Zb logo

  

   blogi   forum

Wiadomości

Komentarze / Blogi

Tomasz Nowak Tomasz Nowak

Kamera! Akcja! I nic nie widać

​Bytomski system monitoringu to 38 kamer non stop rejestrujących to,… więcej >>>


Marcin Hałaś Marcin Hałaś

Domki z kart

​Niemal równy rok temu pisałem w tym miejscu w komentarzu… więcej >>>


Witold Branicki Witold Branicki

Krajobraz po historycznym spadku

​Na 760-lecie lokacji Bytomia na prawie niemieckim Ratusz oraz jego… więcej >>>


Jacek Sonczowski Jacek Sonczowski

Święto policji w teatrze “Rozbark”

​Policjanci z bytomskiego garnizonu spotkali się w Bytomskim Teatrze Tańca… więcej >>>


Tomasz Nowak avatar
2016.09.19
Tomasz Nowak

Marszałek pyta o rewitalizację

​Ostrzeżenie dla władz Bytomia. Marszałek województwa śląskiego Wojciech Saługa zaapelował do prezydenta naszego miasta Damiana Bartyli o przyspieszenie prac nad stworzeniem Gminnego Programu Rewitalizacji.Przypomnijmy, że ze względu na obecność wielu złożonych problemów społecznych i gospodarczych Bytom zostal uznany za Obszar Strategicznej Interwencji. Na poradzenie sobie z owymi problemami mamy dostać 100 milionów euro. Chcąc pozyskać tę kwotę sami musimy jednak opracować wspomniany Program i spełnić wiele innych wymogów. Zdaniem marszałka Saługi nie radzimy sobie z tym zadaniem. 31 sierpnia wysłaliśmy do Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego wstępną wersję GPR, która została oceniona bardzo krytycznie. Marszałek uznał między innymi, że w dokumencie brakuje pogłębionych analiz dotyczących niekorzystnych zjawisk, nie ma też konkretów dotyczących kwestii finansowych. Co więcej wedle Saługi Bytom działa zbyt wolno. „W związku z powyższym apeluję o przekazanie Programu Rewitalizacji lub projektu Programu (…) w terminie do 17 października br. Ponadto oczekuję pisemnej informacji na temat stanu przygotowań do realizacji wszystkich projektów przewidzianych do wsparcia w ramach OSI wraz ze wskazaniem konkretnych terminów ich realizacji, jak i wartości wskaźników planowanych do osiągnięcia do końca 2018 roku” – napisał w piśmie do prezydenta Bartyli marszałek Saługa. Sprawa jest poważna. Jeśli nie przygotujemy GPR i jeśli nie zyska on aprobaty ministerstwa rozwoju, to o millionach euro możemy zapomnieć.  


News był oglądany 3638 razy.
  • Ocena - 5 4 głosów
   


Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy

Nie pyta tylko UPOMINA
napisał
20.09.2016
o 07:24

A to już wyraźna różnica.
Polonsia dba tylko o swój interes a nie Bytomian

Adam
napisał
22.09.2016
o 12:56

No i co drogie ŻB. Jak Bartyla startował na prezydenta, to żeście go popierali całymi stronami. A teraz? Woda w ustach? Jeżeli Bytom zaprzepaści tą szansę, to będziecie współodpowiedzialni za ten stan rzeczy

Adam
napisał
22.09.2016
o 13:00

Jeżeli Bartyla nie sprosta zadaniu, to lepiej niech zmieni adres zamieszkania. Bo cienko go widzę w konfrontacji z mieszkańcami.

Georg
napisał
23.09.2016
o 09:40

Łysy Snochowski natrzepie kasy, a Bartyla za to zapłaci. Katarzyna i Stanisław będą go widywać zza ########.

hung
napisał
01.10.2016
o 00:16

a ja się pytam o nepotyzm pana Budki - obecnie posła . Zona ( druga zresztą) objela stanowisko - nowo utworzone- w urzędzie marszalkowskim płynnie przechodząc z urzędu wojewódzkiego i to podczas wyborów samorządowych. Obecnie jako asystenka czy jakas taka u teog marszałka pracuje .WStyd!! Zenada !!! Budka hipokryta
artykuły z tego wydania

Lewica stawia na Czubaka

​Na szybko. Były dwukrotny przewodniczący Rady Miejskiej Jan Kazimierz Czubak to kolejny kandydat na prezydenta Bytomia. Wystawia go Sojusz Lewicy Demokratycznej – Lewica Razem, który po…

więcej >>>
Życie miasta | 2018.09.21 | Edytor

PiS rozbije układ

​Zjechali ministrowie. Bytomskie Prawo i Sprawiedliwość oficjalnie zaprezentowało swego kandydata na prezydenta miasta. W inauguracji kampanii Mariusza Janasa wzięli udział członkowie rządu, parlamentarzyści, wojewoda śląski, a także poseł do…

więcej >>>
Życie miasta | 2018.09.21 | Edytor

Prawybory już 5 października

​Zapraszamy! 5 października po raz kolejny zapraszamy na prawybory „Życia Bytomskiego”. Spotykamy się na ulicy Dworcowej i wybieramy prezydenta Bytomia. Zapraszamy wszystkie komitety wyborcze oraz przede wszystkim…

więcej >>>
Życie miasta | 2018.09.21 | Edytor

Daleko od górnictwa, czyli jak promuje się Bytom

​Z przytupem. Na kanale Youtube można obejrzeć nowy film promujący Bytom. Jest świetny: efektowny, dynamicznie zmontowany i daleki od stereotypowego postrzegania naszego miasta. 

więcej >>>
Życie miasta | 2018.09.21 | Edytor

Politycy z Warszawy razem z Wołoszem

​Przywieźli wsparcie. Dawno nie mieliśmy w naszym mieście tak wielu znanych ogólnopolskich polityków jednocześnie. W minioną środę zawitali do nas liderzy Koalicji Obywatelskiej. Przyjechali, by poprzeć kandydującego na…

więcej >>>
Życie miasta | 2018.09.21 | Edytor

Bytomski blues zabrzmi na „Rawie”

Zagrają w „Spodku”. Bytomski zespół KSW  BLUES po raz pierwszy w swojej karierze zagra podczas tegorocznej XXXVII edycji Rawy Blues, największej tego typu imprezie w Polsce.

więcej >>>
Życie miasta | 2018.09.21 | Edytor

Rycząc, budzili lwa

​Duma przywrócona. Śpiący na bytomskim Rynku lew był bohaterem minionego tygodnia. Postarała się o to grupka bytomskich licealistów, inicjatorów akcji „Obudzimy lwa”. Młodym ludziom zależało na tym,…

więcej >>>
Życie miasta | 2018.09.21 | Edytor

Chodzić z kijami każdy może

​Zdrowo i przyjemnie. Bytomianka Katarzyna Marondel jest jedną z instruktorek promujących ogólnopolski projekt Nordic Walking na receptę. Zajęcia odbywają się co czwartek w Miechowicach, a liczba chętnych jest jedną z największych…

więcej >>>
Życie sportowe Środek życia | 2018.09.21 | Edytor

Od śmierci nikt się nie wykręci

​„Trupia” wystawa w muzeum. Katafalk, trumna, klepsydry, kostucha – otwarcie takiej wystawy powinno odbyć się w Dzień Zaduszny albo tzw. Halloween. Niemniej niezależnie od pory – na ekspozycję…

więcej >>>
| 2018.09.21 | Marcin Hałaś

Studenci seniorzy znowu się kształcą

​Indeksy dla nowych. Ponad 650 osób powyżej 50. roku życia uczęszcza na zajęcia Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Kolejny rok akademicki zainaugurował on podczas ceremonii zorganizowanej w Centrum…

więcej >>>
Środek życia | 2018.09.21 | Edytor

Krew nie dla wampirów

​Młodzież nie zawiodła. Już po raz XI nasz Rynek był miejscem Bytomskiej Wampiriady, imprezy zaadresowanej do honorowych dawców krwi. Podobnie jak w poprzednich latach najchętniej dzieliła się…

więcej >>>
Środek życia | 2018.09.21 | Edytor

Stary czerwony smok do wymiany

​Śródmieście. Ta informacja ucieszy najbardziej najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Zużyty już czerwony smok, główna atrakcja placu zabaw na placu Słowiańskim, zostanie wymieniony na nowy. Stanie się…

więcej >>>
Życie dzielnic | 2018.09.21 | Edytor

25 września 2018

imieniny:
Aurelii, Władysława

Bytom
4°C

Ciśnienie: 1026 hPa

Galeria Tomenki

Nasze akcje

  • Panteon bytomski

    Cykl artykułów o ludziach, którzy na przestrzeni wieków zasłużyli się dla Bytomia. więcej >>>

Redakcja