Zb logo

  

   blogi   forum

Wiadomości

Komentarze / Blogi

Tomasz Nowak Tomasz Nowak

Kamera! Akcja! I nic nie widać

​Bytomski system monitoringu to 38 kamer non stop rejestrujących to,… więcej >>>


Marcin Hałaś Marcin Hałaś

Dobra koalicja, a przynajmniej najlepsza

Od wyborów samorządowych Bytomiem rządzi koalicja KO-PiS, czyli Koalicji Obywatelskiej… więcej >>>


Witold Branicki Witold Branicki

Krajobraz po historycznym spadku

​Na 760-lecie lokacji Bytomia na prawie niemieckim Ratusz oraz jego… więcej >>>


Jacek Sonczowski Jacek Sonczowski

Święto policji w teatrze “Rozbark”

​Policjanci z bytomskiego garnizonu spotkali się w Bytomskim Teatrze Tańca… więcej >>>


O nas

Jesteśmy pierwszą powojenną bytomską gazetą. Istniejemy od 23 grudnia 1956 roku. Pierwszy numer o nakładzie 10 tysięcy egzemplarzy rozszedł się błyskawicznie i tak często dzieje się z naszym "Życiem Bytomskim" do dziś. Śmiało można powiedzieć, że byliśmy również prekursorem powojennej prasy podziemnej, bowiem pierwszy numer został wydrukowany jeszcze przed uzyskaniem oficjalnego zezwolenia. Do dziś niestety nie zachował się ani jeden egzemplarz pierwszego numeru i nikt nie jest w stanie powiedzieć jak wyglądał.W kolejnych latach tygodnik zmieniał redaktorów naczelnych i siedziby. Z pierwotnego lokum przy ulicy Katowickiej 13 przenosił się na ulicę Wrocławską, plac Kościuszki, by w końcu znaleźć swoje stałe miejsce przy ulicy Powstańców Warszawskich 15. 

Dzięki nam powstał również ukazujący się w Tarnowskich Górach "Gwarek". Grupa zapaleńców z tego miasta chciała dołączać do "Życia Bytomskiego" swoją wkładkę, lecz ówcześni dziennikarze stanowczo im to odradzili i namówili do założenia własnego tygodnika. 

W pierwszym okresie nasi starsi koledzy bawili się głównie w politykowanie o wiadomej jak na tamte czasy treści. Dziś jesteśmy pismem społeczno-kulturalnym o zawartości, jak wynika z sondaży przeprowadzonych wśród mieszkańców, odpowiadającej większości bytomian. Podobnie jak kiedyś nasz tygodnik utrzymuje się z reklam i sprzedaży. 

W czasach "komuny" nasz nakład wynosił nawet 34 tysiące egzemplarzy. Dziś dopasowaliśmy się do potrzeb rynku lokalnego i swoim 9 tysięcznym nakładem zaspokajamy potrzeby Bytomia i Radzionkowa. Jesteśmy dostępni również we wszystkich ościennych miastach, a nawet za granicą, chociażby w zaprzyjaźnionym z Bytomiem nadreńskim mieście Recklinghausen. 


Pobierz logo Życia Bytomskiego w formacie EPS

Pobierz logo Życia Bytomskiego w formacie JPG


02 lutego 2023

imieniny:
Marii, Miłosława

Galeria Tomenki

Nasze akcje

  • Panteon bytomski

    Cykl artykułów o ludziach, którzy na przestrzeni wieków zasłużyli się dla Bytomia. więcej >>>

Redakcja