Zb logo

  

   blogi   forum

Wiadomości

Komentarze / Blogi

Tomasz Nowak Tomasz Nowak

Kamera! Akcja! I nic nie widać

​Bytomski system monitoringu to 38 kamer non stop rejestrujących to,… więcej >>>


Marcin Hałaś Marcin Hałaś

O przepływach elektoratu

​Przepływy elektoratu...

O tym się zawsze pisze przed drugą turą.… więcej >>>


Witold Branicki Witold Branicki

Krajobraz po historycznym spadku

​Na 760-lecie lokacji Bytomia na prawie niemieckim Ratusz oraz jego… więcej >>>


Jacek Sonczowski Jacek Sonczowski

Święto policji w teatrze “Rozbark”

​Policjanci z bytomskiego garnizonu spotkali się w Bytomskim Teatrze Tańca… więcej >>>


Tomasz Nowak avatar
2018.02.27
Tomasz Nowak

Radny Kostek przeszedł z PO do PiS

​Niespodziewana roszada w bytomskiej Radzie Miejskiej. Będący dotąd członkiem klubu Platformy Obywatelskiej Andrzej Kostek przeniósł się do klubu Prawa i Sprawiedliwości. Oficjalnie wiadomość tę podano podczas sesji zwołanej na 26 lutego. Kostek tłumaczy swą polityczną woltę względami "ideowymi oraz perspektywicznymi". W jesiennych wyborach samorządowych zamierza ubiegać się o mandat radnego z list PiS. W efekcie PO ma dziś czterech rajców, a PiS już sześciu. 


News był oglądany 3420 razy.
  • Ocena - 3 4 głosów
   


Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy

Lolek
napisał
27.02.2018
o 12:17

I bardzo dobrze.

franzy
napisał
27.02.2018
o 18:15

człowieka nie znam, Ale mandat powinien złozyc - ktoś na niego głosował jak był w innym ugrupowaniu.

Adam
napisał
27.02.2018
o 18:20

To nie są żadni politycy. Oni nie mają kręgosłupów. Jak można zmienić partię która rożni się fundamentalnie od nowej partii. Ten człowiek jest tam dla kasy! Honoru za grosz, gdyby ktoś mu obiecał większą kasę za przeobrażenie się w kobietę, to by dzisiaj ŻB pisało o nowych cyckach Kostka.

Jolka
napisał
27.02.2018
o 21:03

Człowieku! Chyba nie wiesz co się w tym mieście dzieje! Poczytaj ost numer Życia bytomskiego-jak radni Pyrk i inni się skarżą, że sa zastraszani…dziwni ludzie stoją pod ich domami… to do czego dopuścił obecny prezydent jest niedopuszczalne! 
A to, że ktoś jest na liście w klubie jakiejś partii, np PO to nie oznacza, że jest w tej partii, bo może być na przykład bezpartyjny!
I tak jest właśnie z Panem Kostkiem, który nigdy nie był w żadnej partii!!! Chociaż gazety piszą czasami inaczej…bezprawnie moim zdaniem….Pozdrawiam i życzę miłego dnia!    Bez obrażania innych:)

Latający Ślązak
napisał
27.02.2018
o 21:51

Bytomski PiS rośnie w siłę, jest już radna Pakosz, teraz Kostek.
Brakuje jeszcze radnych typu Gajowiak, albo Bula do kolekcji.
Radnego Kostka trochę rozumiem, siedzieć w ” jednej ławce” z Wołoszem, to żadna przyjemność.

Adam
napisał
28.02.2018
o 04:54

Jolka przeczytaj swój komentarz. Gościu wchodził do rady z listy PO ale był bezpartyjny? A teraz w swojej bezpartyjności wchodzi do klubu PiS, to po co mu te partie jak jest bezpartyjny? Nikt nam nie będzie mówił, że białe jest białe a czarne jest czarne!

seba
napisał
28.02.2018
o 13:06

Jolka - to Andrzej Kostek ? Sam sobie piszesz komenty, ze jesteś bezpartyjny ? Facet , od zawsze byłes w klubie PO , chociaż nigdy nie powinienes w nim być  (masz wymarzone poglądy pisiorskie). Kiedys pis cie nie chciało,co ? a dzisiaj chce ? -  ale siara. Kregosłup Ci się rozsypał , w drobiazgi !!

Lol
napisał
28.02.2018
o 14:38

... no i maja sie czego bac ! Ludzie biora co jakis czas ostre bukiety kwiatow do rak i beda je rozdawac. Zaczna od politykow a skoncza na biednych przedsiebiorcach ktozy nie moga wiekszych wynagrodzen placic bo trzeci AudiQ7 dla Syna kupil, a 4 willa od
kochanicy jeszcze nie skonczona. Juz 75 lat sie nic wiekszego nie dzialo, ale sie powoli zbiera.

Imię i Nazwisko
napisał
01.03.2018
o 08:01

Andrzej Kostek sam sobie zasłużył na nieprzyjemne komentarze.
Politycznie zaczynał w okolicach monarchistów, później była bytomska prawica, AWS, PO, teraz PiS.

Ale trzeba przyznać, że to dobry radny.

Może jego wygibasy klubowe są podyktowane realizmem politycznym związanym ze skutecznym wyborem do Rady, aby mógł pomagać ludziom? A może to zwykły koniunkturalizm.

W każdym razie, to jego sumienie.

Waldemar Bartosik
napisał
03.03.2018
o 12:15

Andrzeja Kostka zawsze wyróżniał na tle Rady poziom intelektualny i narracyjny.
Wielka strata dla PO, niezasłużona korzyść dla PiS.

Marcin Hałaś
napisał
04.03.2018
o 10:39

Zapraszam do lektury mego felietonu z cyklu “Pióro na sztorc” poświęconego A. Kostkowi, który ukaże się w ŻB 5 marca. Oto fragment (bynajmniej nie ten “najmocniejszy:):
Przyznam, że cieszę się – bo Kostek to porządny człowiek. Do Platformy po prostu nie pasował. Andrzej nosił w klapie marynarki stópki 8-tygodniowego dziecka w życiu prenatalnym – symbol działaczy pro-life. Musiał więc kiepsko czuć się w jednym klubie z Joanną Stępień, która popierając tzw. czarny protest środowisk proaborcyjnych fotografowała się pod transparentem z wulgarnym hasłem „Pierońskie gizdy łapy precz od mojej…”.
Ale patrząc na decyzję Andrzeja Kostka – czuję też głęboki niesmak. Chłopie, uciekasz jak szczur z tonącego okrętu Platformy 9 miesięcy przed wyborami samorządowymi. Wcześniej miałeś dużo czasu – jednak byłeś w Platformie, kiedy jej akcje stały wysoko. Nie przeszkadzały ci wówczas jej niegodziwości, więc teraz nie mów o względach ideowych. Po prostu – ewakuujesz się z tonącego okrętu i robisz z PiS-em dobry dla obu stron geszeft

Imię i Nazwisko
napisał
06.03.2018
o 09:43

Redaktor MH tnie ostro jak brzytwa.

Szkoda tylko, że tak wybiórczo i rzadko korzysta z dziennikarskich narzędzi. Jakoś nie ciął, gdy barwy zmieniali Napierała, Kurzątkowski, Pakosz i inni.
To nie najlepiej świadczy o profesjonalizmie. Pytania o intencje pozostają.

Geszeft to dobre słowo. Zważywszy słabość struktur PiS w Bytomiu i nie tylko, za co trzeba podziękować lokalnym baronom (przecież nie będą robić sobie konkurencji). Przyjmą każdego, kto pozwoli im na osiągnięcie dobrego wyniku (byle nie za dobrego, bo władzy to my nie chcemy - bycie opozycją zupełnie nam wystarcza). A to, że z PZPR, czy innej PO, mniejsza o to. Jak widać do budowy socjalizmu patriotycznego przyda się każdy. Z wyjątkiem tych, którzy przez lata bezinteresownie służyli Polsce, i na serio brali podział na My i Oni. Dla nich nie ma miejsca. Za mało elastyczni i zbyt uczciwi. Za twarde głowy i sztywny kręgosłup. No i nie ma na nich haka. Jak nimi sterować? Takich nie chcemy. Poradzimy sobie bez nich. A wybory? Co tam wybory, jak 99.9 % (już niedługo) popiera politykę rządu. Wynik znamy już dzisiaj.

Co do Andrzeja Kostka. Wyborcy zweryfikują jego decyzję.

Marcin Hałaś
napisał
06.03.2018
o 10:01

Drogi Anonimie - Radna Pakosz przeszła do PiS-u z bezpartyjnego BIS-u, który u zarania, sześć lat temu współdziałał z PiS-em w kwestii odwołania prezydenta Koja z Platformy Obywatelskiej. Do tej decyzji nie mam zastrzeżeń. U Kurzątkowskiego koniunkturalizm jest odwrotnie proporcjonalny w stosunku do kultury osobistej: przyczepiał się już do wszystkiego z wyjątkiem pociągu pancernego. Jeżeli “weźmie” go PiS, znaczy że partia za z pociągu przyzwoitość wysiada na przystanku władza. Ale w to wątpię. Napierała - jak w ping-pongu, typowy zawodnik obrotowy. Ot, co.

Szkoda godki
napisał
06.03.2018
o 12:39

“Imię i Nazwisko” pasuje do PiS-u idealnie, jak miał możliwości, to wypłacał sobie premie i to uczciwie. Szkoda komendanta, a raczej komentarza.

Pyrsk
napisał
07.03.2018
o 08:32

“Szkoda godki” pasuje jak ulał do PiS. Jak brakuje argumentów, odgrzewa stare kotlety i prowokuje jak stary ubek.

Ania
napisał
09.03.2018
o 20:34

Nie zagłosuję na PiS.

Polityka obdarowywania jednych kosztem drugich jest nie do przyjęcia a raczej jest wielce niesprawiedliwa. Właśnie się dowiedziałam, że w ramach ŚKUP nie kupię już biletu okresowego z limitem. Oznacza to, że będę musiała zapłacić za bilet o 20% więcej niż do tej pory. Teraz rozumiem, co znaczy, że dzieci i młodzież mają bilety za darmo. Raczej moim kosztem, a nie za darmo. Moje dzieci nie miały takiej szansy. Musiałam z pensji opłacać zarówno ich dojazdy, jak i książki oraz mleko w szkole. Teraz uczniowie mają to wszystko za darmo. Oprócz tego dostają jogurty i owoce za darmo. Do tego trzeba dodać 500 + dla tych spod szczęśliwej gwiazdy, którzy urodzili się później niż ja a ich dzieci również później niż moje dzieci. Porozmawiajcie z bytomskimi wielodzietnymi rodzinami, które nie otrzymali 500 +, bo mają dzieci pomiędzy 18 a 24 rokiem życia co o was sądzą. Nigdy nie wyciągałam ręki po nieswoje, czy państwowe. Ledwo wiążąc koniec z końcem. Teraz, gdy moje studiujące dzieci potrzebują o wiele więcej niż kiedyś, nie tylko że nie mam wsparcia, ale jeszcze zabiera mi się kolejne środki z tej samej pensji. Uważam, że to wielka niesprawiedliwość. Tym bardziej, że daje się tym, którzy nie mają przeważnie dochodu lub są na garnuszku państwa. Uważam, że w ramach obecnego systemu podatkowego tylko kwota wolna od podatku w wysokości najniższej krajowej x 12 miesięcy oraz brak zaliczek do tej kwoty jest sprawiedliwym rozwiązaniem. Tak jest w innych krajach. A jak państwo chciało dawać na dzieci, to trzeba było dać wszystkim dzieciom uczącym się po mniejszej kwocie. A tak, to zostaje gorycz i poczucie, że się jest frajerem. Według GUS program 500 + nie przyczynił się do odwrócenia trendu katastrofy demograficznej. Urodziło się o 1000 dzieci więcej niż zmarło ogółem obywateli. Dwa miliardy złotych wyrzucone w błoto. Jak ktoś chce mieć dzieci, będzie je miał. Rodziły się w czasie wojny, w stanie wojennym, to będą się rodzić w IV RP. Przeżyłam socjalizm w wydaniu sowieckim, więc nie chcę po raz kolejny płacić za poronione pomysły tym razem socjalistów patriotycznych. Dzisiaj zamykają złodziei i aferzystów, ale jutro, jak zapełnią nimi więzienia, zabiorą się za uczciwych obywateli, którzy cokolwiek mają. W końcu nie po to uszczelniają system podatkowy, aby było normalnie. Ja im nie wierzę. Ich propaganda sukcesu na mnie nie działa. Tzw. konwencja antyprzemocowa dalej obowiązuje, aborcja eugeniczna ma się świetnie, obrót ziemią rolną został de facto wstrzymany (nawet za Stalina i Bieruta była większa wolność - wtedy do 2 hektarów, teraz jest 0,3 ha), polityka zagraniczna oparta na egzotycznych sojuszach i machanie stępioną szabelką to w perspektywie recydywa 1939 roku. I tak można mnożyć. Dla kogo jest to państwo? Co zrobiliście z zasadą równości i sprawiedliwości wy politycy z PiSu? Co stało się z waszym kręgosłupem, że przygarniacie szczury z różnych tonących łodzi? Naprawdę myślicie, że wystarczy pokazać się w kościele, żeby na ten lep zdobyć głosy katolików? Naprawdę sądzicie, że DTV zwany Wydarzeniami jest lepszy w propagandzie do Faktów TVN lub Wydarzeń Polsatu? Polska przed waszymi rządami była podzielona. Teraz wykopaliście Rów Mariański nie pomiędzy polityków, ale pomiędzy zwykłymi ludźmi.

To jak traktujecie sprawy państwa widać w Bytomiu jak w soczewce. Dopóki będziecie wspierać układ tutaj, nikt wam nie powinien ufać. Mam nadzieję, że jesienią wyborcy pokażą wam czerwoną kartkę. Pycha kroczy przed upadkiem. Niesprawiedliwość będzie pomszczona.

Artur P.
napisał
09.03.2018
o 22:13

Do Pani Ani, z uwagą przeczytałem ten wpis i czuję w tej wypowiedzi tzw. “drugie dno” i osobę o prawicowych poglądach, mającą żal do bytomskiego PiS. Ostatni akapit o tym dobitnie świadczy. Na kogo będzie Pani głosowała jesienią?
Dodam, że nigdy nie głosowałem na PiS.

Psychiatra
napisał
12.03.2018
o 00:20

Pani Ani, gdzie Pani zniknęła?

Janek
napisał
13.03.2018
o 08:19

Pani Aniu, zapomniała Pani napisać jeszcze o darmowych książkach, ale papierkiem lakmusowym jest inny obszar. Stosunek władzy do wyborców. Tak długo, jak będzie pięcioprocentowy próg wyborczy i metoda D’Hondta przy liczeniu głosów, która wspiera tych, co dostają najwięcej, tak długo będzie układ magdalenkowy.

Ania
napisał
13.03.2018
o 08:27

Nie zniknęłam jak widać.
Na dziś, nie mam na kogo głosować.
Nie rozumiem tego tekstu o drugim dnie. Napisałam tak jak czuję i co mnie boli. Wolałabym, aby zwolennicy PiSu merytorycznie ze mną dyskutowali, ale jak widzę nie są do tego zdolni i brakuje im argumentów.

Dziękuję Janku za uwagę. Rzeczywiście zapomniałam o książkach.

Na prawie wyborczym się nie znam, ale to ciekawe, co napisałeś

Artur Paczyna
napisał
13.03.2018
o 08:34

Z uwagi na wprowadzające w błąd czytelników pozory, Informuję, że wpis sygnowany pseudonimem “Artur P.” nie jest moim wpisem.

Mam nadzieję, że administrator forum podejmie działania zmierzające do wyeliminowanie złodziei cudzej tożsamości.

 
artykuły z tego wydania

Przed nami wielkie inwestycje na torach

​Unia pomoże, my dołożymy. Przebudowa starych linii tramwajowych i budowa nowych – to czeka nas w najbliższych latach w naszym mieście. Inwestycję wspólnymi siłami poprowadzą gmina oraz spółka Tramwaje…

więcej >>>
Życie miasta | 2019.02.18 | Edytor

Rodziny radnych dostawały mieszkania poza kolejnością

​Wyjaśniają, sprawdzają. Sporo nieprawidłowości w sposobie działania w ostatnich latach Bytomskich Mieszkań wykryto podczas prowadzonej tam kontroli. Nowe władze naszego miasta na razie nie chcą ujawniać szczegółów, ale…

więcej >>>
Życie miasta | 2019.02.18 | Edytor

Ruszyła rewitalizacja miechowickiego zamku

​Ciekawe odkrycia. Rozpoczęła się odnowa miechowickiego zamku Tiele-Wincklerów, a w zasadzie ruin, które po nim pozostały. Prace potrwają do końca roku i pochłoną 9,5 miliona złotych. Przedsięwzięcie należące do…

więcej >>>
Życie miasta | 2019.02.18 | Edytor

Ponad 700 posiłków dla potrzebujących

​Głodnych nakarmić. Przeszło 700 ciepłych posiłków wydają każdego dnia rozsiane po całym mieście bytomskie kuchnie dla ubogich. Dla wielu z nich to jedyna szansa na to, by…

więcej >>>
Życie miasta | 2019.02.18 | Edytor

Szukamy pieniędzy na Becetkę

​Zbudujemy etapami? Mimo serii porażek nie rezygnujemy z Becetki. W całości na pewno jej nie zbudujemy, ale stworzenie kluczowej części jest zdaniem władz realne. Trzeba tylko znaleźć pieniądze.…

więcej >>>
Życie miasta | 2019.02.18 | Edytor

Abiturienci zagrali koncertowo

​Wieczór w operze. Wyjątkowy koncert na deskach Opery Śląskiej dali abiturienci Państwowej Szkoły Muzycznej I i II Stopnia. Towarzyszyli oni Polskiej Młodzieżowej Orkiestrze Symfonicznej i jej dyrygentowi Maciejowi Tomasiewiczowi.

więcej >>>
Środek życia Życie kulturalne | 2019.02.18 | Edytor

Łapacze snów i roboty z klocków

​Feriada Artystyczna. Mimo iż w Bytomskim Centrum Kultury wciąż trwa modernizacja (ten remont to nasza miejska „niekończąca się historia”) – to jak co roku odbywa się tam…

więcej >>>
Życie miasta | 2019.02.18 | Edytor

Miłość zaczęła się w kinie

​Babcia zrobiła niespodziankę. Ania i Szymon są parą od czterech lat. Poznali się w kinie i od tamtego momentu robią wszystko, by spędzać ze sobą jak najwięcej czasu. W walentynki…

więcej >>>
Środek życia | 2019.02.18 | Edytor

Plakaty opowiadają o klimacie

​Wystawa. Warto zajrzeć do radzionkowskiego Centrum Kultury Karolinka. Trwa tam wystawa plakatów ekologicznych „Ekoplakat: zmiany klimatyczne”. Ich autorami są artyści z całego świata, którzy temat potraktowali w bardzo…

więcej >>>
Środek życia Życie kulturalne | 2019.02.18 | Edytor

Do grającej szafy grosik wrzuć

​Sucha Góra. Z wielką pompą fetowali zakończenie pierwszej części roku szkolnego uczniowie Szkoły Podstawowej nr 38 w Suchej Górze. Dzieciaki udowodniły, że nie tylko dobrze śpiewają, ale również,…

więcej >>>
Życie dzielnic | 2019.02.18 | Edytor

Kreatywni rodzice, kreatywne dzieci

​Centrum. Z ciekawą propozycją skierowaną dla dzieci i ich rodziców wystąpili podczas trwających właśnie ferii zimowych przedstawiciele fundacji „Inicjatywa”. W placówce przy Powstańców Warszawskich zorganizowano kreatywne warsztaty.

więcej >>>
Życie dzielnic | 2019.02.18 | Edytor

Nowe lodowisko przy Pułaskiego! Może grać pierwszoligowa Polonia?

​Hokej. Prezydent Bytomia Mariusz Wołosz zdradził nam decyzję w sprawie lokalizacji nowego obiektu dla hokeja i sposobu jego budowy. Wypowiedział się też na temat męskiej drużyny Polonii. 

więcej >>>
Życie sportowe | 2019.02.18 | Witold Branicki

22 lutego 2019

imieniny:
Marty, Małgorzaty

Galeria Tomenki

Nasze akcje

  • Panteon bytomski

    Cykl artykułów o ludziach, którzy na przestrzeni wieków zasłużyli się dla Bytomia. więcej >>>

Redakcja