Zb logo

  

   blogi   forum

Wiadomości

Komentarze / Blogi

Tomasz Nowak Tomasz Nowak

Kamera! Akcja! I nic nie widać

​Bytomski system monitoringu to 38 kamer non stop rejestrujących to, co dzieje się w najważniejszych punktach miasta, obraz… więcej >>>


Marcin Hałaś Marcin Hałaś

Dobra koalicja, a przynajmniej najlepsza

Od wyborów samorządowych Bytomiem rządzi koalicja KO-PiS, czyli Koalicji Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości. Co prawda magicy z… więcej >>>


Witold Branicki Witold Branicki

Krajobraz po historycznym spadku

​Na 760-lecie lokacji Bytomia na prawie niemieckim Ratusz oraz jego agendy, miejscowe instytucje i organizacje

przygotowały turnieje, imprezy,… więcej >>>


Jacek Sonczowski Jacek Sonczowski

Święto policji w teatrze “Rozbark”

​Policjanci z bytomskiego garnizonu spotkali się w Bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu "Rozbark". Okazją było doroczne Święto Policji.… więcej >>>


Marcin Hałaś avatar

Marcin Hałaś - Komentarze
2013.10.23

Aktualizacja: do kiedy Bartyla utrzyma prezydenturę?

Akt oskarżenia skierowany przeciw prezydentowi Damianowi Bartyli za sprawę z czasów, kiedy był prezesem Polonii i miał - zdaniem wrocławskiej prokuratury - wręczyć łapówkę trzecioligowemu sędziemu jest o tyle zaskakująca, że rok temu, przed wyborami Bartyla zapewniał współpracowników, że sprawy te ma "wyczyszczone". Dziś wypada zapytać: co dalej? Scenariusz najbardziej prawdopodobny: Bartyla "dowiezie" prezydenturę do końca kadencji jesienią przyszłego roku. Procesy w polskich sądach trwają długo, Bartyla odpowiada z wolnej stopy, a w polskich samorządach zdarzały się sytuacje, kiedy prezydent miasta pozostawał prezydentem, siedząc w areszcie. Bo dopiero prawomocny wyrok skazujący w procesie karnym pozbawia go funkcji. Jest jeszcze inny prawdopodobny scenariusz: apolityczny i niezawisły polski sąd (standardy apolitycznego sądownictwa w naszym kraju wyznaczyli panowie Tuleya i Rysiński) przyspieszy proces, aby nabrał tempa ekspresowego. Bartyla zostanie skazany, straci funkcję, a premier Tusk wyznaczy przed wyborami samorządowymi apolitycznego PO-wskiego komisarza gminy Bytom. Na przykład Jacka Kudziora, a może nawet Piotra Koja - wszak Tusk zapowiadał niedawno, że gdyby warszawiacy odwołali w referendum odwołali Hannę Gronkiewicz-Waltz, to zrobi ją komisarzem. Jeżeli jednak Bartyla "dowiezie" prezydenturę do przyszłorocznych wyborów, to z aktem oskarżenia i trwającym procesem będzie mu o wiele trudniej o reelekcję Możliwe nawet, że będzie musiał podjąć decyzję, iż nie będzie się ubiegał o ponowny wybór. Ktoś powie: Bartyla ma pecha.Ja coraz bardziej skłaniam się do poglądu, że to Bytom ma pecha i klątwa rzeczywiście wciąż ciąży nad naszym miastem. Odpowiadając zaś na pytanie zawarte w tytule tego wpisu. Być może ten akt oskarżenia jest dla prezydentury Damiana Bartyli tym, czym dla Titanica było zderzenie z górą lodową. Po zderzeniu z górą lodową Titanic jakiś czas utrzymywał się na wodzie, a niektórzy oficerowie mieli nadzieję, że mimo wszystko statek nie pójdzie na dno. Wszystko zależy jednak od tego, czy prokuratura ma mocne dowody, które sąd uzna przekonywujące.


Artykuł był oglądany 77341 razy.   Komentarzy: 51
  • Ocena - 1.4464 112 głosów
   


Komentarze:

Dobry Duch
napisał
23.10.2013
o 23:43
nr 1

” że rok temu, przed wyborami Bartyla zapewniał współpracowników, że sprawy te ma “wyczyszczone”. Panie Hałaś śmieszny Pan jest, wyczyszczone, taaa mopem i domestosem. Konkretnie co powiedział: postępowanie umorzone? Wyrok uniewinniający? nie! Dobrze wiedzieliście o tym, tylko nasz obiektywny inaczej dzienniczek udaje zdziwionego!

wwwwwwwwwwwwwwww
napisał
24.10.2013
o 04:29
nr 2

Rany Julek.  Taż to Panie mafia.

marek
napisał
24.10.2013
o 08:15
nr 3

udaje pan naiwnego? zapewniał współpracowników ... żałosne

Marcin Hałaś
napisał
24.10.2013
o 09:55
nr 4

Pisząc komentarz na gorąco użyłem niezbyt właściwego słowa. Powinienem napisać, że Bartyla zapewniał współpracowników, że te sprawy ma czyste, a nie “wyczyszczone”. Inna sprawa, że takie zapewnienie może złożyć zarówno osoba niewinna, jak i osoba pewna, że “nie ma na nią papierów”, czyli dowodów.

Petrolanser
napisał
24.10.2013
o 10:09
nr 5

Mieszamy, mieszamy. “Bartyla zapewniał współpracowników…”    Pan redaktor jak się dowiedział o tych zapewnieniach ? od portiera , który przypadkiem usłyszał jak rozmawiali.  Jest Pan dziennikarzem . Sam Pan nie zapytał , dlaczego?  Nie wypada, może strach czy jaki czort Panie Redaktorze.

Petrolanser
napisał
24.10.2013
o 10:18
nr 6

Ale w tym tekście wulgarne jest to jak Pan rozgrzesza współpracowników uczciwych, zacnych, grzechem nepotyzmu nie skalanych radnych BISU .....  Bartyla ich , też oszukał i tak od kilkudziesięciu lat spychacie ten Bytom w otchłań. Arystokracja?/

Marek
napisał
24.10.2013
o 10:53
nr 7

Panie Redaktorze, nawet gdyby Pan Bartyla wycofał się z walki o reelekcję to widzę kilka osób związanych z BiS które by go godnie zastąpiły. Na przykład jego dzisiejszy główny zastępca. Pracowity, cieszący się szacunkiem, kreatywny. Dlatego uważam że Bytom ma szansę wygrać z klątwą która na nim ciąży.

?
napisał
24.10.2013
o 12:40
nr 8

Co do aktualnej sondy “Czy obecny wizerunek Bytomia w mediach jest lepszy, niż przed rokiem?” Moim zdaniem inny, szczególnie po wczorajszym pasku w TVN24. Czy to Milka dalej sponsoruje nam reklamy?

kijwmrowisko
napisał
24.10.2013
o 16:38
nr 9

Kolejny prezydent o którym Pan Redaktor, nie napisze, że zastał Bytom murowany, a zostawił drewniany. Równia pochyła.

Kopista
napisał
24.10.2013
o 19:06
nr 10

Na Agorze PdB pojawił się taki apel:
“Wniosek dla Damiana B.:
Za to jedno wczorajsze westchnienie chociaż jednego Polaka przed telewizorem/radiem/komputerem w stylu “... o Boże, znowu Bytom…” ma pan moralny obowiązek złożyć rezygnację i przeprosić wszystkich bytomian. Nawet gdyby nie został pan kiedyś tam skazany, to teraz szkodzi pan interesowi i wizerunkowi Bytomia najbardziej ze wszystkich ludzi na świecie.”

Er
napisał
24.10.2013
o 19:16
nr 11

re kopista

Tam niejedną “mądrość” można przeczytać. O ile ktoś nie jest estetą i nie szanuje swojego czasu to może oddać się tej wybitnie wartościowej lekturze.

PP
napisał
25.10.2013
o 11:27
nr 12

Nie raz to już pisałem: z g…... bata nie ukręcisz.Wszyscy przegrali.Bartyli mi nie żal bo wie w co gra a Panowie profesjonalne dupowłazy zacznijcie pisać teraz o trudnych problemach miasta.Sklep z wazeliną zamknięty a idol okazał się oszustem bo oszukał mieszkańców i współpracowników   zapewniając że te sprawy ma czyste.Teraz nadszedł CZAS HONORU PANOWIE.

Adrian i ?
napisał
25.10.2013
o 11:28
nr 13

Mam nadzieję na szybki wyrok, nieważne czy skazujący, czy uniewinniający. Najgorszy wariant, nie tylko dla p. Bartyli, to taki, że ta sprawa będzie się ciągnęła kolejne lata. Wiele moich wpisów mogło sugerować, że jestem przeciwnikiem obecnej ekipy, otóż nie. To, że wytykam błędy, nepotyzm, grzechy zaniechania, układy itp. To tylko po to, żeby to było naprawione, poprawione czy zlikwidowane. Bytom już za bardzo podupadł przez lata, żeby marnować czas. Bytom nie jest dryfującym Titanikiem, nasze miasto jest niestety wrakiem, który trzeba wydobyć z dna. Ja kibicuję, że tak powiem, p. Bartyli z prostego powodu, bo nie widzę, na dzień dzisiejszy, innej osoby, na którą mógłbym zagłosować. Niestety.

Juzva
napisał
25.10.2013
o 12:54
nr 14

Przyspieszenie wypadkow wiaze sie z bliska perspektywa 100 000 000 euro dla Bytomia

nicki
napisał
26.10.2013
o 13:45
nr 15

Marcinie Hałaś ! Sądząc po klikach pod Twoimi wpisami (lubi-nie lubi) jesteś nielubianym redaktorem. Czy nie najwyższy czas się opamiętać i zacząć myśleć o poprawieniu swojej opinii wśród czytelników ?

Marcin Hałaś
napisał
26.10.2013
o 16:18
nr 16

Re: nicki. Sądząc po klikach pod moimi wpisami - budzą one (moje wpisy i opinie) emocje. A o moją opinię wśród czytelników proszę się nie martwić.

kijwmrowisko
napisał
26.10.2013
o 16:36
nr 17

Niech nas Pan nie przecenia. O Pańską opinię się nie martwimy. Niech Pan sobie “hałasiuje” dalej.

Lolek
napisał
26.10.2013
o 19:05
nr 18

Czego się kmioty czepiacie Bartyli? Żaden z was nigdy nawet nie osiągnął ćwierci tego co on, żaden z was do pięt mu nie dorasta, żaden z was nie ma pojęcia jakimi dowodami czy raczej “dowodami” dysponuje prokurator ale już nic innego was nie podnieca jak walenie tłustymi łapkami w klawiaturę byle tylko przywalić w lepszego od was. Ciekawe ilu z was przyleci tutaj z przeprosinami jak okaże się, iż Bartyla jest czysty? Już dzisiaj ide o zakład, że żadnemu kmiotowi na to już chęci nie starczy.

PP
napisał
26.10.2013
o 21:13
nr 19

Idol okazał się oszustem bo oszukał mieszkańców i współpracowników zapewniając że te sprawy ma czyste.
I TYLKO O TO CHODZI.A wyrok należy do sądu i oby był po myśli P.Bartyli bo to nie on straci tylko całe miasto drogi Bolku.

Adrian
napisał
26.10.2013
o 21:57
nr 20

Panie Marcinie (Płk K.) , czy wie pan kto napisał te słowa na bytomski.pl? : “Rok rządów Bartyli oceniam krytycznie, nie zdziałał wiele. Oceniam ten rok na minus trzy”. Czy szczerej oceny i komentarza czytelnicy nie mogą oczekiwać, również w Życiu Bytomskim?

Marcin Hałaś
napisał
26.10.2013
o 22:57
nr 21

Re: Lolek. Racja tkwi w jednym: zarzut prokuratorski może być także sposobem na publiczne zniszczenie człowieka. W Bytomiu taka sytuacja zdarzyła się na początku lat 90.-tych, kiedy aresztowano ówczesnego kierownika Urzędu Stanu Cywilnego i działacza ZCHN Andrzeja Daniłowskiego pod zarzutem korupcji. A potem przez 5 lat prokuratura nie potrafiła dokonać analizy taśmy z nagraną rzekomą propozycją korupcji. Taśmę (całą!)  znaleziono w podpalonej cukierni Ewy Blaut. Daniłowskiego wyeliminowano z życia publicznego, nikt go nie przeprosił, choć prokurator nie sporządził nawet aktu oskarżenia. Mam nadzieję, że Bartylę prokurator będzie musiał przeprosić, choć jeśli ma mocne dowody, które uzna sąd - to Bartyla będzie musiał przeprosić wyborców.

W sprawie Bartyli podejrzany jest rytm działania prokuratury: akt oskarżenia dopiero teraz. Albo więc polskie prokuratury są nieudolne - jeśli 3 lata pracują nad oskarżeniem prezesa 3-ligowego klubu o łapówkę w wys. 1500 zł to ile będą badały sprawę mafii paliwowej, 70 firm słupów i straty Skarbu Państwa na kilkadziesiąt miliardów? Albo też - prawdziwa jest spiskowa teoria dziejów: Już za rok wybory…

Marcin Hałaś
napisał
26.10.2013
o 23:02
nr 22

Re: Adrian. Potwierdzam, że oceniam pierwszy rok prezydentury na minus dostateczny, to z drugiej strony wynik jakiś jest, choć nie spełniający oczekiwań - uczeń z taką oceną zyskuje promocję do następnej klasy.

Nieurodzony we Lwowie
napisał
26.10.2013
o 23:14
nr 23

Re:Lolek. No cóż nerwy puściły i wyszedł prawdziwy Lolo, po prostu zwykły cham. Nie powinno się obrażać i nieładnie nazywać kogoś kto ośmiela się mieć inne spojrzenie na rzeczywistość, ale czegóż wymagać od takiego Lola. Jedynie Pan Marcin zaczyna z panem dyskusję jak z normalnym człowiekiem, trochę się dziwię, no ale to w końcu jedna chora drużyna.

nicki
napisał
26.10.2013
o 23:46
nr 24

Re: Marcin Hałaś.
Samouwielbienie to “wspaniała” cecha Sz. Pana.
Emocje to budzą sprawy jak żyć w tym kraju a nie #####…ły upadłego już dawno Bytomia.

Lolek
napisał
27.10.2013
o 10:44
nr 25

Nieurodzony we Lwowie nie ośmieszaj się swoimi drętwymi gadkami. nic nie poradzę na to, że takich nygusów, którzy w życiu sami do niczego nie doszli, niczego nie osiągnęli, nie odnieśli sukcesów ale którzy gotowi sa utopić momentalnie tego komu do pięt nie dorastają nie mając ku temu podstaw- za wsze nazwę kmiotami. Prezentujecie niestety zwykły typ kmiota. Reasumując: zachowujcie się jak normalni ludzie, a nie jak nieurodzone we Lwowie kmioty - to normalnie traktowani będziecie.

Nieurodzony we Lwowie
napisał
27.10.2013
o 15:01
nr 26

Oj, Lolku ulitować się nad tobą to chyba najwłaściwsze co można zrobić. Chamstwo, zaciekłość to nie są najlepsze cechy i jeszcze w dodatku nic nie rozumiesz.. Może jeszcze kiedyś z tobą pogadam ale narazie po prostu się brzydzę.

Lolek
napisał
27.10.2013
o 20:13
nr 27

Nie patrz w lustro nieurodzony. Będziesz miał mniej powodów do obrzydzenia.

Marek Szadkowski
napisał
28.10.2013
o 11:29
nr 28

Damian Bartyla był w tej sprawie zatrzymywany trzy lata temu.Trzy(!!!)lata zabiera prokuraturze sporządzenie aktu oskarżenia.A co jeśli kolejne trzy lata zajmie sądowi wydanie wyroku uniewinniającego?(na zielonej wyspie nie takie rzeczy się zdarzały)Jeśli ktoś,nie rozumie jaka jest różnica między podejrzanym,oskarzonym,a skazanym to dyskusja z takimi ludźmi nie bardzo ma sens…Na trochę za bardzo rozpalone głowy poleciłbym np.emitowany na Polsacie program"Państwo w Państwie"Banda pospolitych przestępców w mundurach,czy garniturach zwana dla niepoznaki policjantami,prokuratorami,urzędnikami państwowymi,skarbowymi zniszczyła i zrujnowała już niejednego.Osobiście mam więcej zaufania i szacunku do Damiana Bartyli niż oskarżających go ludzi.Jest bardzo dobrym prezydentem.Zresztą po Koju i tych patałachach z PO każdy byłby bardzo dobry…Życzę mu zwycięstwa w kolejnych wyborach i oczyszczenia z zarzutów przed niezawisłym sądem

Piotr Bruzda
napisał
28.10.2013
o 13:24
nr 29

Pierwsza informacja o oskarżeniach i wyrokach na działaczy PB (ostatni wyrok z września br.) ukazała się na portalu agory (www.pdb.boo.pl) 19 października 2013 roku o 21:57.

ŻB spóźnione o tydzień.

Adrian
napisał
29.10.2013
o 00:22
nr 30

Panie Marcinie zniknął mój ostatni wpis, dlaczego?

obserwator:)
napisał
29.10.2013
o 02:11
nr 31

Miałem kontakty z urzędem i z Bartylą...osobiście uważam że przejmuje go los Bytomia—ma wiele projektów z myślą o mieszkańcach i życzę mu aby zrealizował je ...obecnie Bytom nadal nie jest miastem takim jakim powinien być.
Dajcie szansę do działania, krytyka zbyt wczesna , inwestycje dla ludzi będą widoczne .
osobiście nie mieszkam w Bytomiu ...ale gdyby to głos na niego oddałbym na pewno.
widziałem takich ludzi że on wyróżnia się na pozytyw wiele razy bardziej .
Wasze miasto miało 20 razy gorszych ludzi od niego .
to widać... teraz juz widać zmiany na lepiej, w wielu tematach .
a to dopiero początek .

Marcin Hałaś
napisał
29.10.2013
o 08:32
nr 32

Panie Adrianie, nie usuwałem żadnego Pana postu. Sprawdzę na panelu administracyjnym.

Tomasz Nowak
napisał
29.10.2013
o 11:46
nr 33

RE Adrian. Usunąłem Pański wpis, ponieważ był obraźliwy wobec sporej grupy bytomian. Dyskutujmy, spierajmy się, ale nie obrażajmy.

Adrian
napisał
29.10.2013
o 13:10
nr 34

To Pana ocena, ja napisałem o najniecierpliwszych szabrownikach, którzy wyskoczyli z pociągu na bytomskim dworcu w 1945 roku, a nie, że jedynie tacy wysiedli. To Pan twierdzi, że “obraziłem sporą grupę bytomian”. Ja tak nie myślę i to nie było moją intencją, bo czuć się urażeni mogą tylko ci, których to dotyczy. Trochę mogę o tym powiedzieć, bo mój Ojciec uciekał z Bytomia w 1944, a powrócił w 1946 roku i wiem co zastał, i co wcześniej moja Babcia. Wpisy mogą być różnie odbierane i nie zawsze dobrze zrozumiane. Podobnie jak mój wpis o programach, który był w mojej ocenie żartobliwy, a nie złośliwy. Pan apeluje o dyskusję, a nie o obrażanie, to proszę sobie przypomnieć swoją wypowiedź o mnie… Pozdrawiam.

Sabi
napisał
29.10.2013
o 14:11
nr 35

Czy moglibyście Państwo dać bana użytkownikowi Adrian ? Rozumiem że ma prawo do publikowania własnego zdania, ale uważam że tym swoim prawem zaczął męczyć innych czytelników. Niewiele brakuje do stanu w którym opinie Adriana ewoluują w wynurzenia.
Jakoś podskórnie mam uraz do tego internauty.

Adrian
napisał
29.10.2013
o 14:47
nr 36

Wystarczy, że mój wpis będzie przywrócony, a zrozumie Pan, mam nadzieję, o czym pisałem i czym aktualnie zajmuje się Rada Miasta, i czy nie powinni się zając istotnymi sprawami, których w obecnej sytuacji nie brakuje. Czym są wynurzenia czy nie szczerą wypowiedzią?

Wesoły Romek
napisał
30.10.2013
o 10:50
nr 37

popieram zdanie Sabi. Adrian jest już męczący z tym swoim infantylnym jęczeniem. Pisze o szabrownikach a nie wspomni nawet o tych, którzy już w 1939 roku rozpoczęli w Polsce szaber. kto palił, grabił i mordował? kto kradł Polakom wszystko, począwszy od mieszkań a na pospolitych grzebieniach kończąc? Ufoludki? Ciekawe ilu autochtonów - tak gloryfikowanych przez niektórych - otrzymywało w paczkach “z frontu” zdobycze wojenne: suknie dla zony, zabawki dla dziecka, złoto, pieniądze, jedzenie… Od zakończenia wojny nie minęło nawet 100 lat a szwaby już próbują zmieniac historie i ustawiac się w roli ofiar. Niemcy nie byli ofiarami - byli narodem katów. O tym pamietac trzeba w każdej rozmowie o doznawanych rzekomo później od “Polaków” krzywdach. Kto sieje wiatr zbiera burzę.

Erwin Gąska
napisał
30.10.2013
o 11:34
nr 38

Panie Niewesoły Romek. Swoje pełne nienawiści głupoty pisz Pan gdzie indziej. Mówi to Panu potomek bytomian przedwojennych. Nikt w Niemczech historii nie zmienia. Nawet się o tym nie mówi. May 2013 rok więc skup się berecie na aktualnej historii miasta i tym, iż jest zarządzane przez kastę nieuków. Mamy Europę ponoć wolną; każdy mieszka gdzie chce i gdzie chce pracuje. Proponuję nieuków wysłać na przymusowe szkolenia z zakresu zarządzania i porządku; potem pluć na Niemcy. Ciekawe, czy narodem katów są amerykanie którzy wykończyli kilka milionów Indian? A może Hiszpanie co wycieli Azteków czy majów? Gwoli wyjaśnienia: nikt z moich wujków i dziadków, babć  z frontu nic nie dostał. Wesoły Romek: Ty się powinieneś nazywać inaczej, szkoda na takich jak Ty klawiatury.

Wesoły Romek
napisał
30.10.2013
o 22:18
nr 39

prawda boli panie Erwinie? Pewnie tak skoro “swoje pełne nienawiści głupoty” uznał Pan za stosowne rozlać w “odpowiedzi” na mój wpis. Ktoś musi was uświadomić, że nigdy nie wróci czas gdy palono w Bytomiu synagogę i zakazywano polskiej mowy. Już nigdy herr Gąska.

J.Jendrzej
napisał
30.10.2013
o 23:56
nr 40

Nie chciałem już tu pisać Wesoły Romku,ale widzę,że twój tupet jest większy niż głupota która cię opanowała.
Jeśli ty sobie wyobrażasz,że masz patent na prawdę bytomską,to…?
Czy naprawdę nie umiesz uświadomić sobie,że prawda przywieziona tutaj przez twoich rodziców jest trudna,ale nie jedyna,prawdziwa.Będę twierdził,że nawet zarozumiała!
A cóż ty masz za preferencje,by nas pouczać?
Wiesz, dla mnie zawsze jest najważniejsze współistnienie kultur.ale widzę,że ty czujesz si tu jak zwycięzca.
Jak myślisz,czy upodlanie tubylców to misja którą nakazała ci twoja mądrość....,
Nie chłopie-gdzieś mijasz się z prawdą,nie bądź zarozumiały,bo po co???

henryk maleska
napisał
31.10.2013
o 23:04
nr 41

historii się nie możemy zmienić ale przyszłość owszem a prezydent Bartyla jest konkretnym gościem ,bytomianinem i chce dobrze dla naszego miasta reszta inne się nie liczy

Wesoły Romek
napisał
01.11.2013
o 10:39
nr 42

Jak nie chciałeś pisać to trzeba było tak zrobić. Po co po raz kolejny “palic głupa” i udawać, że to nie Ty i Tobie podobni robicie tak, jak - odwracając kota ogonem - starasz się wmówić mi. To przecież WY wciąż i na okrągło głosicie swoją prawdę o zniszczeniu miasta przez “obcych” - wypędzonych ze Lwowa, wygnanych z centralnej Polski czy nawet przez tych, których w latach PRL zachęcano do przyjazdu do Bytomia do pracy w kopalni. Żadnemu z WAS przez głowe nawet nie przemknie myśl, że NIE WSZYSCY gloryfikowani nie wiadomo za co autochtoni nie są przykładami świętości. Piszesz o upadlaniu, ciekawe że NIGDY nie zareagowałeś gdy w sposób wulgarny obrażało i obraża się tutaj Lwowiaków. Jak to nazwac? hipokryzją? Piszesz o współistnieniu kultur, Zgoda, to rzecz oczywista, przyjmij jednakże w końcu do wiadomości, że moje wpisy sa REAKCJĄ na chamstwo tzw. autochtonów, którzy nijak nie mając ku temu powodów uważają się za kogoś lepszego. Są SKUTKIEM a nie przyczyną. Reaguj na wpisy obrażające tych, którzy od sląskiego narzecza wola poprawna polszczyznę, porzuć hipokryzję, a wtedy może ktoś kiedyś potraktuje Twoje wpisy poważnie, jako głos obiektywny.

Zapał
napisał
01.11.2013
o 12:30
nr 43

Dyskurs o upadku Bartyli przeistoczył się w dyskusję o hanysach i gorolach.  Nie widzę powodów do wzajemnej nienawiści. Chodzę na piwo i z jednymi i z drugimi , słucham ich opowieści i mam wrażenie że się lubią ( bo się czubią) Wpisy na forach internetowych są “zmyłą” -ale szczęśliwie mało kto to czyta. Pozdrowienia dla red. Hałasia. Dzisiejsza kwesta na Mater Dolorosa z reklamowym banerem w roli głównej jest żenująca

Marcin Hałaś
napisał
01.11.2013
o 22:30
nr 44

Przyznam, że nie zdawałem sobie sprawy - do czasu uruchomienia możliwości komentowania na naszej stronie - że animozje między hanysami a gorolami są wciąż tak mocne i żywe. Czas tego nie łagodzi, nie wycisza - dziwne.

Dziękuję Zapałowi za pozdrowienia.

Adrian
napisał
01.11.2013
o 23:43
nr 45

Panie redaktorze, jeszcze raz mam prośbę o przywrócenie mojego wykasowanego postu i będzie wiadome, w jakim kontekście pisałem o szabrownikach, radzie kresowej miasta, czym się zajmują i pechu Bytomia.

Marcin Hałaś
napisał
02.11.2013
o 00:30
nr 46

Re: Adrian. Jak widać z wpisów powyżej - nie usunąłem Pana postu, więc nie posiadam kompetencji jego przywrócenia.

Adrian
napisał
03.11.2013
o 20:25
nr 47

Pozwolę sobie na Pana blogu, gdyż tu wolę,  skrobnąć kilka moich wypocin na temat wpisu “Gościa” na blogu red. Branickiego “W sprawie Damiana B.”. Pytanie “Gościa” zacytuję: “CZY BARTYLA PŁACI PANU ZA POZYTYWNE ARTYKUŁY?”. To może być odbierane za obraźliwe i sugerujące łapówkarstwo, manipulację, i można poczuć się urażonym z powodu takich insynuacji. Moim zdaniem jednak jest trochę racji w poście “Gościa”, ponieważ Damian B. czyli Prezydent Bytomia i podlegające Mu spółki gminne, ośrodki kultury płacą ŻB za zamieszczane ogłoszenia. Wystarczy prześledzić ostatnie wydanie z 28.10.13r. Strona 3 cała strona, 11kondolencje, 15 ZBM, 19 cała strona, ostatnia strona informacja UM i reklama BECEK-u. Oprócz reklamy Mediaexpert, prawie same drobne ogłoszenia “za grosze”, więc myślę, że w jakiś sposób P. Bartyla Wam płaci i to Was ubezwłasnowolnia i blokuje szczerą wypowiedź, komentarz, krytykę w sprawie patologii jaka ma miejsce “u szczytów władzy”.

Jan Kazimierz Mirek Mietek
napisał
08.05.2015
o 13:19
nr 48

Władza ustawodawcza, wykonawcza, sądownicza to wrony. A jak wiadomo wrona wronie oka nie wykole. Tak więc spokojnie o prezydenturę pana Bartyli

Adam
napisał
09.05.2015
o 20:48
nr 49

Lolek idź ty może gdzieś na jakąś terapię. A cóż też ten Bartyla wielkiego osiągnął?! Lolku ty zapewne dorastasz mu ponad pięty gdyż w przeciwnym razie jak byś mu wlazł do d.py?

Lolek
napisał
11.05.2015
o 08:42
nr 50

może tak jak Tobie Adam wchodzą koledzy?

wyborca
napisał
10.10.2016
o 21:23
nr 51

Bartyla musi odejść. A z nim Panek, Latacz, Przybylski, Świerczek i Snochowski, że wymienię pierwszych z brzegu.

starsze wpisy

Dobra koalicja, a przynajmniej najlepsza

Od wyborów samorządowych Bytomiem rządzi koalicja KO-PiS, czyli Koalicji Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości. Co prawda magicy z obu stron… więcej >>>

2019.03.31


O przepływach elektoratu

​Przepływy elektoratu...

O tym się zawsze pisze przed drugą turą. A jak może to wyglądać w Bytomiu? Niewątpliwie większą nadzieję… więcej >>>

2018.10.31


Jaka koalicja po wyborach? - cz. 2

​Zastanawiałem się tutaj, jaką koalicję w Radzie Miejskiej ma szansę stworzyć Mariusz Wołosz. Pozostaje dopowiedzieć z kim mógłby "zmontować" koalicję… więcej >>>

2018.10.26


Jaka koalicja po wyborach?

​Koalicja Obywatelska w Bytomiu ma 9 radnych. Wszyscy zastanawiają się z kim Mariusz Wołosz zawrze koalicję w razie zwycięstwa w… więcej >>>

2018.10.24


Domki z kart

​Niemal równy rok temu pisałem w tym miejscu w komentarzu "Bartyla może wszystko" następujące złowa:  "Kredyt na 225 milionów i… więcej >>>

2017.04.25


Bartyla wszystko może

więcej >>>
2016.05.01

Kobyliński, czyli polityczny oszust

więcej >>>
2016.01.13

Raport powyborczy

więcej >>>
2015.11.07

Radni nadstawiają tyłka?

więcej >>>
2015.08.29

Pijar Bartyli nawala

więcej >>>
2015.07.07

Kremacja? Nie, dziękuję.

więcej >>>
2015.05.16

Papierowy przewodniczący, figowa Rada

więcej >>>
2015.03.29

Kto chce zamknąć KWK Bobrek-Centrum

więcej >>>
2015.01.12

Rozdarte fotografie. Deja vu

więcej >>>
2014.11.26

4 powody sukcesu Bartyli

więcej >>>
2014.11.18

Dezerter?

więcej >>>
2014.11.13

Ostatnia prosta. Brzezinka i Bonk biegną z garbem. Orka na polu minowym

więcej >>>
2014.11.01

Pomidory Bartyli

więcej >>>
2014.09.15

Kto na prezydenta? Oczywiste!

więcej >>>
2014.09.13

Wejście Bonka

więcej >>>
2014.08.25

Laurka dla Wójcika

więcej >>>
2014.07.16

Naciągany jubileusz

więcej >>>
2014.06.19

Sado-maso?

więcej >>>
2014.06.02

Czy leci z nami Pilot?

więcej >>>
2014.05.26

Łapanka na laureata

więcej >>>
2014.05.06

Strona 1 z 6  OGŁOSZENIA
DROBNE

W PONIEDZIAŁEK
W GAZECIE
W ŚRODĘ
W INTERNECIE!*

*za 15% dopłatą

02 lutego 2023

imieniny:
Marii, Miłosława

Galeria Tomenki

Nasze akcje

  • Panteon bytomski

    Cykl artykułów o ludziach, którzy na przestrzeni wieków zasłużyli się dla Bytomia. więcej >>>

Redakcja