Zb logo

  

   blogi   forum
PKO nowa odsłona

Wiadomości

Komentarze / Blogi

Tomasz Nowak Tomasz Nowak

Kamera! Akcja! I nic nie widać

​Bytomski system monitoringu to 38 kamer non stop rejestrujących to, co dzieje się w najważniejszych punktach miasta, obraz… więcej >>>


Marcin Hałaś Marcin Hałaś

Dobra koalicja, a przynajmniej najlepsza

Od wyborów samorządowych Bytomiem rządzi koalicja KO-PiS, czyli Koalicji Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości. Co prawda magicy z… więcej >>>


Witold Branicki Witold Branicki

Krajobraz po historycznym spadku

​Na 760-lecie lokacji Bytomia na prawie niemieckim Ratusz oraz jego agendy, miejscowe instytucje i organizacje

przygotowały turnieje, imprezy,… więcej >>>


Jacek Sonczowski Jacek Sonczowski

Święto policji w teatrze “Rozbark”

​Policjanci z bytomskiego garnizonu spotkali się w Bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu "Rozbark". Okazją było doroczne Święto Policji.… więcej >>>


Tomasz Nowak avatar

Tomasz Nowak - Komentarze
2015.04.07

Daj grosik na lwa

Na łamach papierowego wydania naszego tygodnika parę razy pisałem ostatnio o śpiącym na Rynku lwie. Zwierzak jest brudny (popisany flamastrami) i ma oderwaną tylną łapę. Dla Bytomia to wielki wstyd. Tak się o monument staraliśmy, tak się przepychaliśmy z władzami Warszawy, które go przez kilkadziesiąt lat u siebie więziły, a teraz nawet nie potrafimy zapewnić mu bezpieczństwa. Nie pomogły nawet kamery rejestrujące to, co się dzieje na Rynku. Myślałem, że po naszych tekstach służby miejskie zabiorą się szybko do roboty i załatwią problem. Nic z tego. Miejski Zarząd Zieleni i Gospodarki Komunalnej ograniczył się do wydania informacji. Lwa nie można oczyścić z flamastrów, bo brakuje pieniędzy na zakup odpowiednich środkó chemicznych. Nie wiedziałem, że ta placówka ma aż takie kłopoty finansowe. Że nie stać jej na wydatek rzędu kilkudziesięciu, no niech będzie, kilkuset złotych. Skoro tak, to powinniśmy chyba czym prędzej ogłosić ogólnobytomską zbiórkę na zakup owych środków, by wreszcie śpiącego zwierzaka umyć. Niech każdy mieszkaniec da po grosiku, a sprawa będzie załatwiona. Monety można znosić do siedziby MZZiGK lub wrzucać do fontanny na Rynku.


Artykuł był oglądany 30092 razy.   Komentarzy: 18
 • Ocena - 4.6 10 głosów
   


Komentarze:

Bogdan L
napisał
08.04.2015
o 13:38
nr 1

dziadostwo…

Petrolanser
napisał
08.04.2015
o 17:32
nr 2

Pan redlarz zamiast tracić czas ze specami od figurek roślinnych przeszedłby się do el prezidento .Możliwe , że do niego nie dotarły informację , że źle się dzieje z PR logo bytomia . Doskonale red redlarz wie jak bardzo wyczulony jest el prezidento na wszelkie krzywdy ludzkie . I może pierwszy jaki gelt wyłoży.

Piotr Bruzda
napisał
08.04.2015
o 22:22
nr 3

Zbiórkę to możemy zrobić, jak w kasie bytomskiej będzie pusto. Póki co nie jest pusto. Świadczą o tym milionowe plany inwestycyjne Bartyli i spółki.

I jeszcze jedno.
Jakoś nie słyszałem, żeby ŻB wzięło się za odpowiedzialnych tego co się stało z lwem.
Ponoć mamy monitoring, który kosztował dziesiątki milionów złotych. Ponoć ktoś (straż miejska i policja) go obsługuje. To może Pan redaktor zrobi dziennikarskie śledztwo i wskaże mieszkańcom winnych, najlepiej z imienia i nazwiska (nagrania na pewno się zachowały i są archiwizowane). No chyba, żeby okazało się, że monitoring to tylko taka ściema dla naiwnych.
Kamery może i są, ale niesprawne, albo na automacie, bo nie ma obsługi, a zapisy kasowane. A skoro tak, to co na to Tadeusz Ostrowski pełnomocnik prezydenta ds. bezpieczeństwa?
Miasto wydaje miliony nadaremno, sponsoruje policję (ponadnormatywne patrole, sprzęt, nagrody), a wandale jak działali bezkarnie, tak działają.

Straż Miejska od objęcia stanowiska komendanta przez emerytowanego policjanta Zbigniewa Walaska zatrudniło wielu emerytowanych policjantów (jednak mamy VI komisariat policji), ale w mieście zamiast się poprawiać w sferze bezpieczeństwa, jest coraz gorzej.

Może czas to skontrolować?

Bo zmienić, na pewno.

Ivo
napisał
09.04.2015
o 08:31
nr 4

Lew przypadkiem nie jest zabytkiem?
Jeśli tak, to chyba konserwator zabytków powinien zająć się tematem oczyszczenia, a nie obsługa komunalna?

Walas Ostry
napisał
09.04.2015
o 10:54
nr 5

Piotrze Bruzda napisałeś wszystko w temacie…węszynosy dodatkowy szmal od miasta potrafią ciągnąć, bezczelnie domagać się swojej działki, jednocześnie mając kilkadziesiąt wakatów. Być może problemem jest lub są ci, którzy lwa uszkodzili. Być może to jakieś ogolony łby, zawinięte dwukolorowymi szalikami, o najniższym poziomie intelektu, ale jednocześnie dobrze znający głównego aktora. Było nie było, to władza ma obowiązek chronić, wyciągać konsekwencje i nie ociągać się bo łaski nie robi za nasze podatki. Zawsze może kazać takiemu Ziębie naprawić szkodę, przecież BPK to bogata firma.

bytomianka
napisał
09.04.2015
o 11:02
nr 6

A tak na marginesie po co nam zieleń miejska? Po to, żeby bliskie dwie kobiety miały fuchę? Funkcjonowało to w MZDiMie i dało radę. Co do kasy to jeżeli na początku roku znalazły się ciężkie pieniądze na podwyżkę dla Krysi to muszą się znaleźć na renowację. Zobaczymy ile w tym roku pieniędzy wywalą w błoto na te durne w wielu wypadkach ukwiecenia, to dobre dla kogoś z Łagiewnik, ale nie dla myślących mieszkańców Śródmieścia. I za takie topienie ciężkiej kasy jeszcze znaczna podwyżka wypłaty dla Krysi? To jakieś kpiny. Zieleń jest bezkarna, tak to jest jak była siedzi na stołku.

Walas Ostry
napisał
09.04.2015
o 14:13
nr 7

Może być zielono, bo szmaciarstwo czerwono-niebieskie w odwrocie
http://www.poznan.so.gov.pl/strony/1/pl/186.php                         III K 640/13; Andrzej K., Włodzimierz B., Radosław T., Piotr G., Piotr M., Damian B., Jacek K., Janusz K. (zarzuty z art.
              296 § 1 i 2 k.k. - wątek afery korupcyjnej w piłce nożnej), termin: 24.04.2015,  g. 11, s. 10.

Piotr Szeligowski
napisał
09.04.2015
o 14:28
nr 8

Widac, ze jak sie nie postawi czegos na 5 metrowym cokole, to zawsze sie znajda jakies scierwojady. Robienie jakichkolwiek zbiorek na takie cele jest malo efektywne bo zalatwia sprawe doraznie, bo przeciez dalej lew bedzie sie brudzil, albo jakies scierwojady beda go celowo niszczyc. Takie rzyczy co najmniej dwa razy w sezonie trzeba w czystosci utrzymywac.

kudła
napisał
09.04.2015
o 20:47
nr 9

Wrzuta ŻB z lwem aby odwrócic uwagę od"sponsora” -Rysia Walickiego ?

Adam
napisał
10.04.2015
o 03:00
nr 10

Jeżeli miasta nie stać na umycie lwa który ma 2 m2 to oznacza to tylko jedno, tego miasta już nie ma. Gdybym ja był prezydentem miasta to bym wyłożył z własnej kieszeni na umycie tego lwa i nie robił boruty. Bo bym się wstydził przyznać, że w mieście gdzie pełnie obowiązki prezydenta nie ma pieniędzy na szmatę i płyn (rozpuszczalnik) koszt 20 zł

Ps. Panie Bartyla jak nie ma pan tych pieniędzy to jakim cudem ma pan pieniądze na swoje wynagrodzenie?

Gordon
napisał
12.04.2015
o 22:37
nr 11

sprawa jest prosta!!! skoro sami mieszkańcy Bytomia nie potrafią uszanować swojego wywalczonego symbolu to warto go zwrócić do Warszawy!!!! tam go z pewnością nie mazali a po drugie jako swój symbol uważam, że każde inne miasto było by zainteresowane w należytym jego utrzymaniu!!! w Bytomiu - standardowo DZIADOSTWO!!!

Ramsey
napisał
13.04.2015
o 08:33
nr 12

Gordon masz racje…tam przynajmniej spał spokojnie wink
A u nas co chwilę jakiś nadpobudliwy tatuś czy mamusia sadza dzieciarnie na grzbiecie, uśmiechając się od ucha do ucha i strzelając kolejną fotkę na fejsika? To w jaki sposób dzieciarnia jak już wyrośnie ma mieć szacunek do kogokolwiek i czegokolwiek, skoro sami rodzice wychowali je na nadpobudliwą osobę z ADHD, wręczyli flamaster w dłoń i powiedzieli: maluj - jesteś artystą i to co stworzysz jest najpiękniejsze, bo jesteś naszym rodzonym utalentowanym dzieckiem?!
A wystarczyło klepnąć w tyłek i powiedzieć, że nie wolno - gdy był jeszcze na to czas!
Sami sobie jesteśmy winni…kochani rodzice!

Brygida
napisał
13.04.2015
o 21:29
nr 13

Chcę się odnieść do komentarza “bytomianki”, która obraża mieszkańców Łagiewnik, że niby jakieś ukwiecenia dobre są dla nas, ale nie dla myślących ze śródmieścia. To niby ci drudzy to szlachta co? Lepiej niech ci myślący pomyślą o myciu i malowaniu okien w swoich mieszkaniach, bo co w niektórych okna nie widziały farby od II wojny. Widocznie u nich funkcjonuje myśl, jak dostali coś za darmo to nie trzeba o to dbać. A tak na marginesie zieleni nigdy za dużo, szczególnie w Bytomiu jej za bardzo nie widać.

Erwin Gąska
napisał
14.04.2015
o 14:26
nr 14

Gdyby w Bytomiu był gospodarz a nie rezydent z sprawą w sądzie, może by było lepiej. Na razie jest lipa, nikogo nic nie obchodzi. Co tam lew. Całe dzielnice znikają, a wy się lwem przejmujecie. Mamy speców w radzie miasta na takim poziomie, że się chce wymiotować. Rozbark, Karb, Bobrek, część Miechowic to już czwarty świat. A wy o lwie. Głosowaliście na kiboli, bez kompetencji, wiedzy. Teraz macie banery przykrywające dziurawe elewacje i obietnice bez pokrycia. Nikt normalny na kiboli nie głosuje. Przecież to jest kpina na poziomie hilwy.

bezrobotny
napisał
15.04.2015
o 09:12
nr 15

Tak miasto “kwitnie”.
Petrolana się rozwija.
Górnicy mają nowego właściciela.

A to, że 200 osób trafiło na bruk, bo Jopek z Suchej Góry ogłosił upadłość, tego już ŻB nie zauważa.

A powinno

Mieszkanka
napisał
19.04.2015
o 16:34
nr 16

No czasami ŻB jest tendencyjne. W zeszłym roku napisało, ze na podwórku przy ul. Przemysłowej bedą za pieniądze z FIO stworzone cuda. Podał nieprawdziwą informację mówiąc, że cała kwota z projektu zostanie przeznaczona na podwórko. W rzeczywistości nic takiego nie miało miejsca, ale ŻB nie raczył sprostować. Szkoda, bo bycie dziennikarzem zobowiązuje. A tutaj nie wiem czy bał się UM, który był partnerem w projekcie? Teraz widać też nie podejmuje niewygodnych tematów

Gore
napisał
21.04.2015
o 21:52
nr 17

http://www.urzadmiastabytomiakorupcja.com/index.html

Babilon upadnie
napisał
21.04.2015
o 21:57
nr 18

Mane, tekel, fares.
 • starsze wpisy

  Kamera! Akcja! I nic nie widać

  ​Bytomski system monitoringu to 38 kamer non stop rejestrujących to, co dzieje się w najważniejszych punktach miasta, obraz przekazywany na… więcej >>>

  2016.08.20


  Kto będzie chciał referendum w sprawie PEC?

  ​Wygląda na to, że opozycja wraz ze związkowcami z Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej będzie za wszelką cenę starała się doprowadzić do… więcej >>>

  2016.04.13


  Jak pomagać bezrobotnym?

  Dziwne to nasz państwo. Najpierw konsekwentnie utrzymując idiotycznie wysokie podatki i rozbudowaną biurokrację przyczynia się do wysokiego bezrobocia, a potem… więcej >>>

  2016.01.12


  Twierdza padła, co dalej z PO?

  ​Przez wiele lat Bytom był twierdzą Platformy Obywatelskiej.Wygrywała tu ona wybory samorządowe i rządziłaby pewnie po dziś dzień, gdyby nie… więcej >>>

  2015.11.03


  Z Parkowej na Wiejską

  ​Tego jeszcze nie było. Być może aż sześciu bytomskich radnych spróbuje przesiąść się z ław w Ratuszu przy ulicy Parkowej… więcej >>>

  2015.08.21


  Kogo kochają bytomianie?

  więcej >>>
  2015.05.15

  A kto umyje kamery?

  więcej >>>
  2015.04.25

  Burmistrz nareszcie doceniony, ale schowany

  więcej >>>
  2015.01.26

  Wymagajmy od rządzących!

  więcej >>>
  2014.10.20

  Kupujemy elektrociepłownię, czy nie kupujemy?

  więcej >>>
  2014.09.01

  Rada nie nadaje w sieci

  więcej >>>
  2014.07.07

  Rządzący jak zwykle zdali egzamin

  więcej >>>
  2014.06.16

  Spadek i wybory

  więcej >>>
  2014.06.01

  Superbohaterowie, czy supermegalomani?

  więcej >>>
  2014.05.17

  Unia ściągnęła nas z drzew

  więcej >>>
  2014.05.05

  Ciągłe wciskanie kitu

  więcej >>>
  2014.04.23

  Przyjaciel przedsiębiorców

  więcej >>>
  2014.03.28

  Podatek pod psem

  więcej >>>
  2014.03.23

  Metropolia przedwyborcza

  więcej >>>
  2014.02.25

  Co z tym basenem?

  więcej >>>
  2014.02.07

  Referendum przedwyborcze

  więcej >>>
  2014.02.03

  Referendum przedwyborcze

  więcej >>>
  2014.02.03

  Gańba, panie senatorze

  więcej >>>
  2014.01.19

  Kilka słów o manipulatorach

  więcej >>>
  2014.01.13

  Urodziny miasta

  więcej >>>
  2013.12.29

  Strona 1 z 4    OGŁOSZENIA
  DROBNE

  W PONIEDZIAŁEK
  W GAZECIE
  W ŚRODĘ
  W INTERNECIE!*

  *za 15% dopłatą

  08 grudnia 2022

  imieniny:
  Marii, Światozara

  Galeria Tomenki

  Nasze akcje

  • Panteon bytomski

   Cykl artykułów o ludziach, którzy na przestrzeni wieków zasłużyli się dla Bytomia. więcej >>>

  Redakcja