Zb logo

  

   blogi   forum

Wiadomości

Komentarze / Blogi

Tomasz Nowak Tomasz Nowak

Kamera! Akcja! I nic nie widać

​Bytomski system monitoringu to 38 kamer non stop rejestrujących to, co dzieje się w najważniejszych punktach miasta, obraz… więcej >>>


Marcin Hałaś Marcin Hałaś

Dobra koalicja, a przynajmniej najlepsza

Od wyborów samorządowych Bytomiem rządzi koalicja KO-PiS, czyli Koalicji Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości. Co prawda magicy z… więcej >>>


Witold Branicki Witold Branicki

Krajobraz po historycznym spadku

​Na 760-lecie lokacji Bytomia na prawie niemieckim Ratusz oraz jego agendy, miejscowe instytucje i organizacje

przygotowały turnieje, imprezy,… więcej >>>


Jacek Sonczowski Jacek Sonczowski

Święto policji w teatrze “Rozbark”

​Policjanci z bytomskiego garnizonu spotkali się w Bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu "Rozbark". Okazją było doroczne Święto Policji.… więcej >>>


ZB 4 | 25.01.2021 | Życie miasta | Edytor

Seniorzy chcą się szczepić

​Wielkie zainteresowanie.  W poniedziałek 25 stycznia pierwsi zarejestrowani wcześniej seniorzy powyżej 80. roku życia otrzymają szczepionkę przeciwko COVID-19. Młodsi wciąż się zapisują, choć łatwe to nie jest. W szpitalach i innych placówkach szczepienie trwa od dawna. 


Od końca minionego roku szczepionki są podawane pracownikom trzech bytomskich szpitali i innym przedstawicielom tak zwanej grupy „0”. W minionym tygodniu akcją prewencyjną objęto przeszło stu pensjonariuszy bytomskiego Domu Pomocy Społecznej  Kombatant i 24 pensjonariuszki DPS Wędrowiec. Z możliwości zaszczepienia skorzystali też przedstawiciele personelu tych placówek. 

W bardzo doświadczonym przez koronawirusa miechowickim Kombatancie wszystkim kierował  dr n. med. Adam Ciesiółka z Przychodni Lekarskiej Szombierki, kiedyś wiceprezydent naszego miasta. Akcja przebiegała sprawnie: - W tym tygodniu działamy w większym zespole, bo pracują u nas jeszcze dodatkowe pielęgniarki. Personel opiekuńczy i pielęgniarki monitorują, jak się czują zaszczepieni. Mamy obecnie 117 pensjonariuszy, chęć zaszczepienia wyrazili wszyscy poza jedną osobą. Ostatecznie po kwalifikacji lekarskiej zostało zaszczepionych 108 mieszkańców, pozostałe osoby mogą być zaszczepione w dowolnym, możliwym terminie – tłumaczy Jolanta Lesiczka, dyrektor DPS Kombatant.

Drugą dawkę zgodnie z procedurą pensjonariusze dostaną pomiędzy  8 a 10 lutego. - Mieszkańcy DPS dopytują, kiedy będzie druga dawka. Przez bardzo długi czas byli odizolowani i cieszą się, że będą mogli spotkać się ze znajomymi, pojechać do rodziny, wyjść na zakupy. Szczepienie sprawi, że pensjonariusze będą bezpieczni - mówi dyrektor placówki. Dodaje też: - Wcześniej, bo w minioną sobotę i niedzielę, pracownicy DPS Kombatant przyjęli szczepionkę w Szpitalu Specjalistycznym nr 2. Dotychczas z 71 osób zaszczepiły się 43. Są u nas też pracownicy, którzy przechorowali COVID-19 i ich organizm wytworzył przeciwciała. Oni zaszczepią się w innym terminie.

W DPS Wędrowiec szczepionkę przeciw COVID-19 wzięło 24 spośród 40, pensjonariuszy. Pozostałym nie pozwalał na to stan zdrowia. Podopieczni DPS dla Dorosłych będą objęci akcją wkrótce.   

Ruszyły też zapisy osób powyżej 70. roku życia. Zainteresowanie szczepionką jest olbrzymie. Wielu przedstawicieli tej grupy dzwoni do bytomskich i radzionkowskich placówek prowadzących akcję (ich listę podajemy na str. 1), chcąc ustalić termin. Ci, którym nie udało się dodzwonić lub skorzystać z innych możliwości rejestracji, wybrali się do poradni osobiście. W efekcie przed wieloma placówkami ustawiły się kolejki zdenerwowanych ludzi: - Namawiają nas do szczepienia, przekonują, że to konieczność i sposób na ocalenie życia i zdrowia, a jak dochodzi co do czego, to pojawiają się problemy organizacyjne. Stoję tu już półtorej godziny i nie wiem, czy mnie zarejestrują  – skarżyli się seniorzy strojący przed jedną z poradni.Artykuł był oglądany 630 razy.
 • Ocena - 0 0 głosów
   


Komentarze

Tata
napisał
25.01.2021
o 17:54

W końcu opamiętali się i szczepią.Jeszcze nieudolne,ale jednak!
Kłamstwo o braku szczepionek nie przynosi chwały rządzącym-
Gdyby posypali głowę popiołem,to bym rozumiał i zrozumiał.
Bo precież trzeba opowiadać pradę i być uczciwym do swych obywateli.
Gdy człowiek dowiaduje się-to nie my-to oni,to przecież szlag trafia!

Takim,którym utrzymanie władzy polega na wypaczaniu rzeczywistości-to dziękuję za taką władzę!
A jak naprawdę wygląda ze szczepionkami-jak chcecie Wam opowiem.Czy wiecie z ilu szczepionek rząd zrezygnował i jak je załatwiał???No i dlaczego tak kłamią?Zobaczycie-niedługo nie podołają szczepić!
Bo jak mi ktoś w twarz pluje-to nie powiem.że deszcz pada!

O prezydencie Dudzie lepiej nie piszę-ręce opadają!
WŁADZO-co ty robisz!
Bo że nastały trudne czasy-każdy wie.
No może TVP -info tego nie wie.Oni są dalej w skowronkach!

Jilis
napisał
25.01.2021
o 18:46

O czym Tata pisze, bo nie mogę doszukać się sensu, wątku, opisu - niczego co by ten wydruk uczyniło zrozumiałym. Tata nie rozumie i nie zrozumiał, trafia go szlag oraz dziękuje za taką władzę, i jeszcze opadają mu ręce. Pyta nas czy wiemy z ilu szczepionek rząd zrezygnował i jak je załatwił. Ja nie wiem i pewnie nikt nie wie, nawet Tata. Stwierdzam że od jakiegoś czasu wśród komentarzy pojawia się coraz więcej niezrozumiałego bełkotu. Szkoda, bo kiedyś można było przeczytać ciekawe wypowiedzi.

lala
napisał
25.01.2021
o 18:57

Czy wiecie,że:
Dzisiaj otrzymałem pismo i bon towarowy,że mogę udać się z tym bonem do apteki i zakupić za 4 euro 12 sztuk maseczekFFP2.
Poszedłem do apteki,bo mam blisko,jak każdy prawie(bo aptek jest dużo) i kupiłem te maseczki.
Są to te z certyfikatem i gwarancją.
Co prawda mam jeszcze z 50 tych niebieskich w domu,ale z nadmiaru głowa nie boli.
Po prostu czuję się świetnie,jak jestem zabezpieczony i mogę dziennie założyć czystą maskę,gdy wychodzę z domu.bo przecież więzienie domowe,to coś okropnego.

Acha-to Merkel przyznała się do błędu po uwadze jednego z dziennikarzy,że trzeba zaopatrzeć obywateli w maski-efekt prawie natychmiastowy!
Wirus,albo JA,Myślę-ja!!

lala
napisał
25.01.2021
o 19:01

Widzisz Jilis-kiedyś byłeś porządnym dziennikarzem i można było z tobą dyskutować.
Teraz jesteś jakiś dziwny-prawda?

Latający Ślązak
napisał
25.01.2021
o 19:54

J. Jendrzej już w każdym nicku widzi red. Hałasia. Nie pamięta co napisał kilka dni wcześniej. Przykra i męcząca innych jest demencja starcza. Pozostaje wybaczyć i ignorować.

https://www.medonet.pl/choroby-od-a-do-z/choroby-neurologiczne,demencja-starcza—-objawy-a-kolejne-etapy-choroby,artykul,55406892.html

J,Jendrzej
napisał
25.01.2021
o 20:16

Latający Ślązaku-bardzo proszę,byś nie używał mego nazwiska nadaremnie!
Następne posądzenie mnie o demensję- to postaram się ci uprzykrzyć życie przed sądem,więc opanuj się.
Używać  mego nazwiska możesz wówczas,gdy podpis będzie mój-kapujesz?
A będzie mnie reprezentował przed sądem znammienny adwokat!
Więc wyluzuj.

Latający Ślązak
napisał
25.01.2021
o 20:37

Po tym jak otworzysz radio “Wolna Europa”.  wink
Niejeden pies wabi się Burek. Współczuję.

Taki jakiś
napisał
25.01.2021
o 22:09

Ignacy Krasicki
Satyry, Część pierwsza
Przestroga młodemu
Wychodzisz na świat, Janie. Przy zaczęciu drogi
Żądasz zdania mojego i wiernej przestrogi;
Dam, na jaką się może zdobyć moja możność,
W krótkich ją słowach zamknę: miej, Janie ostrożność!
Wchodzisz na świat. Krok pierwszy stawić nie jest snadno,
Zewsząd cię zbójcy, zdrajcy, filuty opadną;
Zewsząd łowcy przebiegli, kształtną biorąc postać,
Będą czuwać, jak by cię w sidła swoje dostać;

Taki jakiś
napisał
26.01.2021
o 21:01

KULAWY I ŚLEPY

Niósł ślepy kulawego, dobrze im się działo;

Ale że to ślepemu nieznośne się zdało,

Iż musiał zawżdy słuchać, co kulawy prawi,

Wziął kij w rękę: “Ten - rzecze - z szwanku nos wybawi”.

Idą; a wtem kulawy krzyknie: “Umknij w lewo!”

Ślepy wprost i, choć z kijem, uderzył łbem w drzewo.

Idą dalej; kulawy przestrzega od wody -

Ślepy w bród: sakwy zmaczał, nie wyszli bez szkody*

Na koniec, przestrzeżony, gdy nie mijał dołu,

I ślepy, i kulawy zginęli pospołu.

I ten winien, co kijem bezpieczeństwo mierzył,

J ten, co bezpieczeństwa głupiemu powierzył.

Filutek
napisał
26.01.2021
o 21:35

A oto link Hałasią.czyli latającego.który próbuje obrażać!!
Demencja starcza to schorzenie, któremu towarzyszy zbiór niepokojących objawów o charakterze psychicznym. Nasilające się wraz z postępowaniem choroby objawy demencji – m.in. problemy z pamięcią, ale także np. zaburzenia mowy czy liczenia - nie pozwalają pacjentowi normalnie funkcjonować. Czym charakteryzuje się demencja? Co to za choroba i jakie objawy demencji starczej pojawiają się w kolejnych etapach jej zaawansowania?
Hałasiu-puknij się w twe czoło-czy wiesz kim jesteć??

miernoty ludzkie-to hasło moje!

Taki jakiś
napisał
26.01.2021
o 21:51

TE OCZY
Oglądam na żywo TVP info
Prowadząca i ten pisowiec ciągle patrzą w laptopa-inni w ekran TV-śmieszne-prawda??
PODPOWIEDZI PISOWSKIE??
Po prostu pytam!

Eki
napisał
26.01.2021
o 22:17

kuły w tej gazecie
Piosenka “Czerwonych Gitar ” też była pękna?!-prawda??
A tekst?
Takie ładne oczy-komu je dasz!!
To tak,jak czytasz wielkie artyTekst piosenki: Ładne oczy masz - Komu je dasz? Takie ładne oczy, Takie ładne oczy. Wśród wysokich traw Głęboki staw; Jak mnie nie pokochasz, To się w nim utopię! W stawie zimna woda; Trochę będzie szkoda… Trochę będzie szkoda, gdy Utopię się w nim. Powiedzże mi, jak Odgadnąć mam, Czy mnie będziesz chciała, Czy mnie będziesz chciała. Przez zielony staw Łabędzie dwa Grzecznie sobie płyną - Czy mnie chcesz dziewczyno? W stawie zimna woda; Trochę będzie szkoda… Trochę będzie szkoda, gdy Utopie się w nim. Inne oczy masz Każdego dnia, Diabeł nie odgadnie Co w nich schowasz na dnie. Przez zielony staw Przeleciał wiatr Po rozległej toni Fala falę goni. W stawie zimna woda; Trochę będzie szkoda… Komu będzie szkoda, gdy Utopię się w nim? Ładne oczy masz - Komu je dasz? Takie ładne oczy, Takie ładne oczy, Ładne oczy masz - Komu je dasz? Takie ładne oczy, Takie ładne oczy, Takie ładne oczy, Takie ładne oczy, Takie ładne oczy, Takie ładne oczy, Takie ładne oczy, Takie ładne oczy…

Tekst pochodzi z https://www.tekstowo.pl/piosenka,czerwone_gitary,takie_ladne_oczy.html

Kromka chleba z tustym
napisał
26.01.2021
o 22:24

Ha,ha,bo żółte kalendarze i żółte słońce-a może to stworek?Bo ja,tak jak NASZ WIELKI PREZYDENT-problemów nie widzŁ!

Latający Ślązak
napisał
26.01.2021
o 22:32

Jendrzeju, Takiś jaki/ tata/lala i takie inne blabla,
Wysyłam link dla przypomnienia,  że red. Hałaś odpisał Ci i wyjaśnił jak się  podpisuje, ten link jest również dla przypomnienia, z prośbą, byś sobie zapisywał w brudnopisie, jakie strony internetowe zaśmieciłeś dzień  wcześniej.
http://zyciebytomskie.pl/index.php/ZB/arch_art/1-mld-211-mln-wnaszym-budecie-na-rok-2021

lekki
napisał
26.01.2021
o 22:46

LATAJ,lataj.lataj,ale nie bałamuć!
Widzisz-mężem stanu,mężem żony,czy wielkim dziennikarzem gazety-trzeba umieć być.
Wasze dziennikarstwo to miernota!-NAPRAWw..
Chcesz być uczciwym?-to bądź,a nie bałamuć,
Szczerze mówiąc-to mi cię żal,ale naprawdę twój upadek to nie moja sprawa.
A za użycie nazwiska bez powodu zapłacisz…
Bo godność ludzka to skarb!

Tajojka
napisał
30.01.2021
o 19:26

W jedną drogą szli razem i człowiek, i zdrowie.
Na początku biegł człowiek; towarzysz mu powie:
«Nie spiesz się, bo ustaniesz». Biegł jeszcze tym bardziej.
Widząc zdrowie, że jego towarzystwem gardzi,
Szło za nim, ale z wolna. Przyszli na pół drogi:
Aż człowiek, że z początku nadwerężył nogi,
Zelżył kroku na środku. Za jego rozkazem
Przybliżyło się zdrowie i odtąd szli razem.
Coraz człowiek ustawał, mając w pogotowiu
Zbliżył się: «Iść nie mogę, prowadź mnie» — rzekł zdrowiu.
«Było mnie zrazu słuchać» — natenczas mu rzekło;
Chciał człowiek odpowiedzieć… lecz zdrowie uciekło.

Taki jakiś
napisał
31.01.2021
o 18:04

Bądmy wdzięczni idiotom.Gdyby nie oni,reszta nigdy nie osiągnęłaby sukcesu.

Mark Twain
 • pozostałe artykuły z tego wydania

  Stłamszeni restauratorzy dostaną wsparcie gminy

  ​Spotkali się i rozmawiali.  List otwarty z „ostatnim wołaniem o pomoc” wystosowali do prezydenta Mariusza Wołosza bytomscy restauratorzy. Poprosili w… więcej >>>

  ZB 4 | Życie miasta | 25.01.2021 | Tomasz Nowak

  Czy w mieście grasuje podpalacz strychów?

  ​Pożar za pożarem. W ciągu niespełna czterech tygodni w Bytomiu paliły się poddasza w czterech kamienicach. W dwóch przypadkach powodem było umyślne podłożenie ognia.… więcej >>>

  ZB 4 | Życie miasta | 25.01.2021 | Edytor

  Ćwiczenia na cienkim lodzie

  ​Zima im nie straszna. Strażacy z bytomskiej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego są aktywni nie tylko latem. Również zimą nie odpuszczają i nie wahają… więcej >>>

  ZB 4 | Życie miasta | 25.01.2021 | Edytor

  Osiemset wniosków, milion złotych pomocy

  ​Duże zainteresowanie. Bytomscy przedsiębiorcy chętnie sięgają po wsparcie gminy mające zrekompensować im straty poniesione w wyniku pandemii. Od jej początku urzędnicy… więcej >>>

  ZB 4 | Życie miasta | 25.01.2021 | Edytor

  Rodzice wcześniaków już zaszczepieni

  Dla dobra dzieci. Rodzice wcześniaków, które przyszły na świat w bytomskim Szpitalu Specjalistycznym nr 2 przy ulicy Batorego, są szczepieni przeciwko… więcej >>>

  ZB 4 | Życie miasta | 25.01.2021 | Edytor

  WOŚP gra również podczas pandemii

  ​Będzie się działo. Nie jak pierwotnie planowano 10, ale 31 stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra już po raz 29.… więcej >>>

  ZB 4 | Życie miasta | 25.01.2021 | Edytor

  Wiceprezydent ozdrowieniec oddał swoje osocze

  ​Zgodnie z obietnicą. Zastępca prezydenta Bytomia Michał Bieda jakiś czas temu pokonał koronawirusa. Teraz jako ozdrowieniec oddał krew, z której pozyskane będzie… więcej >>>

  ZB 4 | Życie miasta | 25.01.2021 | Edytor

  Dworcowe tunele też przejdą odnowę

  ​Co jest pod ziemią? Zapowiadanej przebudowie biegnącej przez nasze miasto linii kolejowej towarzyszyć ma rewitalizacja dwóch tuneli. To bardzo dobra… więcej >>>

  ZB 4 | Życie miasta | 25.01.2021 | Edytor

  Nowa Kolonia Robotnicza przejdzie rewitalizację

  ​Bobrek. Proces odnowy naszego miasta trwa. – Przed nami kolejna inwestycja związana z rewitalizacją Bobrka. Projekt zakłada szereg inwestycji, w tym rewitalizację… więcej >>>

  ZB 4 | Życie dzielnic | 25.01.2021 | Edytor


  OGŁOSZENIA
  DROBNE

  W PONIEDZIAŁEK
  W GAZECIE
  W ŚRODĘ
  W INTERNECIE!*

  *za 15% dopłatą

  07 maja 2021

  imieniny:
  Gizeli, Ludmiły

  Galeria Tomenki

  Nasze akcje

  • Panteon bytomski

   Cykl artykułów o ludziach, którzy na przestrzeni wieków zasłużyli się dla Bytomia. więcej >>>

  Redakcja