Zb logo

  

   blogi   forum

Wiadomości

Komentarze / Blogi

Tomasz Nowak Tomasz Nowak

Kamera! Akcja! I nic nie widać

​Bytomski system monitoringu to 38 kamer non stop rejestrujących to,… więcej >>>


Marcin Hałaś Marcin Hałaś

Domki z kart

​Niemal równy rok temu pisałem w tym miejscu w komentarzu… więcej >>>


Witold Branicki Witold Branicki

Krajobraz po historycznym spadku

​Na 760-lecie lokacji Bytomia na prawie niemieckim Ratusz oraz jego… więcej >>>


Jacek Sonczowski Jacek Sonczowski

Święto policji w teatrze “Rozbark”

​Policjanci z bytomskiego garnizonu spotkali się w Bytomskim Teatrze Tańca… więcej >>>


Tomasz Nowak avatar
2017.09.24
Tomasz Nowak

Prezydent kontra odpady

​Prezydent Bytomia Damian Bartyla przekazał organom ścigania kilkusetstronicowy „Materiał dowodowy w sprawie nieprawidłowości w zakresie gospodarki odpadami”. To dokument opracowany na jego prywatne zlecenie przez agencję detektywistyczną. 

 Szczegółowo opisuje on proceder zwożenia do Bytomia i składowania tu nielegalnych, często niebezpiecznych odpadów. Prezydent zdecydował się na ten krok, bo uznał, że instytucje powołane do zajęcia się problemem nie podejmują właściwych działań, a samo prawo sprzyja przestępcom. Bartyla nie tylko złożył doniesienie, ale również zainicjował kampanię społeczną pod hasłem "Czysty Bytom. Czysty kraj". Jej celem jest połączenie środowisk walczących z zasypywaniem naszego miasta odpadami. Akcję ma koordynować rada społeczna złożona z urzędników oraz aktywistów społecznych. W wyniku prac tego zespołu powstać ma instrukcja doraźnego reagowania dla miejskich jednostek i służb prewencyjnych. Prezydent liczy też, że doprowadzi do zmian prawnych  pozwalających na radzenie sobie w tego sytuacjach. Pojawiły się już jednak głosy, że organy ścigania ze względów proceduralnych nie będą mogły oprzeć się na zeranych materiałach. 


News był oglądany 3935 razy.
  • Ocena - 4 1 głosów
   


Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy

Adrian
napisał
24.09.2017
o 12:20

Skoro prywatne zlecenie, to rozumiem, że za własne pieniądze. Nie mówiąc o tym, że materiał ma tylko wartość propagandową

Sebastain
napisał
27.09.2017
o 18:25

Nie za własne tylko za .... “sponsorskie”, jak sam bartyla przyznał na sesji. Dla mnie to co robi ten facet to pajacowanie. Ten materiał z mocy prawa nadaje się tylko na hasiok.
To on się nazywa prawnikiem (bez aplikacji)

Erwin Gaska
napisał
03.10.2017
o 09:11

Postawa prezydenta to uniki i kreowanie niewinności. Prawda jest inna lecz oczywista:  pod nieczujnym okiem UM zwozi się do Bytomia tysiące ton odpadów będących zagrożeniem dla mieszkańców. Interes kwitnie, Prezydent jak w stolicy udaje niewinnego. Bytom pod rządem tego Pana to tragedia, upadek moralny i degrengolada.

Piotr Bruzda
napisał
03.10.2017
o 14:42

Jeżeli Prezydent wynajmuje firmę detektywistyczną do pracy w zakresie identyfikowania zagrożeń porządku i czystości w gminie, w tym przypadku: odpadami, to w takim razie rozumiem, że bytomska straż miejska pod komendą emerytowanego policjanta nie wykonuje już zadań z ustawy o strażach gminnych, a to oznacza, że Pan Prezydent rozwiąże ją i w ten sposób zaoszczędzi pieniądze na kolejne wielostronicowe raporty. Resztę będzie można przeznaczyć na składki ZUS dla urzędników. Rozumiem także, że komendant miejski policji poda się do dymisji, bo sprawa odpadów na pewno nie jest jego sukcesem..

Ciekawe, kiedy Rutkowski zostanie zaangażowany do pracy w UM. Może przejmie schedę po Ostrowskim i po Walasku łącznie. Wtedy byłby oberpolicmajstrem z kompetencjami o jakich Bytom nie słyszał.

W każdym razie wynajęcie detektywa to kompromitacja służb mundurowych pod policyjną komendą.

Czas na zmianę.

Dobrą zmianę.

Kacper
napisał
03.10.2017
o 18:00

Hasiok z Bytomia to kompromitacja nie tylko służb mundurowych, ale także el Prezidą P. Inokio, urzędników z ekologii centralnej, wojewódzkiej, miejskiej i wiejskiej.

Bartyla musi odejść.
A z nim cały układ.

Marcin Hałaś
napisał
03.10.2017
o 18:59

Pitor Bruzda - komentarz 10/10. Aż żałuję, że to nie ja napisałem…

Adrian
napisał
03.10.2017
o 21:03

@ “Piotr Bruzda”, a właściwie Panie Arturze, były komendancie, może by tak podnieść przyłbicę, krytykując swojego następcę? Jest Pan osobą publiczną, a to zobowiązuje do jakichś zasad. Pozdrawia hejtujący obserwator.

Artur Paczyna
napisał
04.10.2017
o 07:06

Panie Adrianie,

Wywołany do tablicy śpieszę z odpowiedzią.
Od 1.06.2013 roku nie jestem osobą publiczną.
Jeżeli ma Pan inną wiedzę na ten temat, proszę o wskazanie podstaw, dla których Pan tak twierdzi.

Jako nienawistny (hate = nienawidzić) obserwator - przynajmniej tak o sobie Pan pisze - powinien Pan zauważyć, że gdy mam coś do powiedzenia, zabieram głos pod swoim nazwiskiem.

W przeciwieństwie do Pana.

Powyższe nie oznacza, że nie podzielam opinii Piotra Bruzdy w kwestii kompromitacji służb mundurowych. Wręcz przeciwnie.

Adam
napisał
04.10.2017
o 17:01

Panie Paczyna problem odpadów w Bytomiu nie jest od dziś, był także za pana kadencji. Ale kiedy pan pełnił funkcje komendanta wolał pan ścigać małolatów na rynku za użycie czerwonej gwiazdy gdyż problem śmieci był dla ciebie zbyt skomplikowany. Tak więc nie pyszcz na forum tylko przeproś i odejdź w niepamięć! I trochę więcej szacunku dla Adriana bo to jeden z tych którzy tobie płacili pensje a teraz będą płacić emeryturkę!

Adrian
napisał
04.10.2017
o 23:56

Panie Arturze, śpieszę z odpowiedzią, oczywiście nie tak szybko jak Pan.
Czy jest Pan osobą publiczną?
Jako Prezes Rady Głównej Śląskiego Środowiska Wiernych Tradycji Łacińskiej:
- organizował marsz dla życia i rodziny
http://zyciebytomskie.pl/index.php/ZB/blog/tysic-nie-dwiecie
http://zyciebytomskie.pl/index.php/ZB/arch_art/maszerowali-dla-ycia-i-rodziny
- pisał protest do Watykanu w sprawie koncertu w kościele
http://zyciebytomskie.pl/index.php/ZB/news/dlaczego-kocio-zrezygnowa-z-festiwaluwego-koncertu  (wśród komentujących Piotr Bruzda).
Oprócz spraw wiary, Piotr Bruzda toczył wojenkę o Artura Paczynę, komentuje i zna się na przepisach dotyczących SM, jak mało kto
http://zyciebytomskie.pl/index.php/ZB/news/pytania-o-komendanta
http://zyciebytomskie.pl/index.php/ZB/blog/kamera-akcja-i-nic-nie-wida
Charakterystyczne przerwy akapitowe nie są jedyną cechą rozpoznawalną, jest jeszcze numer IP (kiedyś red. Hałaś o tym Panu napisał).
To, że podziela Pan poglądy “Piotra Bruzdy”, to zrozumiałe, jak ze swoimi też się zgadzam.
Pana wypowiedź nie dała odpowiedzi. Zapytam wprost.
Czy na tym forum pisząc komentarze podpisuje się Pan jedynie swoim imieniem i nazwiskiem, czy używa również nicków? Dziękuję z góry za odpowiedź i pozdrawiam.

Erwin Gaska
napisał
05.10.2017
o 12:55

Pan były komendant zapomina, jak wyglądała organizacja jego podopiecznych ze SM. Jakie były priorytety mandatowe?  Co robiła SM jak poproszono o interwencje na osiedlach?
Tak więc jak się chce być osobą publiczną, a jest Pan były komendant chociażby jako Prezes Wiernych i twórca listów tu i tam, to się trzeba podpisać. A nie strugać aniołka jako Piotruś.Czyżby to były nawyki jeszcze z opery?

Baltazar Gąbka herbu Zielona Pietruszka
napisał
05.10.2017
o 14:29

nie rozumiem, co jest złego, że ktoś używa nicka na forum?
daje glowe, ze cichociemnych jest tutaj więcej. w koncu musza gdzies odreagować. I tak sobie mysle, ze Adrian, Adam i inni do nich należą. Chowają się za nickiem a innym robią z tego wyrzut. Jak Kali.

Adrian
napisał
05.10.2017
o 15:25

@Baltazar, przykro że ni zrozumiałeś, przecztaj podesłane linki. Pod nickiem ów Pan nawala na swojego następce, a siebie chwali…

Don Pedro z Krainy Deszczowców
napisał
05.10.2017
o 21:31

pytanie do redkacji - czy nr IP to też tajemnica dziennikarska? Bo jeśli nie, to byłby ciekawy scenarusz: 50 twarzy PAczyny….

Piotr Bruzda
napisał
06.10.2017
o 18:19

Panie Komendancie, mam nadzieję, że nie da się Pan sprowokować przez miejscowych hejterów, których żądania ujawnienia używanych przez Pana nicków są kuriozalne, zważywszy że sami zasłaniają się nickami.

Myślę, że dopóki administrator forum ŻB nie wprowadzi zasad, jakie są na innych forach (rejestracja i komentarze pod własnym nazwiskiem i imieniem) lub wszyscy użytkownicy tego forum posługujący się nickami nie ujawnią swoich personaliów w możliwy do zweryfikowania sposób, żądania hejterów należy odłożyć ad calendas graecas.

Adrianowi (kimkolwiek jest) dziękuję za pozytywną ocenę moich wypowiedzi. Tak, to prawda, w odróżnieniu od wielu innych tu piszących, staram się pisać merytorycznie, w sposób jasny i uporządkowany oraz nie obrażający interlokutorów. Przy okazji Adrianie, sądziłem dotąd, że mamy rok 2017, ale Twój wpis z wrzutką z danymi, które świadczą o Twoim baaaaardzo dużym zainteresowaniu byłym komendantem, świadczy, że daleko nam do tej daty, raczej bliżej do roku 1987, gdy każdemu przeciwnikowi politycznemu zakładano teczkę i zbierano na niego haki i różne materiały, które mogły się przydać w odpowiednim momencie. Odnoszę wrażenie, że to nie przypadek, że za każdym razem, gdy publicznie wypowiada się Paczyna, praktycznie to samo grono hejterów i fajterów zaczyna walić na oślep, podbijać negatywne lajki i żądać, żeby były komendant wreszcie zamilkł, rozpłynął się we mgle, zniknął. Ciekawe, czy zrobiłeś to sam z własnej woli, czy też ktoś Tobą steruje. Osobiście odnoszę wrażenie, że są to działania planowe i dobrze przemyślane. A to uzasadnia zadanie pytania o źródło - bo cel jest jasny, inspiracji w tym jazgocie.

Panie Marcinie, dziękuję za dobre słowo. To zaszczyt usłyszeć z Pana ust komplement. Przy okazji pozdrawiam zespół Życia Bytomskiego i redaktora Tomasza Nowaka.

Adamowi (młodemu lewackiemu pionierowi starego systemu) chciałbym doradzić, aby wzmógł swoją aktywność na tym i innych forach. Nic bardziej nie zniechęca ludzi do idei marskizmu-leninizmu-stalinizmu-maoizu, jak chamskie, skrajnie antyklerykalne oraz świadczące o ignorancji wpisy, o czym świadczą notowania lewicowych organizacji i partii o postpezetpeerowskim rodowodzie. Twój wiek może tłumaczyć wiele, ale musisz pamiętać, że pod tą szerokością geograficzną ludzie doświadczyli wszystkich „dobrodziejstw” komunizmu i nie dadzą się zwieść byle anarchosyndykaliście lub innemu amatorowi komunizmu spod znienawidzonego znaku czerwonej gwiazdy i sierpa i młota. Przyznam, że nie rozumiem Twojej Miłości do systemu kłamstwa i zbrodni (kilkadziesiąt milionów ofiar widocznie to za mało), ale skoro taką pałasz do niego estymą, zawsze możesz wybrać „wolność” w którymś z istniejących komunistycznych krajów. Kim i Korea Północna przyjmą Cię z otwartymi ramionami … do obozu reedukacji. Zostaw tylko w domu komórkę i zegarek, bo i tak Ci je zabiorą.

 

Piotr Bruzda
napisał
06.10.2017
o 18:20

Państwo (w końcu nigdy nie wiadomo, czy pod męskim nickiem nie ma kobiety) hejterzy.
Wasze „wrzutki nickowe” to nic innego jak próba odwrócenia uwagi od katastrofy, która dotknęła Bytom. Dodam, katastrofy wielopłaszczyznowej: ekologicznej (odpady), finansowej (pętla zadłużeniowa), demograficznej i ludnościowej (wyludnienie), infrastrukturalnej (stan budynków i dróg) i sportowej (PB w IV lidze) oraz bezrobocia (wskaźnik zatrudnienia – nie mylić z propagandową stopą bezrobocia - jeden z najgorszych w Polsce), że wymienię najważniejsze. Szczęśliwie, tym razem wrzutka się nie udała. Ale pomyślcie w przyszłości dwa razy, zanim w wątku dotyczącym odpadów, zaczniecie grillować byłego i nie boję się tego napisa: dobrego i uczciwego urzędnika mającego zasługi dla miasta. Jeżeli to ostatnie stwierdzenie Wam się nie podoba, to chętnie przedstawię fakty. Skoro mamy na tapecie odpady, warto przypomnieć, że to w okresie komendantury Paczyny, proceder ten został skutecznie ograniczony. Dla przykładu przypomnę sprawę kamer zakupionych przez niego (dzięki wsparciu Koja) w celu monitorowania terenów, które upodobali sobie wysypujący odpady. Dzięki nim, dynamicznie wzrosła wykrywalność wykroczeń i liczba ukaranych. Patrole konne i praca 24h/dobę też zrobiły swoje. Dodatkowo, dzięki aktywności bytomskiej straży miejskiej i środkom Gminy, sukcesywnie likwidowano dzikie wysypiska śmieci. W efekcie tych działań, nagłaśnianych przez lokalne media, spadła liczba wykroczeń, a tym samym miejsc zaśmieconych. Ponadto, warto przypomnieć sprawę 260 ton odpadów zwożonych na ulicę Ostatnią w Łagiewnikach oraz podobną sprawę z ul. Długiej na Stroszku. Ta pierwsza zakończyła się opróżnieniem dołu przez przedsiębiorcę i skierowaniem sprawy do WIOŚ (mało kto pamięta, że WIOŚ odmówił ukarania przedsiębiorcy i konieczna był interwencja komendanta w Warszawie w GIOŚ. Ostatecznie WIOŚ nie ukarał p. M. dla przykładu wysoką karą, co wydaje się praprzyczyną obecnych problemów), ta druga: dzięki skutecznej kontroli dołów przez bytomskich strażników miejskich - prowadzeniem inwestycji w sposób nie zagrażający środowisku. Sprawą odpryskową były kłopoty radnego, który był pełnomocnikiem przedsiębiorcy. Pisała o tym szeroko prasa lokalna. Dzięki skutecznym działaniom oraz zdiagnozowaniu przyczyn (oznakowanie dróg dojazdowych w okolicach ul. Pasteura w Bobrku, treść decyzji wydawanych przez Wydział Ekologii Urzędu Miejskiego) zwożenia odpadów na Bobrek, radykalnie zmniejszyła się aktywność amatorów szybkiego i nieuczciwego zarobku. Losy Paczyny pokazują, że komuś przeszkadzała jego aktywność i efekty działań także w tym obszarze.

Bytom nie ma szczęścia do gospodarza, który zamiast przepompowywać publiczne pieniądze do prywatnych kieszeni lub bezsensownego zadłużania się, przedstawiłby plan naprawy (odbudowy, sanacji) i rozwoju oraz go konsekwentnie realizował nie zapominając o ludziach.  Bytom potrzebuje ludzi, którzy chcąc w nim mieszkać, żyć i pracować, podejmą trud pracy na jego rzecz walcząc o lepszą przyszłość, akceptując program naprawczy pełen wyrzeczeń.

Stąd mój i nie tylko mój postulat. Bytom potrzebuje uczciwego, ukierunkowanego na sprawy miasta gospodarza, którego – poza krótkim okresem rządów Janusza Paczochy oraz (pod pewnymi zastrzeżeniami dotyczącymi arogancji jego ekipy i chybionymi pomysłami reformy szkół oraz kwestii zadłużania miasta) Piotra Koja – nie miał. Dodam, gospodarza – menadżera, który zna miasto, jego problemy. Najlepiej, żeby nie był powiązany z żadną partią polityczną. Który miałby wolę  pracy na jego rzecz za symboliczną pensję, gospodarza wprowadzającego program naprawczy bez gwarancji osiągnięcia sukcesu. Dobrze byłoby też, aby miał wokół siebie zaufanych ludzi, myślących podobnie, tworzących razem zgodną drużynę, ukierunkowaną na realizacje celu. Czy ktoś taki się znajdzie? Czy Bytomianie zaakceptują jego program i jemu powierzą swój los? A może jest na wyciągnięcie ręki, tylko wiadomo kto robi wszystko, aby go nie dopuścić do gry.

Po ludzku, sprawa Bytomia wydaje się przesądzona, ale zawsze istnieje szansa. Wystarczy tylko chcieć spróbować.

 

Adam
napisał
08.10.2017
o 07:18

Panie Bruzda, niech mi Pan wyjaśni kim jest dziś lewak? To ten co nie chodzi na miesięcznicę? A może ten który ma wąskie nogawki spodni? A może ten który jeszcze sobie nie wytatuował znaku Polski Walczącej na d.upie?
Chyba jestem lewakiem, bo jeżeli Piotrowicz z PIS i Prokurator PRL nim nie jest, to ja chce nim być, Jeżeli lewakiem nie jest Duda z Solidarności (były ormowiec) to ja chce tym bardziej być lewakiem!

A tak na marginesie powracając do PRL

Jaki PRL był to każdy kto w tych czasach żył dobrze wie. Były dobre strony PRL i czarne strony. Ale takiego zakłamania politycznego jakie ma miejsce dzisiaj to nawet PRL nie widział! Jaruzelskiego cenię za jedno, nigdy ten człowiek nie wyparł się swoich poglądów (nie chce wnikać czy były słuszne) w odróżnieniu do WAS mam tu na myśli polityków i popleczników. Wy dzisiaj drzecie swoje mordy na komunę, a gwarantuje, że komuna by wróciła to byście darli te swoje parszywe mordy na III RP. Skaczecie z kwiatka na kwiatek, wystarczy że ktoś wam da więcej. Wasze kręgosłupy są stworzone z g.ówna!

Adrian
napisał
10.10.2017
o 20:48

@ Artur Paczyna vel Piotr Bruzda, nie doczekałem się odpowiedzi na proste pytanie:
Czy na tym forum pisząc komentarze podpisuje się pan jedynie swoim imieniem i nazwiskiem?
Więc zapytam jeszcze raz:
Czy ARTURZE PACZYNO hejtuje pan swojego następcę ukrywając się pod nickiem PIOTR BRUZDA, a swoje dokonania, oczywiście w swoim mniemaniu, z ukrycia wychwala?
Czy pan podpisuje się jedynie swoim imieniem i nazwiskiem na tym forum, jak zapewniał?
Moje pytania proste, ale odpowiedź trudna, bo albo kłamstwo i grzech ciężki, albo zbłaźnienie….

PS. Insynuacje jakobym był sterowany, cytat:
“czy zrobiłeś to sam z własnej woli, czy też ktoś Tobą steruje. Osobiście odnoszę wrażenie, że są to działania planowe i dobrze przemyślane. A to uzasadnia zadanie pytania o źródło”.
Świadczą  jedynie chorej megalomanii.
Co do hejtowania, zhejtowałem pana wpis, bo nie lubię kłamców.
Co do ukrywania się pod nickiem, od pierwszego mojego wpisu, to już prawie pięć, znane jest moje imię i nazwisko w redakcji ŻB.
Czekam na odpowiedź, czy istnieje pan Bruzda, czy jednie chodząca bzdura…
artykuły z tego wydania

Lewica stawia na Czubaka

​Na szybko. Były dwukrotny przewodniczący Rady Miejskiej Jan Kazimierz Czubak to kolejny kandydat na prezydenta Bytomia. Wystawia go Sojusz Lewicy Demokratycznej – Lewica Razem, który po…

więcej >>>
Życie miasta | 2018.09.21 | Edytor

PiS rozbije układ

​Zjechali ministrowie. Bytomskie Prawo i Sprawiedliwość oficjalnie zaprezentowało swego kandydata na prezydenta miasta. W inauguracji kampanii Mariusza Janasa wzięli udział członkowie rządu, parlamentarzyści, wojewoda śląski, a także poseł do…

więcej >>>
Życie miasta | 2018.09.21 | Edytor

Prawybory już 5 października

​Zapraszamy! 5 października po raz kolejny zapraszamy na prawybory „Życia Bytomskiego”. Spotykamy się na ulicy Dworcowej i wybieramy prezydenta Bytomia. Zapraszamy wszystkie komitety wyborcze oraz przede wszystkim…

więcej >>>
Życie miasta | 2018.09.21 | Edytor

Daleko od górnictwa, czyli jak promuje się Bytom

​Z przytupem. Na kanale Youtube można obejrzeć nowy film promujący Bytom. Jest świetny: efektowny, dynamicznie zmontowany i daleki od stereotypowego postrzegania naszego miasta. 

więcej >>>
Życie miasta | 2018.09.21 | Edytor

Politycy z Warszawy razem z Wołoszem

​Przywieźli wsparcie. Dawno nie mieliśmy w naszym mieście tak wielu znanych ogólnopolskich polityków jednocześnie. W minioną środę zawitali do nas liderzy Koalicji Obywatelskiej. Przyjechali, by poprzeć kandydującego na…

więcej >>>
Życie miasta | 2018.09.21 | Edytor

Bytomski blues zabrzmi na „Rawie”

Zagrają w „Spodku”. Bytomski zespół KSW  BLUES po raz pierwszy w swojej karierze zagra podczas tegorocznej XXXVII edycji Rawy Blues, największej tego typu imprezie w Polsce.

więcej >>>
Życie miasta | 2018.09.21 | Edytor

Rycząc, budzili lwa

​Duma przywrócona. Śpiący na bytomskim Rynku lew był bohaterem minionego tygodnia. Postarała się o to grupka bytomskich licealistów, inicjatorów akcji „Obudzimy lwa”. Młodym ludziom zależało na tym,…

więcej >>>
Życie miasta | 2018.09.21 | Edytor

Chodzić z kijami każdy może

​Zdrowo i przyjemnie. Bytomianka Katarzyna Marondel jest jedną z instruktorek promujących ogólnopolski projekt Nordic Walking na receptę. Zajęcia odbywają się co czwartek w Miechowicach, a liczba chętnych jest jedną z największych…

więcej >>>
Życie sportowe Środek życia | 2018.09.21 | Edytor

Od śmierci nikt się nie wykręci

​„Trupia” wystawa w muzeum. Katafalk, trumna, klepsydry, kostucha – otwarcie takiej wystawy powinno odbyć się w Dzień Zaduszny albo tzw. Halloween. Niemniej niezależnie od pory – na ekspozycję…

więcej >>>
| 2018.09.21 | Marcin Hałaś

Studenci seniorzy znowu się kształcą

​Indeksy dla nowych. Ponad 650 osób powyżej 50. roku życia uczęszcza na zajęcia Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Kolejny rok akademicki zainaugurował on podczas ceremonii zorganizowanej w Centrum…

więcej >>>
Środek życia | 2018.09.21 | Edytor

Krew nie dla wampirów

​Młodzież nie zawiodła. Już po raz XI nasz Rynek był miejscem Bytomskiej Wampiriady, imprezy zaadresowanej do honorowych dawców krwi. Podobnie jak w poprzednich latach najchętniej dzieliła się…

więcej >>>
Środek życia | 2018.09.21 | Edytor

Stary czerwony smok do wymiany

​Śródmieście. Ta informacja ucieszy najbardziej najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Zużyty już czerwony smok, główna atrakcja placu zabaw na placu Słowiańskim, zostanie wymieniony na nowy. Stanie się…

więcej >>>
Życie dzielnic | 2018.09.21 | Edytor

26 września 2018

imieniny:
Wawrzyńca, Kosmy

Bytom
13°C

Ciśnienie: 1035 hPa

Galeria Tomenki

Nasze akcje

  • Panteon bytomski

    Cykl artykułów o ludziach, którzy na przestrzeni wieków zasłużyli się dla Bytomia. więcej >>>

Redakcja