Zb logo

  

   blogi   forum

Wiadomości

Komentarze / Blogi

Tomasz Nowak Tomasz Nowak

Kamera! Akcja! I nic nie widać

​Bytomski system monitoringu to 38 kamer non stop rejestrujących to,… więcej >>>


Marcin Hałaś Marcin Hałaś

Domki z kart

​Niemal równy rok temu pisałem w tym miejscu w komentarzu… więcej >>>


Witold Branicki Witold Branicki

Krajobraz po historycznym spadku

​Na 760-lecie lokacji Bytomia na prawie niemieckim Ratusz oraz jego… więcej >>>


Jacek Sonczowski Jacek Sonczowski

Święto policji w teatrze “Rozbark”

​Policjanci z bytomskiego garnizonu spotkali się w Bytomskim Teatrze Tańca… więcej >>>


Jacek Sonczowski avatar
2016.10.25
Jacek Sonczowski

Dron sprawdzi czym palisz

​Główny Instytut Górnictwa udostępni miastu drona, który dzięki specjalistycznej aparaturze pobierze próbki dymu wydobywającego się z dowolnego komina w Bytomiu. Ma to położyć kres pladze palenia śmieci i zatruwaniu atmosfery.Problem cuchnącego powietrza trapi nasze miasto co roku o tej porze. Śmieci, plastiki i odpady gumowe spalane sa często w piecach centralnego ogrzewania domków jednorodzinnych, ale również i w kamienicach. Dron, który ma rozpocząć "patrole" nad miastem będzie nadlatywał nad komin i pobieral próbkę powietrza. Następnie drogą elektroniczną trafi ona do komputera, który dokona analizy w parę sekund. Winny będzie mógł czekać już tylko na mandat od straży miejskiej. Władze miasta mają nadzieję, że ta metoda odstraszy przynajmniej część trucicieli, bowiem jak dotychczas była to walka z wiatrakami. Wątpliwe jest natomiast, czy dron zdziała cokolwiek w przykadku kamienic, gdzie do jednego komina podączonych jest kilka pieców w różnych mieszkaniach. Do palenia śmieci nikt się przecież nie przyzna.


News był oglądany 2261 razy.
  • Ocena - 0 0 głosów
   


Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy

Brygida
napisał
30.10.2016
o 14:35

Jestem bardzo ciekawa czy dron będzie latał nad dzielnicami Bytomia albo tylko nad śródmieściem? Jak dotąd mieszkańców Łagiewnik nic i nikt nie kontroluje,więc każdy ( z małymi wyjątkami ) pali w piecach czym się da.Na osiedlu domków jednorodzinnych smród spalanych plastyków i starych mebli przyprawia o ból głowy i niszczenie zdrowia.Jak na razie brak jakiegokolwiek bata na trucicieli.Jest to pole do popisu dla władz Bytomia aby coś z tym tematem zrobić.

@ Brygida
napisał
30.10.2016
o 16:28

Palą plastyków w Bytomiu, straszne…

Jan
napisał
09.11.2016
o 18:07

Popieram incjatywe miasta w wykorzystaniu drona do poprawy czystosci powietrza.Zarazem zapraszam Straz miejska z tym dronem do dzielnicy Bobrek bo tu rowniez powietrze jest strasznie zanieczyszczone.Pala tu wszystkim co popadnie,czuc spalona gume,spalony plastyk ,Zreszta nie ma co dalej wymieniac bo wystarczy wieczorem znalesc sie w okolicach ul.Konstytucji,Pasteura ,Stalowej lub Piecucha a kazdy odczuje cala game smrodu ktory az dusi .A do tych atrakcji dochodzi jeszcze obrzydliwy smrod z prywatnego wysypiska ktore znajduje sie na zakonczeniach ulic Pasteura i Piecucha   smieci ktore sie tu zwozi pelnymi ciezarowkami rozne chemikalia i resztki poubojowej padliny daja niepowtarzalna atrakcje ktora kwalifikuje wladze miasta do najwyzszego wyroznienia przez wladze panstwa za dobra robote ale w nie robieniu nic dla ochrony srodowiska a co za tym idzie i dbania o zdrowie mieszkancow tej dzielnicy.A rowniez specjalne wyroznienie powinien otrzymac Radny dzielnicy BOBREK niejaki pan GAJowiak za beztroskosc o dzielnice i nic nie robienie dla tej dzielnicy
artykuły z tego wydania

Razem przeciw Bartyli i w przeciwną stronę niż on

​Kto chce odwołać prezydenta? Rozczarowani rządami Damiana Bartyli jego dawni sojusznicy oraz odwieczni przeciwnicy – oni wszyscy chcą przed terminem pozbawić go stanowiska prezydenta Bytomia. Spróbują…

więcej >>>
Życie miasta | 2017.11.17 | Tomasz Nowak

Rozbanka dostanie drugie życie

​Pół setki propozycji. Co zrobić z Rozbanką, a więc dawnymi Zakładami Górnośląskich Kolei Wąskotorowych przy ulicy Reja oraz terenem położonym w ich sąsiedztwie? Odpowiedzi na to pytanie szukali uczestnicy…

więcej >>>
Życie miasta | 2017.11.17 | Edytor

Niepodległościowa lekcja historii

​Bytomscy uczniowie we Lwowie.  Uczniowie dwóch bytomskich szkół podstawowych 11 listopada spędzili na obchodach Święta Niepodległości we Lwowie. Byli w tym dniu w lwowskiej katedrze oraz na Cmentarzu…

więcej >>>
Życie miasta Środek życia | 2017.11.17 | Edytor

Spotkali się, by uczcić wybitnego nauczyciela

​Uczył i malował. To było wzruszające i pełne zaskakujących momentów wydarzenie. Dawni i obecni nauczyciele dwóch bytomskich szkół spotkali się, by powspominać, a tym samym uczcić Maksymiliana Papiorka. Zaproszono też…

więcej >>>
Środek życia | 2017.11.17 | Edytor

Zakochany w śląskiej kuchni

​Gotowanie z pasją. Już od dziecka kręcił się po kuchni, czym denerwował swoją babcię. Potem uczył się profesjonalnego gotowania, jednak bez miłości do kuchni śląskiej, z którą się…

więcej >>>
Środek życia | 2017.11.17 | Edytor

Mniej czytamy, ale nie jest źle

​Zbyt mało nowości. Według danych w minionym roku aż 60 procent Polaków nie przeczytało ani jednej książki. W skali Bytomia takich badań nie przeprowadzono, jednak i u nas spada czytelnictwo,…

więcej >>>
Środek życia | 2017.11.17 | Edytor

Setne urodziny miłośniczki gry na fortepianie

​Gratulacje i kwiaty. Takie okazje nie zdarzają się często. 13 listopada swoje setne urodziny świętowała mieszkanka naszego miasta Irena Zawadzka. Wśród składających jej życzenia był między innymi…

więcej >>>
Środek życia | 2017.11.17 | Edytor

Wiceprezydent czytała, uczniowie słuchali

​Centrum. „Czytanie zawsze na czasie” – takie hasło przyświecało akcji zorganizowanej w Szkole Podstawowej nr 9 przy ulicy Matejki. Uczestniczyli w niej zarówno uczniowie tej placówki, jak i podopieczni…

więcej >>>
Życie dzielnic | 2017.11.17 | Edytor

Policjanci w kimonach

​Nie tylko łapią złodziei. Mocnym akcentem zakończyła dwójka bytomskich policjantów Mistrzostwa Polski w judo służb mundurowych. Na podium stanęli Roman Urbaniak i Marek Klimczak. 

więcej >>>
Ciemna strona życia | 2017.11.17 | Edytor

Reptowska 55 płaci za bałagan sprzed lat

​Miechowice. Obok bloku przy ulicy Reptowskiej 55 powstaje właśnie droga dojazdowa budowana w ramach budżetu obywatelskiego. Nie zakończy ona jednak problemów tamtejszej wspólnoty. A wszystko to przez bałagan…

więcej >>>
Życie dzielnic | 2017.11.17 | Edytor

Superliga wraca do gry, młodzież nabiera siły

​Tenis stołowy. O ile pierwszy team Polonii fatalnie rozpoczął ekstraklasowy sezon, to drużyna startująca w pierwszej lidze radzi sobie zdecydowanie lepiej niż w poprzednich rozgrywkach. W lidze okręgowej startują dwa…

więcej >>>
Życie sportowe | 2017.11.17 | Witold Branicki

Agora miała urodziny

Ale się działo. Koncerty gwiazd, pokazy akrobatyczne i wielki tort – to tylko część atrakcji, jakie przygotowano na siódme, obchodzone w miniony weekend urodziny Agory Bytom. 

więcej >>>
Środek życia | 2017.11.20 | Edytor

23 listopad 2017

imieniny:
Adelii, Klemensa

Bytom
8°C

Ciśnienie: 1013 hPa

Galeria Tomenki

Nasze akcje

  • Panteon bytomski

    Cykl artykułów o ludziach, którzy na przestrzeni wieków zasłużyli się dla Bytomia. więcej >>>

Redakcja