Zb logo

  

   blogi   forum

Wiadomości

Komentarze / Blogi

Tomasz Nowak Tomasz Nowak

Kamera! Akcja! I nic nie widać

​Bytomski system monitoringu to 38 kamer non stop rejestrujących to, co dzieje się w najważniejszych punktach miasta, obraz… więcej >>>


Marcin Hałaś Marcin Hałaś

Dobra koalicja, a przynajmniej najlepsza

Od wyborów samorządowych Bytomiem rządzi koalicja KO-PiS, czyli Koalicji Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości. Co prawda magicy z… więcej >>>


Witold Branicki Witold Branicki

Krajobraz po historycznym spadku

​Na 760-lecie lokacji Bytomia na prawie niemieckim Ratusz oraz jego agendy, miejscowe instytucje i organizacje

przygotowały turnieje, imprezy,… więcej >>>


Jacek Sonczowski Jacek Sonczowski

Święto policji w teatrze “Rozbark”

​Policjanci z bytomskiego garnizonu spotkali się w Bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu "Rozbark". Okazją było doroczne Święto Policji.… więcej >>>


Marcin Hałaś avatar

Marcin Hałaś - Komentarze
2013.09.21

Posłowie nie wyjdą w pole

"Wywołany" został na łamach "Życia Bytomskiego" temat przyszłorocznych wyborów samorządowych i ewentualnych kontrakndydatów, mogących skutecznie się zmierzyć z urzędującym prezydentem naszego miasta.

Watażka Kuklinowski w "Potopie" mówił: "Dwóch jest tylko pułkowników w Rzeczypospolitej: Kuklinowski w Koronie i Kmicic na Litwie". Per analogiam - dwóch jest tylko kandydatów w Bytomiu, którzy mogliby z Bartylą wygrać: Szarama w PiS-ie i Brzezinka z PO. Jednak, jak wszystko na to wskazuje, posłowie nie wyjdą w pole. Wolą mandat i ciepłe miejsce w sejmie, po co im zakasywać rękawy i mierzyć się z realnymi problemami. Nawet jeżeli są to problemy ich rodzinnego miasta. Ich partie wystawią za to kompletnych "noname'ów" skazanych na klęskę.

Tak więc dzisiaj Damian Bartyla może z radością powtarzać dawne słowa Tuska: "Nie mam z kim przegrać." Bo rzeczywiście przegrać nie ma z kim. Chyba że z sam ze sobą.


Artykuł był oglądany 36600 razy.   Komentarzy: 24
 • Ocena - 1.6111 72 głosów
   


Komentarze:

PP
napisał
21.09.2013
o 22:49
nr 1

Z ###### bata nie ukręcisz i nie chodzi o to kto wygra wybory tylko o to jak miasto będzie zarządzane a z tym jest dalej bardzo słabo.Panowie powinniście pisać o problemach miasta a nie agitować za wątpliwej jakości władzą której du….a się pali z braku sukcesów których być nie może.
Pisałem wcześniej że kibicuję D.BARTYLI bo z demokracją nie ma co dyskutować ale liczą się FAKTY z którymi się już nie dyskutuje.

Wesoły Romek
napisał
22.09.2013
o 11:27
nr 2

Panie Marcinie chyba Pan żartuje.

MH
napisał
22.09.2013
o 12:34
nr 3

Re: Wesoły Romek. W którym punkcie podejrzewa mnie Pan o żarty?

Wesoły Romek
napisał
22.09.2013
o 13:35
nr 4

chociażby w tym: Tak więc dzisiaj Damian Bartyla może z radością powtarzać dawne słowa Tuska: “Nie mam z kim przegrać.” Bo rzeczywiście przegrać nie ma z kim

albo w tym:

Ich partie wystawią za to kompletnych “noname’ów” skazanych na klęskę.

Marcin Hałaś
napisał
22.09.2013
o 14:49
nr 5

Ha, zatem proszę o poważne spostrzeżenia: z kim może przegrać Bartyla? Kogo jeśli nie “noname’ów” (ludzi bez imienia, czyli anonimowych, bez znaczącego dorobku) może wystawić PiS i PO. Bo Janas i Kudzior to, Wesoły Romku, właśnie osoby, które można zakwalifikować jako “noname”. Chociaż - uczciwość i fachowość może być bez zarzutu. Niemniej wybory to taka gra, w której liczy się rozpoznawalność. Rok temu Bartyla nie wygrał jako fachowiec-menedżer, ale jako były prezes i twórca sukcesu Polonii. A Szarama przegrał, bo nie chciał wygrać grin

Wesoły Romek
napisał
22.09.2013
o 15:04
nr 6

I były kandydat PiS, na którego głos oddało wielu wyborców tej partii, którzy przy slabej kampanii nie wiedzieli, że PiS wystawia innego kandydata. smile

Do wyborów jeszcze rok smile

kijwmrowisko
napisał
22.09.2013
o 15:18
nr 7

Brawo PP. Redaktorzy tej gazetki dalej nie widzą / nie chcą lub udają , że nie widzą / istoty sprawy. Zajmują się głupotami a zgrywają lwy salonowe.

PP
napisał
22.09.2013
o 18:23
nr 8

Oni widzą istotę sprawy tylko odwracają kota ogonem.
A co do sukcesów Polonii to istotne jest jak się kończy a nie jak zaczyna.Jeszcze raz powtarzam można kogoś nie lubić 
ale trzeba docenić i szanować za dokonania a w tym wypadku dokonań nie ma i nie będzie z racji ubóstwa intelektualnego , prostactwa i amatorki którą uprawia obecna ekipa.

Marcin Hałaś
napisał
22.09.2013
o 18:30
nr 9

Szanowni Komentatorzy.
Czy nie przesadzacie? Twierdzicie, że bezkrytycznie popieram (bo to mój blog, więc proszę nie zwracać się do mnie w liczbie mnogiej) obecnego prezydenta - tylko dlatego, że zwracam uwagę na fakt, że na razie nie widać rywala, który mógłby mu w przyszłorocznych wyborach zagrozić? A faktycznym liderom PO i PiS w Bytomiu wygodniej jest przyjąć rolę recenzentów lub osób stojących z boku?

Adrian
napisał
22.09.2013
o 19:19
nr 10

Obecnie nam panujący potrafi “wyprowadzić w pole”, ale swoich wyborców. Udowodnił to rokiem rządzenia. Były piłkarz w rządzeniu miastem niestety stosuje metodę trenera Łazarka - grania na udo: albo się udo, albo się nie udo. Wystarczy przypomnieć sobie miotanie się z uchwałami, przetargiem na: parkomaty, wywóz śmieci czy ostatnio samochód. Niepokojący jest fakt braku alternatywy w przyszłorocznych wyborach. Chyba że radni uchwalą 20-to % próg wyborczy, podobnie jak próbowali to zrobić z wyborami do rady dzielnicy. Wybory były by pewnie unieważnione i może by tak zrobić otwarty konkurs na stanowisko Burmistrza. Kiedyś bytomscy radni już tak zrobili, wybrali i Bytom na tym wygrał. Ale to byli mądrzy Radni…

PP
napisał
22.09.2013
o 20:41
nr 11

Panie M.Hałaś to sprytna odpowiedz ale…
Mamy rocznicę działań BYTOMSKIEJ WADZY a że sukcesów brak to nagle pojawiają się komentarze:
Kto się zmierzy z Bartylą? Pana Nowaka
Ja kontra Bartyla…Pana Branickiego i Pana.

Czy to przypadek czy ucieczka do przodu.

Może proszę napisać coś o naprawie ulicy Jana Nowaka J.
zniszczonej przez szkody gu…..Miała być zrobiona w sierpniu tak podała strona UMB I CO.
250 tyś dała na to kopalnia a droga dalej krzywa tylko trochę znaków drogowych o szkodach gdzieś się zapodziało.
Za rok będą wybory a do tego czasu jeszcze wszystko może się zmienić  a nam zmagać się trzeba dzisiaj i teraz z problemami w realu a nie w teorii.

Erwin Gąska
napisał
23.09.2013
o 12:51
nr 12

Krytyka władzy jest demokratycznym przywilejem, dlatego trzeba jasno rzec, iż władzy spod znaku szalika,  chyba szalik tamuje dopływ krwi do głowy. Po roku działania nowego Prezydenta, patrząc na Bytom, ogarnia przerażenie. Ten sam bajzel, a perspektyw na zmiany brak. Jeśli Prezydent kolejny raz odbierze laurkę od kogoś w efekcie wytężonej pracy na rzecz gospodarki, to chyba nie tylko ja uznam,  iż krew przestała w ogóle płynąć. Jakie to towarzysz Bartyla ma osiągnięcia na rzecz obniżenia bezrobocia? A inwestorzy? Nie mogli się chyba zmieścić do drzwi i okien, zgodnie z przysłowiem. Wystarczy wspomnieć kto zasiada u władz całego Bari. Śmiech. No i inwestorzy nie weszli, bo ich tak naprawdę nie było i nie ma.  POkręceńcy nagrodzili Prezydenta dyplomem chcąc chyba dać mu do zrozumienia iż jest im do czegoś potrzebny. Szlag człowieka trafia, kiedy widzi iż od lat nie dzieje się nic. Karb, Bobrek, Rozbark to już  dzielnice nędzy.  Nikt z władzy tam nie zagląda bo i po co. Rozwalenie Bytomskich mieszkań  ( i co za tym, ZBM ) to prostackie działanie korygujące chorą od lat Bytomską rzeczywistość. PR ( pijar ) jak nic. Ekipa radnych prezentujących zaiste świetlany krąg osobistości jest niewydolna, nieskuteczna i nieprzystosowana do potrzeby zmian. Oprócz kłótni, wspomniani spece od wszystkiego czyli niczego zajmują się udowadnianiem braku kompetencji we wszystkim. Miasto, centrum Śląska, nie ma nic do zaoferowania inwestorom, bo nikt z lokalnych mądrali nie umie ich przekonać do inwestowania w Bytomiu. Więc po jakiego grzyba potrzebny mi jest taki układ, który poprzez swoje niekompetencje obciąża mnie jako podatnika? Dlaczego mam płacić jako podatnik za odstawianie cyrku przez wąskie grono osób, niejednokrotnie bez stosownego wykształcenia, wiedzy? Dlaczego za moje pieniądze odstawia się fuszerki w parku i mega lipę przy sprzątaniu miasta? Dlaczego mam płacić za nowy stadion grupie kolesiów na poziomie A klasy? Najpierw odstawiono przedstawienie i odsunięto Koja. Teraz mamy cyrk polegający na ignorowaniu potrzeb mieszkańców i wciskaniu im na siłę kibolskich rozwiązań. W mieście, gdzie 70% kamienic nadaje się do wyburzenia ma powstać nowy stadion. NIE, NIE i NIE!!!  Chcemy mieszkać normalnie, żyć i pracować lokalnie a nie oglądać igrzysk z pustym brzuchem i wyjeżdżać za pracą! Nie dla neurolingwistycznego prania mózgów!

PP
napisał
23.09.2013
o 14:33
nr 13

Brawo Panie Erwinie.
Panie Hałaś i cała zgrajo wazeliniarzy tego szmatławca taka jest rzeczywistość i stan tego miasta.
PATA TAJ PATA TAJ dalej tej WADZY.

PP
napisał
23.09.2013
o 16:33
nr 14

I na koniec tej całej szopki.
Na stronie bytom.pl stronie WADZY pojawił się niby wywiad
z mistrzem o tym o czym już wiemy i co dalej nikt nie wie.
Potwierdza to moją tezę że z gu…. bata nie ukręcisz.
Ale z pewnością d… się pali ale za to można dać wam tytuł roku KIEROWNIKA ZAMIESZANIA.
Pod wywiadem jest podpis MK. Może Panowie znacie tą nową gwiazdę dziennikarstwa a raczej pasztetu.A może mistrz rozmawia sam z sobą a widzie , jasnowidzie.

abc
napisał
24.09.2013
o 01:23
nr 15

2
Ogary posz
ł
y w las.
Echo ich grania s
ł
ab
ł
o coraz bardziej, a
ż
wreszcie uton
ęł
o w milczeniu le
ś
nym.
Zdawa
ł
o si
ę
chwilami,
ż
e nik
ł
y dwug
ł
os jeszcze brzmi w boru, nie wiedzie
ć
gdzie, to jakby od strony Samsonowskich lasów, od Klonowej, od Bukowej, od
Strawczanej, to znowu jakby od Jeleniowskiej Góry… Gdy powiew wiatru
nacicha
ł
, wynurza
ł
a si
ę
cisza bezdenna i nieobj
ę
ta na podobie
ń
stwo b
łę
kitu
nieba spomi
ę
dzy ob
ł
oków i wówczas nie s
ł
ycha
ć
by
ł
o nic a nic

ABC
napisał
24.09.2013
o 01:30
nr 16

W górach

Ogary poszły w las.

Echo ich grania słabło coraz bardziej, aż wreszcie utonęło w milczeniu leśnym. Zdawało się chwilami, że nikły dwugłos jeszcze brzmi w boru, nie wiedzieć gdzie, to jakby od strony Samsonowskich lasów, od Klonowej, od Bukowej, od Strawczanej, to znowu jakby od Jeleniowskiej Góry… Gdy powiew wiatru nacichał, wynurzała się cisza bezdenna i nieobjęta na podobieństwo błękitu nieba spomiędzy obłoków i wówczas nie słychać było nic a nic.

Naokół stały jodły ze spłaszczonymi szczytami jakoby wieże strzeliste, nie wyprowadzone do samego krzyża. Ich pnie sinawe jaśniały w mroku. Mchy stare zwisały z olbrzymich gałęzi. Wrósłszy między głazy, w niezmierną ławicę skalisk aż do gruntowej posady serdecznym korzeniem, wszczepiając pazury pobocznych skrętów w każdy zuchelek ziemi i wysysając każdą kroplę wilgoci, wielkie jedle chwiały królewskie swe szczyty w przeciągu niejednego już wieku pomiędzy mgłami Łysicy. Tu i owdzie stała samotnica, której gałęzie uschły i sterczały jak szczeble obcięte toporem. Sam tylko jej wierzchołek jasnozielony, z szyszkami w górę wzniesionymi, niby gniazdo bocianie, bujał nad przestworem: Gałęzie świerków, na których leżała ciężka pościel śniegowa, zwieszone ku ziemi powyginały się w pałąk. Te wyciągnięte zewsząd, z bliska i z daleka, kosmate łapy w białych oponach, wyłożone jak gdyby perłową macicą, zdawały się czaić i czyhać. Radosna zieloność najmłodszych, końcowych igieł jaśniała niby wysunięte pazury. Co chwila, ulegając własnemu ciężarowi, czułe na każde westchnienie wiatru, sypały się puchy śniegowych owałów i ginęły w podścielisku na ziemi tak bez śladu jak krople deszczu w toni jeziora. Ze szczytów zlatywał pyłek ledwie dostrzegalny, tak lekki, że stał długo w powietrzu migocąc swymi kryształy, nim spłynął ku ziem

ABC
napisał
24.09.2013
o 01:39
nr 17

A Erwin Gąska napisał:
Krytyka władzy jest demokratycznym przywilejem, dlatego trzeba jasno rzec, iż władzy spod znaku szalika,  chyba szalik tamuje dopływ krwi do głowy. Po roku działania nowego Prezydenta, patrząc na Bytom, ogarnia przerażenie. Ten sam bajzel, a perspektyw na zmiany brak. Jeśli Prezydent kolejny raz odbierze laurkę od kogoś w efekcie wytężonej pracy na rzecz gospodarki, to chyba nie tylko ja uznam,  iż krew przestała w ogóle płynąć. Jakie to towarzysz Bartyla ma osiągnięcia na rzecz obniżenia bezrobocia? A inwestorzy?


ERWINIE_-masz rację!!
Bo życie miasta jest proste,gdy patrzysz oczyma za bardzo przychylnymi,lecz my walczyć musimy-dla dobra miasta i ludzi!

Kuba
napisał
24.09.2013
o 09:26
nr 18

Drodzy opluwacze. Przyznajcie wreszcie szczerze że żółć was zalewa bo Wam się w wyborach nie udało smile Przecież to jasne. Nie potępiam Was, w końcu władza wiąże się z przywilejami o których wielu marzy. Nie mniej należy uczciwie przyznać że Prezydent Bartyla zaliczył pierwszy rok na 5! i zaklinanie rzeczywistości nic tu nie da. Jestem dumny z tego że głosowałem na Bartylę i wreszcie widzę realne zmiany na lepsze. Wszystkim malkontentom i interesownym cudakom życzę miłego dnia i podjęcia dyskusji na argumenty zamiast pyskówki pełnej obelg. Dziękuję.

PP
napisał
24.09.2013
o 10:18
nr 19

Wymień proszę te sukcesy.

Adrian
napisał
24.09.2013
o 12:52
nr 20

Jeden przykład miotania się z uchwałami, “grania na udo” i nie dotrzymania obietnicy wyborczej, konkretnie o redukcję gminnych sp. mieszkaniowych. Prezydent Bartyla w październiku ubiegłego roku twierdził, że ” nie wycofuje się z deklaracji, składanych podczas kampanii. I na pewno w mieście nie będzie kilku spółek zajmujących się gospodarką mieszkaniową. W pierwszym etapie prezydent myśli więc o połączeniu TBS i ZBM w jedną spółkę. A Bytomskie Mieszkania raczej zostaną zlikwidowane”. Po roku widzimy, że to tylko były deklaracje, bo zlikwidowano Bytomskie Przedsiębiorstwo Mieszkaniowe a nie BM, nici z połączenia TBS-ZBM (w Zabrzu można), teraz pomysł prywatyzacji ZBM (Prezydent wnioskował uchwałę i następnie ją wycofał z obrad RM). Dlatego takie rządzenie Prezydenta i RM nazwałem miotaniem się ( http://sjp.pwn.pl/slownik/2483718/miotać_się ). Dla mnie program wyborczy przedstawiany przez kandydata na Prezydenta, to taka “umowa dżentelmeńska” zawarta między Nim a wyborcami. Przykre, że tylko jedna strona dotrzymuje umowy.

Adrian
napisał
24.09.2013
o 13:18
nr 21

I po co nam ten TBS, skoro nie ma chętnych na wynajem ( wolne mieszkania na Karpackiej, część pusta od ponad roku w segmencie D ), nie potrafi sprzedać, dzisiaj kolejny przetarg ( jedna klatka w segmencie B ), a wielu najemców ucieka z tych mieszkań, gdy zrozumie jakie to są, ciągle rosnące, koszta wynajmu. Aktualnie oferty odstąpienia partycypacji i nadziei na odzyskanie pieniędzy włożonych w remont mieszkania mają najemcy z Karpackiej i Hutniczej, i z Nowej, tylko z Francuskiej nie znalazłem oferty. Rotacja najemców jak w hotelu robotniczym, przykładowo na Nowej, przynajmniej 1/4 najemców się zmieniła. Po co budować nowe pustostany, skoro tyle kamienic z pustymi mieszkaniami czeka na remont?

Piotr Bruzda
napisał
30.09.2013
o 15:44
nr 22

Obiektywna ocena “dokonań” bisowsko-eseldowskwo-pisowsko- bartkowiakowego (w skrócie: Nasz Bytom 2013) imć prezydenta jest negatywna.
Kilka segmentów, w których “widać” dokonania:
1. Polityka kadrowa (MOPR, SM, OSIR, ZBM, UM, słynne telefony do [...} aby [...} (GUPIK), itd)
2. Polityka sportowa (finansowanie sportu zawodowego, kosztem młodzieżowego; pompowanie milionów złotych w utrzymanie obiektów klubów zawodowych i a- klasowe drużyny zawodowców (stypendia), spłacanie długów klubów i takie tam.
3. Polityka śmieciowa (segregacja na poziomie Warszawy HGW, czyli poziom 600)
4. Polityka ochrony środowiska (drzewa jak były ścinane, tak są. Różnica tylko taka, że teraz nikt nie czeka do zakończenia okresu ochronnego, tylko tną, że wióry lecą - np. na Powstańców Warszawskich na terenie po CPN
5. Polityka inwestycyjna - poronione pomysły kosztujące nas podatników dziesiątki miliony złotych czyli nowy stadion i lodowisko na Olimpijskiej
6. Polityka oszczędnościowa - jak na razie tylko widoczna a raczej niewidoczna (z powodu ciemności egipskich) w dzielnicach północnych, kosztem oczywiście bezpieczeństwa (latarnie włączane po zmroku).
7. Polityka wizerunkowa - kończ waść wstydu oszczędź - sprawa pojazdów szefa, otwarcie na przedsiębiorców i takie tam bla-bla.

Do tego dochodzą:
1. Brak publicznego rozliczenia się z korupcyjnymi zarzutami z czasów prezesury w Polonii
2. Arogancja i buta
3. Kłamstwo jako podstawowe narzędzie pracy
4. Tolerowanie w swoim otoczeniu [...] (GUPIK)
5. Uleganie presji [...] (GUPIK)

O reszcie dowiemy się pewnie już niedługo z prasy smile

Jedyną mocną stroną tego układu to Henryk Bonk.
Tylko co on w nim robi?
A co do potencjalnych kandydatów na Pierwszego.
Nie to jest ważne czy są, czy ich nie ma, lecz czy mieliby możliwość realnego wpływu i chęć na powstrzymanie zjazdu z równi pochyłej Bytomia i jego problemów, czytaj: odwrócenia trendu.

Adrian
napisał
01.10.2013
o 11:27
nr 23

Miotania z TBS-ZBM ciąg dalszy. “Czołowy” pinballista, radny Michał Bieda twierdzi, że: “Zlecono warte kilkadziesiąt tysięcy złotych opracowania dotyczące połączenia TBS i ZBM. Byłby to dobry ruch. Z niewiadomych przyczyn prezydent zmienił tę koncepcję” A Pisowiec Bartków mówi, że PiS przekonał Prezydenta i powrócono do koncepcji połączenia: “rzeczywiście trwają prace nad połączeniem dwóch spółek: ZBM i TBS”. Najpierw program wyborczy i deklaracja połączenia ZBM-TBS, potem ekspertyza, za kilkadziesiąt tyś. zł.? Rozumiem, że wykluczająca połączenie, skoro był chwilowy pomysł prywatyzacji ZBM. Teraz powrót do pierwotnego planu. Nawet Wołoś zauważył to miotanie. Cyrk z klownami w roli głównej, że bilety można sprzedawać.

Adrian
napisał
01.10.2013
o 11:44
nr 24

MH , dzięki za plusa, myślałem że to wykasujecie smile
 • starsze wpisy

  Dobra koalicja, a przynajmniej najlepsza

  Od wyborów samorządowych Bytomiem rządzi koalicja KO-PiS, czyli Koalicji Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości. Co prawda magicy z obu stron… więcej >>>

  2019.03.31


  O przepływach elektoratu

  ​Przepływy elektoratu...

  O tym się zawsze pisze przed drugą turą. A jak może to wyglądać w Bytomiu? Niewątpliwie większą nadzieję… więcej >>>

  2018.10.31


  Jaka koalicja po wyborach? - cz. 2

  ​Zastanawiałem się tutaj, jaką koalicję w Radzie Miejskiej ma szansę stworzyć Mariusz Wołosz. Pozostaje dopowiedzieć z kim mógłby "zmontować" koalicję… więcej >>>

  2018.10.26


  Jaka koalicja po wyborach?

  ​Koalicja Obywatelska w Bytomiu ma 9 radnych. Wszyscy zastanawiają się z kim Mariusz Wołosz zawrze koalicję w razie zwycięstwa w… więcej >>>

  2018.10.24


  Domki z kart

  ​Niemal równy rok temu pisałem w tym miejscu w komentarzu "Bartyla może wszystko" następujące złowa:  "Kredyt na 225 milionów i… więcej >>>

  2017.04.25


  Bartyla wszystko może

  więcej >>>
  2016.05.01

  Raport powyborczy

  więcej >>>
  2015.11.07

  Radni nadstawiają tyłka?

  więcej >>>
  2015.08.29

  Pijar Bartyli nawala

  więcej >>>
  2015.07.07

  Kremacja? Nie, dziękuję.

  więcej >>>
  2015.05.16

  Papierowy przewodniczący, figowa Rada

  więcej >>>
  2015.03.29

  Kto chce zamknąć KWK Bobrek-Centrum

  więcej >>>
  2015.01.12

  Rozdarte fotografie. Deja vu

  więcej >>>
  2014.11.26

  4 powody sukcesu Bartyli

  więcej >>>
  2014.11.18

  Dezerter?

  więcej >>>
  2014.11.13

  Ostatnia prosta. Brzezinka i Bonk biegną z garbem. Orka na polu minowym

  więcej >>>
  2014.11.01

  Pomidory Bartyli

  więcej >>>
  2014.09.15

  Kto na prezydenta? Oczywiste!

  więcej >>>
  2014.09.13

  Wejście Bonka

  więcej >>>
  2014.08.25

  Laurka dla Wójcika

  więcej >>>
  2014.07.16

  Naciągany jubileusz

  więcej >>>
  2014.06.19

  Sado-maso?

  więcej >>>
  2014.06.02

  Czy leci z nami Pilot?

  więcej >>>
  2014.05.26

  Łapanka na laureata

  więcej >>>
  2014.05.06

  Nowa świecka tradycja

  więcej >>>
  2014.04.27

  Strona 1 z 6    OGŁOSZENIA
  DROBNE

  W PONIEDZIAŁEK
  W GAZECIE
  W ŚRODĘ
  W INTERNECIE!*

  *za 15% dopłatą

  24 marca 2023

  imieniny:
  Marka, Gabriela

  Galeria Tomenki

  Nasze akcje

  • Panteon bytomski

   Cykl artykułów o ludziach, którzy na przestrzeni wieków zasłużyli się dla Bytomia. więcej >>>

  Redakcja