Zb logo

  

   blogi   forum

Wiadomości

Komentarze / Blogi

Tomasz Nowak Tomasz Nowak

Kamera! Akcja! I nic nie widać

​Bytomski system monitoringu to 38 kamer non stop rejestrujących to,… więcej >>>


Marcin Hałaś Marcin Hałaś

Domki z kart

​Niemal równy rok temu pisałem w tym miejscu w komentarzu… więcej >>>


Witold Branicki Witold Branicki

Krajobraz po historycznym spadku

​Na 760-lecie lokacji Bytomia na prawie niemieckim Ratusz oraz jego… więcej >>>


Jacek Sonczowski Jacek Sonczowski

Święto policji w teatrze “Rozbark”

​Policjanci z bytomskiego garnizonu spotkali się w Bytomskim Teatrze Tańca… więcej >>>


Tomasz Nowak avatar
2016.07.15
Tomasz Nowak

Zaskakujące roszady na szczytach

​W ciągu kilku ostatnich dni przeżyliśmy w Bytomiu rzadko spotykaną serię przetasowań na najważniejszych stanowiskach.O zmianach w piłkarskiej Polonii Bytom oraz w spółce Bytomski Sport już pisaliśmy. To jednak nie wszystko. 15 lipca do dymisji podał się prezes Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Zenon Przywara, który przyszedł do spółki ledwie kilka miesięcy temu. Rada nadzorcza BPK powoła nowego prezesa w najbliższych dniach. Najprawdopodobniej zostanie nim Daniel Skiba. Na razie został on prokurentem spółki. Posadę straci dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Ryszard Witek. Pełniącą obowiązki szefa tej instytucji zostanie dotychczasowa wicedyrektor Iwona Szczudło. Drugim zastępca będzie odwołany ze stanowiska prezesa Bytomskiego Sportu i były szef Polonii Łukasz Wiejacha. Więcej w papierowym wydaniu naszego tygodnika.


News był oglądany 7907 razy.
  • Ocena - 3 6 głosów
   


Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy

Francik Komentator
napisał
16.07.2016
o 11:57

Kolejny etap bytomskiej błazenady…BPK i jego sytuację finasową należy przedstawić porównując sytuację sprzed Bartyli i obecną - zakres zniszczenia finansowego, wydrenowania spółki to obraz tego co z nią uczynił nijaki Zi*ba, syn Zi*by z gwizdkiem piłkarskim. Czy ktoś oczekiwał więcej od takiego człowieka, którego całym wcześniejszym osiągnięciem był handel detaliczny butlami gazowymi, jakieś Vitkovice czy coś podobnego. Był Zi*ba i spółka ma działkę na Magdaleny, na której na samym początku konieczna będzie analiza chemiczna i fizyczna tego co zostało tam zwiezione, przyjęte za kwoty poniżej cen rynkowych do zapełnienia niecki w czym po części zasługa pośrednika BARI i wybranemu przez nią zarządcy terenu. Pytanie ile pieniędzy mogłoby pozyskać BPK gdyby bezpośrednio zarządzało i pobierało opłaty za składowanie w rynkowych stawkach? Tylko czy wtedy byliby chętni do składowania to wątpię. Woda z otworów tarnogórskich nie płynie do Bytomiu a kosztawała drogo, bardzo drogo…a pan W. zrobił bardzo dobry interes pozbywając się za kilkanaście milionów czegoś co przynosi znaczne straty. Dziwi to że redaktor nie pisze o takich lokalnych aferach które rzutowały i będą jeszcze bardziej rzutować na wyniki spółki miejskiej jak i stratę miasta jako właściciela a pisze o sprawach kadrowych, na dodatek nieprawdę uprzedzając fakty. W tym kontekście widać poddańczość wobec kogoś z urzędu, pojawia się news który przekazała władza i jest on publikowany w sposób bezkrytyczny. Tego typu działania nie mają nic wspólnego z prawdziwym, rzetelnym dziennikarstwem ale to niestety są fakty które często już komentowano. Szkoda bo kiedyś ,,Życie Bytomskie” ludzie czytali z zaciekawieniem, obecnego ,,Życia Bartyli” nie trawią.

daniel szymura
napisał
16.07.2016
o 12:05

Faktycznie treść jest nieprawdaziwa, na stronie Powiatowego Urzędu Pracy jako dyrektor nadal figuruje Witek. A tak na marginesie - za co mieliby go odwoływać skoro ten malowany zarządca Bytomia wychwalał na sesji absolutoryjnej osiągnięcia, zasługi PUP? Dziesiątki milionów przerobione, czołowa pozycja bytomskiego PUP w regionie i takie podziękowanie. A co słychać u tej transakcyjnej Toborowej jako zbędnym, w PUP wicedyrektorze? Czyżby znowu jakiś pajac się zbłaźnił? Piszcie prawdę a nie bzdury. Wiejacha oczywiście pasuje do PUP, bo gdyby Koj go nie trzymał to byłby zapewne jego klientem czyli znowu wina Koja. Oj prezydencie zaufałeś właściwemu człowiekowi, ekspert od wszystkiego i niczego.

Pracownik BPK
napisał
16.07.2016
o 12:43

Skiba….oj ciekawe nazwisko…...będzie ciekawie bo to nie pierwszy jego kontakt ze spółką....... będzie się działo…... niech tak dalej czynią....

Prawa ręka Damiana
napisał
16.07.2016
o 13:37

Dyrektor PUP jest w okresie chronionym przed emerytura.
Jego zwolnienie to zemsta za odejście pewnej pani burmistrzowej. Odda sprawę do sądu pracy i będzie w glorii chwały wracał na swoje stanowisko.

Prezes BPK zobaczył pewnie raport Deloitte i się załamał.  Jak podnieść firmę gdy potop i tsunami strawiło ja po rządach ptaka nielota. Do tego ma nietykarna księgowa w zarządzie z zarzutami defraudacji gigantycznej kasy za czasów jej pracy w GPW. Warto podkreślić że osobiście odbierała statuetkę Gazela Biznesu dla GPW.  Rozpacz.

Wajcha poszedł zarejestrować się do PUP jako bezrobotny ale puścił oczko że pamięta jakie numery byly robione w Polonsi i BytSport to el prezydente wolał mu dać fuche po burmistrzowej. Kpina do sześcianu.

Redaktor Nowak jak zwykle liże tylna część ciała o brazowym zabarwieniu i bezwiednie informuje o zmianach kadrowych w mieście.  Ot tak. Mamy sezon ogórkowy to trochę pokisimy bytomskie piekielko

Opozycja w mieście to tylko pojedyncze wpisy kojota. Który na dodatek jest jedynym konstruktywnym pieniaczem. Żal bo żadne srodowiska chłopa nie wspiera a po rządach ekipy Polonii widać że to był ostatni kumaty prezydent i po ludzku żal że nie ma wpływu na to co w mieście się dzieje.
100 milionów euro załatwił koj u bienkowskiej i żal będzie patrzeć jak zmarnotrawi to obecną ekipa.
To wnioski po raporcie NIK

Warto rozpatrzyc
napisał
16.07.2016
o 13:52

Przedmiot REwitalizacji:
Prezydent i Rada Miasta Bytomia

Uzasadnienie:

Prezydent- stały bywalec wszelkiej maści uroczystości, pokazów,  przedstawień,  wiecznie zapraszający mieszkańców za publiczne pieniadze w języku “gwiazd” i wszechobecnego lansu CELEBRYTA.
Nikt ci tyle nie da ile prezydent naobiecuje. Miał dbać o poprawę gospodarki miasta a patrzy jak łatac budżet obligacji i kredytami za które zapłaci. .. następna władza.
A co mi tam. Jak mieć gest to z grubej rury.

Rada Miasta - o co by tu zainterpelowac ,  chodnik zrobię to tu to tam, tu kwietniki postawie, tam koncert kabaretu i strongmanow zaproszę,  tu żel na włosy rzucę,  aaa i market w Karbia coby plebs miał gdzie zakupy robić. 
Gdzie inicjatywa własną i troska o Miasto Bytom jako całość.  Podmiot w którym żyje?

Ludzie kogo my wybieramy !!!

Rewitalizacja gruntowna jest konieznane do szpiku kosci

klientka pupu
napisał
16.07.2016
o 19:53

Podskoczył łachmyta Ryśkowi? No to teraz będzie jazda bez trzymanki, z łachmytą!!! Co robi obecnie ta sepleniąca cieciara z ościennej gminy?

Brukowiec
napisał
16.07.2016
o 21:39

Pomijając że życie bytomskie za czasów Nowaka to brukowiec i tuba urzędowa PB dużo kliknięć jak ma newsa z dzisiaj. Może w końcu sensowna grupa opozycyjna się zjednoczy przeciw obecnej niemocy rządzącej.

Valdek
napisał
18.07.2016
o 23:44

Nasuwa się cyt. „Miałeś chamie złoty róg”- to w kontekście tego co wyprawia bartyla- jedyna jednostka miejska dobrze działająca- i samobój- grin, grin, grin!!!

Miechowiczanin
napisał
19.07.2016
o 12:33

Ciekawe czy wuefisci z Miechowic załatwią bez Pana Jakuba kabareton strongmanow na Silesii grin  będzie ,,kupa,, śmiechu jak się okaże że bez niego na osiedlu już nic się nie załatwi.

zaya
napisał
21.07.2016
o 14:46

a komu do czego potrzebni ci “strongmani na Sileii”?? Może byś Miechowiczaninie drogi poczytał co nieco ( może być i fakt - na początek ) , może do biblioteki się udał ( miejsce w którym można ZA DARMO wypożyczyć KSIAZKI ) ... można tez zajrzeć do internetu , bo oprócz stron z odzywkami i tatuażami naprawdę  istnieją inne . NAPRAWDĘ, A potem , za kilka lat ...odezwij się . Może uda Ci się SIEBIE uratować. Pozdrawiam
artykuły z tego wydania

Czysty Bytom, czysty kraj

​Podsumowanie kampanii. 3,5 tysiąca osób podpisało opracowaną przez prezydenta Bytomia Damiana Bartylę petycję wzywającą władze naszego państwa do zaostrzenia przepisów określających zasady gospodarowania odpadami. 

więcej >>>
Życie miasta | 2018.06.17 | Edytor

Czysty Bytom, czysta kpina

​Radni rozliczają prezydenta. Temat niebezpiecznych i często też nielegalnych odpadów trafiających do Bytomia po raz kolejny zajął radnych zebranych na sesji Rady Miejskiej. Tym razem mówili…

więcej >>>
Życie miasta | 2018.06.17 | Edytor

Czas zwalczać mafię śmieciową

​Rozmowa z Marcinem Boroszem, zastępcą naczelnika Wydziału Inżynierii Środowiska bytomskiego Urzędu Miejskiego 

więcej >>>
Życie miasta | 2018.06.17 | Edytor

Polonia i Ruch na razie na remis

​Piłka nożna. W pierwszym barażowym spotkaniu o wejście do III ligi Polonia Bytom zremisowała w minioną sobotę u siebie z Ruchem Radzionków 1:1 (1:0). Rewanż zaplanowano na najbliższą środę 20 czerwca…

więcej >>>
Życie sportowe | 2018.06.17 | Edytor

Trzy srebra Podlińskiej

​Tenis ziemny. Bardzo dobry występ zawodników Górnika Bytom na zorganizowanych w Świdniku Młodzieżowych Mistrzostwach Polski u23. Z kolei na naszych kortach odbywał się VI Memoriał Jacka Widawskiego będący…

więcej >>>
Życie sportowe | 2018.06.17 | Edytor

Radzionkowianie mają dość odoru

​Kto podpisze petycję? Od lat mieszkańcy dzielnicy Radzionkowa Rojcy skarżą się na uciążliwy fetor dochodzący z leżącej na terenie Bytomia oczyszczalni ścieków Centralna.  Problem wydawał się…

więcej >>>
Życie miasta | 2018.06.17 | Edytor

Strażacy mają auto, które wiele może

​Ratownictwo totalne. Sprzętu, w który wyposażony jest nowy samochód ratunkowy bytomskiej straży pożarnej, mogłaby pozazdrościć niejedna stacjonarna stacja ratownicza, a wszystko to jest w stanie obsłużyć zaledwie trzech ludzi.

więcej >>>
Ciemna strona życia | 2018.06.17 | Edytor

Twardy facet o wielkim sercu

​Najcenniejszy dar. Młodszy aspirant Marcin Ciemka służy na co dzień mieszkańcom śródmieścia. Mało kto zna go jednak jako społecznika, który od wielu lat oddaje bezinteresownie krew…

więcej >>>
Środek życia | 2018.06.17 | Edytor

Emigracja wciąga jak odkurzacz

​Rozmowa z Edwardem Zymanem

więcej >>>
Środek życia | 2018.06.17 | Edytor

Militarni rządzili miastem

​Obozowisko w Miechowicach. Czołgi, wozy pancerne, pojazdy wojskowe i inne tego typu maszyny wraz z  obsługującymi je miłośnikami militariów opanowali w miniony weekend Bytom. Po raz…

więcej >>>
Środek życia | 2018.06.17 | Edytor

Kręcą u nas filmy, bo Bytom to niesamowicie wizualne miejsce

​Serial i fabuła. Filmowcy zjechali do naszego miasta. W ostatnich dniach w różnych punktach Bytomia kręcono sceny do serialu oraz filmu fabularnego. I co ważne, zapowiada się, że obydwa będą…

więcej >>>
Środek życia | 2018.06.17 | Edytor

18 czerwca 2018

imieniny:
Marka, Elżbiety

Bytom
13°C

Ciśnienie: 1016 hPa

Galeria Tomenki

Nasze akcje

  • Panteon bytomski

    Cykl artykułów o ludziach, którzy na przestrzeni wieków zasłużyli się dla Bytomia. więcej >>>

Redakcja