Zb logo

  

   blogi   forum
PKO nowa odsłona

Wiadomości

Komentarze / Blogi

Tomasz Nowak Tomasz Nowak

Kamera! Akcja! I nic nie widać

​Bytomski system monitoringu to 38 kamer non stop rejestrujących to, co dzieje się w najważniejszych punktach miasta, obraz… więcej >>>


Marcin Hałaś Marcin Hałaś

Dobra koalicja, a przynajmniej najlepsza

Od wyborów samorządowych Bytomiem rządzi koalicja KO-PiS, czyli Koalicji Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości. Co prawda magicy z… więcej >>>


Witold Branicki Witold Branicki

Krajobraz po historycznym spadku

​Na 760-lecie lokacji Bytomia na prawie niemieckim Ratusz oraz jego agendy, miejscowe instytucje i organizacje

przygotowały turnieje, imprezy,… więcej >>>


Jacek Sonczowski Jacek Sonczowski

Święto policji w teatrze “Rozbark”

​Policjanci z bytomskiego garnizonu spotkali się w Bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu "Rozbark". Okazją było doroczne Święto Policji.… więcej >>>


Marcin Hałaś avatar

Marcin Hałaś - Komentarze
2016.01.13

Kobyliński, czyli polityczny oszust

​Chcieliście Kukiza - to g...uzik macie, skumbrie w tomacie. Tę parafrazę wiersza Gałczyńskiego zadedykuję wszystkim wyborcom, którzy głosowali w wyborach parlamentarnych na listę Kukiz'15 w Bytomiu, a więc także na miłą panią Katarzynę Szołtysik-Kaczmarek, na przystojnego pana Adama Stromidłę, startującego do senatu. Zrobiono was w ch...usteczkę, Wasze głosy zmarnowano. Zebrał je polityczny oszust.

Posłem z naszego okręgu, wybranym z listy komitetu Kukiz'15 został niejaki Paweł Kobyliński. Jak się okazało - polityczny oszust, polityczny zdrajca i polityczny łajdak. Oto bowiem już w grudniu porzucił ugrupowanie Pawła Kukiza i przeniósł się do .Nowoczesnej Ryszarda Petru. Gdyby osoby, które głosowały na Kobylińskiego, Katarzynę Szołtysik-Kaczmarek i innych kandydatów z listy Kukiz'15 chciały poprzeć .Nowoczesną - to by na tę właśnie partię zagłosowały par exellence. Chciały jednak poprzeć antysystemowe ugrupowanie Kukiz'15. Stąd też dziś Kobylińśkiego należy nazwać po imieniu: politycznym oszustem, politycznym zdrajcą wyborców.

Swoją drogą - warto może opisać, jacy "macherzy" montowali na Śląsku i w Bytomiu wsparcie i niebagatelne finansowanie kampanii Kukiz'15. Z jakich pobudek działali? Bo de facto przyłożyli rękę do pokazania wyborcom... gestu Kozakiewicza. To znaczy gestu Kobylińskiego, czyli wulgarnie mówiąc zwykłego "wała".


Artykuł był oglądany 38117 razy.   Komentarzy: 15
  • Ocena - 4.0909 22 głosów
   


Komentarze:

wyborca KUKIZ'15
napisał
14.01.2016
o 10:46
nr 1

Ten artykuł to jakiś żart? Kpina? Tylko Kobyliński miał szansę zostać posłem, taka Zumba to mogła sobie aż być na liście i nic więcej. Sam wynik wyborczy Pawła Kobylinskiego dawał mu już przepustkę do Sejmu, bez jakiś tam Zumb, a przystojny inaczej Stromidło pracował sam na siebie, tym razem z list Kukiz’15 polubiwszy na facebooku analogicznie do Kobylińskiego NOWOCZESNĄ.PL co wcale nie dziwi biorąc pod uwagę, że w wyborach samorządowych startował w list czegoś, co było kojarzone z prezydentem Frankiewiczem, nomen omen także kojarzonym z NOWOCZESNĄ.PL jak w przypadku Kobylińskiego. Coś za dużo tu przypadków. Może Pan redaktor zainteresuje się ile na reklamę wyborczą faktycznie wydali opisani przez Pana, kto stał za nimi i ich kampaniami, kto to wszystko sponsorował. To jest znacznie ciekawszy temat od tego czy poseł Kobyliński jest jeszcze w KUKIZ’15 czy już w NOWOCZESNEJ.PL . Jak piszemy A to nie kończmy w połowie drogi tylko zakończmy przyzwoitym zakończeniem, nie poprzestańmy na sugestiach czy półprawdach.

Grzegorz Kurpanik
napisał
15.01.2016
o 19:04
nr 2

Gdybym głosował na ugrupowanie Kukiza, to rwałbym sobie teraz resztę włosów z głowy, bo przecież w działaniach klubu Kukiz’15 jest 0 (słownie zero) tzw. antysystemowości. W większości głosowań jest poparcie Zjednoczonej Prawicy lub wstrzymywanie się od głosu – nie dziwi mnie to, bo „szambonurek” (http://www.fronda.pl/a/jestesmy-narodem-szambonurkow,39604.html) ma de facto te same poglądy co prezes Kaczyński (zwłaszcza w temacie wolności gospodarczej i opresyjności państwa).
Warto przypomnieć przy tej okazji wpis Kukiza na Facebooku, gdzie po pierwszej manifestacji KOD zadedykował uczestnikom swój utwór sprzed kilku lat o pięknym tytule „Jak ja was kur.. nienawidzę”. Wpis został opatrzony stosownym filmikiem (https://www.youtube.com/watch?v=Q8tWkfyfmig).
Czy według Redaktora antysystemowość to chamstwo, nienawiść, agresja w stosunku do oponentów, a może wizja państwa na kształt III Rzeszy? Jak widać od zamiany T-shirt’a na garnitur nie przybywa ani kultury osobistej, ani rozumu (w tym przypadku jest wręcz odwrotnie), więc nie dziwię się wykształconemu człowiekowi (https://pl.wikipedia.org/wiki/Paweł_Kobyliński), że spier… z klubu parlamentarnego Kukiz’15. 
Dość ważna kwestia – klub Kukiza jest w dużym stopniu „obsadzony” przez ludzi związanych ze skrajną prawicą. Na marginesie, to też jest zaprzeczenie antysystemowości. Tego też nie mogli przewidzieć zarówno wyborcy, jak i kandydaci na parlamentarzystów. Ktokolwiek kandydował z list Kukiz”15 nie miał zielonego pojęcia z kim zasiądzie w ławach sejmowych, bo kandydowali często ludzie wcześniej szerzej nieznani (nawet liderowi firmującemu listę swoim nazwiskiem), bez dorobku politycznego, a do tego listy wyborcze ugrupowania obejmował przekrój sceny politycznej. Może Kobylińskiemu nie odpowiadało towarzystwo panów Winnickiego i jego kolegów z RN oraz happeningi ONR, czyli organizację współtworzącą Ruch Narodowy (https://pl.wikipedia.org/wiki/Ruch_Narodowy), podczas których pali się kukły Żydów. Mnie byłoby wstyd siedzieć obok faszyzujących młodzieńców przez kolejne 4 lata. 
I jeszcze idea okręgów jednomandatowych, czyli sztandarowy pomysł Kukiza, zgodnie z którą głosuje się na konkretnego człowieka, a nie ugrupowanie. Skoro kilkanaście oddało głos na Kobylińskiego, to znaczy, że oddali głoś na właściwego człowieka, swojego kandydata.
Pisze Pan, że poseł zdradził. Kogo? Przecież lider ruchu nie miał żadnego programu wyborczego, więc wyborcy głosowali w ciemno. Nie głosowali za żadnym partyjnym programem, a jedynie za bliżej nieokreśloną „antysystemowością”. Sam Kukiz zapewniał, że jest otwarty na ludzi o różnych poglądach (jedynie pod warunkiem, że nie skompromitowali się wcześniejsza działalnością polityczną).
Gdyby p. Kobyliński startował z list np. PiS-u i miesiąc po wyborach przeniósł się do „nowoczesnej”, to można by było zarzucić mu zdradę partii i wyborców. Bo na listach Prawa i Sprawiedliwości są ludzie o określonych poglądach (a właściwie poglądzie, poglądzie prezesa Kaczyńskiego) i na ten monolit ideologiczny głosuje elektorat tej partii. Gdyby poseł zmienił barwy, można by mówić o zdradzie. W przypadku ruchu Kukiz”15 ta okoliczność nie zachodzi. Ja do tej pory nie widzę żadnej spójności w działaniach klubu Kukiz’15, jakiejś wspólnej idei (oprócz tego, że w sposób bardziej lub mniej jawny wspierają Zjednoczoną Prawicę i wylewają pomyje na pozostałe partie opozycyjne). Nie można więc mówić, że ktoś zdradził jakąś ideę. 
Swoją drogą skąd u Pana taka agresja? Nie lubi Pan, gdy ktoś zdradza ideały? Może napisze Pan jak niektórzy posłowie PiS (a także inni aktywiści partyjni), niegdyś aparatczycy PZPR-u zdradzili młodzieńcze ideały. 

Adam Tomaszewski
napisał
15.01.2016
o 21:17
nr 3

Re: Grzegorz Kurpanik. Wiedział skąd, od kogo i dla kogo startuje-pracuje. Przydługawy Pana wpis moim zdaniem jest próbą usprawiedliwienia politycznej prostytucji Pana Kobylińskiego. Pana zdrada nie razi, innych tak, każdy ma jakieś morale…Pozdrawiam.

wyborca
napisał
17.01.2016
o 19:31
nr 4

Wiadomo nie od dziś, że jedynki są “biorące”.
Więc jakby nawet konia umieścili, to by wszedł do sejmu.
Niezależnie, czy z PO, Nowoczesnej, PiS, czy KUKIZ’15.

Problem w tym KTO zdecydował o tym, że Kobyliński został jedynką? KTO sfinansował kampanię wyborczą jego. zumby i basenu?

Wróble ćwierkają, że niemały udział miały zaprzyjaźnione z parkową firmy i ludzie.

Zadziwia też liczba kandydatów magistratu na listach RÓŻNYCH ugrupowań. Taki bisowski zryw ponad podziałami?

Aż dziw, że NIKT tego dotąd nie zauważył.

Zwłaszcza ZB wink

Czas na dementi

Raz
napisał
18.01.2016
o 21:28
nr 5

Re wyborca:
Radnej Zumby się nie czepiaj, bo dla bytomskich wyborców zumba jest najbardziej pożądany produktem, który uzdrowi Bytom, poprawi gospodarkę, zlikwiduje bezrobocie i załata dziurę budżetową.

Kasia
napisał
18.01.2016
o 23:09
nr 6

Proszę to przeczytać, ale z góry przepraszam… http://kukizdlabytomia.pl/#

Raz
napisał
19.01.2016
o 16:40
nr 7

Re Kasia:
Przeczytałem - papier wszystko przyjmie. Efektów “0”.
Jestem obserwatorem sesji RM - Zumba zero aktywności. Aby robić co się lubi nie trzeba być radnym.
Odsyłam do ustawo o Samorządzie i obowiązkach radnego.

Heinrich C.
napisał
25.01.2016
o 13:39
nr 8

Drogi Panie Halas,

od ponad 30 lat przygladam sie z daleka scenie politycznej Polski i Bytomia.
Chociaz swego czasu nawet bylem w podziemnej SOLIDARNOSCI, to juz przed ok. 25 laty przerazilo mnie, ze do np. Senatu weszlo 99 solidarnosciowcow i 1 bezpartyjny (a wtedy bylo jeszcze w Polsce ok. 3 mln. PZPR-owcow i ich rodziny).
Przejetej od komunistow wladzy nie potrafila zadna powstala partia polska (obojetnie jakiej nazwy) uzyc dla dobra spolecznosci mieszkajacej w granicach obecnej Polski.
Byly to jedynie zwiazki “kolesiow”, ktore pracowaly dla wlasnej kieszeni i swoich najblizszych.
Nic dziwnego, ze glosowano na kogokolwiek, kto tylko nie byl zwiazany z jakakolwiek partia.

Dlatego tez dziwie sie Panu, ze wyraza Pan zdziwienie, ze glosowano na kogos, kto byl niezwiazany z jakas skorumpowana partia polska.

Polska i jej mieszkancy musza sie jeszcze dlugo uczyc podstaw demokracji.

T. Lis
napisał
26.01.2016
o 15:43
nr 9

A ten p. Adam Stromidło to nie tak czasem działacz Unii Wolności? Przyjaciel p. Piotra Lewandowskiego?
Starzy udecy ustawili Kobylińskiego i tyli.

C.Kot
napisał
03.02.2016
o 13:06
nr 10

Do Lisa

To UD (UW, PO) razem z Bartylą ustalili skład listy?

Ciekawe

Bohumil Stejskal
napisał
10.04.2016
o 01:27
nr 11

Kim jest ten Hałaś? Facetem, który z zajadłością basałyka potrafi walczyć o Lwów, a żyje w zdemolowanym Bytomiu, gość mocny w gębie i chyba niezły materialista, Erika Steinbach przy nim to anioł.

ciekawski
napisał
11.04.2016
o 22:15
nr 12

rano był post - teraz już go nie ma . O zumbie i pseudotancu. No bo jak można tak wyglądac tańcząc ?? Tez to zostanie usunięte ?

nowaczek piotr
napisał
12.04.2016
o 08:30
nr 13

Tak to właśnie wygląda ostatnimi czasami,te nie korzystne posty się usuwa, no bo przecież Um utrzymuje na powierzchni te jednostronne żb na czele z naczelnym naszym,,proponuje każdemu pracownikowi Um wręczać co tydzień po egzemplarzu,zbyt będzie a i śniadanie będzie w co zapakować,

Grzegorz Kurpanik
napisał
24.04.2016
o 13:28
nr 14

Dzień dobry,

Dlaczego redaktor Hałaś nie skomentował odejścia z klubu Kukiz’15 Morawieckiego i Winnickiego. Czy tych “politycznych oszustów, polityczny zdrajców i polityczny łajdaków” coś zasadniczo różni od Kobylińskiego?

Zgodnie z moją wcześniejszą opinią Kukiz to polityczny frajer, nadający się do dysput politycznych pod budką piwem (marki Ciechan).

P.S.

W specjalnej edycji Gazety Wyborczej, współredagowanej przez ludzi pióra natknąłem się na artykuł zbudowany z hejterskich wypowiedzi polityków i publicystów prawicy. Szambo prawciowe wybiło i tryska obfitym strumieniem. Sporo cytatów z Gazety Warszawskiej, m.in. red. Hałasia: ““Filmik z proaborcyjnej manifestacji pod Sejmem. Kto tam przemawiał. Kaszaloty, straszydła, babochłopy - i profesor Monika Płatek, co zresztą na jedno wychodzi” (http://wyborcza.pl/magazyn/1,151487,19961742,jestesmy-u-siebie-mamy-prawo-byc-niemili.html#BoxGWImg). Korzystając z okazji zapytam dziennikarza z wieloletnim doświadczeniem, gdzie uczą takiego warsztatu. Mnie, co prawda jeszcze za komuny uczono, że: 1. nie ocenia się po wyglądzie (tego też uczyli na religii), 2. nie używa się argumentów dotyczących fizis uczestnika dyskusji.

Marcin Hałaś
napisał
24.04.2016
o 15:42
nr 15

Re: Grzegorz Kurpanik

Odejścia pp. Morawieckiego i Winnickiego nie skomentowałem na łamach ŻB, ponieważ nie są posłami wybranymi w naszym okręgu. Na odejściu Morawieckiego stracił Kukiz, nie Morawiecki; Winnicki popełnił błąd, jak widać woli, aby RN był partią pozaparlamentarną.

Odpowiedź na pytania zawarte w PS:

Jako ostatni chwyt erystyczny Schopenhauer podaje argument ad personam. W poważnej publicystyce nie do przyjęcia. Ale cytat ten pochodzi z rubryki satyrycznej i jest nawiązaniem do zdania z książki lewicowego pisarza Piotra Czerskiego “Ojciec odchodzi”, która jest swoistym manifestem tych, którzy “Nie płakali po papieżu”. Tenże Czerski napisał, a ja do tego nawiązałem: „Zawsze mnie ciekawiło, dlaczego o prawo do aborcji najgłośniej drą mordy te wszystkie baby, które na oko sądząc, nie powinny mieć żadnego problemu z niechcianymi ciążami.”

starsze wpisy

Dobra koalicja, a przynajmniej najlepsza

Od wyborów samorządowych Bytomiem rządzi koalicja KO-PiS, czyli Koalicji Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości. Co prawda magicy z obu stron… więcej >>>

2019.03.31


O przepływach elektoratu

​Przepływy elektoratu...

O tym się zawsze pisze przed drugą turą. A jak może to wyglądać w Bytomiu? Niewątpliwie większą nadzieję… więcej >>>

2018.10.31


Jaka koalicja po wyborach? - cz. 2

​Zastanawiałem się tutaj, jaką koalicję w Radzie Miejskiej ma szansę stworzyć Mariusz Wołosz. Pozostaje dopowiedzieć z kim mógłby "zmontować" koalicję… więcej >>>

2018.10.26


Jaka koalicja po wyborach?

​Koalicja Obywatelska w Bytomiu ma 9 radnych. Wszyscy zastanawiają się z kim Mariusz Wołosz zawrze koalicję w razie zwycięstwa w… więcej >>>

2018.10.24


Domki z kart

​Niemal równy rok temu pisałem w tym miejscu w komentarzu "Bartyla może wszystko" następujące złowa:  "Kredyt na 225 milionów i… więcej >>>

2017.04.25


Bartyla wszystko może

więcej >>>
2016.05.01

Raport powyborczy

więcej >>>
2015.11.07

Radni nadstawiają tyłka?

więcej >>>
2015.08.29

Pijar Bartyli nawala

więcej >>>
2015.07.07

Kremacja? Nie, dziękuję.

więcej >>>
2015.05.16

Papierowy przewodniczący, figowa Rada

więcej >>>
2015.03.29

Kto chce zamknąć KWK Bobrek-Centrum

więcej >>>
2015.01.12

Rozdarte fotografie. Deja vu

więcej >>>
2014.11.26

4 powody sukcesu Bartyli

więcej >>>
2014.11.18

Dezerter?

więcej >>>
2014.11.13

Ostatnia prosta. Brzezinka i Bonk biegną z garbem. Orka na polu minowym

więcej >>>
2014.11.01

Pomidory Bartyli

więcej >>>
2014.09.15

Kto na prezydenta? Oczywiste!

więcej >>>
2014.09.13

Wejście Bonka

więcej >>>
2014.08.25

Laurka dla Wójcika

więcej >>>
2014.07.16

Naciągany jubileusz

więcej >>>
2014.06.19

Sado-maso?

więcej >>>
2014.06.02

Czy leci z nami Pilot?

więcej >>>
2014.05.26

Łapanka na laureata

więcej >>>
2014.05.06

Nowa świecka tradycja

więcej >>>
2014.04.27

Strona 1 z 6  OGŁOSZENIA
DROBNE

W PONIEDZIAŁEK
W GAZECIE
W ŚRODĘ
W INTERNECIE!*

*za 15% dopłatą

08 grudnia 2022

imieniny:
Marii, Światozara

Galeria Tomenki

Nasze akcje

  • Panteon bytomski

    Cykl artykułów o ludziach, którzy na przestrzeni wieków zasłużyli się dla Bytomia. więcej >>>

Redakcja