Zb logo

  

   blogi   forum

Wiadomości

Komentarze / Blogi

Tomasz Nowak Tomasz Nowak

Kamera! Akcja! I nic nie widać

​Bytomski system monitoringu to 38 kamer non stop rejestrujących to,… więcej >>>


Marcin Hałaś Marcin Hałaś

Domki z kart

​Niemal równy rok temu pisałem w tym miejscu w komentarzu… więcej >>>


Witold Branicki Witold Branicki

Krajobraz po historycznym spadku

​Na 760-lecie lokacji Bytomia na prawie niemieckim Ratusz oraz jego… więcej >>>


Jacek Sonczowski Jacek Sonczowski

Święto policji w teatrze “Rozbark”

​Policjanci z bytomskiego garnizonu spotkali się w Bytomskim Teatrze Tańca… więcej >>>


Tomasz Nowak avatar
2016.05.02
Tomasz Nowak

Łagiewniki też chcą rewitalizacji

​Mieszkańcy Łagiewnik czują się oszukani. Program wielkiej rewitalizacji Bytomia nie obejmie bowiem tej dzielnicy. Zdaniem łagiewniczan to duży błąd. Swoje żale mieszkańcy zawarli w oficjalnym piśmie zatytułowanym "Bytom od Nowa - tyłem do Łagiewnik". Podpisali go między innymi ksiądz Alfred Szkróbka, były wieloletni łagiewnicki proboszcz oraz szef lokalnego koła Związku Górnośląskiego Henryk Knapik. Sygnatariusz listu twierdzą, że o nich zapomniano i z niezrozumiałych przyczyn pominięto podczas wyznaczania najbardziej zdegradowanych obszarów Bytomia, które rewitalizacja obejmie. "Rewitalizacja to wyprowadzanie ze stanu kryzysowego obszarów zdegradowanych, a do takich z pewnością należą Łagiewniki" - czytamy w liście. Dowody? "Warunki egzystowania mieszkańców Łagiewnik pod wieloma względami urągają ludzkiej godności i nie licują ze standardami XXI wieku. Wiele mieszkań ma charakter komunalny, więc jest doskonała okazja, aby pomyśleć o poprawie warunków bytowych osób najbiedniejszych" - piszą autorzy listu. I pytają, czemu władze chcą pomagać innym dzielnicom oraz co ich najbardziej dziwi niezamieszkałym częściom miasta, a od Łagiewnik się odwracają? Więcej o buncie Łagiewnik napiszemy w następnym papierowym wydaniu naszego tygodnika.


News był oglądany 3563 razy.
  • Ocena - 4.1667 6 głosów
   


Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy

nierozliczony
napisał
02.05.2016
o 13:41

Mieszkancy Łagiewnik odpowiadam:
Bo prezydent tylko obiecuje, kluczy w odpowiedzi, a ze skladanych deklaracji sie nie wywiazuje, jest szarpany silnym lobby chcacych z bytomskiej biedy wycyckac co sie da, w sprawie PECu brak sensownych argumentow i lobbowanie doradcow DKEnergy czyli EDF silny francuski kapital,a co najlepiej wychodzi najlepiej wychodzi udzial w spotkaniach, laurach, rocznicach i podziekowaniach za wyniki sportowe, organizacja kabaretow i igrzysk jak multikompleks.
Prosimy o podanie sukcesow i rozliczenie spolek BARI i BSAG jakich inwestorow zaprosili do miasta ?

Jan Kruk
napisał
02.05.2016
o 21:51

A mieszkańcy Łagiewnik co tak narzekają ? Przecież mają dużo więcej niż inni mieszkańcy Bytomia !!! Mają najlepsze noclegi dla przyjezdnych ( Apartamenty Katowice http://www.facebook.com/Apartamenty.Katowice/?fref=ts ), stowarzyszenie które ile może tyle działa w mieście aby im się poprawiło, mianowicie Aktywne Łagiewniki ( http://www.facebook.com/aktywnelagiewniki/?fref=ts) , ostatnio powstaje Teatr Górnośląski ( http://www.facebook.com/belford.lagiewniki/?fref=ts) no i macie coś co większość mieszkańców Miechowic wam zazdrości mianowicie Pierożka ( http://www.facebook.com/bar.pierozek.9?fref=ts) . którego my w Miechowicach przez głupotę 2 osób straciliśmy ( bo tacy już my tu jesteśmy). Mieszkańcy Łagiewnik macie bardzo dużo, my w noclegowni tyle nie mamy smile , a szkoda . Przede wszystkim dajcie nam tramwaj ( w Łagiewnikach już jest), brakuje nam przecież powodów do marudzenia i kolejnych roszczeń!!!!!. ( w końcu zawsze możemy wysyłać petycje , ze częsie , że zgrzyta, że głośny smile, my Miechowiczanie tak lubimy być roszczeniowi smile  . Łagiewnikom nie dawać już nic , zabierają wszytko co najlepsze. Teraz najważniejszy jest nikomu potrzebny stadion

Michał
napisał
03.05.2016
o 06:59

A co proboszcz w Łagiewnikach chciał na kościół i nie dostał? Stąd tej hejt?

Mieszkaniec Łagiewnik
napisał
03.05.2016
o 13:55

To nie mieszkańcy czują się oszukani tylko Ks. A. S widać to po opublikowaniu listu z 17 kwietnia w gazetce parafialnej gdzie piszą kłamstwa i oszczerstwa. Bo jak nie wiadomo, o co chodzi to chodzi o pieniądze jak to inne parafie mogą dostać np. Miechowice kościół św. Krzyża a kościół z 120 letnią tradycją nie morze dostać pieniędzy to trzeba wykorzystać niewinnych starszych mieszkańców, czyli Górnoślązaków i podpisać jako związek, Apeluje by ksiądz zabrał się za ośrodek sportu, który został wybudowany z pieniędzy mieszkańców i noszą krwawicą a wygląda żałośnie i nie wspomnę, że były plany sprzedaży tylko mieszkańcy się sprzeciwili.

Sebek
napisał
03.05.2016
o 15:43

Może mieszkańcy przeciwni finansowaniu proboszczy powinni napisać petycję do ich biskupów by przywołali tych proboszczy do porządku i śluby ubóstwa odnowili.

To się w głowie nie mieści, żeby buntować swoich parafian! Wstydu nie macie!!!
artykuły z tego wydania

Lewica stawia na Czubaka

​Na szybko. Były dwukrotny przewodniczący Rady Miejskiej Jan Kazimierz Czubak to kolejny kandydat na prezydenta Bytomia. Wystawia go Sojusz Lewicy Demokratycznej – Lewica Razem, który po…

więcej >>>
Życie miasta | 2018.09.21 | Edytor

PiS rozbije układ

​Zjechali ministrowie. Bytomskie Prawo i Sprawiedliwość oficjalnie zaprezentowało swego kandydata na prezydenta miasta. W inauguracji kampanii Mariusza Janasa wzięli udział członkowie rządu, parlamentarzyści, wojewoda śląski, a także poseł do…

więcej >>>
Życie miasta | 2018.09.21 | Edytor

Prawybory już 5 października

​Zapraszamy! 5 października po raz kolejny zapraszamy na prawybory „Życia Bytomskiego”. Spotykamy się na ulicy Dworcowej i wybieramy prezydenta Bytomia. Zapraszamy wszystkie komitety wyborcze oraz przede wszystkim…

więcej >>>
Życie miasta | 2018.09.21 | Edytor

Daleko od górnictwa, czyli jak promuje się Bytom

​Z przytupem. Na kanale Youtube można obejrzeć nowy film promujący Bytom. Jest świetny: efektowny, dynamicznie zmontowany i daleki od stereotypowego postrzegania naszego miasta. 

więcej >>>
Życie miasta | 2018.09.21 | Edytor

Politycy z Warszawy razem z Wołoszem

​Przywieźli wsparcie. Dawno nie mieliśmy w naszym mieście tak wielu znanych ogólnopolskich polityków jednocześnie. W minioną środę zawitali do nas liderzy Koalicji Obywatelskiej. Przyjechali, by poprzeć kandydującego na…

więcej >>>
Życie miasta | 2018.09.21 | Edytor

Bytomski blues zabrzmi na „Rawie”

Zagrają w „Spodku”. Bytomski zespół KSW  BLUES po raz pierwszy w swojej karierze zagra podczas tegorocznej XXXVII edycji Rawy Blues, największej tego typu imprezie w Polsce.

więcej >>>
Życie miasta | 2018.09.21 | Edytor

Rycząc, budzili lwa

​Duma przywrócona. Śpiący na bytomskim Rynku lew był bohaterem minionego tygodnia. Postarała się o to grupka bytomskich licealistów, inicjatorów akcji „Obudzimy lwa”. Młodym ludziom zależało na tym,…

więcej >>>
Życie miasta | 2018.09.21 | Edytor

Chodzić z kijami każdy może

​Zdrowo i przyjemnie. Bytomianka Katarzyna Marondel jest jedną z instruktorek promujących ogólnopolski projekt Nordic Walking na receptę. Zajęcia odbywają się co czwartek w Miechowicach, a liczba chętnych jest jedną z największych…

więcej >>>
Życie sportowe Środek życia | 2018.09.21 | Edytor

Od śmierci nikt się nie wykręci

​„Trupia” wystawa w muzeum. Katafalk, trumna, klepsydry, kostucha – otwarcie takiej wystawy powinno odbyć się w Dzień Zaduszny albo tzw. Halloween. Niemniej niezależnie od pory – na ekspozycję…

więcej >>>
| 2018.09.21 | Marcin Hałaś

Studenci seniorzy znowu się kształcą

​Indeksy dla nowych. Ponad 650 osób powyżej 50. roku życia uczęszcza na zajęcia Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Kolejny rok akademicki zainaugurował on podczas ceremonii zorganizowanej w Centrum…

więcej >>>
Środek życia | 2018.09.21 | Edytor

Krew nie dla wampirów

​Młodzież nie zawiodła. Już po raz XI nasz Rynek był miejscem Bytomskiej Wampiriady, imprezy zaadresowanej do honorowych dawców krwi. Podobnie jak w poprzednich latach najchętniej dzieliła się…

więcej >>>
Środek życia | 2018.09.21 | Edytor

Stary czerwony smok do wymiany

​Śródmieście. Ta informacja ucieszy najbardziej najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Zużyty już czerwony smok, główna atrakcja placu zabaw na placu Słowiańskim, zostanie wymieniony na nowy. Stanie się…

więcej >>>
Życie dzielnic | 2018.09.21 | Edytor

25 września 2018

imieniny:
Aurelii, Władysława

Bytom
4°C

Ciśnienie: 1026 hPa

Galeria Tomenki

Nasze akcje

  • Panteon bytomski

    Cykl artykułów o ludziach, którzy na przestrzeni wieków zasłużyli się dla Bytomia. więcej >>>

Redakcja