Zb logo

  

   blogi   forum

Wiadomości

Komentarze / Blogi

Tomasz Nowak Tomasz Nowak

Kamera! Akcja! I nic nie widać

​Bytomski system monitoringu to 38 kamer non stop rejestrujących to,… więcej >>>


Marcin Hałaś Marcin Hałaś

Domki z kart

​Niemal równy rok temu pisałem w tym miejscu w komentarzu… więcej >>>


Witold Branicki Witold Branicki

Krajobraz po historycznym spadku

​Na 760-lecie lokacji Bytomia na prawie niemieckim Ratusz oraz jego… więcej >>>


Jacek Sonczowski Jacek Sonczowski

Święto policji w teatrze “Rozbark”

​Policjanci z bytomskiego garnizonu spotkali się w Bytomskim Teatrze Tańca… więcej >>>


Tomasz Nowak avatar
2016.05.30
Tomasz Nowak

Opłata za śmieci w górę, za wodę i ścieki bez zmian

​Ważne dla mieszkańców  decyzje finansowe podjęli podczas zorganizowanej 30 maja sesji Rady Miejskiej bytomscy radni. Podwyższyli oni wysokość opłaty za wywóz śmieci, a na dotychczasowym poziomie zachowali stawki opłat za dostarczenie wody i odbiór ścieków.Obecnie za śmieci bytomianie płacą miesięcznie 8 złotych od osoby (jeśli segregują odpady) lub też 14, jeśli tego nie robią. Notabene z urzędowych danych przedstawionych podczas obrad wynika, że segregowaniem zajmuje się aż 90 procent mieszkańców . Tym informacjom nikt jednak wiary nie daje, są one niewiarygodne nawet dla urzędników. Od 1 lipca obydwie stawki wzrosną o 3 złote, a więc wywóz odpadów kosztować nas będzie odpowiednio 11 i 17 złotych. Nie zmieni się firma, a w zasadzie konsorcujm firm odpowiedzialnych za odbiór śmieci. Zadanie to gmina powierzyła im na półtora roku bezprzetargowo. Nie wzrosną natomiast stawki za metr sześcienny wody i taką samą ilość ścieków. Więcej o sesji i tym, co się na niej działo przeczytasz w kolejnym wydaniu naszego tygodnika.  


News był oglądany 3598 razy.
  • Ocena - 0 0 głosów
   


Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy

nazywam sie Milion
napisał
31.05.2016
o 06:36

I w koncu sie wyjasnilo. Kara nalizona na BPK za wysypisko smieci (skladowisko odpadow) w wysokosci 34Miliony juz wiadomo ze bedzie zrekompensowana pidwyzka dla mieszkancow. Kto odpowiada za ten chaos w BPK?  Kiedy ich rozliczy prezydent? Ps. Ciekawe czy bedzie wzmianka o obecnosci posla Kukiz 15 Tomasza Jaskòły i jego przywolaniu do porzadku Zumby i Parkingowego bussinesmena grin co sie wielkimi politykami mianowali jeszcze pol roku temu przy starcie do wyborow parlamentarnych.

EWA
napisał
31.05.2016
o 08:25

BZDURY KARA ZA BPK NIE MA NIC WSPÓLNEGO Z PODWYZKĄ
PODWYZKE WINDUJĘ I ZGARNIA URZĄ MYLICIE LUDZIE POJECIA !!!

nax
napisał
31.05.2016
o 21:12

U pani Ewy z myśleniem wszystko ok?  Czy tabletki się skończyły??

Bytom to najmilsze miasto POLSKI
napisał
02.06.2016
o 19:28

Co to za miasto gdzie można nałożyć na mieszkańców w trakcie roku podwyżkę rzędu 37,5% na opłacie za wywóz śmieci i wszyscy to przyjmują z najmilszą przyjemnością ?

Bytom kraina mlekiem i czekoladą (kiedyś węglem i stalą)
słynąca. Najmilsi Bytomianie huuuuraaaaa.
podziękujmy Prezydentowi i Radzie Miasta.

Jan
napisał
14.06.2016
o 09:48

W Bytomiu jest około 160 tysięcy mieszkańców płacących za odbiór śmieci, ale czy tylko śmieci dotyczą wyłącznie człowieka? Czy posiadacze psów nie wytwarzają dodatkowych ton śmieci? Czy nie powinni za to też ponosić koszty?
Czy wtedy stawka jednostkowa nie byłaby niższa?
W Bytomiu piesków jest około 30 tysięcy , więc łatwo policzyć, jak by to było.
artykuły z tego wydania

Lewica stawia na Czubaka

​Na szybko. Były dwukrotny przewodniczący Rady Miejskiej Jan Kazimierz Czubak to kolejny kandydat na prezydenta Bytomia. Wystawia go Sojusz Lewicy Demokratycznej – Lewica Razem, który po…

więcej >>>
Życie miasta | 2018.09.21 | Edytor

PiS rozbije układ

​Zjechali ministrowie. Bytomskie Prawo i Sprawiedliwość oficjalnie zaprezentowało swego kandydata na prezydenta miasta. W inauguracji kampanii Mariusza Janasa wzięli udział członkowie rządu, parlamentarzyści, wojewoda śląski, a także poseł do…

więcej >>>
Życie miasta | 2018.09.21 | Edytor

Prawybory już 5 października

​Zapraszamy! 5 października po raz kolejny zapraszamy na prawybory „Życia Bytomskiego”. Spotykamy się na ulicy Dworcowej i wybieramy prezydenta Bytomia. Zapraszamy wszystkie komitety wyborcze oraz przede wszystkim…

więcej >>>
Życie miasta | 2018.09.21 | Edytor

Daleko od górnictwa, czyli jak promuje się Bytom

​Z przytupem. Na kanale Youtube można obejrzeć nowy film promujący Bytom. Jest świetny: efektowny, dynamicznie zmontowany i daleki od stereotypowego postrzegania naszego miasta. 

więcej >>>
Życie miasta | 2018.09.21 | Edytor

Politycy z Warszawy razem z Wołoszem

​Przywieźli wsparcie. Dawno nie mieliśmy w naszym mieście tak wielu znanych ogólnopolskich polityków jednocześnie. W minioną środę zawitali do nas liderzy Koalicji Obywatelskiej. Przyjechali, by poprzeć kandydującego na…

więcej >>>
Życie miasta | 2018.09.21 | Edytor

Bytomski blues zabrzmi na „Rawie”

Zagrają w „Spodku”. Bytomski zespół KSW  BLUES po raz pierwszy w swojej karierze zagra podczas tegorocznej XXXVII edycji Rawy Blues, największej tego typu imprezie w Polsce.

więcej >>>
Życie miasta | 2018.09.21 | Edytor

Rycząc, budzili lwa

​Duma przywrócona. Śpiący na bytomskim Rynku lew był bohaterem minionego tygodnia. Postarała się o to grupka bytomskich licealistów, inicjatorów akcji „Obudzimy lwa”. Młodym ludziom zależało na tym,…

więcej >>>
Życie miasta | 2018.09.21 | Edytor

Chodzić z kijami każdy może

​Zdrowo i przyjemnie. Bytomianka Katarzyna Marondel jest jedną z instruktorek promujących ogólnopolski projekt Nordic Walking na receptę. Zajęcia odbywają się co czwartek w Miechowicach, a liczba chętnych jest jedną z największych…

więcej >>>
Życie sportowe Środek życia | 2018.09.21 | Edytor

Od śmierci nikt się nie wykręci

​„Trupia” wystawa w muzeum. Katafalk, trumna, klepsydry, kostucha – otwarcie takiej wystawy powinno odbyć się w Dzień Zaduszny albo tzw. Halloween. Niemniej niezależnie od pory – na ekspozycję…

więcej >>>
| 2018.09.21 | Marcin Hałaś

Studenci seniorzy znowu się kształcą

​Indeksy dla nowych. Ponad 650 osób powyżej 50. roku życia uczęszcza na zajęcia Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Kolejny rok akademicki zainaugurował on podczas ceremonii zorganizowanej w Centrum…

więcej >>>
Środek życia | 2018.09.21 | Edytor

Krew nie dla wampirów

​Młodzież nie zawiodła. Już po raz XI nasz Rynek był miejscem Bytomskiej Wampiriady, imprezy zaadresowanej do honorowych dawców krwi. Podobnie jak w poprzednich latach najchętniej dzieliła się…

więcej >>>
Środek życia | 2018.09.21 | Edytor

Stary czerwony smok do wymiany

​Śródmieście. Ta informacja ucieszy najbardziej najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Zużyty już czerwony smok, główna atrakcja placu zabaw na placu Słowiańskim, zostanie wymieniony na nowy. Stanie się…

więcej >>>
Życie dzielnic | 2018.09.21 | Edytor

25 września 2018

imieniny:
Aurelii, Władysława

Bytom
4°C

Ciśnienie: 1026 hPa

Galeria Tomenki

Nasze akcje

  • Panteon bytomski

    Cykl artykułów o ludziach, którzy na przestrzeni wieków zasłużyli się dla Bytomia. więcej >>>

Redakcja