Zaśpiewał solo i do mikrofonu amerykańskie kolędy nawet polityk: były wiceminister sprawiedliwości poseł Michał Wójcik.
6 stycznia w kościele św. Wojciecha odbędzie się tradycyjna Lwowska Kolęda.
W czwartek 5 grudnia o godz. 16 w Centrum Kresowym przy ul. Moniuszki 13 odbędzie się promocja książki Marcina Hałasia zatytułowanej "Sekrety Bytomia".
"Lwowskie krajobrazy serdeczne" to tytuł płyty, jaką w Bytomiu zaprezentuje Wojciech Habela.
Radni byli jednomyślni: tytuł honorowego obywatela Bytomia otrzymała Danuta Skalska.
Profesor Stanisław Sławomir Nicieja zaprezentował w Bytomiu XXI tom swojej monografii "Kresowa Atlantyda. Historia i mitologia miast kresowych".
W Bytomiu znana i uhonorowana jest postać Władysława Targalskiego - nastoletniego obrońcy Lwowa z 1918 roku. Ale miał on też drugą twarz: konfabulatora, który koloryzował i fałszował własny życiorys.
Memoriał Kresowej Pamięci odsłonięto i poświęcono na cmentarzu Mater Dolorosa.
Na cmentarzu Mater Dolorosa powstaje Kresowy Memoriał Pamięci. Nie jest to nowe upamiętnienie - zostanie tam przeniesione z cmentarza przy ul. Powstańców Śląskich.
W Centrum Kresowym przy ul. Moniuszki gościł profesor Stanisław Sławomir Nicieja.
Nasz redakcyjny kolega Marcin Hałaś, którego rodzice urodzili się we Lwowie, napisał przewodnik po tym mieście. Jego tytuł to "Zaczarowany Lwów".
Niepozorny grób na cmentarzu Mater Dolorosa trudno jest znaleźć. Tymczasem spoczywa w nim jeden z najwybitniejszych działaczy sportowych i propagatorów kultury fizycznej w czasach II Rzeczpospolitej. Profesor Rudolf Wacek do Bytomia po raz pierwszy przyjechał w czasie tzw. akcji plebiscytowej.
Ksiądz Krystian Hajduk z Suchej Góry od 20 lat pracuje na Ukrainie. Rosyjska agresja na ten kraj dotknęła także jego parafian. W styczniu ksiądz Krystian po raz kolejny przyjechał do Bytomia, aby organizować dla nich pomoc.
Bytom był jednym z miast, w którym w 1945 roku nastąpiła "wymiana ludności". Nie była to całkowita wymiana, ale można przyjąć, że wyjechało ("zniknęło") stąd około 30 procent mieszkańców. W ich miejsce przyjechali m.in. Polacy z ziem zagarniętych przez Związek Sowiecki.
Prawie 50 tysięcy złotych w gotówce oraz półtora tony darów materialnych zawieźli Polakom mieszkającym na terenie obecnej Ukrainy członkowie bytomskiego Oddziału Towarzystwa Miłośników Lwowa.