Delegat Sił Zbrojnych w Kraju w przesłanym do centrali w dniu 19 maja 1945 roku meldunku pisał: “W kraju panuje terror i nędza (…) Wyraźnie faworyzowanie Niemców w zarządach miejskich Bytomia i Gliwic. Komunistów niemieckich otoczono opieką. Dawna mniejszość niemiecka i volksdeutsche wykorzystują to masowo.  W Poznańskim, na Pomorzu i Śląsku wzmożony niepokój, wywołany nieprzychylnym nastawieniem Sowietów do Polaków na jaskrawą korzyść Niemców, wracających do domu, jako komunistów. (…) Wielki wpływ niemieckich komitetów antyhitlerowskich”.  Polecam także lekturę artykułu: http://wpolityce.pl/polityka/163731-niektorzy-dzialacze-nsdap-po-wkroczeniu-sowietow-postanowili-zapisac-sie-do-nowej-partii-rzadzacej-i-sluzyc-nowym-panom “Sowiecki komendant Bytomia płk Rachno nie lubił Polaków. Natomiast bardzo chętnie współpracował z niemieckimi komunistami. Sowieci, wkraczając do Miechowic, mieli gotowe listy proskrypcyjne, a na nich wielu polskich patriotów. W lutym 1945 roku, kiedy rozpoczęła się fala deportacji Niemców do Związku Sowieckiego, komuniści niemieccy, zasiadający w zarządzie Kopalni Miechowice, załatwili z sowieckim pułkownikiem Silbersteinem wyciągnięcie z transportu wielu Niemców – tzw. swoich ludzi. Niemcy masowo pchali się do nowej, jakoby polskiej władzy.”. Tak to i wyglądali wówczas ci biedni, gnębieni autochtoni.

Do Lolka
napisał
25.04.2014
o 14:20
nr 7

http://stolarzowice.info/historia2/publikacje1/847-masakra-w-miechowicach-rekonstrukcja-zbrodni

Lolek
napisał
25.04.2014
o 17:56
nr 8

No i? Co ma jedno z drugim wspólnego? O masakrze w Miechowicach wiem równie wiele co na temat późniejszej kolaboracji niemieckich ślązaków (Ślązaków?) z Sowietami. Nikt nie kwestionuje tego, iz po wejściu do Miechowic doszło do zbrodni. Podobnie jak nie da sie juz dzisiaj zakwestionować faktu, iż zaraz po tym Niemcy podjeli aktywną współpracę z Sowietami. Źródeł jest az nadto. (PS. Papierową wersje Czasypisma kupuję regularnie, niepotrzebne mi linkowanie z internetu).

Były mieszkaniec Łagiewnik
napisał
25.04.2014
o 19:47
nr 9

Do Lolka-w tym linku,który podałeś przeczytałem:


Już 27 stycznia 1945 r., natychmiast po wkroczeniu Sowietów, ujawniło się w Miechowicach pod Bytomiem kilku niemieckich komunistów. Byli to między innymi towarzysze: Staś, Augustyn Staszek i Kolonaus. Komunizowali oni jeszcze w okresie I wojny światowej. Na przykład Staszek i Staś nie chcieli mieszkać w Polsce i po ustaleniu granic uciekli do pobliskiego Bytomia z Łagiewnik, które znalazły się w Polsce.”

Staszek,bo mieszkałem naprzeciw niego po wojnie przez wiele lat był sekretarzem PZPR w Hucie “Zygmunt” Mieszkał w pięknej willi a każdego pierwszego maja i 22 lipca okna jego willi były zakryte potężnymi płachtami czerwonego materiału i ogromnymi portretami wodzów komunizmu.Rozmawiał poprawnie w j. polskim.Zresztą w niemieckim języku nie znajdziesz litery “ś”(o Stasia idzie).
Więc ja w te materiały bezgranicznie nie wierzę.
O tym,że tam mieszkał w latach czterdziestych i pięćdziesiątych mogę przysiąc przed każdym sądem.

jm
napisał
29.04.2014
o 13:15
nr 10

W zasadzie powinno sie określić, kto jest polskim komunista, a kto niemieckim. Bo jeżeli taki ktoś był “za Polską”, ale podobnie jak ten Staszek nie przeniósł się do Polski po plebiscycie, ale został w Niemczech, to mając obywatelstwo niemieckie był oczywiście niemieckim komunistą. I takich niemieckich komunistów było w okolicy Bytomiu wielu. Ci niemieccy komuniści rzeczywiście bardzo szybko nawiązywali współpracę z Sowietami i pomagali im “czyścić” teren. Wywózki zapoczątkowane w lutym nie były niczym innym jak tylko czyszczeniem terenu, dzięki którym raz Sowieci nie musieli bać się o ewentualną niemiecką partyzantkę, dwa w ramach reparacji mieli siłę roboczą. Kiedy Sowietów zastąpili Polacy, owi niemieccy komuniści stali sie polskimi komunistami.

Partyjni i profesorowie
napisał
30.04.2014
o 22:33
nr 11

LUDZIE PISZĄ
Ludzie ze wschodu,to ostoja górnictwa

Już kiedyś Prof. zw. dr hab. inż. Witold Budryk (ur. 8 marca 1891 w Białymstoku, zm. 18 listopada 1958 w Krakowie) – polski inżynier, profesor Akademii Górniczej, późniejszej Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, później jej rektor. Współtwórca teorii opisującej wpływ eksploatacji na zachowanie powierzchni terenu-opracował bezpieczną metodę fedrowania pod Bytomiem.Efekty znamy….

BYTOM-miasto…

o komunistach
napisał
05.05.2014
o 15:02
nr 12

Czy ktoś sobie zdaje sprawę kogo określamy polskimi,a kogo niemieckimi komunistami?
Sytuacja polityczna Śląska,a szczególnie Bytomia w okresie międzywojennym,to naprawdę dobry temat,by potępić hitlerowców,ale także tzw.komunistów niemieckich przybyłych na te tereny z tak polskiego duchem Poznania.
Jeśli chcecie,to wam opowiem skąd komuniści trafili na ziemie śląskie w tym okresie.
Rynek Bytomski,który nosił wiele lat po wojnie imię Poli Maciejewskiej,to przykład,jak komunizm wdzierał się w te ziemie.
Co prawda-Pola Maciejewska Poznania nie widziała,bo pochodziła z innych krańców Polski,ale jeśli ktoś chce pisać o historii Śląska,lub cytować epizody z historii tej ziemi,to proszę-nie przekłamujcie!

Coś o wciskaniu kitu i prawdy historyczne.
napisał
05.05.2014
o 16:10
nr 13

Ziemie odzyskane dostaliśmy wzorowo i po mistrzowsku zagospodarowane przez Niemców. Jeszcze i dziś wszystko, co tam jest, resztka niemieckiej cywilizacji, tchnie ładem, zamożnością, szczęśliwością ludzi, których nawet podły system hitlerowski nie zdołał uczynić zdeprawowanymi nędzarzami. Żeby zjednać sobie autochtonów tych ziem, winniśmy byli przyjść tam nie z wrzaskiem o końcu nędzy kapitalistycznej, ale z jeszcze lepszą kulturą i cywilizacją, z jeszcze wyższą organizacją życia, z jeszcze większą szansą na zamożność. A my? Cośmy przynieśli tym ziemiom? Rosyjski brud i smród, polskie bezprzykładne szabrownictwo, zaniedbanie, zdziczenie ogrodów, odłogi, ogonki, biedę, a teraz niemal głód. Boleję nad tym, że to aż tak źle poszło! Taka szansa. Tyle rzeczy naprawdę do wygrania i tak już nie przegrane, ale przesrane!” - Maria Dąbrowska (Pamiętniki z lat 1950-1954).

G W
napisał
05.05.2014
o 22:14
nr 14

http://2012.zyciebytomskie.pl/artykul.php?id=2168&glowny=0
Panie Nowak na to też kazała unia wyłożyć kasę !??! I co ? tu dobrze a tam żle ?

GrupaTaka
napisał
28.01.2016
o 17:17
nr 15

Gdzie znajdę ten spot?


___________________
http://www.grupataka.pl/

Piotr
napisał
12.02.2016
o 11:05
nr 16

Podbijam pytanie. Jest gdzieś ten spot w sieci? Moglibyście dodać link w artykule do tego filmiku.

http://moderncorp.com.pl/
 • starsze wpisy

  Kamera! Akcja! I nic nie widać

  ​Bytomski system monitoringu to 38 kamer non stop rejestrujących to, co dzieje się w najważniejszych punktach miasta, obraz przekazywany na… więcej >>>

  2016.08.20


  Kto będzie chciał referendum w sprawie PEC?

  ​Wygląda na to, że opozycja wraz ze związkowcami z Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej będzie za wszelką cenę starała się doprowadzić do… więcej >>>

  2016.04.13


  Jak pomagać bezrobotnym?

  Dziwne to nasz państwo. Najpierw konsekwentnie utrzymując idiotycznie wysokie podatki i rozbudowaną biurokrację przyczynia się do wysokiego bezrobocia, a potem… więcej >>>

  2016.01.12


  Twierdza padła, co dalej z PO?

  ​Przez wiele lat Bytom był twierdzą Platformy Obywatelskiej.Wygrywała tu ona wybory samorządowe i rządziłaby pewnie po dziś dzień, gdyby nie… więcej >>>

  2015.11.03


  Z Parkowej na Wiejską

  ​Tego jeszcze nie było. Być może aż sześciu bytomskich radnych spróbuje przesiąść się z ław w Ratuszu przy ulicy Parkowej… więcej >>>

  2015.08.21


  Kogo kochają bytomianie?

  więcej >>>
  2015.05.15

  A kto umyje kamery?

  więcej >>>
  2015.04.25

  Daj grosik na lwa

  więcej >>>
  2015.04.07

  Burmistrz nareszcie doceniony, ale schowany

  więcej >>>
  2015.01.26

  Wymagajmy od rządzących!

  więcej >>>
  2014.10.20

  Kupujemy elektrociepłownię, czy nie kupujemy?

  więcej >>>
  2014.09.01

  Rada nie nadaje w sieci

  więcej >>>
  2014.07.07

  Rządzący jak zwykle zdali egzamin

  więcej >>>
  2014.06.16

  Spadek i wybory

  więcej >>>
  2014.06.01

  Superbohaterowie, czy supermegalomani?

  więcej >>>
  2014.05.17

  Unia ściągnęła nas z drzew

  więcej >>>
  2014.05.05

  Przyjaciel przedsiębiorców

  więcej >>>
  2014.03.28

  Podatek pod psem

  więcej >>>
  2014.03.23

  Metropolia przedwyborcza

  więcej >>>
  2014.02.25

  Co z tym basenem?

  więcej >>>
  2014.02.07

  Referendum przedwyborcze

  więcej >>>
  2014.02.03

  Referendum przedwyborcze

  więcej >>>
  2014.02.03

  Gańba, panie senatorze

  więcej >>>
  2014.01.19

  Kilka słów o manipulatorach

  więcej >>>
  2014.01.13

  Urodziny miasta

  więcej >>>
  2013.12.29

  Strona 1 z 4    OGŁOSZENIA
  DROBNE

  W PONIEDZIAŁEK
  W GAZECIE
  W ŚRODĘ
  W INTERNECIE!*

  *za 15% dopłatą

  24 marca 2023

  imieniny:
  Marka, Gabriela

  Galeria Tomenki

  Nasze akcje

  • Panteon bytomski

   Cykl artykułów o ludziach, którzy na przestrzeni wieków zasłużyli się dla Bytomia. więcej >>>

  Redakcja