Zb logo

  

   blogi   forum

Wiadomości

Komentarze / Blogi

Tomasz Nowak Tomasz Nowak

Kamera! Akcja! I nic nie widać

​Bytomski system monitoringu to 38 kamer non stop rejestrujących to,… więcej >>>


Marcin Hałaś Marcin Hałaś

Domki z kart

​Niemal równy rok temu pisałem w tym miejscu w komentarzu… więcej >>>


Witold Branicki Witold Branicki

Krajobraz po historycznym spadku

​Na 760-lecie lokacji Bytomia na prawie niemieckim Ratusz oraz jego… więcej >>>


Jacek Sonczowski Jacek Sonczowski

Święto policji w teatrze “Rozbark”

​Policjanci z bytomskiego garnizonu spotkali się w Bytomskim Teatrze Tańca… więcej >>>


Tomasz Nowak avatar
2016.08.05
Tomasz Nowak

Wicepremier Morawiecki o szansach Bytomia

​Wicepremier rządu i minister rozwoju Mateusz Morawiecki odwiedził 4 sierpnia Bytom. Z dziennikarzami spotkał się z biurze posła Prawa i Sprawiedliwości Wojciecha Szaramy. Wizyta w naszym mieście była elementem dłuższego pobytu wiceszefa rządu na Górnym Śląsku. W Bytomiu Morawiecki sporo mówił o szansach, jakie daje nam 100 milionów euro, które mamy otrzymać na rewitalizację miasta. Jak twierdził, ważne byśmy przeznaczyli je na inwestycje przynoszące zyski i dające miejsca pracy.  - Nowe baseny, chodniki i inne obiekty ładnie wprawdzie wyglądają, ale to przedsięwzięcia kosztotwórcze - przekonywał Morawiecki. Sporo mówił też o konieczności odbudowy szkolnictwa zawodowego. - Dziś choć mamy bezrobocie, to brakuje nam fachowców. Szkolnictwo musi być dopasowane do potrzeb rynku zatrudnienia - twierdził wicepremier. Więcej czytaj w poniedziałkowym wydaniu naszego tygodnika.


News był oglądany 4324 razy.
  • Ocena - 3.6667 3 głosów
   


Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy

VIP
napisał
05.08.2016
o 22:06

PEC, BPK, BPK-audyt, gdzie jest Szarama ? Interweniują posłowie NIE z Bytomia a Szarama goni Pokemony….. i interpeluje w sprawie podziemnych korytarzy.

hung
napisał
05.08.2016
o 22:50

a pan Morawiecki to z jakiej bajki? może pn suche majtki na dnie morza ??? takich głupot już dawno nie słyszałem !!!

Mareeeczek
napisał
06.08.2016
o 17:15

Morawiecki w Bytomiu? Po co? Przecież od był w Gliwicach i Zabrzu, tam odwiedzał zakłady przemysłowe, a w Bytomiu to był tylko ich pisowski spęd. https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=926171820828207&id=832200916891965

VIP
napisał
06.08.2016
o 20:03

Troska posła Szaramy o losy Bytomia jak tak ogromna jak chęć wygrania przez niego wyborów na prezydenta Bytomia…....czyli , stoję na uboczu, może nikt mnie nie zauważy a PEC, BPK to nie moja bajka, tym bardziej, że popieramy Bartylę, miesiąc przed wyborami wycofamy się okrakiem i wystawimy swojego kandydata typu Janas czy coś. Oto cały Ja i bytomski PiS w pigułce.

Kabaret w Miechowicach
napisał
07.08.2016
o 22:59

Będzie kabaret na Miechowicach.
Ciekawe czy ten z żelem na włosach i nowy radny wuefista będa się mienili organizatorami. Poczekajmy niebawem się wyjaśni. Prezydent już czeka ze Staszkiem żeby jechać wózkiem i swoją obecnością uświetnił widowisko. Tak było teraz w sobotę.  Foto na bytom.pl

Zuza
napisał
10.08.2016
o 00:45

Dajcie Wacowi spokój! Jaki jest to jest, ale jest! Ze szkoły do ratusza i się stara, he he

były już Radny
napisał
10.08.2016
o 14:51

Mandat, który posiada każda osoba wybrana na radnego organu stanowiącego JST ma charakter tzw. „mandatu wolnego”. Oznacza to, że mimo obowiązku utrzymywania przez radnego więzi z mieszkańcami oraz ich organizacjami (organizacjami m.in. poprzez przyjmowanie zgłaszanych przez nich postulatów i przedstawianie ich organom JST do rozpatrzenia), radny w żaden sposób nie jest związany instrukcjami swoich wyborców (tak: art. 23 ust. 1 ustawy o samorządzie gminnym, art. 21 ust. 1 ustawy o samorządzie powiatowym oraz art. 23 ust. 1 ustawy o samorządzie województwa).

Powyższe oznacza, że radny, kierując się w wykonywaniu swojego mandatu dobrem danej jednostki samorządu terytorialnego i jej mieszkańców nie jest związany żadnymi instrukcjami ani poszczególnych wyborców, ani też ich grup (zarówno formalnych, jak i nieformalnych - CZYTAJ BIS).
artykuły z tego wydania

Lewica stawia na Czubaka

​Na szybko. Były dwukrotny przewodniczący Rady Miejskiej Jan Kazimierz Czubak to kolejny kandydat na prezydenta Bytomia. Wystawia go Sojusz Lewicy Demokratycznej – Lewica Razem, który po…

więcej >>>
Życie miasta | 2018.09.21 | Edytor

PiS rozbije układ

​Zjechali ministrowie. Bytomskie Prawo i Sprawiedliwość oficjalnie zaprezentowało swego kandydata na prezydenta miasta. W inauguracji kampanii Mariusza Janasa wzięli udział członkowie rządu, parlamentarzyści, wojewoda śląski, a także poseł do…

więcej >>>
Życie miasta | 2018.09.21 | Edytor

Prawybory już 5 października

​Zapraszamy! 5 października po raz kolejny zapraszamy na prawybory „Życia Bytomskiego”. Spotykamy się na ulicy Dworcowej i wybieramy prezydenta Bytomia. Zapraszamy wszystkie komitety wyborcze oraz przede wszystkim…

więcej >>>
Życie miasta | 2018.09.21 | Edytor

Daleko od górnictwa, czyli jak promuje się Bytom

​Z przytupem. Na kanale Youtube można obejrzeć nowy film promujący Bytom. Jest świetny: efektowny, dynamicznie zmontowany i daleki od stereotypowego postrzegania naszego miasta. 

więcej >>>
Życie miasta | 2018.09.21 | Edytor

Politycy z Warszawy razem z Wołoszem

​Przywieźli wsparcie. Dawno nie mieliśmy w naszym mieście tak wielu znanych ogólnopolskich polityków jednocześnie. W minioną środę zawitali do nas liderzy Koalicji Obywatelskiej. Przyjechali, by poprzeć kandydującego na…

więcej >>>
Życie miasta | 2018.09.21 | Edytor

Bytomski blues zabrzmi na „Rawie”

Zagrają w „Spodku”. Bytomski zespół KSW  BLUES po raz pierwszy w swojej karierze zagra podczas tegorocznej XXXVII edycji Rawy Blues, największej tego typu imprezie w Polsce.

więcej >>>
Życie miasta | 2018.09.21 | Edytor

Rycząc, budzili lwa

​Duma przywrócona. Śpiący na bytomskim Rynku lew był bohaterem minionego tygodnia. Postarała się o to grupka bytomskich licealistów, inicjatorów akcji „Obudzimy lwa”. Młodym ludziom zależało na tym,…

więcej >>>
Życie miasta | 2018.09.21 | Edytor

Chodzić z kijami każdy może

​Zdrowo i przyjemnie. Bytomianka Katarzyna Marondel jest jedną z instruktorek promujących ogólnopolski projekt Nordic Walking na receptę. Zajęcia odbywają się co czwartek w Miechowicach, a liczba chętnych jest jedną z największych…

więcej >>>
Życie sportowe Środek życia | 2018.09.21 | Edytor

Od śmierci nikt się nie wykręci

​„Trupia” wystawa w muzeum. Katafalk, trumna, klepsydry, kostucha – otwarcie takiej wystawy powinno odbyć się w Dzień Zaduszny albo tzw. Halloween. Niemniej niezależnie od pory – na ekspozycję…

więcej >>>
| 2018.09.21 | Marcin Hałaś

Studenci seniorzy znowu się kształcą

​Indeksy dla nowych. Ponad 650 osób powyżej 50. roku życia uczęszcza na zajęcia Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Kolejny rok akademicki zainaugurował on podczas ceremonii zorganizowanej w Centrum…

więcej >>>
Środek życia | 2018.09.21 | Edytor

Krew nie dla wampirów

​Młodzież nie zawiodła. Już po raz XI nasz Rynek był miejscem Bytomskiej Wampiriady, imprezy zaadresowanej do honorowych dawców krwi. Podobnie jak w poprzednich latach najchętniej dzieliła się…

więcej >>>
Środek życia | 2018.09.21 | Edytor

Stary czerwony smok do wymiany

​Śródmieście. Ta informacja ucieszy najbardziej najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Zużyty już czerwony smok, główna atrakcja placu zabaw na placu Słowiańskim, zostanie wymieniony na nowy. Stanie się…

więcej >>>
Życie dzielnic | 2018.09.21 | Edytor

25 września 2018

imieniny:
Aurelii, Władysława

Bytom
4°C

Ciśnienie: 1026 hPa

Galeria Tomenki

Nasze akcje

  • Panteon bytomski

    Cykl artykułów o ludziach, którzy na przestrzeni wieków zasłużyli się dla Bytomia. więcej >>>

Redakcja