Zb logo

  

   blogi   forum

Wiadomości

Komentarze / Blogi

Tomasz Nowak Tomasz Nowak

Kamera! Akcja! I nic nie widać

​Bytomski system monitoringu to 38 kamer non stop rejestrujących to, co dzieje się w najważniejszych punktach miasta, obraz… więcej >>>


Marcin Hałaś Marcin Hałaś

Dobra koalicja, a przynajmniej najlepsza

Od wyborów samorządowych Bytomiem rządzi koalicja KO-PiS, czyli Koalicji Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości. Co prawda magicy z… więcej >>>


Witold Branicki Witold Branicki

Krajobraz po historycznym spadku

​Na 760-lecie lokacji Bytomia na prawie niemieckim Ratusz oraz jego agendy, miejscowe instytucje i organizacje

przygotowały turnieje, imprezy,… więcej >>>


Jacek Sonczowski Jacek Sonczowski

Święto policji w teatrze “Rozbark”

​Policjanci z bytomskiego garnizonu spotkali się w Bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu "Rozbark". Okazją było doroczne Święto Policji.… więcej >>>


Marcin Hałaś avatar

Marcin Hałaś - Komentarze
2013.06.28

Gorzej niż kompromitacja

Władze Bytomia "dały ciała". To gorzej niż kompromitacja, to porażka i błąd. Chodzi oczywiście o fakt, iż nie zdołano podpisać umowy na wywóz śmieci według zasad, jakie mają obowiązywać od 1 lipca (od tego dnia odpowiedzialność za wywóz śmieci przejmują gminy). Gmina Bytom rozstrzygnęła przetarg, ale decyzja ta została uchylona przez Krajową Izbę Odwoławczą. Warto przypomnieć, że KIO może unieważnić (uchylić) wyniki przetargu jeżeli: na którymś z etapów przetargu popełniono błędy formalne lub istnieje podejrzenie, że na którymś z etapów przetargu faworyzowano jednego z oferentów (na przykład poprzez zapisy w specyfikacji przetargowej lub w czasie prac komisji). Bez względu na, czy chodzi o nieprawidłowości formalne, czy podejrzenie faworyzowania któregoś z oferentów - winę ponoszą urzędnicy organizujący przetarg oraz nadzorujący tą procedurę.

W bytomskim Urzędzie Miejskim powinny polecieć głowy. Niestety - znając arogancką praktykę polskich samorządów, można przypuszczać, że nic takiego nie nastąpi. A więc niechaj te głowy spuszczą się przynajmniej ze wstydu w "oniemiały kierdel".


Artykuł był oglądany 20617 razy.   Komentarzy: 17
 • Ocena - 1.1204 598 głosów
   


Komentarze:

lili
napisał
28.06.2013
o 13:37
nr 1

jedną sprawę mieli zrobić, tylko jedną ważną sprawę, nawet tego nie potrafią, ważniejsza krowa, uruchamianie pustych szkół i logo, tyle wstydu nam nikt nie przyniósł co prezydent Bartyla

PP
napisał
28.06.2013
o 15:53
nr 2

Brawo Panie Marcinie.W końcu napisał Pan prawdę o tej ekipie.JEŁOPY i NIC DODAĆ lili.

Adrian
napisał
28.06.2013
o 20:46
nr 3

Prezydent zaufał urzędnikom poprzednich ekip i ma nauczkę. Mija 1/3 kadencji i żadnej widocznej poprawy, nawet wizerunek urzędu się nie poprawił. Osiem miesięcy “rządów” i co, oprócz powkładania na stołki swoich, a że stołków jest więcej niż znajomych to się uchowali ludzie p. Koja, Wójcika. Gdzie ten bilans zamknięcia po rządach poprzedników? Gdzie systematyczne realizowanie obietnic wyborczych? Co się zmieniło? Tylko obietnice, plany, wizje, a faktycznie tylko ... fiaska. Gdzie obiecane redukcje spółek gminnych, a w rzeczywistości powołano nową. Namówiony, że będzie lepiej, zagłosowałem, a jest lepiej nie mówić. Jest taki wywiad z początków 19.10.12 z podanymi nazwiskami odpowiedzialnymi “za klapę hasiokową” : ” Druga decyzja personalna już została podjęta. To zmiana na stanowisku naczelnika wydziału ekologii. Dotychczasowy naczelnik Andrzej Panek został wiceprezydentem. Jego dawne stanowisko objęła Anna Selwet, kierowniczka referatu gospodarki odpadami. - To doświadczona osoba - podkreśla Bartyla. Zmiany dotyczące organizacji referatów i wydziałów, jak zapowiada prezydent, jeszcze będą.
Czy coś go zaskoczyło podczas pierwszych dni pracy?
- Nie, miałem obraz sytuacji. Na pewno jednak planuję audyt finansów miasta i miejskich spółek. Chcę mieć dokładne rozeznanie i przedstawić bilans otwarcia sytuacji , w jakich znajdują się miejskie spółki - dodaje. Szczególnie jeśli chodzi o Szpital nr 1, co do którego chce jak najszybciej przygotować program naprawczy.

Dwie spółki połączy, trzecia do likwidacji
Rewolucje szykują się na pewno w miejskich spółkach. Spać spokojnie nie mogą prezesi i członkowie rad nadzorczych. Prezydent wprawdzie podkreśla, że decyzje personalne i dotyczące samego istnienia spółek będą podejmowane po dokładnej analizie finansowo-prawnej, ale nie wycofuje się z deklaracji, składanych podczas kampanii. I na pewno w mieście nie będzie kilku spółek zajmujących się gospodarką mieszkaniową.
W pierwszym etapie prezydent myśli więc o połączeniu TBS i ZBM w jedną spółkę. A Bytomskie Mieszkania raczej zostaną zlikwidowane.
- Część ich działań przejmie wydział lokalowy - zdradza prezydent”.    No niestety zdradza prezydent…

Sebastian
napisał
28.06.2013
o 21:33
nr 4

Adrian i co Bartyla z tego zrobił od października?
NIC
Kłamstwa i obietnice bez pokrycia

przytulanie fioletowej krowy było ważniejsze

Adrian
napisał
29.06.2013
o 00:00
nr 5

Dla mnie forma promocji wymyślona przez producenta Milki jest fajna, fakt że promują siebie ale przy okazji dają olbrzymią kasę na darmową reklamę miastom bawiącym się w tym konkursie. Już mieliśmy dwa dni w TVN i np. reklame na youtube za darmo na pokazanie, że Bytom nie leży na łopatkach, a “tylko” upadł na kolana. Koncert p. Maryli Rodowicz na Rynku za darmoszkę, też miło. Ta fioletowa dla mnie jest o.k. gorzej z tzw. św krowami, cielątkami i byczkami z naszego Ratusza, bo takie liche i przepracowane, a takie byki rodzą. Osobiście to mam nadzieję na liczny udział i zabawę w niedzielnej akcji, bo władza pokazała, jak do tej pory, że nie potrafi nic dobrego zrobić dla miasta, więc my coś zróbmy dobrego dla Bytomia. Są tacy, którzy uciekają stąd, bo gdzieś jest lepiej, wstydzą się, że są z Bytomia ale to ich problem. Ja jestem dumny, że jestem Bytomianinem i wiem, że nie tylko ja.

Adrian
napisał
30.06.2013
o 21:58
nr 6

Brawo Bytomianie! Mam nadzieję, że urzędasy z ratusza nie przytulą się do naszego sukcesu, bo to jest nasz sukces, a ci z ratusza niech się skupią na tym, żeby pokazać mieszkańcom, że też potrafią coś dobrego zrobić dla miasta. Pewnie jak zawsze sukces będzie miał wielu ojców, a “klapa hasiokowa” będzie sierotą.

ja
napisał
01.07.2013
o 13:15
nr 7

Szkoda, że to nie ten felieton ukazał się dzisiaj w ŻB. No ale przecież nie może być w papierowej wersji takiego tekstu. Co by BIS powiedział z PISem

J Jendrzej
napisał
01.07.2013
o 16:55
nr 8

Nie chciałem pisać,ale muszę!!!
Możecie mnie wszyscy ignorować-ale przecież ja przed wami tutaj moje kroki stawiałem.
Stawiałem moje niezdarne kroki i widziałem piękno miasta.
BYTOM-kto myśli o potrzebach tej ziemi??
Miki pomogła zaniedbanemu miast śląska i…mieszkańcy!!
A władza???
Władza za chwilę będzie udowadniała…
Tylko co….
WŁADZA…...

WŁADZO - budujemy jeszcze jeden nowy most,budujmy jeszcze jedno kąpielisko,budujmy…
BUDUJMY SIŁY PREZYDENTA!!

MARA KOTERBSKA-czy ona nie powinna zostać ikoną Bytomia??
Przecież śpiewała:
BUDUJEMY NOWY MOST,JESZCZE JEDEN NOWY MOST-WARSZAWA

Chyba mam za dużo czasu do przemyśleń-WARSZAWA!!!

l39
napisał
01.07.2013
o 21:02
nr 9

O tym prezydencie, że to nieporozumienie, wiadomo “od zawsze” a pan redaktor, jego chwalca powinien teraz milczeć.

Erwin Gąska
napisał
02.07.2013
o 12:28
nr 10

Całość fioletowej zabawy obliczona była na kasę głównej firmy sygnującej zwierzaka w kolorze opakowania czekolady. Wszystko od terminu, aż do występu nieźle opłaconej piosenkarki która swoje tryumfy święciła w latach 70 i 80, było ustawione i poukładane. Ludzie, wesoło się bawili nie kumając, iż słowo „milk” wykorzystano do lapsusa słownego i wymyślono całą akcję. Producent ma jak w banku zwiększenie zysków, pani piosenkarka dostała dolę na botoks, a Bytom dostał dolę na tzw. reklamę. Dlatego też mając na uwadze fakt pozyskania „darmowych”  środków, proponuję aby zorganizować następne święto „Bytom – Śląski Titanic”. Na Rynku ustawi się atrapę dziobu okrętu. Będą konkursy i rozdawane nagrody w co najmniej kilku kategoriach, w których jesteśmy liderami. Pierwsze miejsce mamy w:  Ilości psiego stolca na metr kwadratowy; Ilości walących się kamienic rocznie; Ilości wyrąbanych drzew; Ilości spółek miejskich; Ilości pieniędzy rozdawanych na tzw. porządki. II miejsce: najdłuższy remont pływalni na świecie. III miejsce: Ilości inwestorów.
Puchary za zwycięstwo proponujemy umocować na Wieży Ciśnień i oświetlić. Dookoła głowicy wieży umieści się napis: To Ja, Prezydent gratuluję Miastu zaangażowania. Amen.   

tom
napisał
04.07.2013
o 11:45
nr 11

symbole sprawy była ta ohydna nadmuchana krowa, nigdy i nigdzie nie widziałem żeby jakies miasto pozwalalo stawiac na swoim rynku cos tak niesmacznego i obrzydliwego, naprawde gratuluje bytomianom dobrego smaku, którym się pochwalili przed całym krajem

Erwin Gąska
napisał
04.07.2013
o 15:01
nr 12

Super Przedsiębiorcą Roku w koleżeńskim konkursie okazał się lokalny przedsiębiorca. Cieszyłem się, iż oto po raz pierwszy w Stolicy Psiego Stolca mamy człowieka który zwalczył wszelakie przeciwności w Bytomiu i będzie symbolem sukcesu. Jednak buzia okazała się znajoma. Przecież to Pan z okolicy Zarządu lokalnego Klubu FC do przerwy 3:0, w nim umocowany. Bartyliczne jabłko spada więc niedaleko swego rodziciela. Po raz enty kolega kolegi okazał się kolejnym symbolem nowej władzy. Siła wzajemnego oddziaływania zgodnie z prawem fizyki wrasta z kwadratem malejącej odległości. Wygrał nie tam jakiś zapracowany sklepikarz pracujący po 14 godzin czy lokalny wytwórca dóbr trudnozbywalnych. A skąd! Przecież Ci nie mają czasu i nie są godni na takie „konkursy”. Za to megadochodowa firma płacąca zapewnie śmiesznie niski czynsz w bardzoooo taniej agorze tak. Jakież to specyficzne, wyjątkowe, wręcz nierealne. A miałem se tam firmę a teraz mam dwie. Super! Kariera od fryzjera do rokefelera.
Postanowiłem: idę w ślady tego Pana i otwieram podobny geszeft. Aby utrudnić sobie zadanie i wygrać konkurs za rok ( najważniejsze jest abym dostąpił zaszczytu uścisku dłoni Prezydenta ) postanawiam płacić podwójny ZUS, firmę umieszczę koło kibla dla uzyskania odpowiednich efektów węchowych , a pracownicy mogą przyjść do pracy kiedy chcą. Do widzenia za rok w konkursie! Stoisko z saturatorem i watą cukrową znajdziecie państwo w piwnicy agorowej, korytarz wucetu który jest jednocześnie moim miejscem pracy ( dla zmyłki i utrudnienia ).  Moim logo będzie szczająca gąska w przysiadzie. Smacznego.   

Adrian
napisał
05.07.2013
o 23:00
nr 13

Sebastianie, mucho plujko zapraszam do wypowiedzenia się..

J Jendrzej
napisał
06.07.2013
o 06:09
nr 14

Uważam,że Redaktor Hałaś napisał artykuł jakich powinno więcej ukazywać się w szanującej się gazecie!
Bo przecież napiętnował fakty,które napiętnowania są godne.
Dyskusja jednak poszła na zupełnie inne tory.
Rewolucja śmieciowa(bo segregowanie śmieci rewolucją nazwać trzeba) została moim zdaniem nieudolnie,bez wyobraźni i wyczucia przygotowana w Bytomiu.
Przede wszystkim za późno!
Dlaczego narażać mieszkańców na jeszcze większy brud za sprawą Ratusza?
Czy nie fajniej by było,gdyby już dawno była wyłoniona i ZAAKCEPTOWANA firma ,która będzie śmieci wywozić najlepiej,najtaniej i fachowo!
By pojemniki były przygotowane,by,by,by…

Ale wie co mnie najbardziej zastanawia w tej internetowej gazecie?
Ano to,że według mnie tak słusznie napisany artykuł ,my internauci oceniamy na 1 przy 588 głosach.
Czyżbyśmy wszyscy potępiali REDAKTORA Hałasia,że się odważył napisać prawdę?
Dziennikarz ma chwalić gdy trzeba,ale ganić gdy to jest konieczne,więc dlaczego tak niska ocena tej krytyki?(Aa może w Bytomiu przyjęto niemiecki system oceny,gdzie jedynka to najwyższa nota?)

Reforma śmieciowa chyba będzie wdrażana z jeszcze wieloma trudnościami,ale wierzcie,gdy już wejdzie na dobre w życie-wszyscy będziemy zadowoleni.
Chyba że ceny wywozu tak podskoczą,że będziemy tylko psioczyć.
Ale po co mamy Urząd Miasta,Radnych,Prezydenta?
No-przecież oni muszą rozwiązywać te problemy jak najlepiej dla miasta i jego mieszkańców!

J Jendrzej
napisał
06.07.2013
o 16:54
nr 15

Wnioskuję-że w Bytomiu mamy 588 urzędników-bo inaczej być nie może!
Miasto TY moje!!
Idę się wykąpać w morzu,bo pogoda przecudna,a ochłonąć warto!!

MH
napisał
06.07.2013
o 17:33
nr 16

Niekoniecznie - jeden cierpliwy idiota znalazł lukę w systemie strony: oceny można dokonywać wielokrotnie. W poniedziałek załatamy tę dziurę: oceny tekstu będzie dla jednego IP dostępna tylko 1 raz, jak głosowanie w sondzie.

J Jendrzej
napisał
08.07.2013
o 19:21
nr 17

Wie Pan,Panie Marcinie-przeczytałem posty na innych forach.
Chociaż przed paru chwilami wróciłem do mego domu,by za chwilę polecieć w inne kraje,skąd trudniej z Wami się skontaktować,to coraz bardziej Pana lubię.

Bytom powinien rosnąć w siłę,a nie bałwanów!

Pozdrawiam Zycie Bytomskie!
 • starsze wpisy

  Dobra koalicja, a przynajmniej najlepsza

  Od wyborów samorządowych Bytomiem rządzi koalicja KO-PiS, czyli Koalicji Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości. Co prawda magicy z obu stron… więcej >>>

  2019.03.31


  O przepływach elektoratu

  ​Przepływy elektoratu...

  O tym się zawsze pisze przed drugą turą. A jak może to wyglądać w Bytomiu? Niewątpliwie większą nadzieję… więcej >>>

  2018.10.31


  Jaka koalicja po wyborach? - cz. 2

  ​Zastanawiałem się tutaj, jaką koalicję w Radzie Miejskiej ma szansę stworzyć Mariusz Wołosz. Pozostaje dopowiedzieć z kim mógłby "zmontować" koalicję… więcej >>>

  2018.10.26


  Jaka koalicja po wyborach?

  ​Koalicja Obywatelska w Bytomiu ma 9 radnych. Wszyscy zastanawiają się z kim Mariusz Wołosz zawrze koalicję w razie zwycięstwa w… więcej >>>

  2018.10.24


  Domki z kart

  ​Niemal równy rok temu pisałem w tym miejscu w komentarzu "Bartyla może wszystko" następujące złowa:  "Kredyt na 225 milionów i… więcej >>>

  2017.04.25


  Bartyla wszystko może

  więcej >>>
  2016.05.01

  Kobyliński, czyli polityczny oszust

  więcej >>>
  2016.01.13

  Raport powyborczy

  więcej >>>
  2015.11.07

  Radni nadstawiają tyłka?

  więcej >>>
  2015.08.29

  Pijar Bartyli nawala

  więcej >>>
  2015.07.07

  Kremacja? Nie, dziękuję.

  więcej >>>
  2015.05.16

  Papierowy przewodniczący, figowa Rada

  więcej >>>
  2015.03.29

  Kto chce zamknąć KWK Bobrek-Centrum

  więcej >>>
  2015.01.12

  Rozdarte fotografie. Deja vu

  więcej >>>
  2014.11.26

  4 powody sukcesu Bartyli

  więcej >>>
  2014.11.18

  Dezerter?

  więcej >>>
  2014.11.13

  Ostatnia prosta. Brzezinka i Bonk biegną z garbem. Orka na polu minowym

  więcej >>>
  2014.11.01

  Pomidory Bartyli

  więcej >>>
  2014.09.15

  Kto na prezydenta? Oczywiste!

  więcej >>>
  2014.09.13

  Wejście Bonka

  więcej >>>
  2014.08.25

  Laurka dla Wójcika

  więcej >>>
  2014.07.16

  Naciągany jubileusz

  więcej >>>
  2014.06.19

  Sado-maso?

  więcej >>>
  2014.06.02

  Czy leci z nami Pilot?

  więcej >>>
  2014.05.26

  Łapanka na laureata

  więcej >>>
  2014.05.06

  Strona 1 z 6    OGŁOSZENIA
  DROBNE

  W PONIEDZIAŁEK
  W GAZECIE
  W ŚRODĘ
  W INTERNECIE!*

  *za 15% dopłatą

  08 kwietnia 2020

  imieniny:
  Cezaryny, Dionizego

  Galeria Tomenki

  Nasze akcje

  • Panteon bytomski

   Cykl artykułów o ludziach, którzy na przestrzeni wieków zasłużyli się dla Bytomia. więcej >>>

  Redakcja