Zb logo

  

   blogi   forum

Wiadomości

Komentarze / Blogi

Tomasz Nowak Tomasz Nowak

Kamera! Akcja! I nic nie widać

​Bytomski system monitoringu to 38 kamer non stop rejestrujących to,… więcej >>>


Marcin Hałaś Marcin Hałaś

Domki z kart

​Niemal równy rok temu pisałem w tym miejscu w komentarzu… więcej >>>


Witold Branicki Witold Branicki

Krajobraz po historycznym spadku

​Na 760-lecie lokacji Bytomia na prawie niemieckim Ratusz oraz jego… więcej >>>


Jacek Sonczowski Jacek Sonczowski

Święto policji w teatrze “Rozbark”

​Policjanci z bytomskiego garnizonu spotkali się w Bytomskim Teatrze Tańca… więcej >>>


Tomasz Nowak avatar
2017.10.17
Tomasz Nowak

3 grudnia referendum w sprawie odwołania prezydenta Bartyli

​Komisarz wyborczy podjął od dawna wyczekiwaną decyzję. Referendum w sprawie odwołania prezydenta Bytomia Damiana Bartyli odbędzie się w niedzielę 3 grudnia.Przypomnijmy, że o przeprowadzeniu referendum zdecydowała Rada Miejska. Oficjalnie to wynikający z przepisów efekt nieudzielenia Bartyli absolutorium z wykonania zeszłorocznego budżetu. Jednakże oprócz tego opozycja postawiła prezydentowi szereg zarzutów sprowadzających się do hasła: miasto jest źle zarządzane i tonie w długach. Żeby referendum było skuteczne, zwolennicy odsunięcia Bartyli nie tylko muszą wygrać głosowanie, ale dodatkowo do urn musi się pofatygować odpowiednia liczba bytomian. Przypomnijmy też, że prezydent zaskarżył uchwałę ogłaszającą referendum do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. W piśmie wyliczył kilka nieprawidłowości, których jego zdaniem mieli się dopuścić inicjatorzy całego przedsięwzięcia. Więcej o sprawie czytaj w poniedziałkowym wydaniu naszego tygodnika.    


News był oglądany 2983 razy.
  • Ocena - 5 5 głosów
   


Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy

Lech
napisał
19.10.2017
o 12:24

referendum referendum. mam mieszane uczucia. Bo z jednej strony zapewne Bartyla na nie zapracował. Z drugiej strony - stoją za nim ludzie, którzy sami rządzili w ekipie odwołanej w referendum, jak radny Bieda, czy Wołosz. ten drugi był związany z dwie ekipami, które przegrały z kretesem. A teraz wychodzi, że po prostu “zamienił stryjek siekierkę na kijek”.

hojer
napisał
19.10.2017
o 13:00

Rychło wczas.
Bartel musi łodejś i szlus!

Adrian
napisał
20.10.2017
o 23:04

Ciekawe czy mocodawcy Damiana Bartyli znowu okleją Bytom Jego podobizną?
Czy będzie cisza, bo już im stykło…

Adrian
napisał
21.10.2017
o 13:13

No, to Ci pa… ” Koniec procesu prezydenta Bytomia. Prokurator chce kary więzienia w zawieszeniu
Przed Sądem Rejonowym Poznań Jeżyce i Grunwald zakończył się dzisiaj proces prezydenta Bytomia, oskarżonego wraz z siedmioma innymi osobami o udział w ustawianiu meczów.  Prokurator Marek Kaczmarzyk zażądał dla Damiana B. roku i dwóch miesięcy więzienia w zawieszeniu na 3 lata, 5 tys. zł grzywny oraz 5-letniego zakazu działalności w profesjonalnym futbolu.”
http://pilkarskamafia.blogspot.com/

Erwin Gaska
napisał
23.10.2017
o 14:22

Pan Prezydent Bartyla, jeśli skazany wyrokiem prawomocnym, będzie kolejną,  niechlubną postacią Bytomskiej historii. Zadziwiające jest to, iż jemu podobni, np. Pani Waltz, też sobie nic nie robi z opinii mieszkańców. Na miejscu Pana Damiana Bartyli podał bym się do dymisji, ale do tego trzeba mieć odwagę  i honor. Niestety, tego typu pojęcia dawno się skończyły.  Zastąpiły je cwaniactwo i kombinatorstwo.

Helmut Gołąbek
napisał
23.10.2017
o 16:26

chyba za pięć lat Erwin.
Sądy sądami, ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie murawy.
Już widzę tę facjatę na każdej ruderze i klatce schodowej, na bilbordach i trybunach -  z nosem Pinokia i muzyką w tle: czy te oczy mogą kłamać .... Ach co to będzie za bal. Sponsorzy od hałd sypną groszem, co ja mówię groszem: świnką albo i denarem. Niejednym.
No i ten uśmieszek Mony z Luwru. Po prostu Liza.
Bytom - Python (Monthy) jest najważniejszy. Ja go zmienię - w większy hasiok, obudzę - fetorem z hałd i dołów i ocucę - onucami z Magdaleny.
I kasą od łysego. Z pokładu Idy. Wam sypnę. Będzie miodzio zamiast Bytomki i mleko zamiast listopadowej mgły. Raj.

Bez jaj!

 

Janek Panek
napisał
25.10.2017
o 13:16

http://www.bytomski.pl/polityka/22801-urzad-ma-problem-z-wyplatami
Brawo Damian - kilka tysięcy ludzi na Święta bez wypłat. Ale Bytomski Sport (a nie Polonia Bytom jak utrzymuja propagandzisci ratusza) ma sie dobrze. Tak trzymać

Joachim Krafczyk
napisał
22.11.2017
o 18:11

Ja również ze swojej skrzynki na listy wyciągnąłem “Hasiok Bartyli”. Przeczytałem trochę i aż mnie zamurowało,że ludzie mogą tworzyć takie kalumnie.Dla mnie to paszkwil pisany przez tchórzy.Bo jeśli to prawda o czym Hasiok pisze, to dlaczego wszystkie artykuły są pozbawione podpisów osób,które te brednie umieściły.
Takie gazetki zamiast roznosić po domach,powinno się od razu przeznaczać na makulaturę.Mimo to,powiem tym chochlikom parę słów.Panie Bula jako radny SLD powinien pan mieć wiedzę,że Bytom zaczęła niszczyć komuna ( np.Spyra) a dokończył pan Wójcik.Panie radny Bieda-gdyby nie prezydent Bartyla,to o panu nikt by nie słyszał.Ale dzięki “ozdabianiu” plakatów p.Bartyli, stał się pan “sławny”.Jeden spośród trójki “uciekinierów” z BIS twierdzi,że obojętne z kim byle zabłysnąć w radiu.Następny radny zabłysnął tym,że udział w biegach zaakcentował pchając przed sobą chorą osobę na wózku inwalidzkim.A ja wam powiem,że Bruningiem,dawnym burmistrzem Bytomia nie jesteście nawet w jednej tysięcznej i to was gnębi.Dlatego opluwacie wszystkich,bo zasług dla miasta nie macie żadnych.
Jeśli zaś chodzi o śmieci,to sprawcą tego całego bałaganu jest marszałek Sejmiku Śląskiego.

P.s.Moje dane tylko do wiadomości redakcji Życia Bytomskiego.
 

Joachim Krafczyk
napisał
22.11.2017
o 18:17

Czytając mój komentarz zauważyłem przejęzyczenie.Chodziło mi o zabłyśnięcie w radzie miasta,nie w radiu.
artykuły z tego wydania

Lewica stawia na Czubaka

​Na szybko. Były dwukrotny przewodniczący Rady Miejskiej Jan Kazimierz Czubak to kolejny kandydat na prezydenta Bytomia. Wystawia go Sojusz Lewicy Demokratycznej – Lewica Razem, który po…

więcej >>>
Życie miasta | 2018.09.21 | Edytor

PiS rozbije układ

​Zjechali ministrowie. Bytomskie Prawo i Sprawiedliwość oficjalnie zaprezentowało swego kandydata na prezydenta miasta. W inauguracji kampanii Mariusza Janasa wzięli udział członkowie rządu, parlamentarzyści, wojewoda śląski, a także poseł do…

więcej >>>
Życie miasta | 2018.09.21 | Edytor

Prawybory już 5 października

​Zapraszamy! 5 października po raz kolejny zapraszamy na prawybory „Życia Bytomskiego”. Spotykamy się na ulicy Dworcowej i wybieramy prezydenta Bytomia. Zapraszamy wszystkie komitety wyborcze oraz przede wszystkim…

więcej >>>
Życie miasta | 2018.09.21 | Edytor

Daleko od górnictwa, czyli jak promuje się Bytom

​Z przytupem. Na kanale Youtube można obejrzeć nowy film promujący Bytom. Jest świetny: efektowny, dynamicznie zmontowany i daleki od stereotypowego postrzegania naszego miasta. 

więcej >>>
Życie miasta | 2018.09.21 | Edytor

Politycy z Warszawy razem z Wołoszem

​Przywieźli wsparcie. Dawno nie mieliśmy w naszym mieście tak wielu znanych ogólnopolskich polityków jednocześnie. W minioną środę zawitali do nas liderzy Koalicji Obywatelskiej. Przyjechali, by poprzeć kandydującego na…

więcej >>>
Życie miasta | 2018.09.21 | Edytor

Bytomski blues zabrzmi na „Rawie”

Zagrają w „Spodku”. Bytomski zespół KSW  BLUES po raz pierwszy w swojej karierze zagra podczas tegorocznej XXXVII edycji Rawy Blues, największej tego typu imprezie w Polsce.

więcej >>>
Życie miasta | 2018.09.21 | Edytor

Rycząc, budzili lwa

​Duma przywrócona. Śpiący na bytomskim Rynku lew był bohaterem minionego tygodnia. Postarała się o to grupka bytomskich licealistów, inicjatorów akcji „Obudzimy lwa”. Młodym ludziom zależało na tym,…

więcej >>>
Życie miasta | 2018.09.21 | Edytor

Chodzić z kijami każdy może

​Zdrowo i przyjemnie. Bytomianka Katarzyna Marondel jest jedną z instruktorek promujących ogólnopolski projekt Nordic Walking na receptę. Zajęcia odbywają się co czwartek w Miechowicach, a liczba chętnych jest jedną z największych…

więcej >>>
Życie sportowe Środek życia | 2018.09.21 | Edytor

Od śmierci nikt się nie wykręci

​„Trupia” wystawa w muzeum. Katafalk, trumna, klepsydry, kostucha – otwarcie takiej wystawy powinno odbyć się w Dzień Zaduszny albo tzw. Halloween. Niemniej niezależnie od pory – na ekspozycję…

więcej >>>
| 2018.09.21 | Marcin Hałaś

Studenci seniorzy znowu się kształcą

​Indeksy dla nowych. Ponad 650 osób powyżej 50. roku życia uczęszcza na zajęcia Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Kolejny rok akademicki zainaugurował on podczas ceremonii zorganizowanej w Centrum…

więcej >>>
Środek życia | 2018.09.21 | Edytor

Krew nie dla wampirów

​Młodzież nie zawiodła. Już po raz XI nasz Rynek był miejscem Bytomskiej Wampiriady, imprezy zaadresowanej do honorowych dawców krwi. Podobnie jak w poprzednich latach najchętniej dzieliła się…

więcej >>>
Środek życia | 2018.09.21 | Edytor

Stary czerwony smok do wymiany

​Śródmieście. Ta informacja ucieszy najbardziej najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Zużyty już czerwony smok, główna atrakcja placu zabaw na placu Słowiańskim, zostanie wymieniony na nowy. Stanie się…

więcej >>>
Życie dzielnic | 2018.09.21 | Edytor

25 września 2018

imieniny:
Aurelii, Władysława

Bytom
4°C

Ciśnienie: 1026 hPa

Galeria Tomenki

Nasze akcje

  • Panteon bytomski

    Cykl artykułów o ludziach, którzy na przestrzeni wieków zasłużyli się dla Bytomia. więcej >>>

Redakcja