Zb logo

  

   blogi   forum
PKO nowa odsłona

Wiadomości

Komentarze / Blogi

Tomasz Nowak Tomasz Nowak

Kamera! Akcja! I nic nie widać

​Bytomski system monitoringu to 38 kamer non stop rejestrujących to, co dzieje się w najważniejszych punktach miasta, obraz… więcej >>>


Marcin Hałaś Marcin Hałaś

Dobra koalicja, a przynajmniej najlepsza

Od wyborów samorządowych Bytomiem rządzi koalicja KO-PiS, czyli Koalicji Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości. Co prawda magicy z… więcej >>>


Witold Branicki Witold Branicki

Krajobraz po historycznym spadku

​Na 760-lecie lokacji Bytomia na prawie niemieckim Ratusz oraz jego agendy, miejscowe instytucje i organizacje

przygotowały turnieje, imprezy,… więcej >>>


Jacek Sonczowski Jacek Sonczowski

Święto policji w teatrze “Rozbark”

​Policjanci z bytomskiego garnizonu spotkali się w Bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu "Rozbark". Okazją było doroczne Święto Policji.… więcej >>>


Tomasz Nowak avatar

Tomasz Nowak - Komentarze
2014.05.17

Superbohaterowie, czy supermegalomani?

​Inicjatorzy Międzygalaktycznego Zlotu Superbohaterów chcą, by nazwę tego wydarzenia nadać rondu autostradowemu w ciągu ulicy Strzelców Bytomskich. Można by się roześmiać, gdyby ten pomysł nie był aż tak niedorzeczny. Odbywająca się od paru lat impreza, polegająca na przebieraniu się, maszerowaniu ulicami, bawieniu, słuchaniu koncertów i oglądaniu artystów kabaretowych jako patron największego w mieście ronda? Toż to jakieś kuriozum, a przede wszystkim dowód na to, że ktoś kompletnie odleciał na inną galaktykę i trwale stracił kontakt z Ziemią. Szanowni superbohaterowie! Nazywacie swoją imprezę międzygalaktyczną? OK, skoro chcecie. Przekonujecie wszystkich, że promujecie Bytom w Polsce i przedstawiacie jego fajniejszą twarz? Dowodów na to żadnych nie ma, bo być nie może, ale niech wam będzie. Ale kiedy ustami Mariusza Kałamagi przekonujecie, że gdyby tylko Jan Paweł II żył, to przywdziałby pelerynkę i przyłączył się do was, to już przeginacie pałę i się ośmieszacie. Teraz jeszcze dzięki rondu chcecie się unieśmiertelnić. Myślałem, że jak ktoś jest dorosły, ale przebiera się w dziwaczne stroje i paraduje w nich po ulicy, to jest luzakiem i zabawowym gościem z dystansem do rzeczywistości. Okazuje się jednak, że wy macie spory dystans do wszystkiego poza sobą. Niby się bawicie, ale ciągle pragniecie uznania na poważnie. W przyszłym roku zróbcie zatem Międzygalaktyczny Zlot Supermegalomanów.   


Artykuł był oglądany 31933 razy.   Komentarzy: 19
 • Ocena - 2.3043 46 głosów
   


Komentarze:

lubię Czechów
napisał
18.05.2014
o 10:42
nr 1

Panie Tomaszu, napiszę początkowo zupełnie bez sensu: kocham Czechów. Za dystans do siebie. W Pradze jest fontanna, gdzie dwie postacie sikają na mapę Czech. I co? I nic, jest jedną z największych atrakcji dla Czechów. A u nas rondo musi mieć jakąś poważną nazwę, no bo jak to, no bo… No bo co? Mamy świetną imprezę o wyrobionej już marce w kraju, w której spontanicznie bierze udział coraz więcej ludzi, ale redakcji się nie podoba, bo to takie niepoważne. Więcej dystansu do siebie, więcej luzu..

Imię i Nazwisko
napisał
18.05.2014
o 11:58
nr 2

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=4079270955637&set=o.180822955293130&type=1&theater;

kijwmrowisko
napisał
18.05.2014
o 13:02
nr 3

A Pan redaktor okopuje się na drzewie, na którym został.

Adam
napisał
18.05.2014
o 16:29
nr 4

Panie Nowak zajmij się pan pisaniem czegoś konkretnego. Zapewne dla pana jedyną właściwą nazwą tego ronda jest Matka Boska po stokroć przedziwna. Czytając Pańskie felietony dochodzę do wniosku, że pański pra pra pra dziadek wlazł na drzewo i od tamtej pory jego spuścizna dalej tam siedzi

Lolek
napisał
18.05.2014
o 17:03
nr 5

Niech swoja petycję wyślą na Berdyczów.

Bolek
napisał
18.05.2014
o 17:54
nr 6

Na jaki Berdyczów? Do viceprezydent Latacz wyślą, to poprze.

lupa
napisał
18.05.2014
o 18:02
nr 7

Rondo suprebohatera Wojcicha Korfantego chociażby czemu nie Tym bardzie że miał co wspólnego z Bytomiem

Heinrich Cebulla
napisał
18.05.2014
o 20:06
nr 8

Z Bytomiem wiecej wspolnego mial juz marszalek von Hindenburg, ktory z Beuthen (z dzisiejszej szkoly muzycznej)
jakis czas w roku 1914 dowodzil calym frontem wschodnim.
Polacy lubia wojskowych bohaterow.

Zatem rondo moze tylko sie nazywac Rondem Marszalka von Hindenburga.

Lolek
napisał
18.05.2014
o 21:01
nr 9

ale Polacy nie lubią prusaków. I jak się zdaje mają za co. Hindenburga więc mozna spokojnie wywalic tam gdzie jego miejsce. Na smietnik historii. Chyba, że BPK zdecyduje się na nazwanie jego imieniem wysypiska smieci. Wtedy można zgodzić sie na taka propozycję.

Adam
napisał
18.05.2014
o 23:00
nr 10

Nie jestem zwolennikiem Hitlerowskich Niemiec. Ale prawdę mówiąc, to gdyby nie te Niemcy to byśmy nie mieli gdzie mieszkać. Bo nasze Państwo nie jest w stanie zadbać nawet o to by te kamienice które dostaliśmy od Niemców nie stawały się ruiną. Wiem, ze prawda ta jest gorzka, ale to zawsze prawda. Policzcie ile Polska wybudowała mieszka od tamtego czasu a odpowiedź sama wyjdzie. Niekiedy się zastanawiam która matka lepsza, Czy Polska która ma nas głęboko w d.pie czy Macocha, która jednak nam coś dała. Dziś mamy wolną Polskę, i jej dzieci często wybierają tą macochę aby przeżyć, bo biologiczna poszła pić i w lodówce nic nie zostawiła…

Kleinfeldowski
napisał
19.05.2014
o 08:47
nr 11

czyli co? nazwa ma być tadycyjna dla naszej szerokości geograficznej przystało : pompatyczna, smutna, patriotyczna jakich wiele w kraju.
Panie redaktorze, trochę uśmiechu, odróżnijmy nasze miasto choćby w taki sposób (śmieszną, nic nie znaczącą nazwą)
Jeśli już Pan się nie zgadza z formą nazwy to proponuję nazwę “Rondo Czeskie” bo autostrada prowadzi do Czech -kraju w którym więcej radości i uśmiechu- czego Panu szczerze życzę:)

Lolek
napisał
19.05.2014
o 08:48
nr 12

Panie Adamie myśli Pan, że domy budowano tylko za Niemca i tylko na Śląsku (w jego niemieckiej części)? W warszawie, Gdyni czy Krakowie mieszkali w szałasach czy lepiankach?

Adam
napisał
20.05.2014
o 13:48
nr 13

Do Lolek: Nie twierdze, że Polska nic nie budowała. Pisałem o Bytomiu, a tak na marginesie. To w Warszawie budował Śląsk!

Lolek
napisał
20.05.2014
o 20:45
nr 14

Raczej odbudowywał. Tak jak czynił to wówczas (po 1945r) cały naród po tym jak najbardziej kulturalny naród, jakim byli i sa Niemcy zrównał ją z ziemią.

Hieronim Obrzut
napisał
21.05.2014
o 09:53
nr 15

Panie Tomaszu wielki szacun! Ktoś musi wreszcie powiedzieć tym jakimś Kałamagom, Wesołowskim itp ,że miejsce błazna, komika czy innego kulturalnie jest na scenie, jarmarku czy wśród im podobnych a wara im od mieszanie się do decyzji samorządowych, występowania bez wiedzy 90%-95% w ich imieniu, bez wcześniejszego upoważnienia przez w/w do tegoż, narzucanie swojej, przeinaczonej wizji otaczającej nas rzeczywistości. Fakty są takie, że o zwyczajach, nazewnictwie czy innych decyzjach miejskich powinni, mają decydować mieszkańcy w reprezentatywnym gronie, tak poprzez swoich przedstawicieli jak też mogą osobiście np. w formie referendum przyklejonym do któregoś z licznych obecnie głosowań by uniknąć zbędnych kosztów. Zapewne ten wariant podejmowania decyzji dotyczących nazewnictwa np. bytomskiego ronda nie pasuje jakimś Kałamagom czy innym Wesołowskim bo wskazałby na znikome poparcie ich szkodliwej dla Bytomia inicjatywy. Zapytacie dlaczego szkodliwej ? Szkodliwej w skali, na którą ją chcecie rozdmuchać, bo jakiś niszowy pochód przebierańców w Bytomiu nikomu nie zaszkodzi, uzupełnia kulturalną (oczywiście jest to kultura przez bardzo małe k) ofertę miasta, niemniej jednak rozpropagowanie tej idei na szersze, krajowe wody, co obecnie ma miejsce, może Bytomiowi tylko zaszkodzić, ośmieszając w Polsce tak jego mieszkańców jak i jego władze, rajców. Niestety tak dopóki takie osoby jak Latacz będą decydować w Bytomiu o kulturze, dopóty miastu będzie grozić intelektualna i kulturalna degradacja na mapie województwa, Polski. Smutna to prawda. Panie Tomaszu dziękuję Panu za obronę bytomskiej racji stanu, jednocześnie prosząc o dalszą obronę naszego dobrego imienia przed różnego rodzaju szkodnikami, kierującymi się różnego rodzaju pobudkami, najczęściej korzystnymi dla nich samych a nie społeczności w imieniu której podobno występują. Kałamagę i Wesołowskiego zapytajmy wprost - ile Bytom z kasy miejskiej przeznacza na subsydiowanie ich produktu, bo każda inna nazwa nadana temu czemuś nie odda specyfiki tematu. Miejsce błazna jest .... , tych którzy tego nie rozumieją zdmuchnie wiatr historii, gdyż jak dotąd rozsądni stanowią przygniatającą większość społeczeństwa, niestety są mało aktywni lub wręcz pasywni czego powodem jest obecny temat, problem z wszędobylskim kiczem, ośmieszaniem nas.

lubię Czechów
napisał
21.05.2014
o 22:33
nr 16

Panie Hieronimie, nikt jeszcze o niczym nie zdecydował tylko zaproponował, chodzi tylko o to, że właśnie tacy jak Pan nie wiadomo na jakiej podstawie chcą decydować za innych kiedy im wolno się śmiać, bawić itp. Otóż proszę Pana, nic z tego. Ja sam będę decydował czy mam pościć, czy mam oglądać jakąś transmisję, czy nie . A Pan to sobie może decydować o swoim życiu , a nie o naszym, nie mam zamiaru siedzieć przed telewizorem i oglądać czegoś co mnie kompletnie nie interesuje. A takie zapędy ma Pani Skalska i Panu podobni. Smutne jest to, że w naszym smutnym i zniszczonym mieście fajna i wesoła impreza, słynna już na cały kraj impreza ma tylu przeciwników. Jakiż smutne życie musi Pan prowadzić. Ciekawe co Pana bawi, kawały o blondynkach? A może o gejach albo o Żydach w Oświęcimiu? To by do Pana pasowało.

Lolek
napisał
22.05.2014
o 09:01
nr 17

Ta “fajna i wesoła” impreza niech więc pozostanie tylko imprezą. nie róbmy pośmiewiska z miasta nadając tej imprezce nazwę ronda.

Kleinfeldowski
napisał
22.05.2014
o 09:40
nr 18

Panie Hieronimie, idąc Pana tokiem myślenia w kraju nie powinny występować nazwy ulic typu:

-Skowronków (zbyt mało PATRIOTYCZNIE, nic nie znacząco - po prostu ptak zbyt ładnie śpiewający)
-Tulipanów (i znowu zbyt ładny kwiat, niezbyt POMPATYCZNY w swojej nazwie)
-Zorzy polarnej (to takie coś co widać na niebie, ale nie w naszej szerokości geograficznej….czyli obce i nie do przyjęcia bo zbyt ABSTRAKCYJNE)
....i wiele, wiele,wiele innych
Życzę Panu tak jak i autorowi tego tekstu wiele radości, uśmiechu i dystansu do smutnej bytomskiej rzeczywistości, którą nazwa Ronda Superbohaterów w nieznaczny sposób ale mogła by rozjaśnić:)

Adam
napisał
06.05.2015
o 11:45
nr 19

W Bytomiu mamy ulicę Szczęść Boże. Dowodów na uszczęśliwianie ludzi przez Boga też nie ma. Jakoś panu ta ulica nie przeszkadza… Tych superbohaterów przynajmniej można zobaczyć, bo boga nigdy nikt nie widział. Ps. Ulica Szczęść Boże jest jedną z najniebezpieczniejszych ulic w Bytomiu
 • starsze wpisy

  Kamera! Akcja! I nic nie widać

  ​Bytomski system monitoringu to 38 kamer non stop rejestrujących to, co dzieje się w najważniejszych punktach miasta, obraz przekazywany na… więcej >>>

  2016.08.20


  Kto będzie chciał referendum w sprawie PEC?

  ​Wygląda na to, że opozycja wraz ze związkowcami z Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej będzie za wszelką cenę starała się doprowadzić do… więcej >>>

  2016.04.13


  Jak pomagać bezrobotnym?

  Dziwne to nasz państwo. Najpierw konsekwentnie utrzymując idiotycznie wysokie podatki i rozbudowaną biurokrację przyczynia się do wysokiego bezrobocia, a potem… więcej >>>

  2016.01.12


  Twierdza padła, co dalej z PO?

  ​Przez wiele lat Bytom był twierdzą Platformy Obywatelskiej.Wygrywała tu ona wybory samorządowe i rządziłaby pewnie po dziś dzień, gdyby nie… więcej >>>

  2015.11.03


  Z Parkowej na Wiejską

  ​Tego jeszcze nie było. Być może aż sześciu bytomskich radnych spróbuje przesiąść się z ław w Ratuszu przy ulicy Parkowej… więcej >>>

  2015.08.21


  Kogo kochają bytomianie?

  więcej >>>
  2015.05.15

  A kto umyje kamery?

  więcej >>>
  2015.04.25

  Daj grosik na lwa

  więcej >>>
  2015.04.07

  Burmistrz nareszcie doceniony, ale schowany

  więcej >>>
  2015.01.26

  Wymagajmy od rządzących!

  więcej >>>
  2014.10.20

  Kupujemy elektrociepłownię, czy nie kupujemy?

  więcej >>>
  2014.09.01

  Rada nie nadaje w sieci

  więcej >>>
  2014.07.07

  Rządzący jak zwykle zdali egzamin

  więcej >>>
  2014.06.16

  Spadek i wybory

  więcej >>>
  2014.06.01

  Unia ściągnęła nas z drzew

  więcej >>>
  2014.05.05

  Ciągłe wciskanie kitu

  więcej >>>
  2014.04.23

  Przyjaciel przedsiębiorców

  więcej >>>
  2014.03.28

  Podatek pod psem

  więcej >>>
  2014.03.23

  Metropolia przedwyborcza

  więcej >>>
  2014.02.25

  Co z tym basenem?

  więcej >>>
  2014.02.07

  Referendum przedwyborcze

  więcej >>>
  2014.02.03

  Referendum przedwyborcze

  więcej >>>
  2014.02.03

  Gańba, panie senatorze

  więcej >>>
  2014.01.19

  Kilka słów o manipulatorach

  więcej >>>
  2014.01.13

  Urodziny miasta

  więcej >>>
  2013.12.29

  Strona 1 z 4    OGŁOSZENIA
  DROBNE

  W PONIEDZIAŁEK
  W GAZECIE
  W ŚRODĘ
  W INTERNECIE!*

  *za 15% dopłatą

  08 grudnia 2022

  imieniny:
  Marii, Światozara

  Galeria Tomenki

  Nasze akcje

  • Panteon bytomski

   Cykl artykułów o ludziach, którzy na przestrzeni wieków zasłużyli się dla Bytomia. więcej >>>

  Redakcja