Zb logo

  

   blogi   forum

Wiadomości

Komentarze / Blogi

Tomasz Nowak Tomasz Nowak

Kamera! Akcja! I nic nie widać

​Bytomski system monitoringu to 38 kamer non stop rejestrujących to, co dzieje się w najważniejszych punktach miasta, obraz… więcej >>>


Marcin Hałaś Marcin Hałaś

Dobra koalicja, a przynajmniej najlepsza

Od wyborów samorządowych Bytomiem rządzi koalicja KO-PiS, czyli Koalicji Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości. Co prawda magicy z… więcej >>>


Witold Branicki Witold Branicki

Krajobraz po historycznym spadku

​Na 760-lecie lokacji Bytomia na prawie niemieckim Ratusz oraz jego agendy, miejscowe instytucje i organizacje

przygotowały turnieje, imprezy,… więcej >>>


Jacek Sonczowski Jacek Sonczowski

Święto policji w teatrze “Rozbark”

​Policjanci z bytomskiego garnizonu spotkali się w Bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu "Rozbark". Okazją było doroczne Święto Policji.… więcej >>>


Tomasz Nowak avatar

Tomasz Nowak - Komentarze
2013.07.01

Najmilsi?

Zgodnie z przewidywaniami pewnie wygraliśmy konkurs organizowany przez producenta czekolady i zostaliśmy "Najmilszym miastem w Polsce". Oczywiście to tylko tytuł umowny, bo w żadnej znanej nam skali nie da się zmierzyć tego, jak bardzo ktoś jest miły lub niemiły. Po prostu częściej niż mieszkańcy konkurujących z nami Rawy Mazowieckiej i Ostrowa Wielkopolskiego klikaliśmy na fioletowej stronie internetowej i załatwiliśmy sobie więcej głosów. Pamiętając, że to wszystko było zabawą cieszmy się zatem i z tytułu, i z idących za nim pieniędzy, które wydamy na promocję. Ale przy okazji zróbmy też coś więcej. Bo co nam szkodzi postarać się udowodnić w codziennym życiu, że rzeczywiśćie jesteśmy miłymi ludźmi. Niekoniecznie nawet najmilszymi, ale chociaż właśnie miłymi. Tak na co dzień, na ulicach, w pracy i w domu.


Artykuł był oglądany 22093 razy.   Komentarzy: 22
 • Ocena - 4 8 głosów
   


Komentarze:

Aurelia
napisał
01.07.2013
o 21:00
nr 1

Czekałam…czekałam…i się nie doczekałam. Industriada odbyła się w Bytomiu, czy nie? Nasz tygodnik lokalny przeoczył? Tak jak całą akcję Milki? Tylko wielka reklama…i słowo zgryźliwe na zakończenie…

Tomasz Nowak
napisał
01.07.2013
o 22:27
nr 2

Szanowna Aurelio! Obawiam się, że przeoczyłaś. O Industriadzie pisaliśmy i przed, i po. O akcji Milki też. O finale na razie napisać nie mogliśmy, bo odbył się, gdy gazeta była już w drukarni. “Słowo zgryźliwe” - a gdzież to? Poszukaj proszę lepszych zarzutów, bo te są kompletnie nietrafione.

Tomasz Sobczak
napisał
01.07.2013
o 23:14
nr 3

echch, fioletowa krowa tylko w reklamie sprawia że bracia Sielscy…... echch a przecież tak wiele zależy od nas samych

Erwin Gąska
napisał
02.07.2013
o 12:04
nr 4

Akcja w kolorze fioletowym została zorganizowana przez wytwórcę czekolady pod pozorem “bycia najmilszym”. Każdy przynajmniej trochę wykształcony wie, iż całość tej imprezy mającej przynieść o wiele większe profity krówce, została przygotowana marketingowo i propagandowo w każdym calu. Tydzień wcześniej wiedziano iż  zaśpiewa piosenkarka mająca swe sukcesy powiedzmy w latach 70 i 80. Ba, wiedziano nawet gdzie zaśpiewa. Tak więc resztę dopiszcie sobie Państwo sami. Ubawiona gawiedź przez chwilę  zapomniała, iż miasto jest Stolicą Bezrobocia, Stolicą Psiego Stolca i Stolicą Braku Inwestorów.

Adrian
napisał
02.07.2013
o 12:50
nr 5

To, że w jednym z trójki finałowych miast wystąpi p. Maryla Rodowicz, było wiadome od dawna. Kontrakty z takimi gwiazdami nie podpisuje się na ostatnią chwilę. Budka Suflera wystąpiła w Ostrowie Wielkopolskim, a Bajm w Rawie Mazowieckiej. Ci wykonawcy mieli umowy podpisane, natomiast nie wiedzieli, które miasta znajdą się w finale, a co za tym idzie, gdzie wystąpią. Pochodzimy z najmilszego miasta w Polsce, więc staram się być miły i nie komentuję. Pozdrawiam.

Erwin Gąska
napisał
02.07.2013
o 13:00
nr 6

Oczywiście, nie wiedzieli ale wystąpili.
Pochodzimy to raczej od mamusi i tatusia. Niestety, pochodzę z najbardziej zasr.anego i zaniedbanego miasta na Śląsku, więc komentuję.

J Jendrzej
napisał
02.07.2013
o 14:46
nr 7

ERWIN-ciebie naprawdę rąbnęło!
A co -twoim” intelektem”-mieli okraszać tą imprezę?
Ludzie-bądźmy krytyczni,ale lubmy się bawić!
A kogo byś chciał  jako główną gwiazdą?
Uważaj-bo ci napiszę!


Aż żal czytać.
Lubię,kocham Bytom,oraz jestem fanem czegoś,co promuje moje miasto!

Erwin Gąska
napisał
02.07.2013
o 15:14
nr 8

To ja Ci też napiszę. Bytom to moje miasto, bo w nim mieszkam, pracuję, płacę podatki. Z tego co widzę mieszkasz chyba daleko od niego, a prawisz morały wszystkim. Nie trzeba było “pitać zagranica” tylko tu zostać. My autochtoni zostaliśmy by chociaż w małym ale zawsze jakimś stopniu decydować co z moim małym światem. Lubisz rozpisywać się jakież to piękne widoki oglądasz w czasie swoich podroży. Ja też sporo jeździłem ale moje miejsce jest tu. I także tu chciałbym mieć porządek, pięknie odremontowane kamienice, pracę i dla młodych i dla starych. Dla mnie ważna jest promocja miasta jako ośrodka: akademickiego, przemysłowego, kulturalnego. A żadna z tych promocji nie nastąpi.Ani tu szkół wyższych, przemysłu i kultury. Zamiast tego mamy srilki - milki, babki z formaliny, fioletowe przytulanki i gejowskie fontanienki. Na porządek uliczny, czysty Park na spacery, inwestorów, czysty dworzec PKP nie ma miejsca. Ale za to na przygłupie akcje - śpiewki moczem z konewki jest. Tak więc najpierw zróbmy porządek z rzeczami podstawowymi, potem przyzwalajmy na WĄTPLIWĄ promocję miasta zdegradowanego i zniszczonego. A może jednak pokażemy prawdziwszy Bytom: zdegradowane dzielnice Karbia, wyludniony Rozbark, patologię Bobrka? Może w końcu ktoś nam pomoże? A może i TY dasz parę twoich “ojro” na nasze potrzeby? Najpierw praca u podstaw, potem wygłupy i propaganda PO sukcesu, czyli przykrywanie psiego g.######.  I tyle.

J Jendrzej
napisał
02.07.2013
o 15:26
nr 9

Chętnie dam moje Euro na Bytom.
Powiedzcie na jaki cel,a dam!

Tym postem Erwinie mnie ująłeś.
Obydwaj kochamy Nasze Miasto.
Może trochę inaczej,ale czy to ważne!
Brawo ERWIN-tak trzymaj!

Tomasz Sobczak
napisał
03.07.2013
o 23:21
nr 10

Na szczęście pomimo różnic, niedogodności oraz sporów, Bytom wykorzystał szansę i konkurs wygrał. Skrzyknęli się mieszkańcy, pomogli nam nasi znajomi, rodzina i przyjaciele. Znalazły się grupy młodych ludzi takich jak m.in. HaloTeam, którzy poświęcili swój czas i wszystko co mieli do poświęcenia, aby ten konkurs wygrać. Udało się nam, Bytomianom i cieszmy się z tego. To że Milka się wypromowała, to jedno ale o Bytomiu było słychać i to od dłuższego czasu. Nie wiem jaki związek zachodzi pomiędzy wykształceniem a świadomością że nic nie jest za darmo czy bezinteresownie. Wiem jedno, kto tak ocenia rzeczywistość, obraża ludzi. Bytom jest miastem z wieloma problemami i psie kupy są najmniejszym z nich, ponieważ dotyczy wszystkich i jest kwestią kultury a nie problemu np. ze środkami na plan rewitalizacji tego miasta. Niszczyli je komuniści, bo było poniemieckie. Przesiedlili tu na siłę ludzi ze Lwowa, którzy kochali swoje miasto i liczyli że szybko tam wrócą. Na koniec wszystko upadło i upadł Bytom. Teraz kiedy mamy szansę na rozgłos naprawdę darmowy, nie czas na doszukiwanie się drugiego dna bo go nie ma. Komercyjna firma taka jak właściciel marki “Milka” nie pozwoli sobie na urzeczywistnienie insynuacji jakie domniemywa jeden z moich szanownych przedmówców. Weźmy się do roboty a nie narzekajmy bo w malkontenctwie zaczynamy być “przodownikami”. Bytomianie korzystając z okazji pokazali że można zapracować na 500 000 zł promocji i stać Ich na jeszcze więcej smile

antybartyla
napisał
04.07.2013
o 11:41
nr 11

Pan Bartyla dokleja się do każdej akcji, szkoda że sam nie potrafi nic porządnie i od podstaw zrobić.

Erwin Gąska
napisał
04.07.2013
o 14:10
nr 12

A tyle przecie można wymyślić konkursów. Tyle można zaoferować społeczeństwu. Tyle imprez na rynku zorganizować i gwiazd zaprosić. Całoroczne Dni Bytomia już mamy, gejowskie fontanny i fioletowe krówki. Zróbmy Dni Zajączka w Paski lub Dni Kaczki w czasie padaczki. Dni Megastolca psiego pod hasłem Bytom Stolicą Psich odchodów. Albo Bytom Centrum Bezrobocia. Stwórzmy program Szlakiem Bytomskich Ruin na wzór szlaku gniazd orlich. Patrzcie Panie Jędrzeju ileż  to możliwości.  I kasujmy za reklamę grube ojro.

Adrian
napisał
04.07.2013
o 22:26
nr 13

J.J. Cel? Powstała oddolna inicjatywa emerytowanych ginekologów, mających na punkcie psich odchodów zwykłego bzika i kota, oczywiście inteligentnego. Proszę dać jakiś datek na posprzątanie rezultatów przemiany… Bo ileż można czytać te posty o tematyce g…..nej. Przepraszam, ale musiałem.

Tomasz Sobczak
napisał
04.07.2013
o 23:37
nr 14

“Czasami człowiek musi, inaczej się udusi…” Panie Adrianie. A ja w upalne dni wybieram się z moim psem do parku, bo chłodniej jakoś i przyjemniej a piesia moja sporo sierści ma, taka rasa, skoro już jesteśmy przy temacie. Wiele osób narzeka na brak koszy itp. Akurat w miejscu gdzie znajduje się kilka koszy na śmieci w promieniu od kilku do kilkunastu metrów + kosz na psie odchody, leżał wielki pampers zwinięty i porzucony. Pewnie to też wina Milki i Bartyli….. bo widziałem Jego auto pod U.M. w tym czasie a fontanna nadal fioletowa raspberry Proponuję zaciekłym autorom tematów związanych z psimi kupami przejść do czynów, wybrać się np. właśnie do Parku i zacząć udzielać osobistych lekcji właścicielom psów. I to nie tylko w temacie g…...m ale też trzymania małych i dużych piesków na smyczy….. Pisanie tak, ale praca u podstaw, bezcenna smile

Erwin Gąska
napisał
05.07.2013
o 07:41
nr 15

Temat psich kup w których tonie Bytom jest tematem głównego nurtu - niedługo będzie jeszcze gorzej. Co do udzielania rad to mi się zdarza w przeciwieństwie do pozostałej części akceptującej ten psi syf. Trzeba było zobaczyć jaka jest kultura właścicieli. W normalnym kraju przyjechała by Policja i wlepiła mandat. Takie to rumuńskie, fioletowe metody w Bytomiu.

mel
napisał
05.07.2013
o 13:44
nr 16

a o aferze z BIP panowie milczą...

Adrian
napisał
05.07.2013
o 22:12
nr 17

Mam jedno pytanie Tomaszu Sobczak, to pan startował na radnego z listy Wołosza i który zdobył “aż” 33 głosy?

niagara
napisał
05.07.2013
o 22:42
nr 18

a tych doklejonych do akcji milka widac bylo szczegolnie na scenie. no a ten z tym kolem to nas wzruszylna maxa.
czyzby nowa wadza zamienia swietlika na .... ???

Tomasz Sobczak
napisał
06.07.2013
o 23:46
nr 19

I co w związku z tym?

Tomasz Sobczak
napisał
06.07.2013
o 23:50
nr 20

Identyczne pytanie już gdzieś usłyszałem. Przynajmniej mogę zidentyfikować kto jest “Adrianem”

Tomasz Sobczak
napisał
06.07.2013
o 23:52
nr 21

http://www.youtube.com/watch?v=9EsgZNRNjbc

Adrian
napisał
07.07.2013
o 21:12
nr 22

Bytomianie najmilsi? Na pewno nie. Ślązacy szczery do bólu? Na pewno tak. Jestem typem jeżozwierza i na czerwone wołyłosiowe, które się przykleją do mnie reaguję tak… Tak to ja tańczyłem, w tym fioletowym futerku. I jedno pytanko, jak zwykle, czy ktoś na tym biednym forum, oprócz mnie propagował i zachęcał do udziału w tej akcji?
 • starsze wpisy

  Kamera! Akcja! I nic nie widać

  ​Bytomski system monitoringu to 38 kamer non stop rejestrujących to, co dzieje się w najważniejszych punktach miasta, obraz przekazywany na… więcej >>>

  2016.08.20


  Kto będzie chciał referendum w sprawie PEC?

  ​Wygląda na to, że opozycja wraz ze związkowcami z Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej będzie za wszelką cenę starała się doprowadzić do… więcej >>>

  2016.04.13


  Jak pomagać bezrobotnym?

  Dziwne to nasz państwo. Najpierw konsekwentnie utrzymując idiotycznie wysokie podatki i rozbudowaną biurokrację przyczynia się do wysokiego bezrobocia, a potem… więcej >>>

  2016.01.12


  Twierdza padła, co dalej z PO?

  ​Przez wiele lat Bytom był twierdzą Platformy Obywatelskiej.Wygrywała tu ona wybory samorządowe i rządziłaby pewnie po dziś dzień, gdyby nie… więcej >>>

  2015.11.03


  Z Parkowej na Wiejską

  ​Tego jeszcze nie było. Być może aż sześciu bytomskich radnych spróbuje przesiąść się z ław w Ratuszu przy ulicy Parkowej… więcej >>>

  2015.08.21


  Kogo kochają bytomianie?

  więcej >>>
  2015.05.15

  A kto umyje kamery?

  więcej >>>
  2015.04.25

  Daj grosik na lwa

  więcej >>>
  2015.04.07

  Burmistrz nareszcie doceniony, ale schowany

  więcej >>>
  2015.01.26

  Wymagajmy od rządzących!

  więcej >>>
  2014.10.20

  Kupujemy elektrociepłownię, czy nie kupujemy?

  więcej >>>
  2014.09.01

  Rada nie nadaje w sieci

  więcej >>>
  2014.07.07

  Rządzący jak zwykle zdali egzamin

  więcej >>>
  2014.06.16

  Spadek i wybory

  więcej >>>
  2014.06.01

  Superbohaterowie, czy supermegalomani?

  więcej >>>
  2014.05.17

  Unia ściągnęła nas z drzew

  więcej >>>
  2014.05.05

  Ciągłe wciskanie kitu

  więcej >>>
  2014.04.23

  Przyjaciel przedsiębiorców

  więcej >>>
  2014.03.28

  Podatek pod psem

  więcej >>>
  2014.03.23

  Metropolia przedwyborcza

  więcej >>>
  2014.02.25

  Co z tym basenem?

  więcej >>>
  2014.02.07

  Referendum przedwyborcze

  więcej >>>
  2014.02.03

  Referendum przedwyborcze

  więcej >>>
  2014.02.03

  Gańba, panie senatorze

  więcej >>>
  2014.01.19

  Kilka słów o manipulatorach

  więcej >>>
  2014.01.13

  Strona 1 z 4    OGŁOSZENIA
  DROBNE

  W PONIEDZIAŁEK
  W GAZECIE
  W ŚRODĘ
  W INTERNECIE!*

  *za 15% dopłatą

  26 listopad 2020

  imieniny:
  Delfiny, Sylwestra

  Galeria Tomenki

  Nasze akcje

  • Panteon bytomski

   Cykl artykułów o ludziach, którzy na przestrzeni wieków zasłużyli się dla Bytomia. więcej >>>

  Redakcja