Zb logo

  

   blogi   forum

Wiadomości

Komentarze / Blogi

Tomasz Nowak Tomasz Nowak

Kamera! Akcja! I nic nie widać

​Bytomski system monitoringu to 38 kamer non stop rejestrujących to, co dzieje się w najważniejszych punktach miasta, obraz… więcej >>>


Marcin Hałaś Marcin Hałaś

Dobra koalicja, a przynajmniej najlepsza

Od wyborów samorządowych Bytomiem rządzi koalicja KO-PiS, czyli Koalicji Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości. Co prawda magicy z… więcej >>>


Witold Branicki Witold Branicki

Krajobraz po historycznym spadku

​Na 760-lecie lokacji Bytomia na prawie niemieckim Ratusz oraz jego agendy, miejscowe instytucje i organizacje

przygotowały turnieje, imprezy,… więcej >>>


Jacek Sonczowski Jacek Sonczowski

Święto policji w teatrze “Rozbark”

​Policjanci z bytomskiego garnizonu spotkali się w Bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu "Rozbark". Okazją było doroczne Święto Policji.… więcej >>>


Marcin Hałaś avatar

Marcin Hałaś - Komentarze
2013.04.14

Mała manipulacja - dlaczego nie?

Pewien bytomski bloger - bardzo systematyczny, a zarazem niezwykle histeryczny i niespokojny lubi krytykować "Życie Bytomskie" za rzekomą tendencyjność naszych tekstów. Tenże niespokojny bloger popełnił 11 kwietnia krótką notkę, w której znajdziemy dwie manipulacje. Najpierw zacytujmy jego posta:

"Nowy/stary wydział czyli koniec szopki No to mamy nowy/stary wydział. Warto przypomnieć tą historię. Dawny Wydział Promocji i Informacji został rozwiązany i podzielony. I tak Biuro Prasowe znalazło się w Kancelarii Prezydenta i Rady Miasta, a Biuro Promocji Bytomia w Wydziale Kultury. Cel jeden: pozbyć się naczelnika. I kiedy cel osiągnięto, ponownie łączy się biura w Wydział Promocji Bytomia i Kontaktów z Mediami. Tak więc koniec szopki. Na czele stanął niedoszły prezydent i zarazem mieszkaniec Piekar Śląskich, a to w ramach realizacji zapowiedzi zatrudniania tylko bytomian…"

Mamy siedem krótkich linijek i dwie manipulacje dokonywane za pomocą braku konkretnych informacji o chronologii i autorach opisywanych zdarzeń. Pierwsza manipulacja to sugestia, że cel: pozbyć się naczelnika przyświecał ekipie Damiana Bartyli, w którą histeryczny bloger wali na swoim blogu codziennie z siłą obsesjonata. Tymczasem dawny Wydział Promocji i Informacji rozwiązała i naczelnika pozbyła się Halina Bieda - członek Platformy Obywatelskiej, radna PO, przewodnicząca klubu radnych PO i kandydatka PO na prezydenta Bytomia w ubiegłorocznych wyborach. Damian Bartyla tworząc Wydział Promocji Bytomia i Kontaktów z Mediami wrócił więc do koncepcji, którą wprowadził ów histeryczny bloger, kiedy sam był prezydentem naszego miasta. Albo więc powinien taki ruch pochwalić, albo jest manipulatorem i hipokrytą.

I kwestia druga: po co pisać, że na czele Wydziału Promocji Bytomia i Kontaktów z Mediami stanął mieszkaniec Piekar Śląskich, skoro naczelniczka dawnego Wydziału Promocji i Informacji, a zarazem ulubienica histerycznego blogera, mieszka w Tarnowskich Górach.

Post scriptum: Notkę pisałem w niedzielę wieczorem, ufając własnej pamięci. W poniedziałek rano zadzwoniła do mnie Halina Bieda z informacją, że bynajmniej nie pozbyła się naczelniczki dawnego Wydziału Promocji i Informacji, bo osoba ta trzy ni po referendum przedstawiła zwolnienie lekarskie, na którym przebywała 6 miesięcy. Tak więc histeryczny w siedmiu linijkach dopuścił się trzech manipulacji. Zaiste rekord trudny do pobicia...


Artykuł był oglądany 16661 razy.   Komentarzy: 15
 • Ocena - 3.1176 17 głosów
   


Komentarze:

Adrian
napisał
14.04.2013
o 20:46
nr 1

Znowu o PoKoju, to nudne, przecież ten człowiek aktualnie już nic nie znaczy na bytomskiej scenie politycznej. Sam się ośmiesza nie będąc już prezydentem np. doradzaniem p. Bartyli, “kontrolą” w BPK. Niech sobie chłop pisze, ma prawo. Bardziej niepokoi mnie brak “zdrowej” konkurencji w nadchodzących wyborach samorządowych. Budziki tylko tykają, a nie budzą. Został rok i zacznie się kampania. Jak Bisipisi się nie sprawdzą to strach, bo nie ma komu powierzyć władzy.

Lolek
napisał
14.04.2013
o 21:25
nr 2

Ciągnąc wątek piekarski warto dodać, iz była naczelniczka znalazła własnie robotę w… Piekarach Śląsich u popieranego przez PO prezydenta tego miasta. Zając się tam ma… tak, tak promocją :D
Wróbelki natomiast ćwierkają, iz jej dokumenty z UM w Bytomiu odbierał zaś nie kto inny jak….. wiecie? smile

piki
napisał
14.04.2013
o 21:28
nr 3

Idę o zakład, że Korfanty przerżnie wybory w przyszłym roku grin

PP
napisał
14.04.2013
o 21:41
nr 4

Strasznie to wszystko małe i mierne rzygać się chce.DNO

Erwin Gaska
napisał
15.04.2013
o 14:55
nr 5

Ciekawy jestem, czy od taką dokładność przejawia Pan Redaktor w doszukiwaniu się rozwiązań naszych Bytomskich problemów lub tropieniu machlojek. Coś mi się widzi, że nie. Z władzą obecną trzeba żyć grzecznie i nie fikać, bo jak Pan Bartyla pogrozi to będzie źle. Przy okazji ŻB zarabia na plakatach wyborczych w stylu “spotkanie z przedsiębiorcami” dlatego raczki całować trzeba. Prawda jest taka, iż miasto Bytom w rankingach wszelakiego bajzlu znajduje się na czołowych miejscach. Patologii tu nie brak. Władza skutecznie odgrodzona od ludzi ma guzik do nich i nie ma nic wspólnego z tworzeniem społeczności lokalnej. Liczy się napchana kabza i układy. Bytom to numer 1 jeśli chodzi o bezrobocie, brud, bałagan, bandytyzm uliczny. Wszyscy się śmieją - skąd jesteś? Z Bytomia? A czy kamienica w której mieszkasz jeszcze stoi?

Tak nas widzą inni. Takich sobie dobieramy przywódców. Najpierw Koj. Ręce opadają jak się widzi tego Pana i przypomina jego nieudolne rządy. A teraz następny: sportowiec, a “A”  klasa niedługo. Domy się walą, brak pieniędzy, szczury wielkości kota harcują po placach. A towarzystwo z UM się bawi: imprezy, wręczanie nagród tym co doprowadzają firmy do upadku.

To się nie mieści w głowie.

Katarzyna Krzemińska
napisał
15.04.2013
o 17:16
nr 6

Niezależnie od tego, ile linijek poświęcił mi autor tego wpisu, żadna z nich nie zawiera prawdziwej informacji…

Lolek
napisał
15.04.2013
o 18:48
nr 7

To dziwne bo ja tam widzę sama prawdę.

piki
napisał
15.04.2013
o 19:14
nr 8

czyżby pierwszy raz od referenum pani KK przemówiła sama, a nie ustami swego rzecznika prasowego PK?

Adrian
napisał
15.04.2013
o 23:07
nr 9

Pani Katarzyno, czyli pan redaktor według pani kłamie. To może jakieś konkrety potwierdzające, a nie tylko oczernianie?

Krzysztof Kruczek
napisał
16.04.2013
o 15:52
nr 10

Panie Marcinie.
Czy czasem pan nie galopuje za daleko!
Powołuje się pan, na wrażliwość, pisze pan goniąc za ,, prawdą “, podkreśla pan katolickie korzenie, itd.
Przykro mi czytać jak Pan, i pana koledzy krzywdzą osobę, która poświęciła, rodzinę dla Bytomia, która pracowała od świtu do nocy, dla Bytomia.Wykonywała sumiennie swoje obowiązki, tak Kasia jest perfekcjonistka i to nie wszystkim pasuje.
Pana poplecznicy, katolicy, chrześcijanie ją zwolnili, bo nie pasowała do układanki.
W jaki sposób chcecie państwo prawo- kato, włodarze miasta, zachować młodych zdolnych w Bytomiu.
Panie Marcinie, moja była żona jest świadectwem ;
czystości,
uczciwości,
pracowitości,
rzetelności,
.....
Zastanów się Pan, czy człowiek, własnie nie powinien mieć takich cech.
Może linia wyznaczona przez byłych włodarzy, nie podobała się, ale była uchwalana, a urzędnik ma realizować uchwały, nie oceniać.
Panie Marcinie, odpuść pan, gdyż Pan Jezus powiedział :
cokolwiek uczyniliście jednemu z tych najmniejszych mnie uczyniliście.
To nie pouczenie , a przypomnienie słów, moim zdaniem ważnych, dziś, gdy świat się stacza.
Piszę na forum, gdyż uważam, że gra jaka państwo prowadzicie na łamach Państwa pisma jest destrukcyjna dla bytomian.
Proszę się nie obrażać, ja mam takie zdanie.
W Katechizmie Kościoła katolickiego (2477) czytamy:

Poszanowanie dobrego imienia osób zabrania jakiegokolwiek niesprawiedliwego czynu lub słowa, które mogłyby wyrządzić im krzywdę. Staje się winnym:

- pochopnego sądu, kto nawet milcząco uznaje za prawdziwą - bez dostatecznej podstawy - moralną wadę bliźniego;
- obmowy, kto bez obiektywnie ważnej przyczyny ujawnia wady i błędy drugiego człowieka osobom, które o tym nie wiedzą;
- oszczerstwa, kto przez wypowiedzi sprzeczne z prawdą szkodzi dobremu imieniu innych i daje okazję do fałszywych sądów na ich temat.

Nas interesuje głównie obmowa….

Ważne jest więc przede wszystkim czego rozmowy dotyczą. Jeśli opowiadasz o świetnym żarcie, jaki kolega zrobił koledze, to nie jest to obmowa. Podobnie jak to, gdy stwierdzasz, ze ktoś np. świetnie gra na gitarze. Obmową może być to, że mówimy o złych, wstydliwych sprawach.

Dalej, ważne jest, czy osoba do której mówisz zna sprawę czy nie. Mówienie o czymś, co jest rozmówcy znane, nie jest obmową. Tak samo nie jest obmową rozmawianie na temat powszechnie znany, np. stroju koleżanki w klasie. Wszyscy go widzą.

Po trzecie, wolno mówić o wadach, złych cechach bliźniego, gdy wymaga tego czyjeś dobro. Np. gdy ktoś zeznaje w sądzie, albo chce ustrzec przyjaciela przed zaufaniem osobie nieuczciwej…

W innych wypadkach rozmawianie o wadach i błędach bliźniego jest grzechem.

pozdrawiam
Krzysztof Kruczek

Wesoły Romek
napisał
16.04.2013
o 19:16
nr 11

Patrz Pan i takiego fachowca zwolnili :( i co my biedni teraz w Bytomiu poczniemy bez Pani Katarzyny?

Krzysztof Kruczek
napisał
16.04.2013
o 20:52
nr 12

To nie chodzi o fachowość, a przyzwoitość!

Adrian
napisał
16.04.2013
o 22:17
nr 13

O przyzwoitość a nie fachowość chodzi. Dobre. Ale te epitety nie mają nic wspólnego z panią K. K.-bez potęgi.

Maciej
napisał
17.04.2013
o 08:26
nr 14

Tak, to była bardzo przywzwoita i oddana promocji miasta kobieta. Pamiętam, jak “ze względu na mozliwości organizacyjne” odmawiała wywieszenia 1 plakaciku na szybie Biura Promocji Miasta i 1 wpisu na stronie internetowej miasta z informacja o ukazaniu się  książki o szybie południowym.  I to, ze jej autor był z innej niz ona i jej pryncypał ,opcji politycznej, oczywiście nie miało tutaj nic do rzeczy.  promocja w wykonaniu Koja i Krzemińskiej to był jeden totalny przypał / niewypał. Bogu dziękować bytomianie ocenili to tak jak na to zasłużyli.

Krzysztof Kruczek
napisał
18.04.2013
o 21:45
nr 15

...
w takim razie
Proszę, o usunięcie także mojego wpisu powyżej.
pozdrawiam.
 • starsze wpisy

  Dobra koalicja, a przynajmniej najlepsza

  Od wyborów samorządowych Bytomiem rządzi koalicja KO-PiS, czyli Koalicji Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości. Co prawda magicy z obu stron… więcej >>>

  2019.03.31


  O przepływach elektoratu

  ​Przepływy elektoratu...

  O tym się zawsze pisze przed drugą turą. A jak może to wyglądać w Bytomiu? Niewątpliwie większą nadzieję… więcej >>>

  2018.10.31


  Jaka koalicja po wyborach? - cz. 2

  ​Zastanawiałem się tutaj, jaką koalicję w Radzie Miejskiej ma szansę stworzyć Mariusz Wołosz. Pozostaje dopowiedzieć z kim mógłby "zmontować" koalicję… więcej >>>

  2018.10.26


  Jaka koalicja po wyborach?

  ​Koalicja Obywatelska w Bytomiu ma 9 radnych. Wszyscy zastanawiają się z kim Mariusz Wołosz zawrze koalicję w razie zwycięstwa w… więcej >>>

  2018.10.24


  Domki z kart

  ​Niemal równy rok temu pisałem w tym miejscu w komentarzu "Bartyla może wszystko" następujące złowa:  "Kredyt na 225 milionów i… więcej >>>

  2017.04.25


  Bartyla wszystko może

  więcej >>>
  2016.05.01

  Kobyliński, czyli polityczny oszust

  więcej >>>
  2016.01.13

  Raport powyborczy

  więcej >>>
  2015.11.07

  Radni nadstawiają tyłka?

  więcej >>>
  2015.08.29

  Pijar Bartyli nawala

  więcej >>>
  2015.07.07

  Kremacja? Nie, dziękuję.

  więcej >>>
  2015.05.16

  Papierowy przewodniczący, figowa Rada

  więcej >>>
  2015.03.29

  Kto chce zamknąć KWK Bobrek-Centrum

  więcej >>>
  2015.01.12

  Rozdarte fotografie. Deja vu

  więcej >>>
  2014.11.26

  4 powody sukcesu Bartyli

  więcej >>>
  2014.11.18

  Dezerter?

  więcej >>>
  2014.11.13

  Ostatnia prosta. Brzezinka i Bonk biegną z garbem. Orka na polu minowym

  więcej >>>
  2014.11.01

  Pomidory Bartyli

  więcej >>>
  2014.09.15

  Kto na prezydenta? Oczywiste!

  więcej >>>
  2014.09.13

  Wejście Bonka

  więcej >>>
  2014.08.25

  Laurka dla Wójcika

  więcej >>>
  2014.07.16

  Naciągany jubileusz

  więcej >>>
  2014.06.19

  Sado-maso?

  więcej >>>
  2014.06.02

  Czy leci z nami Pilot?

  więcej >>>
  2014.05.26

  Łapanka na laureata

  więcej >>>
  2014.05.06

  Strona 1 z 6