Zb logo

  

   blogi   forum

Wiadomości

Komentarze / Blogi

Tomasz Nowak Tomasz Nowak

Kamera! Akcja! I nic nie widać

​Bytomski system monitoringu to 38 kamer non stop rejestrujących to,… więcej >>>


Marcin Hałaś Marcin Hałaś

Domki z kart

​Niemal równy rok temu pisałem w tym miejscu w komentarzu… więcej >>>


Witold Branicki Witold Branicki

Krajobraz po historycznym spadku

​Na 760-lecie lokacji Bytomia na prawie niemieckim Ratusz oraz jego… więcej >>>


Jacek Sonczowski Jacek Sonczowski

Święto policji w teatrze “Rozbark”

​Policjanci z bytomskiego garnizonu spotkali się w Bytomskim Teatrze Tańca… więcej >>>


Tomasz Nowak avatar
2016.09.19
Tomasz Nowak

Marszałek pyta o rewitalizację

​Ostrzeżenie dla władz Bytomia. Marszałek województwa śląskiego Wojciech Saługa zaapelował do prezydenta naszego miasta Damiana Bartyli o przyspieszenie prac nad stworzeniem Gminnego Programu Rewitalizacji.



Przypomnijmy, że ze względu na obecność wielu złożonych problemów społecznych i gospodarczych Bytom zostal uznany za Obszar Strategicznej Interwencji. Na poradzenie sobie z owymi problemami mamy dostać 100 milionów euro. Chcąc pozyskać tę kwotę sami musimy jednak opracować wspomniany Program i spełnić wiele innych wymogów. Zdaniem marszałka Saługi nie radzimy sobie z tym zadaniem. 31 sierpnia wysłaliśmy do Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego wstępną wersję GPR, która została oceniona bardzo krytycznie. Marszałek uznał między innymi, że w dokumencie brakuje pogłębionych analiz dotyczących niekorzystnych zjawisk, nie ma też konkretów dotyczących kwestii finansowych. Co więcej wedle Saługi Bytom działa zbyt wolno. „W związku z powyższym apeluję o przekazanie Programu Rewitalizacji lub projektu Programu (…) w terminie do 17 października br. Ponadto oczekuję pisemnej informacji na temat stanu przygotowań do realizacji wszystkich projektów przewidzianych do wsparcia w ramach OSI wraz ze wskazaniem konkretnych terminów ich realizacji, jak i wartości wskaźników planowanych do osiągnięcia do końca 2018 roku” – napisał w piśmie do prezydenta Bartyli marszałek Saługa. Sprawa jest poważna. Jeśli nie przygotujemy GPR i jeśli nie zyska on aprobaty ministerstwa rozwoju, to o millionach euro możemy zapomnieć.  


News był oglądany 3397 razy.
  • Ocena - 5 4 głosów
   


Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy

Nie pyta tylko UPOMINA
napisał
20.09.2016
o 07:24

A to już wyraźna różnica.
Polonsia dba tylko o swój interes a nie Bytomian

Adam
napisał
22.09.2016
o 12:56

No i co drogie ŻB. Jak Bartyla startował na prezydenta, to żeście go popierali całymi stronami. A teraz? Woda w ustach? Jeżeli Bytom zaprzepaści tą szansę, to będziecie współodpowiedzialni za ten stan rzeczy

Adam
napisał
22.09.2016
o 13:00

Jeżeli Bartyla nie sprosta zadaniu, to lepiej niech zmieni adres zamieszkania. Bo cienko go widzę w konfrontacji z mieszkańcami.

Georg
napisał
23.09.2016
o 09:40

Łysy Snochowski natrzepie kasy, a Bartyla za to zapłaci. Katarzyna i Stanisław będą go widywać zza ########.

hung
napisał
01.10.2016
o 00:16

a ja się pytam o nepotyzm pana Budki - obecnie posła . Zona ( druga zresztą) objela stanowisko - nowo utworzone- w urzędzie marszalkowskim płynnie przechodząc z urzędu wojewódzkiego i to podczas wyborów samorządowych. Obecnie jako asystenka czy jakas taka u teog marszałka pracuje .WStyd!! Zenada !!! Budka hipokryta








artykuły z tego wydania

Czysty Bytom, czysty kraj

​Podsumowanie kampanii. 3,5 tysiąca osób podpisało opracowaną przez prezydenta Bytomia Damiana Bartylę petycję wzywającą władze naszego państwa do zaostrzenia przepisów określających zasady gospodarowania odpadami. 

więcej >>>
Życie miasta | 2018.06.17 | Edytor

Czysty Bytom, czysta kpina

​Radni rozliczają prezydenta. Temat niebezpiecznych i często też nielegalnych odpadów trafiających do Bytomia po raz kolejny zajął radnych zebranych na sesji Rady Miejskiej. Tym razem mówili…

więcej >>>
Życie miasta | 2018.06.17 | Edytor

Czas zwalczać mafię śmieciową

​Rozmowa z Marcinem Boroszem, zastępcą naczelnika Wydziału Inżynierii Środowiska bytomskiego Urzędu Miejskiego 

więcej >>>
Życie miasta | 2018.06.17 | Edytor

Polonia i Ruch na razie na remis

​Piłka nożna. W pierwszym barażowym spotkaniu o wejście do III ligi Polonia Bytom zremisowała w minioną sobotę u siebie z Ruchem Radzionków 1:1 (1:0). Rewanż zaplanowano na najbliższą środę 20 czerwca…

więcej >>>
Życie sportowe | 2018.06.17 | Edytor

Trzy srebra Podlińskiej

​Tenis ziemny. Bardzo dobry występ zawodników Górnika Bytom na zorganizowanych w Świdniku Młodzieżowych Mistrzostwach Polski u23. Z kolei na naszych kortach odbywał się VI Memoriał Jacka Widawskiego będący…

więcej >>>
Życie sportowe | 2018.06.17 | Edytor

Radzionkowianie mają dość odoru

​Kto podpisze petycję? Od lat mieszkańcy dzielnicy Radzionkowa Rojcy skarżą się na uciążliwy fetor dochodzący z leżącej na terenie Bytomia oczyszczalni ścieków Centralna.  Problem wydawał się…

więcej >>>
Życie miasta | 2018.06.17 | Edytor

Strażacy mają auto, które wiele może

​Ratownictwo totalne. Sprzętu, w który wyposażony jest nowy samochód ratunkowy bytomskiej straży pożarnej, mogłaby pozazdrościć niejedna stacjonarna stacja ratownicza, a wszystko to jest w stanie obsłużyć zaledwie trzech ludzi.

więcej >>>
Ciemna strona życia | 2018.06.17 | Edytor

Twardy facet o wielkim sercu

​Najcenniejszy dar. Młodszy aspirant Marcin Ciemka służy na co dzień mieszkańcom śródmieścia. Mało kto zna go jednak jako społecznika, który od wielu lat oddaje bezinteresownie krew…

więcej >>>
Środek życia | 2018.06.17 | Edytor

Emigracja wciąga jak odkurzacz

​Rozmowa z Edwardem Zymanem

więcej >>>
Środek życia | 2018.06.17 | Edytor

Militarni rządzili miastem

​Obozowisko w Miechowicach. Czołgi, wozy pancerne, pojazdy wojskowe i inne tego typu maszyny wraz z  obsługującymi je miłośnikami militariów opanowali w miniony weekend Bytom. Po raz…

więcej >>>
Środek życia | 2018.06.17 | Edytor

Kręcą u nas filmy, bo Bytom to niesamowicie wizualne miejsce

​Serial i fabuła. Filmowcy zjechali do naszego miasta. W ostatnich dniach w różnych punktach Bytomia kręcono sceny do serialu oraz filmu fabularnego. I co ważne, zapowiada się, że obydwa będą…

więcej >>>
Środek życia | 2018.06.17 | Edytor

18 czerwca 2018

imieniny:
Marka, Elżbiety

Bytom
13°C

Ciśnienie: 1016 hPa

Galeria Tomenki

Nasze akcje

  • Panteon bytomski

    Cykl artykułów o ludziach, którzy na przestrzeni wieków zasłużyli się dla Bytomia. więcej >>>

Redakcja