Zb logo

  

   blogi   forum

Wiadomości

Komentarze / Blogi

Tomasz Nowak Tomasz Nowak

Kamera! Akcja! I nic nie widać

​Bytomski system monitoringu to 38 kamer non stop rejestrujących to,… więcej >>>


Marcin Hałaś Marcin Hałaś

Domki z kart

​Niemal równy rok temu pisałem w tym miejscu w komentarzu… więcej >>>


Witold Branicki Witold Branicki

Krajobraz po historycznym spadku

​Na 760-lecie lokacji Bytomia na prawie niemieckim Ratusz oraz jego… więcej >>>


Jacek Sonczowski Jacek Sonczowski

Święto policji w teatrze “Rozbark”

​Policjanci z bytomskiego garnizonu spotkali się w Bytomskim Teatrze Tańca… więcej >>>


Tomasz Nowak avatar
2016.09.19
Tomasz Nowak

Marszałek pyta o rewitalizację

​Ostrzeżenie dla władz Bytomia. Marszałek województwa śląskiego Wojciech Saługa zaapelował do prezydenta naszego miasta Damiana Bartyli o przyspieszenie prac nad stworzeniem Gminnego Programu Rewitalizacji.Przypomnijmy, że ze względu na obecność wielu złożonych problemów społecznych i gospodarczych Bytom zostal uznany za Obszar Strategicznej Interwencji. Na poradzenie sobie z owymi problemami mamy dostać 100 milionów euro. Chcąc pozyskać tę kwotę sami musimy jednak opracować wspomniany Program i spełnić wiele innych wymogów. Zdaniem marszałka Saługi nie radzimy sobie z tym zadaniem. 31 sierpnia wysłaliśmy do Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego wstępną wersję GPR, która została oceniona bardzo krytycznie. Marszałek uznał między innymi, że w dokumencie brakuje pogłębionych analiz dotyczących niekorzystnych zjawisk, nie ma też konkretów dotyczących kwestii finansowych. Co więcej wedle Saługi Bytom działa zbyt wolno. „W związku z powyższym apeluję o przekazanie Programu Rewitalizacji lub projektu Programu (…) w terminie do 17 października br. Ponadto oczekuję pisemnej informacji na temat stanu przygotowań do realizacji wszystkich projektów przewidzianych do wsparcia w ramach OSI wraz ze wskazaniem konkretnych terminów ich realizacji, jak i wartości wskaźników planowanych do osiągnięcia do końca 2018 roku” – napisał w piśmie do prezydenta Bartyli marszałek Saługa. Sprawa jest poważna. Jeśli nie przygotujemy GPR i jeśli nie zyska on aprobaty ministerstwa rozwoju, to o millionach euro możemy zapomnieć.  


News był oglądany 2688 razy.
  • Ocena - 5 4 głosów
   


Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy

Nie pyta tylko UPOMINA
napisał
20.09.2016
o 07:24

A to już wyraźna różnica.
Polonsia dba tylko o swój interes a nie Bytomian

Adam
napisał
22.09.2016
o 12:56

No i co drogie ŻB. Jak Bartyla startował na prezydenta, to żeście go popierali całymi stronami. A teraz? Woda w ustach? Jeżeli Bytom zaprzepaści tą szansę, to będziecie współodpowiedzialni za ten stan rzeczy

Adam
napisał
22.09.2016
o 13:00

Jeżeli Bartyla nie sprosta zadaniu, to lepiej niech zmieni adres zamieszkania. Bo cienko go widzę w konfrontacji z mieszkańcami.

Georg
napisał
23.09.2016
o 09:40

Łysy Snochowski natrzepie kasy, a Bartyla za to zapłaci. Katarzyna i Stanisław będą go widywać zza ########.

hung
napisał
01.10.2016
o 00:16

a ja się pytam o nepotyzm pana Budki - obecnie posła . Zona ( druga zresztą) objela stanowisko - nowo utworzone- w urzędzie marszalkowskim płynnie przechodząc z urzędu wojewódzkiego i to podczas wyborów samorządowych. Obecnie jako asystenka czy jakas taka u teog marszałka pracuje .WStyd!! Zenada !!! Budka hipokryta
artykuły z tego wydania

Razem przeciw Bartyli i w przeciwną stronę niż on

​Kto chce odwołać prezydenta? Rozczarowani rządami Damiana Bartyli jego dawni sojusznicy oraz odwieczni przeciwnicy – oni wszyscy chcą przed terminem pozbawić go stanowiska prezydenta Bytomia. Spróbują…

więcej >>>
Życie miasta | 2017.11.17 | Tomasz Nowak

Rozbanka dostanie drugie życie

​Pół setki propozycji. Co zrobić z Rozbanką, a więc dawnymi Zakładami Górnośląskich Kolei Wąskotorowych przy ulicy Reja oraz terenem położonym w ich sąsiedztwie? Odpowiedzi na to pytanie szukali uczestnicy…

więcej >>>
Życie miasta | 2017.11.17 | Edytor

Niepodległościowa lekcja historii

​Bytomscy uczniowie we Lwowie.  Uczniowie dwóch bytomskich szkół podstawowych 11 listopada spędzili na obchodach Święta Niepodległości we Lwowie. Byli w tym dniu w lwowskiej katedrze oraz na Cmentarzu…

więcej >>>
Życie miasta Środek życia | 2017.11.17 | Edytor

Spotkali się, by uczcić wybitnego nauczyciela

​Uczył i malował. To było wzruszające i pełne zaskakujących momentów wydarzenie. Dawni i obecni nauczyciele dwóch bytomskich szkół spotkali się, by powspominać, a tym samym uczcić Maksymiliana Papiorka. Zaproszono też…

więcej >>>
Środek życia | 2017.11.17 | Edytor

Zakochany w śląskiej kuchni

​Gotowanie z pasją. Już od dziecka kręcił się po kuchni, czym denerwował swoją babcię. Potem uczył się profesjonalnego gotowania, jednak bez miłości do kuchni śląskiej, z którą się…

więcej >>>
Środek życia | 2017.11.17 | Edytor

Mniej czytamy, ale nie jest źle

​Zbyt mało nowości. Według danych w minionym roku aż 60 procent Polaków nie przeczytało ani jednej książki. W skali Bytomia takich badań nie przeprowadzono, jednak i u nas spada czytelnictwo,…

więcej >>>
Środek życia | 2017.11.17 | Edytor

Setne urodziny miłośniczki gry na fortepianie

​Gratulacje i kwiaty. Takie okazje nie zdarzają się często. 13 listopada swoje setne urodziny świętowała mieszkanka naszego miasta Irena Zawadzka. Wśród składających jej życzenia był między innymi…

więcej >>>
Środek życia | 2017.11.17 | Edytor

Wiceprezydent czytała, uczniowie słuchali

​Centrum. „Czytanie zawsze na czasie” – takie hasło przyświecało akcji zorganizowanej w Szkole Podstawowej nr 9 przy ulicy Matejki. Uczestniczyli w niej zarówno uczniowie tej placówki, jak i podopieczni…

więcej >>>
Życie dzielnic | 2017.11.17 | Edytor

Policjanci w kimonach

​Nie tylko łapią złodziei. Mocnym akcentem zakończyła dwójka bytomskich policjantów Mistrzostwa Polski w judo służb mundurowych. Na podium stanęli Roman Urbaniak i Marek Klimczak. 

więcej >>>
Ciemna strona życia | 2017.11.17 | Edytor

Reptowska 55 płaci za bałagan sprzed lat

​Miechowice. Obok bloku przy ulicy Reptowskiej 55 powstaje właśnie droga dojazdowa budowana w ramach budżetu obywatelskiego. Nie zakończy ona jednak problemów tamtejszej wspólnoty. A wszystko to przez bałagan…

więcej >>>
Życie dzielnic | 2017.11.17 | Edytor

Superliga wraca do gry, młodzież nabiera siły

​Tenis stołowy. O ile pierwszy team Polonii fatalnie rozpoczął ekstraklasowy sezon, to drużyna startująca w pierwszej lidze radzi sobie zdecydowanie lepiej niż w poprzednich rozgrywkach. W lidze okręgowej startują dwa…

więcej >>>
Życie sportowe | 2017.11.17 | Witold Branicki

Agora miała urodziny

Ale się działo. Koncerty gwiazd, pokazy akrobatyczne i wielki tort – to tylko część atrakcji, jakie przygotowano na siódme, obchodzone w miniony weekend urodziny Agory Bytom. 

więcej >>>
Środek życia | 2017.11.20 | Edytor

23 listopad 2017

imieniny:
Adelii, Klemensa

Bytom
8°C

Ciśnienie: 1013 hPa

Galeria Tomenki

Nasze akcje

  • Panteon bytomski

    Cykl artykułów o ludziach, którzy na przestrzeni wieków zasłużyli się dla Bytomia. więcej >>>

Redakcja