Zb logo

  

   blogi   forum

Wiadomości

Komentarze / Blogi

Tomasz Nowak Tomasz Nowak

Kamera! Akcja! I nic nie widać

​Bytomski system monitoringu to 38 kamer non stop rejestrujących to, co dzieje się w najważniejszych punktach miasta, obraz… więcej >>>


Marcin Hałaś Marcin Hałaś

Dobra koalicja, a przynajmniej najlepsza

Od wyborów samorządowych Bytomiem rządzi koalicja KO-PiS, czyli Koalicji Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości. Co prawda magicy z… więcej >>>


Witold Branicki Witold Branicki

Krajobraz po historycznym spadku

​Na 760-lecie lokacji Bytomia na prawie niemieckim Ratusz oraz jego agendy, miejscowe instytucje i organizacje

przygotowały turnieje, imprezy,… więcej >>>


Jacek Sonczowski Jacek Sonczowski

Święto policji w teatrze “Rozbark”

​Policjanci z bytomskiego garnizonu spotkali się w Bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu "Rozbark". Okazją było doroczne Święto Policji.… więcej >>>


Marcin Hałaś avatar

Marcin Hałaś - Komentarze
2013.03.22

Zapraszam na papierowe łamy

Wszystkich Internautów, którzy czytali zapiski na moim blogu i komentowali je - zapraszam serdecznie do dalszej lektury na łamach papierowego wydania "Życia Bytomskiego". W każdy poniedziałek można tam znaleźć na stronie 4 mój felieton zatytułowany "Pióro na sztorc" (publikowane od 1990 roku) oraz na str. 22 krótki "Błysk flesza". Przy okazji po raz kolejny wyjaśniam - nie jestem autorem rubryki "Zasłyszane", chociaż znajduje się ona pod "Piórem na sztorc". To "działka" redaktora Tomasza Nowaka - bardzo podobna do mego "Błysku flesza". Tym, którzy komentowali moje refleksje w sposób życzliwy i (częściej) krytyczny - dziękuję, zapewniając, że szanuję prawo tych drugich do innego zdania. Tym, którzy moje wpisy komentowali w sposób ad personam i daleko odbiegający od zasad kultury prowadzenia sporu, korzystając przy tym z poczucia anonimowości jaką daje Internet - życzę ulgi, którą jak widać anonimowe wylanie żółci przynosi.


Artykuł był oglądany 195639 razy.   Komentarzy: 51
  • Ocena - 1.4286 28 głosów
   


Komentarze:

Marcin Hałaś
napisał
24.03.2013
o 17:31
nr 1

Panie Erwinie - mimo mojej prośby nie podał Pan ani jednego przykładu mego tekstu, w którym rzekomo “robię propagandę sukcesu Bartyli”. Dalej pisze Pan ogólnikami - całość przekazu Życia Bytomskiego, nie piszecie o tym, o tamtym… Odpowiadam za swoje teksty (a nie za całość gazety), w Życiu Bytomskim istnieje podział obowiązków, więc skupiam się przede wszystkim na sprawach kultury. Proszę więc nie krytykować mnie za tekst, który napisał inny dziennikarz. Proszę o jeden przykład tekstu mego autorstwa, który jest “propagandą sukcesu”, który jest w Pana ocenie tendencyjny lub nieuczciwy. Może propagandą sukcesu jest na przykład ta pointa czołówkowego tekstu z ostatniego numeru “Logo miasta zmasakrowane”:

“Jedna z moich ulubionych scen filmowych pochodzi z z „Konsula”. W tym polskim filmie Piotr Fronczewski wciela się w rolę oszusta z wielka fantazją, który w czasach schyłkowego PRL-u podszywa się pod austriackiego konsula i we Wrocławiu ma zamiar otworzyć konsulat tego kraju. Kiedy fałszywy konsul spotyka się z polskimi gospodarzami miasta i województwa, pyta: Co mógłby zrobić dla miasta, aby okazać swoją przyjaźń i wdzięczność? Urzędnicy naradzają się gorączkowo, bo miasto tyle ma rozmaitych potrzeb. Aż wreszcie jeden z nich wpada na genialny pomysł: Niech konsul ufunduje pomnik!
W Bytomiu tyle jest potrzeb. Co najpierw zmienić? Zmieńmy logo! Czyż nie przypomina to sytuacji z przywołanego filmu?
Oczywiście – obowiązujące logo jest fatalne. Mam jednak nadzieję, że obecne władze nie wejdą w buty poprzedników i skupią się na celebrowaniu zmiany logo, kolejnych projektach i konsultacjach, jakby to był największy problem miasta. Bo problemy są zgoła inne i poważniejsze.”

Albo felieton z może tegoż ostatniego numeru, w którym piszę dlaczego A. Paczyna odszedł z pracy. I są tu słowa cierpkie wobec i ekipy Koja i Bartyli:

“Jak się dowiedziałem prezydent Bytomia stracił zaufanie do dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji, kiedy się okazało, iż ten w poprzednim miejscu pracy pobrał niezgodnie z przepisami nagrody w wysokości 4 (słownie: cztery) tysiące złotych w ciągu sześciu lat. Z kolei o nieprawidłowościach w Śląskim Teatrze Tańca zawiadomiono prokuraturę, kiedy kontrola ujawniła, że dyrektor tej placówki wydał m.in. w ciągu roku ponad 20 tysięcy złotych na przejazdy taksówkami. Oczywiście wygląda to na rażącą niegospodarność w trawionym kryzysem mieście, ale ktoś może zapytać również: a gdzie jest napisane, że dyrektor teatru o światowej renomie, artysta szanowany w Nowym Jorku – nie może jeździć sobie taksówkami? (To oczywiście ironia). Ale ja na inny temat: oto remont krytej pływalni budzi poważne podejrzenia. I nie chodzi bynajmniej o anegdotyczne prysznice, których polska myśl techniczna nie potrafiła zaprojektować tak, żeby płynęła z nich woda o normalnej temperaturze, a nie tylko wrzątek albo zimna. Chodzi o znacznie poważniejsze sprawy: hydrauliczne siłowniki zakupione za milion złotych, które nie zostały uruchomione. Milion złotych wyrzucone w błoto… Nowego dyrektora OSiR-u zmuszono do odejścia z powodu 4 tysięcy złotych, dyrektor ŚTT został napiętnowany z powodu dwudziestu kilku tysięcy. Mam nadzieję, że w przypadku remontu krytej pływalni i wyciągania konsekwencji łącznie z zawiadomieniem prokuratury – prezydent Damian Bartyla będzie równie szybki i wyrywny.”

Panie Erwinie, Pan zacznij mnie krytykować za moje teksty, a nie za swoje wyobrażenie o moich tekstach.

Erwin Gąska
napisał
24.03.2013
o 18:17
nr 2

Zaraz mnie gęś kopnie. Nie mam zamiaru krytykować Pana za Pana teksty. Na Boga. Mam zamiar krytykować Pana za ich przesłanie, treść, przekaz, czy jak by tam to nazywać. Nie róbcie gazety informacyjnej. Róbcie periodyk opiniotwórczy, wskazujący na wszechobecną kiłę w zarządzaniu i kontroli tego co nazywa się miastem.  Niech się Pan nie boi: od jutra skupię się na analizie Pana tekstów. Po za tym, jest Pan redaktorem naczelnym. Czyli jest Pan Kierownikiem. Proszę mi tu z mojej gęsiej głowy galaretki nie robić: szef to szef, on wyznacza kierunek.
Jak na razie do usłyszenia. Oj, będzie się działo.

Marcin Hałaś
napisał
24.03.2013
o 18:27
nr 3

Panie Erwinie, niech Pana gęś kopnie. Śpieszę poinformować: jestem “szeregowym” dziennikarzem - redaktorem naczelnym “Życia Bytomskiego” byłem do roku 2003. Od tamtego czasu redaktorem naczelnym Życia Bytomskiego jest Tomasz Nowak, on też zajmuje się relacjonowaniem wydarzeń związanych ze sprawami samorządu. Jego zastępcą jest red. Witold Branicki.

Erwin Gąska
napisał
24.03.2013
o 18:36
nr 4

W porównaniu do Pana kolegów, masz Pan jedyny jajka.
Jak rzekłem, od jutra analiza waszych dokonań. Czytam Gwarka, bom rodem z tych okolic. Pana Kierownicza rola w Życiu Bytomskim jest niepodważana, to chyba kompliment (?)jak mawiał świętej pamięci Boguś Widawski.
Ale i tak dziękuję za rozmowę. Jutro do niej wrócimy.

PP
napisał
24.03.2013
o 22:09
nr 5

Na reszcie jakaś rozsądna polemika.Ja oceniam ŻB negatywnie za to czego nie pisze. Ta gazeta to wydmuszka i w tym jest problem.Skoro zmieniono władze miasta to może trzeba zmienić redaktora naczelnego.

Adrian
napisał
25.03.2013
o 02:01
nr 6

Panie Marcinie muszę przyznac, że tylko Panu jedynemu z ŻB zależy na prowadzeniu ‘żywego” bloga i kontaktem z czytelnikiem, i że jeszcze chce się Panu chciec… Zauważyłem duże Pana odcinanie się od obecnej postawy ŻB. Będzie małe wewnątrz redakcyjne postawienie piórka na sztorc?  Mam nadzieję, że tak, bo wszystkim nam to tylko wyjdzie/ na dobre.

Marcin Hałaś
napisał
25.03.2013
o 09:59
nr 7

Re: Adrian - A propos wcześniejszych postów: nie używam nigdzie słów, że bytomską synagogę spalili “niemieccy Ślązacy”. Spalili ją Niemcy i taką prawdę uznają jeszcze nawet Niemcy, choć wolą stwierdzenia, że sprawcami holocaustu byli “faszyści” albo “hitlerowcy”. Myślę, że taki wątek możemy przenieść do dyskusji pod tekstem o premierze filmu Michała Majerskiego.

Lolek
napisał
25.03.2013
o 12:09
nr 8

Odwołany napisał na swoim blogu: “Ale jest jedna rzecz nowa. Hałaśliwy redaktor na stronie www tygodnika skierował angielskie pozdrowienie do swoich czytelników „f… y…” Potem je usunął, jednak komentarze pozostały. I głęboki niesmak…” Proponuję mały procesik sądowy za tych “swoich czytelników” sugerujących czytelników wszystkich. Jest kilka instytucji charytatywnych potrzebujących wsparcia smile

Lolek
napisał
25.03.2013
o 12:12
nr 9

Włączając sie do rozmowy dodam od siebie, iz skoro przyjęło sie nie wiadomo dlaczego twierdzić, iż Sowieci mordowali “Niemców i Ślązaków” to może warto zbadac proporcje tychże uczestniczących w paleniu synagogi. Bo inaczej skończy sie dokładnie w ten sposób o jakim pisze red. M.H. Za wszystko co złe odpowiedzialność ponoszą: “naziści”, “Hitlerowcy” i “faszyści” - oczywiście anonimowi oraz z wymienienia nacji: Polacy. Niemcy i Ślązacy to zawsze ofiary.

Adrian
napisał
25.03.2013
o 12:39
nr 10

Ależ Panie Marcinie. Wpisem o spalonej synagodze, odniosłem się do obraźliwych słów Pana Lolka pod moim adresem. Proszę jeszcze raz przeczytać post i sprawdzić do kogo go adresowałem. Pan Lolek kilkakrotnie we wcześniejszych wpisach miał tylko jeden “argument” spalona synagoga. Też nie lubię poniedziałkowych poranków. Pozdrawiam.

Lolek
napisał
25.03.2013
o 13:37
nr 11

A mógłby Pan Panie Adrianie wskzać ów “obraźliwy” wpis pod Pana adresem? Zwróciłem tylko Panu uwage aby Pan nie łgał pisząc, iż wpis MH był adresowanym “blogerom i czytelnikom, którzy nie zgadzają się z pana “wypocinami” i wypowiedziami, tłumacząc z angielskiego: “####### się” lub ” pierdolę cię” ” podczas gdy red. MH jasno napisał do kogo kieruje te słowa. Zamiast więc brnmąć powinien Pan raczej przeprosić. I prosze też nie łgać dalej jakobym posiadal “tylko jeden argument w postaci spalonej synagogi”. Te wpis pojawił sie w okreslonej rozmowie i okreslonym kontekście. ja wiem że tacy jak pan najchetniej tego typu fakty przemilczeliby ale niestety tak sie nie da.

Erwin Gąska
napisał
25.03.2013
o 16:13
nr 12

Synagogę spalili Niemcy. Spalili ją Niemieckim żydom, oni też byli Niemcami. Nazizm podzielił wszystkich i nie oszczędził  nikogo. Byli Niemieccy Ślązacy i Polscy Ślązacy. Byli Polscy i Niemieccy Żydzi. Chora idea nazizmu podzieliła wszystkich. W odpowiedzi sowieci mordowali jak popadło. Nie było różnicy. W Bytomiu kto się nawinął. W Kaletach ( 30 km od Bytomia ) bez sądu sowieci zastrzelili klika Polek w fabryce papieru, tylko dlatego iż według nich, źle obchodziły się z Rosjankami które jako jeńcy pracowały w tej fabryce w czasie wojny. Używanie argumentacji o synagodze nie jest trafione. Dajmy duszom zmarłych odpocząć.

Krajan zza Buga
napisał
25.03.2013
o 17:04
nr 13

Panowie, bardzo ciekawa dyskusja dotycząca relacji narodowościowych, ale w tym miejscu trochę off-topic grin
Może szanowna redakcja założy jakiś watek rozliczeń historycznych.

Adrian
napisał
26.03.2013
o 12:48
nr 14

Na słowa Pana Lolka: “I prosze też nie łgać dalej jakobym posiadal “tylko jeden argument w postaci spalonej synagogi”. Te wpis pojawił sie w okreslonej rozmowie i okreslonym kontekście.”  Przekopiowałem jeden przykład “merytorycznej dyskusji” oczerniania i obrażania, w tym przypadku Ślązaków.                                                    Adrian
napisał
05.03.2013
o 01:46
nr 5
Polonia Bytom 1920 to kolejne kłamstwo kresowiaków i propaganda czerwonej powojennej władzy. Biedni chłopcy kibicujący za Poloncią mają na koszulkach Polonia Bytom 1920, nie mając pojęcia o historii bytomskiej piłki. Kto mi powie, że Polonia Bytom powstała w 1920 roku? Jedyną prawdą jest to, że Pogoń Lwów grała w czasie plebiscytu w Bytomiu w 1920 roku agitując za Polską. Totalnych ignorantom polecam   http://pl.wikipedia.org/wiki/Beuthener_SuSV albo to:  http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35024,6720030,Przedwojenna_legenda__Beuthen_0     8 lubi
  2 nie lubi
Adrian
napisał
06.03.2013
o 00:59
nr 8
A tak poważnie to wiem, że istniała efemeryda Towarzystwo Sportowe Polonia stworzone na siłę w czasach plebiscytu. Parę razy nawet kopnęli piłkę, np. na placu Moltkego, ale dlaczego dzisiejsza Polonia bytomska odnosi się do 1920-go roku, skoro mają herb i barwy Pogoni Lwów. Ślązacy pamiętają,dlaczego chodzili na Szombry po wojnie.
  3 lubi
  0 nie lubi
Lolek
napisał
06.03.2013
o 09:34
nr 9
a pamietają dlaczego spalili synagogę na pl. Grunwaldzkim?
  2 lubi
  5 nie lubi
W ostatnim czasie naliczyłem cztery podobne argumentowania Pana Lolka z “udziałem synagogi”.
Cytując Pana Marcina: ” przesyłam “niezbyt kulturalne wywiedzione z angielszczyzny pozdrowienia Fu-ck you” z dodatkiem, że być może chamskiego trolla najlepiej potraktować jego sposobem.”  Też się przyłączam do pozdrowień.

Marcin Hałaś
napisał
26.03.2013
o 13:25
nr 15

Re: Lolek a propos wpisu na blogu Odwołanego. Po raz kolejny dowiódł on, że obca jest mu umiejętność lektury ze zrozumieniem. Moje “niezbyt kulturalne, wywiedzione z angielszczyzny pozdrowienia” nie były skierowane do Czytelników. Wręcz przeciwnie - serdecznie dziękowałem także tym, którzy komentowali moje wpisy krytycznie. Mityczne już  “niezbyt kulturalne, wywiedzione z angielszczyzny pozdrowienia” kierowane były do internetowych trolli. Wpis ten wywołał tyle emocji (urażonych proszę o wybaczenie), że żałuję, iż pisząc w pośpiechu nie użyłem zamiast nich cytatu z Juliana Tuwina: “Całujcie mnie wszyscy w d…”. I do spisu tych, którzy mogą to uczynić dodałbym Osobników piszących o mnie per “hałaśliwy redaktor”. Polecam wiersz Tuwima w wykonaniu wybitnych polskich aktorów ze spektaklu w Teatrze Roma:
http://www.youtube.com/watch?v=EdmZYu9Lths

j.w.
napisał
26.03.2013
o 14:20
nr 16

Pozwolę sobie na przypomnienie słów:
J.Jendrzej
napisał
01.03.2013
o 00:56
nr 50

“będąc naprawdę uczuciowo związanym z Bytomiem,nie umiem czytać tak beznadziejnych postów,...jak Lolka-pisze on:
a za co mamy kochać Niemców? Za podkopanie Bytomia kopalniami? za spalenie synagogi? za II wojnę światową? za obozy pracy? za mordowanie tych bytomian, którzy nie dość mocno kochali adolfka? Za volklistę?Jak komyś źle: granica otwarta. Erika i Angela przytulą do serca.

Więc pytam cię Lolku-a za co my którzy jesteśmy solą tej ziem-mamy kochać was??-ZATRYB BARANIE!!!”

Erwin Gąska
napisał
26.03.2013
o 15:03
nr 17

Kiedy nie ma o czym pisać, bo jeden nie umie, a drugi nie chce, pojawia się intelektualny bełkot. W 2013 roku mamy do czynienia z wojną słowną. Duch Grażyńskiego i Adolfika krąży. Kiedy wy się wszyscy nauczycie, iż dobrem dla mieszkańców jest Bytom?  Mało to problemów? Będziecie sobie udowadniać czym jest volkslista? A widzieliście i wiecie czym była? Upodabniacie się jeden do drugiego. A wiecie kim był Paul Jackicsh? Projektant i budowniczy Kościołów do których chodzicie, zaprzańce jedne. Przestańcie pluć, i skupcie się na problemach miasta. Ani Lolek, Ani Adrian tego nie widzi, no może Karajan Zza Buga.

Adrian
napisał
26.03.2013
o 15:41
nr 18

Podszywacz to napisał? Nie wierzę, że prawdziwy. Jakby ktoś o Panu pisał, że łże, jest niezbyt rozgarnięty albo manipuluje to by Pan nie zareagował? Proszę sobie przypomnieć Pana reakcje na podszywacza, gąskę, którą chciał w dziób uderzyć... Wtedy Pana rozumiałem i wyraziłem swoją opinię.

Erwin Gąska
napisał
26.03.2013
o 16:04
nr 19

Nie to ja napisałem. Wie Pan, tematy zastępcze bywają dobre. Możemy się kłócić o rzeczy oczywiste. Należę do grupy nielubianych autochtonów. Ktoś napisze niemiecki Ślązak. Za cholerę nie mogę zrozumieć tych rozgrywek Bytomskich. Wniosek jeden: kasa. A co innego. Myślicie że Bartylę obchodzi czysta ulica?  A może inwestorzy? Jemu chodzi o Polonię, skarłowaciały twór na wylocie do klasy A. Miałem kolego Adrianie kolegów Z Polonii. Tej prawdziwej. Kiedy chodziło się na mecze, a widzów było 17 tysięcy. Miał mój dziadek kolegów z FC Beuthen. Ci dopiero byli. Ale wszystkich łączyła miłość do piłki. Nikt jednak przez to nie uprawiał lewizny: miasto się rozwijało. ŻB przypomina gazetkę z Lidla. Pana Hałaś robi z kolegami tzw. status quo. Niby jest gazeta a jej nie ma. Są temaciki. Ale co z tego, jak każdy numer gazetki ten sam. Do tego cichutkie peany niewypowiedziane. Gdzieś tam artykuł że byli młodzi prezydenci, nic nie zrobili… Ale z grubej rułki nikt nie pociągnie. I tak se ŻB będzie istniało. Cała konstrukcja ZB polega na nieingerencji, trwaniu.

Zgadzam się z Tobą Kolego Adrianie. Chodzi mi, abyśmy przy analizie wszechobecnej degrengolady, nie musieli pluć na przeszłość, raz już była. A był straszna.

Pozdrawiam.
Gąska.

Erwin Gąska
napisał
26.03.2013
o 16:06
nr 20

Po ‘nie’ miał być przecinek.Tak napisałem. Podszywasz pitnął i dobrze.

Adrian
napisał
26.03.2013
o 17:51
nr 21

Panie Erwinie. Czasami myślę, że jest Pan jak Jekyll i Hyde. Powiem Panu, że losy naszych przodków są bardzo podobne, zresztą jak wszystkich nielicznych mieszkających na Śląsku od pokoleń. A propos kościołów, to wczoraj pokazałem córce kościół Św. Ducha. Kościół odnowiony ale co z tego, jak obok straszy, zatrzymana parę lat temu, budowa z obskurnym, walącym się płotem. To, też przykład bezradności i bezsilności ratusza. Z tym zaprzańcem to przesada.

Erwin Gąska
napisał
26.03.2013
o 18:07
nr 22

No ale ja jestem ewangelikiem. Ale i tak chodzę do Marii. Nie chce mi się Luterskiej wojny chłopskiej dalej uprawiać. Mamy przecież wymianę - to się zwie ekumenizm. I dobrze.

Jak mawiała moja znajoma, z domu Filek ( ta od Reksia ): dobrou Noc. Bez jabola, oczywiście.

Adrian
napisał
26.03.2013
o 18:25
nr 23

RE Erwin Jest kilka tłumaczeń słowa zaprzaniec. Jak jest Pan ewangelikiem to rozumiem, że może Pan nazywać mnie zaprzańcem ale Pan jest dla mnie większym…:)

Erwin Gąska
napisał
26.03.2013
o 18:44
nr 24

Chciałem być uprzejmy ale na końcu co miało być? Uj?
Jekyll & Hide to przy Tobie nic.
Kogo wy tu wychowujecie. IQ 30,39 akurat do wejścia do Salonu.  Reksio to szczał na takich. I jak tu z kimś prowadzić polemikę. Krajanie za Buga pomóż!

Adrian
napisał
26.03.2013
o 19:00
nr 25

Bardzo słabe podszywaczu…

Lolek
napisał
26.03.2013
o 20:48
nr 26

Adrianie. zawsze bawia mnie netowe trolle, które w taki sposób piszą o innych :D Juz raz Ci pisałem abys przeniósł sie na forum onetu. Tam jest najlepsze miejsce dla takicj jak ty.

PS Nadal nie przytoczyłes tych obraxliwych słów jakich miałem uzyć w stosunku do ciebie. Nadal szukasz?

Adrian
napisał
27.03.2013
o 11:43
nr 27

Re Erwin dziwi mnie Pana reakcja. Pan ewangelik ja w domyśle “katolik”. W tym kontekście jest Pan większym “odstępcą”, “odszczepieńcem” i nie widzę w tym określeniu nic pejoratywnego. Po reakcji widzę, że od początku miał na myśli tylko obraźliwe tłumaczenie “tego” słowa wypowiedziane w stosunku do mojej osoby i nie tylko. Na pytanie “ale na końcu co miało być?”, jeżeli pyta Pan o cały poprzedni mój wpis, to chyba Pan w końcu zrozumiał. Jeżeli o to smile , to jest emotikon uśmiechu, czyli pozdrowienia. Może poprzednio użyłem za dużego skrótu myślowego albo wystarczy czytać ze zrozumieniem, a nie od razu obrażać.

Erwin Gąska
napisał
27.03.2013
o 15:51
nr 28

Jako ewangelik żywię wielkie słowa uznania do braci katolików. Podziwiałem JP II. Proszę zrozumieć iż w wypadku wielu dziwnych wpisów tutaj, chce uprawiać rzeczową wymianę myśli i poglądów. Może odrzucimy wzajemne przytyki i zajmiemy się tragicznym stanem miasta. Jak go reanimować? Jak wyprowadzić z tego letargu? Obecna władza nic nie robi, fundując fikcyjne programy. Temat dizajnu na Bobrku po protu mnie rozbroił. Tak jak spotkania z “przedsiębiorcami”. W promowaniu idei tego kalibru usłużnie służy lokalny tygodnik. A ludzie się śmieją, jak to czytają. Inni płaczą bo bezrobocie sięga 25%. Co dalej?

Adrian
napisał
27.03.2013
o 19:13
nr 29

Z “zaproszenia na papierowe łamy” skorzystałem, zresztą bez zachęty przeczytania(kupna), też to robię od lat. Porównam to zaproszenie, z zaproszeniem do domu.      Jak się wpada do kogoś, bez uprzedzenia to się gość nie dziwi, że gospodarze są nieprzygotowani, stół nienakryty, jakiś nieporządek, część domowników nieobecna. Ale tym razem było oficjalne zaproszenie (może nieuzgodnione z resztą gospodarzy), a stół jest dalej pusty i nie ma czym poczęstować gości. Myślę, że ŻB powinna zawsze mieć, czym przywitać swoich gości. Jedyna informacja, która mnie poruszyła i zarazem oburzyła, to przejęcie Silesii Miechowice przez Polonię, po obietnicach i przekupieniu przez p. Bartylę. W wersji internetowej nie widzę zajawki, a news, też zniknął.

Olek
napisał
03.04.2013
o 13:41
nr 30

Panie redaktorze ostatni artykuł na temat instytucji kontrolujących był Pana upadkiem na dno. Widac pojęcia pan nie ma jak to funkcjonuje. Więc proszę się zając pisaniem wierszyków dla dzieci. Dziwie się,że jeszcze pana nie zwolniono za obrazę Udzędów państwowych oby pan nie musiał korzystac z ich pomocy .A widać o przepisach tez nie mamy pojęcia zielonego no bo skąd?.

Erwin Gąska
napisał
05.04.2013
o 18:23
nr 31

Amen .

starsze wpisy

Dobra koalicja, a przynajmniej najlepsza

Od wyborów samorządowych Bytomiem rządzi koalicja KO-PiS, czyli Koalicji Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości. Co prawda magicy z obu stron… więcej >>>

2019.03.31


O przepływach elektoratu

​Przepływy elektoratu...

O tym się zawsze pisze przed drugą turą. A jak może to wyglądać w Bytomiu? Niewątpliwie większą nadzieję… więcej >>>

2018.10.31


Jaka koalicja po wyborach? - cz. 2

​Zastanawiałem się tutaj, jaką koalicję w Radzie Miejskiej ma szansę stworzyć Mariusz Wołosz. Pozostaje dopowiedzieć z kim mógłby "zmontować" koalicję… więcej >>>

2018.10.26


Jaka koalicja po wyborach?

​Koalicja Obywatelska w Bytomiu ma 9 radnych. Wszyscy zastanawiają się z kim Mariusz Wołosz zawrze koalicję w razie zwycięstwa w… więcej >>>

2018.10.24


Domki z kart

​Niemal równy rok temu pisałem w tym miejscu w komentarzu "Bartyla może wszystko" następujące złowa:  "Kredyt na 225 milionów i… więcej >>>

2017.04.25


Nowa świecka tradycja

więcej >>>
2014.04.27

Lekcja języka boniego

więcej >>>
2014.04.22

Wielki Post bez postu

więcej >>>
2014.03.29

Kultura, czyli polityka

więcej >>>
2014.03.24

Priorytety

więcej >>>
2014.02.28

Złotych (?) myśli kilka (aktualizacja)

więcej >>>
2014.02.06

Referendum - kto za tym stoi?

więcej >>>
2014.01.26

Sprytniejsi od Koja

więcej >>>
2013.12.29

Wiersz wigilijny

więcej >>>
2013.12.23

Bajka o dzierżawie kury

więcej >>>
2013.12.15

Przeprosić Komendanta!

więcej >>>
2013.11.19

“Precz z komuną” - zapraszam do lektury

więcej >>>
2013.11.03

Aktualizacja: do kiedy Bartyla utrzyma prezydenturę?

więcej >>>
2013.10.23

Uczciwe “machniom”

więcej >>>
2013.10.15

Oświadczenie majątkowe

więcej >>>
2013.10.12

Posłowie nie wyjdą w pole

więcej >>>
2013.09.21

Więcej Śląska!

więcej >>>
2013.08.16

Gra pozorów

więcej >>>
2013.08.11

Przerwa urlopowa :-)

więcej >>>
2013.07.20

Brzezinka - poseł o znamionach polskości

więcej >>>
2013.07.14

Strona 2 z 6