Zb logo

  

   blogi   forum

Wiadomości

Komentarze / Blogi

Tomasz Nowak Tomasz Nowak

Kamera! Akcja! I nic nie widać

​Bytomski system monitoringu to 38 kamer non stop rejestrujących to,… więcej >>>


Marcin Hałaś Marcin Hałaś

Dobra koalicja, a przynajmniej najlepsza

Od wyborów samorządowych Bytomiem rządzi koalicja KO-PiS, czyli Koalicji Obywatelskiej… więcej >>>


Witold Branicki Witold Branicki

Krajobraz po historycznym spadku

​Na 760-lecie lokacji Bytomia na prawie niemieckim Ratusz oraz jego… więcej >>>


Jacek Sonczowski Jacek Sonczowski

Święto policji w teatrze “Rozbark”

​Policjanci z bytomskiego garnizonu spotkali się w Bytomskim Teatrze Tańca… więcej >>>


Tomasz Nowak avatar
2018.02.27
Tomasz Nowak

Radny Kostek przeszedł z PO do PiS

​Niespodziewana roszada w bytomskiej Radzie Miejskiej. Będący dotąd członkiem klubu Platformy Obywatelskiej Andrzej Kostek przeniósł się do klubu Prawa i Sprawiedliwości. Oficjalnie wiadomość tę podano podczas sesji zwołanej na 26 lutego. Kostek tłumaczy swą polityczną woltę względami "ideowymi oraz perspektywicznymi". W jesiennych wyborach samorządowych zamierza ubiegać się o mandat radnego z list PiS. W efekcie PO ma dziś czterech rajców, a PiS już sześciu. 


News był oglądany 4130 razy.
  • Ocena - 3 4 głosów
   


Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy

Lolek
napisał
27.02.2018
o 12:17

I bardzo dobrze.

franzy
napisał
27.02.2018
o 18:15

człowieka nie znam, Ale mandat powinien złozyc - ktoś na niego głosował jak był w innym ugrupowaniu.

Adam
napisał
27.02.2018
o 18:20

To nie są żadni politycy. Oni nie mają kręgosłupów. Jak można zmienić partię która rożni się fundamentalnie od nowej partii. Ten człowiek jest tam dla kasy! Honoru za grosz, gdyby ktoś mu obiecał większą kasę za przeobrażenie się w kobietę, to by dzisiaj ŻB pisało o nowych cyckach Kostka.

Jolka
napisał
27.02.2018
o 21:03

Człowieku! Chyba nie wiesz co się w tym mieście dzieje! Poczytaj ost numer Życia bytomskiego-jak radni Pyrk i inni się skarżą, że sa zastraszani…dziwni ludzie stoją pod ich domami… to do czego dopuścił obecny prezydent jest niedopuszczalne! 
A to, że ktoś jest na liście w klubie jakiejś partii, np PO to nie oznacza, że jest w tej partii, bo może być na przykład bezpartyjny!
I tak jest właśnie z Panem Kostkiem, który nigdy nie był w żadnej partii!!! Chociaż gazety piszą czasami inaczej…bezprawnie moim zdaniem….Pozdrawiam i życzę miłego dnia!    Bez obrażania innych:)

Latający Ślązak
napisał
27.02.2018
o 21:51

Bytomski PiS rośnie w siłę, jest już radna Pakosz, teraz Kostek.
Brakuje jeszcze radnych typu Gajowiak, albo Bula do kolekcji.
Radnego Kostka trochę rozumiem, siedzieć w ” jednej ławce” z Wołoszem, to żadna przyjemność.

Adam
napisał
28.02.2018
o 04:54

Jolka przeczytaj swój komentarz. Gościu wchodził do rady z listy PO ale był bezpartyjny? A teraz w swojej bezpartyjności wchodzi do klubu PiS, to po co mu te partie jak jest bezpartyjny? Nikt nam nie będzie mówił, że białe jest białe a czarne jest czarne!

seba
napisał
28.02.2018
o 13:06

Jolka - to Andrzej Kostek ? Sam sobie piszesz komenty, ze jesteś bezpartyjny ? Facet , od zawsze byłes w klubie PO , chociaż nigdy nie powinienes w nim być  (masz wymarzone poglądy pisiorskie). Kiedys pis cie nie chciało,co ? a dzisiaj chce ? -  ale siara. Kregosłup Ci się rozsypał , w drobiazgi !!

Lol
napisał
28.02.2018
o 14:38

... no i maja sie czego bac ! Ludzie biora co jakis czas ostre bukiety kwiatow do rak i beda je rozdawac. Zaczna od politykow a skoncza na biednych przedsiebiorcach ktozy nie moga wiekszych wynagrodzen placic bo trzeci AudiQ7 dla Syna kupil, a 4 willa od
kochanicy jeszcze nie skonczona. Juz 75 lat sie nic wiekszego nie dzialo, ale sie powoli zbiera.

Imię i Nazwisko
napisał
01.03.2018
o 08:01

Andrzej Kostek sam sobie zasłużył na nieprzyjemne komentarze.
Politycznie zaczynał w okolicach monarchistów, później była bytomska prawica, AWS, PO, teraz PiS.

Ale trzeba przyznać, że to dobry radny.

Może jego wygibasy klubowe są podyktowane realizmem politycznym związanym ze skutecznym wyborem do Rady, aby mógł pomagać ludziom? A może to zwykły koniunkturalizm.

W każdym razie, to jego sumienie.

Waldemar Bartosik
napisał
03.03.2018
o 12:15

Andrzeja Kostka zawsze wyróżniał na tle Rady poziom intelektualny i narracyjny.
Wielka strata dla PO, niezasłużona korzyść dla PiS.

Marcin Hałaś
napisał
04.03.2018
o 10:39

Zapraszam do lektury mego felietonu z cyklu “Pióro na sztorc” poświęconego A. Kostkowi, który ukaże się w ŻB 5 marca. Oto fragment (bynajmniej nie ten “najmocniejszy:):
Przyznam, że cieszę się – bo Kostek to porządny człowiek. Do Platformy po prostu nie pasował. Andrzej nosił w klapie marynarki stópki 8-tygodniowego dziecka w życiu prenatalnym – symbol działaczy pro-life. Musiał więc kiepsko czuć się w jednym klubie z Joanną Stępień, która popierając tzw. czarny protest środowisk proaborcyjnych fotografowała się pod transparentem z wulgarnym hasłem „Pierońskie gizdy łapy precz od mojej…”.
Ale patrząc na decyzję Andrzeja Kostka – czuję też głęboki niesmak. Chłopie, uciekasz jak szczur z tonącego okrętu Platformy 9 miesięcy przed wyborami samorządowymi. Wcześniej miałeś dużo czasu – jednak byłeś w Platformie, kiedy jej akcje stały wysoko. Nie przeszkadzały ci wówczas jej niegodziwości, więc teraz nie mów o względach ideowych. Po prostu – ewakuujesz się z tonącego okrętu i robisz z PiS-em dobry dla obu stron geszeft

Imię i Nazwisko
napisał
06.03.2018
o 09:43

Redaktor MH tnie ostro jak brzytwa.

Szkoda tylko, że tak wybiórczo i rzadko korzysta z dziennikarskich narzędzi. Jakoś nie ciął, gdy barwy zmieniali Napierała, Kurzątkowski, Pakosz i inni.
To nie najlepiej świadczy o profesjonalizmie. Pytania o intencje pozostają.

Geszeft to dobre słowo. Zważywszy słabość struktur PiS w Bytomiu i nie tylko, za co trzeba podziękować lokalnym baronom (przecież nie będą robić sobie konkurencji). Przyjmą każdego, kto pozwoli im na osiągnięcie dobrego wyniku (byle nie za dobrego, bo władzy to my nie chcemy - bycie opozycją zupełnie nam wystarcza). A to, że z PZPR, czy innej PO, mniejsza o to. Jak widać do budowy socjalizmu patriotycznego przyda się każdy. Z wyjątkiem tych, którzy przez lata bezinteresownie służyli Polsce, i na serio brali podział na My i Oni. Dla nich nie ma miejsca. Za mało elastyczni i zbyt uczciwi. Za twarde głowy i sztywny kręgosłup. No i nie ma na nich haka. Jak nimi sterować? Takich nie chcemy. Poradzimy sobie bez nich. A wybory? Co tam wybory, jak 99.9 % (już niedługo) popiera politykę rządu. Wynik znamy już dzisiaj.

Co do Andrzeja Kostka. Wyborcy zweryfikują jego decyzję.

Marcin Hałaś
napisał
06.03.2018
o 10:01

Drogi Anonimie - Radna Pakosz przeszła do PiS-u z bezpartyjnego BIS-u, który u zarania, sześć lat temu współdziałał z PiS-em w kwestii odwołania prezydenta Koja z Platformy Obywatelskiej. Do tej decyzji nie mam zastrzeżeń. U Kurzątkowskiego koniunkturalizm jest odwrotnie proporcjonalny w stosunku do kultury osobistej: przyczepiał się już do wszystkiego z wyjątkiem pociągu pancernego. Jeżeli “weźmie” go PiS, znaczy że partia za z pociągu przyzwoitość wysiada na przystanku władza. Ale w to wątpię. Napierała - jak w ping-pongu, typowy zawodnik obrotowy. Ot, co.

Szkoda godki
napisał
06.03.2018
o 12:39

“Imię i Nazwisko” pasuje do PiS-u idealnie, jak miał możliwości, to wypłacał sobie premie i to uczciwie. Szkoda komendanta, a raczej komentarza.

Pyrsk
napisał
07.03.2018
o 08:32

“Szkoda godki” pasuje jak ulał do PiS. Jak brakuje argumentów, odgrzewa stare kotlety i prowokuje jak stary ubek.

Ania
napisał
09.03.2018
o 20:34

Nie zagłosuję na PiS.

Polityka obdarowywania jednych kosztem drugich jest nie do przyjęcia a raczej jest wielce niesprawiedliwa. Właśnie się dowiedziałam, że w ramach ŚKUP nie kupię już biletu okresowego z limitem. Oznacza to, że będę musiała zapłacić za bilet o 20% więcej niż do tej pory. Teraz rozumiem, co znaczy, że dzieci i młodzież mają bilety za darmo. Raczej moim kosztem, a nie za darmo. Moje dzieci nie miały takiej szansy. Musiałam z pensji opłacać zarówno ich dojazdy, jak i książki oraz mleko w szkole. Teraz uczniowie mają to wszystko za darmo. Oprócz tego dostają jogurty i owoce za darmo. Do tego trzeba dodać 500 + dla tych spod szczęśliwej gwiazdy, którzy urodzili się później niż ja a ich dzieci również później niż moje dzieci. Porozmawiajcie z bytomskimi wielodzietnymi rodzinami, które nie otrzymali 500 +, bo mają dzieci pomiędzy 18 a 24 rokiem życia co o was sądzą. Nigdy nie wyciągałam ręki po nieswoje, czy państwowe. Ledwo wiążąc koniec z końcem. Teraz, gdy moje studiujące dzieci potrzebują o wiele więcej niż kiedyś, nie tylko że nie mam wsparcia, ale jeszcze zabiera mi się kolejne środki z tej samej pensji. Uważam, że to wielka niesprawiedliwość. Tym bardziej, że daje się tym, którzy nie mają przeważnie dochodu lub są na garnuszku państwa. Uważam, że w ramach obecnego systemu podatkowego tylko kwota wolna od podatku w wysokości najniższej krajowej x 12 miesięcy oraz brak zaliczek do tej kwoty jest sprawiedliwym rozwiązaniem. Tak jest w innych krajach. A jak państwo chciało dawać na dzieci, to trzeba było dać wszystkim dzieciom uczącym się po mniejszej kwocie. A tak, to zostaje gorycz i poczucie, że się jest frajerem. Według GUS program 500 + nie przyczynił się do odwrócenia trendu katastrofy demograficznej. Urodziło się o 1000 dzieci więcej niż zmarło ogółem obywateli. Dwa miliardy złotych wyrzucone w błoto. Jak ktoś chce mieć dzieci, będzie je miał. Rodziły się w czasie wojny, w stanie wojennym, to będą się rodzić w IV RP. Przeżyłam socjalizm w wydaniu sowieckim, więc nie chcę po raz kolejny płacić za poronione pomysły tym razem socjalistów patriotycznych. Dzisiaj zamykają złodziei i aferzystów, ale jutro, jak zapełnią nimi więzienia, zabiorą się za uczciwych obywateli, którzy cokolwiek mają. W końcu nie po to uszczelniają system podatkowy, aby było normalnie. Ja im nie wierzę. Ich propaganda sukcesu na mnie nie działa. Tzw. konwencja antyprzemocowa dalej obowiązuje, aborcja eugeniczna ma się świetnie, obrót ziemią rolną został de facto wstrzymany (nawet za Stalina i Bieruta była większa wolność - wtedy do 2 hektarów, teraz jest 0,3 ha), polityka zagraniczna oparta na egzotycznych sojuszach i machanie stępioną szabelką to w perspektywie recydywa 1939 roku. I tak można mnożyć. Dla kogo jest to państwo? Co zrobiliście z zasadą równości i sprawiedliwości wy politycy z PiSu? Co stało się z waszym kręgosłupem, że przygarniacie szczury z różnych tonących łodzi? Naprawdę myślicie, że wystarczy pokazać się w kościele, żeby na ten lep zdobyć głosy katolików? Naprawdę sądzicie, że DTV zwany Wydarzeniami jest lepszy w propagandzie do Faktów TVN lub Wydarzeń Polsatu? Polska przed waszymi rządami była podzielona. Teraz wykopaliście Rów Mariański nie pomiędzy polityków, ale pomiędzy zwykłymi ludźmi.

To jak traktujecie sprawy państwa widać w Bytomiu jak w soczewce. Dopóki będziecie wspierać układ tutaj, nikt wam nie powinien ufać. Mam nadzieję, że jesienią wyborcy pokażą wam czerwoną kartkę. Pycha kroczy przed upadkiem. Niesprawiedliwość będzie pomszczona.

Artur P.
napisał
09.03.2018
o 22:13

Do Pani Ani, z uwagą przeczytałem ten wpis i czuję w tej wypowiedzi tzw. “drugie dno” i osobę o prawicowych poglądach, mającą żal do bytomskiego PiS. Ostatni akapit o tym dobitnie świadczy. Na kogo będzie Pani głosowała jesienią?
Dodam, że nigdy nie głosowałem na PiS.

Psychiatra
napisał
12.03.2018
o 00:20

Pani Ani, gdzie Pani zniknęła?

Janek
napisał
13.03.2018
o 08:19

Pani Aniu, zapomniała Pani napisać jeszcze o darmowych książkach, ale papierkiem lakmusowym jest inny obszar. Stosunek władzy do wyborców. Tak długo, jak będzie pięcioprocentowy próg wyborczy i metoda D’Hondta przy liczeniu głosów, która wspiera tych, co dostają najwięcej, tak długo będzie układ magdalenkowy.

Ania
napisał
13.03.2018
o 08:27

Nie zniknęłam jak widać.
Na dziś, nie mam na kogo głosować.
Nie rozumiem tego tekstu o drugim dnie. Napisałam tak jak czuję i co mnie boli. Wolałabym, aby zwolennicy PiSu merytorycznie ze mną dyskutowali, ale jak widzę nie są do tego zdolni i brakuje im argumentów.

Dziękuję Janku za uwagę. Rzeczywiście zapomniałam o książkach.

Na prawie wyborczym się nie znam, ale to ciekawe, co napisałeś

Artur Paczyna
napisał
13.03.2018
o 08:34

Z uwagi na wprowadzające w błąd czytelników pozory, Informuję, że wpis sygnowany pseudonimem “Artur P.” nie jest moim wpisem.

Mam nadzieję, że administrator forum podejmie działania zmierzające do wyeliminowanie złodziei cudzej tożsamości.

 
artykuły z tego wydania

Komu się marzy miejsce w parlamencie?

​Kandydaci wystąp. Bytomianie jak zwykle powalczą o mandaty posłów i senatorów. Konkretne nazwiska podało na razie jedynie Prawo i Sprawiedliwość. Listy kandydatów pozostałych ugrupowań poznamy na…

więcej >>>
Życie miasta | 2019.08.19 | Tomasz Nowak

Przejedź się tramwajem z Wojciechem Korfantym

​Historia w wagonie. Powstańczy tramwaj kursował w miniony piątek po naszym mieście. Ponownie pojawi się tu w najbliższy czwartek. Warto się nim przejechać, by w niestandardowy sposób dowiedzieć się czegoś…

więcej >>>
Życie miasta | 2019.08.19 | Edytor

Sami sobie sprzątamy miasto

​Społecznicy w akcji. W Bytomiu chyba nastała moda na czyny społeczne polegające na sprzątaniu wybranego fragmentu miasta. Ostatnio dzięki takim inicjatywom ładniej i czyściej zrobiło się na placu Kościuszki…

więcej >>>
Życie miasta | 2019.08.19 | Edytor

Będzie remont torów do Stroszka

​Nadzieje i obawy. Na tę informację pasażerowie czekali od dawna. Wiosną przyszłego roku rozpocznie się kompleksowa modernizacja siedmiokilometrowego torowiska tramwajowego pomiędzy skrzyżowaniem ulic Powstańców Warszawskich z Sądową, a zajezdnią…

więcej >>>
Życie miasta | 2019.08.19 | Edytor

Ratownicy górniczy defilowali z żołnierzami

​Najpierw ćwiczyli. 24 przedstawicieli bytomskiej Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego wzięło udział w zorganizowanej na ulicach Katowic defiladzie z okazji Święta Wojska Polskiego. Ratownicy zaprezentowali się bardzo dobrze. 

więcej >>>
Życie miasta | 2019.08.19 | Edytor

„Terytorialsi” są wśród nas

​Pamięć i tradycja. Rozpoczęli w rocznicę wybuchu Powstania warszawskiego, a zakończą 16 sierpnia w dniu obchodów setnej rocznicy wybuchu I Powstania Śląskiego. W Bytomiu rozpoczęła szkolenie pierwsza grupa „terytorialsów”.

więcej >>>
Życie miasta | 2019.08.19 | Edytor

Pomniki były dwa

​Kawałek lokalnej historii. Stojący przy ulicy Żołnierskiej w Górnikach pomnik powstańców śląskich ma bardzo ciekawą historię, którą opowiedziało nam mieszkające w pobliskim domu nauczyciela małżeństwo: Czesława i Henryk Paligowie. 

więcej >>>
Życie miasta Życie dzielnic | 2019.08.19 | Edytor

Jak górnicy szli przez zieloną granicę

​Bytomskie ucieczki z PRL-u. Bytom ma swój spory rozdział w historii ucieczek z PRL-u na Zachód. Właśnie opisana została kolejna taka szalona eskapada – latem 1957 roku dwóch bytomskich górników…

więcej >>>
Środek życia | 2019.08.19 | Edytor

Jak bardzo skurczy się Bytom?

​Mało nas, coraz mniej. Bytom od lat systematycznie się wyludnia. Co roku tracimy po kilka tysięcy mieszkańców. Zdaniem naukowców tej tendencji nic nie powstrzyma i w co trudno…

więcej >>>
Życie miasta Środek życia | 2019.08.19 | Edytor

Bana zagra po raz siódmy

​Blues na kołach. Ponad stu muzyków zapowiedziało swój udział w tegorocznej edycji bytomskiego festiwalu bluesowego „Bana Blues”. Z roku na rok impreza nabiera coraz większego rozmachu i przyciąga artystów…

więcej >>>
Środek życia Życie kulturalne | 2019.08.19 | Edytor

Jak w kilka godzin uszyć nerkę?

​Kobiety przy maszynach. By osiągnąć swój cel zużyły kilka metrów materiału, jeszcze więcej nici, a także złamały kilka igieł. Uczestniczek warsztatów krawieckich zorganizowanych w zeszłą sobotę w Atrium Plejada…

więcej >>>
Środek życia | 2019.08.19 | Edytor

Festiwal Muzyka Narodów: czas na wielki finał

​Impreza niezwykła. Festiwal Muzyka Narodów to wydarzenie, którego pozazdrościć mogą nam miasta o wiele większe i uważane za bardziej nastawione na kulturę wysoką. W najbliższą niedzielę jego tegoroczną edycję…

więcej >>>
Środek życia Życie kulturalne | 2019.08.19 | Edytor

19 sierpnia 2019

imieniny:
Bolesława, Juliana

Galeria Tomenki

Nasze akcje

  • Panteon bytomski

    Cykl artykułów o ludziach, którzy na przestrzeni wieków zasłużyli się dla Bytomia. więcej >>>

Redakcja