Zb logo

  

   blogi   forum

Wiadomości

Komentarze / Blogi

Tomasz Nowak Tomasz Nowak

Kamera! Akcja! I nic nie widać

​Bytomski system monitoringu to 38 kamer non stop rejestrujących to,… więcej >>>


Marcin Hałaś Marcin Hałaś

Domki z kart

​Niemal równy rok temu pisałem w tym miejscu w komentarzu… więcej >>>


Witold Branicki Witold Branicki

Krajobraz po historycznym spadku

​Na 760-lecie lokacji Bytomia na prawie niemieckim Ratusz oraz jego… więcej >>>


Jacek Sonczowski Jacek Sonczowski

Święto policji w teatrze “Rozbark”

​Policjanci z bytomskiego garnizonu spotkali się w Bytomskim Teatrze Tańca… więcej >>>


Jacek Sonczowski avatar
2016.10.25
Jacek Sonczowski

Dron sprawdzi czym palisz

​Główny Instytut Górnictwa udostępni miastu drona, który dzięki specjalistycznej aparaturze pobierze próbki dymu wydobywającego się z dowolnego komina w Bytomiu. Ma to położyć kres pladze palenia śmieci i zatruwaniu atmosfery.Problem cuchnącego powietrza trapi nasze miasto co roku o tej porze. Śmieci, plastiki i odpady gumowe spalane sa często w piecach centralnego ogrzewania domków jednorodzinnych, ale również i w kamienicach. Dron, który ma rozpocząć "patrole" nad miastem będzie nadlatywał nad komin i pobieral próbkę powietrza. Następnie drogą elektroniczną trafi ona do komputera, który dokona analizy w parę sekund. Winny będzie mógł czekać już tylko na mandat od straży miejskiej. Władze miasta mają nadzieję, że ta metoda odstraszy przynajmniej część trucicieli, bowiem jak dotychczas była to walka z wiatrakami. Wątpliwe jest natomiast, czy dron zdziała cokolwiek w przykadku kamienic, gdzie do jednego komina podączonych jest kilka pieców w różnych mieszkaniach. Do palenia śmieci nikt się przecież nie przyzna.


News był oglądany 2932 razy.
  • Ocena - 0 0 głosów
   


Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy

Brygida
napisał
30.10.2016
o 14:35

Jestem bardzo ciekawa czy dron będzie latał nad dzielnicami Bytomia albo tylko nad śródmieściem? Jak dotąd mieszkańców Łagiewnik nic i nikt nie kontroluje,więc każdy ( z małymi wyjątkami ) pali w piecach czym się da.Na osiedlu domków jednorodzinnych smród spalanych plastyków i starych mebli przyprawia o ból głowy i niszczenie zdrowia.Jak na razie brak jakiegokolwiek bata na trucicieli.Jest to pole do popisu dla władz Bytomia aby coś z tym tematem zrobić.

@ Brygida
napisał
30.10.2016
o 16:28

Palą plastyków w Bytomiu, straszne…

Jan
napisał
09.11.2016
o 18:07

Popieram incjatywe miasta w wykorzystaniu drona do poprawy czystosci powietrza.Zarazem zapraszam Straz miejska z tym dronem do dzielnicy Bobrek bo tu rowniez powietrze jest strasznie zanieczyszczone.Pala tu wszystkim co popadnie,czuc spalona gume,spalony plastyk ,Zreszta nie ma co dalej wymieniac bo wystarczy wieczorem znalesc sie w okolicach ul.Konstytucji,Pasteura ,Stalowej lub Piecucha a kazdy odczuje cala game smrodu ktory az dusi .A do tych atrakcji dochodzi jeszcze obrzydliwy smrod z prywatnego wysypiska ktore znajduje sie na zakonczeniach ulic Pasteura i Piecucha   smieci ktore sie tu zwozi pelnymi ciezarowkami rozne chemikalia i resztki poubojowej padliny daja niepowtarzalna atrakcje ktora kwalifikuje wladze miasta do najwyzszego wyroznienia przez wladze panstwa za dobra robote ale w nie robieniu nic dla ochrony srodowiska a co za tym idzie i dbania o zdrowie mieszkancow tej dzielnicy.A rowniez specjalne wyroznienie powinien otrzymac Radny dzielnicy BOBREK niejaki pan GAJowiak za beztroskosc o dzielnice i nic nie robienie dla tej dzielnicy
artykuły z tego wydania

Czysty Bytom, czysty kraj

​Podsumowanie kampanii. 3,5 tysiąca osób podpisało opracowaną przez prezydenta Bytomia Damiana Bartylę petycję wzywającą władze naszego państwa do zaostrzenia przepisów określających zasady gospodarowania odpadami. 

więcej >>>
Życie miasta | 2018.06.17 | Edytor

Czysty Bytom, czysta kpina

​Radni rozliczają prezydenta. Temat niebezpiecznych i często też nielegalnych odpadów trafiających do Bytomia po raz kolejny zajął radnych zebranych na sesji Rady Miejskiej. Tym razem mówili…

więcej >>>
Życie miasta | 2018.06.17 | Edytor

Czas zwalczać mafię śmieciową

​Rozmowa z Marcinem Boroszem, zastępcą naczelnika Wydziału Inżynierii Środowiska bytomskiego Urzędu Miejskiego 

więcej >>>
Życie miasta | 2018.06.17 | Edytor

Polonia i Ruch na razie na remis

​Piłka nożna. W pierwszym barażowym spotkaniu o wejście do III ligi Polonia Bytom zremisowała w minioną sobotę u siebie z Ruchem Radzionków 1:1 (1:0). Rewanż zaplanowano na najbliższą środę 20 czerwca…

więcej >>>
Życie sportowe | 2018.06.17 | Edytor

Trzy srebra Podlińskiej

​Tenis ziemny. Bardzo dobry występ zawodników Górnika Bytom na zorganizowanych w Świdniku Młodzieżowych Mistrzostwach Polski u23. Z kolei na naszych kortach odbywał się VI Memoriał Jacka Widawskiego będący…

więcej >>>
Życie sportowe | 2018.06.17 | Edytor

Radzionkowianie mają dość odoru

​Kto podpisze petycję? Od lat mieszkańcy dzielnicy Radzionkowa Rojcy skarżą się na uciążliwy fetor dochodzący z leżącej na terenie Bytomia oczyszczalni ścieków Centralna.  Problem wydawał się…

więcej >>>
Życie miasta | 2018.06.17 | Edytor

Strażacy mają auto, które wiele może

​Ratownictwo totalne. Sprzętu, w który wyposażony jest nowy samochód ratunkowy bytomskiej straży pożarnej, mogłaby pozazdrościć niejedna stacjonarna stacja ratownicza, a wszystko to jest w stanie obsłużyć zaledwie trzech ludzi.

więcej >>>
Ciemna strona życia | 2018.06.17 | Edytor

Twardy facet o wielkim sercu

​Najcenniejszy dar. Młodszy aspirant Marcin Ciemka służy na co dzień mieszkańcom śródmieścia. Mało kto zna go jednak jako społecznika, który od wielu lat oddaje bezinteresownie krew…

więcej >>>
Środek życia | 2018.06.17 | Edytor

Emigracja wciąga jak odkurzacz

​Rozmowa z Edwardem Zymanem

więcej >>>
Środek życia | 2018.06.17 | Edytor

Militarni rządzili miastem

​Obozowisko w Miechowicach. Czołgi, wozy pancerne, pojazdy wojskowe i inne tego typu maszyny wraz z  obsługującymi je miłośnikami militariów opanowali w miniony weekend Bytom. Po raz…

więcej >>>
Środek życia | 2018.06.17 | Edytor

Kręcą u nas filmy, bo Bytom to niesamowicie wizualne miejsce

​Serial i fabuła. Filmowcy zjechali do naszego miasta. W ostatnich dniach w różnych punktach Bytomia kręcono sceny do serialu oraz filmu fabularnego. I co ważne, zapowiada się, że obydwa będą…

więcej >>>
Środek życia | 2018.06.17 | Edytor

18 czerwca 2018

imieniny:
Marka, Elżbiety

Bytom
13°C

Ciśnienie: 1016 hPa

Galeria Tomenki

Nasze akcje

  • Panteon bytomski

    Cykl artykułów o ludziach, którzy na przestrzeni wieków zasłużyli się dla Bytomia. więcej >>>

Redakcja