Wiadomości

Zamknij

W Parku Kachla i na Księżej Górze, czyli dwa baseny miejskie w okolicy

AS 14:54, 26.06.2026 Aktualizacja: 14:54, 26.06.2026
Skomentuj W Parku Kachla i na Księżej Górze, czyli dwa baseny miejskie w okolicy Facebook Miasto Radzionków

27 czerwca to dzień otwarcia dwóch basenów miejskich w okolicy. Łatwo domyślić się, że chodzi o Bytom i Radzionków. A które miejsce lepiej wybrać w słoneczny, wolny dzień? To zależy.

Sezonowe kąpieliska, szczególnie w czasie wakacji - cieszą się ogromną popularnością. Dla wielu mieszkańców, to jedyna możliwość letniego wypoczynku z wodnym akcentem. Takimi obiektami miejskimi (na których stacjonują ratownicy WOPR) dysponuje zarówno Bytom jak i Radzionków. Sezonowe baseny, są od siebie oddalone o zaledwie 10 kilometrów. A który z nich jest lepszy?

W Bytomiu taniej przez awarię

W tym roku, bytomska pływalnia odkryta działa w nieco ograniczonym zakresie. Z uwagi ma awarię (powstałą najprawdopodobniej na skutek szkód górniczych) konstrukcji żelbetowej - niecka dla pływających pozostaje całkowicie wyłączona z użytku. Do dyspozycji odwiedzających parkowy basen pozostaje więc tylko ten przeznaczony dla osób niepływających (w którym przebywa najwięcej osób) i brodzik. Przy wodzie jest sporo miejsc na trawie (głównie w słońcu), kilka betonowych leżaków, miejsce do gry w piłkę i palarnia.

Wspomniana awaria ma też swoje plusy. W tym roku, wstęp na basen kosztuje o połowę mniej. I tak, za cały dzień wypoczynku nad wodą, dorośli zapłacą 9 złotych a dziec 5 złotych. Warto pamiętać także o tańszych biletach po godzinie 16:00 i ulgach dla rodzin.

Bytomskie kąpielisko jest jest czynne codziennie, od godziny 10:00 do 19:00. W pobliżu wejścia głównego zlokalizowany jest przystanek tramwajowy. W sezonie, w okolicy występują spore problemy z parkowaniem.

W Radzionkowie po staremu

Basen usytuowany na terenie Księżej Góry w Radzionkowie, z uwagi na nieco większy spokój, od lat wybiera także wielu mieszkańców Bytomia. Do dyspozycji odwiedzających są aż 3 niecki. Największa podzielona jest ma strefę dla osób pływających, gra płytszą - dla wszystkich. Jest także dodatkowa infrastuktura sportowa i sporo drzew, które mogą dawać cień w czasie największych upałów.

Bilet wstępu na cały dzień dla osoby dorosłej kosztuje 17 złotych. Dla dzieci 12 złotych. Podobnie jak w Bytomiu, honorowane są liczne ulgi dla rodzin czy grup dzieci i młodzieży. Są także tańsze bilety po godz. 15:00.

Kąpielisko jest czynne przez cały tydzień, podobnie jak w Bytomiu, od godziny 10:00 do 19:00. W pobliżu wejścia głównego zlokalizowany jest spory parking samochodowy, a z najbliższego przystanku autobusowego, do celu idzie się od kilku do kilkunastu minut w zależności od tempa.

(AS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu zyciebytomskie.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%