Czy po ostatnich latach możemy sobie wyobrazić lato bez Parkobajtli, Parkogrania i kina plenerowego? Na szczęście nie musimy, bo wszystkie te cieszące się wielkim zainteresowaniem mieszkańców w każdym wieku atrakcje BeCeK znowu przygotował.
Pierwszy seans kina plenerowego już 11 lipca, a kolejne będą się odbywały w każdy piątek aż do 22 sierpnia, zawsze o godz. 21.30. Bilet kosztuje zaledwie 5 złotych, nie ma chyba innego miejsca, w którym można by zobaczyć ciekawe, wartościowe, zabawne i wzruszające filmy za tak niewielką kwotę.
Za każdym razem spotykamy się jak zwykle w innym miejscu, ale zawsze w plenerze pod rozgwieżdżonym niebem. No chyba, że pogoda nie będzie nam sprzyjała (co się już w przeszłości zdarzało), ale wtedy kino przenosi się do wskazanego budynku położonego w pobliżu.
Wredne liściki i Amelia
11 lipca na inaugurację na placu Karin Stanek, a więc obok siedziby BeCeKu czeka nas projekcja "Wrednych liścików", czyli komedii kryminalnej wyreżyserowanej przez Theę Sharrock. Tydzień później przenosimy się pod Pałac w Miechowicach, by oglądać "Charlie żołnierzem". To będzie niemy film z muzyką na żywo w wykonaniu Orkiestry Ludwika Sarskiego. Gra i reżyseruje sam Charlie Chaplin. 25 lipca wielki ekran stanie w amfiteatrze w parku miejskim, a wyświetlona na nim zostanie swego czasu niezwykle popularna "Amelia". To komedia romantyczna i dramat w jednym, w roli głównej młodziutka Audrey Tautou. Kolejną, tym razem kryminalną komedię BeCeKino zaserwuje nam 1 sierpnia na terenie OSP w Suchej Górze. Obejrzymy "Na noże", a w obsadzie między innymi Olivia Colman i Jessie Buckley.
Szczególnie polecamy sens zaplanowany na 8 sierpnia obok szombierskiej hali Na Skarpie. Czeka nas 100 minut śmiechu, wzruszeń i poważnych przemyśleń, a sprowokuje je polski film "Dalej jazda" opowiadający o starości i związanych z nią problemach. Nie tylko pary są zaproszone tydzień później do Pałacu w Miechowicach, gdzie tym razem wyświetlany będzie hiszpański film "Terapia dla par". To także komedia. Jako się rzekło kończymy 22 sierpnia na bytomskim Rynku rodzimą "Piątą porą roku".
Piosenki pełne miłości
Zawsze w niedzielę o godz. 18.30 i zawsze w parku miejskim, a dokładniej w tamtejszym amfiteatrze podczas wakacji BeCeK organizować będzie „Parkogranie”. To cykl koncertów na świeżym powietrzu oraz w malowniczych okolicznościach przyrody, podczas których słuchacze mogą cieszyć się znakomitymi aranżacjami wykonywanych przez artystów z całej Polski (i nie tylko). Usłyszymy piosenki z repertuaru Edith Piaf, utwory muzyki klasycznej oraz operowej, jak również lekkie brzmienia lat 80. i 90., które porwą słuchaczy do tańca.
"Parkogranie" startuje 13 lipca "Piosenkami pełnymi miłości". Joanna Kściuczyk-Jędrusik wystąpi wtedy wraz z Piotrem Kopińskim, pianistą Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w repertuarze Edith Piaf. Tydzień później przyjdzie czas na "Wielkie ekranowe przeboje", a więc hity muzyki filmowej i musicalowej w wykonaniu zespołu Maes-Trio, pod kierownictwem Dariusza Kasperka.
Na 27 lipca przewidziano "Muzyczny powrót do przeszłości", a zapewnią go muzycy Power of Combo pod batutą Klaudiusza Jani. Wykonawcy oddadzą hołd złotej erze polskiej muzyki, prezentując znane i lubiane piosenki w autentycznym, a czasem też zaskakującym brzmieniu. 3 sierpnia zmiana nastroju i koncert zatytułowany "W krainie pieśni neapolitańskiej, hiszpańskiej, francuskiej i chińskiej". W programie arie i duety z oper i operetek w wykonaniu znakomitej sopranistki prof. Gabrieli Silvy i jej międzynarodowych przyjaciół.
Klasycznie i z przytupem
Intrygująco będzie 10 sierpnia, bo czeka na "Bytomskie sanatorium miłości z polską biesiadą". To potańcówka przy akompaniamencie grupy Bessi Band, pod kierownictwem Mariusza Hodery, podczas której powróci klimat dawnych domówek, fajfów i wspólnej zabawy. W kolejną niedzielę uspokojenie: "Klasycznie, od Mozarta do Kilara", a na scenie Śląska Orkiestra Symfoniczna „Sinfonia Silesia” pod batutą Bogusława Jana Bembena. Zakończymy z przytupem 24 sierpnia "Tanecznymi hitami z lat 90." Zadbają o to Muzycy Dobrej Kultury pod przewodnictwem Jarosława Reclika, którzy wykonają aranżacje znanych utworów z dekady pełnej muzycznej energii i wyrazistych stylów.
I wreszcie BeCeK zaprasza też ponownie na uwielbiane przez najmłodszych "Parkobajlte". W ich trakcie dzieci wezmą udział w specjalnie dla nich przygotowanych koncertach oraz spektaklach teatralnych, które sprawią im mnóstwo radości. To jednak nie wszystko, bo teatr i muzyka wpływają na rozwój wyobraźni oraz empatii, pomagają zrozumieć emocje, a także pokazują różnorodne sposoby wyrażania siebie. Dzięki temu maluchy nauczą się współodczuwać, lepiej radzić sobie z emocjami oraz nawiązywać relacje z rówieśnikami.
BajtLOVE Granie
Bawi my się zawsze w niedziele o godz. 15.30 w malowniczych okolicznościach przyrody na polanie naprzeciwko amfiteatru w parku miejskim. Bilet kosztuje 5 zł. Zaczynamy 13 lipca od "BajtLOVEgo Grania", ale półtora godziny wcześniej zaplanowano gry i zabawy ruchowe organizowane przez Teatr Damier. Uczestników czekają tor przeszkód, przeciągane liny, skoki w workach oraz zabawy integracyjne. 20 lipca wystąp;i Teatr Małe Mi ze spektaklem „Fintikluszki" - folkowe okruszki." To zabawne, błyskotliwe, wzruszające i zapomniane przypowiastki, a także obyczaje, wspomnienia, wierszyki i przyśpiewki, zebrane w Wędrownym Kramie z Opowieściami.
"BajtLOVE Granie" wróci 27 lipca. W programie cudowne melodie urozmaicone bogatym instrumentarium na łonie natury. Podczas koncertu dzieci znajdą przestrzeń do swobodnej zabawy i radosnego odkrywania muzyki. Będzie wesoło, kolorowo i śpiewająco. 3 sierpnia pojawi się Krakowskie Biuro Promocji Kultury ze spektaklem „Niezwykłe przygody Eko-Skrzatów", a tydzień później po raz kolejny "BajtLOVE Granie". 17 sierpnia zobaczymy "Calineczkę" w wykonaniu Grupy O!TEATR. A 24 sierpnia na koniec jeszcze raz "BajtLOVE Granie".
Szczegóły dotyczące wydarzeń na stronie internetowej: www.becek.pl.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz