Przedsięwzięcie zrealizowano, by dostosować obiekt do potrzeb osób niepełnosprawnych, a takich jest sporo wśród podopiecznych Kombatanta. Niezbędne środki pochodziły z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz budżetu samorządu województwa śląskiego.
Podczas prac przede wszystkim zmodernizowano stare już balkony oraz elewacje budynku. Na tym polegała pierwsza część przedsięwzięcia. W drugiej zaś skupiono się na naprawie warstw tynkarskich ocieplonych ścian zewnętrznych elewacji, wykonano nowe warstwy i wyprawy tynkarskie na ścianach zewnętrznych jednego segmentu, zbudowano cokoły na odcinkach ścian wraz z izolacją termiczną i przeciwwilgociową ścian piwnic, zamontowano nowe balustrady, położono nowe posadzki balkonów, a także wymieniono część parapetów zewnętrznych i zamontowano daszki nad balkonami.
Efekty tych robót robią wrażenie nie tylko na podopiecznych placówki, ale również na osobach z zewnątrz. – Nasz budynek wygląda teraz bardzo estetycznie, ale modernizacja wpłynęła także na zwiększenie przestrzeni. Wymieniono balustrady i zwiększyła się powierzchnia balkonów. Wcześniej mieliśmy drewniane balustrady, które były już przestarzałe i ze względu na inny typ montażu zajmowały więcej miejsca. Wymienione zostały na wykonane ze stali nierdzewnej. Z kolei elewacje budynku są teraz w nowoczesnej kolorystyce – mówi Monika Romańczyk, p.o. dyrektora DPS Kombatant. Dodaje też: – Kolejne duże udogodnienie to antypoślizgowa posadzka. To również wpłynęło na zwiększenie bezpieczeństwa osób niepełnosprawnych.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz