Kąpielisko Fala na terenach dawnego WPKiW z nostalgią wspominają starsi mieszkańcy Śląska. I to nie tylko ci z okolicznych miast, bo na ten wyjątkowy basen przyjeżdżali ludzie z całego województwa. Nie ma co się dziwić, była to niebywała w tamtych latach atrakcja. Kiedy park zaczął podupadać, obiekt został wyłączony z użytkowania. Ponieważ jednak mieszkańcy Śląska nie odpuścili żadnej z władz Parku Śląskiego, po 10 latach od pierwszych planów remontowych Fala otworzy się już tej wiosny! – Planujemy wielkie otwarcie w maju, ale wszystko oczywiście zależy od pogody – tłumaczy Aneta Miler rzeczniczka prasowa Parku Śląskiego.
Wiele atrakcji
Czego możemy się spodziewać? Będzie pięć ogrzewanych basenów, wodny plac zabaw, kilka kolorowych zjeżdżalni i generator fal, a te będą o różnych wzorach: np. diament, złam w prawo, czy fale równoległe. Dla miłośników skoków do wody przygotowano wieże. Amatorzy zjeżdżalni będą korzystać z czterech różnych: Anakonda" o długości 71 m z systemem pomiaru czasu,"Kamikadze" o długości 38 m,"Racer" o długości 118,5 m oraz "Wahadło" o długości 65 m. Kąpielisko zachowuje wszelkie standardy, więc w pobliżu będzie można się wykąpać pod prysznicem, skorzystać z toalet a także coś przekąsić.
Na wejściu do obiektu znajdą się dwa podwójne kołowroty oraz furta wysoka dla osób niepełnosprawnych. Przy kupowaniu biletów pomoże elektroniczny system obsługi klienta. Dostępnych będzie 5 automatów biletowych i jedna kasa.
Jak dojedziemy na pływalnię? Kąpielisko Fala znajduje się w centralnej części Parku Śląskiego, co oznacza, że nie dotrzemy tam bezpośrednio samochodem. Parkingi mają znajdować się przy ulicy Siemianowickiej - przy wjeździe do Parku Śląskiego. Z tego miejsca użytkowników basenu ma na kąpielisko wozić busik elektryczny.
Nie tylko Fala
Fala nie jest jedyną inwestycją, która cieszy serca mieszkańców naszego regionu. Oprócz niej w Parku Śląskim w 2026 roku ma powstać trzecia linia Elki o długości 1,5 km. Już pod koniec tego roku doczekamy się poza tym modernizacji rzeźby Żyrafy.
– Czeka nas również modernizacja bulwarów przy Stawie Przystań. Obejmuje ona remont bulwarów przy stawie i ma być uzupełnieniem modernizacji Kanału Regatowego. Prace mają potrwać 10 miesięcy, powinny się więc zakończyć wraz z drugim etapem modernizacji kanału, który obejmować będzie jego otoczenie – dodaje Aneta Miler.
Prace przy bulwarze obejmą: remont mostu wiodącego na wyspę wraz z zejściem do wody, remont pomostu żelbetowego wraz z wykonaniem nowej nawierzchni z desek kompozytowych oraz wykonanie ścieżki wejściowej z nawierzchni utwardzonej. Pojawi się plenerowa szachownica naziemna, nowe będą schody, murki kamienne i balustrady.
Nie zabraknie elementów małej architektury: ławek, koszy na śmieci, leżaków, stolików do gry w szachy ze stołkami, zestawów piknikowych, donic kamiennych, czy słupów oświetleniowych.
Komentarze