Zb logo

  

   blogi   forum

Wiadomości

Komentarze / Blogi

Tomasz Nowak Tomasz Nowak

Kamera! Akcja! I nic nie widać

​Bytomski system monitoringu to 38 kamer non stop rejestrujących to,… więcej >>>


Marcin Hałaś Marcin Hałaś

Domki z kart

​Niemal równy rok temu pisałem w tym miejscu w komentarzu… więcej >>>


Witold Branicki Witold Branicki

Krajobraz po historycznym spadku

​Na 760-lecie lokacji Bytomia na prawie niemieckim Ratusz oraz jego… więcej >>>


Jacek Sonczowski Jacek Sonczowski

Święto policji w teatrze “Rozbark”

​Policjanci z bytomskiego garnizonu spotkali się w Bytomskim Teatrze Tańca… więcej >>>


Jacek Sonczowski avatar
2016.10.25
Jacek Sonczowski

Dron sprawdzi czym palisz

​Główny Instytut Górnictwa udostępni miastu drona, który dzięki specjalistycznej aparaturze pobierze próbki dymu wydobywającego się z dowolnego komina w Bytomiu. Ma to położyć kres pladze palenia śmieci i zatruwaniu atmosfery.Problem cuchnącego powietrza trapi nasze miasto co roku o tej porze. Śmieci, plastiki i odpady gumowe spalane sa często w piecach centralnego ogrzewania domków jednorodzinnych, ale również i w kamienicach. Dron, który ma rozpocząć "patrole" nad miastem będzie nadlatywał nad komin i pobieral próbkę powietrza. Następnie drogą elektroniczną trafi ona do komputera, który dokona analizy w parę sekund. Winny będzie mógł czekać już tylko na mandat od straży miejskiej. Władze miasta mają nadzieję, że ta metoda odstraszy przynajmniej część trucicieli, bowiem jak dotychczas była to walka z wiatrakami. Wątpliwe jest natomiast, czy dron zdziała cokolwiek w przykadku kamienic, gdzie do jednego komina podączonych jest kilka pieców w różnych mieszkaniach. Do palenia śmieci nikt się przecież nie przyzna.


News był oglądany 3156 razy.
  • Ocena - 0 0 głosów
   


Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy

Brygida
napisał
30.10.2016
o 14:35

Jestem bardzo ciekawa czy dron będzie latał nad dzielnicami Bytomia albo tylko nad śródmieściem? Jak dotąd mieszkańców Łagiewnik nic i nikt nie kontroluje,więc każdy ( z małymi wyjątkami ) pali w piecach czym się da.Na osiedlu domków jednorodzinnych smród spalanych plastyków i starych mebli przyprawia o ból głowy i niszczenie zdrowia.Jak na razie brak jakiegokolwiek bata na trucicieli.Jest to pole do popisu dla władz Bytomia aby coś z tym tematem zrobić.

@ Brygida
napisał
30.10.2016
o 16:28

Palą plastyków w Bytomiu, straszne…

Jan
napisał
09.11.2016
o 18:07

Popieram incjatywe miasta w wykorzystaniu drona do poprawy czystosci powietrza.Zarazem zapraszam Straz miejska z tym dronem do dzielnicy Bobrek bo tu rowniez powietrze jest strasznie zanieczyszczone.Pala tu wszystkim co popadnie,czuc spalona gume,spalony plastyk ,Zreszta nie ma co dalej wymieniac bo wystarczy wieczorem znalesc sie w okolicach ul.Konstytucji,Pasteura ,Stalowej lub Piecucha a kazdy odczuje cala game smrodu ktory az dusi .A do tych atrakcji dochodzi jeszcze obrzydliwy smrod z prywatnego wysypiska ktore znajduje sie na zakonczeniach ulic Pasteura i Piecucha   smieci ktore sie tu zwozi pelnymi ciezarowkami rozne chemikalia i resztki poubojowej padliny daja niepowtarzalna atrakcje ktora kwalifikuje wladze miasta do najwyzszego wyroznienia przez wladze panstwa za dobra robote ale w nie robieniu nic dla ochrony srodowiska a co za tym idzie i dbania o zdrowie mieszkancow tej dzielnicy.A rowniez specjalne wyroznienie powinien otrzymac Radny dzielnicy BOBREK niejaki pan GAJowiak za beztroskosc o dzielnice i nic nie robienie dla tej dzielnicy
artykuły z tego wydania

Lewica stawia na Czubaka

​Na szybko. Były dwukrotny przewodniczący Rady Miejskiej Jan Kazimierz Czubak to kolejny kandydat na prezydenta Bytomia. Wystawia go Sojusz Lewicy Demokratycznej – Lewica Razem, który po…

więcej >>>
Życie miasta | 2018.09.21 | Edytor

PiS rozbije układ

​Zjechali ministrowie. Bytomskie Prawo i Sprawiedliwość oficjalnie zaprezentowało swego kandydata na prezydenta miasta. W inauguracji kampanii Mariusza Janasa wzięli udział członkowie rządu, parlamentarzyści, wojewoda śląski, a także poseł do…

więcej >>>
Życie miasta | 2018.09.21 | Edytor

Prawybory już 5 października

​Zapraszamy! 5 października po raz kolejny zapraszamy na prawybory „Życia Bytomskiego”. Spotykamy się na ulicy Dworcowej i wybieramy prezydenta Bytomia. Zapraszamy wszystkie komitety wyborcze oraz przede wszystkim…

więcej >>>
Życie miasta | 2018.09.21 | Edytor

Daleko od górnictwa, czyli jak promuje się Bytom

​Z przytupem. Na kanale Youtube można obejrzeć nowy film promujący Bytom. Jest świetny: efektowny, dynamicznie zmontowany i daleki od stereotypowego postrzegania naszego miasta. 

więcej >>>
Życie miasta | 2018.09.21 | Edytor

Politycy z Warszawy razem z Wołoszem

​Przywieźli wsparcie. Dawno nie mieliśmy w naszym mieście tak wielu znanych ogólnopolskich polityków jednocześnie. W minioną środę zawitali do nas liderzy Koalicji Obywatelskiej. Przyjechali, by poprzeć kandydującego na…

więcej >>>
Życie miasta | 2018.09.21 | Edytor

Bytomski blues zabrzmi na „Rawie”

Zagrają w „Spodku”. Bytomski zespół KSW  BLUES po raz pierwszy w swojej karierze zagra podczas tegorocznej XXXVII edycji Rawy Blues, największej tego typu imprezie w Polsce.

więcej >>>
Życie miasta | 2018.09.21 | Edytor

Rycząc, budzili lwa

​Duma przywrócona. Śpiący na bytomskim Rynku lew był bohaterem minionego tygodnia. Postarała się o to grupka bytomskich licealistów, inicjatorów akcji „Obudzimy lwa”. Młodym ludziom zależało na tym,…

więcej >>>
Życie miasta | 2018.09.21 | Edytor

Chodzić z kijami każdy może

​Zdrowo i przyjemnie. Bytomianka Katarzyna Marondel jest jedną z instruktorek promujących ogólnopolski projekt Nordic Walking na receptę. Zajęcia odbywają się co czwartek w Miechowicach, a liczba chętnych jest jedną z największych…

więcej >>>
Życie sportowe Środek życia | 2018.09.21 | Edytor

Od śmierci nikt się nie wykręci

​„Trupia” wystawa w muzeum. Katafalk, trumna, klepsydry, kostucha – otwarcie takiej wystawy powinno odbyć się w Dzień Zaduszny albo tzw. Halloween. Niemniej niezależnie od pory – na ekspozycję…

więcej >>>
| 2018.09.21 | Marcin Hałaś

Studenci seniorzy znowu się kształcą

​Indeksy dla nowych. Ponad 650 osób powyżej 50. roku życia uczęszcza na zajęcia Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Kolejny rok akademicki zainaugurował on podczas ceremonii zorganizowanej w Centrum…

więcej >>>
Środek życia | 2018.09.21 | Edytor

Krew nie dla wampirów

​Młodzież nie zawiodła. Już po raz XI nasz Rynek był miejscem Bytomskiej Wampiriady, imprezy zaadresowanej do honorowych dawców krwi. Podobnie jak w poprzednich latach najchętniej dzieliła się…

więcej >>>
Środek życia | 2018.09.21 | Edytor

Stary czerwony smok do wymiany

​Śródmieście. Ta informacja ucieszy najbardziej najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Zużyty już czerwony smok, główna atrakcja placu zabaw na placu Słowiańskim, zostanie wymieniony na nowy. Stanie się…

więcej >>>
Życie dzielnic | 2018.09.21 | Edytor

25 września 2018

imieniny:
Aurelii, Władysława

Bytom
4°C

Ciśnienie: 1026 hPa

Galeria Tomenki

Nasze akcje

  • Panteon bytomski

    Cykl artykułów o ludziach, którzy na przestrzeni wieków zasłużyli się dla Bytomia. więcej >>>

Redakcja