Zamknij

Przedszkolaki wzięły udział w Olimpiadzie Serdeczności

Małgorzata Himmel 13:00, 26.09.2025 Aktualizacja: 19:54, 26.09.2025
Skomentuj Dzieci świętowały Dzień Przedszkolaka Dzieci świętowały Dzień Przedszkolaka

Kilkadziesiąt przedszkolaków z Bytomia wzięło udział w wyjątkowym wydarzeniu. Olimpiadę Serdeczności zorganizował OSiR z okazji Europejskiego Tygodnia Sportu i Dnia Przedszkolaka.

W środę, 24 września Hala Na Skarpie zamieniła się w prawdziwą arenę pełną serdeczności, aktywności i sportowego ducha fair play. Symboliczny znicz zapalił olimpijczyk z Calgary 1988 – Zbigniew Bryjak, dyrektor OSiR Bytom. W imprezie brały udział dzieci z Przedszkoli Miejskich nr: 2, 3, 4, 8, 10, 14, 16, 20, 21, 30, 39, 43, 48, 49, 54, 56, 59, 63 oraz Tika. Każdą z placówek reprezentowała sześcioosobowa drużyna.  Konkurencje sportowe były zróżnicowane i angażowały nie tylko drużyny, ale też kibicujących opiekunów i rodziców. 

Pierwsze miejsce zdobyła drużyna z Przedszkola Miejskiego nr 39, drugie miejsce zajęły dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 54, a trzecie przypadło w udziale maluchom z Przedszkola Miejskiego nr 21. Nagrodę specjalną odebrał też zespół z Przedszkola Miejskiego nr 3. Wydarzenie odbyło się pod patronatem Senator RP Haliny Biedy oraz Prezydenta Miasta Bytom  Mariusza Wołosza.

Projekt uzyskał dofinansowanie w ramach Bytomskiej Inicjatywy Lokalnej. Koordynatorem wydarzenia był Aktywny As Bytom, wspierany przez zespół organizacyjny złożony z mieszkańców Bytomia. 

 

(Małgorzata Himmel)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%